Váha i kalorie pod kontrolou

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 11078x )

PORTÁL ŽIJZDRAVĚ.CZ SPOUŠTÍ INTERAKTIVNÍ SLUŽBU MŮJ DENÍČEK

Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Internetové stránky věnované zdravému životnímu stylu www.ZijZdrave.cz spouští interaktivní službu Můj deníček. Ta umožňuje přehledně sledovat, kolik toho za den sníme a zda vyvažujeme příjem dostatkem pohybu. Díky tomu je snadné zjistit, zda bychom neměli začít více sportovat, odhalit dny, kdy se nám nedaří držet chutě na uzdě nebo určit jaký vliv měly na naši fyzickou kondici Vánoce.


Pro zdravou výživu platí, že příjem energie má být vyvážený s výdejem, což jednoduše vyjadřuje Rovnice zdravého života: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Ale počítat po každém jídle kalorie a po každé pohybové aktivitě vynaloženou energii většinu z nás brzy odradí. Služba Můj deníček, která je součástí portálu www.zijzdrave.cz, umožňuje jednoduše po dnech zadávat všechny tyto údaje a automaticky je zpracovává a vytváří přehledné grafy a tabulky.


„Pro zdravý život jsou kromě dostatečné pohybové aktivity důležité správné stravovací návyky. Náš jídelníček by měl odpovídat zásadám správné výživy, neméně důležitá je jeho pestrost a chutnost. Služba Můj deníček umožňuje snadno evidovat, co jíte, a pomůže vám i s rozborem současných stravovacích a pohybových návyků. Už fakt, že si deníček povedete, znamená, že to myslíte opravdu vážně, a je velká šance, že budete alespoň trošku úspěšní,“ říká MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z III. interní kliniky 1. LF UK a VFN Praha.

Stránky www.zijzdrave.cz nabízí kromě služby Můj deníček řadu užitečných rad a informací o zdravém životě a problematice obezity, poradny odborníků na výživu, diskusní fórum nebo zajímavé ankety a soutěže. Unikátní službou je podrobný dotazník pro registrované, po jehož vyplnění se dozví doporučení odborníka „přímo na míru“. „Doporučení pro registrované mohou být další výtečnou pomůckou při sestavování plánu, co je pro naše stravovací návyky, pohyb, zaměstnání, rodinu nebo zájmy nezbytné, co důležité, co méně důležité a co je ve své podstatě zbytečné. Na základě takovéhoto plánu je snadné zhodnotit, co můžeme udělat pro své zdraví,“ dodává MUDr. Matoulek.

O PROJEKTU ŽIJ ZDRAVĚ
Projekt Žij zdravě, financovaný z fondu prevence VZP ČR, je celostátní edukační kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako vážném celospolečenském problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. Rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Součástí projektu je internetový portál www.ZijZdrave.cz plný užitečných rad odborníků, celostátní výzkum veřejného mínění věnovaný problematice nadváhy a obezity, jídelníčky pro základní školy, reklamní kampaně nebo pravidelné měsíční newslettery zaměřené především na zdravé stravování. Dětem je určena Jízda kuchařů YesNeYes po českých základních školách a internetové stránky plné zábavy i poučení www.YesNeYes.cz.


Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce
loading...
Diskuse k článku
okgmib

LKWnkE nrsvnrzytosg, [url=http://uylpfwgqzvsi.com/]uylpfwgqzvsi[/url], [link=http://hxxdnktoempi.com/]hxxdnktoempi[/link], http://gebwcdhjhbxp.com/

Petra

Na internetu jsem objevila skvělý obchod se sladidly. Nabízí speciální 100% přírodní sladidlo. Vyzkoušela jsem a vřele doporučuji - www.diaeshop.cz


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se, že můžete mít poruchu štítné žlázy?

Zatím hlasovalo 80 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Chirurgická léčba obezity: bariatrie, čili bandáž žaludku

Bariatrie je vhodnou variantou pro ty, kteří mají velkou nadváhu, které se nemohou zbavit. Pro ty, kteří sice drží dietu, ale krátce po jejím ukončení se zase vrátí ke své původní váze.

Glykemický index

Ve světě již bylo vymyšleno tisíce způsobů jak zhubnout a mnohi zaručených diet, které popírají jedna druhou.

Bariatrické operace - 8 důvodů, proč se nebát a zhubnout

Obezita je civilizační onemocnění, které je spojené nejen s fyzickými, ale také psychickými komplikacemi. Pacienti opakovaně prožívají pocit selhání, kdy při snaze zhubnout nepřichází požadovaný výsledek, případně hubnutí vystřídá tzv. jo-jo efekt a opětovné přibývání na váze.

Muže obezita obvykle trápí až s nástupem zdravotních potíží

Většina žen je se svou váhou nespokojená a je jedno zda, váží padesát, šedesát nebo sedmdesát kilogramů. Stručně řečeno, i když je jejich váha vzhledem k výšce přiměřená, vždy by chtěly mít o pět kilogramů méně.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.