První listopadový týden v projektu Početí online!

( Nina Šeblová | přečteno: 6529x )

Za okny už je většinu dne tma a možná i to je jeden z důvodů, proč se vás tolik zapojuje do našeho projektu. Tímto děkuji všem, kteří diskutujete a čtete články. Listopadové počasí vybízí, abychom zůstali se svými polovičkami v ložnicích a pokoušeli se o miminko – všem těm, kteří jste v diskusích psali, že se zatím marně snažíte, držím za realizační tým palce.

shutterstock.com

Zajímavosti v diskusích


Za všechny diskuse jsem pro dnešní shrnutí vybrala jeden příspěvek od naší čtenářky Radky. Její příběh je plný naděje a zoufání, ale ani po dlouhých letech se nevzdává své šance na vlastní miminko:
„Budoucí mamky a taťkové, nevzdávejte to! Ten boj za to stojí! A že je potřeba pořádná dávka odvahy, síly a zdravého rozumu, to víme my, "zasvěcení".

I já jsem bojovnice a stále doufající. Kdyby to nedopadlo, aspoň si budu moci říct, že jsem bojovala za své potomky.

Začali jsme (já a můj manžel, tedy tenkrát ještě přítel) v roce 2003 docházet do CARu. Zkrátím to. Píše se rok skoro 2010, mám za sebou svatbu, 12 inseminací od dárce (zjistilo se, že manžel trpí genetickou poruchou a nemůže mít děti), jedno mimoděložní těhotenství s následnou operací a odstraněním jednoho vejcovodu, rozvod, psychicky náročné dny, měsíce a roky. Pak přišel nový přítel, moje životní láska - smysl všeho. Po třech letech chození jsme šli rovnou na IVF. Následovaly šílené dny nevolností ze stimulačních injekcí a punkce vajíček. Bylo jich 6. Oplodnili je a teď mám jedno v sobě. Jenom jedno. Původně jsme chtěli dvě, ale jsem nemocná, tak jsme neriskovali zánik rovnou dvou (předpokládám totiž, že to z důvodu mého zdravotního stavu nevyjde). Zbytek vajíček nám zamrazili, takže za dva měsíce bych šla na transfer znovu. Teď jsme ve fázi čekání a doufání. Co je nějakých 14 dní proti těm letům? Držte pěsti!“


Nejen Radka, ale i Šárka, Monika, Pudla, Ondřej, Kateřina, Hanka a další procházejí stejnými cykly naděje a zklamání. Chci vás tímto vyzvat, abyste také začali psát delší příspěvky na stránky projektu – zjišťuji, že každý diskusní příspěvek odhaluje trochu jinou cestu k miminku a jiný pohled na věc. Na Ordinaci.cz máte prostor pomoci ostatním i sami sobě!

Čekání na dvě čárky


Pája, Luboš, Radka a jistě i mnozí další jsou ve fázi čekání. V minulých dnech jste udělali pro početí všechno, co jste mohli a teď jen čekáte, zda se na těhotenském testu objeví vytoužené dvě čárky. Při Vašem čekání Vám leccos mohou osvětlit naše články od odborníků. Ve středu se na stránkách projektu Početí online! objeví třetí část seriálu „Očima psychologa“ a článek o polycystických ováriích (vaječnících), což je hlavní Pájina zdravotní komplikace při usilování o miminko. Zbytek novinek v projektu je na vás, pravidelných čtenářích.
Ovulační test LH MAX věnovala společnost Pears Health Cyber, výhradní distributor těhotenských a ovulačních testů Seratec®.
Stanovte si své PLODNÉ DNY!
Co je v projektu

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 127 lidí
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Za mužskou neplodnost může genetika, ale i nevhodné oblečení

I přestože se mužské pohlavní buňky tvoří průběžně po celý život, jsou i zde rizikové faktory, které mohou způsobit mužskou neplodnost. Stres, škodlivé látky, přílišné zahřívání varlat, ale také genetika a věk tvorbu spermií ovlivňují. Proto pokud se ženě nedaří otěhotnět, musí na vyšetření také její partner. Co konkrétně muže na reprodukční klinice čeká? Na to se dnes zaměříme s MUDr. Kateřinou Veselou, PhD. z brněnského reprodukčního centra Repromeda.

Neúspěšné pokusy o početí potomka

Chtěli bychom s přítelem dítě,pokoušíme se o to asi tak 3 měsíce a zatím nic.Poraďte mi,prosím,jaké vitamíny nebo minerály bychom měli používat (pro zvýšenou tvorbu spermii),co by pro nás bylo nejlepší.A po jaké době,když to nepůjde, se máme obrátit na lékaře.Předem děkuji.

Je možné, že nemohu otěhotnět, protože mám často kvasinkové infekce v pochvě?

Tato otázka několikrát zazněla v mailech a diskusích k projektu "Početí online!". Přinášíme poměrně optimistickou odpověď, ale... ...jednoduché odpovědi často mívají svá "ale".

Zhubnutí - snazší cesta k těhotenství?

Pokud trpíte nadváhou, je zdravé a přiměřené! zhubnutí skutečně jednou z cest, jak zvýšit svou šanci na úspěšné otěhotnění. Stejně jako přiměřená tělesná hmotnost, i zdravý životní styl může mít zásadní vliv na otěhotnění i průběh těhotenství. A opravdu nestačí změnit životosprávu až ve chvíli, kdy zjistíte, že jste těhotná.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.