Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Štítná žláza a její choroby

Nedostatečná činnost štítné žlázy se projevuje zpomalením tělesných funkcí (únavnost, zimomřivost, zácpa) i psychiky (nezájem o cokoli, nevýkonnost), v pokročilých případech zhrubnutím hlasu a přibýváním na váze (ale hypotyreóza je zcela vzácně příčinou těžší obezity). více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
marie
1x

Co je pravdy na tom ze onemocneni stitne zlazy ma vliv na plod? A v jake mire? Nelecila jsem se rok, myslela jsem ze to neni za potrebi, nikdo mi nenaznacil ze by ma situace se stitnou zlazou byla nejak spatna.... byla jsem na odberech a vysledky zdesily i meho doktora, varoval me ze nesmim otehotnet, ze dite by mohlo utrpet nejakou vadu.... muj dotaz je - pouze ted? Bude vse v poradku po par mesicich lecby a vyrovnani hormonu a stavu meho tela? Je mi do breku, jak snadne je znicit zivot nekomu kdo jeste ani neni na svete....

karel

15.2.2014 jsem se podrobil vyšetření krve s tímto výsledkem. S TSH 36,721 mU/l , P FT MEIA 7,2 pmol/l , S LH ELISA 3,0 U/l Prolaktin P PRL 182 mlU/l P ACHT 3,49 ng/l , S CORTISOL 363 nmol/l . MUŽETE MI PROSÍM NAPSAT CO TO ZNAMENÁ ? DĚKUJI

Mudr.Ilona Kolinpová Csd.
1x

Dobrý den,na základě vaší otázky bych vám ráda doporučila následovné : Začněte cvičit ne moc,ale tak přiměřeně..A neválejte šunky doma před televizí :) Mnozí pacienti se snaží a vy ne? Pak nám tu neskučte:) A zajděte si na endokrinologii,tam vám pomůžou sestavit co nejvhodnější jídelníček pro nedostatečnou funkci štítné žlázy. Pěkný den Mudr.Ilona Kolinpová

Jani

Zdravím. Zjistili mi vyšší hodnoty při testech na Štítnou žlázu kdy maximum je snad "4.20"a mě vyšlo "8.98" Tak by jsem se chtěla zeptat jestli je to hodně špatné. Děkuji za odpověď.

Marcela
2x

beru prasky na stitnou zlazu, ale v poslednich par mesicu jsem stale unavena a nemam do niceho chut. Vse delam, ze musim a hodnekrat to ani nedokoncim.

lena

Dobrý den,beru Letrox 100,jenže poslední dobou mám návaly horka,někdy zimnici,buší mi srdce i když tep je v normě.myslíte,že by to mohla znamenat zhoršení?? mám docela obavy.díky

Jean

může to být chlamydie pneumonie !

Jean

chlamydie dokáží žít v malých nenápadných koloniích téměř ve všech orgánech, jsou příznaky nemoci velmi nespecifické, často se jedná o velkou kombinaci příznaků. Navíc škodí i endotoxin, který se vyplavuje do těla a je zanášen krví do všech částí našeho těla, od nervových zakončení, přes cévy, vlásečnice, mízní systém. Typickým společným znakem u mnoha pacientů je ale meteosensitivita, to znamená zvýšená citlivost na počasí, tzv. biozátěž. Zhoršení příznaků u zhoršené biozátěže je častým a skoro pravidelným jevem. Za všemi těmito potížemi může stát chronická chlamydiová infekce. Nejčastěji napadený člověk trpí více příznaky najednou, charakteristická je dlouhodobost potíží, jejich postupné zhoršování a často nenápadný začátek. A neznámá příčina a neúspěšnost léčby! Tedy : náhlé rýmy, tvorba hlenů v dýchacích cestách, afty, alergie, kožní onemocnění postupně se objevující, vypadávání vlasů a ochlupení, bolest zubů, bolest, ztuhlost a otoky kloubů i svalů, brnění prstů, třes rukou i hlavy, únava, ospalost, malátnost, chronická únava, nechuť k životu. Pokašlávání, zhoršování psychiky dané napadnutím nervů endotoxinem. Rizikové těhotenství, neplodnost, zánět prostaty dané usídlením chlamýdií v pánvi. Pocity bolesti v různých částech těla dané napadením nervových zakončení. Napadení cévního systému. Většina příznaků je dána dlouhodobým drážděním nervových zakončení napadených orgánů v těle. Z toho si můžete udělat jasný úsudek, že nelze stanovit diagnozu přesně, protože nemov má tisíc tváří. Pokud máte nespecifické, zhoršující se zdraví, bolesti v těle, postupně se zhoršující zdravotní stav a chronickou únavu, také někdy postupné psychické změny, je dost pravděpodobné, že ve vašem těle jsou aktivní ložiska chlamydiové infekce a ty vám chronicky škodí. Neexistuje jiná tak hodně rozšířená infekce, ostatní infekce mají daleko menší schopnost takto přežívat a škodit. Díky dlouhodobému dráždění organismu, nervů a cév a také parenchymatozních tkání, je chronická infekce také jednou z hlavních příčin závažných onemocnění jako je rakovina parenchymatozních orgánů, nervové onemocnění- sclerosis multiplex atp., mozkové mrtvice, angina pectoris, bolest srdce, poruchy krevního tlaku, cukrovka, lupénka, bolesti kostí a okostice. Záněty kloubů, dna a poruchy štítné žlázy.

Krystína Neumannová

Dobrý den měla bych dotaz je mi 30let,od 15let jsem se mela lecit na stitnou zlazu.Bohuzel,krome tri let jsem to brala na lehkou vahu.Od porodu trpim na deprese,prasky na to ale neberu, jsem unavena,zimomriva,mistama me trochu poboliva pri polikani na krku,kazdy den zapominam a padaji mi vlasy. Nyni jsem byla u endokrinologa,vzal mi krevni testy na rozbor.Chtela bych se zeptat kdyz se zacnu uz konecne lecit na stitnou zlazu,zmizi mi priciny a nasledky?Za jak dlouho priblizne by se melo vse zlepsovat?Ja vim jsem krava,doufam ze vse pujde ale napravit.

Jarmila Šromová

beru eutyrox 100, sobota, neděle po půlce, jinak mě paní MUDr. zjistila zvětšené PŤ, levý lalok má odoperován 30 let, nepřibírám, spíše ubírám kila za měsíc dokonce 5 kg, nevím proč, nevadí mě to, je to nyní lepší nabrala jsem 2 kg a je mě dobře, neškodí to tělísko zvětšené na organismus? Děkuji

Janka
1x

CHCI SE ZEPTÁT .NA SONO MI ZISTILI NA ŠTITNÉ ŽLAZ ŽE MÁM HODNE UZLIN /10/ RŮZNÝCH VELIKOSTI.LEČIM SE NA HYPOTHYREOZU/znižená/. mám se obavat co to znamená.děkuji.

Alena
1x

Dobrý den,v roce 2018 mi byla odstraněna část slinivky pro útlak cystami,které se mi tvoří v břiše,po roce druhá operace ,kde mi odstranili pro totéž cystu v játrech12 cm mám 2 roky Tinitus a něco ze štítnou žlázou, Je mi 77 let,jsem vitální,schudla jsem 3 kg,měřím 154 a vážím 54 nejsem zimomřivá,jím zdravě a ráda.Děkuji za postoj ,pokud je to možné ! Mám ráda teplo ale ve dvou stupních pracuji na zahradě ve svetruJe moje št.žláza hyper nebo snížená funkce.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce