aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Zbavit se migrény už nikdy nebude jednodušší

( Komerční prezentace | přečteno: 7214x )

shutterstock.com

ACH BOŽE, UŽ ZASE! JAK DLOUHO TO BUDE TRVAT?

Jak dobře zná tuto větu každý, kdo migrénou trpí nebo žije s migrenikem. Většina postižených se jen odevzdaně zahledí do prázdna a smutně prohlásí: „Vyzkoušel(a) jsem všechno. Nebylo to k ničemu. Pomůže mi jen tma, postel, samota, ticho.“ A nekonečná trpělivost všech zúčastněných... S touto řeholí se většina nemocných potácí životem i několik desítek let, aniž by zjistili, že od roku 1989 existují na trhu účinné preparáty, které nejen dovedou omezit bolest, ale i zastavit záchvat, účinné jsou i na rozvoj všech přidružených příznaků, jako je např. zvracení.

BOLENÍ HLAVY, NEBO MIGRÉNA?

Migrénou trpí téměř jedna třetina populace a v žádném případě se nejedná jen o hysterický projev neurotických žen, demonstrujících svou křehkost. Migréna postihuje bez výjimky každého – nezáleží na tom, zda jste žena, či muž, dívka, či chlapec. První projevy tohoto chronického onemocnění byly dokonce zaznamenány již u čtyřletých dětí! Nejčastěji se ovšem migrény vyskytují mezi 18. a 40. rokem života. Po „padesátce“ migrény mizí a přetrvávající bolesti jsou spíše sekundárním projevem jiných nemocí. Ať se již jedná o chronickou migrénu, či „pouhé“ bolení hlavy, nejlepším řešením je navštívit lékaře, který zjistí přesnou diagnózu a určí léčbu.

„OSLABENÝ“ MOZEK

Slovo migréna bylo odvozeno z řeckého „hemicrania“ (polovina hlavy). Dnes víme, že se nejedná vždy o výlučně jednostranně pulsující bolesti hlavy, v rozvinutém záchvatu bolí hlava celá. Nemocný má tu smůlu, že mu byl do genetické výbavy dán mozek, který přecitlivěle reaguje na stresující vnější či vnitřní podněty. Bolesti hlavy u migrény jsou různě silné, záchvaty bez léčby trvají až 72 hodin. Během záchvatu velmi intenzivně bolí hlava, nemocný je neklidný, je mu nevolno a zvrací, vadí mu světlo, zvuky, zápachy a fyzická námaha. V období mezi záchvaty obtíže nejsou, nemocný však s hrůzou očekává další nájezd této vyčerpávající nemoci.

EXISTUJE ŘEŠENÍ?

Někdy záchvatům migrény předchází tzv. aura , předzvěst přicházejícího záchvatu, kdy má nemocný poruchy zraku (vidiny, mušky v zorném poli, apod.), citlivosti, motoriky a řeči. Aura se vyvíjí v průměru 5–20 minut a potom obvykle propukne peklo ... Pokud se ovšem nerozhodnete poslechnout auru odborné pomoci na stránkách www.bolestihlavy.cz.

Komerční sdělení
2022_Magniflex_Ordinace_Bannery_1900x500px_Bolesti hlavy.jpg

Související články

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Partner rubriky Bolesti hlavy
Partner rubriky Bolesti hlavy

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Obáváte se cukrovky?

63%
37%
Zatím hlasovalo 160 lidí
reklama https://www.lekarna.cz/vanocni-darky-pro-dedecka-a-babicku/?utm_source=ordinace&utm_medium=intext_scyscraper&utm_campaign=Vanoce_prarodice

Mohlo by vás zajímat

Migréna

Nevolnost, zvracení, světloplaschost, větší citlivost na zvuky, zápachy - to může proovázet migrénu.

Nadměrné pocení v oblasti hlavy

Syn se poslední dobou nadměrně potí.Nejvíce ale v oblasti hlavy. I když je chladné počasí, potí se tak,že má úplně mokré vlasy.Trápí ho to a společensky velmi znemožňuje.Je mu 19let,180/90,nepije,nekouří.Doporučeno mu bylo magnesium,ale žádný efekt nenastal.Děkuji předem za odpověď a radu,kam se obrátit a co může být příčinou.

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy jsou jako bolesti v zádech nebo bolesti břicha velmi všeobecným příznakem a mohou být způsobeny celou řadou nejrůznějších příčin.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce