Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Tenisový loket

Tenisový loket je onemocnění, které řadíme do skupiny tzv. entezopatií. Je druhým nejčastěji vyskytujícím se onemocněním této skupiny. Prvenství drží bolestivé postižení šlachy m. supraspinatus, což je sval významně se podílející na funkci ramenního kloubu. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
hanina
1x

Dobrý den, mám 3 týdny po operaci ten.lokte - Hohmann. Ruku mám od operace v sádrové dlaze - 2 týdny dlaha až k prstům, nyní, po vyndání stehů přesádrována před prsty a k sundání dojde až za 3 týdny, celkem tedy po 5ti týdnech!! Měl to také někdo tak? Po tak dlouhé době znehybnění se docela obávám následné rhb.....

Soňa
3x

Dobrý den.Před třemi týdny jsem měla operaci golfového lokte.Před týdnem vynání stehů.žádná sádra,ani dlaha.Nyní chodím na rehabilitaci.Rehabilitační sestra mi loket rozcvičuje tím způsobem,že mi ohýbá ruku v lokti a silou tlačí k ruku k rameni a jde až přes bolest.Mám loket ještě zatuhlý,jelikož mi vzali i kousek kosti.Kdybych věděla,že bude ruka po operaci a při rehabilitaci tolik bolet,tak bych na operaci ani nešla.Před operací ruka nebolela tak jak teď.Zítra jdu na další rehabilitaci a mám z toho hrůzu.čeká mě jich ještě sedm.Máte někdo zkušenosti jak s vámi cvičili na rehabilitaci?

Dědek

příčina byla asi úplně jiná a ještě se ozve, užívej protivirové bylinky

Radek Bartoň

Dobrý den, přečetl jsem si Váš dotaz a Vaše situace bude v reflexním napětí hloubkového stabilizačního systému, to znamená, je nutné vyladit svalový a úponový systém. Setkal jsem se již s řadou velice podobných případů, pokud budete mít zájem, velice rád Vám pomohu, kontakt na mne najdete na odkazu www.rehabilitace-barton.cz

.

zase vedle :-)

pajko
6x

Zdravím. Já mám problém s tenisovým loktem již pět let. Poprvé mě pomohla aplikace sádry na 14 dní a následná magnetoterapie.Poté jsem byl bez problémů téměř tři roky.Před dvěma roky se mě bolest vrátila.Následovala opět sádrová dlaha na 14 dní a magnetoterapie.Došlo už jen ke zmírnění bolestí a následovala návštěva na ortopedii,kde mě byl aplikován obstřik a epikondilární páska. Po obstřiku byl tři měsíce klid, ale postupně se bolest začala vracet poté následoval další obtřik a rehabilitace (protahovací cviky a ultrazvuk).Cca po měsíci se bolest (menší) opět vrátila .Při práci jsem se bez epi.pásky neobešel a několikrát denně jsem prováděl protahovací cviky.Postupem času se bolest zvětšovala.Zakoupil jsem si kostivalovou mast,ale po aplikaci masti mě objevily na lokti rudé fleky a tak jsem ji přestal používat.Následovala další návštěva ortopedie, kde mě byla doporučena rázová vlna.Po pěti bolestivých aplikacích v průběhu cca sedmi týdnů (3x po 400,-Kč a 2x zdarma). nedošlo téměř k žádnému zlepšení. Po několika dalších týdnech se bolesti opět zhoršily a následovaly opět obstřiky.Po obstřicích následovala úleva asi 2 až 3 týdny. a poté mě byla doporučena operace lokte.Stávající stav lokte: v klidu a ráno je to bolestivé mírně,při výkonu práce a večer se bolesti stupňují.V práci používám dále epi.pásku, provádím protahovací cvičeníse a snažím se část prací dělat druhou rukou.Na operaci jdu za 10 dní a rád se s Vámi podělím o svém stavu. Předpokládaná doba prac. neschopnosti je 2 až 3 měsíce. Tak jen doufám ,že dojde ke zlepšení. Zdravím Pajko

martina
1x

ahojte,ja mám tiež taký problém a tiež som si už vytrpela a teda ešte trpím vo februáry teda unoru minulého roku som absolvovala unikátnu dvoj operáciu aj tenis. aj golf.ľakeť po operacii zaves na dva týždne potom stehy ex rehabilitácia magnetoterapia mäkké techniky teda máckanie pooperačnej rany a nakoniec záťažové cvičenia po 2a pol mesiacoch návrat do zamestnania že je všetko ok aj bolo no nie na dlho prvý mesiac som zvládala bez zazračnej ružovej tabletky no čím som dlhšie robila tým sa bolesti viacej ozývali a boli intenzívnejšie až som sa rozhodla že sa nechám preradiť na lahšie pracovisko no asi už bolo neskoro lebo po osem hodinovej smene som prišla domov a nevladala som ani kľúčom dvere otvoriť a to ani nehovorím o varení a žehlení a vlastne všetky domáce práce mi robili problém a že najesť sa príborom to bola sranda.Jeden deň ma napadlo bol to piatok že si sadnem za net a zistím si všetko o mojej chorobe tak som čítala až som sa preklkala na stránku že choroba z povolania no a podla toho čo som naštudovala som začala konať telefonát na kliniku pracovného lekárstva ,objednať sa na konzultáciu tam mi povedali ake dokumenty si mám priniesť a hurá k obvodnému lekárovi s tým že som objednaná a treba mi papiere no veľmi sa mu to nepáčilo ale nič mu iné nezostalo.Tak hurá na kliniku a tam som s poležala týždeň všemožné vyšetrenia ortopéd neurolog rtg emg chladový test no bolo toho dosť každý lekár sa ma pýtal na zamestnanie aku pracu robím.Po týždni vyšetrení som išla domou z diagnozou tenisový lakeť golfový lakeť na obydvoch rukách syndrom karpálneho tunela z nadmerneho jednostraného preťažovania organismu a teda že nesmiem robiť prácu ktorú som do tej doby robila.Lekárka ktorá ma ošetrovala mi medzi rečou poradila že zavesiť ruky na krk a nerobiť vôbec nič.Dobrá rada nad zlato hlavne pri dvoch deťoch.Tak som bola aj na rehabilitáciach rôzneho typu na protizápalových ožaroch na onkologii na operácii karp.tunela všelijaké masti na lakte bandáže.Výsledok žiaden som 7 mesiacov na pn ruky v klude a bolesť stale rovnaká.Tak vám želám aby vaše trápenie nebolo také dlhé a bolestivé.

pajko
1x

Tak už mám po operaci (22.1. dle Boyda), dle lékaře, který mě operoval, tak to v tom lokti byl masakr. Ruku mám od druhého dne po operaci v sádrové dlaze (na 2 týdny) a zatím celkem v pohodě. Jen v určité poloze mírná bolest. Pak již přijde postupná rehabilitace. Předpokládaný návrat do práce a plné zatížení (3měsíce). Hlavně mě bylo zdůrazněno, abych nic neuspěchal a zatím ruku nepřetěžoval. Jak postupuje léčba dám zase vědět. Zdravím Pajko

pajko
1x

8 týdnů po operaci dle Boyda. Jizva po operaci je krásná,ale lehce citlivá. Pobyblivost ruky je téměř v plném rozsahu.Již si mohu vyčistit zuby,mohu psát a běžné lehčí domácí práce jen s nepatrnou bolestí.Test třetího prstu nebolí,ale bolí test zvednutí židle a plné propnutí v lokti.Lehká bolest je i při ohnutí zápěstí.Při větším zatížení se bolest zvětšuje.Se stavem před operací se to nedá vůbec srovnat (výrazné zlepšení). Absolvoval jsem ultrazvuk a protahovací cviky na celou ruku. Nyní probíhají další protahovací cvičení s postupně zvyšující se zátěží. Plné zatížení předpokládáno za měsíc. Jak postupuje léčba dám zase vědět. Zdravím Pajko

pajko
2x

12 týdnů po operaci a vše je OK. Ruka nebolí, lehce ji cítím jen při výrazném zatížení (při rotačním pohybu-dotahování). Při práci na doporučení ortopeda používám zatím epikondilární pásku,ale asi bych ji nosil nemusel. Po dvou letech mám konečně klid a jen doufám ,že veškeré problémy operace tenisového lokte vyřešila a recidiva se neobjeví. Zdravím všechny tenisáře a přeji rychlé uzdravení. Hlavně s léčbou nespěchejte!!! Pajko

Monika
2x

Jiz od prosince se lecim s tenisovym loktem.Uz mam za sebou 1xRHB ,obstrik,sadru,2xRHB me cekaji.Pracuji manualne 8hod na pasovce.Zvedam vic jak 3kg.Po konzultaci s ortopedem mi rekl ,pokud ti nepomuze ted RHB tak jdes na operaci.Doufam,ze mi to pomuze a budu moc se vratit zpet do prace.Nechtela jsem jit na PN,ale nic jineho mi nezbylo,protoze uz jsem nic v te ruce neudrzela..Preji vsem krasny den a hlavne brzke uzdraveni

Monika

zdravim ted mam po rhb 16.3. a je ta bolest jeste horsi.Rhb jsem mela ultrazvuk 8x a to mi rekli ,ze mi to pomuze. dala se ta bolest jeste do zahybu kde vam odebiraji krev. Setra mi rekla,ze si mam davat studene obklady a nepretezovat. 31.3. jdu na kont k ortopedovi jsem zvedava co vymysli ted.Chci at uz mi ta bolest konci a ja muzu jit do prace.

Soňa
1x

Zdravím,také mám několik let problémy s tenisovým loktem.Před 2 lety jsem byla na operaci s golfovým loktem.Operace pomohla.Stále bolí loket na téže ruce ,pravé,na druhé straně.Měla jsem nějaké rehabilitace,minulý týden obstřik lokte.Vždy to na chvíli povolí,ale pak se bolesti vrátí znovu. Doktoři říkají,že nemam dělat těžkou práci.Pracuji jako uklízečka a ruce dlouhodobě přetěžuji. Myslím si,že stejně půjdu časem na operaci,když nic nepomáhá. Také přeji všem spokojený život bez bolesti.

Pepa
2x

Zdravím mě pomohl laser hilterapia a po šesti aplikacích mám úlevu a loket přestal bolet, po prvních dvou aplikací to sice bolelo víc, ale po další se to zklidnilo a už mám od bolesti pokoj a můžu dělat i těžší práce bez bolesti.

Fík
1x

Tak 3 dny po operaci. Operace dle Nirsch - Potter. Dle op. protokolu nález zesíleného úponu ECRB + depozita kortikoidů. Provedeno uvolnění úponu, snesení lamely, návrt epikondylu částečná resekce pliky v kloubu. Ruka v měkkém obvazu na šátku, prý 3 - 4 týdny. Prsty na volno v šátku, obvaz jen v kloubu. Operatér prý nerad dává sádru. Bolest jen trochu, občas si vezmu ibalgin nebo tramal, ale je přiměřená. Otok ruky a prstů minimální. Užívám wobenzym - kvůli otokům, třeba je to jen placebo, ale co kdyby to pomohlo. Leduji. Kontrola za 5 dní. Tak pak dám zase vědět.

Vilém
2x

Rád bych někam sdělil svou zkušenost s loktem, protože má happyend. Loket mi dělal problémy asi rok a i po půl roce co přestal bolet neustále jsem pořád měl docela problém něco rychle a pořadně chytit, prsteníček a malíček mě vlastně neustále od loktu trochu "brněly"... Pak jsem po letech vytáhl ze šuplíku věc ce se jmenuje WRIST BALL. Je to taková koule určená k posilování předloktí, protože uvnitř ní je setrvačník, jehož rotaci musíte udržovat pohybem zápěstí, nebo celé ruky. Na loket je určitě lepší jen naklánění wrist ballem doleva doprava celou rukou...Každopádně pohyb setrvačníku uvnitř wrist ballu způsobuje vysokofrekvenčí vibrace, který se přenáší přes loket daleko po ruce, klidně až na hrudník, když ten setrvačník máte dobře rozjetej... No a hned po pár cvičeních mě ty prsty úplně přestaly brnět, a aj úchop je zpátky! Nějakej "stín" bolesti v loktu ještě cítím, ale je to tak 10%... Nevím vůbec, jestli tomůže fungovat u všech a je taky docela svalově náročný ten wrist ball ve vysokejch otáčkách udržet, ale za ty 2 stovky to pro fyzicky zdatný lidi určitě stojí za to zkusit...90 letá stařenka ho bohužel skoro určitě neudrží... Tak to zkuste a držím palce!

Martina
2x

Na tenisový loket a na jiné bolesti pohyb.aparátu mi pomohl kostival. Roste jako plevel v místech, kde je vlhko - nebo se mu alespoň více daří. Kořen na podzim, rozemelu, přiložím na loket, zabalím do igelitu, obalím vatou a obinadlem. Na jaře a v létě listy - namazala jsem ruku Olfen-gelem, na to přilepila listy, opět igelit, vata, obinadlo.Nechám to působit celou noc a další noc znovu. Dělala jsem to tak týden a fakt mi to asi na rok pomohlo. Teď mě to bolí znovu, tak jdu opět vytrhnout kořen kostivalu. Také mi nikdy nic nepomohlo, až toto. Poradila mi to babička.

tondys

Tenisový loket ...to je jen následek. Příčina je v nesprávné stravě, alkohol, tučné jídlo, cigarety... Zdarec, T

P. Vanecký

Dobrý den, pro úspěšnou léčbu tenisového lokte je důležitý stav jater a žlučníku. V těchto orgánech se vytvářejí látky odpovědné za hojení úrazú, chronických problémů, atd... Tenisový loket vznikne poškozením nebo trvalým přetěžováním svalu a kloubu. Pro zhojení tenisového loktu musíte mít v pořádku játra a žlučník. Obstřiky a léky proti bolesti pouze tlumí příznaky. Další příčinou tenisového loktu je též vadná páteř ( hlavně krční ). Pomáhají cviky na krční páteř.

Jean

příčinou je chlamydie a ostatní mikroparaziti :-)

Helena
1x

Dobrý den,jsem po operaci tenisového loktu 23.3.,sadrovou dlahu jsem měla 3.týdny az ke koníčkům prstů. Po sundání rehabilitace doma a ted chodim na cvičení ,ale stále mně Brno konečky prstů a nemůžu se ani podepsat.Chtěla bych se zeptat jestli to je normální stav a co mám dělat.

Helena

Dobrý den,jsem po operaci tenisového loktu 23.3.,sádrovou dlahu jsem měla 3.týdny az ke konečkům prstů. Po sundání rehabilitace doma a ted chodim na cvičení ,ale stále mně brní konečky prstů a nemůžu se ani podepsat.Chtěla bych se zeptat jestli to je normální stav a co mám dělat.

Jean

je to málo inf. ten. loket je asi blbost, brnění se nedá přesně určit

Bob Marley
3x

Zdravim vsechny, s tenisovym loktem jsem se trapil zhruba 7 mesicu. Privodil jsem si ho kombinaci badmintonu cca 3x tydne, neustalym nosenim novorozence a hlavne kazdodenni praci na PC, coz uz dneska vim, ze je na tenisak zlo nejvetsi. Samozrejme se k tomu pridala ma hloupost s ignorovanim pocatecni bolesti a problem byl na svete. Dostal jsem se do faze, ze jsem nebyl schopen zvednout sklenici vody a v praci to bylo kazdodenni peklo. O tenisaku jsem precetl kde co, posbiral informace a zacal bojovat. Nejdrive jsem ledoval, mazal kostivalovou masti, samozrejme naordinoval maximalni mozny klid a vysledek byl jedna velka nula. Po konzultaci s fyzioterapeutem jsem nasadil cvicecni na protahovani svalu + slach a tejpy. Vysledek byla sice uleva, ale v momente kdy se tejp sundal, tak jsem byl zase na zacatku. Tejpy sice trosku pomuzou, ale docela zkracuji slachy kdyz je clovek hodne natahne a bolest je po sundani o to vetsi. A ted co mi pomohlo. Za prve jsem si sehnal konopny olej, ale nic z lekarny co kolem konopi pouze proslo, ale domaci vyrobu, kdy k tomu clovek cuchne a uz vi, ze je to neco jineho nez co prodavaji kapitalisticti mastickari. Loket jsem mazal min. 3x denne vzdy tak minutu, kdy se musi mazat mnohem vetsi plocha nez pouze postizene misto. Po tydnu jsem byl na 50% bolesti a po mesici bolest zmizela uplne a ted uz je lehce citit pouze pri plne zatezi. A dalsi dulezita vec je zamyslet se nad tim co to zpusobilo, u mne to bylo nejvice jednotvarnou praci na PC, kdy je clovek 8 hodin denne ve strnule poloze a jedinny pohyb je chozeni na WC. Takze jsem zmenil polohu ruky na mysi, kdy jsem si z klasickeho stolu udelal stul do tvaru pismene L a tim pod loktem vytvoril pevnou podporu a zacal jsem si davat protahovaci pauzy. Dnes citim, ze ruka neni po praci ztuhla jako kdysi a bolest se hlavne nevraci, takze jsem snad na dobre ceste. Takze vsem drzim palce neb kdo to nezazil, tak nevi jak tohle dokaze otravit zivot...

Jean

nemyslím, že je to správné řešení

tomas
1x

tenisák jsem měl půl roku. ultrazvuk nepomohl, rázovou vlnu jsem odmítl (zdálo se mi to drahé a efekt nezaručený) po 4 měsících jsem o ní ale znovu začal uvažovat, ale náhodou se mi kolega zmínil, že na ní byl také a nepomohla mu. zkusil jsme i včelí žihadlo. po této aplikaci jsem cítil mírnou úlevu ale v tutéž dobu jsem si pořídil gumový špalek Flexbar. po cca měsíci cvičení znatelná úleva a začínám znovu hrát badminton. podotýkám, že nejsem placen firmou theraband ani nemám procenta z prodeje gumy :)

Laďa
2x

Zdravím i já jsem si zkusil bolesti tenisového lokte a po přečtení názorů na netu na tuhle problematiku jsem usoudil že mi lékaři​ stejně moc nepomohou tak jsem se dostal k informacím, které mě osobně pomohli, za měsíc bylo po problémech, potom jsem začal posilovat svaly na rukou a od té doby cca 5 měsíců nevím že mi něco bylo. Pomohlo mi 3 x denně nasvěcování biolampou postižené místo po cca 12 minutách po dobu jednoho měsíce .. A rada jednoho stejně postiženého. Dvakrát denně vypít následující lektvar -- Dvě kávové lžičky drceného zázvoru, 3 lžičky mleté kurkumy, dvě medu, popepřit černým pepřem, zalít mlékem 3,5%, ohřát téměř do varu ( v mikrovlnce?) , horké vypít..

Leoš

Dobrý den. Napíšu, co mi pomohlo. Dornova metoda. Přes 5 let jsem chodil na injekci, pomohla tak na tři měsíce. Měl jsem to i v sádře. Zkusil jsem i akupunkturu, laser, na rehabilitaci i elektriku. Nakonec jsem zkusil výše uvedenou metodu. Srovnal jsem si záda. Po 5 letech mi bolesti ustoupily. Po takové době to již bylo chronické a přesto to pomohlo. Je pravda, že jsem tam byl na dvakrát, protože jsem to najednou nevydržel.

Mirek

Ahoj všem,tenisový loket mě začal poprvé trápit letos na jaře.Nejdříve byla léčba ultrazvukem,naprosto bez účinku.Poté mi byl dán opich který zabral na 3 měsíce,loket začal opět bolet ale s větší razancí.Byl podán diclofenak,mazal jsem pravidelně Ibalgin mast,pote Voltaren,vše bez účinku.Dostal jsem tedy další opich ale bohužel už nezabral a bolest stále trvá.Nyní mám za sebou třetí aplikaci rázové vlny,čekají mě ještě dvě.Zatím se loket spíše pomalu zhoršuje než zlepšuje ale po poslední páté aplikaci se prý 6 týdnu čeká zda rázová vlna zabrala.Čtu zde spoustu příspěvku lidí se stejným problémem.Všichni dostáváme opichy,léky a masti.Zkoušel někdo z vás pravidelně poctivě alespoň 3 až 4 měsíce cvičit na tenisovy loket?protahovací cviky na svalové úpony?Rád bych tuto metodu vyzkoušel,myslím že pravidelné protahovaní by mohlo bolest zmírnit a zajistit i stálejší vysledek než opichy a jiné metody.Za každou odpověď budu velmi rád.

Martin

Má vlastní zkušenost. Po neúspěšném pokusu o léčbu cibulí jsem dal na radu léčitele a dle jeho rad jsem se Tenisového loktu zbavil právě pomocí mastí. Mast bylo nutno hojně nanášet na loket vždy na noc pod mikroténový sáček a zajistit nejlépe volnou elastickou síťkou. Nejprve jsem užíval kostivalovou mast(nejlépe domácí výroby), která prý musí místo zbavit zánětu. Bolest ustala po několika dnech, ale je nutné se zábaly nepřestat a pokračovat každou noc až do využívání celé masti(běžná velikost kelímku). To mi trvalo asi měsíc. Potom následovala mast arniková, která zničí a odbourá nově vzniklou nežádoucí tkáň a mast kaštanová, která místo prokrvuje a tím pomáhá rychlejšímu vyplavování nežádoucích látek a hojení. Tyto dvě masti je třeba střídat po týdnu. Týden balit do arniky a týden do kaštanu a tak pořád dokola až opět vše využíváme. Důležitá je asi ta trpělivost aby se bolest nevrátila, protože fakt ustoupila docela brzo během toho prvního měsíce a člověk už pak má tendenci se na ty skoro další dva měsíce mazání vykašlat. Takže doporučuji vydržet. Já mám už dvacet let pokoj, přestože jsem na začátku téměř nemohl udržet už ani tužku. Tak přeji zdar.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce