Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Xandra

Všechnóóóóóóó´ nejlepší Pavčo :o)) PS: Pohoda, klídek, cigáro, jenom to NECHCI NASTÁLO :o( Máš pravdu, užívala jsem si to maximálně, ale výčitky se dostavovaly taky. Bohužel až v poslední době. Jinak jsem včera byla v protikuřácký poradně , bylo to moc příjemné, krásně jsem se vypovídala , měla jsem z toho fakt příjemnej pocit. Dostala jsem potvrzení pro pojišťovnu a za měsíc se jdu ukázat. Změřili mi CO2 v dechu a měla jsem 0 . Paráda. Užívejte sluníčka.

lubica

Mindo, ako je dnes? Daj o sebe vedieť. Nebuď s tým sama.

Modrookaty

Tak Vás všechny pěkně zdravím. Omlouvám se, že jsem vynechal vkládání písmenek do této diskuze, ale jsem velmi pracovně vytížený. Neznamená to ovšem, že si občas nepřečtu Vaše příspěvky. No a teď jste mě normálně vyprovokovaly :-) Den D jsem zahájil 13.4. od té doby jsem bral CH 2x1mg den. Neumím to přesně spočítat, ale poslední týden ve velkém balení jsem začal půlit takže jsem si dával 2x0,5mg den a myslím, že poslední 3 dny tohoto týdne jsem vynechal večer. Sice do práce vyrážím před 6,00 hod. , ale Ch beru až kolem 8,00 , když už jsem v robotě. Nějak mi to nedělalo dobře brát Ch ihned po snídani. Mohl jsem si říct, že když beru 6 dnů 0,5mg tak přestanu brát úplně, ale šel jsem k doktůrkovi a nechal jsem si napsat ještě malé balení takže pokračuji 0,5mg den a tak to budu ještě nejakou dobu dělat. Až uznám za vhodné tak třeba vynechám den a možná dva uvidím. Jednoznačně netrpím ničím z toho co zde popisujete mimo radosti z nezávislosti na cigaretě. Možná je to i tím, že opravdu nemám čas si ani všimnout, že se ten dlouhodobý obřad nekoná. Přeji všem pohodu a výdrž v odvykání. Ch nám pomáhá, ale bylo to tu již řečeno je to především v té naší hlavě. DRŽÍM PALCE A POCHVALTE SE VŽDYŤ SI TO ZASLOUŽÍTE !!!

Brontík

Pravidelně sleduju „naše fórum“, jen se nepřidávám... Se tedy omlouvám. Hlásím , že se mi daří nekouřit už 46 dnů, šampíka beru tři měsíce v plné dávce. Občas zapomenu večer nebo si nevezmu úmyslně, když nechci sledovat brzký ranní program v televizi, chichi. Přestat určitě v nejbližší době nehodlám. Pořád mi stejně jako na začátku vadí všichni kouřící v okolí, pořád mám stejný třes, nervózu, nesoustředěnost,mimózu v odpoledních až večerních hodinách. Řeším to jídlem, zatím „jenom“ 5 kilo,čekala jsem , že to bude horší. I když je to teprve začátek..U mě jsou takové výkyvy běžné. Píšete, že při užívání jste mnozí deprese neměli, až po vysazení. To by mě zajímalo, co děje s lidmi, kteří je mají při užívání a jak přestanou? ! Já se nechám překvapit. První měsíc užívání byl pro mě , co se tohoto týče, nejhorší. Momentálně se to dá, až na to žraní. Horší by bylo, kdyby nám nechutnalo. Akorát mě trochu mrzí, že se tady hodně opakuje jen :jak jsme páchli , že jsme byli otroci cigarety a já nevím co už všechno tu zaznělo. Netěší vás více, že spíš než pro krásu , dobrý pocit , to děláte i pro své zdraví? !!! Přeju nám všem, ať se nám podaří vytrvat , jak nejdéle to půjde!!!

simi

vsechny moc zdravim.....uz jsme dlooouho nepsala,ale jak mam cas chodim cist a mam radost s kazdym,komu se podari prestat kourit i za pomoci tohoto fora,kde spousta lidicek se svoji radou ci povzbuzenim,myšlenkou,vyhecov anim,popostrcenim,rozveselenim a vsim doda dost energie a sily zbavit se zavislosti na nikotinu.Ano je to i s pomoci Champixu.....Dnes pisu,protoze mam za sebou uz 4 mesice nekoureni a dnes zacinam paty....Mam obrovskou radost,ze nekourim,ackoliv to mnohdy nebylo vůbec jednoduche a asi jeste i nejake tezké chvilky budou...Kourit jsem prestala 1.2.2008 a to 8 den brani CHMP... defakto jsem nemala skoro zadne potize ba naopak citila jsem se neustale v jakesi euforii skoro bych se nebala to nazvat pernamentnim pocitem opilosti ci povznesene nalady...a proto jsem z nejakeho vnitrniho presvedceni CHMP prestala brat priblizne 25 den....Kourila jsem 22 let kolem 25 cigaret a posledni roky i vice...koureni mi naramne chutnalo a mela jsem pocit,ze bez cigaret nemůzu zit,a ze nikdy nebudu schopna prestat...takze CHMP mi opravdu mooc pomohl na startu a 8 den skocit na druhy breh a zaradit se mezi nekuraky, bylo pro me absolutne bezbolestne....Ale aby jste si nemysleli,ze vsechno probehlo do teto doby hladce ,tak to bouzel NE...a proto by zrejme kazdy mel zvazit, jak dalece si veri a je presvedceny,ze ma dost silnou vůli se ke koureni nevratit,protoze asi od 50 dne do 80 jsem mela hodne casto abstinencni priznaky v ruznych intervalech...takze doporucena davka chmp alespn 3 mesice ma zrejme svuj smysl... ikdyz nevim jak to maji Ti ,co dodrzi dobu brani a pak vysadi....uz skoro mesic se mi abstaky dostavuji jen obcas a v mirnejsi podobe a proto verim,ze bude uz jenom lip a lip a to nekoureni a ziskany pocit svobody,nezavilsoti a neniceni si zdravy mi za to vsecko cim jsem prosla opravdu STOJI...proto kazdemu,kdo je terba na úplnem zacatku preji hodne sil a vůle prestat s kourenim a ostatnim vytrvat v nekoureni....Zdravim Monu..jak jsi na tom...mame to stejne..Joo a pribrala jsem 2 az 3 kila...Hezkou ,vonavou,nekurackou nedeli a zase se nekdy ozvu jak jsem na tom..papa Simon...Co Duli,Danus,Yva,Misa,Evva ci EWA a taky Dan a Mafos,Standa a dalsi...s nekteryma se schazime sice uz jen obcas na Decku....

jija

Ahoj, ráda bych se k vám přidala. Nekouřila jsem od 11.2. celé 3 měsíce. Teď to nějak přestávám zvládat, jsem sama ze sebe moc nešťastná a nevím co dál. Zkoušet to dál sama nebo jí do poradny?

Mona

a všechny ostatní,tak já to mám dneska 4 měsíce. Největší krizi jsem měla na dovolené v Holandsku,tam jsem taky vysadila Champix. Ted už jsem celkem v pohodě. Přibrala jsem taky a ted beru Lindaxu,ale moc mi nepomáhá,shodila jsem asi 2 kg. Přeju všem,aby se to podařilo a zbavili se všichni toho bílýho smradocha.

Friduča

Ahojky všem, já mám dnes 83 den bez... Není to snadné, ale chci to dokázat ... Musím ... JInak mě tedy udivuje Vaše šílené hádání ... Každý máme přece nárok na svůj názor a připadá mi zbytečné napadat někoho, jen proto, že s ním nesouhlasím... Každý máme své sugestivní pocity .. proto se tu scházíme, aby jsme se o ně podělili ... pokud tu na mě někdo za můj názor bude útočit.. asi se sem nebudu vracet.. ne ? Tak to nedělejte lidi... Všichni se snažíme, bojujeme, tak si držme palce a nebuďme agrasivní ...Jijo.. nevím, pokud máš poradnu někde blízko - proč ne.. klidně tam zajdi .. za to nic nedáš .. a rozhodně ti to neuškodí ... je to další pomoc.. takže ano ... já za sebe byť sama nikam nechodím, ti říkám proč ne...Ale vím o čem mluvíš ... já vysadila a taky bylo zle ... :( Ale ustála jsem to a bojuju dál ... je to prostě boj do konce života.. jen pár z nás má to štěstí, že přestane a následně ho to neláká ... Tak ráda bych patřila do té skupiny :)))))Ale jsem ráda, že bojujeme ...Moje mamka je z velké rodiny a musím říst, že je to všechny pomaličku dohání .. A věřte mi není to příjemné ob 2 roky se starat o jiného strejdu, který pomalu odchází ..:( Je to smutný a těžký... a všichni říkají, jak jsou hloupý, že kouřili .. a všichni co ještě mají šanci okolo nich stojí a kejvou s cigeretou v ruce, jakou má pravdu ... Pěkný den všem

lubica

Pekne tu viacerí píšete o tolerancii, takže buďme tolerantní . Nešlo o žiadne šílené hádání ani o napádanie alebo útočenie na niekoho, s kým nesúhlasím. Len vyjadrenie nesúhlasu.

Mydlypupek

Čtu si tady ty příběhy a je mi z toho nějak smutno. Kde jsou ty časy, když jste jste se tu povzbuzovali,hecovali "v dobrém slova smyslu"postěžovali, trápili, kdy už to konečně začnete popisovat o tom, že jste nekouřili a potom začnete nám vyprávět Vaše kouzelné pocity z Vaší první rodosti o nekouření. Možná trošku té úcty samy k sobě a ohledupnosti ke druhým, by nám všem jenom hodně moc prospělo.Dnes jsem měl poprvé možnost říci po pravdě, že já nekouřím .Šel jsem z práce domů,no a potkal jsem takový hodně mlaďoučký pár,který se neustále šacoval,a pak se na mě obrátili s prosbou o oheň.Okamžitě jsem vystřelil od boku ,nezlobte se já nekouřím. Ale vzpoměl jsem si ale na to, že nosím jako správný chlap u sebe nůž zapalovač jehlu s nítí.Takže jsem jim tu jejich přítelkyni zapálil.Sklidil jsem obdiv i poděkování,a já si tak v duchu říkal sám pro sebe, "vy telata jedny",kdyby jste věděli kolik úsilí mě to stálo,abych mohl Vám dvěma říc " JÁ NEKOUŘÍM Mydlypupek

leeeeena

Zdravím vás všechny,přestala jsem brát champix a stále kouřím,neodsuzujte mě ono to snad jednou přijde.

minda

Millá Lubica, dakujem za podporu a som ozaj rada, že jsi se ozvala. Je to maličko lapšie, no bojovat muším každý okamih, Pokud nereaguli každý oen, tak nejsem mrtvá, jen mám omezený přístup na net u kamar., jsem trochu soc, případ , ale pracuji na tom.

Magda

Ahoj, já nekouřím, ale můj přítel ano a chtěl by přestat. kamarádka mi doporučila Champix, že je to fakt dobrý. Ale chtěla bych se zeptat na jednu věc-přítel má vysoký tlak a bere na to léky. Nevadí to při braní Champixu? děkuji

Mona

Mám taky vysoký tlak a beru Micardis. Champix jsem brala v pohodě,kardio doktorka mi ho doporučila.

Eliška D

Ahojky, zdravím všechny nekuřáky.1.6. jsem měla 2 měsíce bez cigára a k nekouření mě pomohl CHMP a tahle diskuse.Je škoda že to tady trochu prořídlo a zaskřípalo. Nemá smysl se dohadovat. Každý má abstinenční příznaky jiné. Můj soused který po prokouřené noci ráno vyhodil cigarety do koše a od té doby 10 let nekouří , přestal bez nějakých problémů a berliček.Takže je to hodně individuální jak někdo píše. Myslím že tak je to i po vynechání CHMP, že u každého to působí jinak.Někdo přestane kouřit bez berliček celkem v pohodě a jinému s různými přípravkami to jde ztěžka. Já už CHMP také neberu,je to v pohodě, ale jak už jsem psala přibrala jsem 5 kilo, což jsem si už moc dovolit nemohla, takže k doktorce.Napsala mě meridiu, takže ted nekouřím a ještě nejím. No hrůza. Ale snažím se a 2 kila jsou dole. Jsem ráda že tahle diskuse existuje, člověk se může svěřit , postěžovat ale i pochválit. Proto pište myslím, že to všem pomáhá. Magdě vzkazuji, že beru také na vysoký tlak léky /betaloc/ aCHMP jsem užívala. PS- nejsem Eliška ze stránky 180. Psala jsem už předtím ,tohle je jiná.Ted tedy budu Eliška D. Mějte se krásně a pište.

Friduča

Dobré ránko všem, já jsem si včera dala po dělší době CHMP a opět jsem nemohla spát ... Prostě jak si ho dám večer, tak nespím,ale to fakt, že až skoro do svítání a pak bych spala jak zabitá :) Nicméně jsem to přežila i to jak mi je blbě od žaludku ... :) Začala jsem zase zobat po půlce,neb po vysazení to opravdu nebylo dobrý .. ne kvůli depkám, nebo nějakejm podobnejm věcem ... takové příznaky jsem vůbec neměla, ale prostě chuť ... a těžko ych nad ní vyhrála.. takže CHMP znovu nasazen a jsem tu znovu ... zase jako prvnička ... :) V podstatě ... :) Marjo nestačila jsem ti odepsat na meilík... nějak nestíhám.. Nedělej si z toho hlavu ... každej potřebujem jinej čas a místo :) Je to jen na tobě a až se rozhodneš, zase koukej napsat.. psát tedy můžeš celou dobu .. jaké máš pocity atd.... Myslím na tebe !!!!!

Pavča

Ahoj všichni,tak dnes slavím 55, to jsou taky kulatiny,že?!? CH beru 1/2 tbl ob den,tak uvidím , jak to budu zvládat.Zatím mám kilčo nahoře a začnu hubnout do plavek.Už před tím jsem potřebovala tak 3 kilča dát dolů tak teď už 4.No co není mi 20 tak nemůžu mít postavu jak moje 17 letá dcera.Hlavně,že se mi daří nekouřit........ To "hádání" je potřeba,vždycky se alespoň něco děje a všichni začnou psát,a to je skvělý.Kdyby jsme si nevymněňovali názory tak už není o čem psát.Poslední nováčci nějak odpadli,Marja a Leeena daly vědět,ale co třeba Karel a další??

lubica

Zdravím všetkých! Pavčo, gratulujem ku kulatinám a ďakujem za pochopenie. Ja mám dnes 47 dní, za 3 dni oslavujem. CH beriem stále ráno aj večer 1/2, po tej mojej zlej skúsenosti sa so znižovaním už neponáhľam a navyše za 5 dní idem na dovolenku, tak to by ani nebolo dobré. Karle, aj starý pes sa dá novým kouskum naučit, keď to on chce! Skús si urobiť plán vždy večer na nasledujúci deň a potom sa ho snaž dodržať. Rob ho tak, aby si si vždy zamestnal niečim mysel, aby si nemyslel stále na cigaretu. Znížil si o 15 cig, takže to pôjde. Tak sa vykop a daj o sebe vedieť.

Karel

Ahoj všichni, já mám dnes 56.den CH, ale den D stále nepřichází. Sice už to není těch 35 trubiček denně, ale 20 je stále moc. Tak si tady čtu vaše úspěchy a zatínám pěsti jaký jsem slaboch. Jste pro mně oporou a vědomím, že lze přestat kouřit, ale já bych spíše potřeboval někoho vedle sebe, kdo by mně vykopnul do přírody. Takhle sedím jen u PC a vykuřuji aniž bych si to kouření uvědomoval. Ten režim bych měl změnit, ale k tomu nemám dostatek vůle a ten správný impulz. Starého psa novým kouskům nenaučím.

Friduča

Karle, starého psa novým kouskům nenaučíš.. tak s tímhle tedy fakt ne .. Co třeba nekouřit u PC a doma a chodit ven... nebo alespoň na chodbu, nebo prostě někam ? Tím to taky omezíš.. a myslím, že k tomu není třeba zase tak silná vůle ... Co ? A nezavrhuj to dřív, než to nezkusíš .. neb neznám ani jednoho kuřáka, kterej by tohle nezvládl ... Kouříš, ale prostě chodíš jinam ... Dej vědět, jestli to testuješ ... :)

Pavča

To je Karle pravda.Na začátku jsi psal(snad jsi to byl ty,trochu v těch jménech mám hokej),jak se všechno blejská,okna čisťounký,hledáš si práci aby jsi nekouřil.Tak si vygruntuj kancelář, navoň a choď kouřit ven!!!!!!To budeš raz dva na polovině,uvidíš i starý pes ledacos zvládne,když mu trochu pomůžeme.

Karel

Pavčo a Fridučo, to je právě co píšu. Kdo mně vyžene od PC a z bytu na chodbu. Starý jezevec samotář si zdůvodní proč si nemusí vařit oběd když se mu nechce a stejné je to s kouřením. Jinak venku (na ulici, v restauraci) nekouřím a na chodbě to vadí sousedce, které táhne kouř z chodby do bytu. Kouřím jen doma a tady chybí ten "bič".

Friduča

Karle, co na to říct ? Mě taky nikam nikdo nehoní a neodrazuje mě .. Můj manžel dál kouří, celou dobu 3-5 cigeret denně... Takže kdykoliv bych sedla a dala si s ním uvítal by to jako blecha ... :) :) Takže to, že jsem nekouřili v bytě,ale chodili ven, když jsme začínali, tak to byla pouze má iniciativa .. a musela jsem se k ní dokopat... A nechci, aby to znělo špatně, ale prostě jsou to jen výmluvy... Zvednout se a jít si dát cígo ven, to je to nejmenší co můžeš udělat ... Ale pokud necheš, tak tě do toho nikdo nemůže nutit.. to dá rozum ... :) Ale pak se nediv, že nemáš téměř žádnej pokrok jezevče .. :) Protože pokud proto neuděláš také něco ty sám, tak to prostě nepůjde ...

Karel

Ahoj Fridučo. Já jsem kouřil do 2.2.1989 asi 25 let 20 cigaret denně. Pak měl kolega v práci nějaké problémy s dýcháním (také kuřák) a požádal nás, zda bychom nechodili kouřit před dům. Tak každou hodinu někdo písknul a kdo chtěl šel si s ním "prásknout". V zimě to nebylo ono a tak jsem vynechával, až jsem přestal toho dne kouřit úplně. Vydržel jsem do 8.3.2004 (MDŽ), kdy vyvrcholily domácí potíže rozvodem. Od té doby kouřím 35-40 cigaret denně a teď s tím moc chci skončit, ale s tou vůlí je to slabší, kromě úspory peněz nevidím žádný perspektivní cíl. Kdyby nějaká babička řekla "budeme přáteli, ale až nebudeš kouřit", byl by to sakra pořádný cíl.

Eliška D

No tak Karle, ted jsi si ale nahrál. Babička už jsem a přátelství Ti nabízím. Sice přes PC ale tady si někdy řeknem více než někomu z očí do očí. A myslím , že přátel tady máš hodně a to další je na tobě.Spláchni tu potvoru do záchodu.

Apolenka

Karlíku,Karlíku babči jsou všude..chichi i tady na fóru,takže já jako babča čerstvá se připojuji k Elišce a doporučuji přestat a vydržet..!

Modrookaty

Teda to neděláš moc jménu Karel dobrou reklamu. V 62 letech nejsi žádnej dědek ... Koukni na Gotta jak řádí. Co kdybys to pojal trochu jinak myslím obráceně. Chci babču, ale tu nebudu mít dokud budu kouřit ;-) a protože máš erotické sny tak si nějakou tu babču určitě zasloužíš i když vážíš těch 115 kg. Pevné nervy a jdeme na to ne??? Hezký den

Pavča

Taky zdravím nejen nováčky.Holky hurá do toho.Já jsem první dny s CH spala špatně,každou hodinu jsem se budila a pokášlávala jsem.Trvalo to asi týden.Teď už spím jako nemluvně.Sny bohužel moc nemám,nikdy se mi nic nezdálo , tak ani CH mi nepomohl.Tabl.jsem brala ráno po probuzení,hodně zapít,neměla jsem problém.Večerní jsem brala kolem 17 hod,bála jsem se abych spala......Místo "rauchpauzy" jsem četla knížku.Vždycky pár stránek a už jsem se těšila na další pauzičku,abych mohla číst.Vybrala jsem si docela napínavou knížku,tak jsem ty první dny nekouření v pohodě zvládla.......Karle už jsi vyhodil popelník alespoň od počítače????????????

evva

To co teď napíšu ber(trochu )s nadsázkou :DDD Karle,sakra chlape!!!To se necháš zahanbit ,převálcovat" těma všema ženskejma"tady???!!!A to jsem se JÁ "styděla"!za to,že mi trvalo dlouhých 6týdnů,než jsem s tím praštila.Jen tak mezi námi....jak to ,že máš cigarety u sebe?Když sedíš u pc ? :)Tak takhle by to dál nešlo....takže,od teď se vydává zákaz kouření u pc,vydává se zákaz kouření doma,pokud nemáš jinou možnost,musíš se "halt"vyklonit z okna(nedoporučuji po návratu z hospody a podobných zařízení :DD).Cigarety NEMĚJ ZÁSADNĚ někde po ruce!!!!!Ještě lepší "fígl" je nemít je dohromady se zapalovačem,doporučuji vzdálenost(cigareta-oheň)min ....nó,tak 20m :) Tak a teď vážně...jak jsi na tom,pořád saháš bezmyšlenkovitě po cigaretách?Jestli jo,udělej si nějaký zádrhel,nějakou změnu....já nevím jak to přesně popsat.Prostě tu "ruku sahající po cigaretě"nějak zastav.Nevím jak MOC chceš přestat ty sám.Nemusíš to sem psát,to musíš mít TY sám v hlavě.I při Chmpx,je to na člověku samotném přestat.Já přesně vím,jak ti je .Mám pocit,že prožíváš to samé co já na přelomu roku.Nevěříš si...Nevěříš si,že bys to mohl "dát",možná se bojíš co bude dál.Já měla třeba strach,že prostě NEBUDU schopná normálně fungovat.Chtěla jsem moc,moc přestat kouřit,ale pořád ve mě něco našeptávalo:Ty bez cigarety?To nejde dohromady.To přeci NENI možný, abys TY nekouřila,to bys přeci nebyla TY?Musela jsem to v sobě nějak zlomit a to doporučuji i já tobě. Věř tomu,že kdyby teď nebylo rituálů,kdyby se stalo,že se ti v mozku "něco cvakne" a tys neměl pak problém "co s rukama"(snad chápeš jak to myslí :)),tak věř tomu,že bys přestal kouřit hned.Chmpx už bereš natolik dlouho,že jeho hladina v krvi,resp.v mozku :) by ti pomohla překonat a zvládnou absťáky.Vlastně bys žádné fyzické absťáky neměl. Co se tu teď vlastně snažím říct...Zkus si alespoň TROŠILINKU víc věřit,neboj,zvládli to jiní,není důvod abys to nezvládl Ty.Odstraň z dosahu cigarety,popelníky.Hned při první myšlence na cigaretu si ji nezapaluj.Když už si zapálíš,zkus si ji zhnusit.NEKUPUJ SI ZNAČKU NA KTEROU JSI "ZVYKLEJ".Když už si je jdeš koupit,kup značku o které víš,že ti fakt nesedí. Hergot chlape,to by bylo,aby nebylo,có..né. Opět opakuji,že toto bylo více méně napsáno s nadsázkou,ale většina(vlastně všechno :DD) bylo myšleno vážně. No nic,nějak jsem se tu dneska rozepsala...ale jinak vás všechny..DULINO?? mooooooooooooooc zdravím a přeji krásnou dlouhou(ne těm co jsou na noční :d)dobrou noc Jóó a Karle,snad jsem se tě nějakým způsobem nedotkla,to by mě mrzelo,tobě zvlášť Ahoj a drž se chlape :D

Karel

Ewo, píšeš přesně to, co si říkám každý den, ale není to nic platné. Měl jsem ohromnou chuť s kouřením praštit a byl jsem pořádně nažhavený, ale nešlo to jak bych chtěl. S doktorkou jsem se několik měsíců dohadoval jestli brát CH, protože už užívám nějaké léky a údajně účinkují podobně. Než mi doktorka CH napsala, nadšení mně opustilo. Dříve jsem měl zásobu cigaret na několik dnů. Teď večer dokouřím krabku a ráno nemám cigaretu, ale pak jdu na oběd a trafika mně přitáhne jako magnet a do půlnoci je krabka vykouřená. A druhý den stejně tak. Problém je, když mi večer cigarety zbydou. To si dám hned ráno a pak musím běžet pro další.

Martina

Mono, píšu to na obě f'ora, nevím kde si to přečteš, prosím tě jak je to s pojištěním, na co jsme pojištění a na co je lepší se připojistit, prosím napiš, já to ztihnu ještě v pátek, mám pojošťovnu vedle v domě. Díky Martina

Dana

Ahoj všichni mí bývalí kolegové. Tím chci říct, že se stále řadím mezi kuřáky. Dnes jsem byla na preventivce a lékař se mně ptal, jestli bych díky Champixu nechtěla přestat kouřit. Když mi řekl cenu, trošku to se mnou zamávalo, ovšem, když jsem si to nechala projít hlavou, tak do těch cigár dám taky spoustu kaček. Kouřím 25 let cca 15 cigaret denně. Když se zadaří a sedí se ve společnosti, tak tu krabičku vysmahnu za večer. Pak si nadávám, ale nemám sílu to ukočírovat. O nekouření jsem přemýšlela a přemýšlím už delší dobu,ale neměla jsem vůbec odvahu se s tím poprat sama. Jednou jedinkrát jsem to zkoušela, vydržela asi dva dny a pak mně můj manžel, nekuřák, poslal pro cigarety, že prý se mnou není k vydržení. Zatím nemám žádné zdravotní problémy. A tak když jsem se dozvěděla o tom léku, tak jsem se vrhla na internet, abych si o tom přečetla a narazila jsem na vaši diskusi, která mně naprosto ohromila. Jak si tak čtu vaše poznatky a hlavně úspěchy tak začínám i já věřit, že bych se mohla toho zlozvyku zbavit. Proto půjdu v pátek k lékaři a nechám si ten Champix předepsat. Prý má dokonce startovací dávku zdarma. No nekupte to !! Zatím si tedy nevěřím, že zrovna já bych mohla být bez cigarety, ale takových vás tady bylo víc, tak budu šťastná, když ten zázrak bude účinkovat na mně stejně jako na vás. Až to prubnu, zase písnu. Mějte se prima a hodně pevné vůle všem !!!

Pavča

Vítáme tě Dano mezi náma, s námi to zvládneš jako já,Xandra ,Mydlipupek,Lubica ,Friduča a mnoho a mnoho dalších.Každý máme svůj důvod proč přestat a každému se to povedlo jinak rychle.Ničeho se neboj a až budeš rozhodnutá přestat,budeš to mít srovnaný v hlavě ,tak to dokážeš a champix ti hóóóódně pomůže.

Xandra

nazdárek Pavčo, gratuluji k 55 - ještě že tě mám a tak krásně nám to počítáš. Ještě, že nám tak rychle nepřibývaj roky viď. CHPX beru denně 1/2 a když tě čtu možná zkusím taky obden. Jsi dobrá.

Xandra

Ahoj Dano, určitě jsi se rozhodla správně. Jako bych se viděla sama před měsícem a půl. Taky jsem byla touhle diskuzí nadšená a byl to ten poslední impulz , který jsem potřebovala. A teď už nekouřím od 6.4. 2008 . Champix není všemocný, ale dá se to s ním zvládnout. I v poradně mi řekli. že ho považují za zázrak. Takže vítej v našem klubu a přeji pevnou vůli a neboj champix ti pomůže s tím svinstvem přestat. Pokud ti bude do ouvej, vždycky se tu někdo najde, kdo dodá elán (alespoň vlastní zkušeností a radou ) abys to nevydala a bojovala.

ubica

Milá Dano, vitaj medzi nami! Ja som fajčila skoro 30 rokov 25-30cig. denne, ani ja som si neverila. Pomohla mi táto diskusia, tu som sa dozvedela, že prestali aj ovela silnejší fajčiari ako ja. Tak som si povedala, že to predsa musím aj ja dokázať. A zatial sa darí. Ale takých nás tu je veľa. Prajem pevné rozhodnutie a ozvi sa.

Eliška D

Tak další která se rozhoduje s kouřením přestat. Dano , neváhej a jdi do toho. Už ted ti všichni držíme palce.

Dana

Ahoj všichni !! Děkuji moc všem za podporu, která mi pomohla v rozhodování. Je hotovo, jdu do toho s vámi. Zítra si jdu pro startovací dávku a budu vás informovat jak to u mně probíhá. Začínám se těšit jak nebudu kouřit !!! Jen abych to nezakřikla, protože určité pochybnosti stejně mám, což určitě každý z vás chápe. Přeji všem pěkný den !! Dana

Karel

Dano, nevím o tom, že by byla u některé zdravotní pojišťovny startovací dávka zdarma. Champix je sice na recept, ale zaplatit si ho musíš celý sama. Zřejmě je to myšleno tak, že pokud opravdu přestaneš kouřit (testuje se) a lékař ti vystaví pro pojišťovnu potvrzení, že jsi zvládla odvykací kůru a nekouříš, pak ti některé pojišťovny vrátí 1.000 Kč, což je zhruba cena startovacího balení. Pokud testem neprojdeš, pojišťovna ti nic nedá. Ještě si zjisti, zda tvoje ZP Champix proplácí.

Dana

Ahoj Karle. Je docela možné, že jsem se včera u lékaře přeslechla. V hlavě už mi šrotilo, jestli nevyužít toho léku a tak jsem tomu nějak nevěnovala pozornost. Jen se mi zdálo, že lékař cosi říká, že má v jiné ordinaci (ordinuje na více místech) zkušební dávku zdarma. Tak uvidím, co mi zítra přinese. Ať už je to jak chce, jdu do toho i kdybych si to měla všechno hradit sama. Jsem rozhodnuta. A Tobě bych od srdce přála, aby se Ti toho kouření podařilo zbavit. Všichni přítomní ví, jak to je těžké. Tož hodně pevné vůle vám všem !!

Karel

Ahoj Dano. To je možné, že doktor to startovací balení má, oni dostávají od dealerů vzorky. To bys měla štěstí. Přeji ať se ti daří a budeš lepší než já.

Lenka

Ahojky Dani a Karle.Já osobně jsem platila jako mourovatá a to mi zůstalo skoro celé balení.Takže mám v lécích skoro 1500,- a jsou mi na prd. Možná až mě zase někdy přepadne nepřekonatelná chuť na cígo,tak to budu mít pro zichr. Jinak mám v práci kolegyni, jejíž manžel se rozhodl nekouřit a startovací balení získal zadarmo od lékařky přímo v ordinaci.Potom mu tablety začaly docházet a znovu se vypravil k lékařce,ale ta měla nějakou pracovní výluku a zastupující lékař mu Champix nechtěl napsat. A tak se vypravil do lékárny,že by mu jako prášky prodali a recept by donesl později. No a světe div se, oni mu je dali.Prý je tam donesl nějaký pán a prý mu nedělají dobře , a že neví co s nima. Jenom jestli mu nevadí, že v platě nějaké modráky chybí.Při těch cenách komu by to vadilo.Je pravda,že prášky dobral ,ale kouří dál................Jako Ty náš Karlíku :))))))))))). Nevzdávej to.Najdi si jinou cestu na procházky,než kolem trafiky.Třeba cukrárna by tam nebyla???Zkus to....Dani hurá do toho.Držím palečky.Jo a kdyby měl někdo zájem o ty moje zbytečné prášky,dejte vědět. pa pa

Karel

Ahoj Lenko, cukrárna u nás na štěstí není. Vážím 115 kg (před dvěmi roky 135 kg) a to by nebylo to pravé, protože já mám sladké rád. Je to zvyk z práce, kde jsme denně jezdili na kratší nebo delší služební cesty a ono v létě, takový řízek nebo chleba s máslem, není to pravé. Vždy jsem měl po ruce nějaké trvanlivé pečivo (bez čokoládové polevy) a to přežilo horko i mráz. Jinak všechny cesty od domu vedou okolo nějaké trafiky. :-((

sralbotka

Ahoj všichni, dnes jsem byla v lékárně objednat Champix, chtěla bych hrozně moc přestat kouřit, ale mám strašný strach, že to nedokážu. Když jsi vzpomenu kolikrát už jsem přestávala. Byla jsem u nějakého doktora Dolgušina, ten to vymazával z hlavy akupresurou (nekouřila jsem asi 2 měsíce), pak další doktor, taky šarlatán, pak nezpočet Nikorete náplastí atd. Vždy jsem selhala a zase začala. Kouřím krabičku i více a mám pocit, že bez cigarety se nedá žít. Pak jsem našla tyto stránky a jsem optimistická, když čtu jak vy to zvládáte. Myslím, že je to moje poslední šance vyhrát nad tou hroznou závislostí. Ach jo, tak jsem se vykecala a od soboty začnu bojovat. Držte se a mějte se fajn. Ahojky

Xandra

s cigaretou nežiješ, s cigaretou živoříš a otročíš. Alespoň já jsem všude kam jsem přijela sháněla kout pro kuřáky a pokud jsem ho nemohla sehnat začala se mě zmocňovat příšerná panika co budu dělat. Když mě došly, bývala bych za ně dala poslední peníze a šla si pro ně kamkoliv. To je strašná otročina !!! Bez nich je to svoboda. Jasně, že to něco stojí. Doteď mám v hlavě ten slastnej pocit natáhnout do plic hodně hluboko tu DROGU a se zavřenýma očima vychutnávat, jak se mi začíná točit hlava. Slyšíš dobře DROGU !!!! Všichni ať se nám to líbí nebo nelíbí jsme závisláci. Stejně jako feťáci a alkoholici. Takže - jsem abstinující kuřák. Vím. že si nesmím dát ani šluka - jinak v tom jedu znova. A to nechci. Jsem dost stará a rozumná, abych si vážila toho co se mi povedlo a nechci to pokazit. A proto všem Vám držím palce Dano, Sralbotko - je to bezva být bez té bílé potvory. Všichni co tu jsme jsme na tom byli stejně jako vy. Budeme se snažit Vám předat zkušenosti. A že nás tu je dost a každý má trochu jiné zkušenosti se CHPXem . Vesměs všichni si ho ale nemůžeme vynachválit . Já vím určitě, že na tom že nekouřím zítra 2 měsíce má 49% zásluhu CHPX 49% tahle diskuze a tak ty 2% bych připsala sobě. (no možná trochu víc, ale to je jedno) všechny zdravím ♥ ♥ :o))

lubica

Ahoj, Srabolka! Píšeš, že by si chcela "hrozně moc přestat kouřit". Ak je to tak, tak sa ti to podarí. Champix ti v tom pomôže, je fakt dobrý. Píšeš, že si prestávala pomocou akupresury a nejakých šarlatánov. To "hrozně moc" a akupresura so šarlatánmi nejdú do kopy. Musíš si uvedomiť, že najviac do toho musíš vložiť TY a potom to pomocou champixu ide priam zázračne. Tak ti veľmi držím palce a buď si istá, že bez cigarety sa dá žiť a ovela krajšie. Aj ja som si donedávna myslela, že to nie je možné.

Lenka

Nazdárek nováčku.Gratuluji k Tvému rozhodnutí a vítej mezi náma.Nebude to jednoduché,ale to Ty už víš...Držím moc palce a uvidíš že s náma to zvládneš.

Pavča

Sralbotko neboj.tady nikdo nekouše.Uvidíš,že se ti to dřív či později podaří.Jsme tady bezva parta,i když jsme se nikdy neviděli,ale bezva si pokecáme a podpoříme.Řekneme(napíšeme) si někdy věci.které jsme nikdy nikomu neřekli. Pokud to máš srovnané v hlavě,tak s CH se ti to určitě podaří.

Modrookaty

Ahojky všichni, jsem jen na skok nahlédl a čtu si Vaše příspěvky. Vítám nováčky a přeji pevné nervy s námi, kteří jsme trochu dále a posílám POCHVALU všem nekouřícím, ale i těm, kteří se stále snaží o ten den D. Však on dorazí jen je třeba to opravdu chtít. Mám teď opravdu hodně roboty tak nestíhám. CH beru už jen 0,5 mg ráno a dá se říct, že to zvládám v poho. Skoro bych řekl, že ženských kuřáků je 3xvíc než chlapů ... teda ty ženský jsou, ale závislačky co ??? :-) krásný večer

lubica

(((((((((-: Aj Tebe pochvalu!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce