Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Virtuální centrum Hepatitida C

Vše důležité o virtuálním centru hepatitida C.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
kveta

Da sa liecit hepatitida typu c?

Petr

Hepatitida C se léčí Interferonem. Léčba je drahá (ale plně hrazená) nepříjemná (mnoho vedlejších efektů), dlouhá (6-12 měsíců), a úspěšná pouze asi v 50 % případů. Vzhledem k výše řečenému není vždy jednoduché rozhodnout, zda má léčba smysl.

Jan

Na stránkách www.fohowcz .cz je pod názvem F002 popsán produkt TČM Sanbao, který má ve větších dávkách úspěch při prodloužení kvality života nemocných C. Snad to i léčí

Stanislav Rašner

je pravda, že je na světě nová léčba hepatitidy C ? Prodělal jsem léčbu interferonem ale neůspěšně.

Petr

Nová léčba na světe zatím není, bohužel. Ale pracuje se na tom - jde o takzvané inhibitory které se užívají ve formě tabletek, ale pravděpodobně to bude stejně nutné kombinovat s Interferonem. Kdy se to objeví na trhu, těžko říct, můj odhad je 5-7 let. Pokud selhala léčba PEGovaným interferonem, je možno ještě vyzkoušet Infergen. Je to sice taky interferon, ale má trochu jiné složení a někdy zabírá. Nevýhoda je že není PEGovaný, takže se bere buď 3x týdně, nebo dokonce denně. Druhý problém je se získáním tohoto léku, který je sice v ČR registrovaný, ale vypadá to že se sem už nedováží, takže je nutné zajistit individuální dovoz.

Monika
1x

Prosím o radu.Měla jsem žloutenku před 5 lety a docházela jsem na krev na infekční kde mi bylo sděleno že se mé tělo samo uzdravilo.Teď jsem již v 18tt a zaslechla jsem že tento typ žloutenky nikdy nevymizí a v krvi zůstane vždy malé množství.Proto se chci zeptat můžu nakazit při porodu své dítě?A pokud ano jaká je léčba?? (ještě bych chtěla dodat že sem se nakazila pohlavním stykem)

dadisek

Zhruba před třemi měsíci jsem se dozvěděla že má C u doktora jsem nebyla a nějak to neléčím ale ted mi zjistili že čekám miminko. Nevim co mám dělat už dlouho chceme dítě a ted se to povedlo jenže nevim co by se mohlo stát plodu nebo mě. Na léčení nemůžu, kvuli synkovi. Věděl by někdo co s tím?

Libuna

Pri prvnim tezkem porodu jsem se nakazila hep. C-pri transfuszi. To jsem ale nevedela a behem dalsich 10 let jsem mela jeste 2 porody.O tom ze mam C jsem se dozvedela o mnoho let pozdeji, uplne nahodou pri predoper. vysetreni. Vsechny 3 deti jsou zdrave. Preji hodne stesti

milca

Zdravím, novou léčbutrojkombinaci/ jsem minulí rok 2011-2012 absolvoval v rámci III.klinických zkoušek před schválením v ČR. Onemocněl jsme v roce 1976 po dárcovství plazmy. Po celou dobu nepříjemné až dost vážné dopady, především anemniem na minimu a tím i aktivita atd.. Výsledek ale stojí za to po skončení i po 12 a 24 týdnu viry na O. Měl jsem jich v těle při zahájení přes 70mil. Bohužel léčba drahá a asi bude v počátku velmi výběrová. Předchozí léčby byli během léčby s pozitivní reakcí, ale po 3 měsících opět nárůst virů.

P

Dobrý den, několikrát jsem dal normální malou pusu osobě, která dřív měla žloutenku typu c. Měla menší strup na rtu, je možné že bych se mohl nakazit?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce