Inzerce https://www.lekarna.cz/vyprodej-opalovani/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=vyprodej-opalovani

Příspěvky pojišťoven na očkování proti chřipce 2017

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 10488x )

Chřipka může být fatální zejména pro rizikové skupiny – seniory a chronicky nemocné. V České republice k nim patří až 2,4 milionu lidí. Ti všichni mají nárok na očkování proti chřipce zdarma. Ostatním lidem nabízejí úhradu očkování proti chřipce zdravotní pojišťovny v rámci nejrůznějších preventivních programů či balíčků.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)

Každý pojištěnec VZP, který je zároveň členem Klubu pevného zdraví, totiž může získat až 150na očkování proti chřipce. Příspěvek je poskytován na očkovací látku a její aplikaci.

Podrobné podmínky k čerpání příspěvků naleznete zde

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP)

V rámci preventivních programů pro rok 2017 ČPZP přispívá na očkování 1500 Kč pro děti a mládež do 18 let včetně a 700 Kč pro dospělé od 19 let. Příspěvek je poskytován na kteroukoliv dávku/vakcínu očkovacího cyklu, není poskytován na aplikaci vakcíny.

Více informací na: www.cpzp.cz

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra (ZPMV ČR)

Klienti ZP MV ČR se mohou dát letos očkovat proti chřipce do 15. prosince a využít k tomu příspěvek z fondu prevence ve výši až 300 Kč. Tato částka by měla ve většině případů pokrýt celé náklady na očkování. Příspěvek poskytuje ZP MV ČR jak na nákup vakcíny, tak i na samotnou její aplikaci. Klienti spolu se žádostí o příspěvek pojišťovně předloží doklad od lékaře, že se očkování v daném termínu konalo a potvrzení o zaplacení.

Podmínky najdete na: www.zpmvcr.cz

Vojenská zdravotní pojišťovna (VOZP)

Poskytuje příspěvek na očkování proti chřipce v rámci svého preventivního programu očkování. Příspěvek lze poskytnout jedenkrát za rok do výše až 400 Kč, zahrnující prokázané výdaje na nákup očkovací látky a její aplikaci lékařem.

Více informací na: www.vozp.cz

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP)

OZP přispívá dvěma různými cestami na očkování proti chřipce. V obou případech hradí náklady jak za vakcínu, tak i za aplikaci.

1. Klienti si mohou refundovat očkování proti chřipce v rámci programu VITAKONTO dle počtu kreditů.

2. Současně pojišťovna nabízí alternativu pro klienty, kteří nevyužívají tento program. Zde tradičně hradí částku 300 Kč.Na očkování proti chřipce poskytuje pojišťovna kredit až ve výši 300 Kč.

Podmínky najdete na: www.ozp.cz

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (RBP ZP)

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna přispívá všem pojištěncům, bez rozdílu věku na jakékoliv očkování nehrazené ze zdravotního pojištění, a to do výše 1.000 Kč. Pojištěnec si může požádat o příspěvek na celou částku za očkování proti chřipce, včetně aplikace.

Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy naleznete na: www.rbp-zp.cz

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (ZP ŠKODA)

Poskytuje svým klientům příspěvek až 400 Kč na očkování proti chřipce 1 x za rok do 65 let věku.

Podmínky najdete na: www.zpskoda.cz

K proplacení poplatku za očkování proti chřipce pojišťovny obvykle vyžadují předložení originálního dokladu o úhradě očkování, očkovacího průkazu nebo jiného písemného dokladu o provedeném očkování potvrzené praktickým lékařem.

Nárok na očkování proti chřipce zdarma z veřejného zdravotního pojištění mají tyto rizikové skupiny:

  • senioři nad 65 let
  • pacienti s chronickým onemocněním srdce a cév, dýchacích cest, ledvin, jater nebo diabetici, dále pacienti po odstranění sleziny a po transplantaci krvetvorných buněk
  • osoby s vrozenou nebo získanou poruchou imunitního systému, s cystickou fibrózou nebo chronickou anémií
  • osoby umístěné v léčebnách dlouhodobě nemocných, v domovech pro seniory, v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem

Pro kompletní znění podmínek kontaktujte svoji pojišťovnu.

thermeeno_500x150_3_v2.jpg
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Chřipka
Partner rubriky Chřipka

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Chřipka - léky

Ucpaný nos, urputná rýma nebo naopak bolest hlavy, kloubů a strašlivá únava provázející chřipku, to jsou nepříjemnosti, které vás mohou přepadnout kdykoli. Je dobré začít s nimi bojovat co nejrychleji a mít doma po ruce některý z přípavků, který pomůže zmírnit všechny průvodní potíže.

Prevence chřipky u dětí

Nejúčinnější prevencí proti onemocnění chřipkou je u dospělých očkování. Jak je tomu u dětí?

Chrapot

Chrapot může být příznakem celé řady různých onemocnění. Základem pro vznik hlasu je zvuk, který vzniká v důsledku vibrace hlasivek. A právě při porušení vibračních vlastností hlasivek vzniká chrapot. Jeho tíže může kolísat od lehkého zastření hlasu až po slabý dyšný chraplavý hlas.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce