Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Standa
1x

Nikde totiž není napsáno, že champix kuřákovi do týdne uřeže ruce a čiko už do úst nevezme. Teď už je to o vůli. Je to o tom co doposavad kuřák neměl. Ta jedna, dvě, tři denně co dělí kuřáka od nekuřáka, to je ta vůle. Ale ani pak není vyhráno. Jsou dny, kdy to visí ve vzduchu, doslova visí. Jsou dny kdy se cítí všichni na chmpx stejně, stejně abstinenčně. Někdy se to pomalu nedá vydržet a je opět potřeba vůle. Naštěstí po plynulém ukončování léčby už nemají abstinenční příznaky tak ostré kontury.

Marja
1x

No jen do mě, asi to mám zapotřebí. Mě štve, že to bylo tak nadějné, cigarety nechutnaly a já to zvorala a překouřila to. A teď jsem si asi na tu nechuť cigaret zvyklá, protože mi nevadí. Tak se musím potrestat a pořádně se do toho opřít.Zase jste mě trošku pozvedli, ale je to moc těžké, zvlášť teď, když se může kouřit venku. Jdu číst staré příspěvky.

Pavča
1x

Marjo , já jsem taky měla a ještě mám stále rozečtenou knížku.Když přišla doba kouření tak jsem sedla tam , kde jsem nikdy nekouřila a četla.Chuť přešla , knížku jsem odložila a zase za chvíli jsem přečetla další stránku.Moc mi to pomáhalo.Ten zvyk je hroznej,ale neboj zvládneš to!

Marja
1x

Dočetla jsem příspěvky do 30 stránky. Některé již poněkolikáte a stejně vždycky něco uniklo. Jsem zvědavá, jak bude pokračovat Sigrid, zatím jsem tam, kde začíná. V hodně příspěvcích jsem se našla, úplně stejné pocity a pochyby.Obdivuji vás - již nekuřáky -, že máte výdrž nám tady psát. Pro vás to musí být pořád čtení dokola o tom stejném. Ale jste moc fajň, moc to pomáhá. Zase jsem teď získala trochu odhodlání.A zjišťuji, že bylo v odvykání dost v mém věku.

Xandra
1x

Tak jsem si přečetla tvoje zoufání a věř mi, že jsem se cejtila stejně. Zkus opravdu to co tu všichni radí - změnit zaběhnuté rituály ke kterým ti pasuje cigareta. Já jsem přestala kouřit v kuchyni začala jsem chodit ven - 1 patro. Cigarety jsem si nechala dole. Začala jsem pít čaj.V momentě jak mě popadla chuť na cigaretu uvařila jsem si hrnek čaje buď roiboois nebo bylinky. Nikdy jsem čaje nepila jen kafe a cígo. Věř mi, že k bylinkovýmu čaji cigareta nepasuje. Na lednici jsem si nalepila ceduli - NEKOUŘÍM. Všude jsem to rozkecala - že přestávám, abych se musela stydět, že jsem takovej srab a nedokázala jsem to. Ráno jsem si posunula budík o 5 min. aby mi nezbyl na tu 1 cigaretu čas než jdu do práce. Stanovila jsem si rozmezí mezi kouřením 2 hod. nikdy víc za sebou. Našla jsem si knížku na kterou jsem se dlouho těšila a četla. To psala Pavča, že jí pomohlo taky. Nebo běž k netu a čti tuhle diskuzi - tolik lidí ti fandí tak se děvče sakra vzmuž a nedej té bílé potvoře šanci. 15 dní nic není , to neznamená, že vyhraje ale musíš alespoň snižovat . Pomalu ale jistě. Včera jsem měla měsíční výročí a je to vážně super. Tak Marjo , holka zlatá bojuj a my tě tu budem všichni podporovat . Hlavní je chtít a změnit úplně rituály , které máš spojené s cigaretou. Ahoj a snaž se

lubica
1x

Marjo, velmi by som ti chcela pomoct, ale neviem ako. Už tu bolo asi všetko povedané, žiadna rada ma nenapadá. Snáď len tolko: Ja som sa na tie cigarety strašne naštvala, robili ma neslobodnou a uvedomila som si, že ja mám rada slobodu, že toto si ja so sebou robiť nenechám, už stačilo! A v prvom rade som sa naštvala na seba. Tak to skús aj ty.

ungy
1x

Tak sakra makra,musime to vydržet a to všichni.Já mám taky občas na to blbý cigáro chuť.Ale jednou jsme se rozhodli přestat,tak trošku vůle do toho.Tohle fórum mi taky hodně pomáhá,protože vím,že v tom nejedu sám.Howg

lubica
1x

Ungy, začali sme skoro v rovnakom čase, som rada že sa držíš. Aj ja mávam myšlienky na cigarety, niekedy dosť často, ale zvládam to. Lebo je mi jasné, že to čo bolo / u mňa to trvalo skoro 30 rokov/, už nechcem. A to NECHCEM je asi najdoležitejšie. Pozdravujem všetkých a veľa chcenia!

sigrid
1x

tak to je asi Boží řízení, že jsem sem dnes večer jukla asi po měsíci. Především Tebe, Zdeni, vítám zpátky do lítého boje. Věřím tomu, že tentokrát to dobře dopadne a Ty to dokážeš. Jsi totiž neuvěřitelně silná ženská. Moc Ti budu držet palce. Moc! A Vy dvě děvčata nešťastná, hlavně Ty, Marjo, musíte na to jít od lesa. Champix skutečně pomůže vůbec přestat. To znamená, že po dvou, třech hodinách nepoběžítě pro cigáro se slinou vlající od pusy a nebudete mlátit hlavou do zdi. To je hrozně moc. Bez téhle pomoci by to většina z nás tady, hlavni ti, co kouřili deset a více let, vůbec nezvládla. Nedokázali bychom ani začít ani se odhodlat. Ovšem cigáro z ruky Vám Champix nevyrve ani Vás přes tu ruku nepraští. Takže já bych se primárně podívala na to proč chci přestat. Až najdete důvod, můžete začít pracovat na zahození cigarety. Marjo, já skutečně kouřila se Champixem, jak už tady napsala Leny, od 13.11. do 14.12. Hodně mi pomohla Míla a hlavně taky Franta, který na mě natvrdo vystartoval, že jsem srab, který není schopen představit si život bez cigára. To byla naprostá pravda. Ovšem, tenkrát jsem nezalkala "máš pravdu" a nesekla s cigárem, ale zdravě jsem se vytočila a s krví v oku jsem si řekla: "Počkej, já Ti ukážu, zmetku namyšlenej!". Nejvíc mi ale asi pomohlo to, že jsem dceři slíbila, když na začátku školního roku odjížděla, že až přiletí na vánoční prázdniny, bude ze mne nekuřák. Jsem hodně velkej slaboch, ale sliby dané dětem (no, dnes už to děti nejsou) plním. Jinak bych od nich nemohla vyžadovat totéž. Takže, Marjo, zkus si najít něco takového. Buď někoho, "komu chceš ukázat" nebo naopak někoho, na kom Ti záleží. A pro tu dotyčnou osobu zkus pak udělat to, co nedokážeš udělat sama pro sebe. A neboj se toho, že jsi prošvihla den D. On se totiž prošvihnout nedá. Zhruba po třech tejdnech zjistíš, že "lepší už to nebude" a budeš muset začít makat sama. Zodpovědně Ti slibuju, že nejhorší je první den, pak už se to jenom zlepšuje. I teď, po skoro pěti měsících mám chutě, dokonce možná horší než po měsíci, ale to je daný tím, že jsem snížila Champix a nasadila drastickou redukční dietu, ale už mě ani koutkem mysli nenapadne, že bych je měla uspokojit. Píšeš, že Champix je drahý. Je, ale nejsou to vyhozené peníze, jsou to peníze investované do aktivního zbytku života. A ruku na srdce, až přestaneš kouřit, tak i s Champixem oproti cigaretám ušetříš. A to si představ, že je budou zdražovat pořád a pořád. To opravdu nemáš lepší nápad, co udělat se svými těžce vydělanými penězi než je cpát státu do chřtánu ve spotřební dani? A ještě si za to nechat nadávat, že lidem okolo ničíš zdraví? Za půl roku už si nezapálíš v žádné kavárně, hospodě, nikde. A jsem přesvědčená, že tak do pěti let zakážou i kouření na ulici (mezi námi, ona ženská na ulici s cigárem vypadá dost blbě), tak jako dnes zakazují alkohol na ulicích. Přestaň, dokud je čas. Než Tě tlustý strejda stát znectí a ještě zruinuje ;o)))). Hodně štěstí! A sakra!!! drž se!

Mydlypupek
1x

Tak jsem nazval Tvůj příspěvek, aby si Marjo viděla, že se s Tebou nikdo nebude mazlit, když vystrkuješ drápky a škrábeš. MARJO ! ! ! ty srabe levá, přestaň tady fňukat a koukej pro to něco udělat, ať si počtu něco pěkného. Já už jsem to tady psal, že jsem bral šampix 46 dní než-li mi přišel den "D" Taky jsem pochyboval o tom, že jsem se nechal napálit.Ale tím, že se mi kouření dařilo pomaloučku omezovat, tak jsem zatím vyhrál.!!! Příspěvek od Ká mi připoměl jeden krásný starý vtip,večer spolknou prášek a ráno je z nich nekuřák.Po městě chodí smutný vojáček a pláče.Potká ho stará babička, a ptá se ho, proč je tak smutný a pláče. Vojáček jí povídá,že ho zradilo děvče, a teď že neví co si má počít.V tom mu babička povídá, milí zlatý vojáčku, kdyby si šel semnou domů, do mé roztrhané chaloupky, a vyspal by si se semnou, tak ráno až se probudíš, bude ze mě krásná princezna a z chaoupky velký zámek. Tak se vojáček s tou starou babičkou vyspal a ráno když se probudil tak nevěřil vlastním očím.Strašlivě se ulekl a zařval,protože vedle něj v posteli ležela stará ošklivá bezzubá baba.A vojáček jí úskostlivím hlasem povídá.Vždyť jsi mi včera říkala, že z tebe bude krásná princezna a z chatrče bude zámek. Baba se dala do hrozného řehotu a posměšně mu povídá.He he he tak starej a nechal se nachytat.Zdenko !!! Věřím, že přijde dnes tvůj den "D" a přeji Ti všechno nejlepší bla bla bla bla a vítam ročník 53. Mydlypupek

Vašek
1x

Není to tak hrozné.Ale chuť je,jenom tomu nepodlehnout.Doporučuji pracovat,mně pomáhá synáček s legem.Ahoj jsme nejlepší

Ferdina
1x

tak dneska 10 den,kouřím denně tak 5,z 20 je to pěkný skok,ale jsem srab,ráno si dávám cigaretu ještě před CH.abych si jí vychutnala.Když jsem v práci tak to jde,to si dám za den dvě,ale přijdu domů a jde mi huba vandrem.Taky se bojím že hodně ztloustnu,teď kvůli cigaretám a za pár měsíců mě čeká hormonální léčba kvůli uměl.oplodnění,ach jo,ze mě bude sud! I když už CH mberu druhý týden,tabletky si pořád půlím,z 0,5 mg mi ze začátku bylo dost zle,nějak si nedokážu představit že bych do seberáno nacpala 1 mg.Takže si ráno beru půlku,v poledne taky půlku no a na noc nic,abych se vyspala.To je asi celý špatně,že jo :-)?

Mona

Ahoj Ferdino,nechápu,proč si snižuješ dávky,když pořád ještě kouříš.Mě bylo po Champixu taky strašně zle,hlavně ráno,ale trvá to tak 20 minut a přejde to. Celou dávku-to je 1 ráno a 1 večer jsem brala určitě 2 měsíce nekouření. 5 cigaret z 20 je sice supr,ale pořád je to KOUŘENÍ a to my nechcem ne? Pořádně se do toho opři,držím palce.

zdenka

ahoj kocko,jsem ráda že jsi zavítala, já vím, je to chvilka, ale chlubím se, dnes mám ten svuj den D !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Je mě dnes 55 let, tak jsem si to tak nějak v hlavě uspořádala, ano,srovnala jsem si to v hlavě a ráno řekla dost, Marjo mám velké chutě, dnes 14 den beru cham., ale moc chci abych už opět nekouřila, už vím, co je se té potvory zbavit z lonska, a tak nějak jsem opět nastartovaná. Ráno jsem se dobře nasnídala, žádnou kávu, ale čaj, pak zobla cham., ani mě nebylo po něm zle, když jsem byla nejezená. Tak Marjo, nevzdávej to, byla by to velká škoda, moc ti fandím at to zvládneš!!! Ahoj všem a hezký den!!!!!!!!!!!

Marja

Je to hrozné, já musím změnit nějak taktiku. Když se snažím omezit, tak celou dobu myslím na to ať už si zapálím. Je fakt, že chuťově už to není ono, taková nasládlá chuť v ústech a to celý den. Teď cumlám hřebíček. Já si ale myslím, že ještě nemám pořádnou hladinu Champixu. Když si nezapálím, tak začne silné pocení a nervy na prasknutí. Typické absťáky a to jenom při vynechání cigarety. A to by už snad nemělo být při poctivém braní Champixu. A dále asi budu muset stanovit denD a přestat naráz. To omezování u mě nefunguje. Ještě se budu u nás snažit sehnat Paipo, jinak si ho objednám. Já včera zapálila ty moje bylinkové cigarety ale nedají se, hnusné.Ještě týden to budu zkoušet, jdu pak na svatbu a děsím se toho, že celý obřad, hostinu atd. budu myslet jenom na to, abych si už mohla jít zakouřit. Já opravdu snahu mám / víš ty jeden Mydlypupku /, ale nejde to. Možná bych měla brát tři tablety denně, to bych měla ale strach. Zdenko, vydrž a informuj. LEEno, tak co.

lubica

Marjo, všetci sa ti tu snažia pomoct, len ty sama nie. Stále si hladáš niečo, čo u teba nefunguje. Ono to funguje, len to stojí aj trochu námahy a sebazaprenia! Ja keď som sa snažila obmedziť, tiež som myslela na to, kedy si zapálim, ale hlavne na to, aká som super, že som vynechala, lebo fajčiť NECHCEM. Takže asi tam niekde bude chyba. /prepáč, ale už ma fakt štveš/

Dulina

moc vás zdravím!!!! Dnes je to už 3 měsíce, co nekouřím. První měsíc to bylo v pohodě, velká euforie, dobře jsem to zvládala. V průběhu druhého měsíce jsem přestala brát champix a začalo být trochu hůř, (Libore, mám tu píchnutý na nástěnce váš příspěvek a adresu, tak snad nezapomenu za 3/4 roku napsat), ale teď po těch 3 měsících mohu fakt říct, že je mi jako nekuřákovi dobře a začínám si to užívat. Kouřila jsem 16 let 20-30denně. Při těch krizích mi pomohlo hlavně to, že jsem neměla cigerety u sebe. A než jsem si stačila nějaké opatřit, došlo mi, jaká by to byla škoda zapálit si po takové době, no a taky mě podržel manžel. Umí mi slovně tak znechutit cigeretu a kuřáka, až se divim, že si mě vzal :o)))))) Nikdy mi totiž nevyčítal cigára, a nedávno prohlásil, že jsem dobrá a že je fakt rád, že jsem s tím sekla. A když cejtim třeba v buse, jak je kuřák smradlavej, tak teda už nikdy. Zdravím naši pětku, ty mají 3 měsíce za dva dny, tak počítám, že vás- nováčky podpoří!!! Zdravím i ostatní mazáky a nováčky, těm držím pěsti, aby vše ustáli, stojí to za to, ale to musí každý poznat sám.Takže tfuj tfuj tfuj. EWIIIIIII, ahoj, dvojče moje, máš se doufám dobře!

Marja

Lubico, tak to mi hodně křivdíš. Snažím se a moc.

irena

Marjo, věř nám, že jde jen o ten první den. Určitě od zítra posuň první cigára ráno alespoň o hodinu. A zkušej třeba obden posunout ranní zas o další hodinu a pak to jednou vyjde, že "ranní" už nebude, řekneš si, že si zapálíš až po obědě a třeba ti to vyjde, že ani po obědě nebudeš muset a vydržíš první den. A když budeš mít první den za sebou, tak Ti ten druhý už bude líto si zapálit, když jsi už celý den nekouřila.

Martina

Ahoj Marjo, tvoje pocity si stále pamatuju i když to je už 9měsíců co jsem měla poslední cigáro, hrozně jsem se bála toho prvního dne bez kouření a stále jsem ho odkládala, pak jsem si ráno dala cigáro ke kafi a začala dělat stejně jako před tím, jenom místo cigára jsem v ruce žmoulala tužku a hrála si s ní, taky jsem si koupila paipo, které mi trochu pomohlo, druhý den jsem měla tak nádherný pocit, že já takový slaboch jsem to vydržela celý den a od té doby to bylo už jenom lepší, stejně jako ty jsem absolvovala svatbu a dokonce se naší fence narodila štěňata a to byl taky velký úspěch, že jsem její porod zvládla bez cigaret, a pak už samá pozitiva a hrozná radost sama ze sebe, že i já můžu říct UŽ NEKOUŘÍM !!!! Neboj taky to dokážeš, hlavně piš ať ti můžeme pomoci. Já jsem na týhle diskusi byla tak 5x denně a hltala názory a rady ostatních a fakt to pomáhalo. Držím palce . Martina

kájina

Marjo , nesnažíš, nesnašíš, heč, heč. A když jó, tak to dokaž,dokaž.Jinak Ti už neuvěříme, neuvěříme,heč heč.

sigrid

Naštvat a vyhecovat, to ano. Ale ne úplně sebrat kuráž. Vždyť se Marja lekne a už sem nevleze a pak už to vůbec nedokáže. Takže, Marjo, ukaž jim a dokaž. Zvládneš to, ale nesmíš vzdát boj předem. Zatni zuby a skoč - dnes, zítra nebo za tejden, ale skoč! ZDENI, moc na Tebe myslím. Zkusím sem teď zabrousit častěji, než budeš mít to nejhorší za sebou. Hodně štěstí, holčičko, tfuj, tfuj, tfuj!

zdenka

Mám pracovní víkend, tak na skok. Také se za Marju přimlouvám,trochu víc pochopení, já si vážím i toho jak je upřímná. Marjo, dá se tio zvládnout, věřím tomu, protože jsem kouřila dlouho a hodně, a pokud by v říjnu manžel nezemřel, tak věřím že bych do toho nespadla opět. Už jsem tady někdy loni psala co jsem vše podstoupila abych nekouřila, až cha. mě opravdu pomohl, ale já ho loni brala 2 měsíce, věřila že to i bez něho pak také půjde, ale omyl, nyní mám koupenou léčbu na 3 měsíce a uvidím,ale nyní už budu opatrnější.Jinak jsem tady četla na jiném foru o biorezonanci, také tam holky píšou , jak jim to pomohlo, pokud budeš chtít, dám ti kontakt, občas tam i zabloudím., jsou tam také fajn lidi. Srovnej si to v sobě, máš čas, v klidu a pak si to nastav, nikdy není pozdě. Mydlypupku dík, jste prima. Sigrit je vidět že jsem měla pravdu, umíš lidi podržet. Hezký víkend všem. ahoj!!!!!!!!!!!

irena

Zdeni, biorezonanci/pokud je to BICOM) jsem absolvovala asi před 2 roky/vydržela jsem nekouřit asi 2 dny úplně, dalších asi 10 dní jednu třetinu původního množství a pak jsem se dostala na původní počet/. S champixem se to nedá srovnat. Champix je pro mě jednička!

evva
1x

Ahoj všichni,dlouho jsem nic nepsala,nebyl čas :))To víte venku je tak hezky,že jsme s dětmamama :)) pořád někde venku.Ale musím sem napsat,abych podpořila Marju.Takže Marjo....,buď v klidu,mám pocit,že se až přespříliš moc nervuješ.Dej tomu víc času.Každý k tomu ,aby "skočil"potřebuje různě dlouhou dobu.Jsem líná kouknout se nazpátek,abych věděla jak dlouho už zobeš,ale já byla z těch která k tomu potřebovala fakt dlouhý čas,než jsem dospěla k nekouření.Brala jsem CHMPX okolo 6týdnů,než se "To" podařilo.Jen prosim tě pokračuj v zobání CHMPX a hlavně to nevzdávej!!!!j.Je toho hodně,ale pořádně si to pročti nazpátek,určitě se v nějakém příspěvku "poznáš".Ty nejsi ta špatná,které to nejde přestat.jen k tomu budeš potřebovat nejspíš delší dobu.Delší dobu na to ,aby si mozek zvykl na myšlenku,že teda fakt už kouřit nebude a že se s tím bude muset vyrovnat.Já vím co je teď tvůj největší problém,nebo spíš co budeš muset teď zvládnout....Musí se to postupně,ale jde to!!! Musíš se naučit bez cigarety fungovat.....Z toho já měla největší strach,Nevěděla jsem,resp. jsem měla strach ,CO budu dělat ve chvílích,kdy jsem normálně kouřila...Byla to pro mě HROZNÁ představa....Pořád jsem si říkala CO já,chudinka:D,budu vlastně dělat,když bude "čas" na cigaretu...Jde to zvládnou i postupně,já se ze začátku záměrně vyhýbala situacím,které jsem měla spojené výhradně s kouření jako jsou kafe...a tak.Možná to tu píšu hodně zmateně,ale chtěla bych ti moc pomoc,jelikož vím,že pro tebe je v tuto chvíli nejtěžší překonat ten skok,skok k nekouření.Prostě V KLIDU,bez nervů si vyzkoušet,že to jde.Udělat ten první krok,je vždycky to nejtěžší,ALE JÁ TI VĚŘÍM a taky vím,že TY to zvládneš.Jak jsem psala už několikrát:DEJ tomu čas,pořádně si to srovnej v hlavě,hlavně si uvědom,že nejsi žádná chudinka,která přestává kouřit ,ale že TY JSI TA ,která je DOBRÁ a zvládne nekouřit.Sice teď bojuje,ale nakonec TO DÁ. A .... "VO VO VO TOM TO JE":DDDDD

evva

A mooooooooooooooooccccccccccccc ccc zdravím moje dvojče : DULINU :DDDDDDDDDDDDDDDD

evva

..MARJO,věř nebo ne,celé dopoledne na tebe myslím a koukla jsem nazpátek a jestli dobře počítám,tak je to cca 14 dní co bereš CHMPX?Jestli je to tak,PROSÍM NEBUĎ Z TOHO TAK ZOUFALÁ.Sice se píše,že po 14 dnech pečlivého a pravidelného užívání Chmpx je jeho hladina v krvi dostatečná,ale každý jsme jiný....Co vím ,tak i ve stř.odvyk.kouř.:) ví a tolerují delší dobu kouření s Chmpxem.Marjo zlatá.jsi opravdu na začátku,netrap se tím tolik!!!Rozhodně neházej flintu do žita a nepřestávej brát.Já dokonce jeden čas taky vážně uvažovala o tom,že bych si měla začít dávat tři bobule denně.Ale to bylo v období po asi 4-5týdenním užívání,kdy se mi už dařilo několik hodin přes den nekouřit.Vždycky okolo poledne mě ,po dobu cca 7-10dnů,přepadala neskutečná touha si zapálit,nevydržela jsem a zapálila si.Nakonec jsem to zvládla,stejně tak jako to zvládneš i TY.Opravdu...dej tomu chvilku čas,a rozhodně bych se teď tím netrápila.A jestli se tu do tebe bude někdo ještě tak blbě obouvat,tak si z toho VUBEC!!!!!!! nic nedělej.Každý jsme jinej(naštěstí)a každej se s tím musí vyrovnat,tak trochu po svém.Já vím,můžeš si říct.Tý se to "kecá",když to má už za sebou,ale věř,že si moje pocity pamatuju docela přesně a vím jak mi bylo,když jsem sama sobě už začínala po 5 týdnech nevěřit.Doufám,že moje psaní má aspoň trochu hlavu a patu,ale píšu to moc narychlo,jelikož jsem ti to chtěla ještě v rychlosti napsat a hlavně TĚ PODPOŘIT a taky ti NAPSAT-NNEEJJSSII VV TTOOMM SSAAMMAA!!!!!!!!!!!!!! Takže pádím dodělat oběd a frčíme s dětmamama ven.Večer si přečtu jak pokračuješ-tedy doufám,že tě některé názory neodradili sem psát.Určitě se ozvi-BUDU RÁDA.Zatím Ahojky

sigrid

vylez mezi nás. Vždyť i ti, kteří Tě tu šprajcovali to s Tebou mysleli dobře. Pojď sem a nevzdávej to ;o)!

Marja

Povčerejším negativním příspěvku jsem byla dost špatná. Dnes během práce/ jen mimořádně/ jsem se rozhodla, že se na to vykašlu. Teď večer jsem přišla domů a nechtěla již ani jít tady na diskuzi. Ale měla jsem jeden pěkný povzbuzující email a tak jsem tady vstoupila. A opět špatný příspěvek. S tím jsem se tady když jsem četla dříve a i staré přísppěvky nesetkala. Tak jsem chtěla odejít a pak začla číst dále a až jsem měla slzy v očích / a to nekecám /. Po těch krásných podporách jsem si teď tedy vzala tabletku i když jsem již nechtěla a budu pokračovat. A teď vysvětlení. Myslím, že mě někteří nepochopili. V hlavě to mám srovnané, připravené varianta, co místo cigaret, na to jsem se připravovala ještě před braním Champixu. Já vím, že tomu musím pomoct, ale mě zaráží to, že většině je špatně z Ch. - mě ne, bylo jenom první den a to bylo psychické. Sny mám, ale příjemné. Dále mě zaráží, že při vynechání cigarety jste měli jenom chvilku psychický absťák, ale já mám silné pocení a silnou nervozitu. A to je to, co jsem čekala od Champixu, že nebudu mít tělesné absťáky. Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně. Dnes je to tedy 20 den braní. Tak já myslela, že to na mě nepůsobí. Tak já tedy díky vám pokračuji a zítra se do toho obuji pořádně, ne úplně, a uvidím jak bude. Já právě chtěla do té svatby už nekouřit, ať nejsem otrokem cigarety. Udělám pro to maximum. A ještě něco. To tady také bylo už psáno, že se tady právě můžeme vypovídat, kde jinde. Tak vám holky moc děkuji za trpělivost a já to ještě zkusím. A ty hnědooký běž do háje.

evva

Marjooooooooooooooooooooooo,to je dobře žes to nevzdala.Pokračuj dál v léčbě,hlavně to nevzdávej.Nikdy nevíš do předu,který den může být tvým dnem D.Hlavu vzhůru,neboj DOKÁŽEŠ to!!!!

Lenka

Marjo,jsi zlatííííííííííííí ííííííííííííčko.P ůjde to ,uvidíš...............A jak mi říkala moje mamča........hlavu nahoru,vypnout prsa a vzhůru do dalšího dne.

hnědooký

Tobě se to píše ale když já nemám žádná prsa

černooký

Nevím jak do toho ,nedělají se náhodou pokusy na lidech s champixem? Když má dle USA vedlejší účinky tak u nás ne ?

Dulina

Marjo, to je dobře, že to nevzdáváš!!!! Ani mě nebylo špatně po chmpxu, a sny jsem měla taky zábavný, žádný horory se nekonaly. Jediný rozdíl je, že jsem přestala 9. den braní chmpxu, ale taky se dočkáš, uvidíš, jenom tomu nech trochu volnější průběh, psychika umí nadělat taky někdy pěknou paseku, tak se tolik netrap. Držím ti moooc pěsti a myslím na tebe!!!!!

lubica

Práve som si sadla k PC a prečítala všetky príspevky od včera a je mi ťažko. Milá Marjo, nechcela som ti ublížiť ani ťa odradiť, tie tvrdšie slová boli napísané s úmyslom pomocť ti, vyhecovať ťa. Tak sa ospravedlňujem a VELMI DRŽIM PALCE !

evva

HNĚDOOKATÝ TÁHNI DO HÁJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!NEBO SI TÁHNI I TŘEBA DO.....Cidrych byl dlouho v klidu a zase vylez,kdo ho neznáte....KAŠLETE NA NĚJ,je to člověk který dokáže jen urážet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JEHO příspěvky absolutně ignorujte,jediný co umí,je každýmu cpát pod nos jak je dobrej ,že přestal kouřit bez berliček a ostatní jsou "béčka" .Je ovšem otázkou,jak a s čím by přestával,kdyby to bylo v této době,s možnostmi,které máme mi.

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se ohlupovat nějakým champoxem s vedlejším účinkem /jak psali americké studie / Každý máme šanci se odvykání postavit čelem .A proč haníte člověka ,který přestal sám od sebe mi nejde do hlavy .Vy místo aby jste na sobě pracovali urážíte a snažíte se poškodit druhého. V zájmu čeho? šidítek anebo aby jste ospravedlnili svoji slabou vůli? Zamyslete se nad sebou mě nechte na pokoji já mám 25 let problém vyřešen .A už nechci dávat možnost špíny na mé jméno neschopnýma se se svým problémem poprat.

eva

My vás necháváme na pokoji, proč sem lezete a nutíte něco co už je známo, a každý si hledá cestu svoji. Dejte nám pokoj,byl tady klid.

eva

Vy zavrhujete champix a pod. tak tady to pro vás není, a vy ostattní skouknětě forum odvykání kouření , trochu si počtětě a budete v obraze,

zdenka

Ta ewa má naprostou pravdu, já také si píši na druhém foru, tam se snaží lidé nekouřit pomocí biorezonance, tam se pan Cid do mne neustále strefuje, ale správce vymazává jeho výplody. Moc se přimlouvám u správce tohoto fora zda to také nelde udělat, protože to je blázen, ale nás zas nemůže naštvat. HÁZÍME NA NĚJ BOBKY, CO TAKÉ S NÍM.Jinak jsem dnes zvládla první pracovní den bez cigarety, toho jsem se bála nejvíce, ale zatím to zvládám a ty Marjo nevzdávej to, moc se přimlouvám za všechny, vydrž, ono to přijde. ahoj všem!!!

Marja

Jdu spát a moc díky. Zkusím na to odvykání tolik nemyslet a snažit se odkládat dobu kouření.Ta Leeena to asi vzdala, když se neozývá. Plně s ní cítím, ale po přečtení tady by ji to snad také zase inspirovalo.

Standa

Ty se hlavně poper se svou vlastní blbostí a ostatním se nemontuj do života, když o tvé rady nestojí.

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči z internetu , Jo chlapče to je život bez cigár co ,škoda ,že jsi na to nepřišel dříve vid ale nejsi sám .Nepsal bych ale měl jsem strach o Karle ne o Tebe s Tebou nemluvím nejsi moc chytrý a pomlouváš.A už mi nepiš nejsem na takový nuly zvědavý.Mám rád silné osobnosti a ty se vyjadřují jinak -jsou nad věcí .Ty nepřekročíš ani vlastní stín

Xandra

No né lidi to je ale hnědooký PAKO ******** a ještě se nám opakuje ??????

Mydlypupek

Marjo, doufám že se na mě nezlobíš, za ten tvrdší příspěvek který jsem Ti psal ve čtvrtek ráno,ale musím skoušet všechno možné ,abych Tě dostal do tranzu, s tím abych Tě vyprovokoval k nekouření.No to by na úvod stačilo a koukej přestat kouřit nebo si pro Tebe příjde Mydlypupek! ! !

Mydlypupek

Dovoluji si Vás seznámit s jedním, sice nepotřebným, ale v tomto roce velice důležitým faktem. Jestli pak víte,Lenko, Oluš, co pro nás znamená 18.Květen v neděli ve dvanáct hodin v poledne, a co pro nás bude znamenat 27. květen tohoto roku.?????? Budu se těšit na odpovědi.Mydlypupek

Lenka

Ahojky ,tak to jsi mě trošku potrápil a stále si nejsem jistá. 18 to mi nějak nejde do počtu a 27 nemáme náhodou 100 dní bez cíga?? Teda,začínáme další stovku.............Jsem po noční a asi mi to moc nemyslí,před chvilkou jsem vylezla z postele. Tak co strefila jsem se aspoň trošičku???????????

Pavlína

Ahoj, už dlouho jsem tu nebyla. Kdybys koukla na stránky tak kolem 110, tak bys zjistila, že jsem na tom byla úplně stejně jako Ty!!! 42 dní jsem brala Chapmix, kouřila jsem plnou dávku tj. 20 cigaret denně, sice mi to moc nechutnalo, ale proč si nedat, že? Žádný den "D" jsem si nestanovila, až jednou jsem si řekla: "Kr....vo, se na to normálně vys.....r, hulíš a ještě bereš prášky?" Myslím, že tohle byl ten pravý okamžik, kdy jsem konečně pochopila, o čem je to přestání kouření. 1. den bez cigára jsem na sebe fakt byla hustá. Natvrdo jsem si žádný cigarety nekoupila, aby mě to nesvádělo. A když přišla myšlenka, normálně jsem si sprostě vynadala. A hele já to vydržela, a druhý den zas, a třetí den také .... A dneska "slavím" 18.den bez jediné cigarety!!! A to mi došly prášky minulý čtvrtek, takže budu muset bez Champixu vydržet nejméně do úterka !!! Mám šílený absťáky, ale to odhodlání je už tak veliké, že to prostě sama sobě musím dokázat. Držím palečky a neklesejte na mysli, dřív nebo později to určitě přijde. papa

Marja

ahoj, všem tady. Od rána jsem plná optimismu a je mi fajň. Chce to opravdu klid a nenervovat se již předem. Však ono to přijde. Od šesti jsem vzhůru teprve pět cigaret. Ve městě jsem zháněla Paipo, nemají, zkusí mi ho objednat. A když jsem šla kolem krásného parčíku s vodotryskem, žádná kuřácká zastávka, jenom hluboký nádech a pokračování v cestě. Pavlíno, tak ty jsi také dlouho odolávala. Mydlypupku, na tebe se zlobit nedá. Lubico i od tebe to nebylo ještě tak úpně hrozné, ale dostalo mě nejvíce, jak to napsala Kájina nebo tak nějak, už to nechci číst znova.Jdu něco uvařit a pojedu na zahradu. Tam to bude nejhorší, to jsem neměla promyšlené. Cigaretou jsem nabírala další sílu. Nějak to vymyslím. Jste skvělí.

Marja

Napřed díky Sigrid, poznamenala jsem si to. Ale teď počkám, když se mi to snaží zajistit a pak uvidím. Náladu mám pořád skvělou. Zahradu jsem vyřešila tak, že jsem tam přišla, najedla se, lehla jsem, četla jsem a spala jsem.A pak poslouchala rádio a nic nedělala. A to vám musím říct tu náhodu. Na Praze dvojce je pravidelný pořad a dnes tam měli hosta profesorku, kandidátku věd, jedinou ženu s tímhle titulem u nás pro obor plicní medicíny nebo tak nějak. Celá hodina o kouření.A ona také kouřivala, styděla se za to, tak kouřila jenom doma a potají. Teď už nekouří. No, bylo tam řečeno všechno co známe, ale co mě zaujalo, tak na pitvě ani tak nepoznají kuřáka jako při různých vyšetřeních funkcí plic. A když už to sami poznáme, tak to už je dost pozdě. Nejhorší je výdech, když nevydechujeme všechno, tak ty jedy tam zůstavají na sliznici a hlavně se všechno zúžuje a pak už se nemůžeme ani nadechovat. Tak nějak ve zkratce. A přestat je prý účinné v každém věku. To jste dobře udělali, vy už úspěšní. A o Champixu také mluvila. Ale na něho jste asi největší odborníci vy tady.Něco málo jsem na zahradě vykouřila, ale jsem s dnešním dnem spokojená. Zítra zase uberu.Zdenko, držíš se, jak je. Leena to asi opravdu vzdala.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce