Inzerce

Snímače tělesné teploty zvýší úspěšnost léčby pacientů nejen v pandemiích

(16. července 2020, Redakce Ordinace.cz | přečteno: 685x )

My máme chuť udělat dobrý skutek, nápad jak pomoci českým pacientům i základ (Thermeeno), a vy nám s ním můžete pomoci!

thermeeno.com

Thermeeno je snímač tělesné teploty, který může odvést tu nejlepší práci hlavně v nemocnicích nebo zařízeních pro seniory. A nejen v pandemiích. Je to naprosto spolehlivý hlídač stavu nemocných, pohodlný pro ošetřovatele i nemocného. Zatím je na světě jen krátce,  vyrobilo a prodalo se ho pár kousků, ale právě pandemie ukázala, že když cestu do výroby Thermeenu zrychlíme, pomůžeme nemocným hlavně na jednotkách intenzivní péče. Náš nápad zní: Pojďme to udělat společně! Jak? Jednoduše: společně se složíme na výrobu 1000 kusů, které JIPkám darujeme.

Jaký je cíl?

Chceme dát rychle dohromady 2 300 000 korun. Proto si hledáme nadšené fanoušky-dárce přes Donio.cz zde

Proč přispět?

Pomůžete spolu s námi na svět českému nápadu a ten pak (jako dar!) na jednotkách intenzivní péče pomůže malým i velkým pacientům. Bude se jim hodit nejen v pandemii! Thermeeno totiž udrží pod kontrolou tělesnou teplotu nemocného po libovolně dlouhou dobu a hlásí nestandardní stavy. Žádné sklepávání, zastrkávání, buzení ani běhání s teploměrem: malý silikonový senzor s mobilní aplikací je moderní neinvazivní řešení, které včas odhalí růst tělesné teploty pacienta a pomůže zvýšit úspěšnost léčby. A ušetří čas lékařům a sestřičkám. Když získáme 2 300 000 Kč, vyrobíme jich 1000 pro české nemocnice a dáme jim je darem včetně certifikace a přizpůsobení používání.

Děkujeme za Váš příspěvek!

Investovali jste do dobré věci: Thermeeno je originální český nápad, který se s Vaší pomocí posune z malosériové výroby do nemocnic. Jeho budoucnost je i v zařízeních pro seniory, může detekovat pád nebo opuštění lůžka, integruje se s tlakoměrem, pulsmetrem apod. Odvede skvělou práci i v telemedicíně přenášením potřebných dat z domácí péče rovnou k lékaři.

Jak se zapojit?

Hledáme si fanoušky a podporovatele přes crowdfundingový projekt Donio.cz, kde najdete příběh zrození Thermeena, jeho technické parametry a taky tým jeho „stvořitelů“. A když vás nadchneme pro tuhle dobrou věc (v to doufáme!), můžete rovnou i přispět. Děkujeme!

Chci vědět víc o Thermeeno: čtěte zde

Dobrý nápad, chci taky přispět: pak jděte rovnou sem

thermeeno_500x150_3_v2.jpg
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
Inzerce
Partner rubriky Dětské infekční nemoci
Partner rubriky Dětské infekční nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.oscillococcinum.cz?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=pr_clanek_10_2020&utm_campaign=oscillo_2020_rspoluprace

Anketní otázka

Necháte se letos raději očkovat proti chřipce a/nebo pneumokokové infekci?

Zatím hlasovalo 195 lidí

Mohlo by vás zajímat

Spála

Jedná se o tzv. streptokokovou anginu (původcem jsou bakterie-streptokoky). Je doprovázena exantémem (zarudnutím) a celkovými příznaky.

Spálou můžete onemocnět i víckrát za život

Spála je běžné infekční onemocnění dětského věku, které je způsobeno streptokoky. Tyto bakterie vytváří toxické sloučeniny, které jsou zodpovědné za vznik vyrážky. Nejčastějším způsobem přenosu je kapénková infekce – při vykašlání se streptokoky dostávají do okolí a mohou být vdechnuty. Vstupní branou infekce jsou proto nejčastěji právě dýchací cesty.

Neštovice

Na úvod jen vysvětlení: v zásadě existuje dvojí forma neštovic. Neštovice plané a neštovice pravé. Druhá forma již patří k onemocněním tzv. eradikovaným, tedy vymýceným na celém světě. Virus pravých neštovic je uchováván v současné době jen v laboratořích pro případ, že by došlo opět k objevení se nemoci a bylo by nutno znovu vyrobit účinnou očkovací látku. Následující řádky se tak týkají neštovic planých.

Spalničky jsou znovu na vzestupu

Počet lidí nakažených spalničkami v Česku stále roste. Podle odborníků je na vině snižující se proočkovanost populace.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.