Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Robin

Ahoj Ireno, lékaři sice říkají, že se může, nebo by se mělo skončit naráz, ale po diskusi s mojí praktickou lékařkou jsme společně zvolili postupné snižování dávky. Jednak proto, že CH se může stát návykovým po dlouhodobém užívání, ale i proto, že organizmus tak či tak jednou bude muset čelit nekouření úplně sám. A tak je lepší se postupně připravovat na ten okamžik. Jsou jednici, kteří přestanou s CH naráz a nic se neděje, ale já jsem na doporučení zvolil metodu postupného snižování. Koupil jsem si dvojité balení s tím, že první půlku balení jsem začal užívat 1 tabl. ráno, a druhou budu užívat 1/2 tab. ráno. Tím předpokládám ukončení léčby pomocí CH a pak už to bude jenom o silné vůli a přesvědčení. V případě, že by došlo k nějakým závratným změnám, je možné znovu dávku zvýšit, ale zatím jsem OK tak to vyzkouším až do konce. Průběžně Vás budu i nadále informovat o tom, jak to zvládám. Zatím ahoj a voňavé chvilky všem NEKUŘÁKŮM a pevné rozhodnutí těm, kteří zrovna přemýšlejí o dni D.

Apolenka

Dobré ránko přeji,vstávat se nechtělo a slunéčka taky tady moc nemáme.Asi budu muset tam někam k tobě...:-))Ještě mi prosím vysvětli těch 24let a 10měsíců nějak nerozumím..:-)

Robin

To je takový závazek, že když jsem mohl 25 let kouřit tak teď budu 25 let nekouřit. A vzhledem k tomu, že mám za sebou 2 měsíce, tak mi zbývá pouze 24 let a 10 měsíců. No a potom se uvidí co dál.

gaba

:-))))) Tak já se vracím znovu k užívání, skončila jsem s kouřením před 14 dny, doužívala prní balení (bez jednoho, na který jsem zapomněla) a další balení NEMUSÍM BRÁT, nemách chuť na nikotin, jen občas pocítím určitou nostalgii, toť vše. Tak nevím, všichni píšete, jak pokračujete s CH, ale vyzkoušeli to vůbec někdo z vás také jen s jedním balením? Asi jsem "marťan". Krásný víkend a držím palce.

Apolenka

Jóóó aháááá..:-))tak teď už rozumím,to si to taky budu muset spočítat,ani ti nevím jak bych na tom byla já.Chtěla bych se optat ten Cham.tabletky jsou stejné na ráno i večer?Podle toho nápisu ano- 1mg,ale nejsou třeba nějak úmyslně rozdělené na ráno a večer?Ptám se z jednoho prostého důvodu,pár večerů jsem zapoměla vzít,tak jestli to neva když je vezmu(ty zapomenuté)třeba ráno???

Pavča

Dobré dopoledne,nekouřím od 11.4. a teď už asi 3-4 týdny beru jen 1/2 tbl.ráno.Zkusila jsem brát ob den ,ale sama jsem poznala,že jsem trochu protivná na své okolí,tak ještě vydržím.....Všechny tblety jsem rozpůlila tak mi vydrží ještě tak na 6 týdnů,další balení už asi kupovat nebudu...no uvidím... Pro Apolenku: ty tablety jsou stejné , můžeš vzít večerní klidně ráno...

Apolenka

Děkuji za informaci,nemám zkušenost,prozatím jsem vynechala více-méně nerada.Na Champ.jsem od 28.5.08 a zrovínka tento týden se mi povedlo dva večery opomenout.Co se týká snižování dávek můj lékař také říkal,že se mohou dostavit deprese a nebo zkrátka nějaké problémy,tak on preferuje postupné snižování.Ale je to asi stejné jak na začátku každý podle svého,někomu to vadit nemusí s někým to může řádně zamávat.

Friduča

Dobré ránko, já mám dnes 101 dní bez a jestli dobře počítám, tak je zhruba 14 týdnů, tedy cca 4 měsíce ... zjistila jsem to,až nyní, jak si píšu ty dny, tak mi to t tak nepřišlo ... ALe 4 měsíce, to je už fakt celkem dlouhá doba ... Měla jsem přestávku CHMP, ale bohužel jsem cítila, že to nezvládnu a tak jsem nasadila a beru půl ráno a půl večer .. Jak dlouho ještě bude brát, tak to nevím.. asi dokud budu mít jakékoliv nutkání si zapálit... tak bych to viděla.. Jinak mě se po CHMP špatně spí celou dobu ...¨Ráno beru po snídani v práci ca okolo půl desáté ( větší půlku) a okolo šesté večer menší půlku ...Za týden jedem na dovolenou, ak jsem zvědavá .. :) :) strašně se těším, jak na dovču, tak na nekopuření u moře... :)

Apolenka

Nesmíš to vzdát Karle to je špatná myšlenka se přidávat k Marje(nic proti Tobě Marjo) raději prosííííím zůstaň se mnou u mě...chjóóó...přece mě v tom nenecháš samotnou..:-( Třeba to půjde bez Cham.hele a pak je tady ještě ta vidina babičky nekuřačky...no tááák...zkus to !!!!

Karel

:-))) Apolenko, ty bys vymámila z jalové krávy tele. To víš, že Tě v tom nenechám samotnou i bez Champixu to půjde. Když mi šlo přestat kouřit před 20ti lety ze dne na den bez pomoci (tenkrát nic ještě nebylo) na dlouhých 16 let, tak to teď půjde také. Vidina babičky je velmi mlhavá, ale to nemá s Champixem nic společného. Drž se, jedeme do kopce a už nikdy dolů. ;-)

zdenka

ahoj, chci pouze říci své poznatky s champ., beru ho ráno,když se nasnídám a pak kolem 17h také po najezení, není s tím problém, neberu ho před spaním, nyní doberu to balení a pak to snížím ráno i večer na polovinu, jinak než jsem ho opět začala brát, tak jsem o to m mluvila i s rodinou ,žijí na Floridě, a věřte, tam je to zajeté a je publikováno že tento lék bere 4 000 000 lidí na světě, ale berou ho třeba rok, je mě jasné že je lepší ho nebrat, ostatně nebrat žádné prášky a být fit, ale každý jsme jiný, je to na každém, a ve finále když nekouříme tak to vyjde na stejno, tímto neprosazuji cham., ani náhodou ale vím že hodně lidem pomohl, a né ublížil. mě opět pomohl, tak ho beru, a je to má věc, mé rozhodnutí, a pokud ho někdo nechce brát, a přestane tak je dobrý, a je to opět jeho věc. HEZKÝ VÍKEND VÁM VŠEM SLUŠNÝM LIDEM. AHOJ.

Apolenka

jupííííííííííííí� �íííííííjajej.....:-))n echci telátko,mám jen skromné přání a to je to abys mě nenechal jen tak sis to se mnou začal tak teď už musíme bojovat néééé....:-))Držet se tě budu jako klíště to si piš...:-)))a vůbec nezkoušej se mě zbavit se natísknu a jedu s tebou a ostatními nahorůůůůů....:-))

zdenka

Ahoj Karle, držím ti moc palce, at to nekouření zvládáš, bohužel tvuj problém je propírán i na foru REVITALIA, JE TO PODPÁSOVKA, ALE S TÍM SE NIC NEDÁ DĚLAT, PROTOŽE TEN PÁN UŽ JINÝ NEBUDE, TO JE PRÁVĚ O TOM, MY SE SVĚŘUJEME JEDEN DRUHÉMU A TAKOVÝ ČLOVĚK TOHO ZNEUŽIJE A PAK NÁS VLÁČÍ A ŠPINÍ PO VŠECH FORECH, MĚ OPĚT NA FORU : DOKTORKA.CZ/CIGARETY/, HANÍ,JAK JSEM ZLÁ, JAK ŠPATNĚ TRUCHLÍM PO MUŽI, ŽE DOKONCE JEZDÍM NA DOVOLENOU A POD, PŘITOM JÁ HO NA TOM FORU NEOSLOVILA A PODOBNĚ. cO NA TO ŘÍCT, ZTRÁTA ČASU S NÍM KOMUNIKOVAT, JEN SI ŘÍKÁM, ŽE S NÍM TO SKONČÍ JAKO NA REVITALIA, PROTOŽE SPROSTĚ VYUŽÍVÁ TOHO, ŽE SE TU JEDEN DRUHÉMU SVĚŘUJEME A PAK NÁS ŠPINÍ JINDE. TAK KARLE POŘÁDNĚ SE DO TOHO OPŘI A PIŠ. AHOJ

Karel

Zdenko, dovolil jsem si poslat ti e-mail. Nebudeme to řešit tady, na to je soukromá pošta. Apolenko, drž se pořádně. I když je to do kopce, je to pořádný fofr. Tak ať tě neztratím. Kdybych začínal funět, tak si sem přijdu pro podporu.

Paní Zdeno máte krátkou pamět na všech forech je nasazování na mojí osobu.Už mockrát jsem Vás žádal at mě nevzpomínáte .Dokonce i lidé z fora upozornovali at mě neoslovujete .Tak at si všichni laskavě přečtou záznamy kde se do mě navážíte .Tak se nezlobte ,že se bráním .Nemám zájem se o vás bavit ale když vidím s jakou chutí mě všude pomlouváte -tak co se divíte. A nehrajte si na ukřivděnou.

Apolenka

Se neboj..:-))však se budu držet jako klíště,takže ztráta nehro!!!!Zdeni opravdu to nemá smysl s tím pánem nervovat!!j e to zkrátka zbytečné,písni mi na e-mail bude to lepší.Jakmile budeme reagovat byť máličko,vždy se chytne a má příležitost rozpoutat tu hrůzu.

Zkuste mě neoslovovat ,nejmenovat a jakýmkoliv způsobem se o mě otírat. Já vyčerpal všechny možnosti jak vám pomoci .Radou ,prosbou , nic platno. Hlavně si udržte na uzdě paní Zdenu ta mě vždycky začala vzpomínat a nasazovat, na to upozornoval na odvykání Honza ,že mě provokujete .A já začnu žít zase krásný nekuřácký život a ne se patlat s vámi. Moje rady jsou pro Vás škoda.

IFKA

Všem vám přeji hodně sil v boji s bílým démonem. Věřím že se nevzdáte a budete taky patřit mezi mazáky. Ten pocit z pokoření toho bílého zla je k nezaplacení a ta euforie z vítězství je tak opojnáááá. Rýpalů si nevšímejte, věnujte se i nadále vzájemné podpoře. Jste super tým, a tím jste silní. Držím vám všem palce a přeji krásný voňavý víkend. P.S. Zdeni zdravím tě a blahopřeji k vítězství :-)

zdenka

Ahoj Ivko, vždy potěší když se ozve někdo z dřívějška, jak víš opět nekouřím a musím se držet, ona ta cigareta láká, zvlášt v místě kde jsem si vždy tuhle potvoru vychutnávali. Karle já beru antidepresiva a nyní jsem snížila cham. na polovinu, byl problém se spaním. KÁ je taky dobře se jsi se ozvala, ono to zkutečně pomáhá, Marjo co je s tebou? Když budeš chtít tak piš na mail, už jsi se ptala, tak opět ti říkámže piš i na mail.Apolenko, jsi bojovnice, ty nás tady i držíš.Jinak všem hezký víkend, já musím pracovat. Ty dvanáctky a hlavně noční to je dost pro mne náročné, a právě o těch nočních já nejvíce kouřila.Ewo možná pojedu do Olomouce, tak se ozvu, pokud se nemýlím tak už jsme se o tom jednou bavili,když měl být ten první sraz. hezký den

zdenka

Jsem po noční,tak jsem pouze číhla a Karle je to tak a bude to určitě rozumnější, dík za hezký mail a podporu,Apolenko a vy další nekouříme a chválíme se, je za co.pa,pa,

Ahoj všichni, po dlouhé době jsem zas nakoukla. Gratulace všem starým mazákům - to se to hezky počítá!!!! Zdeni, jsi fakt dobrá. Dík Sigrid, tobě a ostatním - alespoň jsem věděla do čeho jdu. Nováčkům držím palce a nenechte si nikým zkazit tuhle diskuzi ! Mnoho lidí chodí jen nakukovat a i tak jim velmi pomáhá. Jo, jinak mám 5 měsíců a kousek za sebou je to moc fajn, ale chutě jsou. Snížila jsem CH na 1/2 obden a po měsíci už jsem zas na 1/2 denně, tak to Karle raděj moc neuspěchej víc bychom prokouřili něž dáme do CH. No, a Cimrychovi blahopřeju, že to dokázal bez, ale nemyslím, že my jsme špatný když máme berličku, takže je lepsí tady všem dodávat sílu a víru, že to zvládnou než moralizovat jak to dělat líp, možná pak by vás na všech fórech vítali. Všichni máme v hlavě ty kecy odnaučených kuřáků či nejapné rady nekuřáků, všem nám to lezlo na nervy, tak proč si tím kazit něco, kde jsou si všichni oporou. Tak, to jsem se rozepsala, omlouvám se, krásný sluníčkový víkend všem!!!!!!

Ale já nepsal ,že tím když berete chamix jste špatní já mluvil o úspěšnosti .A tak se nezlobte ,že dávám přednost vlastnímu myšlenkovému poznání _nebudu kouřit. Fandím všem bez rozdílu ale jenom jsem se nedivil ,že je malá řada vyléčených .% je to slabé a nemám ve zvyku si nasazovat růžové brýle. Vlastní poznání je vlastní poznání proti tomu šidítka nic. Nepsal bych píši abych uvedl věci na pravou míru a zase nekolovala o mě nepravda. Nechci už vůbec nikomu vysvětlovat to nemá konec. Kdo chce přestat přestane i bez champixu. Kdo chce skutečně přestat

Karel

Ahojky ká, u mně nejde o uspěchání, já MUSÍM s Champixem RYCHLE přestat. Champix se psychofarmakum s mnoha vedlejšími účinky a u mně je ten problém, že jde proti lékům, které jsou pro mně důležitější než Champix. Doktor z neurologicko-epileptického oddělení mi řekl "Nemáme sice dostatek poznatků o Champixu, ale ve vašem případě je evidentní, že narušuje náš léčebný režim. Co nejrychleji Champix vysaďte." Dnes je to 14.den co nekouřím, snižuji dávky Champixu, už mi zbývá na týden a pak se uvidí, jak silnou mám vůli vydržet. Apolenka se mně drží jako klíště (nebo já jí?) a to bychom spadli oba. To jí nemohu udělat! Je fantastické, že jsi to překonala a máš před námi náskok. Držím pěsti, hodně štěstí a slunečný víkend.

evva

Ahoj,držím ti MOC MOC MOC palce,aby se ti podařilo vydržet i po vysazení.Určitě to zvládneš!!:))))

Apolenka

Ahojky vespolek.Jo jo držím a jen tak se nepustím Karle a ty koukej se taky držet,žádný blbosti jsme si to spolu vymysleli ten konec tak pěkně budeme bojovat co nám síly a vůle budou stačit.A říkal jsi že jedeme do kopce tak se ještě natísknu více jóóó..:-))Jinak všem ostatním držím pěsti a ozvěte se Sralbotko,Dano a všichni ostatní..pište jakpak válčíte,jak se Vám daří...atd.Já prozatím nekouřím vlastně dnes s Karlem 14dní a docela to jde,jen minulý týden v neděli byla docela velká krizovka,ale pak už dobrý.

Karel

Apolenko, jen se klidně natiskni, mně je kus chlapa :-) Dnes jsme měl velkou radost. Byl jsem nakoupit potraviny v hypermarketu a když jsem šel okolo Tabáku jen jsem hodil očkem na ty vystavené krabičky a ta mých dřívějších tyčinek je o 9,- Kč dražší. Dobře vám tak kuřáci. Skončil jsem právě včas. Mějte se voňavě.

lubica

Ahoj všetci! Práve som sa vrátila z dovolenky, často som na vás všetkých myslela. Bolo to pre mňa dosť ťažké, bola som v Tunisku, kde bolo dovolené fajčiť všade, úplne super dovolenka, kde mi chýbala už len cigareta . Niekedy chýbalo málo a bola by som si kúpila. Syn ma prehovoril na vodnú fajku/ako dobre!/ , hulila som ju každý večer s tým, že som úžasná, že nefajčím cigarety. Na toto vôbec nie som pyšná, je mi zo seba zle, bojím sa, ako to bude pokračovať. Viem, že fajčiť nechcem, len akoby mi tá radosť z nefajčenia odchádzala. Pracujem so závislými a presne viem, čo toto znamená. Je mi fakt zo seba zle.

lubica

Karle, nebudeš mi veriť, kolkokrát som na Teba počas dovolenky myslela! A kolkokrát mi to pomohlo v tom ,aby som si nezapálila. Tak som si hovorila, že tolkokrát som tu mudrovala a poúčala a ten Karel to po takom dlhom čase brania CH nevzdal a bojoval a ja som to mala ovela lahšie a teraz špekulujem. Tvoja sila mi fakt dosť pomohla. Teraz som si prečítala všetky príspevky, chvílami mi behal mráz po chrbte, hlavne vtedy, keď to vypadalo, že to vzdáš. APOLENKO, SI ÚŽASNÁ! A TY, KARLE, TAKY!!!!!

Karel

Lubico, nápad s vodní dýmkou nebyl dobrý, sama si to uvědomuješ. Je jedno jakým způsobem do sebe ten nikotin, drogu na které jsme byli závislí, dostaneme. Nejde jen o cigarety, můj děda také cigarety nikdy nekouřil, ale kouřil fajfku a tak byl KUŘÁK. Stejně jsou na tom KUŘÁCI dýmky, doutníků, viržinek i to, co žvýkají tabák. Stále je to o tom, že zásobují receptory mozku nikotinem a toho jsme se chtěli zbavit. Vodní dýmka má sice na jedné straně výhodu, že nevdechuješ ty rakovinotvorné splodiny, ale je horší o to, že kouř je teplý a nikotin se lépe vstřebává přes plíce do krevního oběhu. Docela jsi mně tím ohromila, zvláště když pracuješ v oboru. To, že teď pochybuješ je dáno tím, že jsi opět "nakrmila" ty neodbytné receptory a oni budou chtít další sousto. Chce to zvýšit dávky CH a opět si říci, přece nebudu opět otrokem cigarety. Nevzdávej se, my všichni ti budeme dodávat sílu. S Apolenkou jsme teď dvojka, která pomalu jede na kopec NEKUŘÁKŮ. Je to dlouhá a pomalá cesta, ale my se nevzdáváme a jedeme. Tak přisedni k nám a pojeď s námi. Ti co jsou před námi dojedeme až nahoře a všichni se budeme za rok společně radovat. Kopec je příkrý a někdy je třeba pořádně zatnout zuby, ale výsledek a pohled z vrcholku kopce NEKUŘÁKŮ je překrásný a to úsilí stojí za trochu námahy a sebeovládání. Tak hlavu vzhůru a jedééém!

lubica

A ja blbec som si myslela, že ovocný tabak neobsahuje nikotín! Ako krásne sa vie človek klamať, pritom je to logické. Uf, ale som tomu dala! Díky Karle za tie slová, idem bojovať ďalej, po 2 mes. by bola škoda vrátiť sa, okrem toho ma to desí.

Karel

Nechci tě strašit, na vodní dýmky nejsem odborník, naposledy jsem jí kouřil před 36 lety na studentské koleji. To jsme do ní dávali dýmkový tabák Amfora, vyráběl se v mnoha vůních. A ten samozřejmě nikotin obsahoval. Co je to ovocný tabák nevím, ale myslím, že to je směs tabáku a sušeného ovoce. Zeptej se syna, možná má lepší informace.

lubica

Syn mi hovoril, že nikotín neobsahuje, ale po Tvojom príspevku som si na internete našla informácie, ktoré potvrdzujú, že áno. Ale tak mi treba, aj keby tam ten nikotín nebol, aj tak som to nemala fajčiť, to už je len malý krôčik ku cigarete.

Mirka

Ahoooj,moc vás všechny zdravim,jsem tu nová,vezmete mě někdo pod svá křídla???Ch beru 7.den a zítra mám mít den D,chtěla bych se zeptat,zda se to dá vydržet a hlavně jak.Je fakt,že z 20 cigaret jsem včera vykouřila dvě a dnes ještě nic,no taky je teprve dopoledne.Moc vám všem nekuřákum moooooc závidim a fandim,už to musíte vydržet,dyt to nejhorší máte za sebou!!!!!!!

irena

Mirko, vítám Tě. Jestli jsi dnesk ještě nekouřila, tak to zkus odložit, co nejdéle to půjde. Třeba Ti to půjde odložit natrvalo, jako se to podařilo mně. A den D bys splnil s předstihem :)

zdenka

Ahoj Mirko,jsi na správné adrese, vítám tě, champix ti tu cigaretu určitě znechutí, a nemusí to být třeba už 8 den, je to u každého jinak, ale bojuj, on ti pomůže ale hodně musíš sama, tak se drž a piš!!! ahoj

OZZ

Zdravim, beru CH startovací balení- 5 den a mám dojem že to neni uplne to pravé ořechové- v noci divný sny (což je dle letáku normální) ale ten divnej pocit v hlavě..........nemám z toho vubec dobry pocit. radši zkusím přestat bez toho. Nerad bych byl pacientem psychiatrický ambulance:o)

Mirka

Irčo,tak já to teda zkusim,zatim ani chut nemám,no světe div se,že by takovej závislák,jako já fakt nekouřil???????No to by bylo supeeeeer

Miika

Já měla taky divný sny,takové ty živé,ale spánek užasný,já trpim na nespavost a po Ch spim ,jak miminko,mě to vyhovuje,ale každý na to reaguje jinak....

OZZ

Ty sny mě až tak neděsí, ale když pročítám třeba články na googlu. Nevim, myslím že doktoři nemůžou s jistotou říct jestli to je neškodný. Může se to projevit třeba za 10 let kdo ví. Nechci ale CH nějak degradovat (taky jsem si ho koupil:o) a známý ho užívali a přestali). Ale to dnešní přetrvávající pnutí v hlavě mě teda lehce vykolejilo:o)

Karel

Ahoj OZZ, také jsem měl z počátku divoké sny asi 14 dní a pak to přestalo. Je to škoda, byly to dost realistické sexuální sny s mladými děvčaty. To víš, starý dědek :-))) Vydrž a uvidíš, že to bude lepší. Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Champix sám o sobě je psychofarmakum, takže pacientem psychiatra už vlastně jsi. To není nic, za co by se dnes měl člověk stydět, stresu je kolem nás tolik, že je to jak permanentní válka. Jako u každé psychické nemoci je třeba se od vlastních pocitů oprostit tím, že se začneš zabývat nějakou prací na kterou se musíš soustředit a odvést tak pozornost od vnitřních pocitů. Nevzdávej to a uvidíš, že bude lépe.

Mirka

Já byla i extrémně unavená,trocu nevolno mi taky bylo po tabletce,ale jelikož ráno nesnídám,tak to nějak vydržim,hlavně,že přestanu kouřit.Ale,jak popisuješ to pnutí v hlavě,to by mě asi taky vadilo,dyštak se zkus na to zeptat odborníka. Mě už ted není vubec nic.

OZZ

Právě jsem pročítal několik dalších článků týkajících se problémů při braní CH a mé obavy jenom vzrostly. V zahraničí (VB, Kanada, USA) už z něj nejsou tak nadšeni. Společnost Pfizer ho pravděpodobně uvolnila bez nějakého většího testování. Zase na druhou stranu i tam si spousta lidí lék chválí, bude to asi výrazně individuální. Já to asi vzdám a zkusím to klasicky bez přípravků. Pak se ozvu jak mi to jde:) Snad už tu hroznou závislost jednou zlomím.... No a vám všem držim samozřejmě palce (s CH i bez něj:o)

Marja

A teď někdo napsal přesně moje pocity, proč jsem já vlastně přestala Champix brát.Byla jsem na dobré cestě, cigaarety přestaly chutnat a i když jsem pak den D porušila, radily jste mi, abych nepřestávala Champix brát a nevzdávala to. Bylo mi to tady blbé psát, ale moje pocity už byly ze Champixu špatné.To pnutí v hlavě bylo pořád a navíc, to jsem tady tehdy napsala, začaly potíže s okem a trvají doposud.A strašně mě zarazilo, že tak rychle celkem skončila reklama na Champix v televizi. Proto vyčkávám, tablet mám ještě dost, ale zatím do braní nepůjdu. Mám tu knihu o odvykání a ještě zkoumám jiné metody a uvidím.A také mě zaráží, že když někdo začne ubírat Champix , má dost velké absťáky. A to po třech měsících by už nemělo být tolik zřetelné. Po té době i ti co nebrali Champix, nemají takové potíže a to se tři měsíce hodně trápili. Nezlobte se, že jsem to tady tak napsala, ale zareagovala jsem na ten příspěvek, který mě hodně oslovil. Možná to bude vymazáno. Jinak jste moc fajň, stále vás pročítám a kdo věří v Champix, tak pokračujte.Já se ozvu za nějakou dobu, jak pokračuji já.

OZZ

No ten absťák po 3 měsíčním vysazení je zarážející. Jak jsem já chápal, na nikotinové receptory se navážou látky s CH a nikotin z cigaret se nebude mít kam navázat a bude to. Asi to ale nebude tak jednoduché. Látky se asi navazují i na jiné synapse a to může způsobit event. nějaké problémy v CNS. A nutno přiznat- škála nežádoucích účinků je tedy pestráJinak jsem se o tom bavil s kamarádem farmaceutem a ani oni neví nic víc než je na letáku. V ČR je to teď lék první volby. A laik tedy i já lékaři důvěřuji. Ale nerad bych se dočkal toho, že za pět let bude velké procento vyléčených kuřáků pomocí champix, ale zároveň budou na lůžkách psychiatrických klinik. Na to by měl odpovědět nějaký lékař.........

Mirka

Tak ti budem držet palce a dej vědět

OZZ

Ještě bych chtěl dodat, že nejsem nějakej bojovník proti CH. Jen jsem se chtěl podělit o svoje pocity a teď i velké obavy:o), které mě 5-denním užívání a po "menším" nežádoucím účinku přepadly.....

Mirka

A to pnutí v hlavě je jako jaký?Jako bolení čela nebo jak ? Já mám CHx napsaný od chirurga,kterýmu dělám zdrav.sestru,sám na CHx přestal kouřit,říkal,že to má daleko větší výskyt nežád.učinku,než jiné léky a to jsou i prášky na hubnutí,po těch mají lidi hodně taky než.příznaku.Myslim si,že komu to nedělá dobře,at to nebere,sama jsem byla i takhle poučena

OZZ

Já mám champix napsaný od znamýho kardiologa (neví o tom prakticky nic:o). Měli by to asi předepisovat jen odborníci z poraden!!! Pnutí v hlavě? Jako bych měl celou hlavu ve svěráku :o( Určitě nemá smysl to brát když to člověku nevyhovuje. Mozek je věc neprobádaná a u každýho jiná. Např. Jednomu mému známému se po vyhulení pár jointů marihuany nastartovala maniodeprese, že skončil v léčebně. Jiný lidi hulí léta a jsou v "pohodě". Třeba je to podobný i s CHx.

Mirka

Ještě bych chtěla dodat,když už jme u toho,už 6.den jsem nebyla na záchodě,ale to je tím,že se min kouří,v prvních dnech jsem dostala něco jako angínu a zánět prudušek do hromady i přes to,že jsem nebyla nemocná 10 let,ale přisuzovala jsem to klimatizaci v práci apak mi doktor řekl,že to na léčbě CHx potká každého 4.,tělo si zvyká na nový přípravek a reaguje,takže,jak bylo již uvedeno,každý je na to jinak citlivka a pokud by to neodeznívalo po delším užívání,tak asi přestat nebo se určitě poradit,já jsem zatím nadšená,ale je fakt,že bych taky uvítala více informací

OZZ

To je jasný. Spíš jde o to jestli to nedělá nějaký nevratný změny v mozku či jinde. O kterých se zatím neví. S tím pak už nic člověk neudělá. DDT taky každý neskutečně vychvaloval a co pak zjistili za 20let

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce