Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_&utm_&utm__campaign=potraviny-pro-zdravi
23w11_Zdrave_potraviny_Ordinace_180x120_CZ.jpg
Zařaďte do jídelníčku zdravé potraviny. Celou nabídku najdete na Lékárna.cz.

karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Váha i kalorie pod kontrolou

( Redakce Ordinace.cz | přečteno: 11438x )

PORTÁL ŽIJZDRAVĚ.CZ SPOUŠTÍ INTERAKTIVNÍ SLUŽBU MŮJ DENÍČEK


Internetové stránky věnované zdravému životnímu stylu www.ZijZdrave.cz spouští interaktivní službu Můj deníček. Ta umožňuje přehledně sledovat, kolik toho za den sníme a zda vyvažujeme příjem dostatkem pohybu. Díky tomu je snadné zjistit, zda bychom neměli začít více sportovat, odhalit dny, kdy se nám nedaří držet chutě na uzdě nebo určit jaký vliv měly na naši fyzickou kondici Vánoce.


Pro zdravou výživu platí, že příjem energie má být vyvážený s výdejem, což jednoduše vyjadřuje Rovnice zdravého života: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Ale počítat po každém jídle kalorie a po každé pohybové aktivitě vynaloženou energii většinu z nás brzy odradí. Služba Můj deníček, která je součástí portálu www.zijzdrave.cz, umožňuje jednoduše po dnech zadávat všechny tyto údaje a automaticky je zpracovává a vytváří přehledné grafy a tabulky.


„Pro zdravý život jsou kromě dostatečné pohybové aktivity důležité správné stravovací návyky. Náš jídelníček by měl odpovídat zásadám správné výživy, neméně důležitá je jeho pestrost a chutnost. Služba Můj deníček umožňuje snadno evidovat, co jíte, a pomůže vám i s rozborem současných stravovacích a pohybových návyků. Už fakt, že si deníček povedete, znamená, že to myslíte opravdu vážně, a je velká šance, že budete alespoň trošku úspěšní,“ říká MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z III. interní kliniky 1. LF UK a VFN Praha.

Stránky www.zijzdrave.cz nabízí kromě služby Můj deníček řadu užitečných rad a informací o zdravém životě a problematice obezity, poradny odborníků na výživu, diskusní fórum nebo zajímavé ankety a soutěže. Unikátní službou je podrobný dotazník pro registrované, po jehož vyplnění se dozví doporučení odborníka „přímo na míru“. „Doporučení pro registrované mohou být další výtečnou pomůckou při sestavování plánu, co je pro naše stravovací návyky, pohyb, zaměstnání, rodinu nebo zájmy nezbytné, co důležité, co méně důležité a co je ve své podstatě zbytečné. Na základě takovéhoto plánu je snadné zhodnotit, co můžeme udělat pro své zdraví,“ dodává MUDr. Matoulek.

O PROJEKTU ŽIJ ZDRAVĚ
Projekt Žij zdravě, financovaný z fondu prevence VZP ČR, je celostátní edukační kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako vážném celospolečenském problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. Rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Součástí projektu je internetový portál www.ZijZdrave.cz plný užitečných rad odborníků, celostátní výzkum veřejného mínění věnovaný problematice nadváhy a obezity, jídelníčky pro základní školy, reklamní kampaně nebo pravidelné měsíční newslettery zaměřené především na zdravé stravování. Dětem je určena Jízda kuchařů YesNeYes po českých základních školách a internetové stránky plné zábavy i poučení www.YesNeYes.cz.


Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
okgmib

LKWnkE nrsvnrzytosg, [url=http://uylpfwgqzvsi.com/]uylpfwgqzvsi[/url], [link=http://hxxdnktoempi.com/]hxxdnktoempi[/link], http://gebwcdhjhbxp.com/

Petra

Na internetu jsem objevila skvělý obchod se sladidly. Nabízí speciální 100% přírodní sladidlo. Vyzkoušela jsem a vřele doporučuji - www.diaeshop.cz


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Anketní otázka

Měli jste někdy svrab?

29%
71%
Zatím hlasovalo 76 lidí

Mohlo by vás zajímat

Kdo může za nadváhu?

V dnešním článku začneme hovořit více o konkrétních problémech týkajících se problematiky hubnutí a udržování stálé tělesné hmotnosti. Hovořit o specifických strategiích hubnutí však vyžaduje porozumět základním příčinám nadváhy.

Příjem a výdej energie

V minulém článku jsme došli jsme k závěru že tělesnou hmotnost ovlivňuje více faktorů. Dnes se zaměříme na to, jak naše tělo hospodaří s energií, kterou získáváme z potravin. Množstvi energie (ať již obsažené v potravinách či potřebné pro správnou funkci našeho těla) měříme v kaloriích (též v joulech - pozn. redakce).

Obezita jako nemoc

Obezita je vlastně zmnožení tuku v organismu, kterému je v poslední době stále častěji přičítáno, že se podílí na vzniku mnoha chorob.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce