Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Víte, co znamená výsledek vašeho laboratorního vyšetření?

( Výstup z tiskové konference | přečteno: 17256x )

Až osmdesát procent informací o vašem zdravotním stavu přichází z laboratoře.

shutterstock.com
Z NABÍDKY LÉKÁRNA.CZ

Pro většinu pacientů je sdělení na jeho žádance zcela nesrozumitelné – na jaké vyšetření ho lékař posílá?* Co znamenají údaje, které přišly z laboratoře?* Má on sám možnost zažádat o kontrolu některých hodnot, pokud si není jistý svým zdravotním stavem?

Vedle klinické zkušenosti se současná medicína stále více opírá o fakta, která získává buď cestou přístrojového nebo laboratorního vyšetření. Jedná se „opěrné body“, bez nichž nelze zodpovědně nastavit jakýkoli léčebný režim.
Lidé jsou odesíláni na různé testy a vyšetření a v souvislosti s trendem „poučeného pacienta“ by tedy měli vědět: kam a proč jsou směřováni, jak se mají na konkrétní vyšetření připravit a také co znamenají jejich výsledky.
Dne 10.10.2008 zahájila provoz mezinárodní webová příručka laboratorních testů v českém jazyce s adresou: www.labtestsonline.cz. Jejím posláním je pomoci pacientům a lékařům lépe poznat stále se rozšiřující množství laboratorních testů a jejich význam pro prevenci, určení diagnózy a úspěšnost léčby širokého spektra různých onemocnění.
Česká verze této příručky byla spuštěna u příležitosti oslav 50. výročí založení České společnosti klinické biochemie České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (ČLS ČSKB).

LabTestsOnline
Tato příručka vznikla před sedmi lety v Americe a velmi rychle expandovala do celého světa. V USA je navštěvována více než jedním milionem čtenářů měsíčně, se zahájením spolupráce s EDMOU a otevíráním nových jazykových verzí v Evropě pak tento počet vzrostl na 1,6 milionu lidí za měsíc a stále se zvyšuje. Díky spolupráci lékařských odborných společností a výrobců diagnostik in vitro (IVD) byla přeložena do mnoha jazyků, mj. do italštiny, němčiny, španělštiny, maďarštiny a polštiny. V říjnu 2008 se připojuje verze v češtině, dále bude následovat řečtina a probíhají jednání o zahájení překladů do portugalštiny a francouzštiny. „Jsem velmi rád, že právě naše společnost klinické biochemie stála u zrodu české mutace LabTestsOnline,“ řekl prof. Tomáš Zima, předseda ČSKB.. „Informace o laboratorních testech najdete na internetu v různých zdrojích, ale jejich vědecká hodnota není nijak garantovaná. Pro čtenáře je těžké se rozhodnout, čemu může věřit. Správnost a odborná úroveň české verze LabTestsOnline je garantována odbornými společnostmi a texty jsou pravidelně aktualizovány podle nejnovějších výzkumů a lékařských studií. Odvážím se tvrdit, že LabTestsOnline odráží mezinárodní standardy laboratorních testů a odborných doporučení,“ dodal Zima.
„Velmi si vážím toho, že naše asociace CZEDMA mohla významně přispět k realizaci české LabTestsOnline,“ řekla předsedkyně CZEDMA Lenka Nováková. "Na jedné straně jsme zástupci výrobců IVD a nové možnosti laboratorních testů se vždy dozvídáme jako první, často vznikají v našich výzkumných centrech a vyrábějí se v našich výrobních závodech. Jejich cesta je od prvního uvedení na trh až k rutinnímu používání často dlouholetá. Ke škodě pacientů se tak někdy stává, že jsou nové testy prověřeny předními lékaři celého světa, přednáší se o nich na mezinárodních symposiích, píše se o nich v odborných časopisech, ale běžný lékař se v nich špatně orientuje, protože je zahlcován neutříděnými informacemi. Věřím, že se LabTestsOnline stane přehlednou knihovnou dostupnou každému, kdo používá počítač, a že se využívání laboratorních testů zefektivní ve prospěch pacienta i jeho ošetřujícího lékaře“, konstatovala Nováková.

ČSKB: www.cskb.cz

CZEDMA: www.czedma.cz
CZEDMA je zájmové sdružení právnických osob s názvem Česká asociace výrobců a dodavatelů diagnostik in vitro. Bylo založeno s cílem umožnit svým členům dodávat na trh výrobky, zaručující nejvyšší kvalitu zdravotní péče, nejefektivnější ochranu zdraví a nejúčinnější diagnostiku. Zastupuje specifické a společné zájmy svých členů při jednáních s vládou, odbornými asociacemi a skupinami spotřebitelů.

AACC: www.aacc.org
AACC - Americká asociace klinické chemie je odbornou společností sdružující lékaře, vědce a klinické laboratorní pracovníky. Byla založena v roce 1948 se sídlem v Washingtonu a dnes má více než 10 000 členů. Je zakladatelkou příručky Labtesteonline a podporuje její rozšiřování do celého světa.

EDMA: www.edma-ivd.be
EDMA je evropskou organizací zastupující výrobce a distributory diagnostik in vitro (založena v 1979 s kanceláří v Bruselu a členskou základnou 37 korporátních společností IVD a 22 národních členských asociací IVD). V roce 2005 AACC a EDMA podepsaly dohodu o rozšiřování Labtestsonline v členských zemích EDMA v Evropě. Překlady a další rozvoj národních mutací je vždy výsledkem spolupráce tří partnerů: EDMA, národní asociace zástupců IVD průmyslu a odborné společnosti klinické biochemie a laboratorní medicíny. Co je IVD?

IVD je zkratka slov „in vitro diagnostika“, která pocházejí z latiny a znamenají diagnostika mimo tělo pacienta. Jedná se o reagencie, přístroje a další prostředky, které se používají při laboratorním vyšetřování. Nejčastěji se s IVD setkáme při odběru krve u lékaře a jejím vyšetření v laboratoři.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Diskuse k článku
Karel
5x

Dne 15.08.2008 davál jsem vzorky; Krev / moč / a vzorky stolice / , ale lékař mi zdělíl že mám zvýšený. cholesterol 6 . 82 + + 3, 50 - 5:20 m m o 1 / 1 ´= toto jsem pochopil a porovnál na internetu, ale ostatní výsledky z raboratoře mně lékař neřekl, tak jsem jej požádál o kopii. Dotaz ; Mohl by Vás obtěžovat, kdyby Vám poslál tuto kopii a zdělili mně celkový podrobný výsledek tohoto vyšetření. Připadně by se vyrovnál. Zpozdravem .Kozlovský.

Buck32LUZ

Some time before, I really needed to buy a building for my firm but I did not earn enough cash and couldn't order something. Thank goodness my sister proposed to try to get the credit loans from reliable bank. So, I acted that and used to be happy with my collateral loan.


Celkový počet příspěvků v diskusi: 2. Vstoupit do diskuse.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 144 lidí
 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.