Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou (e-cigartou)

Snad někomu můj příběh pomůže. Když jsem se dozvěděl o e-cigaretě musel jsem ji získat za každou cenu. Ještě ten den jsem ji koupil a netrpělivě hned vyzkoušel. Mé první šluknutí bylo jako anděl spásy protože jsem na plicích pocítil pocit, jako u klasické cigarety v duchu jsem si s velkou úlevou řek „a je po cigaretách“ První 2 dny jsem zápasil s nedokonalou funkčností e-cigarety, která se projevovala tak, že někdy jsem si zakouřil a někdy ne. Pak jsem našel určitý grif jak si nejlépe zakouřit a byl jsem rád, že se nemusím vracet ke klasické cigaretě. Dalších asi 7 dní jsem kouřil e-cigaretu snad pořád a uvědomil si, že jsem určitě svůj návyk na nikotin ještě zvýšil ale při představě, že bych se měl vrátit ke klasice jsem se s tímto faktem smířil. Řeknu Vám hulil jsem snad pořád a na nic nebyl čas, jak jsem jen ládoval nové náboje. Přes všechno jsem pocítil, že je mi mnohem lépe a jak hodně mě tabákové cigarety sráželi k zemi. Když mi asi po 10 jednou došly baterie k e-cigaretě (zapomněl jsem si je nabít) zapálil jsem si mé oblíbené Marlboro, ale vůbec mi nechutnalo. Vyhodil jsem cigaretu ven z auta a šlápnul na plyn, abych už byl doma u nabíječky. Rozhodl jsem se, že to začnu prodávat a krátce na to jsem narazil na cigaretu (byla to už moje pátá e-cigareta), která byla velmi silná, a uspokojila mne naprosto úžasně. Věčné kouření a ládovaní odeznělo jako mávnutím kouzelného proutku. Aniž bych o to usiloval automaticky jsem kouřil méně a dnes cca po 2 měsících si kolikrát uvědomím, že jsem třeba půl dne nekouřil. Dokonce, i když bych mohl kouřit na místě kde je zákaz kouření vůbec mi nedělá problém toto dodržet. Závěr teda zatím je, že jsem začínal na náplních 24 mg nikotinu a dnes jsem na 11 mg nikotinu aniž bych se snažil to nějak omezovat a hlavně s čeho mám největší radost „normální cigareta mi nechutná“ Přeji všem, ať se odnaučíte kouřit.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Iveta Juráková

Je to moc zajímavý příběh a moc Vám držím palce, abyste se nevrátil ke klasické cigaretě. My jsme koupili kamarádovi tuto elektronickou cigaretu, ale nechutnala, protože neměla tu správnou chuť a chyběl mu kolem ní ten kouř, ta atmosféra, přišlo mu to celé umělé, což mi přijde škoda. Jsem členkou Komunity 111, kde diskutujeme právě zdravotní problémy a otázky a mezi nimy taky odvykání kouření. Věřím, že sdílení hodně lidem pomáhá.

ArchEnemy

Pro zájemce nabízím e-liquidy 10ml za 50 Kč, dle vyššího množství jsou ceny lehce zvýhodněny. Více informací a příchutě na odkazu: http://e-kourime.webnode.cz/michani-na-zakazku/

tomb-bomb

Nemá někdo nabídku na levnější prodej elektro-cigaret???

Pavel

Zdravím uživatele elektronické cigarety. Potřebuji poradit a nevím jestli si vybrat na http://e-cigarka.eu/ mezi těmito druhy, jestli je tam markantní rozdíl v kvalitě? - e-cigarety eGo-T - e-cigarety eGo-W

Karel

Já jsem si koupil e-cigaretu 23.dubna tohoto roku.Do toho dne jsem kouřil 30-40 cigaret denně.Začal jsem s liquidem 16 mg a dnes už ,,kouřím´´ 0 mg a to jen tak sporadicky. Jsou dny,kdy si na E-fajfku,jak já jí říkám,ani nevzpomenu a jindy se mi jen tak houpe na krku na šňůrce.Tenhle vynález by si zasloužil opravdu nějaké ocenění.Zkuste to,kuřáci,vážně to stojí za to.

Petr

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

david

Dnes mi konecne dosla e cigareta. rano mi dosla a ked som dnes odchadzal z krcmi tak som zistil fakt,ze som vyfajcil za den len 2 normalne cigarety.... S e cigaretou som plne spokojny a je to aj dobra zabava :) vzdy ma bavilo hrat sa s dymom ale to ze sa budem hrat s dymom ktory nesmrdi ale voni bola pre mna rarita!!! Takze e cigareta je uuuuplne uzasna vec !! :) odporucam !!!!! :))

Karlos

Já osobně jsem byl velice silný kuřák, cca 20–30 cig. deně. tak že 1000Kč pro mě nebyl zase tak velký peníz…rozhodl jsem se to obětoval a zakoupil jsem si e-cigaretu s nejsilnější náplní a dnes je tomu necelého půl roku a už se v podstatě řadím mezi nekuřáky. vykouřím zhruba jednu krabičku za 14 dní a to pouze když jdu na pivo s chlapama…a to spíš už jen se zvyku a z důvodu že v hospodě stejně ten kouř vdechuju…tak že ja jen vřele doporučuji… Osobně nakupuji pouze na jediné stránce která je nejlevnější sama o sobě od prvního nákupu, ale s počtem nákupu svým vracejícím klientům dává slevy a ja jsem ted například na 25% Vždycky se směju lidem co přijdou s elektronickou cigaretou a řeknou že ji koupili za 1300kč http://www.elektronicka-cigareta-online.cz/

Ivo

Fajcil som 18 rokov krabicu denne, niekedy dve. Velakrat som sa pokusal prestat s pomocou naplasti a zuvaciek s nikotinom. Nic vsak "nezabralo" a hlavny problem bol v tom, ze som nemal co robit s rukami a chybal mi silno ten pocit nieco "slukovat". Teraz som uz 7 mesiacov absolutne bez cigariet a inhalujem len EC. Zmizol zapach, prestal som kaslat (kaslal som dost vela a kazdy vecer, ako som si lahol, mi "piskalo" v priedusnici) zubarka ma chvali, ze mam menej zubneho kamena a dokonca som zacal sportovat bez toho, aby som sa hned zadychal. S EC som velmi spokojny, kedze ako jedina vec u mna zafungovala na skoncenie s fajcenim. Viem si regulovat a kontrolovat objem nikotinu, ktory inhalujem. Nemyslim si, ze by para bola skodliva, vzhladom k tomu, ze uz boli robene rozne chemicke analyzy na paru a obsah liquidov. Kto chce, lahko si cez google najde podrbone analyzy a testy spolu s certifikatmi o zlozeni, ktore zverejnuju vyrobcovia liquidov a ich distributori.V podstate je to to iste, ako para, ktora sa pouziva ako parovy efekt na diskotekach, tanecnych sutaziach, v divadle, filme ako nahrada hmly atd... Dolezity je pre mna hlavne moj pocit a ja sa citim po prechode na EC ovela lepsie, ako ked som fajcil klasicke cigarety. Ivo

Ordinace.cz

O zlušenosti s elektronickou cigaretou diskutujeme i v souvislosti s tímto článkem: http://www.ordinace.cz/clanek/elektronicka-cigareta-hrozba-nebo-spasa-pro-kuraky/

Lenka

Já bych el. cigarety teda uplně zrušila! Když už se lidi konečně naučili respektovat zákaz kouření na některých místech, tak přišla "neškodná" el. cigareta a obtěžuje uplně stejně a mnohem víc... Měsíc zpátky jsem byla v divadle a pán si o přestávce v místnosti vyndal el. cigaretu a normálně začal kouřit!!! Když jsem se ohradila, že se mi to nelíbí, tak mi odseknul, že je to dovolený.

Soptík
2x

Děkuji za odsouzení všech kvůli jednomu ééé neurvalci, bohužel takovíto lidé mezi námi jsou a s tím nic nenaděláme, ale vžijte se do role militantního odpůrce voňavek, ten vám bude zakazovat parfémy protože jemu smrdí. Sám používám EC a pravdou je že pokud mě někdo upozorní že mu to je proti srsti nemám problém ji odložit ale spíše je mi vlastní to, že se nejprve zeptám přítomných jestli jim má činnost nebude vadit. Buďme k sobě přeci jen trošičku tolerantnější a uvidíte že svět bude hned veselejší a hezčí.

Romanka

Já už kouřím elektronickou cigaretu rok, přítel taky. Zlepšilo se nám oboum dýchání. A mě osobně to hodně pomohlo - mám chronický kašel a rýmu a řeknu Vám za ten rok se obtíže velmi zmírnili. Jinak poznali to i na spirometrii kdy plíce se chovali jako zdravé. Chce si to vybrat správný model a hlavně vydržet prvních 14 dní kdy je velká chuť na normální pyro. Nikotin v náplni je takže se to dá. Jinak nakupujeme tady www.e-liquid.eu

Pepa

já osobně přešel k e-cigaretě asi před půl rokem a nemůžu si to vynachválit a na své wéčko ( http://postovnezdarma.cz/elektronicka-cigareta-ego-w-110mah-dvojbaleni-e-liquid ) nedám dopustit. také sem začal experimentovat s kombinacema náplní a vyšlo mi pár dobrejch věcí, jako třeba peppermint a vanilka v poměru 2:1. všechny e-liquidy objednávam zde:http://postovnezdarma.cz/spotrebni-elektronika/elektronicke-cigarety/e-liquid a sem spokojen. doufam, že se mi do 2 let podaří s kouřením přestat úplně. přeju všem se stejnym cílem hodně štěstí.

Helca

Ahoj, mam dobrou zkusenost s elektronickou cigaretou ego-w. Kupovala jsem to na www.eshop-ecigarety.cz juknete

David

Zdravim vsechny. Kouril jsem 10 let Marlbora a k tomu pil luxusni italske espresso od Illi. Neexituje lepsi pocit nez si dat po ranu v Italii, kde jsem nejaky cas zil, tuhle kombinaci a koukat na more. Elektronicka cigareta, kterou ted kourim je uplne neco jineho. S espressem nechutna! Ale faktem je to, ze nesmrdim a je to proste levnejsi. Zrovna vcera jsem si zkousel dat standardni ,,cigo,, ale nejak nechutnalo. Doufam, ze to vydrzi. Pravda je, ze ta kombinace prave cigarety a italskym ristrettem je proste dokonala. To ,,ecigareta,, proste nikdy umet nebude.

MirkaPES

Ahoj, rád abych Vás pozvala do svého nového e-shopu www.liquiddekang.cz. Myslím, že si vybere každý. Pokud potřebujete třeba jen poradit, pište na e-mail, který je na stránkách. Ráda Vám odpovím. Mějte se Mirka

Mára

Ahoj kolegové, můžete mi prosím pomoci u identifikace mojí e-cigarety? Nedávno jsem ji dostal jako dárek a nevím, jak mohu zjistit jak silnou baterii mám. V návodu, ani manuálu jsem to nikde vevyčetl. Jedná se o eGO-T LCD 1100 mAh údajně, kde to mám i na faktuře, ale při běžném používání soudím, že baterie nemá na takovou kapacitu výdrž. Potáhnu asi jen tak 600x a musím nabíjet. Je to normální a nebo mám jen pocit, že byla prodána e-cigareta s nižší kapacitou baterie než si firma účtuje za vyšší? Máte nekdo podobný problém?

MirkaPES

Ahoj, s takovým problémem jsem se nesetkala. Baterie 1100mAh by měla mít 950mm. Pokud má horší kapacitu, je možné, že má nejlepší léta:-) za sebou. Jak je stará? Rozměr platí pro manuální bez LCD.

Mára

Ahojky, kupovala se jako nová. Myslíš, že bych ji měl reklamovat? To ale pro mě znamená, že budu bez cigarety cca 30 dnů. Vrátit se ke klasickým cigaretám nechci. Asi mi nic jiného nezbude.

MirkaPES

To je na přístupu každého prodejce. Poku na ní nejsou patrné neoprávněné zásahy,poškození vlivem pádu či protečení - osobně bych ti jí vyměnil a hotovo. Výrobky jsou z Číny (které dnes ne,že:-)) a občas se bohužel stane, že nefungují ,jak mají. Äno, dle platné legislativy má prodejce na vyřízení reklamace 30 dní. To je poučení pro tebe i ostatní, že to chce dobře zvážit a nakupovat dle referencí či pocitu, jaký na tebe web či prodejce osobně (všechny údaje platné a jasné, jedny jasné ceny atd.) udělá.

MirkaPES
1x

Ještě jeden dovětek. Dnes jsem se dívala na různé weby mimo jiné i Heuréku a zjistila, že někteří prodejci (cena 359 Kč), suverénně prodávají set eGo W s velikánskou reklamou za cenu výše uvedenou. Všude píší, že set obsahuje (a to i v tučném nadpisu) 1100mAh baterii. Ovšem na vetšině fotek je pouze 650 mAh. Ale uznávám, pokud člověk kupuje poprvé a má omezené či žádné informace, lehce naletí takovýmto vykukukům.

MirkaPES

Davide, chce to vyzkoušet různé příchutě. Lze kafe, capucino, ovocné a tabákové. Nikdy a opravdu nikdy e-cigareta nebude chutnat jako smradlavka. Možná výhoda možná ne. Můj favorit je tabák Desert Ship 18 mg od Dekangu.

sádrový Ježek

zkuste liqid E Davidův značky Silvera a nebude te chtít jinej :-))

Alena

Kourim ji uz asi mesic a pul a jsem naprosto spokojena a to jsem kourila az dve krabky denne a ted uz mi zaplat buh vubec nechutnaji normalni cigara ...Jeste ze neco takoveho vymysleli jsem fakt v pohode a normalni cogo me priserne smrdi :-)

Amavis
2x

Vcera jsem si poprve koupil jednorazovou e-cigaretu Alien High. V porovnani s normalni cigaretou je to chutove otresne, ale mozna jsem si jen nevybral spravnou znacku :-/ Kazdopadne je pro me e-cigareta velke lakadlo a budu s ni laborovat dal.

monika

já si koupila alien slim nejakou medovou včera kolem 6hod.večer a dneska ve 3 mi přestala jít :/ prej až 300 potáhnutí cca sem jí mela v puse 5 a na pár potáhnutí...docela me to naštvalo prej vydrží jako 1,5 krabičky to ta krabička mi vydrží na dva až tři dny

Elen

Já už se teda o elektronické cigarety zajímám nějakou dobu, po tom, co jsem vyzkoušela ty jednorázové, jsem s tím sekla a vrátila se k nim až za pár měsíců na doporučení známých, že se do e-cigarety musí investovat víc a koupila jsem si tuto: http://www.comfort-shop.cz/elektronicke-cigarety/32-elektronicka-cigareta-650mah5-ks-e-liquid-zdarma.html Zatím jsem s ní maximálně spokojená, kombinuju s normálními cigaretami a je to ok!

pether

Tak můžu taky z vlastní zkušenosti připsat vlastním ego cigaro od teto splečnosti http://egoelektronickacigareta.cz/ a můžu jen taky dodat jak několik uživatelů tady že krabičku normal mam na tyden i víc někdy

Honza
1x

Já kouřím Clearomizer ce4+ a jsem naprosto spokojený. Kouřím ji cca 4 měsíce a skutečně si nemohu na nic stěžovat. Koupil jsem si jí zde: Zde jsem koupil ecigaretu Vyzkoušel jsem už hodně příchutí a nejvíce mi chutná redbull a nyní i pomeranč.

Honza
1x

Ještě jedou odkaz http://www.elektronicka-cigareta-online.cz/ecigareta/eshop/1-1-Elektronicka-cigareta-eGo/25-2-CLEAROMIZER-Echomizer Omlouvám se za chybu :-)

Pája
2x

Vážení. Já už nekouřím 4.měsíce a předtím jsem hulil krabičku a víc denně skoro 25.let. Také jsem tomu nevěřil že dokáži přestat. Už třetí den kouření e-cigarety jsem neměl chuť na normální cigáro a v současné době mi "kuřáci" také smrdí,což bych před tím nikdy neřekl. Za tu dobu jsm vyzkoušel "různé tabáky a příchutě" a v dnešní době používám e-liquid "Turecký tabák-12.nikotin" a občas nějaké 9.s přícutí třešeň nebo vanilka. Takže moc děkuji "soudruhům z Číny" za to že mě odnaučili kouřit. A jestli někdo říká že používání e-liqidů je škodlivé,tak rozhodně tam je jen ten nikotin ale v tak malé míře než v normální cigaretě kde jsou ještě "dobrůtky" dehet a oxid uhelnatý. A ještě mám jednu radu pro ty kuřáky kteří chtějí "přejít" na elektronickou cigaretu,mám ze svého okolí zkušenost že né každému e-cígo "sedne". Chce to holt vyzkoušet jestli mi to bude nebo nebude vadit. Ale převažuje spousta mých známých a přátel kteří jsou plně spokojeni i na úkor že se o e-cigaretu musí člověk starat aby si jí plně vychutnal třeba u kávičky nebo píva!!!!

Nicol Nová

Já jsem kouřila skoro 20 cigaret denně a na elektrickou cigaretu jsem přešla úplně automaticky. Ani jsem to nemusela kombinovat, že bych si musela při odvykání dát i normální cigaretu, vůůůbec.-) Náplasti mi třeba, ale vůbec nepomáhali a kouřila jsem dál. Já jsem si jí tentkrát koupila přes poptávkový systém na internetu, tenkrát jsem je nemohla nidke jinde najít, teď už je mají na každým rohu. Velká výhoda pro nás ženy - kuřačky je, že se dají sehnat v krásném designovém provedení a v restaurací se pak není za co stydět.-)

Michaela

Mně se elektronická cigareta velmi zamlouvá, ale bohužel se bojím, že mi způsobí ještě větší závislost. Myslíte, že bych raději na ni přecházet neměla?

madla

Tak sem si dnes konecne objednala e-cigaretuwww.bezcigaret.com/Intellicig-XL/?aff=316 , to sem na to teda zvedava jaky to bude

markéta

hnus to bude bacha na otravu a nechut'

Woody

Tak jsem to taky zkusil. Zatim jen jednorazovku Alien protoze normalne kourim mentolky. Chutove srovnatelne, cenove priznivejsi ( pokud fakt vydrzi to co pisou). A dojem? Zatim velmi pozitivni. Zadny smrad, zadny popel na kalhotach a palubovce v aute, kourim kdyz mam chut treba jen dva, tri sluky a pak sup do kapsy coz s normalnim cigem jde dost blbe, nemusim hledat zapalovac a nemam plne kapsy tabaku. Az na nektere navyky- dnes jsem se pristihl v aute, ze automaticky oteviram okenko ;-) A ranni kaficko si muzu vychutnat s cigarkem pekne v teple ( doma jinak kourim na balkone kvuli dceri). Taky mam pocit, ze se mi zacina lip dychat ale to asi chce vic casu. I kdyz:po triceti letech paleni tabaku to muze za dva dny byt klidne poznat

markéta
1x

kecy e cigareta je hovadina myslíte si že z ní neonemocníte houby má víc škodlivin než tabákové cigarety a na ví otrava-vlastní zkušenost švagr se tím málem otrávil a to si šluknul jen třikrát vy jste holt stádo bláznů evropská unie atd. řeknou bude se kouřit elektronicky a vy tupě jdete z dobou a co dál myslete mozkem jestli ho ovšem už nemáte e-proelektrovaný

amelie
1x

Milá Markéto, nechápu Vaše nenávistné komentáře, tohle je docela seriózní diskuse a pokud Vás to tak irituje, nemusíte to přece číst. A co se týče používání mozku, možná by neškodilo, kdybyste si oprášila gramatiku :-)

Martin

Já jsem dostal doporučení od kamaráda na elektronickou cigaretu Ameka a nedám na ní dopustit. Chuťově je velmi dobrá, kouř je cítít dostatečně v krku a líbí se mi jednoduchá obsluha. Koupil jsme ji na http://www.smoukers.cz/Produkt/ameka-sada

Markusák

Jsem Vaper od ledna a super věc ta elektronická cigareta. Nakoupil na základě doporučení kamaráda na www.liquiddekang.cz a nemám problém. Jednou mi po cca 14 dnech odešel jeden cartomizér CE Ř a byl mi obratem vyměněn, takže ze mě rozhodně ano. Jinak pokud se stále nemůžete rozhodnout, jděte do toho. PO čase se mi vrátila chuť a čich. Jezdím rekreačně na kole a musím říct, že mé plíce to rozhodně ocenily. Mějte se. M.

Patrik

Zdravím, mám podobnou zkušenost - ze začátku jsem bafal hodně, postupně ale chuť lehce opadla a normální "pyro" už dneska s odpuštěním nevezmu do huby. Co se týče e-liquidů, dají se koupit i velmi slabé s 6mg nikotnu, já si kupuji 30ml ampulky třeba tady http://ecigaretka.cz/7-e-liquidy-do-e-cigaret a jedna mi vydrží skoro měsíc :-))

Adelice
1x

Ja diky elektronickym cigaretam prestala kourit. Mela jsem vyzkousene tri a nejlepsi byl asi tento set http://www.tipa.eu/cz/elektronicka-cigareta-ego-ce4-cerna-2-ks/d-126019/ ktery me namotivoval k uplnemu skonceni s kourenim :) a ted jsem za to rada!!

Linda
1x

Za par dni to bude rok co kourim pouze el ig.. reknu Vam ze bych nemenila.. jo stalo se mi ze cig netahla jak by mela ze jsem si pak koupila jinou vlastne za ten rok jsem vyzkousela pouze dva druhy ..nikdo mi neveril ze nebudu kourit normal cig , nekdy mam pocit ze mi neveri jeste dnes:-)) jsem na sebe hrda , je to proste super pocit , trohu zoufale:-)) ale uzasne .prokourila jsem dene stovku a ted 5 korun :-)) a kde je to okolo smrad a tak dale ..:-)pratele okolo me to nikdo nevydrzel.. je to na kazdym znas kdo o chceme , je pravda ze klasickou cigaretu jsem jeste nezkousela , nevim jestli by mi chutnala nebo ne , ale zkouset to ani nechci nevidim jediny duvod proc bych mela ..

Bětka

Ahoj, elektronickou cigaretu bych si taky chtěla pořídit.Vím, že kouření není zdravé,ale nejsem schopná přestat, takže bych ráda kouřila alespoň trochu zdravěji než teď.Můžete mi poradit nějakou značku nebo konkrétní typ cigarety?? Na trhu je toho spousta a já nevím, co si mám vybrat. A kouříte s el.cigaretou míň, stejně nebo víc??

lenka

Ja mam elektronickou cigaretu E-HC11 a nemenila bych.Kourila jsem hodne a taky jsem za to hodne utratila, nemluve o neustalem zapachu veskereho obleceni a prstu.manzel je nekurak,takze mu to taky dost vadilo.Mozna se diky tomu naucim kourit i min,ale to je jeste otazkou delsi doby asi.Klasickou cigaretu uz jsem nemela minimalne dva mesice

genius

Pritel el cigaretu ma, konkretne tuhle http://elektrocoleti.cz/elektronicke-cigarety/964-elektronicka-cigareta-jett-ego-c.html Popravde jsem hodne rada,ze na ni presel.Prestat uplne nechce,ale aspon uz mu vsechno obleceni nesmrdi od cigaret a sam si uvedomil, ze kouri min nez predtim

Amy

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Martin Johns
1x

Čtu zde názory na E - cigarety a dovolím si připojit také. Pokud jde o mne, kouřím klasické cigarety 21 let a v dnešní době kdy je miliony možností odvykání kouření - žvýkačky, náplasti, blbosti - konečně soudruzi z "NDR" neudělali chybu a našlo se řešení pro mně, mé kamarády ( ještě silnější kuřáky ) v podobě E cigarety. Funguje a kdo chce opravdu přestat, doporučuji

Patrik2
1x

Kouřil jsem 60 denně 15 let.Přechod na e cigo byl bezbolestný a dnes vnímám chuť vůni atd jinak než dříve a kondice o 100% lepší.Chce to pilovat jaké cigo si vzit.Koupil jsem za 3 roky co e kouřím cca 50 atomizeru tanku cartomizerů x druhů beterek.Vyhovující model -lavatube na buřty a kraken připadně cangertech v3 a dovnitř žhavení 1.8ohmů.Doporučil jsem bratrovy kamarádům stejnou verzi a z 5 3 přestaly cíga řešit uplně.Zdravotní stav jsem neřešil ale cítím se o dosti lépe.Liq nekupovat žádné šmejdy ale koncentrované liquidy je to uplně jiné kafe.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 324 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Jakým způsobem se dají vyjmout kořeny z dásně?

Dobrý den, na pravé straně mám ulomené tři zuby, jeden dole a dva nahoře. Mám je ulomeny celé, pouze v dásni zůstaly "zbytky" zubů a kořeny. Jakým způsobem se kořeny z dásně dají vyjmout? Klasickou extrakcí to není možné, zbytky zubů jsou tak malé, že je kleštěmi nelze chytit a vytáhnout. Jaké je prosím možné řešení a je to hrazeno pojišťovnou? Děkuji

Cigarety a uzeniny jsou smrtelná kombinace – varují plicní lékaři

Kouříte a pravidelně si dopřáváte šunkové chlebíčky, klobásky a další uzeniny? V tom případě si podle pneumologů násobíte šanci na vznik chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN), rakoviny plic a dalších plicních nemocí.

Chemoterapie již nemusí být utrpením: nevolnosti a zvracení se dá předejít moderní léčbou

Chemoterapie je základem léčby mnoha druhů zhoubných nádorů. Její účinek však bývá vykoupen nežádoucími účinky, především nevolností a úporným zvracením, které působí pacientům utrpení a děsí je často ještě před zahájením léčby. Lékaři však mají k dispozici moderní léky, které tyto nežádoucí účinky nejen mírní, ale umějí jim i předejít.

Nevolnost, pálení žáhy i nadýmání vám pomůže zvládnout homeopatie

Blíží se Vánoce, svátky spojené s hodováním, dost často u mnohých z nás i s nevolností, problémy s trávením a nadýmáním... Co s tím?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.