Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Karel

Ahoj všichni. OZZ, to bychom nesměli nic. Geneticky modifikované potraviny, konzervanty a různá Ečka, umělé hnojení, škodlivé postřiky, smog a vzduch plný CO2, znečištěná voda a moře, zázračné pilulky a potravinové doplňky.... Je fakt, že co přišlo z USA nestálo za nic. Když zjistili, že už to u nich nikdo nekupuje, vyvezli to do Evropy. A není to jen z USA, ale i z Číny a i sami si do výrobků přidáváme škodlivé látky. Jen připomenu ftaláty a různé "barvy" v plastech pro děti. Je na každém, aby se rozhodl, co je pro něho nejlepší. Já jsem tady již uváděl svůj případ a to, že rychle vysazuji Champix. CH mi napsala psychiatrička, ale mám problém s "neklidnými nohami" a doktror z neurologicko-epileptického oddělení mi na rovinu řekl, že s CH nemají žádné zkušenosti, ale protože se po užívání CH problémy zhoršily, je pravděpodobné, že na vině je CH a abych ho raději vysadil. Aby nedošlo k nějaké nežádoucí psychické reakci, tak jako u psychofarmak jsem okamžitě začal snižovat denní dávky a už mi zbývají jen 4 dny po 1/2 tabletě ráno. Tímto nechci nikoho strašit nebo odrazovat od CH, ale stejně jednou skončíte s tabletami a pak to bude chtít ještě hodně vnitřní vůle, abyste opět nezačali. A to je třeba trénovat od začátku. Kdo je připraven, nebude překvapen.

lubica

Súhlasím s Karlom, to by sme naozaj nesmeli nič. Každý liek má vedľajšie účinky, ktoré sú známe, ale aj také o ktorých sa môžeme dozvedieť až za niekolko rokov alebo desaťročí. Takisto je to s používaním mobilov, je známe, že narúšajú v tele delenie buniek. Nakolko nám to ubližuje, si počkáme ešte niekolko rokov. A tak by sme mohli hovoriť o všeličom. Ale určite by som neporovnávala liek s marihuanou. Marihuana spôsobuje psychózy, niekto sa do nich prehulí za dlhší čas, niekomu stačí pár jointov.

OZZ

S tím souhlasím. To by člověk nemohl nic. Nežádoucí účinky jsou na všech lécích. A u běžných léků se prakticky skoro žádný neprojeví (Z mé zkušenosti). Proto jsem taky nežádoucím účinkům CHx nepřikládal nějakou velkou váhu- chyba. No a jak píšeš o svých zkušenostech, tak nic moc. Nežádoucí účinky má asi každý a nikdo tedy pořádně neví co to může vlastně udělat nebo co to způsobuje. To ať jdou výzkumníci někam....No jsem rád že čas eliminace je 24 hodin. Tak ještě 14..........

Karel

Na výzkumníky bych nenadával. Champix je psychofarmakum a původně bylo vyvinuto a užíváno pro jiné psychické onemocnění. Současně se však zjistilo, že pacienti, kteří jej užívali ztráceli chuť na cigaretu a přestávali kouřit. Provedli velkou studii, cílenou na odvykání kouření a zjistili, že účinnost Champixu je nebývale velká, až 90% a zavedli Champix jako odvykací lék. Původně však měl zcela jiné využití, jaké se tají. Podobně je to například s lékem Velaxin, který má účinky na Centrální nervovou soustavu a používá se k léčbě depresí. U tohoto léku je také prokázáno, že snižuje potřebu kouření, ale je zajímavé, že jeho účinnost na odvykání kouření je 40% u žen a jen 2% u mužů. Velaxin nemá tolik vedlejších účinků jako Champix, ale jeden velmi nebezpečný, počáteční užívání často vede k sebevražedným úmyslům, které postupně ustupují s odstraněním depresí. S psychofarmatiky nejsou hrátky a každé změny v chování a jednání by měl pacient neprodleně konzultovat s lékařem. Obávám se, že lékaři Poraden odvykání kouření nebudou ti správní, tady pomůže psychiatr.

OZZ

Myslel jsem, že to byl Zyban

Mirka

No tak to aby ze mně nakonec nebyl mišuge co nekouří

OZZ

No to je právě to co bych taky velice nerad:o))))

zdenka

Mirko,měla jsem podobné problémy,ale nakup si jogurty a v lékárně psylium,denně jogurt smíchám s dvěmi lžičkami psylia a věř že je to v pohodě , ještě lepší než s cigaretami a také víc prospívá zdraví, někdy si dám i dvakrát denně,nevadí to,ale pomuže. Jinak beru champix a jsem asi vyjímka ale já jsem bez problému,pouze ho neberu na lačno. tak ahoj všem.

irena

Mirko, já to řešila křížalama..jednak jsem s nima zaháněla chutě a pak-vláknina:))

Mirka

Marjo a co jsi měla s okem?Dost mě to zajíma,teda jestli se ti to chce říkat.četla jsem tvuj příspěvek ,jak si to uvedla po prvé a pak už jsi to neuváděla dál a mě to taaaaak zajímá

Mirka

Asi jsem blbá,ale jaký DDT? A co zjistili?

Mirka

Zdenko psilium jsem užívala v kapslích a nic,tak teda vyzkoušim ten sypaný,taky je to tím ,že nejím moc jogurty,ale díky vyzkoušim to

Karel

Mirko, na každého působí něco jiného. Já bych mohl sníst jogurtu každý den škopík a bez problémů (kluk vychovaný v mléčné prodejně). 6 dní bez stolice však už není žádná legrace. Zajdi do lékárny a magistra ti jistě poradí. Třeba Guttalax nebo Regulax. Ona bude vědět, když jí svůj problém a příčinu popíšeš. Také to chce cvičit, aby střeva byla v pohybu.

Mirka

Já cvičim,držim dietku a začínám jíst zdravě a hlavně zítra navštívim lékarnu

Karel

Jedna babská rada. Maminka si ráno na lačný žaludek dala hrnek teplé vody a než dětem připravila snídani, byla prázdná. Opět individuální, na mně to nepůsobí, ale jakýkoliv salát s majonézou nebo hodně tatarky na smaženém sýru dokáže udělat své :-))) Proto já zásadně zadělávám saláty jogurtem.

Mirka

PSYLIUM jsem chtěla napsat ne psilium.Jo a jinak zatim nekouřim,že by den D ?No tak proč né

irena

dobrýý, taky jsem to tak udělala a večer raděj šla dřív spát. Pak už to bylo lepší a lepší!!

Mirka

Tak fajn,vyzkoušim ,uvidim,mám břicho,jak balon a všichni se mě ptají ,jestli nejsem těhulka :-)

Karel

Omlouvám se, lékařem bych nemohl být, spletl jsem si názvy. Velaxin je lék na deprese, ale ten lék, který má účinky proti kouření je Wellburtin. Název tohoto léku je výslovně marketingový. Lék stejného složení na léčení depresí se jmenuje Wellburtin, lék určený na odvykání kouření má název Zyban. U obou je účinnou složkou Bupropion, který v podstatě limituje nikotinový efekt, redukuje craving ("bažení, nutkání") a odvykací příznaky. Oba léky působí jako inhibitory dopaminu.

OZZ

Jelikož se CHx (vareniklin) váže α4β2-receptory, které jsou v thalamu, hippocampu, v šedé kůře kde je ovlivněno třeba vědomí, pamět atd atd. mohlo to být fakt na cokoliv:o)

Karel

Přátelé, nechci zde vyvolávat žádnou paniku, ale doporučuji si přečíst varování SÚKL na ht tp://www.sukl.cz/champix-nov a-doporuceni-pro-lekare-a-paci enty . Rozhodnutí a závěry si udělejte sami. Přeji všem jen to nejlepší.

OZZ

Navštívil jsem dneska i jiná diskuzní fóra pro přestávající kuřáky a už i nekuřáky. A musím říct že nic podobného jako jsou výroky pana JC jsem ještě nečetl. Fakt síla:o) Asi denně spořádá 1 velký balení CHx, jinak si to neumím vysvětlit:o))))))

lubica

Champix takéto správanie nespôsobuje, asi by sme tu boli všetci ako JC.

OZZ

To byl samozřejmě vtip (viz 1 velký balení denně)

Karel

OZZ, lubico a ostatní. Prosím Vás, abyste na tomto fóru nepsali o panu Jiřím. Chápu, že pro některé z Vás byla jeho diskuse velkým soustem, ale kdybyste ho znali jako já teď jistě byste se na věc dívali jinak. Vyměnil jsem si s ním několik e-mailů a musím napsat, že jste mu dost křivdili. Jistě Vám nebude vydit, že se Vám osobně neomluví, ale uzavřeli jsme spolu dohodu a byl bych rád, kdybyste se k ní přidali všichni. On už nebude na tuto diskusi psát a my o něm nenapíšeme ani náznakem nic. Prostě byl a už není, neexistuje. Pro mně ano, protože my dva si máme ještě hodně co říci, naše osudy byly podobné a máme na řadu věcí společný náhled, ale to vše bude mimo diskusi, soukromými e-maily. Děkuji Vám za pochopení a dodržení slibu, který jsem dal za Vás, aby tato diskuse byla zase taková přátelská až domovská jako dříve.

OZZ

Snad o panu Janu.... Sousto to bylo nezkousnutelný ale budiž:o)

Karel

To už je dnes druhá chyba, které jsem se dopustil. Máte pravdu, jako vždy :-)) Nechme mu ostatní diskuse, vždyť jsou o nekouření. A tuto o Champixu nechme uživatelům Champixu. Uznal můj argument, že Champix nikdy neužíval a proto nemá k tomuto léku co říci. A o zkušenostech s Champixem a jeho vedlejších příznacích tato diskuse JE! Přetáhněte sem své přátele, kteří také užívají Champix (více hlav víc ví) z ostatních diskusí a buďme k sobě vstřícní, přátelští jako byli naši předchůdci, dnešní rok nekouřící, kterým tímto BLAHOPŘEJI k jejich úspěšnému boji. Rádi je zde uvítáme a oni nám řeknou své zkušenosti s ročním odstupem. Bude to prospěšné pro všechny. Hezký večer.

lubica

O.K, nemám záujem o nikom písať. Ja som len reagovala na ten champix a jeho účinky. A vôbec si nemyslím, že z neho môže byť človek "mišuge". Riziká fajčenia sú horšie a je ich viac, mne sa už na zdraví podpísali a nie som sama.

Karel

Lubico, já Tě z ničeho neobviňuji, jen jsem navázal na vlákno. Prosím VŠECHNY diskutující, udržme si tuto diskusi čistou, je to NAŠE diskuse a za rok jí budou číst další, kteří se budou chtít s pomocí CHx odnaučit kouřit. Pijeme a krmímeme se potravinami o jejich původu a vzniku ani nevíme, škodíme si denně zdraví a kuřáci navíc dobrovolně cigaretami. My jsme lepší, většina kouřit přestala, další se přidávají. Snažme se, aby takových bylo na této diskusi více.

Karel

Doporučuji si přečíst toto varování Státního ústavu kontroly léčiv: http://www. sukl.cz/ch ampix-nova-doporuceni-pro-leka re-a-pacienty

Apolenka

Ahojky vespolek,no já žasnu čtu a nestačím se divit.To je najednou informací o škodlivosti a negativních poznatků,až mi z toho jde hlava kolem..:-(Karle jsem ráda,že stále nekouříš a doufám,že tomu tak bude i nadále.Já jsem v pohodě a to musím říci,že večer Cham.neberu již 3den,prozatím nepozoruji absolutně nic.Jestli se člověk obává nějakých vedlejších účinků,tak má na vybranou...zkrátka Cham.nebrat a má to vyřešené.Je to na každém z nás právo se rozhodnout.Co se týká zmiňovaného pána raději nereaguji mám svůj názor...bez komentáře!!! No nic to jsem se rozepsala nějak na veliko...přeji všem hezký večer a někdy na písmenkovanou.

Apolenka

Karle nemůžu si pomoct,ale nějak z tvých písmenek cítím převzaté negativum.Omlouvám se,v žádném případě se tě nechci nikterak dotknout,ale tak to vnímám já.Je to každého věc k jakému způsobu se uchýlí a jak přestane kouřit.V každém případě o to není méně člověkem ,když to nedokáže sám a bez pomoci tak jako někdo.....!

Karel

Apolenko, moje spolujezdkyně, negativum to určitě není. Je potřeba si uvědomit, že výrobce sám doporučuje užívání CHx 12 týdnů, což by mělo běžnému kuřákovi (20/den) stačit. Delší užívání každého léku může mít nežádoucí vedlejší účinky. Jistě by nikdo nepustil na trh lék, který neprošel přísnými léky i když o peníze jde vždy v první řadě. Je SUPER, že už nebereš večerní dávku, jsi na nejlepší cestě být NEKUŘAČKA. Jen nezapomeň, stačí jedna cigareta a všechno je pryč. OZZ mně nakopnul k přemýšlení o CHx, protože doktorka mi dala jen leták a řekla "Chcete to napsat?". Jediné informace jsem tedy měl pouze z příbalového letáku. Koho z diskutujících informoval lékař o zprávě SÚKL, který lékař ví něco o CHx? Dnes jsem se dopustil tří chyb. Ta třetí je, že studie o CHx uvádí účinnost 44%, nikoliv 90% jak mi tvrdila lékařka. Proč není účinnost CHx větší, když je to lék proti kouření? K čemu byl tento lék původně vyvinut? Ten lék byl uvolněn pro trh v UK před třemi roky po dvouletém testování na potkanech a ročním na lidech. Je to dostatečná doba pro zjištění možných pozdějších následků. Zatím je známé, že lék nepříznivě ovlivňuje plodnost žen a není vhodný pro psychicky nemocné osoby. Co se zjistí za 20 let? Nechci nikoho odrazovat od CHx, každý se musí rozhodnout sám, ale k tomu je třeba více pravdivých informací než reklamní kampaň. Neříkám, že ten, kdo zvolí CHx je něco jiného než ti druzí, sama víš, že CHx pomůže, ale větší část je na Tvém rozhodnutí NEKOUŘIT! Bez tohoto rozhodnutí a pevné vůle dopadne každý jako já, který přestal kouřit až 60.den užívání CHx a jsem vděčný Tobě, která jsi byla mým příkladem (vodičem). To, že musím tak rychle vysadit CHx je jen můj problém, takový je jeden z tisíce a nelze můj případ zevšeobecňovat. Zatím NEKOUŘÍM a jedu s Tebou. Chtěl jsem jen upozornit na možná nebezpečí CHx (nejen jeho, takových léků je celá řada) a rozhodnutí je na každém jedinci. Řadě lidí CHx vyhovuje a pomůže, jeden je výjimka, která potvrzuje pravidlo. I tu zprávu SÚKL je třeba brát s rezervou, nikde nepíší kolik sebevražedných pokusů se v USA objevilo a z kolika uživatelů CHx. V USA probíhá krize hypoték a je nezodpovědné přikládat sebevraždy právě účinku CHx. Takže mlsejte CHx, ale pamatujte, že to není strava na celý rok. Držím vám pěsti a hodně štěstí. Apolenko, jedeme dál!

OZZ

Omlouvám se jestli jsem někoho deprimoval svými příspěvky, ale přiznám že jsem byl v průběhu dne rozhozen z toho co se se mnou děje, tak jsem procházel diskuze, články, doporučení, abych v tom měl jasno, protože před aplikací jsem si jen prolítnul nežádoucí účinky, řekl jsem si to mít nebudu ale když přišli.........Sám moc dobře vím že přestat je úděsný, zkoušel jsem to několikrát (bez ničeho, náplasti, žvýkačky, inhalátor-to jsem se lehce přiotrávil:o) a stejně mi nic nepomohlo. Tak jsem s nadšením zakoupil Chx. Ale teď jsem z toho dostal prostě strach. Určitě jsem nechtěl nikoho odrazovat.

Apolenka

Ahoj,já si myslím,že je to v pořádku,že jsi to napsal a vůbec celkově je to fajn když lidi píšou vše i to méně dobré i hodně špatné.Já jsem strach nedostala ani po přečtení vedlejších účinků a rozhodla jsem se pro braní Cham.Například jsem řešila se svým lékařem vysazování a je to tak co doktor to názor - co člověk to názor.Můj lékař je pro postupné vysazování a lékař mé kolegyně pro vysazení okamžité.Co je správně????To vážně nikdo neví.Neomlouvej se jsem ráda že jsi napsal svůj prožitek a myslím,že ostatní to také jen přivítají.

Karel

Mám s psychofarmaky a CHx je psychofarmakum své zkušenosti, když jsem se psychicky zhroutil po rozvodu. Na každé psychofarmakum vzniká návyk. Vysadit CHx okamžitě je naprostý diletantismus a nezodpovědnost. Kdo takto vysadil lék po delší době užívání potvrdí, že následuje psychický šok, naprosto nekontrolovatelný. Osobně doporučuji totéž co Tvůj lékař, postupné snižování dávek. Tuším, že existuje ukončovací balení, které je podobné startovacímu, ale obráceně a v delším intervalu. Já bych to u Tebe viděl takto. 3 dny užíváš 1mg ráno. Vydržel bych na této dávce 1mg ráno celkem 2-3 týdny. Potom bych užíval 0,5mg ráno alespoň týden, poté 0,5mg ráno obden také týden. Takto to dělám teď já, žádné abstinenční příznaky nemám a psychicky jsem docela v pohodě. Dej na radu svého lékaře, jsem přesvědčený, že ví o čem mluví.

kytlinka

Jestli vám do toho můžu skočit....... Nečetla jsem vše, ale něco z příspěvků Karla i OZZe...... Brala jsem Ch. 2 měsíce a nyní jsem oslavila 9 měsíc bez cíga. První dny braní se mi motala halva, ale to postupně přestalo. Taky mi časem došlo, že je opravdu nutné se před práškem POŘÁDNĚ najíst, ne jen "najíst". Nevolnosti po prášku bych přirovnala k těm těhotenským. Jinak musím říct, že jsem požadovala hned na začátku po doktorovi prášky na nervy (neb se znám), ale řekl mi, že Ch. obsahuje nějaká sedativam a že to stačí :o) No, měla jsem útlum jako blázen, přiznám se, že jsem nefungovala jak bych měla a dokonce jsem manžovi řekla, ať si na čas (co budu brát Ch.) pořídí milenku, páč se mnou řeč nebude. Taky jsem pár dní (3,4....) měla pěknou depku, která zákonitě skončila pláčem nad sama sebou, ale nějak jsem vždycky věděla, že je to prostě k tomu odvykání i k práškům a že po "kůře" bude zase dobře. Prostě to jen "PŘEŽÍT" a bude klid. Na koci jsem cca 14 dní prášky půlila, aby konec nebyl takový extrém. A je pravda, že po těch 2 měsících jsem chutě měla, ale daly se daleko líp zvládnout, protože jsem se už naučila dělat vše bez cigára. .....i pít kafe a víno...... :o) Přiznám se, že mě trošku vyděsil OZZ se svými úvahami, ale pořád je to chemie ovlivňující mozek, tak nějak nečekejme, že nic nepoznáme a nepocítíme a jen nebudem hulit. Pokud jsem někoho rozzlobila omlouvám se, jen jsem chtěla předat zkušenosti. Nedám na Ch. dopustit, nemám pocit, že by na mě zanechal následky, ale jsem šťastná, že po 16 etech nekouřím. Všem moc držím palečky, život bez cíga je svobodný :o)

Karel

Kytlinko, jsi SUPER !!! Vás nám děvčata sneslo samo nebe. Nejen, že můžeš do diskuse skočit, Ty prostě MUSÍŠ. Na vás, které již máte to nejhorší za sebou čekáme jako na Boží smilování. Vy nám toho máte tolik co říci, podělit se s námi o vaše zkušenost s CHx a jaké to bylo potom. Jen pište a my budeme vaše příspěvky hltat. Přeji Ti hooooodně dlouhý voňavý život bez cigarety. Karel.

kytlinka

Karle díky, opravdu ten voňavý život mám, už jen proto, že jsem hulila tak, že jsem ztratila čich! Teď zase cítím normálně vše, teda pokud to dovokuje má alergie. Mimochodem, i ta je někde jinde než bývala, jako alergik na pily beru minimum léků oproti dřívějšku. Kdysi jsem tvrdila, že toho bohdá nebude, abych přestala a mě, že se bude hulit ještě z penálu..... no, nebude :o))))) Když bude potřeba, ráda písnu zkušenost. Všem hodně štěstí!!!

Martina

Ahoj všichni, kteří se snažíte zbavit cigaret, já jsem začínala v červenci loňského roku a už se držím 11měsíců, moc mi pomohl champix, kouřila jsem 25/den a moje kuřácká kariera trvala 30let, už jsem nevěřila, že se toho někdy zbavím, ale povedlo se, sebevražedné sklony jsem po celé tři měsíce neměla, naopak jsem prožívala obrovskou euforii z toho jak nemusím kouřit. Je samozřejmé, že lidé s psychickou poruchou se musí poradit s lékařem při užívání každého léku, ale ostatní to určitě zvládnou, je otázkou jestli vedlejší účinky champixu se vyrovnají škodlivosti kouření, já věřím, že tříměsíční užívání chmxu nám uškodí míň než pokračovat v kouření, ale to už záleží na každém jednotlivci. Všem vám přeji ať se podaří přestat a jsem ráda, že se tyto stránky pořád drží, já jsem začínala na jejich první straně a je krásný pohled na číslo 206, kde jste nyní VY. Já jsem nyní absolvovala první dovolenou bez cigára a ono to fakt není vůbec těžký, ale je pravda, že jedenáct měsíců je dlouhá doba a už chci zůstat nekuřákem. Všem vám držím palce a nekažte si náladu vždyť i acylpyrin má tolik vedlejších účinků a ne zanedbatelných, že bychom se opravdu museli vrátit k bylinkám a ještě ne ke všem. Martina

Karel

Martino, jsi SUPER !!! Ty jsi to, co všichni potřebujeme. Vás, kteří jste toto fórum zakládali a vydrželi jste nekouřit už téměř rok. Pro nás jsou takové informace po dlouhé době potřebné. Vy jste náš vzor a příklad a Vaše informace jsou velmi cenné. Díky a hoooooodně dlouhý voňavý život. Karel.

Lída

Také já vás tady všechny zdravím a jak píše Martina tak i já už za 20 dnů oslavim rok co nekouřím. Champix jsem si nechala předepsat svým lékařem a to jsem ještě vůbec nevěděla co to je! Dokonce jsme to hledali v katalogu, lékař vůbec nevěděl o co se jedná, dnes už nekouři i jeho sestřička v ordinaci, čekala, jak se mi to povede a šla také do toho. Skočila jsem do toho rovnýma nohama a povedlo se. Diskuse začínala a zkušenosti nebyly žádné. Champix jsem snášela velice dobře a je to asi tím,že jsem do něj vkládala velikou naději, v době kouření jsem spala velice špatně a dnes jako (nekuřák) spím jako dudek. Kouřila jsem 30 let a v posledních létech 20 kousku každý den. Užívala jsem startovací balení a potom ještě dvě pokračující,ještě dnes mi zůstalo 7 tablet. Končila jsem tak,že jsem pár krát zapoměla užít prášek tak jsem si nakonec řekla,že už to tak nechám a ono se vlastně nic nepřihodilo jen to že už to bude rok co jsem nekuřák. Počítejte ,že i po roce si někdy vzpomenete na cigaretku a co by se stalo kdyby jste si zapálili? To je pravě ta chvíle kdy si to člověk zdůvodní proč přestal a když si nezapálí tak je opět na sebe pyšný ,že to dokázal. Všichni co přestali kouřit ví jaký je to pocit radosti,že se to povedlo, ti co se teprve chystají se můžou těšit, určitě to stojí za to. Martina to napsala hezky nekažte si náladu vždyť i acylpirin má tolik vedlejších účinku, tak pokud chcete skutečně přestat a užívat u toho champix tak mu musíte věřit a jistě se to povede. Přejí Vám všem co o to usilujete ať se Vám to povede. Zdraví Lída

Karel

Lído, velká gratulace ! Jsem rád, že jsi také napsala své zkušenosti a názor na CHx. Vy "staří" mazáci jste pro nás studnicí poučení a vzorem, že se závislosti na cigaretě dá zbavit. Pište všichni, rádi si vaše zkušenosti přečteme. Všem krásné a voňavé léto. Karel.

Apolenka

Ahojky vespolek,Karle spolucestující můj tak jak to zvládáš? Jsem ráda,že nejsi žádná parodie na chlapa (že je tě kus) alespoň mohu mít jistotu při držení se tě..:-))Doufám,že se mě nehodláš nějak zbavit jakmile dojdou tabletky.Já snad kvůli tobě pak ten Cham.začnu taky vysazovat abychom byli nastejno.Dnes jsem volala svému lékaři a ptala se jestli to nevadí,že jsem vynechala 3večerní tabl.a prý to mám klidně vysadit,pokud mi to nečiní potíže.Takže já to zkusím a uvidím co to způsobí.Budu brát jen ráno.Jinak Všem hodně moc děkuji za Vaše příspěvky stále člověk čerpá vědomosti..přeji Vám krásné dny bez cigaret a nováčkům hodně pevné vůle a odhodlání...!!!!

Karel

Apolenko, to je fantastické, že Ti stačí už jen ranní dávka. Jak jsem Ti psal, drž se rad svého lékaře, radí Ti dobře. Kdyby to přece jen nešlo, tak zkus večer přidat 1/2 tablety, ale Ty jsi statečná a odhodlaná bojovnice a jsem přesvědčen, že Ti to půjde dobře a ten pohled z kopce NEKUŘÁK bude určitě za to úsilí a odříkání stát. Já si představuji, že to tam bude jako v Ráji, jen si musíme dát pozor na toho našeptávače hada a krásné jablko (cigaretu). Jedu s Tebou dál i když bez CHx, tak se drž, cesta je ještě dlouhá. Krásný a voňavý den.

Friduča

Pěkné dopoledne, musím tedy říct, že má lékařka, také o CHMP vůbec nic neví.. a čeká na informace ode mě a manžela ... Je to skoro neuvěřitelné.. Jak je to možné ? Jak můžou doporučovat lék o kterém nic neví... ??? KArle prosím - mě se nějak nedaří ten článek najít .. a moc ráda bych si to přečetla ... mohl by jsi mě nanavigovat nějak blíž ? Asi jsem trubka ... :( :( :( JInak já mám dnes 104 den bez .. je to pro mě obrovskej úspěch,ale po vysazení to nešlo .. takže opět zobu půl ráno a půl večer .. v pátek letím do Turecka a možná se tam pokusím CHMP vysadit .. mám taky problém s manželem .. kouří furt a bere CHMP.. je pravda, že kouří daleko míň než dřív,ale kouří ... mě stále tvrdí, že 3-5 cigeret.. v mé přítomnosti nekouří vůbec,ale jinak si myslím, že to pálí .. na dovče budem 12 dní, tak uvidím, jak to zvládne .. je to tak vrtkavé.. bojuju sama se sebou a vlastně musím bojovat i za něj .. protože kdy¨koliv bych řekla, dáme cígo ? Rozhulíme se jako dřív a já to vím .. a lidi věřte mi, že cítím, jak mi síla na nás dva prostě ubejvá.. dokonce jsem na něj tudel řvala opravdu řvala,ať si klidně hulí dál, že nekouří stejně jen kvůli mě a lže mi !!!! A vyhazuje zbytečně peníze za ty prášky .... Chjo.. on se snaží,ale nejde mu to ..nějak to na mě začíná doléhat ... :(

Karel

Fridučo, 104 dní nekouření je SUPER !!! Vydrž, držím Ti pěsti a na manžela neber ohled, jde o Tvoje zdraví. Čte manžel toto fórum? Všichni mu řeknou, že i JEDINÁ cigareta je KOUŘENÍ. Jestli opravdu snížil na těch pár, musí teď sám chtít a říci DOST, už ani jednu. Jinak se CHx nechá překouřit. Pomůže snížit, ale vyhodit cigarety a uhodit přes ruku nedokáže. Na dovolené uvidíš jak na tom je a je to ideální příležitost přestat úplně a věnovat se jiným radovánkám. Pokud Tě jen "vodí za nos" (to my muži dokážeme), nenech se tím vyvést z rovnováhy. Jestli Ti to bez CHx nejde, zobej dál minimální množství tak, aby to ještě fungovalo. Ber v úvahu, že CHx se z těla vyplaví za 24 hodin, takže je potřeba každý den zvýšit hladinu. Někdo potřebuje celý 1mg nejlépe ráno, jinému stačí polovina. Tablety 1mg je možno půlit, ale je dobré druhou půlku uložit v suchu a tmě (tmavá sklenička, tubička z PVC), protože ta ulomená hrana je náchylná přijímat vlhkost a tím se snižuje kvalita účinné látky. Přeji vám krásný a sluncem provoněný pobyt v Turecku. Ten článek přidám pod tento (pokud to půjde). Neber to tragicky, Ty jsi již na nízké dávce a výrobce uvádí minimální dobu užívání 84 dní, ale je možno jí prodloužit o dalších 12 týdnů. SÚKL je povinen ze zákona informovat o účincích léků a uvědom si kolik obyvatel má USA, kolik asi bude v USA uživatelů CHx a nikdo neuvádí jaké procento z nich má problémy. Ostatně, není prokázána přímá souvislost mezi CHx a sebevraždami. Ty existují i z jiných důvodů. Takže klídek, jistě i v ČR tuto situaci SÚKL sleduje a kdyby se to skutečně potvrdilo, vydal by zákaz prodeje CHx. Vydrž a bojuj především za sebe.

Karel

Champix - nová doporučení pro lékaře a pacienty v souvislosti s výskytem sebevražedných myšlenek a pokusů Státní ústav pro kontrolu léčiv vyzývá lékaře a pacienty ke zvýšené opatrnosti při používání léčivého přípravku Champix v souvislosti s případy sebevražedných myšlenek a pokusů, které byly primárně hlášeny u pacientů užívajících Champix v USA. Léčivý přípravek Champix obsahuje účinnou látku vareniclin a používá se ve formě tablet pro odvykání kouření u dospělých. Champix je registrován centralizovanou procedurou pro celou Evropu od roku 2006 a od té doby je dostupný i na trhu v České republice. V průběhu druhého pololetí roku 2007 byly hlášeny případy sebevražedných myšlenek a sebevražedných pokusů u lidí užívajících Champix. Samotné odvykání kouření však může také způsobovat deprese, hlavně u pacientů, kteří již v minulosti měli nějaké potíže s duševním zdravím. Deprese jsou často spojeny se sebevražednými myšlenkami. Lékaři by měli být opatrní při předepisování Champixu pacientům s duševní chorobou. Měli by také myslet na možnost rozvoje deprese u pacientů, kteří si odvykají kouřit a dostatečně je o tomto možném riziku informovat. Pacienti, u kterých se objeví sebevražedné úmysly, musí ukončit užívání Champixu a okamžitě navštívit lékaře, který jim přípravek předepsal. Texty doprovázející léčivý přípravek (příbalové letáky) budou doplněny o výše uvedená varování pro lékaře a pacienty, která schválila Evropská léková agentura (EMEA) v prosinci 2007.

Robin

Ahoj všichni. Pár dnů člověk nekoukne na diskusi a je z toho několik stran různorodého čtení. Karlovi a OZZimu patří poděkování za ucelenou informaci o možných nežádoucích účinncích Champixu. Přečetl jsem si veškeré dokumenty na stránkách SÚKL a musím říct, že se v podstatě nijak moc neodlišují od zkrácené podoby, která je v příbalovém letáku. Jsou popsány nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout, některé častěji (u 1 z 10 lidí), jiné méně často (u 1 ze 100 lidí) a některé zcela ojediněle ( u 1 z 1000 lidí). Je tam i napsáno, že lékaři mají brát na zřetel zdravotní stav člověka, kterému CH předepisují, zejména jestli se nejedná o pacienta, který již nějaké psychofarmaka bral, nebo bere. Jsem si vědom, že nežádoucí účinky má každý lék, ale dokonce i ve studiích publikovaných na netu je zcela jednoznačně napsáno, že dlouhodobé kouření má na lidský organizmus dalako větší negativní (nežádoucí) účinky než v podstatě krátkodobé užívání CH. Ze všech materiálů, které jsem přečetl, jsem usoudil, že jestliže člověk nemá zcela zásadní problémy po nasazení CH, je možné v klidu absolvovat 12 týdenní odvykací kůru. Vzhledem k tomu, že docela dost lidí i z této diskuse přestává s užíváním CH dříve než za 12 týdnů, myslím, že je to OK. Proto i já, do dnešního dne nepostižen přečtením jiných materiálů, než obsahuje příbalový leták, jsem již před 10 dni najel na ukončovací režim, tzn. postupné snižování dávky. Po přesném přepočtení jsem zjistil, že poslední 1/2 tabletku spolknu dne 1. 8. 2008 ráno v 08:00 hod. Jinak všem přeji hodně zdaru v úsilí vyrovnat se jednou a provždy s nežádoucím jevem, jakým kouření zcela určitě je. Takže, hlavy vzhůru, pevné nervy, silnou vůli, kopec štěstí a a VYDRŽET.

zdenka

Prominte ale já se ke chapm.ještě vrátím. Není se čím chlubit, ale díky champ. opět nekouřím, loni jsem např. s Martinou do toho šla a díky chapm. jsem nekouřila, Chci pouze připomenout co jsem dělala proti kouření,než jsem brala champ. Byla u doktora Findy v Chomutově, na těch jehličkách, překouřila jsem to během týdne, koupila jsem si inhalátor,žvýkačky , opět nepomohlo až ten champ. zabral, pak se stalo co se stalo v rodině a já do toho spadla opět, snažila se přestat znovu ale až po 7 měsících od 8. května jsem si opět řekla dost, a věřte nebrat champ. tak to nezvládnu i když jsem tolik chtěla,tu vůli prostě nemám, a nyní co je lepší, kouřit, ničit si zdraví, vyhazovat peníze a nebo 3 měsíce tak nějak zvládat braní champ. a opravdu přestat kouřit? Právě že jsem už podruhé přestala kouřit díky cham, tak si myslím že nám neublíží ale pomůže, než jsem do toho šla, tak vím že je braní cham. rozšířené ve světě, mám rodinu na Floridě, dost často jsme po internetu v kontaktu a tak jsem se ptala i na jejich názor co na to, věřte že oni ten lék znají a je tam dost rozšířen,i vjejich okolí jsou lidé co ho berou a nekouří, ale berou ho třeba rok. Jsou lidé co to zvládnou, nemusí nic brát, ale pokud je někdo v nekouření takový slaboch jako já, šla bych do toho. Tady je možné i třeba po měsíci tu dávku snížit, což je také dobrý. Tak nechci tady prosazovat cham., ale u mě to tak je. Spím dobře, pouze ho neberu na lačno, má to také své pozityvum, jím pravidelně a pokud možno né večer, beru ho tak kolem páté . tak se mějte všechny zdravím, Martino dík že se oyýváš.ahoj

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce