Smysl má jen ta dieta, které je trvalá

( Markéta Grosmanová | přečteno: 6814x )

Z průzkumů společnosti ISTOB (Stop obezitě) vyplývá, že 95 procent žen někdy v životě zkusilo dietu.

Měření břicha

Z průzkumů společnosti ISTOB (Stop obezitě), která se v Česku nejdéle věnuje této problematice vyplývá, že 95 procent žen někdy v životě zkusilo dietu. O mužích tyto statistiky neexistují, ale lze odhadnout, že je to významně nižší procento.

Dietní průmysl si nemůže přát nic lepšího a stále prosperuje. Různých metod na hubnutí, zázračných diet či zázračných přístrojů stále přibývá stejně jako obézních. Je tedy zřejmé, že něco je špatně.

Kolik jste za svůj život již vyzkoušeli diet? Kolikrát jste si dali jasné datum, že začnete a kolikrát jste svá rozhodnutí porušili již v poledne? Kolikrát se vám podařilo zhubnout třeba sedm kilogramů a pak nabrat deset nebo dokonce 15. A kolika lidem se skutečně zhubnout podařilo? Podle statistik, ze kterých vyplývá, že každý druhý obyvatel Česka je obézní, to asi velké procento není.

Jak z bludného kruhu ven? Ideální zřejmě je vyhledat odborníka. To platí zejména pro ty, kdo již několikrát dietu drželi a buď se jim nepodařilo ztratit ani deko, nebo sice zhubli, ale zase nabrali. Hubnutí je totiž opravdu věda a přečtení jednoho článku zdaleka neodhalí všechny jeho záludnosti. Co všechno totiž musíte vědět, než hubnout začnete? Třeba kolik máte podkožního tuku, kolik můžete sníst kalorií, jaký typ obezity máte, jaké je vaše ideální váha, jaký je váš metabolismu a hlavně také to, zda vůbec hubnout máte. Velká část lidí se totiž k obezitě dopracovala právě tím, že nerespektovalasvé tělo s normální váhou a chtěla, aby bylo štíhlejší.

Omezíte-li nadměrně objem potravy, tělo si zvykne na snížený příjem energie a sníží bazální metabolismus. To je v podstatě počet kalorií, které organismu vydává, i když je v klidu (na zachování životních funkcí, trávení a podobě). Takové „šetření“ je výhodné, pokud máte překonat hladomor. Ten, ale dnes nehrozí. Tělo ale neví, že ho nečeká smrt hladem, že jste se rozhodli jen hubnout. Ve chvíli, kdy pak dostane jídlo – a zvláště pokud hladovění nevydržíte – si začne ukládat zásoby na „horší časy“.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...

Přidat nový komentář

Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Jste již očkováni proti klíšťové encefalitidě?

43%
49%
Zatím hlasovalo 540 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Hubneme s Merrylinkou: třetí vážení

Naše tři dobrovolnice z projektu "Hubneme s Merrylinkou" hubnou již půl roku. Koncem května, kdy náš projekt končí, budete mít možnost dozvědět se více o jejich problémech, se kterými se potýkaly i uvidět změny na jejich postavách na fotografiích.

Jak přežít a užít si Vánoce

Kromě cukroví, vánočky, smaženého kapra, bramborového salátu nebo třeba řízků patří k času adventu i zdravé pokrmy.

Pozor na diety

Tak jako auto potřebuje k jízdě palivo, potřebuje i tělo ke svému fungování energii. Pro naše tělo jsou palivem potraviny, které mu umožňují, aby správně fungovalo - srdci, aby rozvádělo krev do celého těla, plicím k dýchání, svalům k pohybu a mozku k myšlení, zkrátka umožňují nám žít.

Měl by přítel zhubnout?

Dobrý den, u mého přítele byla zjištěna asi před osmi měsíci cukrovka 1. typu. Jeho váha v současné době převyšuje 150 kg; platí i v tomto případě, že by neměl hubnout? Zatím nikdo nedokázal zjistit, proč je tak silný a proč se jeho váha výrazně nezměnila ani po nasazení diety (diabetické). Díky za odpověď.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.