Inzerce

Váha i kalorie pod kontrolou

15. prosince 2008, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 10751x

PORTÁL ŽIJZDRAVĚ.CZ SPOUŠTÍ INTERAKTIVNÍ SLUŽBU MŮJ DENÍČEK

ORDINACE.cz DOPORUČUJE

Internetové stránky věnované zdravému životnímu stylu www.ZijZdrave.cz spouští interaktivní službu Můj deníček. Ta umožňuje přehledně sledovat, kolik toho za den sníme a zda vyvažujeme příjem dostatkem pohybu. Díky tomu je snadné zjistit, zda bychom neměli začít více sportovat, odhalit dny, kdy se nám nedaří držet chutě na uzdě nebo určit jaký vliv měly na naši fyzickou kondici Vánoce.


Pro zdravou výživu platí, že příjem energie má být vyvážený s výdejem, což jednoduše vyjadřuje Rovnice zdravého života: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Ale počítat po každém jídle kalorie a po každé pohybové aktivitě vynaloženou energii většinu z nás brzy odradí. Služba Můj deníček, která je součástí portálu www.zijzdrave.cz, umožňuje jednoduše po dnech zadávat všechny tyto údaje a automaticky je zpracovává a vytváří přehledné grafy a tabulky.


„Pro zdravý život jsou kromě dostatečné pohybové aktivity důležité správné stravovací návyky. Náš jídelníček by měl odpovídat zásadám správné výživy, neméně důležitá je jeho pestrost a chutnost. Služba Můj deníček umožňuje snadno evidovat, co jíte, a pomůže vám i s rozborem současných stravovacích a pohybových návyků. Už fakt, že si deníček povedete, znamená, že to myslíte opravdu vážně, a je velká šance, že budete alespoň trošku úspěšní,“ říká MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z III. interní kliniky 1. LF UK a VFN Praha.

Stránky www.zijzdrave.cz nabízí kromě služby Můj deníček řadu užitečných rad a informací o zdravém životě a problematice obezity, poradny odborníků na výživu, diskusní fórum nebo zajímavé ankety a soutěže. Unikátní službou je podrobný dotazník pro registrované, po jehož vyplnění se dozví doporučení odborníka „přímo na míru“. „Doporučení pro registrované mohou být další výtečnou pomůckou při sestavování plánu, co je pro naše stravovací návyky, pohyb, zaměstnání, rodinu nebo zájmy nezbytné, co důležité, co méně důležité a co je ve své podstatě zbytečné. Na základě takovéhoto plánu je snadné zhodnotit, co můžeme udělat pro své zdraví,“ dodává MUDr. Matoulek.

O PROJEKTU ŽIJ ZDRAVĚ
Projekt Žij zdravě, financovaný z fondu prevence VZP ČR, je celostátní edukační kampaň, jejímž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako vážném celospolečenském problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. Rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít. Součástí projektu je internetový portál www.ZijZdrave.cz plný užitečných rad odborníků, celostátní výzkum veřejného mínění věnovaný problematice nadváhy a obezity, jídelníčky pro základní školy, reklamní kampaně nebo pravidelné měsíční newslettery zaměřené především na zdravé stravování. Dětem je určena Jízda kuchařů YesNeYes po českých základních školách a internetové stránky plné zábavy i poučení www.YesNeYes.cz.


Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Inzerce
loading...
Diskuse k článku
okgmib

LKWnkE nrsvnrzytosg, [url=http://uylpfwgqzvsi.com/]uylpfwgqzvsi[/url], [link=http://hxxdnktoempi.com/]hxxdnktoempi[/link], http://gebwcdhjhbxp.com/

Reagovatpoděkovatnahlásit

3. listopadu 2009, 04:18:17

Petra

Na internetu jsem objevila skvělý obchod se sladidly. Nabízí speciální 100% přírodní sladidlo. Vyzkoušela jsem a vřele doporučuji - www.diaeshop.cz

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. května 2010, 19:06:33


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce https://www.oscillococcinum.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=oscillo-2019-podzim&utm_content=300x300_kreativa_zima_ocsillo
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 232 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Lubor (cipralex) 20. října 2019, 02:16:45

    Ano, cipralex má účinnou látku escitalopram, který se vyrábí i pod jinými obchodními… Diskutovat

  • Iva (cipralex) 20. října 2019, 03:11:36

    Tak to určitě nebylo z cipralexu a pokud pomohly bylinky tak nic vážného nemáte. Diskutovat

  • Lubor (cipralex) 20. října 2019, 02:52:12

    Souhlas Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.