Inzerce

První listopadový týden v projektu Početí online!

10. listopadu 2009, Nina Šeblová   |   přečteno: 6016x

Za okny už je většinu dne tma a možná i to je jeden z důvodů, proč se vás tolik zapojuje do našeho projektu. Tímto děkuji všem, kteří diskutujete a čtete články. Listopadové počasí vybízí, abychom zůstali se svými polovičkami v ložnicích a pokoušeli se o miminko – všem těm, kteří jste v diskusích psali, že se zatím marně snažíte, držím za realizační tým palce.

foto: shutterstock.com

Zajímavosti v diskusích


Za všechny diskuse jsem pro dnešní shrnutí vybrala jeden příspěvek od naší čtenářky Radky. Její příběh je plný naděje a zoufání, ale ani po dlouhých letech se nevzdává své šance na vlastní miminko:
„Budoucí mamky a taťkové, nevzdávejte to! Ten boj za to stojí! A že je potřeba pořádná dávka odvahy, síly a zdravého rozumu, to víme my, "zasvěcení".

I já jsem bojovnice a stále doufající. Kdyby to nedopadlo, aspoň si budu moci říct, že jsem bojovala za své potomky.

Začali jsme (já a můj manžel, tedy tenkrát ještě přítel) v roce 2003 docházet do CARu. Zkrátím to. Píše se rok skoro 2010, mám za sebou svatbu, 12 inseminací od dárce (zjistilo se, že manžel trpí genetickou poruchou a nemůže mít děti), jedno mimoděložní těhotenství s následnou operací a odstraněním jednoho vejcovodu, rozvod, psychicky náročné dny, měsíce a roky. Pak přišel nový přítel, moje životní láska - smysl všeho. Po třech letech chození jsme šli rovnou na IVF. Následovaly šílené dny nevolností ze stimulačních injekcí a punkce vajíček. Bylo jich 6. Oplodnili je a teď mám jedno v sobě. Jenom jedno. Původně jsme chtěli dvě, ale jsem nemocná, tak jsme neriskovali zánik rovnou dvou (předpokládám totiž, že to z důvodu mého zdravotního stavu nevyjde). Zbytek vajíček nám zamrazili, takže za dva měsíce bych šla na transfer znovu. Teď jsme ve fázi čekání a doufání. Co je nějakých 14 dní proti těm letům? Držte pěsti!“


Nejen Radka, ale i Šárka, Monika, Pudla, Ondřej, Kateřina, Hanka a další procházejí stejnými cykly naděje a zklamání. Chci vás tímto vyzvat, abyste také začali psát delší příspěvky na stránky projektu – zjišťuji, že každý diskusní příspěvek odhaluje trochu jinou cestu k miminku a jiný pohled na věc. Na Ordinaci.cz máte prostor pomoci ostatním i sami sobě!

Čekání na dvě čárky


Pája, Luboš, Radka a jistě i mnozí další jsou ve fázi čekání. V minulých dnech jste udělali pro početí všechno, co jste mohli a teď jen čekáte, zda se na těhotenském testu objeví vytoužené dvě čárky. Při Vašem čekání Vám leccos mohou osvětlit naše články od odborníků. Ve středu se na stránkách projektu Početí online! objeví třetí část seriálu „Očima psychologa“ a článek o polycystických ováriích (vaječnících), což je hlavní Pájina zdravotní komplikace při usilování o miminko. Zbytek novinek v projektu je na vás, pravidelných čtenářích.
Ovulační test LH MAX věnovala společnost Pears Health Cyber, výhradní distributor těhotenských a ovulačních testů Seratec®.
Stanovte si své PLODNÉ DNY!
Co je v projektu

autor: Nina Šeblová , Ordinace.cz

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Nové články emailem
Anketa
Přecházíte chřipku?
Zatím hlasovalo 247 lidí.
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Amalka (nehty) 19. února 2019, 09:22:23

    Třepí se a třepí, používám tabletky zinku a ozdravovací olejíček, ale furt je mám… Diskutovat

  • Michala (Bolesti kloubů) 19. února 2019, 10:21:51

    Pumpička? a to potom vůbec nebolí? a jak to funguje? na jak dlouho se ta pumpička aplikuje? Diskutovat

  • Hajdy (Křivice - vitamín D) 19. února 2019, 00:18:36

    Romano od kolika let je vhodný? Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.