Inzerce

Těžké kovy do vašeho těla přinesou švestky i bernardýn

19. listopadu 2011, Ministerstvo zdravotnictví České Republiky   |   přečteno: 9084x

Ministerstvo zdravotnictví odhalilo na trhu další skleničky, které mohou být pro vaše zdraví nebezpečné. Jejich dekory totiž obsahují těžké kovy, které se při pití mohou dostat do úst a pak do těla.

foto: Ministerstvo zdravotnictví

TORINO PLUM 40 ml, 6dílná sada odlivek, zn. BANQUET FOR YOUR HOME

Skleničky se švestkamiSkleničky pochází z Číny, k nám je dováží a na trhu distribuuje VETRO-PLUS a.s., Vocelova 1176, 500 02 Hradec Králové. Koupit jste je mohli v prodeji AHOLD Czech Republic, provozovna ALBERT Hypermarket, Žižkova 515, Trutnov.

Jde o 6dílnou sadu odlivek balenou v kartonu. Čiré skleněné odlivky jsou zdobeny obrázkem větvičky se švestkami. Obrázek zasahuje do pitného okraje. Na kartonu je značka výrobku, název výrobku v několika jazycích, text „EU NORM“, objem odlivek (40 ml), kód výrobku a čárový (EAN) kód. Dále je uvedena webová adresa dovozce (www.vetroplus.cz) včetně adresy distributorů v různých zemích a symbol výrobku určeného pro styk s potravinami(kelímek s vidličkou).

Z okraje pro pití se uvolňuje kadmium v množství 0,257 − 0,328 mg na odlivku (pouze u některých odlivek) a olovo v množství 0,668 − 2,91 mg na odlivku. Ze rtů i nápoje se pak těžké kovy dostávají do těla, kde se hromadí – hlavně v játrech a ledvinách. Detoxikace je pomalá a hrozí nebezpečí chronických otrav. U dospělých osob se trávicím ústrojím vstřebává až 10 procent přijatého množství olova. U těhotných žen a malých dětí vstřebávání stoupá až na 40 procent, přičemž olovo prochází placentou a je velkým rizikem i pro nenarozené dítě. Olovo poškodit ledviny, játra, nervový systém, červené krvinky a také cévy a svalstvo. Při nižších koncentracích dochází k neurologickým poruchám a poškození rozpoznávacích funkcí. Právě proto jsou na seznamu nebezpečných výrobků.

Skleničky s potiskem (bernardýn), sada  6 kusů

Sklenice s bernardýnemVýrobce skleniček se nepodařilo zjistit, ale dovozcem a distributorem je Rico Art s.r.o., U Habrovky 247/11, 140 00 Praha 4 a Roman Fojtů, Haškova 560, 790 81 Česká Ves.

Jedná se o sadu skleniček s potiskem obrázku bernardýna, balených po 6 kusech v kartonu s textilní výplní. Na karton je přilepena etiketa s uvedením firmy Rico Art s.r.o. jako výrobce a distributora včetně loga firmy, e-mailového a telefonického spojení a webových stránek firmy. Dále se na etiketě nachází symbol výrobku určeného pro styk s potravinami (kelímek s vidličkou) a text „Děláme kdekoho šťastným“.

Do seznamu nebezpečných výrobků se dostaly proto, že se z okraje pro pití uvolňuje kadmium v množství 0,34 − 0,35 mg na skleničku a olovo v množství 4,7 − 5,8 mg na skleničku.  Nebezpečí pro člověka je stejné, jako v předchozím případě.

Sada 6 panáků 40 ml meruňka, 6dílná sada odlivek, zn. BASIC CLASS

Sklenice s meruňkamiČínské skleničky dováží na náš trh VETRO-PLUS a.s., Vocelova 1176, 500 02 Hradec Králové, koupit jste je mohli v prodejně AHOLD Czech Republic, a.s.,provozovna ALBERT Hypermarket, Žižkova 515, Trutnov.

I tyto sklenky jsou baleny v kartonu a průhledném celofánovém obalu. Čiré skleněné odlivky jsou zdobeny obrázkem větvičky s meruňkami. Obrázek zasahuje do pitného okraje. Na kartonu je značka výrobku, název výrobku v několika jazycích, text „EU NORM“, objem odlivek (40 ml), kód výrobku a čárový (EAN) kód. Dále je uvedena webová adresa dovozce (www.vetroplus.cz) včetně adresy distributorů v různých zemích a symbol výrobku určeného pro styk s potravinami (kelímek s vidličkou).

Z okraje pro pití se uvolňuje kadmium v množství 0,26 − 0,869 mg na odlivku (jen u některých odlivek) a olovo v množství 0,808 − 9,57 mg na odlivku. Proto byly označeny jako nebezpečné.

TORINO PEAR 40 ml, 6dílná sada odlivek, zn. BANQUET FOR YOUR HOME

Skleničky TorinoČínské skleničky dovezla a distribuuje firma VETRO-PLUS a.s., Vocelova 1176, 500 02 Hradec Králové, a koupit jste je mohli také v prodejně AHOLD Czech Republic, a.s., provozovna ALBERT Hypermarket, Žižkova 515, Trutnov. 

Čiré skleněné odlivky jsou také baleny v kartonu po šesti. Jsou zdobeny obrázkem větvičky s meruňkami. Obrázek zasahuje do pitného okraje. Na kartonu je značka výrobku, název výrobku v několika jazycích, text „EU NORM“, objem odlivek (40 ml), kód výrobku a čárový (EAN) kód. Dále je uvedena webová adresa dovozce (www.vetroplus.cz) včetně adresy distributorů v různých zemích a symbol výrobku určeného pro styk s potravinami (kelímek s vidličkou).

Jejich nebezpečnost spočívá v tom, že se z okraje pro pití odlívky uvolňuje kadmium v množství 0,282 − 0,424 mg na odlivku a olovo v množství 1,44 − 5,01 mg na odlivku.


Jestliže máte doma některé z těchto skleniček, pak je rozhodně nepoužívejte a vraťte je do obchodu. Měli byste dostat zpátky peníze.

 

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
Lada

Ano u nás se prodává neustále zboží,které by se vůbec nemělo vyrábět,výstupní kontroly by měli být tvrdé a neústupné,pokud by takový výrobek byl na trhu,udělala bych takovou výši pokuty,že by si podnik příště dal pozor,výrobky z ciziny bych okamžitě zakázala od tohoto výrobce odebírat. Jedině spravedlivé a tvrdé zákony něco změní. Jenže dnes nemá pro takovéto podniky lidský život žádnou cenu,ty vidí před očima jen bankovky,A není to jen ve skle - co se týče potravin - přímo katastrofa,jen nechápu proč se neustále vyrábí něco o čem se ví,že je zdraví škodlivé,Já bych to prostě zakázala a i v potravinách,proč tolik druhů a tolik plýtvání ?

Reagovatpoděkovatnahlásit

24. listopadu 2011, 10:49:19


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Anketa
Znáte hladinu cukru ve vaší krvi?
Zatím hlasovalo 15 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Iva (Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním) 12. listopadu 2019, 00:29:47

    Eli jsem ráda, že jsi se ozvala. Snad se ti to vše posune k lepšímu. Dětičky jsou energie… Diskutovat

  • Lenca (operace krční páteře) 12. listopadu 2019, 08:43:40

    Vladce.Tak operace zatím nebude.msm jet do lázní a na rehabky zase. Diskutovat

  • Dana (Jizvy po akné) 12. listopadu 2019, 13:30:13

    Dobrý den, jaké používáte prostředky na jizvičky po akné?  Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.