Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Patní ostruha

Základní funkce lidské nohy slouží k udržování stability, rovnováhy a především k přenosu váhy na podložku při kinetickém pohybu - chůzi. Vlastní skelet nohy je tvarován do podélného i příčného oblouku a tato jedinečná architektura je udržována pomocí systému složité soustavy mezikostních vazů a svalového aparátu. Vrozené vady, nepřiměřená zátěž, obezita a nevhodná obuv mají vliv na tvar nohy a následné obtíže. Jedním z nejčastějších problémů jsou bolesti v oblasti paty, známé pod pojmem "ostruha patní kosti". více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
vlasta
23x

chtěla bych radu, co dělat když mám ostruhy patní kosti u obou nohou, prošla jsem všechny terapie včetně rázové vlny, ale nohy bolí dál, pan doktor který mi prováděl ráz. vlnu mi nakonec řekl, že mám v těle zánět a tyto bolesti to způsobuje, mám užívat Cyclo3 Fort, po 5 tabl. mne bolel žaludek, přestala jsem ho užívat, nevím jak dál, pokud někdo zná řešení ať poradí, děkuji

candy
7x

Pokud vyloučíte následek úrazu, pak ostruhy patní kosti způsobují přetížené ledviny.Prostě nestíhají. Obdobně může vzniknout i opuchlý a bolestivý kotník, nebo koleno(zánětlivé místo), na kterých se podílí i přetížená játra. Pomoc je jednoduchá a snadná. Stačí pár dnů omezit nezdravé (chemicky upravené) jídla,nekonzumovat kyselotvorné potraviny, více vlákniny ze syrového ovoce a zeleniny, důsledná střídmost, neuškodí i malý (jednodenní) půst. Koupit si sypaný ledvinový a jaterní čaj (neuškodí i trochu zeleného čaje) a pár dnů jej vydatně popíjet. Jak ostruha přišla tak i za pár dnů odejde. Předpokladem také je dobrá funkce vyprazdňování střev, bez zácpy.Na to stačí jedno (nechemické) jablko denně. U mě to tak funguje. Když to s "chemickým" jídlem a alkoholem "přeháním" začnou mě bolet klouby, někdy koleno, někdy kotník a někdy pata. To už vím, že je na mě moje tělo pěkně naštvané a je třeba přibrzdit a udělat si výše popsaný léčebný týden. Ta bolest člověka donutí chovat se zase rozumně. Vaše tělo má více rozumu než vy a každý by měl řeč svého těla znát a poslouchat. A nezapomeňte, že každý jsme individuální.

Hana
3x

Candy, u Vás se nejspíš nejedná o ostruhu. Ta bolest totiž neodchází tak rychle a žádný půst ani čaje na ni nezabírají.

janka

Již 16 let trpím problémy s patními výrůstky u obou nohou a poslední tři roky dokonce s tlakem na achilovku, a čím dál více začínám věřit, že je to druhotný příznak právě unavených ledvin, tak zkusím pročistit ledviny třeba to pomůže, užívám i homeopatika Hekla Láva 9, a absolvovala jsem veškeré dostupné terapie....Prostě nyní více věřím, že nevnímám potřeby svého těla, a tohle je jeho reakce

Jean

příznak chlamydie

Lenka

Děkuji za diskuzi, protože já mám ostruhu na kyčli a chci se podělit o zkušenosti. Zřejmě mi ostruha roste na místě nárazu při pádu na lyžích před mnoha lety. Absolvovala jsem také terapie, ale pomohla mi Hekla Láva , a to v kombinaci 5 a 9 . Dále si myslím, že je pravděpodobné, že ostruha roste vlivem životosprávy.

fero

teba by mali zastrelit

Dědek

co píšete je blbost, příčina je chlamydie pn. a je potřeba užívat dlouhodobě bylinné extrakty a možná i ATB, diskuse lidi poškozují !

fero

teba tiez

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Byli byste ochotni darovat stolici?

71%
29%
Zatím hlasovalo 242 lidí

Mohlo by vás zajímat

Potíže s plynatostí

Mám potíže s plynatostí. Co na to?

Nesouhlasím s navrhovanou léčbou. Můžu jí odmítnout?

Stejně, jako má pacient právo na léčbu, má právo ji odmítnout. A to i v případě, že mu jde o život. Lékař by měl rozhodnutí pacienta respektovat, ale seznámit ho s možnými následky.

Diabetik a alergie

Jsem diabetik a trápí mě jarní alergie. Vloni to nebylo tak hrozné, letos jsem mnohem citlivější. Obvyklé příznaky: častější kýchání, slzení a svědění očí a svědivá kůže. Plánuji návštěvu u alergologa, ale objednací lhůta je dlouhá. Můžete mi prozatím navrhnout antihistaminika vhodná pro diabetika? Děkuji. Preferuji tablety.

Máte znaménko? Nechte si je vyšetřit!

Někteří z nás se stále domnívají, že rizikové pigmentové znaménko je až takové, které začne svědit, krvácet nebo se kolem něj utvoří zánět. Toto jsou však pozdní příznaky rozvoje většinou již maligního melanomu. Proto je velmi důležité nechat si každou podezřelou změnu na kůži odborně vyšetřit kožním lékařem a veškeré pigmentové změny sledovat.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce