Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Léňa

Ahojte všichni, nedávno jsem objevila tuhle diskuzi a nakopla mě k tomu, abych si Ch-x nechala předepsat. Dnes jsem si ho vyzvedla v lékárně a pořád koukák na tu krabičku a mám smíšený pocity. Mám - nemám? Kouřím deset let a poslední dobou 20 a více denně. No hrůza! Trochu tomu přispívá že jsem momentálně bez práce tak se nemusím omezovat. Na jednu stranu toho už mám plné zuby být otrokem těm smradlavým cigaretám a tak moc bych se jich chtěla vzdát, ale z druhé strany mě to vlastně chutná. No ve zkratce mám hrozný strach že to nezvládnu tak jako už mockrát a po každém marném pokusu jsem se cítila jako ještě větší slaboch. Omlovám se za delší příspevěk, ale musela jsem to ze sebe dostat. Nemám komu to sdělit, že jsem se rozhodla s tím smradem skoncovat, raději to zkusím potají, aby se mi zase všichni nevysmáli že jsem zase zklamala. Mějte se a držím palečky všem skoronekuřákům.

Marja

Karle, já ti přeji ze srdce abys to dokázal.Ale myslím si, že po moji zkušenosti, když už ho bereš tak dlouho a pořád tak moc kouříš, že už to bude těžké. Tak zkoušej vydržet a jsem zvědavá kdo skončí dříve, jestli ty nebo já, která začne znova.To víš, že se vrátím.Tak hochu do toho a udělej nějaký pokrok.Nováčkové, držím vám pěsti a pište. Lubico, nevím, co se ti zase nelíbilo.Já napsala svůj názor a svoji zkušenost , tak co je na tom za nefér.

Karel

:-)) Marjo, uspokojím tvojí zvědavost. Naši vyhráli a se závěrečným hvizdem rozhodčího vyletěla krabička se zbytkem cigaret oknem ven. Pro dnešek je s kouřením konec a jak bude zítra uvidíme. Bude to těžké, ale také to může být den D. Pak už bys mně nedohnala. Na Lubicu se nezlob, to je náš anděl strážný a nedovolí, aby nám byl zkřiven vlásek. Všechny jste moje kamarádky a já beru každý názor bez urážky. Naopak, takové pochybovačné jsou správně motivující, jak se říká "zabýčit se" a říci si, "jen počkejte, já vám ukážu".

lubica

No teda, Karle, som rada víťazstvu vo futbale aj víťazstvu nad zbytkom cigariet a ako hovoríš, zajtra uvidíme. S tým Sencom máš pravdu, zozadu je krásna čistá voda stále. Volá sa to Guláška, pán Chudík má neďaleko chatu. Tak Ti držím palce! / ja mám dnes 50, skoro som na to zabudla/

Marja

Karle, prosímtě můžeš mi zopakovat, kolik dní jsi bral Ch., než jsi tedy dospěl ke dni, vyhodit cigarety?Ať to nemusím hledat.Jestli vydržíš, tak jsi mě inspiroval a musím tě dohnat. Až tady budu za týden číst, tak doufám, že budou přibývat tvé nekuřácké dny.Vy, které začínáte, tady vám hodně pomohou a pište, pište. Ono na každého platí něco jiného, na někoho trochu zhurta, na někoho dobré slovo. Známá, která tady také chtěla začít, zatím má jenom recept, mi poslala okopírovanou knihu Jak přestat kouřit.Je to světový bestseller, který odnaučí kouřit - jednou provždy.Zatím jsem jenom listovala, tak ještě nevím, v čem spočívá úspěch.Tak jsem zvědavá.Mějte se VŠICHNI dobře.

Karel

Marjo, dnes je to 60. den Champixu. Je 9:15 a zatím žádný problém, protože nemám doma ani jednu trubičku. Jde jen o to, najít si jinou zábavu než PC a hlavně nejít ven, jinak bude krabka v kapse a je vymalováno. Takže HOP budu moci říci až večer a to je ještě daleko. Chuť na cígo nemám, ale v hlavě to pořád šrotuje. Chtělo by to psychiatra, aby v hypnóze dal zapomenout na slova cigareta, zakuř si, zapal si ....

lubica

Áno, Marjo, na každého platí niečo iné. Na niekoho trochu zhurta, na niekoho dobré slovo, ale na niekoho nič. Táto diskusia a ľudia, ktorí tu píšu, veľmi pomáhajú. Ale hlavné rozhodnutie skoncovať s fajčením je na mne. Keby som to ja nechcela, tak tu môže byť aj 100 takýchto diskusií, ani so mnou nepohnú. Takže či na mňa ide niekto zhurta alebo dobrým slovom, všetko je to s úmyslom pomôcť. Ide o to, aby si si neospravedlˇnovala svoje vrátenie sa k cigarete tým, že tu bol niekto na teba "zlý". Dúfam, že sa zasa na mňa neurazíš. Nech Ti je Karel inšpiráciou prajem veľa síl do nového boja.

zdenka

Pokud zde máme nějakou Yvetku tak vše nej,nej, hlavně bez cigarety.

Karel

Omlouvám se že to není o CH. Lubico, my jsme jezdili do rekreačního zařízení Ministerstva hospodárstva SR a to je až na druhém konci jezera od aquaparku za soukromou částí. Tam je božský klid a voda čistá. Někteří chodili přes trať do pískovny, ale tam byla nuda pláž a na to já se svými parametry nemám. Potkal jsem se tam i s panem Chudíkem, hluboce se mu uklonil a chvíli jsme popovídali. Je to velmi příjemný a milý pán.

Apolenka

Léňo myslím,že nemusíš mít obavy z Cham.já jsem do toho šla minulý týden,dnes ho mám 11 den a myslím si,že jsem na dobré cestě.Kouřila jsem cca 15-20 ks a můžu sama za sebe říct,že od třetí dne jsem na 2ks.Takže úspěch buď jak buď,myslím co se financí týká.Zatím ještě nemám stanovený den D,ale věřím tomu že to půjde úplně bez hulení.Přeji hodně štěstí a hlavně se nebát.´..ahojky

Apolenka

Karlíku,Karlíku ty je vysmahnul z okna cigára a je našla...:-))sákriš a jak má člověk potom přestat..:-)) Ne vážně držím palečky a už na tebe čeká už jenom odměna v podobě fešné babičky,ale pozor NEKUŘAČKY..Jsem si dnes na Vás v noci vzpoměla,to by jste nevěřil to byl šrumec...erotikááááá....:-)))

Karel

Apolenko, klidně si je nech. Já měl strach jestli jsem je nehodil někomu na hlavu, bydlím ve 12.patře, ale na tu stranu domu je trávník a pískoviště, to už tam nikdo nebyl. Neříkej hop, dokud jsem nepřeskočil, nejhorší bude zítřek. Využiji dobré rady Xandry a zkusím to s tím čajem, ještě ušetřím za pivo, k tomu cigarety patří a tak odpadne další pokušení. Babička nemusí být fešná, ale hodná a laskavá a samozřejmě NEKUŘAČKA. Na ty dvě cigarety se vykašli a přidej se, budeme to počítat společně. Držím pěsti a hodně štěstí.

Xandra

Karle jsi bezva nabuzenej tak jen do toho ! A kdyby se ti chtělo znovu si koupit cigarety, tak pěkně 12 pater dolů po svých a nahoru taky. A bez cigaret - ty zůstanou ve sklepě, abys to musel absolvovat pro každýho šluka ! Móóóóóc držím palce ať se ti to povede. ♥ ♥ :o)

Karel

Xandro, tan nápad mně rozesmál. Mohu ti zaručit, že bych si toho šluka ve sklepě nedal, byl bych rád, že mohu dýchat. Kdo nešel 12 pater, neví co to je. První tři vyjdu v rychlejším tempu, pak do šestého zvolním, v 9.patře se musím vydýchat a poslední patro lezu po čtyřech. Ono je něco jiného chodit po schodech, kde je monotónní tempo a jen zdi okolo a něco jiného vylézt na vysoký kopec, kde se můžeš kochat okolím, měnit tempo, zastavit se pro jahodu ....

Apolenka

Karlíku já jen sranduji..:-)nebojky nenašla jsem je.No ono se t osnadne řekne vyprdni na ty dvě,ale ono mi to nějak nejde..:-(pořád hledám tu chybičku a ne a né na to přijít.Myslím si,že potíž je v tom,že mám doma cigára od úterý a nějak se jich neumím zbavit.Zítra to bude také pro mě rozhodující oni totiž dojdou a já mám předsevzetí si žádné nekoupit.Takže budeme bojovat spolu...:-)

Karel

Apolenko, já vím, že je to jen legrace :-), to bys musela bydlet v Táboře. Píšeš, že vykouříš jen dvě, ale nepíšeš při jaké příležitosti. Je to při kávičce? Tak si vezmi sklenku vody (ona by se tak káva měla pít) a místo šluknutí se trochu napij. Já kouřit 2 cigarety, tak už toho dávno nechám, ještě včera to bylo 16 (zbývající 4 vyletěly s krabkou z okna). Tak už žádné nekupuj a jdeme do toho !!! Všem přeji krásnou Medardovskou neděli.

Eliška D

Apolenko, Karlíku a další začínající nekuřáci. Když vám dojde krabička nekupujte už další.Ona příležitost dělá zloděje a když to den vydržíte , začne nastupovat euforie z nekouření a je vyhráno.Mě to alespon pomohlo.CHMP a trocha pevné vůle. I když chutě na cigáro stále jsou.Včera jsme grilovali, kuřáci si dávali do nosu... totiž do plic...ale i když chut byla, zvládla jsem to , avydržela. No asi se s tím ještě budeme potýkat dlouho, ale každým malým zápasem vyhrajem svou bitvu.Krásnou neděli.

Karel

Eliško, máš naprostou pravdu. Doma nesmí být žádné pokušení, to by byla čertovská zkouška. Chce to hodně pevné vůle a nekoupit. To grilování sis jistě užila, kuřáci se dusili vlastním kouřem a ty jsi mohla ochutnávat jestli už je masíčko dobré až na ně zbyly jen kosti :-)) Tak se musí na kuřáky ! Tobě také krásnou a voňavou neděli.

Pavča

Vidíš Karle , i tebe CH dohnal.. Dožene dřív nebo později každého. Taky mám chutě,ale ve společnosti kuřáků nemám vůbec žádný problém( Tu radost jim neudělám) horší to je doma,když jsem sama ,rodina vypadne,tak nějaký čertík mě pořád navádí,ale zatím jsem ho vždycky zahnala.Raději si v pondělí koupím ještě jednu dávku CH.Byla by škoda to teď zkazit.Raději ho budu brát co nejdýl,i když beru už jen 1/2 tbl. ob den. Nekouřím od 11.4. budou to ve středu 2 měsíce..Hurá!!!!! Karle držím pěsti!

Eliška D

Karle vydrž, vydrž , vydrž. Prosím.

lubica

Karle, myslím na Teba, ako to zvládaš. Toto je Tvoje slobodné rozhodnutie, doteraz za Teba rozhodovala cigareta, tak tej nepriateľke ukáž, že Ti nemôže riadiť život! Prvý deň býva najhorší, potom to už ide z kopca. Keď je najhoršie, dobre je si dať sprchu / striedavo teplú a studenú / alebo tiež fyzická námaha je dobrá, ale na každého platí niečo iné. Len nesedieť, treba zamestnať myseľ aj ruky.

Léňa

Ahojky, díky Ti za povzbuzení. Zítra ráno vemu první prášek. Nevím jestli si mám stanovit den D, někteří tady píšou že tomu nechali volný průběh, jinní že je lepší stanovit si datum. Mám jen strach že mi bude špatně. A jak je Tobě, žádné vedlejší účinky? Držím ti palečky at zvládneš den i bez těch dvou cigaret.

lubica

Léňo, ja so si deň D nestanovila. Ešte 9.deň som fajčila tak ako predtým, začala som mať z toho stresy, že na mňa ten CH nezaberá. Ale potom to zrazu prišlo, začala som pociťovať účinok a odďalovala každú cigaretu. V priebehu 4 dní som išla na nulu. Je to ale veľmi individuálne, na každého to pôsobí inak, nič nie je podľa šablony. Aj čo sa týka vedl. účinkov, ja som len pri prvej 1 mg tabletke cítila trochu nevolnosť. Naopak, na mňa pôsobí velmi dobre, spánok mám oveľa kvalitnejší, predtým som sa párkrát v noci zobudila. Je fakt, že mám rôzne sny, aj tie erotické, čo tu boli spomínané. / ale veď to je dobré, nie? / Dievčatá, držím palce!

Dana

Ahoj všem. Víkend pomalu končí a mně zítra nastává den D, stejně jako Léně. Pokud mi tedy doktor nezapomene vzít první dávku CH. Pořád si čtu diskusi a i když jsem mnohé pochopila, vím, že kromě pomoci v tom šampíčku musím hledat taky u mně velikou motivaci. Protože když nad tím tak přemýšlím, tak často nekouřím jen pro chuť ale jen ze zvyku. Znáte to určitě taky - skončí zprávy, jdu si zapálit...nezkoumám, jestli mám chuť. Prostě tak jsem zvyklá. Než jdu spát, tak si jdu zapálit...kolikrát ani už nemám chuť,ale jsem tak zvyklá. Tak to jsem opravdu zvědavá, jak tenhle zvyk zlozvyk přemůžu. No ale nebuďme pesimisty, ale optimisty, že ? Zase si říkám, že když jste to zvládly vy, kteří jste na tom byli stejně, nebo ještě hůř, tak to já musím taky !! Safra !! Kdyby kvůli nikomu jinému, tak hlavně, kvůli sobě a svému sebevědomí. Díky moc za vaše poznatky a vaše povídání. Jste moc fajn !!!

Dana

Abych to tedy upřesnila - den D jsem nazvala prvním dnem s kámošem CH :-).

evva

KARLE?!TAK CO???????????!!!!!!!!!!!

lubica

Karel asi odišiel od PC, keďže pri tom vždy fajčil, tak dúfajme, že sa mu darí.

Léňa

Karle, vydrž!!!!!! Já Ti taky moc držím palce a věřím že to zvládneš. Já mám tohle vše před sebou, lale moc Ti fandím.

Léňa

Doufám že se u mě účinek taky dostaví. Myslíš že není možné CH-x překouřit? Jsem hrozný pesimista a opavdu jdu do toho s obavami. Budu postupně informovat jak pokračuji. Díky všem za podporu.

LUBICA

Léňo, všetko ide, keď sa chce, aj prefajčiť champix. To nie je zázračná tabletka. Ale pomáha v tom, že Ti zasycuje receptory pre nikotín, takže keď fajčíš, nemáš z toho taký pôžitok, lebo tým, že je receptor zasýtený, nevyplavuje sa hormon dopamín, ktorý nám spôsobuje toľko potešenia, takže tá cigareta nechutí tak, ako predtým. Toto je tá jeho hlavná pomoc a velká, ostatné je na Tebe. S pesimizmom preč, veď začínaš nový život, všetko príde, neboj, chce to čas, ešte si s kludom pofajči.

Pavča

Karle,doufám,že jsi nešel kolem trafiky??? Věřím ti ,že to zvládneš,Když ne dnes, tak zítra určitě!!V trafice ( kdyby tě to tam nějak zatáhlo( prodávají i křížovky! Ty mi taky hodně ze začátku pomáhaly.Místo cigaretky jedna křížovka nebo sudoku.Vždycky jde něco vymyslet,ale musí se chtít!? A ty Karle chceš , že jo Karle!!

Eliška D

Jak tady na to koukám , tak to je jak v detektivce , napínavý jak šraky.Všichni čekáme až se ozve Karel a jak na tom je .Jinak všem děvčatům která začínají , hodně úspěchů.

Xandra

Karlíku, Karlíku důvěřuj šampíku ! Tak jak to s tebou vypadá ? Všechny jsme tu na tebe moc zvědavé jak to zvládáš a ty se ani neozveš.

lubica

Karle, už nás nenapínaj, všetci sme zvedaví ako si na tom. Tolko báb na Teba myslí, to sa Ti určite nesnívalo ani pri champixe!

danda

Ale no tak dámy, netlačte na Karla, dostáváte ho pod děsnej tlak! Karle, jestli sis zapálil - no bóže, tvůj den přijde třeba zítra nebo pozítří. My tě nebudeme mít míň radši!

Xandra

To je jasný , že ho nebudeme mít míň rádi , jen jsme zvědaví jak se drží. Mimochodem je to ještě s Modrookatým myslím poslední mužskej, kterej se nám tu ozývá a spestřuje tu ten babinec nekuřaček , tak je jasný, že ho hecujem. Mydlypupek se už neozval hrozně dlouho , jestlipak na nás nezanevřel. Mě moc pomáhal, když jsem začala papat šampík. Tak Kájo, dej nám vědět jak jsi dopadl. Ženský jsou od přírody zvědavá pakáž.

Marja

Tak Karle, já se také přidávám, naposledy než odjedu. Jak je. Hlavně si nekupuj cigarety a ani po nikom nežebrej ani jednu. Holky-začátečnice, popisujete úplně moje pocity, které jsem měla já. Držím vám palce.

Sralbotka

Ahoj holky a Karle, tak dnes jsem druhý den na šampíku a odpoledne mi začalo být pěkně špatně. Je fakt, že jsem normálně vyhulila krabku, takže jsem buď přehulená, nebo už jsem psycho a myslím že je to práškama. Teda je to děsný. Karle tobě držím moc pěsti. Já na tom asi budu jako ty, tak se s tím musíme poprat. Tak zatím ahoj a držím všem palce.

evva

To je spíš psychického původu,myslím tím ta nevolnost.Mě bylo taky špatně,vždycky tak 20min po té,co jsem si dala prášek.Hodně pomáhá se před tím najíst,hlavně až budeš brát "modráky" po ránu.Trvalo to vždycky tak 10-15min.Bylo to dost hnusný,ale ten výsledek..to ,že nekouřím mi to 1000x vynahradilo.Tak se drž a vydrž.Hlavně buď/buďte V POHODĚ.

Apolenka

Ahojky všichni,musím říct,že jsem se po přečtení příspěvků velmi posmála,jste úžasní.Karlíku tak se přidám k výzvám ostatních..:-))jakpak jsi na tom po včerejší vyhozené krabce?Jsme si v noci slíbili,že podáme hlášení a že do toho jdeme společně néé..:-) Takže já jsem včera dala poslední a dnes jsem si stanovila den "D"(13den užívání Cham.)..a musím Vám všem napsat,že zatím mě to nepřepralo a jsem i bez těch dvou....jupíííjaej...:-)

Xandra

No to je Apolenko úžasný, tak teď už to přece nepokazíš, neboj zítra to bude zase lepší a k nekuřáctví budeš zase o krůček blíž. Držím palce ♥ ♥

Apolenka

Nebojky a nezoufej hnedky na začátku,souhlasím s ewkou,to že jsi kouřila vůbec nevadí,nic se neděje to je v pořádku.To že ti není dobře to je taky normální,jestli ti mohu poradit Cham.hodně moc zapít a půl hoďky po požití se smířit s tím,že ti nebude dvakrát dobře od žaludku,takhle jsem to měla já.Ale to víš je to individuelní každý to máme naprosto jinak,já druhý den po požití tabl.myslela že je má poslední hodinka....:-))a postupem času se to zlepšovalo....musíš věřit,půjde to uvidíš.

Apolenka

holka zlatá nevím zda-li to nepokazím,ale myslím si že snad né...:-)umím být na sebe přísná,ale povím ti huba mi jde šejdrem,až mi muž dneska koupil šušené ovoce,ale to je blivazj první třídy...jak je to sladké...:-)

Eliška D

Apolenko, gratuluju.Ted si to už nepokaž a vydrž.

Eliška D

A mimochodem , ještě i mě jde někdy huba šejdrem. Uvařím si čaj a zapiju to.

Apolenka

Elinko děkuji ti hodně moc a nejen tobě,opravdu se člověk cítí lépe když ho někdo podpoří byť jenom písmenkem,jste hodní děkuji Vám všem.

nováček

Ahoj, čtu Vaše příspěvky a všechny Vás obdivuju, začala jsem s CH v úterý a mám smíšené pocity, zatím mi není špatně, nic mně nebolí a závislost na cigaretách je asi opravdu jenom psychická, ale stejně to nejde tak jak bych chtěla. Moje závislost trvá asi 35 let poslední dobou 20 cigaret a víc, zakže jsem se rozhodla, něco s tím konečně udělat, rozhodnutí je jedna věc a skutky druhá. Nějaké cigarety nahradit mi pomáhá paipo, doporučila mi to paní doktorka v poradně, je to čistě přírodní, nahrazuje to pocit cigarety a dá se to koupit ve zdravé výživě, dneska 6 den jsem vykouřila cca 6 cigaret. myslela jsem si, že to bude lepší, ale moc to nejde. Při čtení vašich příspěvků si říkám, že byste mi mohli poct to dokázat.

lubica

Vitaj, nováčik! Ja som fajčila približne tak dlho a také množstvo ako Ty. Dnes mám 51.deň nefajčenia. Píšeš, že 6.deň na ch. si vyfajčila 6 cig ? Veď to je výborné, veď Ti to ide. A jasné, že Ti pomôžeme ako budeme vedieť, nám všetkým táto komunikácia pomáha. Tak držím palce a dávaj o sebe vedieť.

evva

Ahoj nováčku,NEBOJ všechno bude :))i na tebe jednou dojde:))Hlavně buď v klidu,každý to máme nastavený jinak.Jen se zbytečně nenervovat a dejte tomu klidně těch 14 dní.Asi mě tu třeba někdo vynadá,ale...."dejte svému tělu a mozku" :DD dostatečně dlouhou dobu na to,aby se připravilo na to ,že prostě už další přísun nikotinu nebude mít.Nesahejte po cigaretě,nezapalujte si bezmyšlenkovitě,to néééé.Ale zase se netrapte odpočítáváním hodin a minut do další cigarety,to je na nic a vím to z vlastní zkušenosti,bohužel.Dala jsem si" časovej limit" na cigarety a vždycky jsem pak jen sledovala celé dny hodiny,kdy už si tedy konečně jako budu moc si prásknout.A výsledek?Nervy totálně na pochodu.Tenkrát mi tady taky poradili,pomohli.ˇMám se prý na to vykašlat a čekat :)čekat na to až to přijde.No a jelikož jsem holka poslušná,poslechla jsem:DDDNo a po dlouhých 6 týdnech se mi to podařilo a bylo to bez bolestné.A je to už 5 měsíců a jsem pořád nekuřák a to je bomba.Tak nezoufejte ,neděste se když vám bude po prvních pár dnech cigareta ještě chutnat,když budete pořád kouřit,je to normální.A věřte,že nikdo z vás nebude ten, komu by se to nepovedlo.Držím vám všem moc palečky

nováček

Tak Vám dík, budu se snažit o to víc, že všichni píšete o svých úspěších i neúspěších, taky bych chtěla mít třeba třetí měsíc za sebou a vědět, jak to bude pokračovat, místo raních cigaret se snažím po třiceti letech snídat a kávu pít s manželem, který je nekuřák, ale zatím to pomyšlení na cigáro odbourat nejde. Budu se snažit ozývat pravidelně, protože dokážete pochopit i neúspěchy, což nekuřáci netolerují

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce