Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Karel

Ahoj Lenko, štíhlé ženy to mají horší. Já už jsem těhotný dlouho a pořád nic. Připomněla jsi mi hodně starou příhodu s mým malým synem. Šli jsme na procházku a potkali jsme těhotnou ženu. Když nás míjela, to nevinné dítě upřímně proneslo: "Hele tati, ta pani moooooc papala." Že jsme vyprskli smíchy všichni nemusím dodávat. Bylo to takové bezprostřední. Tak s úsměvem do dalších nekuřáckých dnů.

Modrookaty

Ahoj všem, tak jsem přelouskal všechna ta písmenka co jste tady napsali za tu dobu co jsem se nedostal na tyto stránky a musím Vás všechny pochválit a připomenout Vám všem slova učitele národů "VEŠKERÉ KVALTOVÁNÍ PRO HOVADO DOBRÉ JEST" a to je pravda! KARLE STRAŠNĚ TI FANDÍM A DRŽÍM PALCE JSI OPRAVDU BOURÁK, KDYŽ SE DRŽÍŠ. Vím je to pro Tebe ohromná zátěž, ale půjde to věř mi. Nováčkům jen drobný vzkaz nic neuspěchejte a věřte, že to zvládnete ;-) tady je jedna taková rodina, která Vám slovem pomůže. To jestli někdo mírně selhal a dal si jednu cigaretu po několika dnech nekouření není až taková tragédie zvlášť, když pokračuje v odvykací kůře. SRALBOTKO - TAK UŽ KONEČNĚ UZNEJ SVOU PROHRU S TOU PŘEZDÍVKOU A ZMĚŇ TO TŘEBA NA NADMUTÁ NEBO COKOLI JINÉHO. Tak a teď co se mnou? v pátek jsem si nějakým nedopatřením nevzal a nevzal jsem si CH ani sebou na chalupu takže aniž bych to nějak plánoval tak mi pár tablet zbylo a už je brát nebudu. Stejně jsem bral už jen 1/2 ráno a večer nic. Nechceš je Karle poslat na pár dnů po půlkách by to bylo. Musím běžet na stavbu ještě se ozvu a pár slovíček napíšu, ale nevím za jak dlouho. [email protected]

Nadmutá Sralbotka :o)

Ahoj Modrookatý, ty mi dáváš. Mám smíchy poprskaný monitor :o), ale já se ještě bojím tak zatím zůstanu u své přezdívky ju? Jsem hrozně ráda, že tu všichni jste a pomáháte nám. Díky, díky.... ahooooj

Modrookaty

Tak to je jiná, když se jen bojíš a nes.r.. kudy chodíš tak bys mohla změnit svou přezdívku na nadmutěbázlivá no tak nedělej vlny a už si vyber něco co k Tobě pasuje líp nejsi žádná sralbotka, ale odvážná ženská, která to báječně zvládá ;-)

Karel

Modrookatý, díky za nabídku, ale už nechci papat CHx. Bude to možná dřít, ale MUSÍ to jít, přece se nám s Apolenkou ten stroj nepokazí. To jí nemohu udělat, aby dál šlapala sama. Já mám procházky ve dvou rád a Apolenka je SUPER žena ! Sralbotko, také se přimlouvám za změnu přezdívky, tato není pravdivá. Neboj, magor nebudeš ! To si neuvědomuje ten, co to bral celý rok a kouří dál, ten byl skutečně magor a hlavně asi ani nechtěl přestat kouřit. Zřejmě si myslel, že to za něho udělá CHx všechno sám. My víme, že nám CHx pomůže snížit chuť na cigaretu, ale přestat musíme my. S chutí do boje s kouřením !!!

lubica

Velmi Ti zajtra držím palce. Máš pravdu, CHx pomôže znížiť chuť na cigaretu, ale prestať musíme my. Ty to zvládneš, sme tu s Tebou.

Modrookaty

Dobrá Karle, držím palce a zároveň potvrzuji, že to jde i bez CH. Hlavní totiž je, že už máš ten začátek za sebou a teď už to je o tom nechtít o5 začít. Držím palce.

Nazdar všici chvíly jsem Vás opustil a tajně sledoval jak si vedet a mám z Vás radost zvláště z Karla .Jinak krásný víkend bez cigaret a champixů a náplastě dejte radši na stromky at je neožerou zajíci

Mirka

Ahoj všem,jak čtu,tak každý jde s váhou nahoru,já už mám 7 kilo víc a to každý den pozoruju 1 kilo nahoře, a to držim dost ostrou dietu,to se mi ještě nestalo,ale naštěstí jsem měla 48 kilo,ale při mé mini postavě je těch sedm už dost znát. Jinak já se chci poradit,Kájo,ty náš tatko,myslíš,že bych mohla zkusit snížit davku CHx na pul tbl. ráno????Neuškodí mi to?

Karel

Mirko, děkuji, to mám hodných dětí, které nechtějí kouřit. Ve skutečnosti mám dva kluky a nikdy nekouřili a nekouří na rozdíl od tatínka, který na nikoho doma nebral ohledy. To chlapům většinou dojde až mnohem později. Snížení dávky Ti určitě neublíží, ale Ty sama musíš vědět, jestli Ti to bude stačit. Jak jsem tady četl, dost lidí si myslelo, že už jsou v suchu a snížili nebo vysadili a za pár dní se zase vraceli. Je to individuální (viz výše Gába) a musíš si to sama vyzkoušet. Zvýšit bez nebezpečí zase můžeš, ale ne více než 2x denně 1mg. Jedno je jisté, CHx nemůže za vyšší váhu, to je tím, že máš lepší chuť a tu "ostrou dietu" bych rád viděl. :-) Poctivě si piš, co všechno za den zobneš a vypiješ a budeš možná překvapená. Nebo bývá problém v nepravidelném stravování. Ale to je téma na jinou diskusi.

kytlinka

Karle promiň, tady ti musím oponovat..... :o) Kila navrch nejsou zásluhou lepší chuti, ale je dokázaný, že kouření urychluje metabolismus..... Takže při nekouření se zákonitě zpomalí a nespálí to, co normálně. Doktor mi říkal, že se vrací do normálu cca po půl roce (a samozřejmě individuálně). Každopádně je to pro tělo šok.

Mirka

To máš pravdu,ranní cigaretka nastartovala těla do pochodu,tad nám chybí motor

kytlinka

Mirko, je to jak píšeš....... ale dobře zabírá: ráno - třeba ke kafi - bílá activia jako první jídlo, nebo vypít hodně čisté vody.....

Mirka

No jim fakt minimálně,žádný pečivo,jen ten papírovej coby cleba,žádný sladký,víc zeleniny a tak.... Ale taky jsem byla konečně deneska na záchodě a mám hned 3 kila dole,takže chyba bude asi jinde.Kájo jelikož jsem chirurgická sestra,zácpu tady řešíme denně,ale znáš to kovářovic kobyla chodí bosa :-) Spíš se mě všichni začli ptát na termín porodu:-) GABO,to je fakt užasný a to ani nemáš nutkání si dát cígo?No paráda,tady asi funguje hodně i vule.

Modrookaty

Jejky 3kilové mimínko tak to gratuluju ;-)

gaba

Mirko, nemám chuť na smradlavou cigaretu, nikotín mi nechybí, opravdu. Jenom jsou chvilky, kdy bych jí chtěla jen tak držet a vyfukovat si, taková ta pohoda u vínečka, u kafíčka, po zvládnutí a naložení nákupu na víkend do auta atd., zkrátka nekouřím, nechybí mi to, jen nemám ještě vymazané vzpomínky na "příjemné" okamžiky, ale CH už NEBERU.

Karel

Gábinko, to je paráda. Ono je to skutečně velmi individuální, ale tak snadno, to je SUPER. Řekni sama, jaké je to prima nesmrdět kouřem z cigaret. Zlepšil se ti čich a ty chutě.... :-))) Vydrž, ještě rok od nekouření prý se objevují chutě na cigáro, ale nesmí se jim podlehnout. Opravdu pak stačí jedna jediná ve slabé chvilce a už tě drží drápky. Já už jsem si to prožil po 16ti letech nekouření a pak jsem s tím 4 roky bojoval, až CHx mi podal pomocnou ruku. Teď už to s Apolenkou táhneme 23.den. Držím ti pěsti, aby ti cigareta už NIKDY nezkřížila cestu.

Dana

Ahoj všichni !! Včera nám nešel celý den proud, tudíž ani net . Moc jste mi chyběli. Leni !!! Mám dojem, že jsi to vzala za správný konec. Je to přesně stejné, jako u mě. Taky jsem si stanovila den D příliš brzy a nebyla jsem na něj připravená a tak jsem se hodně trápila. Holt jsem ještě těch pár cigaret potřebovala vykouřit ,abych si uvědomila, že mi to kouření OPRAVDU nechutná. No a teď jsem 4 den bez cigarety a jsem naprosto v pohodě až valím oči. To jsem fakt nečekala, stejně, jako Sralbota, že to zvládnu. Ne že bych vůbec neměla nutkání jít si zapálit ( není to chuť, spíš ten blbej zvyk), ale dokážu ho lehce potlačit. Sice mám CH ještě na 14 dní, ale radši si zajdu pro další recept, protože budou dovolené, doktor tam nemusí být a já si radši udělám zásoby. Druhé balení, když to půjde, zkusím nějak rozdělit, buď po půlkách, nebo jen ráno. Uvidím. Zatím nechci předbíhat, je to jen plán.

Mirka

Přeji všem krásný den!

Mona

Všechny moc zdravím,všechno čtu a každému fandím. O tom metabolizmu,jak psala Kytlinka to jsem slyšela taky. A věřím tomu. Já už beru 3. měsíc Lindaxu a bohužel jsem nezhubla ani deko. Za tu dobu co nekouřím-2.7. to bude půl roju,tak jsem přibrala asi tak 5 kg.Kéž by měla Kytlinka pravdu i v tom,že se to po půl roce nějak vrátí zpět.Všem krásný vonavý den...

kytlinka

Mono, já teď byla u jedné poradkyně pro alter. medicínu a čekala jsem, co mi řekne na to, že beru Meridii......tuším, že je to stejné jako to, co bereš ty, jen pod jiným jménem. Čekala jsem zatracení, ale k mému údivu mi řekla, že je to jediný preparát, který by mi doporučila, že vysloveně působí blahodárně na organismus a že ho klidně mám brát dlouhodobě.....i rok. Tak jsem jen valila oči. Drž se, neboj, to sundáme (já 8kg), hlavně že nehulíme. Nejde všechno najednou. Já, velký odpůrce spiningu jsem ho zkusila a teď chodím 2x týdně a to by bylo, abych něco nesundala při tom, co vypotím :o))))))) pa

Apolenka

Kytlinko pořádně si přečti příbalový letáček/Meridia/..mluvím sama za sebe a ze své zkušenosti.Omlouvám se nechci nic nikomu podsouvat,ale opravdu léky na obezitu jsou stejně riskantní jako antidepresiva obecně.Mějte se a bojujte!!

kytlinka

Apolenko, ale brát doslova příb. letáky......to bych nemohla nikdy brát ani Ch. Navíc mě ta Meridia vyhovuje, nic mi nedělá. To, co mi říkala ona paní, mě taky překvapilo, ale podala mi to tak, že jí věřím. Navíc to nekupuju nikde na černo, ale píše mi to doktor. Chce to čas a pak uvidíme......

lubica

Kytlinko, čo je to poradkyňa pre alter. medicínu? Lekár to asi nebude, a už vôbec nie psychiater. Nechcem Ťa strašiť, ale je to hrozná kombinácia, Champix a Meridia sú 2 centrálne pôsobiace látky, účinok sa môže dostaviť neskôr. A už v žiadnom prípade sa Meridia nemôže užívať rok, musí tam byť prestávka. Buď opatrná.

Apolenka

Ahojky vespolek,Mono buď opatrná s tou Lindaxou já sama jsem před třemi roky brala Meridia a vím na stoprocent,že pokud do měsíce není patrný váhový úbytek (cca0,5-1kg)je třeba okamžitě vysadit.jinak se dostaví obrosvký jo-jo efekt.Sama jsem si to vyzkoušela na vlastní kůži v přesvědčení,že shodím pokračovala jsem v braní dále a dopadlo to jak to dopadlo,začala jsem nabírat a to tak že smykem..:-(A do dnes se s kilíčky potýkám stále.Ale to je z jiného soudečku.Tak Karle představ si,že já beru ráno jednu tabl./cca 5dní)a včera co se mi podařilo..zapoměla jsem je doma a ráno si nevzala a večer také ne.Dnes ráno jsem si řekla,že to zkusím i dnes a pokud to jenom trošku půjde skončím zároveň s tebou to by byl v tom čert,abychom to nezvládli nééé..:-))ve dvouch se to lépe táhne.Mirko s tou váhou je to opravdu asi někde jinde...metabolismus,nerovměr ný příjem kalorií s výdejem.Danuš,Leni a všichni držte se,přeci zase nechcete páchnout jak popelník,tak šup zatnout zoubky a přeprat ty potvory smrduté...!!!!Mějte hezký den a prima víkend.

Karel

Apolenko, to je BEZVADNÉ, jestli to půjde, už nemusíš na CHx myslet. Mně to nedělalo problémy, protože denně užívám 8 různých léků, některé ráno, jiné večer a další 3x denně, tak mám na celý týden zásobník a na něm jsem měl balení CHx, tak jsem nikdy nezapomněl. Teď už mám jen ten zásobník a budu ho mít až do konce života. Některé nemoci jsou díky doktorům (packalům) již chronické, jiné nahrazují hormony orgánů, které mi byly odstraněny (štítná žláza). Držím Ti pěsti.

Apolenka

Dobrý večer přeji,holky s tou Meridii to skutečně není legrace,pokud první měsíc neshodíte tak se musí vysadit..!Jeví se jako neúčinná,chce to omezit příjem a rozdělit do malých dávek a zvýšit výdej,to je celý zázrak hubnutí.pokud nejsou jiné zdrav.problémy(např.štítná žláza)člověk zhubne zaručeně,jen to chce morálku a být přísná na sebe.Karle beru taky prášky na štítnou žlázu,tak mi to ani nepříjde jestli jednu nebo tři,ale dnes večer jsem si Cham.dala měla jsem docela dost velké nutkání zapálit si...:-((ale vydržela,sice vycumlala spoustu Antiperlí,ale zažehnáno.

Jura

Ahoj všem. Když kouřím za den tak 12 cigaret v průměru (u pivka víc, toje jasný, ale taky jenom jednou za týden) tak je pro mě Champix dobrý řešení?

Dana

Ahoj Juro ! Já si myslím že CH je pro toho, kdo má problém s vlastní vůlí a hlavně s abstinenčními příznaky.A taky je určen hlavně pro toho, kdo chce skončit s kouřením a potřebuje pomocnou ruku. Někdo může vykouřit 12, někdo 50 a CH mu pomůže tak jako tak. Ty nekouříš zase tak moc, třeba bys nemusel CH brát tak dlouho. Ale kdo ví, na každého jeho účinnost působí jinak.

lubica

Nie je podstatné, kolko cig. vyfajčíš, ale či si od nich závislý, čiže či máš alebo nemáš problém prestať sám. Mám známu, ktorá fajčí len v práci alebo cestou do práce, doma nikdy nie, takže niekedy keď má volno, nefajčí aj 4 dni. A nedokáže prestať, takto už fajčí vyše 20 rokov. Ak to dokážeš sám, nie je dôvod užívať CH. Ale keby to išlo, asi by si sa nepýtal, že? Ja som si nikdy nevedela predstaviť, že nebudem fajčiť, mne sa to vďaka CH po 30 rokoch podarilo, takže ja ho pokladám za taký malý zázrak. Vlastne sám si musíš odpovedať. Držím palce!

Milí Juro chce to přestat bez champixu a pak budeš JURA nejen podle jména

Dana

Ahoj všichni ! Venku je krásně a tak tady není ani noha což ?? Leni, jak to zvládáš !!?? Tak jsem se dnes stavila v jedné lékárně, kde jsem včera nehledala pro další dávku CH a tak jsem se jen tak náhodou zeptala, jestli nemají paipo. Neměli, ale lékárnice prý o něm už slyšela od jednoho dealera. Nechala si vysvětlit oč se jedná a prý se mi ho pokusí sehnat, protože má radost, že jsem začala s odvykáním. Tak to mi tedy jednak vyrazila dech svou účastí a taky mi vyloudila úsměv na tváři, protože mi bylo najednou tak dobře, že mně naprosto neznámý člověk za moji snahu pochválil. V dnešní době, kdy jsou na sebe někteří lidi nepříjemní, je to parádní úkaz. Fakt mně to moc potěšilo. Tak se všichni mějte a přeji vám, kteří máte volno, krásný dlouhý víkend, Ti kteří musí pracovat, ať jim to rychle utíká :-). Jo a zpráva ode mně. Zatím jsem OK, bez cigára. Mám radost :-)))

lubica

Práve som zistila, že Ty už dávno CH neužívaš. Tak to sa mi ulavilo.

kytlinka

Lubico, víš, že vůbec nevím, jak ti to mám vysvětlit? Taky jde o to, jak koukáš na alternativní medicínu..... mě třeba před druhým děckem pomohla od ekzému. Ale myslím, že bych se zas nenechala nějak fanaticky strhnout - pokud to vyznělo nějak tak. Ani nehodlám cpát tisíce do léčebných preparátů. Jen bylo vidět, že paní ví, o čem mluví.

Mirka

Ahoj všem, holky,já si myslím,že ta Meridie je mnohem šetrnější než nějaký Adipex nebo tak,jde o to abys to snášela a měla na ty prášky BMI,jak je psáno,pak nedochází k vedl.učinkum. Já jí mám taky doma a nasadim jí až po dobrání CHx,protože já jdu s váhou akutně nahoru a to není jen kvuli jídlu,je známo,že na všech lékách na hlavu se přibírá více než bez nich a k tomu ještě ten zabržděnej metabolismus a zácpa........ Jinak zítra odjíždim na dovolenou a budete mi mooooc chybět a doufám,že to tam těch 14 dní zvládnuuuuuuuuuuuuu,budu na vás myslet,jak válčíte,Karle,dávej na svoje dětičky pozor!

lubica

Mirko! K vedl. účinkom môže dojsť, aj keď máš dostatočne vysoké BMI na užív. toho lieku, tak ako u každého lieku. Ja tiež idem s váhou akutne nahoru, už to je dosť zlé, a to som chcela s tým niečo robiť už vtedy, keď som fajčila. Prajem Ti krásnu dovolenku, dávaj na seba pozor, pouč sa z mojej chyby, doteraz som z toho rozhádzaná, musím vela bojovať. Mám trošku problémy v manželstve, takže mi k tým depkám možno "pomáha" aj to. Ale to sem nepatrí, s tým si musím poradiť sama.

Xandra

Ahojky všichni šampíci. Tak se hlásím zpět do klubu z dovči, a mám z vás všech ohromnou radost - Karle, Dano, Apolenko, Sral - hrdinko, a samozřejmě zdravím spolubojovnice Lubicu a Pavču. Neberu už ani chpx od 16.6. 2008 , měla jsem ho sice pro jistotu s sebou v Řecku, ale nebyl potřeba. Zbylo mi 3/4 dvojbalení, pro jistotu si ho nechám, protože pokud přijde nějakej "nerv" tak bych mohla mít chuť na cígo. Pak by se mohl hodit. Deprese nemám žádný a nabrala jsem 2 kila. Mám z toho strach, protože jsem už jednou po zápalu plic nekouřila 1/2 roku a pěkně mi lezla kilka nahoru. Každej měsíc 1 kg až z toho bylo 6 kilo a tak jsem radši začala znovu kouřit. Byla jsem mladá a blbá. Chtěla bych taky zkusit tak po roce nekouření Meridii, ale pochybuju, že by mi ji doktor napsal. Mám 175 cm a 67 kg . Potřebovala bych se dostat na 60 kg - to byla moje oblíbená váha. Nevíte někdo, kde by se dala sehnat ? Na netu těm inzerátům nevěřím. Nemáte někdo nějakej spolehlivej zdroj? grunseisenova @email.cz

leona

Xandro, jsem v šoku!! Ty s tvou váhou chceš brát Meridii? A co myslíš, že se stane, až zhubneš a přestaneš ji brát?? Když dokážeš přestat kouřit a stát se nekuřačkou, tak zvládneš i hubnutí !

lubica

Ahoj, Xandro! Som rada, že si sa konečne ozvala. Si dobrá, že si takto zvládla dovolenku a dokonca bez champixu. Ja som to zvládala zle /nezvládala/ a stále mám krízu. Doteraz som si myslela, že je to dovolenkou, tou pohodou, ku ktorej patrí už len cigareta, všade popolníky atd. Blbosť! Mám depky z iných vecí, nie z CH alebo z nefajčenia. Musím to zvládnuť. Závidím Ti Tvoju váhu, potrebuješ vykrmiť :)

Karel

Xandro, vítám Tě zpět po dovolené a blahopřeji, že jsi to vydržela bez kouření. Já jsem 2.2.1988 přestal ze dne na den kouřit a za prvních 14 dní jsem přibral 16 kg a potom za každý další rok 2 kg až na 135 kg. Těch diet, co na mně lékaři vyzkoušeli (držel jsem je stejně urputně a poctivě jako nekouření) a vždy s jo-jo efektem, 2 kg za tři týdny dolů, 4 kg za týden nahoru. A to jsem v té době dělal závodně judo, přecházel z kategorie do kategorie až pro mně zůstala jen možnost sumo. Když jsem šel v roce 1989 na operaci žaludku, primář prohlásil, že se v tom sádle hrabat nebude a že si mně zhubne. Držel mně 14 dní před operací na uzavřeném pokoji (dělali ještě řadu vyšetření srdce) s dietou: snídaně-citron, oběd-polévka, večeře-citron. Když jsem prosil o přídavek, bylo mi řečeno, ať si ten citron pořádně vykousávám. Tenkrát bych snědl i tu kůru. Jenže mi omezili pohyb i když jsem na pokoji posiloval, bylo to málo. Za 14 dní JEDNO kilo dolů, primář jen vrtěl hlavou. Dnes mám ještě 110 kg, dolů to jde ztuha. Podstatou je POHYB. Auto nemám, MHD nepoužívám, na všechno mám nohy. Vysadil jsem i výtah (nahoru) a těch 12 pater domů vyšlapu i s nákupem na zádech. Jídlo 5x denně a pravidelně v malých dávkách (jogurt mám na dvě svačiny) a vaření mně pro jednoho nebaví, tak samé zeleninové saláty a večer jeden plátek tmavého toustového chleba s plátkem sýra. To by v tom byl čert, aby to nešlo, když šlo přestat kouřit. Kdo by chtěl dědečka-soudeček.

Apolenka

Já chci dědečka soudečka...:-))protože ty se nám nemůžeš jen tak zhubnout,zapoměl jsi,že jedeme do kopce a ty nás táhneš,to by parodie na chlapa nezmákla,tak neblbni a klidně si buď soudeček....:-))

Karel

Apolenko, dědeček-soudeček by se Ti nelíbil a právě protože jedeme do kopce, tak pomalu hubnu. Neboj, zásob mám ještě na několik let. :-)))

Lenka č.2

Zatím nepatřím mezi hrdiny, ale bojuju sama se sebou,tak se sem moc necpu, abych nedělala ostudu.Už mám paipo,po netu to tu bylo druhý den.Je to docela fajn,Kája měl pravdu. Všem moc krásný víkend!!

lubica

Len sa sem nacpi/y/. Zaber a dávaj o sebe vedieť, zvládneš to.

Mirka

Lubico,to ti věřím,to k tomu moc nedá,tyhle krize jsou nejhorší,tak ti držim moooc palce,abys to všechno zvládla.Já se bojím ,aby mi po dobrání CHx nezacli depky taky,mám k tomu možná i sklony právě s jedné takové krize.

Mirka

Já se omlouvám za chybyčky,pak když to vidim no děěěěěěs-z jedné ne s jedné.No jo už jsem dlouho ze školy

lubica

Ďakujem, že si zareagovala. Dobrý pocit, že nie som sama, lebo to ma najviac ubíja. Ešte raz krásnu dovolenku, uži si to!

Lída L.

Už beru champix 9 dní a zatím pořád ještě kouřím, teda teď mi to v tom horku už moc nejede, ale kouřím. Kdy mám přestat?

lubica

Daj si čas. Ja som 10 deň konečne začala cítiť účinok a potom to už išlo, samozrejme musíš tomu pomôcť. Ja som skončila na 13.deň, ale je to individuálne. Takže keď budú chutiť menej alebo vôbec, začni znižovať a postupne sa dostaneš na nulu. Nech sa Ti darí!

Mirka

Tady nejsi sama! To se zvládne uvidíš,jojo s chlapama je kříž. Karle ty jsi teda bojovník ,to ti povim a přitom s tebe vyzařuje taková pohoda a ještě si nám všem oporou,no nevim,jak to bez vás zvládnu,ale nad se budu držet.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce