Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Karel

Zdenko, promiň, jsem to trubka zapomětlivá. Hodně zdraví, voňavý svět, hromadu osobních a pracovních úspěchů v životě k Tvému svátku, přeje Karel.

martin

ahoj Zdeni, bojovali jsme spolu loni,jsi bojovnice, sleduju tě stále, nyní to vyjde, máš dnes svátek,užívej si, vím že to není pro tebe jednoduché, ale to je život a dovolil jsem si ti něco poslat na mail, tak se drž a vše nej,nej.

Friduča

Děkuji ti za okopčený text. .takže jsem fakt trubka, když jsem to nenašla .. :) :) :)Já si z toho nic nedělá, jen chci bejt informovaná a vědět co vlastně zobu ... :) :) Nějaké příznaky mám, ale to všichni tady ... takže zatím budu zobat dál .... No a kmému manželovi - ne on tohle forum nečte .. já mu vyprávím různé přihody a zajímavosti, ale on je hodně pracovně vytíženej, takže aby si sednul k foru a četl.. tak k tomu ho nedonutím ... ale poslechne si mě, když mu to vyprávím ... A on tohle všechno ví.. lidi co ho zanjí nevěřili ani tomu co dokázal .. on býval takovej ten kuřák, co na něm fakt vidíšm, jak mu to chutná a jak si to užívá ... :) Tak si prostě říkám, že i tohle j úspěch, ale nepomáhá mi to, protože prostě vím, že kdykoliv bych selhala, jsme v tom zase.. protože on je prostě v klidu ... spíš nekouří, než kouří ( jestli nelže ),ale pokud by ode mě dostal impuls ihned začne ... A tohle vědomí je pro mě šílený, neb nesu zodpovědnost za oba dva a musím o to víc bojovat.. né jen s cigeretou, ale i s tím rozhodnutím za oba ...Tak uvidíme, zda vydržím ... :) :) do Turecka letíme podruhé a moc se těším, enb jsou to strašně miloučký lidi a je tam znát, že sui váží práce.. opravdu na každém kroku ... I když teď po tom fotbale... :) :) :) Tak se držte všichni ... myslím na Vás ...

Karel

Fridučo, u mně se projevil pouze jediný problém o kterém jsem věděl. Když jsem najel na plnou dávku 2 x 1mg, měl jsem asi tři týdny divoké sny a často jsem se budil. Později to přešlo a jsem v pohodě. Nebýt toho, že zjistili v nemocnici Na Homolce (SANOPS) další problém, papal bych CHx v blažené nevědomosti dál, protože nevím co dělám ve spánku a jelikož jsem sám, nikdo mi to nemůže říci. To, že v noci vyvolávám iluzi těžce pracující cirkulárky (chrápu až se hory zelenají) vím už dávno. S oběmi manželkami jsme museli mít po pár letech oddělené ložnice, jinak se nevyspaly. Jenže poslední roky manželka zjistila, že mám ve spaní zástavy dechu a to jí vadilo víc než to chrápání. Na monotónní zvuk chrápání si lze zvyknout, ale náhlé přerušení dýchání, které se v noci zdá věčností a potom lapnutí po dechu jí budilo. Ve spánkové laboratoři skutečně zjistil neměřitelnou hladinu chrápání (už měli ukazatel hluku ze snímacího mikrofonu na maximu a stejně mně bylo slyšet přes troje zavřené dveře), četné apnoe (zástavy dechu, téměř na hranici používání pomocného dýchacího přístroje) a syndrom neklidných nohou. To jsou svévolné křeče nohou, pohyby nohama tak, že jsem schopen za 14 dní prodřít díru do prostěradla. Nasadili mi postupně různé léky, až jsme zůstali na Miropexinu, který zabral. Minulý rok v listopadu to vypadalo již velmi nadějně. Chrápání sice neovlivníme, to bych musel na operaci nosní přepážky (tu mi zmršila v roce 1978 doktorka punkcemi při zánětu vedlejších nosních dutin) a měkkého patra, ale apnoe se snížily na více než polovinu a pohyby nohou nebyly téměř znát. Teď jsem byl na další kontrole, v době užívání CHx a výsledek je takový, jako byl na začátku léčení. Proto mi doktor doporučil co nejrychleji CHx vysadit. Tak to MUSÍ jít dál bez CHx. Příští týden ještě jedu k docentovi prof. MUDr Šonkovi CsC, který je kapacitou na spánek ve FN na Karláku, on mi dělá konzultanta a tak se s ním o CHx poradím a uvidím, ale když teď jde nekouřit bez CHx, tak proč se k němu vracet. V Turecku vás budou mít ještě radši, vždyť Turci jsou nejhůře 4. v Evropském fotbale a jestli ve středu porazí Německo, tak v neděli zažijete fanatickou náladu při finále. A s manželem, jak už jsem psal. Především to musíš vydržet Ty a být NEKUŘAČKOU a tím dáš příklad i jemu. Mysli především na sebe, to není sobectví, a on se poveze s Tebou. Budeme čekat na krásné zprávy až se vrátíte. Držím vám pěsti.

Mirka

Ahoj všem, Karle s tebou musí být v noci legrace :-) Ale já mám doma to samé,muj chlap tak šíleně chrápe a má dechové pauzy,až mě to děsí,ze spaní skáče div né do stropu a ráno je pokaždé prostěradlo na zemi.To jsem vyřešila všechno tak,že musí počkat až usnu já(pak už mi je to jedno,kor ted na CHx,to spim,jak dudek) a naše dcerka nesmí spát s náma,to by bylo o uraz,takže uplně vim o čem mluvíš. Jinak k těm negativum o CHx,to je jako s tím lékem na hubnuti ADIPEX,bylo kolem toho halooo,jak je to užasný preparát a ted???Už to nedoporučují,lidi na tom blbli,měli slyšiny a tak....,takže ono něco za něco. Ale jinak,já furt nekouřim,já jsem ani nezačala brát 1mg ráno a 1mg večer,uplě mi stačí ranní davka,nevadí to nějak??

Karel

Mirko, to je naopak vynikající, že Ti stačí jen ranní dávka a nekouříš. CHx není antibiotikum, abys ho musela užívat podle návodu. Naopak, při větších dávkách bys mohla mít některé vedlejší problémy. Ten lék si po určité době udělá určitou hladinu a prože doba odbourání z těla je 24 hodin, stačí jedna tableta denně k jejímu udržení. Kdybys ho užívala ob den, docházelo by k výkyvu hladiny a měla bys abstinenční příznaky. Každý je na CHx jinak citlivý a když Ti stačí jen ráno, buď jen ráda, nevytvoříš sa CHx takovou silnou závislost a lépe se Ti bude končit. Legrace se mnou moc ve spaní není. Vzpomínám si, když jsme s druhou manželkou, ještě za svobodna spali na jednolůžáku i když postel byla širší než obvykle, měl jsem divoký sen ve kterém jsem se pral. Najednou jsem vyrazil pravou rukou a zasáhnul ženu mezi prsa takovou ranou, že jsem jí vyrazil dech. Moc veselé to nebylo. Naopak na onkologii jsem k ránu bavil celý pokoj. Mluvil jsem ze spaní, občas jsem se posadil, ukazoval na imaginárního nepřítele a vyhrožoval, že ho zabiju. Kluci se náramně bavili a při snídani mi vyprávěli co jsem zase vyváděl. Už mi snad chybí jen chodit jako náměsíčník, jako narozený ve znamení raka je mojí planetou Luna. V práci jsem nechtěně vyslechl telefonický rozhovor kolegy a musel jsem se smát. Často jsme jezdili na služební cesty na několik dní a přespávali na podnikových ubytovnách. Protože jsem tam byl služebně nejstarší a znal jsem ubytovačky v Čechách, zařizoval jsem ubytování já. Jednou mně kolega sdělil, že ubytování zařídí sám. A ten telefonický hovor jsem vyslechl. Zněl takto: "Prosím o ubytování dvou osob na dny ...., pro Milana D. a Karla A. Mně můžete ubytovat kdekoliv a s kýmkoliv a pro Karla jednolůžák o poschodí výše a na druhém konci chodby." Chrápání je hrozná věc :-)))

Mirka

Trpíte někdo poCHx uděsným nadýmaním???

kytlinka

Mirko, také jsem trpěla :o)))) a je to opravdu Champixem......

zdenka

Ato je bohužel také problém, ano i já:o)))

zdenka

Mirko ten problém je i u mne:o))) Karle a Martine díky.

Mirka

To ti věřim je to děs,muj chlap ještě neuvěřitelně nahlas umí skřípat zubama,to je taky něco:-) Takže braní CHx jen ráno neva,no to je fajn. A nadýmání ma taky snad každý,tak to jsem klidná,snad to přejde,je to uděsný,kor když jsem v praci:-)

Friduča

Dobré ránko, no á mám klasické příznaky - nespavost, nevolnost po prášku pokud nejsem řádně najedená ... Ale jinak nic ... Na začátku jsem byla hodně nervní ... Ale to bych řekla, že je také srovnané ... :) S tím chrápáním to znám - můj děda měl s babičku taky od mlada rozdělenou ložnici ...dodnes mám doma na kotoučovém magneťáku nahrávku jeho chrápání, která je naprosto zřetelná, jako by byl v místnosti a magnetofon byl za třemi zavřenými dveřmi a o patro níž !!!!!! Babička zase běhala a to i v pozdějším věku, kdy bez hole neudělala ani krok.. seběhla o patro níž a vesele si křičela ... dělali jsme si z ní srandu, že během dne simuluje a v noci běhá jako laňka ... :)A vzhledem k tomu, že jem u nich byla od 5 let, aasi vím o čem mluvíš ... Můj muž taky chráoe, ale jen po alkoholu a to se s ním pak nemažu - jak to tu bylo řečeno - musím usnout dřív jinak ho budím a budím a jsem vzteklá, ale lehnout si jinam se mi nechce ... :) Ale pořídila jsem si discmena a v případě nouze si pustím hudbu a usnu .. pak, už mě chrápání nevzbudí.. pokud se mi podaří usnout, nevzbudí mě ani buden u hlavy ... :) Včera jsem o CHMP říkala paní doktorce a ona mi na to řekla, že všechny ty¨hle prášky,ať proti kouření, či na hubnutí atd. musí tyhle látky obsahovat, neb pracují s mozkem a jinak to nejde ... O škodlivosti nebo tak ani slovo ... No já se ještě 3x vyspím a letím, KArle máš pravdu a já to vím ... a neberu to jako sobectví, enbo tak... ale je to těžký vydržet, když vím, že kdykoli si řeknu dostanu cígo a manžel bude strašně rád ... Víš.. bylo by to snazší a to o 100%, kdyby nekouřil a nelákal mě k tomu ... víš ... tak¨hle je to boj - sama se sebou, já s ním a já za nás ... Nevím jestli to vysvětluju dobře ... KAždopádně kouřit nechci a uvidíme v Turecku .. písnu Vám ... :) :)

zdenka

Ahoj Fridučo,přeji ti hezkou dovolenou, a co se týká chrápání muže, tak u nás to bývalo stejné,i co se týká toho kouření, opravdu, jinak co píšeš o champ. tak souhlasím.ale když mě pomáhá tak to se dá vydržet, víc by nám určitě škodilo dál kouřit, a to nejen zdraví ale i našim peněženkám, to byl také muj hnací motor k nekouření. Tak si hlavně užij tu dovolenou,moc ti to přeji, pozor na nástrahy, já byla v květnu v Egyptě a tam se kouřilo všude, všude popelníky,levné cigarety, no, zvládla jsem to, ty to zvládneš taky. Ahoj a dávej o sobě vědět.

Karel

Fridučo, když jsem šel v roce 1983 z Kolína do Tábora za prací, než jsem sehnal bydlení pro rodinu, spal jsem 4 měsíce na svobodárně s dalšími dvěmi kluky. Jeden skřípal zuby, druhý chrápal jako drvoštěp a v každé poloze. Jediné řešení bylo si po večeři dát tři Budvary 12st. a honem do postele, abych usnul dříve než ti dva. Jak usnu, mohou mně ukrást i s postelí a nevzbudím se. Nějaké mlaskání nebo cloumání se mnou nemá význam. Jsem jak v narkóze (to by mně zajímalo jestli jsem chrápal i na operačním stole). Jinak platí, co jsem psal, všechno je to jen na Tobě. NESMÍŠ si manželovi o cigaretu říkat, nebudeš kouřit Ty ani on. On je ten pokušitel, had z Ráje, ale ty si to jablko (cigaretu) nesmíš vzít, jinak Tě místo Ráje čeká Peklo. Když Ti bude nabízet cigaretu, ať Ti raději nabídne zmrzlinový pohár nebo dobré studené pití. Pěknou dovolenou a my Ti budeme držet pěsti ať si to voňavě užiješ.

Apolenka

Ahojky vespolek,Fridučo přeji pěkné prožití dovčy nevím jak manželé ostatních,ale ten můj vždy u moře přestával chrápat..:-))a já si to vždy užívala na plné pecky.A docela mu to zůstalo i po návratu domů nějaký čas.Dlouho jsem "neviděla" Lenku,Sralbotku,Danu a ostatní halóóó kde jstééé...???? jakpak válčíte napište nám.Karle jak to jde?Já nekouřím stále a beru jen jednu tabl.ráno a prozatím to zvládám v klídku a v pohodě.Mějte se krásně a písikujte...písikujte..!!

Karel

Apolenko, drž se, pořád jedeme spolu. Mirka také bere jen ráno a stačí jí to, tak se nic neboj a užívej také jen tu jednu. Hlavně to chce dobře posnídat, takový švédský stůl a potom CHx. V prázdném žaludku mu asi je smutno a chce se vrátit mezi kolegy. Také bych rád někam k moři, tam vane od moře chladný vánek. Doma jsem měl včera v 19 hodin 30st.C a v paneláku (poslední 12.patro) není kam utéci. Teď už je tu zase 28st.C a pořád stoupá. To zase bude den, ale na druhou stranu, když je horko, nemám na cigaretu ani pomyšlení. Takže mi to pomáhá. Krásný a voňavý den.

Apolenka

Ahoj Karle se držím mě se jen tak nezbavíš..:-))jako klíště,jako klíště...:-))Pěkný den přeji.

Lenka

Apolenko, jsem tu dvakrát třikrát denně a sleduju vás a moc mi to pomáhá, já jsem si určila zítřek dnem D a moc se bojím ,abych to zvládla, dneska jsem si ještě nezapálila a to u mě byla sestra ,vykouřila 3 za půl hodiny a říkala mi,ať se na to vykašlu,nejradši bych ji praštila,huba mi jde šejdrem. Drž mi palec.

Karel

Ahoj Lenko, další nekuřačko mezi námi. Ničeho se neboj, jsi na nejlepší cestě přestat kouřit a krásně vonět. Pro manžela to bude krásný dárek. Všichni co tady píší měli ze dne D strach, ale zabojovali a dokázali to a Ty to dokážeš také. Všichni Ti držíme pěsti a přejeme hodně štěstí. Když Ti bude ouvej, tady máš přátele.

Lenka

Jsem totiž většinou mezi kuřákama,kteří netouží přestat a manžela nekuřáka mám v té Anglii, už se za ním moc těším,bude to lepší,než tomu tady čelit. Mám jen vás.

Franta

Ahoj, s odstupem cca 10měsíců koukám, co tady pořád okolo CHx řešíte. Všechno tady už proběhlo, stačí si to tady pročíst o pár stránek zpět. Ale něco nového přece. Poslední dobou je tady šířen názor, že chx je návyková látka a vzniká na něj závislost. Nic takového jsem nepozoroval a ani nikdo z mých odvykacích současníků. Kdo to tvrdí, ať ho vysadí, jestli se rozklepe absťákem po modré pilulce, nebo po nikotinu. Jinak všem přeju překonání všech obtíží, výsledek stojí za to. A hlavně díky CHx, i s celou škálou negativních projevů.

Apolenka

Ahoj asi tě to překvapí řeší se tady Champix..:-)je to diskuze nebo se snad mýlím?...:-)) Leni nemáš se čeho bát,fakt to nebolí....:-))den "D" Pokud to jenom trošku jde neposlouchej kuřáky,je to tvé rozhodnutí,tvá volba..! Já jsem v kolektivu kuřáků a hodně silných kuřáků a setkávám se se stejným přemlouváním.A věř o to víc mě to nastartovává zrovna NEKOUŘIT!!Dokážeš to holka jedna určitě,věřím ti a hlavně nezapomeň,že tady vždy najdeš spřízněnou dušičku..pa

Lenka

To by nám asi moc nepomohlo,když bychom si to nemohli řešit v tuhle chvíli a četli jen to, co už proběhlo,jinak ale velký obdiv a gratulace k 10 měsícům!!!!!

Lenka

Díky,pozorně jsem četla a čtu i tvůj boj a moc ti fandím.Fakt je, že nebýt těchto stránek, nevím, jak bych válčila. Taky vás někoho tak podivně pálilo na prsou? Je to k CH? Beru ho 9 dní.

Karel

Lenko, nevím jaké všechny vedlejší účinky může mít CHx. Třeba se ozve někdo s podobným problémem, já měl jen ten se spaním. Dívala jsi se dobře, nespadla ti do podprsenky cigareta? :-)) To byl špatný vtip. Pokud nemáš další potíže, např při námaze, může to být důsledek uvolňování těch sajrajtů, které máš v plicích. Určitě jsi již cigarety dost omezila. Možná by to chtělo nějakou medicínu na uvolnění hlenů a odkašlávání. To je můj názor, možná bude mít někdo jinou zkušenost. Jinak potíže bývají obvykle první 2-3 týdny a pak se to zlepší. Tak zítra HOP do dne D a určitě to půjde. Musíš si věřit a chtít, samo není nic.

Apolenka

Já osobně jsem se dívala do živůtku a nic tam nebylo,teda žhavého....:-)))) Leni jak říkám prdni na ty co ti nabízejí cígo a mají blbé kecy.Já osobně jsem taková povaha jak mi začne někdo říkat co mám a nemám,tak se dočká opačného efektu..:-))Je to děsná vlastnost,ale na tohle zrovna moc pomáhá!

Lenka

To je nápad, jsi skvělá, já si to tak taky nastartuju v hlavě!!!

Lenka

Cigárem to nebude, nemělo by se nic moc kam schovat-chichi,i když možná i to přijde, jelikož se cpu sladkým horem dolem ve 44ti to asi není zrovna nejlepší činnost, ale namůžu si pomoc . Mňam!

Dana

Ahoj všichni. Pozorně si vás čtu den co den . A protože jsem nebyla tak vzorná jako převážná část vás diskutujících, tak jsem stála v koutku, styděla se přiznat s barvou ven. Takže abych to uvedla na pravou míru. CH jím už 17 tý den. Po 7 dnech jsem si určila den D, který jsem dodržela, ale prostě jak dny přibývaly, tak přibývala i šílená chuť na cigaretu. Sice jsem ještě pár dní vydržela – od pondělí do čtvrtka, ale pak jsem neodolala a koupila si cigarety. Jak já jsem se styděla sama před sebou, ale prostě jsem to nezvládla. Já bych řekla, že jsem ten den D uspěchala. Měla jsem počkat. Nebylo to ono. Od té doby jsem kouřila tak jednu dvě denně, víc mi nechutnalo, ale prostě jsem byla spokojená a přitom nespokojená jaká jsem srágora. Snad mně chápete. Stále s tím bojuji. Je zajímavé, že dopoledne v práci nemám vůbec problém. Pomalu si na cigaretu ani nevzpomenu, ale doma…to je děs. Sednout na balkón, do chládku a dát si cigárko je pro mě šíleně lákavé i když mi to vlastně nechutná. Jak nyní chápu tebe, Karle, jak jsi měl těžkou pozici, kdy jsi neměl nikoho, kdo by Tě od toho odlákal. Bylo to jen na Tobě. To je strašně těžké. Nemám žádné problémy ani se spaním, ani s nevolností ( prášek jím po snídani). Spíš mně od té doby co CH beru permanentně škrábe v krku, ale to taky může být částečně příčinou pylové alergie, která mně teď hodně trápí. Takže tady máte jednoho prozatím neúspěšného adepta kuřáka snažícího se nekouřit. Mějte se krásně všichni, jsem ráda že si mohu pročítat vaše úspěchy a zkušenosti. Těším se až se budu moct zařadit mezi vás a budu toho hodna.

Lenka

Ahoj Danko, no to mě mrzí, těšila jsem se, jak budeš popisovat obdiv manžela. Nechceš to skusit zítra se mnou????

Dana

Ahoj Leni !! Já to zkouším každý den ale marně. Dnes jsem zatím v pohodě, tak snad to vyjde. Byla bych moc ráda, kdybych se těch hříšných myšlenek zbavila. Manžel byl na víkend doma, poznal že nekouřím, protože na chodbě ubyl popelník. Vlastně v sobotu jsem nekouřila, díky jeho přítomnosit, ale když v neděli odjel, tak jsem v tom zase lítala. Že by mně ale nějak překotně chválil, toho jsem se nedočkala. Nevěří mi že to vydržím, ale já mu chci dokázat a taky samozřejmě sobě že to dokážu. Jenže to jde jaksi ztuha. Ale boj nevzdávám !!!

kytlinka

Dano, mě taky přijde, že jsi to uspěchala.... A nevěs hlavu, já přestala kouřit až 13-tý den po dni D. Prostě jsem 1-2 denně mít musela. Ale pak (taky jsem se sama před sebou styděla) jsem si řekla, že dám 1 celý den bez a uvidím. A on se povedl a pak i ty další...... Tak vydrž a zkus něco podobného. Cumlej, žvýkej atd. a uvidíš, že to přežít jde :o) Držím palečky!!!

d

Díky moc za radu, které si vážím a která přesně pasuje na mé pocity. Já se toho určitě taky dočkám, protože mi ta cigareta opravdu nechutná, jen si nadávám, jak jsem blbá, že ji vůbec zapaluji. Tak věřím, že ten den D nastane a může to být třeba dnešek, nebo zítřek (Leni držím palce). Už jsem si udělala zásobu žvýkaček a mám je všude, jako jsem mívala dřív cigarety - v kuchyni, v batohu, v práci v šuplíku. Prostě pořád aby byly po ruce, když se mi zdá, že na mně něco leze ;-).

evva

Ahojky,neboj,všechno to přijde.Jestli máš OPRAVDU snahu přestat,povede se ti to.Nestresuj se,buď v pohodě,nezapaluj si hned jakmile si vzpomeneš "že by sis mohla prásknout" a dáš to :D. Já si dala 6týdnůJe to dlouhá doba,ale jsem v pohodě:)Za 20dnů mám taky" půlroček" a je to čím dál tím lepší.Neříkám,že jsem za vodou....

Lenka

Karle,ještě že tu máme kus chlapa,ale to se ti řekne nemyslet na to, že musím,dneska mi tam více méně naskakuje tahle myšlenka pořád, Paipo si doběhnu koupit,to je výborný nápad a nebudu cucat propisku a mít úžasný modrý úsměv..(-:

lubica

Keď si budeš hovoriť že musíš, bude to pre Teba utrpenie, ale keď to budeš mať postavené tak, že CHCEŠ /moc!/, tak Ti to bude spôsobovať velkú radosť, keď sa to podarí.

Apolenka

Ahojky nedělej si z toho hlavu,tak se to nepodařilo na poprvé (je to sice škoda)ale to neznamená,že to nepůjde znovu.Podívej se někomu vadilo a lákalo ho,že má doma cigára.Já do dnes mám v šuplíku v práci podarované,rozbalené.Fakty to má každý jinak nastavené.Od toho večera jak píše Karel jsem si nezapálila,lhala bych kdybych řekla,že to se mnou necloumalo...:-((jéjej obrovsky móóc,ale zkrátka nekoupím a nekoupím.Opravdu si musíš sama sobě poručit,jinak Cham.to za tebe opravdu nevyřeší!!A teď teprve NEbudu kouřit když zase zdražili Petry na 65,-korun...to jsem ještě o to raději,že nekouřím a hlavně nejsem v područí cigarety!Nemusím myslet na to jestli mám doma dostatečnou zásobu na víkend a tak podobně...ostatní to jistě znají dobře.Držím ti pěsti,pusť se do toho znovu a pojeď s námi místa je dost....:-))

Dana

Díky za pozvání, ráda nastoupím, zatím jsem jen na schůdcích, ještě potřebuji za sebou zabouchnout ty dveře. Ale doufám, že to nebude moc dlouhá zastávka a pojedu s vámi dál. Nechci to zakřiknout, ale dnes jsem naprosto v pohodě. Žádný absťák. Na balkóně jsem si dala zákusek a jsem spokojená. Nebýt ale vás....holek, kámošek a Káji, tak nevím nevím. Moc vám děkuji, jste opravdu skvělá partie. P.S. Apolenko, číslo účtu nepiš, pak by ses z těch peněz pomátla, co by Ti začalo chodit a protože myslím především na Tvé duševní zdraví, tak se ovládnu a peníze si s těžkým srdcem nechám :-)))

zdenka

Tak Danko také tě chci podpořit, protože když už se tím přestat kouři zabýváš do takové hloubky,tak věř že se skutečně promin nas...., a povede se, chce to ten správný čas, ale nečekej dlouho, dá se to vydržet, já byla opravdu silná kuřačka, neměla bych to ani říkat(((, ale bohužel, no a po několika nezdařených pokusech už to pomalu bude 2 měsíce. Tak ti držím palce. Ahoj Mono, vítám tě z dovolené,ahoj!!!Apolenko jsi fajn jak to s Karlem válíte, ráda to čtu.Jo musím jít zalívat zahrádku,tak se mějte , ahoj

lubica

Apolenko, tie cigarety sa mi zdajú dosť nebezpečné. Vyhoď ich, veď Ty ich už nepotrebuješ! Závislosť nie je o slabej vôli, je to choroba. Niekedy stačí 1-2 sekundy a ani nezistíš, ako sa Ti dostala do ruky. Ja mám dnes 68.deň nefajčenia/cigariet/. Po tej mojej dovolenkovej recidíve s vodnou fajkou neviem ako by som dopadla, keby som mala niekde cigarety. A k tej fajke došlo preto, lebo som mala strašnú chuť na cig. Zdalo sa mi to menšie zlo. Hlúposť, v tej kríze si nahovoríš všeličo. Bojujem ďalej, držím nám všetkým palce!

Lenka

Těch 65kč je 25tisíc za krabičku denně aza rok a za 4roky 100000tisíc§§§ To by byla dovča!!!!

Lenka

Holky, to je lepší,než stavebko!!

Apolenka

Jo jo Leni já už jsem prohulila tolik chaloupek a dovolených,že když si to tak uvědomím je mi zle..:-(( Danuš nechceš mi dávat ty prašule za krabku,bych ti písla číslo mého účtu..:-)))

Mona

všechny po návratu z dovolené na Madeiře. Před dvěma hodinami jsme přistáli a já se ženu k počítači vám napsat,jak se vyplatí přestat kouřit. Když jsme dneska letěli zpět,tak jsme letěli z Madeiry do Lisabonu a pak asi za hodinu dál do Prahy. Byla to taková pracovní dovolená,letělo nás přes 100 lidí. A představte si,že někteří kuřáci MUSELI vylézt v Lisabonu před letiště,aby si práskli a pak se museli znovu nechat odbavit. Bylo mi jich doopravdy upřímě líto,sama jsem byla ještě před půl rokem úplně stejná. Já byla ale ted tak štastná,že se mě to netýká. Držím palce,at se vám to podaří taky. Ze začátku to chce asi trochu vůle,ale pak je to čím dál tím snažší. Zdravím také Sigrid,Martinu a vůbec všechny STARÉ ODVYKAČE..Pa

Martina

Ahojky Mono, tak jak bylo na Madeiře, krásně si popsala to co jsme ještě nedávno dělali taky, v tom je asi právě ta svoboda, teď už prostě nemusíme a to je nádhera, nemluvě o finanční stránce, dneska byl u nás dealer s cigárama a už nám začal přeceňovat, je to děs, ale kdo nechce přestat tak kdyby nežral tak si ty cíga koupí, jsem strašně ráda, že se mi to už netýká. Mono tak se pěkně zaklimatizuj a zase napiš. Všem přeji aby se odvykání dařilo, a Dano zkus to znova, ale rozhodně to musíš někde uvnitř cítit, že to opravdu chceš, jinak je to těžší a někdy to nejde vůbec. Hezký den, jdu taky zalejvat na zahradu, tady nespadla ani kapka. Martina

Léňa

Ahojky, nebuď nešťastná že ti Tvůj den D nevyšel. Pořád jsi lepší než já! Já se taky styděla sem napsat, protože já svůj den D ještě neměla. Jak jsem psala již dříve nastoupila jsem do nového zaměstnání a dává mi to tam hodně psychicky zabrat, nespím, nejím, nervy v háji. Přesně tak jako ty si prostě musím aspoň ty 3 denně dát i když mi hrozně nechutnají. Jsem 16 den na CH a pořád kouřím, i když málo, pořád si to vyčítam jak jsem hloupá, že už s tím neseknu. Začínám i přemýšlet že CH vysadím, protože to asi nezvládám. Ty jsi alespoň vydržela pár dní bez cigaret a to je taky posun do předu, kdežto já ani tohle nezvládla. Tak přeji hodně pevné vůle.

Dana

Ahoj Leni !! To je mi líto, že zrovinka ,když ses rozhodla nekouřit, vrazit do toho takový prachy, tak máš takový osobní starosti. A ta cigareta pomáhá zahnat trošku stres viď? Však to všichni známe. Ale prosím Tě, nevzdávej to !! Nenech mně v tom samotnou. V životě je pořád nějaký stres a my bychom se vymlouvali ale sami sobě. Já samozřejmě nechci zlehčovat Tvoji situaci, jen bych Ti ráda pomohla. Třeba tím, že jsem se včera dozvěděla od manžela, že ve čtvrtek přijede domů už na trvalo, že v práci končí. Dal výpověď. Takže paráda :-(. Nemysli si, taky jsem si šla po tom rozhovoru hned zapálit. Jenže ouvej...cigareta mi stejně nechutnala už jako pár dní před tím. Takže jsem ji vlastně vykouřila do půlky a znechuceně típla. On ten CH opravdu pomáhá, tak mu dej ještě šanci. Třeba u Tebe nastane den D až 20cátý nebo já nevím který den. Sama na to určitě přijdeš. Leni, nějak bylo , nějak bude, ale bez cigarety bude určitě lépe a ty se za pár dní budeš divit, proč jsi mohla pochybovat. Tak vydrž a držím Ti palečky !!!

Dana

Ještě jsem Ti chtěla napsat, že kdyby ses rozhodla nevysazovat CH, tak třeba poznáš sama, že to bez něj jde. Je z tebe cítit, že bys s těmi cigaretami ráda praštila, ale na druhou stranu, přece jenom se jejich přítomností držíš zuby nehty a nejde se jich zbavit. Přesně takové pocity jsem prožívala včera, předevčírem a před tím. Prostě jsem si říkala, že to nikdy nedokážu, aniž bych si jeden den nezapálila. Jenom jednu cigaretu ale budu kouřit na věky. Pak jsem se odhodlala sepsat svoji zpověď dnes na toto fórum a strašně se mi ulevilo. Jak já se styděla přiznat, zvlášť, když jsem si říkala, že tady je spousta lidiček, kteří to zvládli. Třeba Zdenka s tím svým osobním příběhem, nebo Karel, který kromě kouření bojuje ještě s nemocemi. Ti dva jsou mým vzorem. A kromě nich je tady fůra lidí, kteří Ti dobrou radou pomohou a určitě Tě podpoří. Takže má rada zní...nevzdávej to, svěř se, určitě budeš pochopena, vždyť všichni, kdo kouřili si umí detailně představit, jak se cítíš. Určitě Ti poradíme, povzbudíme. A na závěr...díky dnešku, kdy mi tady spousta lidiček podala pomocnou ruku, jsem odolala cigaretě a nebylo to vůbec nijak těžké. To je snad první den, kdy jsem nekouřila, aby se mi po cigaretě nestýskalo a to je právě asi ten den D. Takže Leni, určitě ho taky poznáš. Já jsem si to neuměla představit, když se tady o tom vykládalo, ale na vlastní kůži jsem to poznala, tak teď už jen doufám, že to je ten pravý odrazový můstek. Že mi to taky trvalo, ale nevadí, hlavně, že to bude to pravé ořechové.

Dana

Božínku, čtu si tu svoji první větu, je tak zmatená, že vůbec nevím co jsem chtěla napsat. Snad to, že to bez něj nejde.

zdenka

AhojLenko!!! Chci i tebe podpořit, věř že nikdy není pozdě,věřím že změna zaměstnání člověkem zamává, já si také těžko zvykám, bylo to pouze 2x,a čím je člověk starší tak je to těžší, tovíš mě je 55let, a starý strom se už nemá přesazovat(((, ale jak jsem psala Dance,nevzdávej to, také ten champix beru, bylo by lepší bez něj, ale ta pevná vůle? J á kouřila hodně, ale snažím se nyní myslet jak na své zdraví, po tom čím jsem s mužem prošla, ale také na korunky.Ajsme u toho, než jsem opět přestala kouřit, bylo to pomalu 7 měsíců, tak si dej na čas, champ. ti to pomalu znechucuje, na té cigaretě už si tak nepochutnáváš, ono jde vlastně o ten první den při braní champ., pak se to jenom lepší, tak Lenko a Dano, držím palce, vy to zvládnete a budete na sebe moooc pyšné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce