Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
zdenka

Pavčo i já gratuluji k té 70!!! Je to hezký pocit!

Apolenka

zdravím a jsem ráda,že ses ozval ano ten datum je i mým datumem kdy jsem vypálila poslední cígo.Musí to vyjít,přeci to jen tak nezabalíš když už nekouříš tolikátý den.Danuš vydž moc na Tě myslím a pořád si říkám určitě to překoná holka jedna..:-)Léňo držím palce v novém zaměstnání a pokud se nerozhodneš definitivně se dnem "D" tak to opravdu nemá smysl čekat na zázrak.Musíš se na sebe pořádně naprdnout a pak už to jde ráz na ráz!!Mějte se moc hezky a hlavně písikujte...pa

Apolenka

...:-)) že by rychlejší prstík,než-li myšlenka...:-))

Dana

Ahoj chlapci a děvčata ! Začínám 3. den nekouření a docela to jde. Měla jsem z toho větší vítr. Možná že to je tím, že zpočátku se při braní CH může kouřit,není to tak kách, jako kdyby se mělo přestat kouřit okamžitě. To mi vyhovovalo moc. Dnes jsem měla takovou malou zkoušku. Kolega mně pozval na cigárko ven, tak jsem s ním šla, ale nekouřila, jen jsem mu dělala společnost :-). Sice cosi brumlal o tom, že dočkej času, že jako to nevydržím,ale to se bude divit. Teď anebo nidky. Mějte se prima a pěkný sluníčkový den přeji všem !!

zdenka

Ahoj dano, to je super, protože ten první den sice při champichu nekouření byl pro mne nejtěžší, a věř jsou to u tebe 3 dny ale už se to bude jenom lepšit, já měla 8.června teprve měsíc, ale věřím že už cigaretě odolám,ale champix vysadím až si budu jistá, jinak ráno ho beru a pak něco zobnu odpoledne a beru ho,né večer, to přiznám ,jsem měla špatné usínání. Tak se Danuš drž a piš,mě to aspon pomáhá.ahoj

Dana

To by člověk nevěřil, jak ho dokáže povzbuzení od zcela cizího člověk potěšit :-). Je to nejspíš tím, že jsme všichni na jedné lodi a snažíme se na ní udržet vzájemnou podporou. Mně tahle diskuse moc pomáhá a vlastně jedině díky ní a pozitivních ohlasů na CH jsem se do toho pustila. Mé sebevědomí přece jenom o něco vzrostlo. I když jsem na začátku a ještě nemohu mluvit hop že ?

Mona

Ano,to znám taky . Ke každému balení Champixu by měli ještě dávat tuto internetovou adresu. Mám pocít,že tato diskuze mi pomohla minimálně stejně jako Champix.

Apolenka

Danuš pomáhá to všem a hop nemůžeme říci nikdo...:-)Ale jsi dobrá,dobrý to můžeme říct každý každému a proto já Ti "říkám" jsi dobrá a věřím že to dokážeš už jsi začala a tak by byla škoda to pokazit.A ještě když už nekouříš 3celé dny....takže VYDRŽET,VYDRŽET A NEPODLEHNOUT!!!!!!

Dana

Apolenko, Zdeni, Mono ...díky díky díky za milá slova. To je přesně to co potřebuji. A tak mi teprve teď nějak dochází, čím víc se vzdaluji od poslední vykouřené cigarety, že je to už škoda porušit, když jsem to vydržela tak "dlouho" :-). Pro mně i ty 3 dny jsou dlouhé. Věřím ale že to bude čím dál tím lepší.

Apolenka

..:-))Mono souhlasím s Tebou..adresu pěkně do krabky s Cham....:-))

Apolenka

Opravdu neděkuj,je to upřímné a fakt by to byla škoda já si to říkám při každém nutkání na cigaretu."neblbni přece už jsi 11dní nehulila tak neotravuj pokušení jedno"..:-))

zdenka

Danko né že to vzdáš, je nás tady dost kdo přestal kouřit s pomocí champixu a ty patříš mezi nás, ono by ti to stejně to potěšení z cíga moc nedalo, protože bys toho litovala,i to znám z minula. Jinak mončo je super že se vám líbilo, příště uvidíme, možná se nás dá na tu další dovolenou více a to by byla šupa co? Tady vidíte že tyto fora jsou opravdu fajn.Vždyt holky se daly dohromady díky tomuto foru,že jo Mončo? Apolenko, něco jsem ti poslala, a neozývají se další, Marjo? ahoj všem.

Mona

BUDE TO UŽ JEN LEPŠÍ-VĚŘTE MAZAČCE 137DNÍ

Pavča

Milá Dano,to je to správný,neudělat kuřákům radost a zapálit si.To mně vždycky posílí....Také si říkám " TU RADOST VÁM NEUDĚLÁM!!!!!! " , když mně kuřáci sledují a říkají si ,že nevydržím. Vydržím!! krásný den všem

Dana

Pavčo a ostatní, bojuju s tím statečně, odolávám zvyklostem a ono to půjde. Ještě že mám s kým debatit. V práci je kolegyně nekuřačka, manžel taky nekuřák, takže jedině vy dokážete hodně podpořit a taky pochopit, což je moc povzbuzjící. Papa

zdenka

Ahoj, kočko je dobře že to bereš i z tady té stránky, nevím jak vám ale mě je i nyní líto za ty cíga dávat tak těžké peníze, dřív jsem si to nechtěla připouštět ale nyní když si to čestně o:))), spočítám, tak je to u mne celkem slušná sumička co šla v niveč, to byla drahá slast z té cigarety, a i to mě nyní pomáhá v nekouření,ale je to teprve krátká doba. Dano že je to prima pocit?Mono s tím rozhodnutím s tebou souhlasím, on musí opravdu se rozhodnout sám, a je to i dost těžký, když člověk dlouho a dost kouřil. Já jsem vcelkem v pohodě, chut na cígo tady je ale opět rychle zmizí. Nemáte někdo zkušenost s tím, jak je to po přestání kouření, mě začíná škrábat v krku a vykašlávám, nekouřím 6 týden. Marjo, Sigrid, holky co je s vámi?? Co náš Karel? TAK VŠEM KDO PÍŠETE PŘEJI HEZKÝ DEN. ahoj

simi

Všechny tad moc zdravím a verte ze k Cmapixu je taky poterba hodne vůle a odhodlani opravdu chtit nekourit...jsem sice jedna z tech,co chmp.vysadila hodne brzo,tedy asi 24 den jeho brani,ale stale nekourim... Dnes uz je to 138 dní..-))) tim to zdravim MONU....-))))) ANO, je to tak,uz patý měsic jsem na druhem brehu.Prestala jsem 8 DEN brani CHMP a to bylo 1.unora.Moje zavislost byla jako u mnohých zde, hrozna! Asi 22 let 20 -30 cigaret denne.A protože pokuseni bylo za dobu 138 dnů fakt hodne....tak si stale opakuji.... jsem SVOBODNY clovek a uz nikdy nechci byt pod vlivem jakékoliv drogy, coz jsou bezesporu i cigarety.Takze vám všem, co jste ted zrovna na zacatku a nebo si jeste úplne neverite(obcas ani ja NE) drzim palce,aby jsme to zvladli a odolali pokuseni si znovu zapalit ....myslet si, ze to uz mate pod kontrolou a nebudude to chutnat, je velice zrádné...(jednou jsem zkusila, asi 4 mesic nekoureni, a porad by mi chutnala)....Ovšem byt nezavislá, vonava a zvitezit nad zlozvykem, je preci nadhera a to mejme na pameti,kdyz nas bude neco v nas nebo nekdo lakat ke koureni......Krasny vecer vsem a nekoureni 3x slava!!!!!Simon

Mona

Simčo,moc to gratuluji a věř,že je to jako bych gratulovala sobě,protože to máme fakt skoro stejně.Já byla letos už posedmé s holkama na cvičení v Itálii,a to víš,ten babinec,večer se dá sklenička a hulí se k tomu. Já ti byla na sebe tak pyšná,když jsem ráno vysypávala ty plný popelníky a já do nich za ten večer nic nepřidala.Úplně jsem měla chut říct-holky vykašlete se na to,nehulte. Ale k tomu musí dospět tak nějak každý sám a takový mentorování jsem dřív úplně nenáviděla,tak to nebudu dělat ted. Všem moc přeju,aby se jim povedlo zbavit se cigára-je to paráda.

Dana

Ahoj, ahoj ahoj !! Už 4 den nekouřím a stále se těším, jaký budu mazák, jako vy všichni co jste to vydrželi. Upřímně vám to přeju i když to chce určitě hodně pevné vůle. Já to nechci zakřiknout, ale řekla bych, že už si pomalu začínám zvykat i když chuť si jít zapálit cigaretu stále je. Ne chuť na cigaretu (v tomhle je CH velice spolehlivý) ale na ten rituál. A to mi si bude hodně dlouho trvat, než se toho zbavím. Je ale fakt, že včera jsem zabrousila do obchodu, který je v průjezdu a musel tam někdo před tím než jsem tam vešla kouřit, protože to byl děsný smrad. Tak to mně utvrdilo, že to co dělám je to nejlepší rozhodnutí za několik let. A jak jsi na tom Sralbotko ! Zvládáš ty dny v pohodě ??? A Léňa by se taky mohla ozvat, moc na Tebe holka myslím !!

Sralbotka

Ahoj Dano, tak já zatím nekouřím 3 den a je to v pohodě. Včera jsem byla s manželem a známými kuřáky na pivku a vůbec mi to nevadilo. Ale dnes ráno jsem od 4 hodin vzůru s bolestí břicha, budu mít šílené problémy s chozením na WC, taky jsem začala dost kašlat. No ale nebýt těchto problémů jsem o.k. Tak teď vyrazím do lékárny. Jo a ještě jsem slíbila synovi, že za něho budu u Vás agitovat, aby jste si koupili DVD co dnes vyšlo s Mladou frontou za 49 Kč(Škola koktejlů). Jsou tam recepty a ukázky na výrobu drinků a místo kouření můžeme popíjet :o) Jinak všem držím palce. Pa

Pavča

Všem ahoj!! Taky jsem byla zapřísáhlý kuřák,kouřila jsem ráda,bavilo mě to , chutnalo , cigaretka mi byla "kamarádkou" při chvílích pohody i nervů.....Nikdy jsem si nemyslela,že přestanu kouřit! Kouřila jsem 25 let 15-20 denně...někdy i víc,vždyť to znáte.Přestala jsem 9 tý den na CH a teˇto je 70 dnů......Koukám na svoje kamarádky kuřačky,nemoralizuju,ale najednou mi přijdou divný,to cigáro u tý pusy je něco tak ošklivýho,že se divým,že si mně manžel (nekuřák) vůbec vzal.Doufám,že už nikdy kouřit nezačnu,protože teď , když se na to dívám očima nekuřáka , tak mi všichni přijdou špinavý a páchnoucí.Když jdu po městě a všímám si kdo kouří,tak mi přijde,že kouří jen ta nejhorší "svoloč" Snad mezi ně zase nespadnu,ale musím si trochu věřit a hlavně už nikdy to ani neochutnat,protože jak se znám,tak bych ten první hnus překouřila jako 25 let před tím,kdy jsem překouřila každou angínu,chřipku.....Mějte se báječně a voňavě

Píši na vysvětlení. V dnešní společnosti to lidé jako já nemají lehké.Jakmile se odlišíte a uděláte něco jinak tak místo toho aby si každý řekl když to dokáže on dokáži to také. Proto reaguji na některá napadání tak jak reaguji. Zbavit se jakékoliv závislosti má každý člověk .Bez pomoci různých preparátů. Kde je pasáno ,že musím do sebe prát champix nebo náplastě a jiné. Odvykání je psychická záležitost a jestliže dojdu ke zralé úvaze ,že vlastně kouření vůbec nepotřebuji tak ale také nepotřebuji ,žádná šidítka aby za mě rozhodovala? Nejdříve má nastoupit vlastní přesvědčení psychoterapie a pak třeba kdo to nezvládne tak pomoc šidítek .Dnes je to obráceně proč bych měl o sobě přemýšlet na co máme léky .Je to smutné. A proto už nechci ani nikam psát. Nejdříve jsem chtěl vyprovokovat k zdravému boji proti cigaretám ale nemá to cenu. Přestal jsem sám a jsem rád ,že jsem našel v sobě i ve stresu sílu a bojoval jsem .

evva

Ahojky ve spolek,měla jsem delší pauzu:).Všechny vás tu zdravím:)Mono ..ahoj :)Evo,nemá cenu reagovat na p.C.Na stránkách odvykání kouření,doktorka cz.,revitalia...tam a asi i jinam přispívá a každého nazývá nulou.Jen nevím co ho vede S E M ...toto jsou stránky CHmpx a tak by tu neměl být.Jen vás ostatní varuji a je jasný,že jsem teď udělala nejspíš chybu,jelikož bude odezva....Mám za sebou 5měsíců a kousek a ještě dlouhou cestu před sebou:(,ale je to čím dál lepší,tak uvidíme,ale už si věřím tak na 90%,že to zvládnu.Tak se tu opatrujte a kdyby něco.....buďte v klíííídku.Ahojky a hezký den :D

eva

Víš je mě to líto aby toto forum nedopadlo jako ty ostatní, tady je milo, ale kam vstoupí jc tak to už není pravda.

Steve

po druhý krát na fóre, dnes bude 8.deň čo beriem CHMP, cigarety mi chutia uz menej, včera som sa "prinútil" k štyrom (predtým 12-15) a uz mi prestávajú chutiť. Od soboty som v Chorvátsku a v nedeľu by mal byť ten deň "D", schválne som si vybral termín, keď to bude najťažšie (však to poznáte - na terase pri mori pivko a k tomu - cigareta). Zatiaľ vedľajšie účinky nepozorujem, len mám pocit, ako by som mal niečo s prieduškami, mierny zápal s kašlom, ale možno, že je to len prechladnutie. Dúfam, že pobyt na slnku nie je kontraindikácia - máte niekto skúsenosti ? Všetkým snaživcom o štatút "NEFAJČIAR - NEKUŘÁK" prajem krásny deň

Lenka

Ahoj děvčata a kluci, před týdnem narazila na tuto stránku a se zájmem ji pročetla skoro celou, zašla do lékárny a koupila jsem "Zázračné pilulky" a dnes je beru sice teprve 4 den,jsem bez jakých koli příznaků, není mi špatně, ale ani nemám sníženou chuť na cigeretu....Chtěla bych přestat 8.den,ale mám pochybnosti.Kouřím přes 20let téměř krabičku denně . Není tu někdo, kdo je na tom stejně a také začíná??? Ať jsme dva??

Dana

Ahoj Leni !! Já beru CH 11 den a od 8 dne jsem bez cigaret. Popravdě bych to ale moc neuspěchala. Ona ta nechuť postupně přijde až omezíš počet cigaret na minimum a pak s tím sekneš. Takže já bych tomu dala ještě pár dní. Uvidíš, sama poznáš, že Ti přestávají chutnat. Máš zatím dost času.

Lenka

Steve ,držím palce,9. července budu také v zahraničí a chtěla bych tam letět už bez cigertet. Chci se zeptat- chuť se snížila sama nebo je to tebou a vůlí??

mi-gi.

Ahoj všichni,tak já už dost dní (pro mě "dost") nekouřim a vrací se mi nějak chut si zapálit,je to možný????Ale dá se to zvládnout

Steve

Lenka, chuť sa znížila sama a vidím to hlavne večer - predtým som fajčil hlavne večer na balkóne, teraz po 18.00 už proste nemam chuť. Ani tá ráno ku káve už tak nechutí....som tomu rád

Lenka

Díky za přijetí,mám na sebe vztek,protže jsem si uvědomila,že při psaní pro vás jsem hulila, strašně moc bych to chtěla zvládnout,manžel nekouří a pracuje venku a já za ním jedu na měsíc, moc bych ho chtěla překvapit a měla jsem pocit, že to se mnou nic nedělá, naopak jsem měla takové pitomé nápady, jako koupit si ty nejdražší cigára, abych si to jako ještě užila... Danuško,moc ti fandím, vydrž, ať mám vzor!!!

Dana

Leni, pitomé nápady máme občas všichni, zvlášť, když se na to nekouření připravujeme, tak buď si chceme to kouření užít dobrými cigaretami, nebo kouříme jako o závod "dokud ještě můžeme" S tím si hlavu nelam, co je teď, nebude po dni D, tak tomu nech volný průběh a nic si nevyčítej a těš se, že překvapíš nejen sebe, že to jde, ale i manžela, který bude čubrnět. Já mám manžela momentálně od pondělí (kdy jsem přestala) na služební cestě, přijede zítra. Tak jsem zvědavá, kdy si všimne že nekouřím. On je nekuřák, takže mu to asi hned nedojde. Já jsem mu o svém záměru neřekla, že ho překvapím.

Lenka

Jé,tak to jsme na tom téměř stejně, to jsi mě potěšila!!! Teď to nesmíš vzdát i k vůli mně,já se tak těším, až přestanu,zatím jsem srab a nejde to. Musíš mi napsat, jaká byla reakce, určitě to ti naši chlapi ocení, i když je pravda, že jsem nikdy neslyšela nic ošklivého. Ostatně u mě kouří rodiče,sestra a bohužel oba moji synové. Taky jsem nikomu nic neřekla,přece jen si úplně nevěřím.

sigrid

moc a moc Vás zdravím. Už ani nepočítám, jak dlouho vlastně nekouřím, ale je to fajn. Zdeni, jsi dobrá!!! Já to věděla, že to tentokrát dáš. Mám z vás, holky, velkou radost, vždyť my jsme se tu tak nějak nějak zezačátku všechny potkávaly a dnes jsou z nás lautr nekuřáci. Marjo, držím palce do dalšího kola. Jinak Vám všem hezké, ne moc horké léto a držte se.

Lenka

Myslíte si, že tableta večer je nutná pro udržení hladiny Ch v krvi nebo je dobrá pro nekouření večer?? Všichni už máte své úspěchy a můj obdiv, tak poraďte v kolik berete tbl večer, jak je to nejlepší?

Steve

Lenka, som presvedčený, že je to o stálej koncentrácii. Má sa to brať každých 12 hodín a je jedno, jestli to berieš o 12 naobed a o polnoci, koncentrácia je stále približne rovnaká. Chuť na cigaretu v niektorú dennú / nočnú dobu je asi individuálnou záležitosťou.

Robin

Lenko, já bral CH ráno v 8,00 a večer ve 20,00, vždy po jídle a dostatek tekutiny na zapití. Osvědčilo se mi to, nikdy mi nebylo špatně a dokonce jsem nikdy neměl ani problém s nespavostí. Teď už jsem pouze u ranní tablety a za týden chci vyzkoušet další snížení na 1/2 tablety ráno. Co se týká samotné chuti na cigaretu, tak ta se u mne objevuje občas i teď a naprosto náhodně. Tak z toho si nic nedělej a pokaždé si řekni, že ji nechceš a dost. Snad nebudeš otrokem cigarety, které se chceš zbavit navždy. Tak hlavu vzhůru, CH do pusy, ruce do klidu, cigarety a popelníky do koše a hurá za voňavými dny.

Marja

Zdravím vás a pořád vás tady čtu. V každém příspěvku najdu nějaký svůj pocit, který jsem měla také - samozřejmě u nováčků.Stále mě inspirujete. Obdivuji ty, co chtějí jet k moři již bez cigaret. Pak napište svoje pocity. To já si právě netroufám po mém neúspěchu, začít znova v tomhle období, kdy se může kouřit venku.Opravdu to nechám na podzim. Nováčcí, hlavně vydržte po svém dni D nezapálit si ani jednu.Já to porušila, jednu vyžebrala a pak za další dva dny koupila krabičku a už jsem v tom zase jela. I když někomu zase pomáhá mít cigarety pro jistotu u sebe.

Robin

Apolénko kde jste? Jako to jde? Pamatujte: "VYDRŽET, JSME SILNĚJŠÍ!"

Apolenka

TADÝÝÝ JSEM.....:-))holááá

Robin

Dobré ránko, jak se nám dnes vstávalo? U nás je nádherné voňavé ráno plné sluníčka a tak se dá předpokládat, že dnešní den mne nebude nutit k přemýšlení o cigaretách. Prostě již nekouřím 8. týdnů a jsem rád, že jsem to dokázal. Ještě vydržím 24 let a 10 měsíců a budu mít splněn závazek. Tak ať se nám všem daří a ať máme samé voňavé dny.

Lenka

Připadám si jak malý dítě, co má spoustu dotazů a potřebuje držet za ruku,nejsem na sebe hrdá, ale moc vám dík za trpělivost a podporu,abych nakonec nezačala být závislá místo na cigeretách na diskuyi-chichi

Robin

Lenko, jen se ptej, a jestli To budeš potřebovat, tak Tě (pomyslně) i za tu ruku budeme držet. Jestli Ti tohle všechno pomůže k nekouření, je to samozřejmá pomoc od lidí, kteří s cigaretama také přestávají. Je lepší se zeptat a vydržet, než si hrát na hrdinu a podlehnout. Tak tedy, další otázky? Nebo stisk chlapské ruky? Vše je Ti k dispozici.

Lenka

Shodou okolností jsem před půl hodinou řešila problém mé 14 leté dcery. Seděla s kamarády-o dva roky mladší- na stromě a přišla s tím, že ji kluci nutili kouřit,ale,že se nedala a nikdy nebude. Prý až na 3 děti ve třídě kouří všichni.... Co k tomu dodat?? Robine ,který den jsi přestal kouřit a jak to šlo? díky moc za povzbuzující psaní.

Robin

Ahoj Lenko, přestal jsem 8. den od zahájení léčby pomocí CH. Kompletní průběh, proč a jak jsem popsal na straně 197 tohot fóra. Šlo to kupodivu ze začátku velice dobře, žádné depky, žádné chutě. Postupně se občas nějaká ta chuť objevila a stále objevuje, ale jsem odhodlán nepolehnout a vydržet. NECHCI BÝT KUŘÁK, CHCI BÝT NEKUŘÁK ! To je teď moje motto pro další roky. Tak se drž a pamatuj, že nejdůležitější ze všeho je, abys byla sama přesvědčená o tom, že nechceš kouřit. Žádné pokusy, prostě fakt.

Apolenka

Ahojky vespolek,moc Vás všechny zdravím a hlásím,že stále nekouřím.Sralbotko chtělo by to jinou přezdívku nemyslíš?..:-),Danuš jsi skvělá,teď už to opravdu bude jen a jen lepší..! Karle jakpak jsi na tom??? Leni jen se ptej,ptali jsme se všichni nebojky rádi ostatní napíšou své poznatky,zkušenosti..atd.jen piš,piš a ptej se.

Karel

Apolenko, jsem na tom stejně jako Ty, zatím se držím, ale mám obavu, že mně proud strhne. Ještě nejsem na druhém břehu, někdy je to k nevydržení. Sotva jsem nasadil Champix a musím s ním končit. Dokud jsem bral 1 mg ráno, ještě to šlo, ale od včerejška jsem na 1/2 ráno a to je jako kdybych nebral nic. Asi se přidám k Marje a na podzim začneme spolu znovu. Sice se ještě nevzdávám, ale bez Champixu to asi dál nepůjde. Dnes je to 13.den bez cigarety. Už jsem bez abstinenčních příznaků vydržel 15 dní zavřený v nemocnici na onkologii (rakovina štítné žlázy), ale jen jsem vyšel před nemocnici, hned k trafice a na lavičce jsem si dal zase tu trubičku. Mít tenkrát Champix, byl bych dnes za vodou. Je to jak píše Modrookatý o J.C., zavřít do klece na dlouhou dobu a ono by se to zlomilo. Je zajímavé, že pro feťáky a alkoholiky jsou léčebny a dokonce zdarma, ale pro kuřáky nic takového není i kdybych si to chtěl zaplatit. Chce se to zbláznit a zavřít do klecového lůžka :-)) Držím pěsti, hodně štěstí.

Ještě připomenu .Doc.Skala kdysi praktikoval /blinkačky/ Dali Vám alkohol a na to pití. Musela to být tedy síla. Po čase se začala praktikovat více psychoterapie ,muzikoterapie,pracovní výchova. Ta psychoterapie dnes je už vypilovaná ale stejně jsme každý jiná osobnost. Na každého platí něco jiného. Vy sám víte nejlépe co na Vás platí. Každý jsme jiný bojovník. A ted zase řeči jak jsem protivný.Ale opět bych chtěl aby jste aspon nad těmi řádky přemýšlel.

Modrookaty

Karle není to zase až tak hrozné ... to zvládneš a hurá za nějakou tou babkou :-)

irena

Ahoj, to snižování mě moc zajímá. Beru chmpx přes 4 měsíce v plné dávce a teď jsem si nechala napsat ještě 2 měsíční balení. Při konzultaci v centru mi řekli, že až bud ekonec, tak se přestane brat a hotovo. Taky mám představu, že bych to poslední balení brala třeba v poloviční dávce 2x denně/startovací bylo taky pozvolné/. Vidím, že máš plán, jak to snížovat a tak bych ráda, kdybs tu napsal, jak to vypadá. Já jsem chutě na cigáro zkraje ani moc neměla, ale teď po třech měsících nekouření si na něj občas vzpomenu a hlavně jsme měla už několikrát pěknou depku. Tak si nedovedu představit, co se mnou udělá vysazení champixu. Děkuji předem za Tvé cenné informace a přeji krásný víkend! Krásný víkend i nám všem, kteří se snažíme o svou nezávislost.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce