Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou (e-cigartou)

Snad někomu můj příběh pomůže. Když jsem se dozvěděl o e-cigaretě musel jsem ji získat za každou cenu. Ještě ten den jsem ji koupil a netrpělivě hned vyzkoušel. Mé první šluknutí bylo jako anděl spásy protože jsem na plicích pocítil pocit, jako u klasické cigarety v duchu jsem si s velkou úlevou řek „a je po cigaretách“ První 2 dny jsem zápasil s nedokonalou funkčností e-cigarety, která se projevovala tak, že někdy jsem si zakouřil a někdy ne. Pak jsem našel určitý grif jak si nejlépe zakouřit a byl jsem rád, že se nemusím vracet ke klasické cigaretě. Dalších asi 7 dní jsem kouřil e-cigaretu snad pořád a uvědomil si, že jsem určitě svůj návyk na nikotin ještě zvýšil ale při představě, že bych se měl vrátit ke klasice jsem se s tímto faktem smířil. Řeknu Vám hulil jsem snad pořád a na nic nebyl čas, jak jsem jen ládoval nové náboje. Přes všechno jsem pocítil, že je mi mnohem lépe a jak hodně mě tabákové cigarety sráželi k zemi. Když mi asi po 10 jednou došly baterie k e-cigaretě (zapomněl jsem si je nabít) zapálil jsem si mé oblíbené Marlboro, ale vůbec mi nechutnalo. Vyhodil jsem cigaretu ven z auta a šlápnul na plyn, abych už byl doma u nabíječky. Rozhodl jsem se, že to začnu prodávat a krátce na to jsem narazil na cigaretu (byla to už moje pátá e-cigareta), která byla velmi silná, a uspokojila mne naprosto úžasně. Věčné kouření a ládovaní odeznělo jako mávnutím kouzelného proutku. Aniž bych o to usiloval automaticky jsem kouřil méně a dnes cca po 2 měsících si kolikrát uvědomím, že jsem třeba půl dne nekouřil. Dokonce, i když bych mohl kouřit na místě kde je zákaz kouření vůbec mi nedělá problém toto dodržet. Závěr teda zatím je, že jsem začínal na náplních 24 mg nikotinu a dnes jsem na 11 mg nikotinu aniž bych se snažil to nějak omezovat a hlavně s čeho mám největší radost „normální cigareta mi nechutná“ Přeji všem, ať se odnaučíte kouřit.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
neno
5x

tak tomu se snad nedá ani uvěřit, v čem spočívá tedy přednost elektrocigarety?? a co je to za dým, který vychází z elektrocigarety?? a je to opravdu tak zdravé? dá se to porovnat s nicoretovým inhalátorem?? já používám momentálně nicoretové žvýkačky a nicoretový inhalátor se kterým se někdy bohužel stydím si v kavárně sednout a "nasávat"....při své oblíbené kávě. Chtěla bych se dovědět něco málo z Vašich zkušeností, děkuji za odpověďi...

Zuzana Cigareta
7x

Ahoj já používám elektronickou cigaretu ctyři měsíce a jsem naprosto spokojena. Moje cigareta http://www.nc.cz/elektronicka-cigareta-ciht04-set-2x-e-cigareta-sada-10-naplni-s-vysokym-obsahem-nikotinu_d21255.html je opravdu úžasná. Dříve jsem kouřila průměrně asi 10 cigaret denně. S elektronickou cigaretou jsem ze začatku kouřila pulku a druhou pulku jsem nahradila elektronickou cigaretou. Nyní se dá řící že těměr nepotřebuju obyčejnou cigaretu. Mám tak dvě obyčejné cigarety tydně.

Romča
2x

Já jsem to s e cigárem taky omezila, definitivní pá pá jsem ale cigeretám dala až po semináři doktorky Vandrovcové, mohu vřele doporučit, našla jsem to přes exkuraci.cz. Myslim že na začátek konce s cigárkama jsou ty e cíga dobrý, závislost to ale neřeší.

Jana Holasová
2x

Já to mohu doporučit, třeba http://www.equit.cz/ , je to ideální způsob

Petr
3x

Kvalitní elektronická cigareta obsahuje nikotin rozpuštěný v propylenglykolu (viz http://www.elektronicke-cigarety-equites.cz/ dole), takže jsou určitě zdravější než cigarety klasické.

Harry
1x

Veškery humbuk okolo elektrocigara je s porovnanim jako kdyz se suka prez gumu

Požitkář
7x

Ano, kouření smradlavých, nezdravých a obtěžujících cigaret z nekvalitního tabáku je opravdu jako sukani přes gumu. Jen s tím rozdílem, že guma ti může zachránit život a cigáro tě zabije. Ale proč nekouřit něco co chutná líp, nesmrdí a ještě si to můžeš dát kde chceš! Nejspíš, abys mohl být zásadový :D

Danny
4x

elektronické cigarety jsou úžasná věc! normální cigáro už nechci ani vidět! :)) doporučuju místi klasických atomizérů vyzkoušet echomizéry, které jsou na trhu teď nově a je to bomba - čistá chuť, víc dýmu.. úžasný! :)

Antonín Mack
4x

Kouřím již asi 50 let. V lednu letošního roku jsem se seznámil s elektronickou cigaretou. Po delším váhání jsem si ji v půlce února pořídil. Z počátku jsem denně vedle e-cigarety vykouřil ještě asi 5 normálních cigaret. Po pokusech se sílou náplně jsem nyní již dva měsíce pouze na elektronice. Pouze bych opravil název. Nyní se již nejedná o kouření, ale o inhalaci nikotinu. Smradlavé normální cigarety jsou již tabu. Mohu potvrdit- jde to. Doporučuji.

genial

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

havtri

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Lukas
5x

Jednoduše, tělo potřebuje jen nikotin.To je hlavní důvod proč se elektronická cigareta kouří dobře. Obsahuje nikotin . Potom jsou tam i jiné látky , jakožto parfém, voda a pár věcí navíc ještě. Každopádně je to o mnoho lepší než normální cigareta . V čem? V tom že si zapálit můžete kdekoliv a nekuřák neucítí nic, taky neobsahuje dehet a jiné jedy, kterými se kropí tabák. Samozřejmě šetříte své zdraví o 1000%. Kořím cigaretu 14 dní teprve ale taky spokojenost..

Rosta

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Zdeněk
5x

Dobrý den já jsem se setkal z el.cigaretouz v práci a to byla skvělá příležitost si to vyskoušet. Myslel jsem si že je to nějaká ptákovina ale jsem si potáhnul a dnes už mam el.cigaretu taky a jsem nadmíru spokojen,neobtěžuji okolí pachem a hlavně každý den si řeknu že jsem zase ušetřil 75 kč za krabičku cigaret. Přešel jsem na el.cigaretu den ze dne a je to v pohodě. Nebojte se to skusit,vykouřil jsem 20 cigaret denně a teď my vůbec nechybí a abych řekl pravdu tak my ani nechutnají,to si radši dám el. cigaretu i třeba z nějakou příchutí,jahod,vanylky atd. Nebojte se toho.

Eva

Dobrý den Zdenku,chtěla bych také přejít na e-cigarety,ale na trhu je jich velká řada.Nevím si rady jakou si pořídit.děkuji za odpověd.

katus

Ahoj, ja som dostala k narozkam e-cigaretu znacky Green Smoke, popravde kourim jeste asi tak 2-3 klasicke cigarety, ale jenom kdyz jdeme nekde parit :).

Véra
1x

V kazdym kramku s e-cigaretama vam poradi,i vam doporuci silu liquidu😉

Eva
1x

Hezký den všem! Vím, že s tímhle otravuje temer každý, ale pokud máte 3 minuty a chcete pomoct třem studentkám medicíny ze 4.ročniku,1.LF UK, přispějte prosím svým názorem do právě probíhajícího průzkumu společnosti ohledně ELEKTRONICKÝCH CIGARET a vyplňte prosím tento kraťoucký anonymní dotazník.. Výsledky tohoto průzkumu bychom rády nasledně shrnuly v odborné publikaci a právě Váš názor může být ten klíčový!!! Mnohokrát děkujeme. http://nazor-verejnosti-na-elektron.vyplnto.cz/

Renda

Já jsem teda el cigaretu kouřil taky, ale pak jsem se vrátil z5 na normální cigarety, kupuji si alspoň filtry na cigarety

Patricie

Jaké filtry na cigarety si můžete kupovat? každá cigareta už dnes snad má svůj filtr nebo ne?

Monika

Jsou to takové plastové filtry stopfiltr

Klára

já si ecigarety uplně oblíbila a lituji, že jsem dříve kouřila klasické

Miroslava

to mně ecigarety maximálně vyhovují po všech stránkách, je to mnohem zdravější než klasické

dadeta
1x

Zdravím lidičky. Mám doma takřka nepoužitou el. cigaretu. Zakoupila jsem ji za 2159,- Kč. Přestala jsem kouřit pomocí Champixu. Je to trochu drastičtější metoda, ale mě zabrala hned. Dnes jsem už v pohodě. Nekouřím. El. cigareta mi nějak nesedla. Kdyby měl měkdo zájem o el.cigaretu, ráda prodám za 1000, - Kč. Zájemci pište na daskova@hlds.cz. Osobě předám v HK, nebo pošlu na dobírku.

Endy

co je to za metodu Champixu

OoO
8x

http://lmgtfy.com/?q=champix

Ondra
1x

Zdravím, ozvěte se, díky. andyondra100@seznam.cz

kuřák elektronické cigarety
9x

Zdravím všechny lidi s pevnou vůlí :-) Má elektronickou cigaretu také a jsem s ní spokojen. Opravdu je s ní člověku lépe. Žádná dušnost, kašlaní a smrad. Nesnášel jse, když jsem přišel domů a usínal jsem ve smradu. Tahle cigareta v podstatě vytváří jen páru s nikotinové tekutiny. Tady jsou nějaká videa a informace ht tp://www.bezcigaret.com/o-el ektronicke-cigarete.html Rozhodně bych doporučil více než nikoret inhalátor. nikoret jsou vyhozené peníze.

Endy

co je to za metodu Champixu

edit
3x

vše je hlavně o vůli!!! můžete mít co chcete ale vše je jen v hlavě

majda.han@seznam.cz
2x

já mám e-cigaretu asi týden.Opravdu máte pravdu,že po e cigaretě normální nechutná.Ale,ten stejný problém-chvíli kouří chvíli ne,proto bych se chtěl zeptat na tu vaší poslední.Co je to za typ a kde jste jí koupil.Děkujii

Rosta

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Klára

mě ecigarety teda o mnoho více chutnají než klasické, záleží jakou příchuť si do ní dáš, já si objednala včera z Vapemanie asi 6 příchutí, tak se těším až vyzkouším

Sabina
3x

Popravdě jsem si také el. cigaretu zakoupila. Myslela jsem si, jak mě pomůže zbavit závislosti na cigaretách (kouřila jsem 20-25 denně), ale bohužel. Tato el. cigareta vám maximálně ulehčí život na nekuřáckých místech a tam, kde je kouření zakázáno: letiště, práce, veřejné budovy, letadlo atd. Ale nezbaví vás závislosti !!!! Pro toho, kdo se chce zbavit cigaret¨na celý život mám jednu radu: Kupte si Champix a uvidíte sami :-))

irena

problém s champixem je že snadno vznikne závislost na něm.Takže nikotinu se sice zbavíš,ale zas máš závislost na práškách :-) Vím o lidech,kterým se toto stalo :-)

Petr

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Kikina
4x

Ahoj, já jsem si e-cigaretu zakoupila asi před třemi týdny a jsem s ní moc spokojená. Sice si sem tam ještě dám normální cigaretu, ale jinak mi e-kouření nyprosto vyhovuje. Psali jste, že máte problém s funkčností, já u své nic takového nepozoruji- funguje bezvadně(Model se jsmenuje KR-808 A).Navíc velikostně je srovnatelná s klasickou, takže se s ní i dobře manipuluje. zkuste mrknout na ww w.ecigareta-marion.cz, tam jsem ji koupila já a měli je tam nejlevnější. Hodně úspšchů při odvykání

Hana
1x

Jak často se to naplňuje, kde se kupují náplně a kolik stojí.

emflyer
2x

Elektronickou cigaretu rozhodně doporučuji, protože při porovnání pro a proti s tabákovými je to jasně ve prospěch elektronické. Člověk si musí uvědomit, že kouření ecigarety není identické s tabákovou. Kouř (lépe řečeno dým) z e-cigarety je jemnější, neškrábe v krku. Proto pro uspokojení potřeby je potřeba kouřit déle, jinak řečeno, pokud tabákovou cigaretu vykouřite na 12-15 potáhnutí, u elektronické kuřácké sezení vidím na 20 až 25 potáhnutí. Dále se musíte naučit s e-cigaretou správně pracovat, čímž mám na mysli hlavně správné doplňování náustků - jak bylo řečeno v Červeném trpaslíkovi - ani málo ani moc. Toto má potom vliv na kvalitu kouření /samozřejmě záleží i na značce cigarety/. Potvrzuji výše uvedené názory v tom, že pokud si zvyknete na e-cigaretu, tak tabákovku už chtít nebudete. Toto platí ve většině případů. Dost dobře nechápu kuřáky, kteří investují nemalé peníze do e-cigarety a při tom se ještě dokrmují klasickými. Nedělejte to. Končí to většinou tak, že takový člověk dojde mylného názoru, že e-cigareta je slabá, že je to špatná investice a bohužel, vrátí se k tabákovému svinstvu. E-cigareta byla původně navržena jako prostředek k odvykání kouření a tak je dobré ji i chápat. A i když třeba nepřestanete hned, alespoň si nebudete hnojit plíce oxidem uhelnatým, dehtem aj., nebudete mít žluté zuby, nechty, nebudete nikde odklepávat popel aj. negativní jevy tabákové cigarety. Je toho dost, co by se zde dalo napsat, ale už i bez toho je můj příspěvek příliš dlouhý. Kdo by chtěl poradit nebo něco ohledně e-cigarety rozebrat, napiště mi na emflyer@post.cz. Abych to uzavřel: já sám kouřím e-cigaretu půl roku, tabákové už ne. Mám v plánu časem přestat i s e-kouřením, ale zatím mě to baví. Mám ecigaretu od Royal Smokers, typ M-402, která mě stála 1 800, kč v základu. Obchod zde psát nebudu, byla by to reklama.

Kristýna
1x

Taky mám elektronickou cigaretu,ale mám problém s tím, že chuť liquidu se změní v chuť spalénou. Nevíte,jak bych se toho mohla zbavit? Děkuji za radu :)

Fidas

To Irena: Zřejmě už má knot svoje odkouřeno ... musí se měnit ... musel bych vědět typ Vaší elektronické cigarety. Ale není to drahá záležitost, do stovky a je pokoj zase na několik týdnů - v závislosti, jak moc kouříte a také záleží na typu liquidu. máte li dotaz, napište na můj mail: stoupa@post.cz

Ivana

Ahoj Kristyno - pokud mas spalenou chut je potreba vymenit hzavici telisko. Z vlastnich zkusenosti vim, ze vydrzi max 3 tydny pri pravidelnem koureni.

Tony65
2x

Viděl jsem to prvně u kámoše a přišlo mně to drahý. Dal za to i s náplněma asi 2000. No ale pak jsem našel dotovanou ecigaretu za 350 Kč na www.Kur KdeChces.cz a to už jsem neodolal. Posílaj dokonce náhradní náplně jednou měsíčně. Poštovný je asi 70 což je míň než jsem utratil za zbytečnosti v trafice. Na chuť jsem si zvyknul, dokonce jsem zkusil i kávovou příchuť. Ale mentol mi nějak nesedl tak jsem ho vyměnil. No a normál cíga? Ani nevím kde leží.

Tony65
1x

Ježkovyvoči, co to udělalo za dlouhej odkaz? Sorry...

Norbi
1x

Ahoj lidi. Koukám, že všichni mají samé positivní zkušenosti s e-kouřením. Já na tom tak dobře nejsem. Koupil jsem si e.cigaretu před 3 dny. Hned jsem ji odzkousel, ale byla hnusná a nechutnala mi. Pak jsem s úlevou zjistil, že tam mám slepou náplň. Dal jsem tam tedy opravdovou nikotinovou náplň, ale k mému zklamání chuť byla naprosto stená. Prostě to co vdechuju, je jen kouř který produkuje atomizér. Chuť připomíná spíš spálenou elektronickou součástku. Nevím zda je to jen subjektivní pocit nebo mám prostě špatnou cigaretu, ale moje zkušenost je taková, že to s požitkem z tabákové cigarety nemá nic společného.

Norbi
3x

Mimochodem můj typ je RN 4088.

Dotaz
2x

No a není to tím, že se ten atomizér běžící první dny na sucho jednoduše přepálil? Jedu na e-cigaretě Super Smoke od www.kurkdechces.cz a tam mi posílají 3 nové atomizéry měsíčně. Je to grátis v ceně kapslí.

Jana

Je to určitě přepáleným atomizérem, stalo se mi to taky, ta chuť je opravdu odporná a trvá, než se jí člověk zbaví. Ale vyzkoušejte jiný a uvidíte, že budete spokojen. Moje značka je eGo-C. Mám ji cca 3 měsíce a jsem naprosto spokojena :) Hodně úspěchů.

Petr

jsou to vyhozené peníze. Znám tři lidi z mého okolí, kteří si elektronickou cigaretu pořídili, a všichni ji po pár dnech hodili do koše. To samé se stalo i mě - jestli jsem z každé patrony dostal deset šluků, tak to bylo hodně... Takže po cca měsíci, kdy jsem ji střídavě zkoušel s různýma patronama a vždy to dopadlo stejně, letělo nemilé e-cigaro do koše. Byl jsem tak vytočený, že jsem si řekl, že přestanu kouřit. Pořídil jsem si nikotinové pastylky a od 13. února s jejich pomocí nehulím. Doporučuji stejný postup všem a držím palce. Elektronické cigarety jsou jen drahá náhražka, u které není zaručena funkčnost.... Myslím, že až si dovozci e-cigár namastí kapsy na zoufalých kuřácích, tak tato bublina splaskne jako před léty ta internetová.

Hana
1x

Tohle jsem přesně potřebovala slyšet. Myslím, že ti co chválí, jsou prodejci těchto e-cigaret. Moc děkuji za Vaše příspěvky. Jen nevím co jsou nikotinové pastylky a jak fungují. Ale to asi zjistím na internetu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 310 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Mohou nedioptrické kontaktní čočky poškodit zrak?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mi nedioptrické kontaktní čočky můžou nějak podráždit či poškodit mé oči. Jen se chci ujistit že je to bezpečné. Díky

Jakým způsobem se dají vyjmout kořeny z dásně?

Dobrý den, na pravé straně mám ulomené tři zuby, jeden dole a dva nahoře. Mám je ulomeny celé, pouze v dásni zůstaly "zbytky" zubů a kořeny. Jakým způsobem se kořeny z dásně dají vyjmout? Klasickou extrakcí to není možné, zbytky zubů jsou tak malé, že je kleštěmi nelze chytit a vytáhnout. Jaké je prosím možné řešení a je to hrazeno pojišťovnou? Děkuji

Cigarety a uzeniny jsou smrtelná kombinace – varují plicní lékaři

Kouříte a pravidelně si dopřáváte šunkové chlebíčky, klobásky a další uzeniny? V tom případě si podle pneumologů násobíte šanci na vznik chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN), rakoviny plic a dalších plicních nemocí.

Chemoterapie již nemusí být utrpením: nevolnosti a zvracení se dá předejít moderní léčbou

Chemoterapie je základem léčby mnoha druhů zhoubných nádorů. Její účinek však bývá vykoupen nežádoucími účinky, především nevolností a úporným zvracením, které působí pacientům utrpení a děsí je často ještě před zahájením léčby. Lékaři však mají k dispozici moderní léky, které tyto nežádoucí účinky nejen mírní, ale umějí jim i předejít.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.