Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Marja

Ještě jsem zapomněla - dost mi dnes pomohlo, že jsem měla v ruce nezapálenou cigu a šlukovala naprázdno. Ale ten vdech byl úžasný pocit. Teď jsem si byla zapálit a v půlce jsem to tipla. Jsou chuťově hnusné. Nejhorší bude rozloučit se s těmi ranními. Pavčo, Xandro vy už jste dobré.

Pavča

Já taky měla problém s tou ranní.Ta mi chutnala nevíc a nejvíc jsem ji potřebovala.Já jsem se ráno víc zaměstnala,šla jsem si umejt vlasy,ještě rychle pověsit prádlo.....a docela jsem to ustála.Snad to půjde takhle dál už i zapomínám na večerní CH.Ale ráno si vzpomenu vždycky.

Marja

Pavčo, raději nezapomínej na Champix, to je ještě brzy, podle toho co tady někteří psali. Ať ti nezačnou absťáky. Já v noci vydržela nekouřit, ale ráno ty tři byly s chutí vykouřeny. Nevím, jestli si neposunu braaní večerního Champixu na později. Teď ho beru asi v 18 hodin. Pokuď to nebude dříve, tak jsem si stanovila den D na 5.5. To bude mít vnuk dva roky a aspoň se mi to bude dobře pamatovat.Tak nás tady už čtou i odborníci - to jsme dobří.Však to pořád opakuji, bez téhle diskuze bych ani neuvažovala o nekuřáctví. Držte se všichni a pište. Píši již druhý příspěvek, neodešlo mi to, tak snad to půjde a anebo bude dvakrát.

Xandra

Ahoj všichni šampíci tak doufám, že včera v noci kouřily jen čarodějný vatry :-))

lubica

Ahoj, aj ja tak dúfam. Dnes mám 13 voňavý deň, velmi sa tomu teším. Všetkých vás pozdravujem, sme úžasní!

Marja

lubico, dobrá jsi. A co nováčci? Kde jste? Jsem v tom sama? U mě to dnes bylo zase horší. Takových 25 cigaret to bylo. A to jsem pracovala na zahradě. Půjde to prostě pomaleji, ale musí.

Leňa

Dobrý večer všem.Už jsem tady zase hodně dlouho nebyla a taky už moc nemám přehled,kdo kdy začal brát,kdo kdy přestal a kdo se prodírá úskalím snižování počtu vykouřených cigaret až ke kýžené nule.Strávila jsem zde s Váma pěkných pár týdnů života a hrozně moc jste mi v boji s cigaretama pomohli.Dnes je to přesně 20 týdnů=140dní=5 lunárních měsíců,co jsem nekouřila.Jsem na to hrdá a proč to neříct,stouplo mi i sebevědomí.Můj život je teď mnohem voňavjejší a co je snad ještě důležitější,že mi přivál pár nových fajn přátel a ačkoliv jsme ze všech koutů naší zemičky,jsme stále v kontaktu.Samozřejmě,že nebylo vždycky všechno tak idilický,jako teď,chutě byly,řešila jsem je jako mnozí z Vás zvýšeným přísunem potravy a taky jsem asi 5-6 kilo nabrala.Ale s tím jsem počítala a začala to řešit až tehdy,když jsem si byla jistá,že kouřit nebudu a že si na cigaretu vzpomínám čím dál míň a dokonce už nepočítám,jak dlouho nekouřím.Momentálně jdou kila už pomalu dolů,kouřit nechci a nebudu,i když si nedělám iluze,že se mi ten slastný pocit navždy vykouří z hlavy(zrovna včera mi zavoněla cigareta,snad po třech měsících),ale s tím počítám a jsem na to připravená...nesmím se nechat zaskočit.Tak milí odvykači,přeji Vám hodně pevné nervy v tomto boji a co největší podporu mezi sebou vzájemně-protože ta funguje jako hodně silný stimulant .A hlavně vytrvejte až do konce,nevzdávejte se,ani kdyby Vás to ničilo sebevíc,protože jak víme,s Šampixem ten boj dříve či později stejně vyhrajeme!!! (pro ty,kdo mě neznakjí,kouřila jsem asi 28 let 1-2krabičky denně)

zdenka

Ahoj všem!!! Už jsem tady déle nebyla , ale musím se přiznat že už 6 den beru opět po pul roce champix, a věřím že přestat kouřit se mě opět povede. Moc všem gratuluji, protože vím že je to moc těžké, a myslím, že spousta lidí mě dá za pravdu. Tak zdravím staré známé ale i nováčky, ke kterým vlastně patřím nyní i já, i když mé příspěvky zde byly už od května 2007. Tak se držte a bojujte. ahoj všem.

Pavča

Vítám tě Zdenko v další partě nováčků.Uvidíš,že dříve nebo později to opravdu dokážeš.Nikdo a nikdy nemáme vyhráno a myslím,že celý život už budeme jen odnaučení kuřáci a budeme se muset hlídat! Ale stojí to za to.Jsme všichni dobrý , když se ktomu kroku odhodláme a ještě lepší jsi ty když to nevzdáváš a jdeš do toho znova.Držím palce

Eliška

Zdravím všechny.Často nepíšu , ale čtu vás každý den a dodává mě to energii a utvrzuje v rozhodnutí NEKOUŘIT. Mám za sebou 1 měsíc. Přestala jsem na apríla 1. dubna. Beru druhé balení CHPX ,ráno pul tablety. Chut nemám , ale nutkání ano. Přestávala jsem často , ale vždy jsem si říkala ,že to zkusím.Nikdy se mě to nepodařilo. Hlavně si to opravdu každý musí srovnat v hlavě ,to je duležité. CHPX mu v tom pomuže, ale ostatní je na něm.Nikdo to nevzdávejte.Včera jsme byli na horách a stačila jsem do kopce i svému 4 letému vnukovi. jupíííííí.

zdenka

Eliško, jak dlouho jsi cham. brala než to byla poslední cigareta? dík.

Eliška

CHam jsem brala 6 dní. Bylo právě 1.4. došly mě cigarety ,tak jsem si řekla že to zkusím a ono to vyšlo. Neříkám že je všechno v pohodě , jsem náladová , podrážděná , mlsná ale NEKOUŘIT mě za to stojí. Vydržet.

leeeeena

Zdravím všechny,tak Champix beru 14 dní a stále kouřím sice jsem dost omezila a zjištuji,že si někdy na cigarety ani nevzpomenu ale zatím chutnají.Po večerním prášku je mi hodně zle takže do nějakých 19.00 už pak nekouřím což je pro mě veliký uspěch.

Marja

Leeeno, dobře,že jsi se ozvala. Já myslela, jestli jsi to nevzdala. Já beru 13 den a také kouřím, sniženo tak o 10. Mám pocit, jako by ta večerní tableta neučinkovala, ráno stále vykouřím ty tři za sebou, což ve dne ani dvě za sebou. Chtěla jsem mít den D v pondělí, ale asi to ještě nebude.

lubica

Marjo , ráno býva najhoršie, preto vyfajčíš 3 cig. za sebou. Neboj, CH účinkuje. Len potrebuje svoj čas, aby zahltil tvoje receptory. U každého je to inokedy. Tak buď v pokoji, to že vyfajčíš menej cigariet /o 10/ , je super. Ja som si svoj deň D neurčila, prišiel sám , posledný deň som bola na 3 cig. Ale potom som už zapojila svoju vôlu a povedala som si dosť. Vyhodila som cigarety, popolníky, zapalovače aj bundu, v ktorej som chodila fajčiť na balkon. Veľmi sa mi uľavilo. Ale samozrejme každý sme iný a každému pomáha niečo iné. Tak si vyber to svoje, odhodlanie máš. Veľmi ti držím palce!

lubica

leeeeeno, to, že si niekedy na cigarety nespomenieš, znamená , že CH účinkuje. Aspoň ja som to tak cítila. Tak to je dobré znamenie, ono to bude lepšie a lepšie. Drž sa!

Marja

Máš pravdu Lubico, chce to čas. Tobě blahopřeji k úspěchu, že již jsi to dokázala. Mě stačí, že jsem se přesvědčila, že to opravdu funguje a zabírá. A někomu déle, asi fakt podle závislosti nebo mě ještě napadlo, jestli nemá vliv váha a výška. Lubico a co na to tvoje okolí. Pavčo, Xandro jak je. Už se vám nechce psát - nekuřačky.

Marja

U mě pořád nejde o velké snížení cigaret. Teď když se dá kouřit venku, je to těžší. Četla jsem na diskuzákovi, že nekuřáci dostávají chuť na cigaretu. Doufám, že to vydrží a nezapálí si. Chtěla jsem je podpořit, ale nejde se mi tam dostat.Tak alespoň tady, nezapalujte si, vždyť je to pak tak těžké přestat.Držte se.

irena

Taky se nedostanu na diskuzáka, je mimo provoz. To jsem psala já, že mě teď občas přepadne chuť na cigaretu, což před měsícem nebylo. Ale neboj ! NEZAPÁLÍM SI ! To bych byla pěkná hloupost, když už se mi to povedlo a nekouřím :)))) Ta chuť poměrně rychle mizí. Marjo, co kdybys tedy kouřila jen venku a jen pořád na určitém místě? Doma si to úplně zakázala. Já jsem takhle chodila ke konci kouřit jen ven a pak jsem si uvědomovala, jak těm cigaretám otročím. Moc Ti držím palce a přeju,aby už ten voňavý zázrak nastal! Určitě to dokážeš!!!! Pěknou nedělli!

Marja

Ireno, já jsem to pochopila tak, že vás tam je více, co by měli chuť si zapálit. Asi je to těžké, když už se nebera Champix. Ale musíš vydržet! Pro mě je to teď právě těžší, když se kouří venku. Já když jedu na zahradu, tak tam jsem celý den a včera tam vykouřila dost. Dnes budu doma, tak to zkusím omezit. Beru 15 den Cha. a myslelela jsem, že to půjde rychleji. Chvilkami to tak vypadalo. No, jo musím bojovat.

irena

Na diskuzáku jsem zoufale konstatovala, že občas pomyslím na cígo a další mi potvrdili, že taky. To mě sice "potěšilo", ale pořád nevím, proč je to u mě až teď, kdyžten první měsíc nekouření, mě to ani nenapadlo. CHMPX beru třetí měsíc, nekouřím 58 dní. Jsem rozhodnutá brát ho až těch 6 měsíců.....A znovu-klídek, mně to "přišlo" až 21. den. Chce to čekat, ale trošku se tomu musí pomoci. Já dostala radu zkušenějších, abych kouřila jen na vyhrazeném místě a fungovalo to. Ze 30-40 denně jsem se dostala na 10. No a pak---ale to jsem tu už psala, jak jsem "skočila". No a když teda jsi celý den na zahradě, tak choď kouřit třeba před vrátka..:))

Pavča

Ahoj všem,nezapomínám na vás.Tahle diskuze mi pomáhá snad víc než CH.Byla jsem jen na víkend v lese.. v partě,kde je hodně kuřáků - zvládla jsem to a jak všichni čučeli,že po 25 letech nekouřím! Chválili a měli radost,konečně i můj manžel nekuřák si toho všimnul a taky chválil,i když od nekuřáka to je takový trochu falešný,protože oni nevědí jaký to je problém .....Ale já to dokázala a každý den se moc a moc chválím......Marjo a všichni začátečníci , moc vám držím palce,aby jste za měsíc byli tam , kde já ted a sobě abych už nikdy si NEZAPÁLILA . papa

Pavča

Ještě připomínám,začínám 4 týden ( 24 den) NEKOUŘENÍ

Marja

Ireno, tak to je blbé, že ta chuť přišla i když ještě bereš Champix. Asi je to nárazové. Mě se také zdálo, že ty cigarety chutnají už hrozně, ale zase se to zlepšilo a nejsou tak hrozné. Budu se muset opravdu zaměřit na omezování, jinak to nedám. A znova začít číst diskuzi od začátku. Pavča má pravdu, tahle diskuze je největší pomocník. Už bych asi potřebovala, aby mi nadal Mydlypupek. Ten už na nás asi nemá čas - nekuřák jeden.

ungy

Nekouřím 12 dnů,z toho jsem si 2 dny CH nevzal,čekám jestli nebudu mít náhodou chutě,Jestli jo tak si prášek vezmu.i když jsem ho poslední 4 dny půlil.Jinak paráda.(Moje fuj skore:8 let 20 denně)Držím Všem palce.

Pavča

Já CH statečně zobu,i když mám pocit,že bych to zvládla i bez něj,ale jistota je jistota.Stejně ho mám doma od zítřka začnu půlit.Můj lékař říkal,že tak 3 neděle trvá než se dostane nikotin z těla,tak teď už bych měla být čistá a začínam nový život bez cigaret.Doufám,že nebudu tak pitomá jako v 17 a nezačnu znovu.pa

Xandra

Pavčo, prosím a jak to máš s chutěma na cígo, já mám pocit, že je to zas trošku horší, jako by se to střídalo týdně. Ale vytrvávám! Jen si někdy představuju, jak to šlukuju až do paty - a tomi pomáhá se zhluboka nadechnout, nasát vzduch opravdu co nejvíc to jde. Marjo neboj nezapoměly jsme na tebe- pořád tě bedlivě sledujem a držíme ti palce. Není ani jeden den abych se nepodívala jak se tu všichni šampíci máte a jak Marja - jestli vyhrává bílá (nepřítelkyně) nebo ty. Neboj ještě není všem dnům konec ty jí ještě ukážeš a my jsme všichni s tebou :-)))))

Martina

Ahoj všem odvykačům, jak nekuřákům tak i zatím ještě kuřákům. Včera to bylo právě 9měsíců co jsem ukončila díky Champixu svoji kuřáckou karieru. Na straně jedna této diskuze jsme začínali se Zdenkou, Martinem, Jirkou a dalšími , zkušenosti s Chpx měl málokdo, takže jsme museli doufat, že to vyjde a že to není jenom zase tahání peněz z kapsy. Já sama jsem kouřila asi 25cg denně a to 30let, takže závislost jsem si vypěstovala slušnou, teď po devíti měsících jsem ráda jak jsem to zvládla, protože jsem si v tomhle nikdy nevěřila, ale upřímně musím říct, že občas mě přepadne na cigáro chuť a psychicky mi to deptá, ale není to tak často, tak to musím ustát. Prostě jsme kouřili moc dlouho, tak teď to asi tak rychle nejde vymazat z hlavy. Určitě to všichni dokážete jako my a užívejte si tu velkou euforii, ta trvá asi tři měsíce a pak už vám to připadá normální, že nekouříte. Moc vám držím palce a nevzdávejte to. Martina

Pavča

Ahoj xandro,já nevím jestli to jsou chuťe já si myslím,že je to spíš zvyk.Najednou mi hlavou proletí takový blesk a podvědomě bych si šla zapalit.Musím se jakoby probrat a říct si ,že nekouřím a honem jít něco dělat,zaměstnat hlavně myšlenky.Ani s rukama nemám problém,když se někde sedí.Teď jsem byla na 3 dny mezi partou kuřáků,bylo to v pohodě , žádné trápení,ale když jsem přijela ,dala si s něma kafe tak mi oči ,jako magnetem, sledovaly krabičku na stole.Ale vydržela jsem na ni nešáhnout.Myslím,že je to opravdu hlavně hnusnej zvyk................

Robert

20 dnů s CH, 10 dnů bez cigaret. Kouřil jsem cca 15/den celkem 23 let. Jsou dny, kdy si na cigaretu ani nevzpomenu, ale taky dny, kdy mi myšlenky na cígo naskakují velmi často. Je to ještě brzy, abych o sobě řekl, že již nekouřím, ale jsem si zcela jist, že rozhodnutí o tom, že už budu navždy nekuřák, je naprosto správné, a že pro to udělám vše co můžu. Než jsem přečetl celou tuto diskuzi, trvalo mi to hezkých pár chvil, ale musím říct, že toho nelituji. Po psychické stránce mi to hodně pomohlo, a doufám, že mi to bude pomáhat i nadále. Už mi bylo protivné, že v celé rodině jsem zůstal jako jedniný kuřák, a to bylo to poslední, co znamenalo, že přestanu. Ještě mne čeká dlouhá cesta k vytouženému nekuřáctví, ale vydržím to. Všem nováčkům přeji hodně pevné vůle a tolerantní okolí, ostatním "nekuřákům" děkuji za rady a zkušenosti, které jsou opravdu podnětné pro začínající nekuřáky. Až mi bude nejhůř, tak zase něco napíšu. Všechny Vás pozdravuji a přeji Vám krásné voňavé dny, týdny, měsíce a roky života.

leeeeena

Tak se opět hlásím,17dní beru champix a je fakt,že jsem trošku snížila kouření hlavně večer mi to nechutná a taky nejsem schopná vykouřit celou cigaretu.Takže sice mám krabičku na den ale vykouřím tak půlku.

leeeeena

Hlásím se 17 dní beru champix a zatím jsem na krabičce denně,tedy počítám že celé vykouřené cigarety je 10ks denně protože mi do 4 prásku nechutnají.

Pavča

Leeeno,už skoč to přece nemá cenu CH překouřit!Zkus to prodlužuj dobu mezi cigaretama a pak zjistíš ,že ti ta hnusná cigareta stejně nepomůže.Jen to zítra zkus,když se ti to nepovede a nevydržíš,nevadí zkusíš to třeba za 2 dny........

Mona

Když lezu na tohle forum,pocituji něco jako nostalgii. Přesně se mi vybaví ty dnz,když jsem začínala s odvykáním a jak jsem se třásla,kdo co napíše,poradí a pocjhválí. Dnes již nekouřím přes 3 měsíce a už to není takové,je to spíš už samozřejmost. Občas si na cigáro vzpomenu,ale dá se to v pohodě vydržet. Ted beru už jen půlku Ch. ráno. Všem kdo začínají přeju at se to podaří- a to si pište,že se to podaří,protože já byla opravdu notorický kuřák. Skoro 30 let jsem kouřila krabičku denně.A vy co už jste za vodou,např. Champixman,Sigrid,Marta a další-ozvěte se někdy taky. Leeeeno,nic neuspěchej,ono to přijde,jen musíš věřit a trošku tomu pomoct.

Mydlypupek

Oluš, Lenko, je to až neuvěřitelné, jak ten čas letí, a hned je tu ta obyčejná osmdesátka.Né ale pro každého,jenom pro nás oslavence i když mě to moc mrzí ,tak že,držím Vám palečky abyste mohli o svých pocitech tokto kouzelně psát ,Vy všichni kteří se odhodláváte přestat kouřit tak si prosím pěkně přečtěte tyto skromné řádky.. Jinak Vás tady bedlivě špízuji a dělám si starosti s Vámi, přeji Vám všem, abyste okusili ten příjemný pocit vykřičet do celého světa že jste to dokázali. Sice nevím jak se křičí do světa, ale můžete to tady napsat, no a mi si to tu přečteme a bude nás víc a nebudem se bát cigaret nic.

Lenka

Milý Mydlypupku.Moc Tě zdravím a všechny ostatní kuřáky i nekuřáky samozřejmě taky. Ten čas je fakt šílený. Já si to ani neuvědomuju jak to letí.Škoda,že nám nemůžu přiťuknout ,takže jen symbolicky.Držím všem palečky,a pevnou vůli .Stojí to zato vydržet a nečmoudit.Ale je fakt,že chutě jsou pořád.Až budeme slavit 90 dnů tak si ke kompu donesu lahvičku vínečk .:))))) Tak se držte naši milí Champixmani,pevnou vůli a hodně voňavých dnů

lubica

Mydlypupek, Lenka, gratulujem k osemdesiatke! Ste fakt dobrí. Ja mám dnes devetnástku./škoda, že nie na krku/. Držím palce do dalších dní, rokov.

Lenka

Mila Lubico,gratuluji k nádhernému číslu.Za pár dní to máme s Mydlypupkem a Oluš taky.Já už to fakt nějak nepočítám.Nebýt kamaráda v boji Mydlypupka ,ani nevím jak jsem dobrá. Ale jste tu dobří všichni. Držte se .Těch dnů ,kdy na nás všechny přijde ta myšlenka,že si potáhneme,bude ještě moc.No a my to s velkou samozřejmostí zvládneme.! ! ! ! ! ! ! ! ! ! Marjo,holka naše zlatá.Proč se nervuješ.Já měla stejné stavy-jsem srab,protože mám pořád chuť-překouřím Champix-na mě to nepůsobí-jsem k ničemu.atd,atd.Nesleduj se tak,přijde to samo a Ty se tomu zasměješ,uvidíš........... .Zobej Champix a hlavně to nevzdávej...............a klííííííííííííídek, máš chuť-------zakuř si.Zkus zvětšovat mezery mezi těma hnusnýma retkama.Na mě když to přišlo podle mého mímění moc brzo,tak jsem vypila sklenici vody a nebo jsem měla připravené jablko.Prostě se zaměstnat .Bude fajn neboj ...pa pa a piš

Marja

Dva dny jsem se tady nedostala a jsem na tom špatně. 17 den Champix a nic. Asi jsem překouřila dobu, kdy jsem měla přestat a cigarety mi nechutnaly. Teď kouřím hodně a cigarety mi chutnají.Příští týden budu muset zajít pro další recept, ale jestli budu kouřit, tak se na to asi vykašlu. Nevím, co mám dělat. Jestli přestat násilím, nebo odbourat napřed ty ranní cigarety, ale na ty se už vždycky moc těším.Je to se mnou prostě v háji.

leeeeena

Marjo tak jsme na tom stejně taky jsem nešťastná,čekala jsem že mě osvítí svatí a kouření mi nebude chutnat.

Marja

Leeno, ještě týden to zkusím, budu se snažit tomu pomoct, ale jestli to ani trochu nepůjde, tak pro další recept nepůjdu. To by mělo být to dvojité balení, je to hodně peněz a kdyby to bylo bez účinku, tak to tedy ne.Zítra se ozvi.

Zdenka

Ahoj Marjo, věřím že to zvládneš, i já věřím sama sobě, protože beru opět cham. 11 den, je pravda, že už kouřím velmi málo, dnes 2 cigarety, ale loni když jsem poprvé přestala, také díky cham. tak byl nejhorší ten první den bez cigarety, pak už to šlo, hlavně to nevzdávej, byla by to škoda, muj den D snad bude ve čtvrtek, bude mě 55 let, tak si to dám jako dárek, snad? Ale nevzdávej to!!!ahoj.

Eliška

Marjo , Leeeeno , přece to nebudete vzdávat.Všichni tady bojujeme , tak se sakra do toho taky opřete. Není to nic jednoduchého , ale to přece víme.Napíšu co pomáhalo mě .Ráno jsem si dala do krabičky třeba 10 cigaret a s těmi jsem musela vydržet celý den. Nebo když jsem měla chut si zapálit , tak jsem ještě pul hodiny se snažila vydržet. Je třeba se po tolika letech kouření se s tím zlozvykem vypořádat a nikdo to za nás neudělá. Děvčata přeji vám čisté plíce , cigaretu nikdy více.

Eliška

Zdenko, přeju štastný čtvrtek.Než 2 cigarety to už raději žádná .Držím palce.

Marja

Díky za podporu. Ale nevím, jak to dopadne.Teď už mám pět cigaret v sobě a po přečtení příspěvku Elišky jsem si dala do krabičky 11 cig. na dnešek. Čili 15. Jestli to dodržím, bude dobře. Ještě si trochu slibuji od pátku, to jdu zase jednou do práce a tam jsou jediní, kteří to vědí. Jsou to většinou chlapi a tak se budu stydět, že jsem to nedokázala. Budu se ten den hodně snažit a bude to rozhodující, co dál. Jestli budu pokračovat nebo to vzdám.Zdenko a jak to, že jsi zase začala, po jak dlouhé době a jak dlouho jsi brala poprvé Champix. Teď jsi dobrá, že už jsi jenom na 2 cigárach. LEEEno a co ty?

Pavča

Milá Marjo,musíš tomu trochu pomoct,tak úplně zadarmo to není.Jen nemáš absťáky,neklepou se ti ruce ................ Ale to . že si nezapálíš, tak to aniCH nedokáže.Prostě musíš si říct,že cigaretu nepotřebuješ, v ničem ti nepomůže...a zkusit to.Champix ti nesváže ruce a pusu nezalepí,to už je ta vůle.Já taky měla smůlu-štěstí,že mi CH nic nedělal,nebylo mi špatně nic,jen první dny jsem špatně spala a jinak nic ,cigareta sice nechutnala ,ale nebyla hnusná. V pohodě bych to překouřila,ale proč kouřit,když z toho nic nemám,žádný požitek a když jsem vynechala třeba u kávy, tak se vlastně nic nestalo.A takhle jsem to prodlužovala.Poslední na rozloučenou jsem si nechala tu ráno.Tu jsem potřebovala vždycky nejvíc.Vychutnala jsem si ji a zkusila jsem vydržet do oběda,pak do 3 hodin a říkám si , když už se trápím celý den tak si ji nedám ani u odpolední kávy a šlo to .Zítra to bude měsíc co nekouřím a připomínám,kouřila jsem 25 let 15-20 cigaret /denně.Překouřila jsem angínu ,chřipky.......skoro všechno,jen kojení mi zabránilo,ale nemohla jsem se dočkat až přestanu kojit.Později děti plakaly maminko ty nám umřeš,nic mi nedokázala cigaretu vzít,až s Ch jsem to dokázala.Ta šílená chuť prostě není.Jen a jen zvyk a s tím už musíš Marjo bojovat sama.Držím palce!!!!!!!!!!!!!

Friduča

Dobré ránko Marjo, neblázni - nemůžeš to vzdát !!!! Hele já teď taky bojuju jako blázen ... Prášky neberu a je to fakt těžký ... Musím si v tom mozku tu výhybku zase hodit zpět, jako byla ... A to, že mi to nechybí aj sem na to pyšná !!! Mám dnes 57 dní ... Manžel je stále na třech cigeretách za den a beer CHMP... KAždý to máme jinak .. .Ale nikdy by nevydržel takhle dlouho kouřit tři cigerety za den bez CHMP a já si říkám, že i to je proti těm jeho dvěma krabkám obrovskej úspěch ... CHMP to za tebe neudělá, musíš se snažit a oddálit tu první ráno je první krok ... je to strašně těžký já vím.. taky jsem na cígo ráno měla největší chiť - káfo.... Ale musíš se kousnout ... Já nevím - nedělej si kafe.. vstaň tak,aby jsi šla rovnou něco dělat ... zamestnej se a neseď tam a neduemj, jak by jsi si to cígo dala - neb to je to nejhorší !!! Nevydržíš ... musíš se něčím zabavit ... já po dlouhé době na začátku četla .. přečetrla jsem i knihu za den ...bavilo mě to a na cígo jsem si vzpoměla,ale pak rychle zase četla ... :) Prostě něco dělej,ať na to nemyslíš !! Zkus to vydržet do objeda a dát si,až po obědě- kdy podle mě chutná nejvíc .. A pak třeba zase až na večír ... A pak třeba jednu večer .. Uvidíš, že když to dokážeš jeden den ... druhej to bude snadnější !!!! Pokus se o to !!! Přece to nevzdáš bez boje, holka !!!!!!!!! Myslím na tebe a doufám, že se o to, alepsoň pokusíš !!!!

leny

doufám, že to nemyslíte vážně. Asi vás budu muset pořádně sprdnout, takhle už to dál nejde. Nikdo z nás to tady neměl jednoduché, ale zkuste se do toho víc obout. Champix vám strašně moc pomůže, ale přestat musíte samy. Dala jsem si kvůli vám tu práci a našla staré příspěvky od Sigrid (doufám, že si je aspoň přečtete). Začínala na straně 26 rozhodnutím, že přestane. A to kouřila spoustu let až 50 cigaret denně. 13.11.2007 začala brát champix a odolávala hodně dlouho. Tuším, že 13.12. s tím nadobro skoncovala (Sigrid, doufám, že jsem se nesekla, ale já chci, aby holky viděly, že to někomu může taky trvat déle, ale že to chce vydržet - doufám, že se držíš???). Takže děvčata, vykašlete se na nějaké předčasné ukončování. Drahé je hlavně to vaše kouření, champix je dobrá investice. Ale to už si musíte srovnat v hlavě. Trošku mě štvete, ale stejně vám moc držím palce, protože vím, že je to těžké. Pa pa.

Tak mám takový pocit, že děvčata nemají v sobě moc jasno co chtějí. Tak trochu mě to přijde, že je to hra na oko. To si fakt představovaly, že spolknou prášek a je z nich ráno nekuřák a když se tak nestalo tak to honem vzdávají? Abych pravdu řekla z jejich slov nevím zda hledají způsoby, aby to šlo nebo důvody proč to nejde. Každý kdo si tím prošel do toho musel dát svoji vůli a sílu - prostě jak to ve světě chodí nic není zadarmo. Milé dámy nekouření nepřiběhne samo ani kdyby vám všichni co jsme a baštíme CH. drželi palce. Přestaňte, jak by řekl Mydlypupek, stahovat kalhoty ještě než vůbec tušíte brod. Kouřila jsem 30 let 20 denně, nekouřím 4 měsíce a i teď mám chutě! Na začátku jsem musela změnit všechno zaběhnuté - rána bez kafe, jiná cesta do práce apod.Je jasné, že každému to trvá jinak dlouho - někomu měsíc jinému týden než přijde jeho den D, ale bez chtění se to prostě nepovede. Takže, všichni tu při vás stojí, všichni vás budou podporova,t ale začněte sami opravdově chtít! Hezký den všem

zdenka

Marjo, měla jsem noční,jdu ale nyní opět na odpol., není čas, ale ráda budu , když se budem podporovat, jinak co se týká mne, bylo to trochu složité, těžké, ale to až bude víc času, jen to že muj manžel, 56 let, zemřel v říjnu 2007 na rakovinu plic. Ale nechci tady strašit, není to nic hezkého. Tak se Marjo ale i vy ostatní držte, já už dnes bez cigarety, ale snad už opravdu si dnes nezapálím, aby ten zítřek byl tutový. Nevzdávej to Marjo, pak ti to bude líto, moje zkušenost.Ahoj všem!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce