Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zánět vedlejších dutin nosních

Zpočátku se obvykle jedná o infekci virovou. Příkladem nejčastější, běžné virové infekce, s kterou má každý bohaté zkušenosti, je nachlazení. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr
7x

Dobrý den. Zhruba asi 2 roky mám potíže, které se posledích 1/2 roku stupňují. Mám otok v levé nosní dutině, kterou nemohu pořádně dýchat, pálí mě v ní a mám špatný čich. Dále pocit plnosti v levé tváři, bolest v levém spánku která přechází až do oka. Na něj vidím sřídavě rozmazeně (mění se to s bolestí během dne). Mám problémy s mluvením, jako bych polykal slova - něco na způsob huhňání. RTG neukázalo vůbec nic, na CT se zobrazily 2 drobné polypy, v pravé i v levé VND. Na neurologii byla jednoznačně vyloučena neuralgie trigeminu, oční vyšetření v pořádku. Po těchto vyšetřeních mě bylo zděleno na ORL v FN Plzeň, že mě jako ORL chirurgové nemohou nikterak pomoci, přitom neurolog do zprávy jasně napsal, že se jedná o ORL přícinu. Co mám prosím dělat ? Jsem už z toho na nervy, provaz kolem krku snad neni jediné řešení......

Martin
3x

Dobrý den, asi před 2 hodinami jsem byl na punkci, ale moc se mi neulevilo, ba naopak. Je to normální??

Katuš
9x

Dobrý den...za tři dny mě čeká punkce dutin..:/ strašně se toho bojím.Všichni mi říkají,že to strašně bolí...je to pravda? Nevíte někdo o nějakém video,které by mě na to aspon trochu připravilo? Mám strašný strach.Předem děkuji..Katuš.

Tomáš
7x

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně vzniku encefalitidy při zánětu dutin. Je pravděpodobnost vzniku encefalitidy při zánětu dutin vysoká? Popř. za jak dlouho se mohou při pozdě léčeném zánětu dutin a vzniku encefalitidy objevit příznaky a jaké? Já sám nyní procházím léčbou zánětu vedlejších dutin. Příznaky zánětu jsem měl více jak 2 měsíce, ale nevěnoval jsem jim přílišnou pozornost, jelikož nebyly nijak extrémně nepříjemné a jejich příčinu jsem přisuzoval změnám počasí a obyčejnému nachlazení. Po návštěvě lékaře a objevení zánětu dutin mi byla nasazena léčba antibiotiky. Již téměř dva měsíce u sebe ale pozoruji poměrně nepříjemné potíže, které jsou čím dál častější - velká a nečekaná ospalost a to i za nějakou dobu po vydatném spánku, svědění očních spojivek a světloplachost, či občasná nemožnost porozumění čtenému textu a celková zmatenost a nemožnost se soustředit. Dělám například chyby, které bych dříve rozhodně neudělal. Mohou tyto příznaky mít spojitost se vznikem encefalitidy? Děkuji za odpověď.

Lára
9x

Punkce nebolí, jelikož v dnešní době ti "tu část" pochopitelně umrtví. Jde jen o to, že je punkce nepříjemná a poprvé se člověk spíš bolí toho, co bude a vyděsí se tak vlastně sám. Já sama občas vyjdu z ordinace se slzami v očích, ale to jen proto, že když se doktor dotkne tou tyčinkou citlivého místa v nose, tak ta slza vytítne sama (jako když člověk kýchne - taky vylétne slza a člověk ani neví jak). :D Jinak jak píšete vy - 2 hodiny po punkci mě hlava třeští jak blázen, ale to přestane a pak cítíte naopak strašnou úlevu. Punkce se rozhodně nebojte - nebolí, jen je nepříjemná.

Pavla
1x

Dobrý den, již přes dva týdny trpím hnisavou rýmou. Prvních pár dní jsem vykašlávala velice hutné hleny až hrudky, teď je už jen smrkám a vykašlávám jen občas. Měla jsem přes týden ucvpaný nos, brala jem olynth, který smím brát pouze 7 dní, takže už ho neberu a mám bioparox. Před pár dny mě ale začala bolet nosní přepážka, když smrkám a dotknu se nosu a zvlášť uvnitř chrupavky, hrozně to bolí a celou dobu mě bolí i krční uzliny. Myslíte, že je to klasický průběh zánětu dutin? Prosím poraďtě, děkuji

Andrea

Dobrý den, se záněty vedlejších dutin nosních jsem zápasila poměrně dlouho. V léčení mi poměrně hodně pomohl wobenzym. Zmírnil mi otok sliznice a zvýšil účinek léku.

Lenny

Dobrý večer,ocitla jsem se na těchto stránkách,protože se dostávám do stavu zoufalství. Třetí měsíc bojuji se záněty, dnes je to přesně týden po dobrání posledních antibiotik a opět marodím. Bude to pravděpodobně čtvrtý zánět dutin mám za sebou 6tery antibiotika +antibiotické kapičky a vždy jsem tři dny až týden dobrá a zánět či zprvu nachlazení je zpět. Rentgen,odběr krve-imunita + další vyšetření vše v pořádku. Punkci jsem zatím neprodělala,ale pokud by to mělo pomoci nebudu se bránit. Od posledního nachlazení beru dokonce léky na posílení imunity a ještě nějaké na sklidnění sliznice a stejně se to vrátilo. Už i pan doktor je ze mě zoufalý. Pokud jste s tím měl někdo obdobné trápení prosím napište, také uvítám případné doporučení na odborníka. Za jakoukoliv pomoc a radu předem děkuji s pozdravem Lenka

Daniela

Zdravim. Jelikoz kdyz trpim rymou seda mi to na usi a trpim zanety. Pred par tydny jsem prijela do UK a pred odjezdem jsem chtela byt poradne proklepnuta jelikoz me ryma trapila par mesicu a ucho bolelo, brala jsem antibiotika s tim ze hold musim pockat az ryma ustoupi - pak ucho odlehne a uslysim. Dopadlo to tak ze ryma ktera trva par mesicu nepresla jak po antibioticich, tak po prascich ktere mi dali...k tomu se pridali bolesti hlavy (jakoby tlak), kolem oci a znovu bolest ucha plus bolest v krku a nekdy problemy s videnim... Vcera jsem si zacala proplachovat nos soli s morskou vodou a musim rict ze rymy jsem se 'zatim nezbavila' ale aspon uz se uvolnila a jsem schopna vysmrkat se. Ac to neni nic prijemneho, doporucuji jelikoz po hromade prasku co jsem brala a kapek do nosu jsem se aspon 'nekam pohla' :-)

Dědek

leč si chlamydie a nevymýšlej blbosti

Jitka

ahoj,ja jsem ted mela sinusitidu zacatkem roku a neslo to porat vylecit,brala jsem na to leky a i antibiotika a porat me to bolelo,mela jsem to nad levym okem.Na punkci jsem nechtela jit a pak to preslo samo a spis bych rekla ze mi pomohl cesnek.Na jare jsem zacala s cerstvym cesnekem a ten mi protahl vsechny dutiny tak ze se uz nic neozvalo :o).Ziji u more,tak mi to vylecil i ten morsky vzduch.Ale ten cesnek doporucuji...a ze cely den j eto citit?No a co...clovek musi udelat pro zdravi maxumim,ale na punkci odvahu nemam.

Martin

Zdravím ve spolek. Nevím, jestli to znáte, ale celkem efektivní a velmi levnou prevencí proti zánětům nosních a vedlejších dutin je pravidelně prováděný nosní výplach konvičkou. Zkuste to. Pokud nevíte, o co jde, popsal jsem to zde: http://www.beznudle.cz/lex-cz-blog-0009.html

Petra

Dobrý den mám 5 měsiční dcerku boli ji ouško bere na to kapky ale tet ji smrdí z nosu a pusy dýchá jako kdyby měla rýmu ale tu nemá sála sem jí ale nic žádná rýma má stým někdo prosím vás vzkušenost děkuji za odpověď

Petr
1x

Dobry den. Chtel bych prosim poradit. Zhruba pred 10 lety me vytrhli zub. Pote jsem mel veliky zanet dasni. Od te doby me s prestavkama vyteka z nosu zapachajici zlutozeleny hlen. Obcas se mi to zablokuje a zpusobuje silne bolesti hlavy. Navstivil jsem nekolikrat praktickeho lekare, ktery me predepsal antibiotika a ruzne nosni spreje. Nosni spreje me pomahaji s odblokovanim nosu, ale problem neustale zustava. Pred mesicem me vytrhli nekolik zubu a opavdu hodne zapachajici hlen me zacal misto nosu tect primo do ust. Nevim, jestli se jedna o zanet dutin nebo neco jineho. Prosim o radu, opravdu bych rad vedel, co me ''hnije'' uvnitr hlavy. Rad bych se toho zbavil, obtezuju sve okoli zapachem z ust ( predtim z nosu). Zubarka tvrdi, ze se zubama nic spatneho neni, ze mam navstivit praktickeho lekare. U lekare jsem byl s timto problemem nekolikrat, akorat me odebral krev, ktera je pry v poradku a pak me predepise novy spej do nosu. Prosim pekne o radu. Dekuji. Petr.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce