Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Bradavice

Bradavice (verrucae) jsou nezhoubné novotvary. Jejich příčinou je virová infekce. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Václav Konečný
2x

Dobrý den, byl jsem u doktora kvůli vypálení bradavice na chodidle. Bohužel jsem měl asi smůlu na doktora, protože po aplikaci dusíku se mi bradavice ještě zhoršila a rozlezlo se mi to po celé noze. V rodině mám dermatologa, takže jsem si podruhé zašel k němu. Řekl mi, že příčinou toho, proč se mi bradavice rozlezla po noze je to, že ten předchozí doktor použil vatové paličky, které namáčel do dusíku, ale že viry jsou schopny přežít teplotu dusíku, takže tím jak to tam neustále namáčel mi na kůži přenesl akorát další viry, přičemž největší pecka je to, že tímhle způsobem se tam uchovávají viry i od předchozích pacientů, takže jsem měl na noze vlastně směsku cizích bradavic. Podle mého názoru taková léčba nemůže být morální a ani profesionální. Dejte si na to prosím pozor.

Lili Lí
2x

Dobrý den, tak moje zkušenost s bradavicemi. můj malý synek chytl bradavici nad kotníkem. Během krátké doby, velmi krátké, se roznesly po celém těle. Na obličeji naštěstí ne. Nejvíce na rukou, rostly i pod nehtama. Chodili jsme na dusík, ale on to špatně zvládal. Měl pokaždé puchýře. Až jsem jednou mluvila s panem včelařem, který mi řekl, jedna je matka, ta první a nejstarší, ostatní jsou potomci. Soustředit se na matku, určit ji jako viníka, tu pálit. Nám pomohl propolis, ale asi všechno dohromady. Tahle stará sviňucha se pomalu hnula stranou a my uviděli pod ní kořínky, vypadá to jako chobotnice a drží se. Následovalo vyleptávání odchlípnuté bradavice. Podařilo se, přesně jak řekl pan včelař. Ve velmi krátké době, do týdne, zmizela ona i potomci. Hodně hraje do karet imunita.

Marek

Já míval bradavici na noze a zbavil sem se jí za tak asi 2 měsíce s pomocí Duofilmu, co jsem si normálně koupil v lékárně.

petr
1x

Sam jsem s bradavicemi bojoval a nestaci samotna likvidace bradavic. Bradavice jsou viroveho puvodu a pokud se jich chcete zbavit, je potreba posilit imunitu. Pak se sance nasobi a imunitni system nedovoli dalsimu tvoreni. Nechci tu delat nejakou reklamu konkretnim pripravkum, ale pokud by mel nekdo zajem, mohu doporucit to co mam sam odzkousene. [email protected]

rosino
3x

1) pemzou nebo žiletkou odstraňte suchou kůži co to jde 2) naneste velkou vrstvu vteřinového lepidla 3) bradavice chcípne a za 3 dny se oloupe spolu s lepidlem 4) pokud jsou kořínky hluboké a pár jich tam zůstalo, naneste lepidlo znovu už jen na kořínky :))))) Byl jsem na tekutém dusíku - to nefunguje, je to devastující a bradavice se rozmnožila ze 4 kořínku na 150 kořínků. Nemá vůbec smysl chodit na kožní.

Katuš
1x

Ahoj. Mám bradavici na chodidle už asi 4 roky… nic mi na ni nepomáhalo… Měla jsem jich dříve na nohách více, kožařka mi je vždy vypálila dusíkem, ale tahle jediná zůstala, proto ji mám už dlouho... Nyní používám asi 14 dní kolodium forte… Mažu každý den… Kůži jsem se snažila vystříhavat, až tam byla menší díra, ale nyní tam jak byla bradavice, je jakoby takovej strup… Nevím, asi to je ta bradavice a změnila barvu na hnědou… Jenže dál nevím co s tím, jsem asi posera, ale když se toho strupu dotknu, tak to strašně bolí… Nevíte někdo co v téhle fázi s tím? Už jsem si ve vzteku a zároveň skoro s brekem říkala, že to nechám zarůst a už ji tam budu mít napořád:(:D… Ale to je škoda, když už jsem se dostala do fáze, že je tam hnědý strup… Budu moc vděčná za radu… Děkuji.

Katarína
1x

Katka, ja ti poradím. Kúp si v lekárni deci ricínového oleja a prášok do pečiva (Kypriaci prášok) Daj na malú lyžičku tošku prášku a nakvapkaj pár kvapiek oleja. Vymodeluj z toho hmotu podobnú žuvačke - tú prilep večer na bradavicu a prelep leukoplastom. Bude to trochu páliť, ale to vydržíš. Rob to tak aspoň dva týžde, ale poctivo, a bradavica zmizne. Ja som tak vyliečila z tejto nepríjemnosti dcéru - vypaľovania a iné zákroky u kožného lekára nezabrali), bradavice mala na chodidlách a veľmi ju to pri chôdzi bolelo. Dnes ANI STOPA po bradaviciach - babský recept, ale... zabral.

Zuzka
1x

Ahoj. Je mi 16 a jsem docela takový bolísko.. Prostě se bojím a fakt nesnáším doktory.. Mám na noze dvě docela velké bradavice.. Na chodidle.. Bojím se jestli to fakt hodně bolí a kdy budu moct normálně chodit? Poradíte mi někdo? Na dusík jsem chodila asi rok, takže ten zvládám...

Lili Lí

Bát se nemusíš, nebolí to, je to malé štípnutí. vydrží to i malé dětičky. Narazila jsem tu na názor pisatele, že se může stát a jistě se to už mnohým stalo, že po aplikaci dusíku, roznese lékař vatičkou vlastně další viry i viry ostatních chudáků, kteří tam přišly s nadějí, že jim to pomůže. Je to asi tak 50 na 50. Duofilm je dobrý, je to slabší koncentrace, lepší než nic. Když pomůžou babské rady, pomůže nebohému cokoliv, čemu uvěří, že mu pomůže.

mates

Zravím, já měl s bradavicemi také problém a to na rukou a nohou. začalo to před 4 lety asi půl roku po té co jsem si začal s teď už bývalou přítelkyní. Nepomáhalo nic, po dusíku vždy bradavice zmizely, ale hned se objevily další a další. Asi dva měsíce po rozchodu s dotyčnou všechny bradavice sami zmizely aniž bych je jakkoliv léčil... nechápu :D asi byla nějaká přenašitelka či co, měla je také, zda je stále má netuším...

jakub

Ahoj co pak je to ta pemza u duofilmu? Mám velikou vradavici a nechci ji vypálit chci se ji zbavit jinak ale česnek citron nepomáhá po citronu se mi udělají puchýře kolem bradavice poradte prosím bojují stín dlouho ale marně chci mít zase krásné zdravé ruce.

Roman
1x

Ahoj.. já jsem se dal cestou všech možných domácích pokusů, použití banánových slupek, česneku, sůl, citron.. poté jsem přistoupil k lapisu, který také nezafungoval. nakonec to nejjednodužší řešení bylo tím nejúčinějším. (btw moje bradavice byly na prstu ruky).. Do hrnku jsem postavil lžičku a zalil ji vroucí vodou. Úzký horký konec jsem přiložil na každou bradavici a tím ji patrně spálil. Jedna se odloupla už cca po dvou dnech, ostatní následovaly. Sice to trochu bolí - dal jsem si za cíl vydržet to např. 30 sekund - ale zafungovalo!

Maverik
1x

Po 2 měsísích po mražení, česneku, salicylových mastí a čaga masti... sem šle na chirirugii.... měl sem asi 1,3cm velkou v průměru... hojení 3 týdny a vypadá to, že je to čistý :)

Lenka L.

Já měla bradavici jako dítě, bylo mi asi 8. Na noze, v rýze na ohybu prstu zespod. Nijak nebolela, akorát překážela a nelíbila se mi, tak jsem vzala nůžky a ustřihla ji. Když po nějaké době rostla znovu, ustřihla jsem ji zase a byl od ní pokoj.

Jarda
1x

Můj boj : velká bradavice na plosce nohy. Cca 3x4 cm. Zanedbaná asi 5 let. Dusík jsem zkoušel několikrát, i přes důkladnou aplikaci (býval jsem 2 dny na brufenech, a týden kulhal) se bradavice stále jen zvětšovala. Různé vodičky přes vrstvu zrohovatělé kůže vůbec nepůsobily. Pomohl mi následují postup : 1. nohu každý večer aspoň půl hodiny do lavoru s horkou vodou 2. poctivě! ostrými chirurgickými nůžtičkami ostříhat z bradavice každý kousíček mrtvé kůže, který jde (ze začátku je to třeba hodina práce) 3. potom natřít salicylovým kolodiem nebo duofilmem, je to totéž první týden to provozovat denně, když se dostanete skoro "do živého", stačí méně často a nenatírat kolodiem hned, ale třeba až druhý den. Bral jsem k tomu vitamín B a hlívu, co kdyby to taky mělo nějaký vliv. po 2 měsících je ta potvora skoro pryč, zbývá mi už jen jedno malé ložisko. držím všem palce. Jarda P.S. pro salicylové kolodium si běžte na kožní pro recept, pak je zadarmo. A chce to lahvičku se štětečkem ve vičku pro pohodlnou aplikaci.

Aneta

Zdravím, mám několik bradavic na levé noze a jednu velkou na pravé.Ta velká jde velice moc do hloubky.Začala jsem léčit nejprve s česnekem,dala jsem česnek a zavázala.Jenž mě to po několika hodinách začalo pálit,protože jsem si ten česnek dala i na zdravou kůži.Pálení se někdy nedalo vydržet,někdy pálilo dlouho do noci a já nemohla spát.Potom jsem zkusila Hlívu ústřičnou v tabletách +alespoň třikrát týdně zavázat nohy na noc,nebo i přes den.Dávala jsem si na ně tea tree olej nakapaný na vatovém tamponu.Toto zkouší až do těď a pomocí každodenního brání hlívy se mi bradavice výrazně zmenšila,už nevolí,jen někdy lechtá...Ale ta velká ne a ne se jí zbavit,pořád bolí i přes zábaly a Hlívu,nezlepšuje...Nevíte co na to????Předem děkuji....

Zdeny

Ahoj, chtel bych se podelit o svou zkusenost s lecbou bradavic, mel jsem je na ploskach nohou a take na palci na ruce. Vyzkousel jsem nasledujici metody, ktere nepomohly: dusik (pul roku) Isoprisodine na imunitu Hliva ustricna cesnek Verumal, Duofilm rozpustena morska sul Nakonec mi pomohlo nasledujici: Echinace, Hliva ustricna a hlavne Spirularin VS Hodne zdaru vsem

David
3x

Ahoj. Z těchto stránek jsem čerpal sílu a odvahu, tak taky přispěju svou zkušeností. :-) Měl jsem planární bradavici na patě. Snad dva roky. Chodil jsem s tím na kožní, kde mi dávali různé masti, krémy a vodičky. Postupně jsem vyzkoušel kyselinu mravenčí, fenarovou mast, Kolodium forte, Verrumal i Duofilm. Nic nepomáhalo. Dvakrát Jsem bradavici vyleptal skoro až na kost a doktorka mi řekla, ať to nepřeháním, že už to stačí, ale ja pořád cítil jakoby takový trn v patě. Nejvíc při chůzi jen v ponožce doma na dlažbě. Bradavice mě nikdy nebolela, ale citil jsem ji, a to mě rozčilovalo, protože ji nikdo nezval. :-) Jednou jsem lečbu a nanášení masti asi přehnal a přenesla se mi i na palec ruky. Tak ošklivě pod nehet. To už jsem se začal bát, že to bude pokračovat dál a dál, protože rukama se dotýkám kdečeho. A tak jsem šel na laser, kde mi ale doktorka řekla, že bradavice na patě je zašlapaná hluboko a že to bude tak na dvě až tři ošetření laserem a hlavně s nejistým výsledkem. Doporučila mi jít na chirurgii. Představa, že bych nějakou dobu nemohl chodit, mě vybičovala k poslednímu pokusu. I z těchto stránek jsem se dočetl, že je třeba posílit imunitu. Proto jsem zkombinoval tuto léčbu: * každý den tabletka s hlívou ústřičnou * velmi často (skoro denně) dva až tři stroužky domácího českého česneku (s topinkou nebo i syrový) * na patu každou noc Verrumal přelepený náplastí (aby neskončil na peřině) * nehet od palce jsem upiloval až do "živého" nehtu, abych se dostal k celé bradavici a každou noc jsem ji potřel Duofilmem (Verrumal docházel a začal houstnout, takže na prstu nechtěl držet) Tohle jsem držel poctivě celý měsíc a bradavice zmizly skoro současně. Nedokážu to vysvětlit, ale jsem šťastný jako blecha. Nevím, co nejvíc pomohlo, ale tipuju, že kombinace všeho dohromady. Navíc jsem během léčby odjel na dovolenou k moři (slaná voda prý taky pomáhá) a relaxoval, což zase pomáhá imunitě. Pamatuji si, že bradavice začaly mizet jakoby zevnitř. Nevím, jak to lépe vysvětlit, ale měl jsem prostě dojem, že si s nimi tělo najednou dovedlo poradit samo. Proto si myslím, že klíč byl v posílení imunity. Hodně štěstí všem!

Jirka

Ahoj všem, před dvěma lety jsem taky hledal na netu návod jak se zbavit bradavic na plošce nohou, které jsem měl skoro 15 let. Nikdy nebolely, ale vadily! Všechny rady, které jsem vyčetl bohužel nepomáhaly. Nakonec jsem se zamyslel nad stylem života a stravováním. Přesně jak píše David - posílit imunitu a imunita je v pořádku pokud jsou v pořádku střeva. Střeva jsou v pořádku pokud člověk nekonzumuje cukr, jedy v potravinách, uzeniny a pečivo. Tělo tráví rychleji a nezatěžuje se chemií! Někomu se to může zdát jako nesmysl, ale v lednu 2014 jsem kompletně přehodnotil stravování a v dubnu jsem náhodou zjistil, že bradavice na nohách jsou pryč. Nemůžu tedy říct, jak dlouho trvalo než jsem se jich zbavil, protože hlavní změna jídelníčku nebyla kvůli bradavicím ale kvůli omezenému pohyblivosti, který jsem právě díky "zdravé" stravě vyřešil a jako bonus k tomu zmizely i bradavice.

Jean

změnou životosprávy se dosáhne, nejen posílení imunity, ale vyhubení mikroparazitů, chlamydií a dalších virů, které všechny potíže působí !

Nikola

Dobrý den, taky přidávám svoji "bezva" zkušenost s bradavicemi. Jednu největší (mrchu) už léčím 3 rok a ne a ne se jí zbavit. Dusík, verumal, vlaštovičník, ocet s česnekem mi nepomohly a to jsem opravdu poctivě léčila každý den. Teď zkouším Acetocaustin Pen. Je to pero, které se přikládá na postižené místo a musím říct, že pozoruju výsledky. Myslím si, že to bude to jediné, co mi snad pomůže.

beky

Niki, zrovna řeším bradavici synovi, sama jsem to jako dítě měla x let a vracela se mi, řešila jsem dusíkem, lapizem, řezáním atd. vše co tenkrát šlo ale kořínek byl hluboký tak to trvalo, pokud se řeším brzo, vyléčí se vždy rychle, hlavní je si to holt hlídat. malému mažu bradavičku kolodiem (tekutý gel vlaštovičníku s pryskyřicí), zabírá po dvou dnech už, ikdyž pár týdnů hodlám léčit a hlídat ještě. Vždy doporučuju zvýšit vitamíny, hlavně B apod. na imunitu. Z přírodních věcí jíst a mazat také místo slupkou od banánu, česnek nebo med, propolis... vše působí, je ale x druhů bradavic a tak je třeba hledat a zkoušet, takže se držte Nikčo a určitě to bude dobré.

Cz
1x

Bradavice na plosce nohy me trapila temer dva roky. Cesnek v octu nezabral ani po trech tydnech, ambulantni odstraneni lzici take ne. Dusik opakovane take bez trvalejsiho efektu. Nakonec zabraly 2 tydny u more-kazdy den koupani ve slane vode+chodit boso po pisku. Bradavice odumrela a sloupla se uplne bezbolestne.

Honza

Byl jsem na vypálení bradavice dusíkem před dvouma dněma a na noze mám opravdu velký a bolestivý puchýř, při došlapu hodně bolestivé. V noze mám velký tlak a nepříjemné bolesti, existuje jiný způsob nežli propíchávání a střihání puchýře?😐

Veronika

Ahoj lidičky dlouho se léčím s bradavicemi na nohou. Je to velmi bolestivé zkoušela jsem různé mazání a ono nic. Tak až mi pan doktor na chýře napsal kyselinu mravenčí. Vypadá to že to funguje ale to leptání je bolestivé. Ahoj Verča

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce