Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Atopický ekzém (Atopická dermatitida)

Atopickým ekzémem trpí 15 - 20 % Středoevropanů a jehož výskyt neustále stoupá. Ekzém nelze zcela vyléčit, ale důslednou prevencí a léčbou jej lze dostat pod kontrolu a v řadě případů i dlouhodobě zahojit. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi

Přikládám popis toho co pomohlo zbavit se ekzému na rukou mně: 1. „ZINCI OXIDI PASTA“ (zinková pasta, popřípadě zinková mast) aplikovat přímo na postižená místa. 2. Nutriční hodnoty ve stravě. Hlavně Ječmen. Kvalitní strava. 3.Hygiena: často prát, chránit postižená místa před vnějšími vlivy nejlépe 100%bavlnou.

Petra Brunová

Před měsícem jsem pro svoji pětiletou dceru koupila novou sadu Protopan a poprvé od jejích 2 let se ekzém tak zklidnil, že o něm nevíme. Na stránkách výrobce mají i dost zajímavých článků o rýzných režimových opatřeních - http://www.protopan.cz

Jan Hora
1x

http://www.atopik.mypage.cz

Nika

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

jsem Marian Carson

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

kaculinka208

Dobrý den, velice ráda bych vám také poradila jak na alergie a atopický exém,s čím máme dobrou zkušenost my....snad vám tím dám také alespoň nějakou naději na zlepšení.My objevili a užíváme už nějakou dobu něco, co je pro exematiky i jiné zdravotní problémy(máme vyzkoušené v rodině) opravdu a upřímně hodně dobré!.Náš teď už dvouletý syn začal ve třech měsících trpět na alergie a s tím spojené i exémy.Hodně se mu to dělalo na rukách, nožičkách a potom už i na obličeji,škrábal si to až do krve,byli jsme zoufalí! Nepřišli jsme vůbec na to co mu vlastně vadí,na co má alergii.Skončili jsme nakonec na alergologii a kožním...Nedávno jsme se dozvěděli o čínských bylinkách od OKG a zkusili je,i když ze začátku s nedůvěrou...protože těch všelijakých přípravků už je k dostání hrozně moc a připadalo nám to všechno už stejné,jen v jiné krabičce...a všechno jen vyhozené peníze...Ale tohle nás OPRAVDU A UPŘÍMNĚ NEZKLAMALO!! Malý užívá už skoro tři měsíce jak vnitřně,tak i promazáváme kůžičku těmi tinkturami z bylinek a je momentálně bez exému po třech měsících užívání a mazání! Přitom jí cokoliv,neškrábe se vůbec a žádný Fenistil ani jiná antihistaminika neužíváme už ty tři měsíce.. opravdu super:-) Určitě to chce nějaký čas na zlepšení,protože tohle je dlouhodobější záležitost a zázraky se nedějí,ale věřím,že my jsme teď na dobré cestě a z toho mám ohromnou radost :-) myslim si,že důležité je vyčistit tělo od všech jedů a toxinů,odkyselit celé tělo,zkrátka řešit tu příčinu nemoci a né jenom ten důsledek,který se objeví na kůži až nakonec v podobě exémů , máme tendenci to stále mazat mastmi jen zvenčí a neřešíme vůbec to, co se děje uvnitř! Ale nikdy není pozdě začít řešit to jinou cestou než jen antihistaminiky a kortikoidy,to je až ta poslední možnost..chce to jen rozhodnout se a chtít to změnit od základu...nechci nic vnucovat,ale pokud by Vás to zaujalo, moc ráda poradím i vám co na to přesně užívat... a nejsme sami komu to pomáhá, reakce dalších lidí mluví za vše...http://www.zdravicko-harmonie.cz/zdravicko-harmonie/eshop/7-1-OTAZKY-A-ODPOVEDI/24-2-Povrch-tela [email protected]

kapky

Dobrý den,slyšela jsem o nějakých kapkách na atopický ekzém,ale vedlejší účinek je hubnutí. Neví někdo jak se tyto kapky jmenují nebo jaké mají účinky ? Předem děkuji za odpovědi S pozdravem Eva

Somebody

Zdravím všechny, dlouhou dobu se mi dělal exém na obličeji a nic nepomáhalo, kortikoidy to akorát zhoršily a kolikrát jsem se bál vůbec vyjít mezi lidi, protože to bylo opravdu strašný. Začalo to tak před dvěma lety a od té doby - jednou se to zlepšilo, jednou zhoršilo. Krátkodobě mi na to pomáhaly obklady z Řepíku Lékařského, nebo vývar z domácně vypěstovaného konopí (na to bacha, není to moc legální :-D ). Nedávno mi jedna kamarádka ze školy poradila ať zkusím bio kosmetiku Cannaderm - www.cannaderm.cz - zdálo se mi to dost drahé (cca 200Kč za 150ml) a moc se mi do toho nechtělo, nakonec jsem zjistil, že když jim slušně napíšete na email, tak Vám pošlou i vzorky zdarma. - Nechal jsem si tedy nějaké poslat a výsledek, opravdu něco skvělého! Během dne jsem přestal šupinovatět a během 3 dnů se pokožka vyhladila a zmizelo i zarudnutí. Ksicht jak dětská prdelka, prostě super! Ze začátku jsem používal jejich Zklidňující krém Exema (na to šupinovatění) a když se to zklidnilo, tak Dětské mléko Robátko. - Po dopotřebování vzorků zdarma jsem si hned jedno Dětské mléko objednal. (dá se to koupit i v různých lékárnách - třeba na Kačerově u Metra v Praze) - je to sice 200kč za 150ml ale jak říkám, nic lepšího jsem za dva roky co se s tím nějak potýkám nenašel. Teď už se jen vždycky promáznu po sprše a obličej je úplně normální! Jinak mají i další různé krémy, vody, mastičky - nezkoušel jsem, ale od tohoto výrobce doporučuji snad úplně vše. :-) Jinak možná ještě jedna rada, pro Exematiky. Exém je nepříjemná věc, a běh na dlouhou trať, ale nenechte se nějak zbytečně knockoutovat z běžného života. - Já opravdu kvůli tomu skoro nevylézal, ale byla to blbost. Když jsem stejně musel do města, ano, cizí lidi v MHD na mě čuměli jako kdybych měl ekzém na ksichtu (taky že jo :-D ) ale kamarádi a přátelé mě měli pořád stejně rádi, slečna s kterou se více bavím mě podporovala a nevykašlala se na mě. ;-) A vůbec všichni, pokud se stydíte za svůj vzhled a jde s tím něco dělat (jste tlustý), tak se změňte, abyste se stydět nemuseli. Ale pokud je věc, kterou ovlivnit nemůžete (akné, exzém), kašlete na to. Ti praví Vás budou mít rádi i tak! Hlavně se mějte rádi Vy sami! Pěkný den Vám všem, kdo čtete tento příspěvek a udělejte pro mne něco, když už jsem strávil čas s psaním tohoto příspěvku a postováním do různých diskusí... Usmějte se! Je to zadarmo a Váš úsměv udělá svět lepším! :-)

Lenka

Dobrý den, prosím o radu, mám v obličeji (kolem nosu a rtů) nějakou vyrážku, vypadá to jako mini puchýřky. nalejí se vodou, prasknou a zahojí se. ale mezitím se mi udělají další a je to tak furt dokola. kortikoidy nezabraly. mám to už rok a kožařka mi zatím nic kloudného nedala. nejdřív říkala, že to jsou kvasinky a teď prý virového typu. Je to opravdu nepříjemné, začervenání řeším tenno- hermalem, ale puchýřky jsou furt dokola. Děkuji.

Dědek

málo inf. email

Paavlinka

Mě na ekzém nejvíce pomohla konopná kosmetika, používám krém Atopos, obsahuje 27% konopí, je v něm obsažen i panthenol, který pokožku zvláční a zjemní. Navíc už se nemusím ani tolik škrábat. Stojí sice okolo 200Kč, ale je fakt pomáhá.

Markéta

Před asi třemi lety jsem po celoživotních útrapách s atopickým ekzémem narazila na nějaké diskuzi na pozitivní ohlasy na autoimunitní vakcíny, které se vyrábí z vlastní krve a moči. Předtím jsem měla ekzém v tak příšerném stavu, že jsem si poležela na kožním oddělení v nemocnici. Bylam jsem zoufalá, protože ekzém se šířil dál a postihoval čím dál větší plochy. Nepomohly ani drahé mastičky, čaje atp. Takže jsem se objednala do Paracelsia v Praze, které se výrobou těchto vakcín zabývá. Chodila jsem k paní doktorce Chrudimové. Už po asi 5 měsích užívání těch vakcín se ekzém začal rychle ustupovat, a asi po třičtvrtě roce jsem měla kůži tak z 99 % čistou. Brala jsem kapičky cca 2 roky, a jelikož jsem byla celou dobu bez ekzému, rozhodla jsem se je vysadit, prostě zkusit, jestli se ekzém nevrátí.. Asi půl roku jsem byla bez obtíží, pak se ekzém objevil, ale v mnohem menší míře, než před léčbou. Jedná se o poměrně drahou léčbu (1 kapičky stály kolem 600 Kč, měla jsem dvoje, a jedny vydržely zhruba měsíc a půl). Do toho každého čtvrt roku kontroly v Praze (je to jediné zařízení v ČR), kde jsem nechala cca 1500 za analýzu krve. za celý život jsem ale investovala do všelijakých zázračných přípravků tolik peněz, že částka, kterou jsem nechala v Paracelsiu, se zdá směšně nízká...A navíc mě paní doktorka vrátila do běžného života. Můžu chodit v tílkách, aniž by na mě druzí koukali a ptali se, co to mám za hroznou vyrážku. A to nemluvím o psychice, ta se zlepšila o sto procent

Markéta

Ještě bych všem ekzematikům chtěla dát tip na Raw Food, neboli syrovou stravu. Ale pozor, veganskou, nejde o to, že byste třeba jedli syrové maso atd ;).. Kdybych o tomle stylu stravování věděla dřív, učitě bych to zkusila, protože lidé, co na to přešli, mají úžasné výsledky nejen v léčbě ekzému. Pokud někdo není zvyklý jíst zdravě, a tlačí do sebe jen průmyslově vyráběné potraviny, pro toho to asi bude náročné, ale ne nezvládutelné..

Bohdana

Zdravím všechny atopiky, nebo lupenkáře, astmatiky či alergiky!!!Já jsem se ekzémem trápila intenzivně 38 let. Vyzkoušela řadu krémů, mastiček, vakcin, procedur. Jen mě nikdy nenapadlo, že bych měla změnit bytovou drogerii. Jelikož jsem lepší o 80%, založila jsem o ekzému webové stránky.Velice ráda se podělím o svou zkušenost. Informace najdete na www.ekzem-atopicky.cz. Neváhejte napsat a zavolat. Budu se těšit Bohdana

Gabka

Já jsem si na atopický ekzém nechala doporučit Exemu zklidňující krém s obsahem soli z mrtvého moře a můžu všem, kteří na atopický ekzém trpí doporučit.. Rychle pomůže se svěděním a zarudlou kůži.

Klara
1x

Dobry den, trpim ekzemem, už od malicka, a vyzkousela jsem tuny kosmetiky a vzdy mne neco nevyhovalo, ale pak mi v Bio obchode pani prodavacka doporucila jejich novinku Havlikuv prirodni zazrak. Muzu jen vrele vsem dopurucit. Opravdu zabira a krasne hydratuje pokozku a co mne potesilo ze je na 96 procent bio :)

Milada

Já určitě na svědivou a podrážděnou pokožku doporučuji Exemu, jako atopik jí vlastně nedám z ruky a při svědění hned natírám ..

Kačka

Ahojte, také mé trápí atopický ekzém....taky mi nikdy nic nepomohlo: krémy, mastičky ani uprava stavy. Pak jsem si jednou při rýmě namazala popraskaný nos lékařskou vazelínou a druhý den, jako by nic. Tak jsem to zkusila i na ekzém a suchá mista na pokošce a již po třech dnes jsem na pokožce nic neměla. dá se koupit v lékarně a drogérce, je levná a vydrží vám hodně dlouho...je hodně mastná a má v sobě nějaké procento moči a to je údajně dobré na ekzémy. opravdu doporučuji :)

Natka

ahoj, na ekzém jsem nikdy netrpěla objevil se mi až teď v pubertě a vlastně nevím co s tím. Už jsem pár mastiček vyzkoušela, ale nic mi nepomohlo. Budu vděčná za jakoukoli radu

zita

čauky, zkus local cream. Mě nezabralo nic krom tohohle a vyléčilo mi to ekzem až jsem sama koukala

lenny

ahoj, mě pomohla kosmetika -417, je to přírodní z mrtvého moře a fakt mě to mile překvapilo :)

Natka

přírodní kosmetika nezní špatně, určitě se po tom poohlédnu a zjistím víc info, díky za tip ;-)

lenka

ahoj, na ekzém jsem nikdy netrpěla, objevil se mi až teď po porodu. No ale nevím si s tím moc rady. Už jsem vyzkoušela docela dost věcí a pořád hrůza děs

pavel

zdravim, já jsem měl ekzem na obličeji a dlouho mi na to nic nepomáhalo, zabral mi až local cream. Pokud chcete, něco nového vyzkoušet tak doporučuji toto

renata

Ekzem je mor, ex-přítel ho měl a opravdu to nejpřeji nikomu. Nutno dodat, že s tím bojoval už od puberty.

lenka

mě se to právě objevilo až teď v dospělosti a opravdu děs :( Co je to ten local cream? Seženu to v lékárně?

pavel

no to nevim, já jsem si to objednával přes net. To by jste se musela pozeptat... Já jsem si nejdřív napsal o vzorek a tem mi na požádání zaslali, vzhledem k tomu, že se mi to zlepšilo už po vzorku, tak jsem si to objednal

lenka

vám poslali vzorek? no to je super, tak to bych taky zkusila a uvidím, jestli mi to pomůže. Můžete mi prosím na psat tedy ten web?

lenka

dobře děkuji já se podívám a uvidím, ale ten vzorek mě opravdu zaujal

Žaneta

Jsem taky atopičkou a na ekzém používám jedině krémy s konopným olejem Atopos, doporučil mi je lékař a nemůžu si je vynachválit, mají moc dobré věci.

Doležalová M.

a nezkoušela jste některá radioxar krem? našla jsem ho na internetu, cena je dobrá, ale nechi kupovat další krém na nic.děkuju

Jaňula

neboj se ho koupit, na exem je dobrý a navíc ho používají u nás doma všichni, je oc příjemný, protože pak ruce nelepí

martina

a kolik cca stojí? a jak je velký?

Jaňula

Je to 150ml, přijde mi ho docela dost a stoji cca 150kč jak kde, mrkni se na internet, jak se ceny pohybují. Já jsem s krémem opravdu spokojená, mažu s ním vše :-D

martina

tak to je slušná cena.vyzkouším.

Jaňula

Určitě pak napiš, jak Ti vyhovuje a jak jsi spokojená :-)

Mirka

zdravím ve spolek, začal se mi dělat atopický ezém, tak jsem zkoušela mazat vším možným, co mi kdo doporučil a nic mi zatím nepomohlo. Nějaký opravdu dobrý tip by se mi hodil

Daniel

za sebe mohu doporučil local krém, měl jsem opravdu suchou kůži a ekzém a teď už to naprosto vymizelo

martina

Radioxar už mám doma, a zatím se mi zdá dobrej

Mirka

Daniel, to bych asi potřebovala, něco co mě toho zaručeně zbaví, protože už to nechci ani vidět... Co to je za krém? Seženu to v lékárně?

Ondra

kamarád to používal a taky byl spokojený, myslím, že jeho přesvědčil právě ten vzorek, že výsledky byly vidět docela rychle...

Welina

Už jsem taky vyzkoušela Radioxar. Je super..ryhle zaschne a nedělá mastné fleky na papíry, když pracuju...

jana

mám atopický ekzém ná prstech a někdy se mi objeví i na ruce. Pomáhají mi celkem konopné masti - cutis help. Dále používám bio konopný olej (orálně). bohužel v mém případě jde hlavně o genetiku. táta s tím má taky problém taky ruce...pomáhá i to ruce zklidnit. ale úplně to asi nezmizí nikdy :( už jsem se s tím nějak smířila

Vasek

Ahoj ja osobne ekzemem netrpim ale nas syn ano proto si to tady procitam. Syn je na to jeste maly a lakadel v podobe cukrovinek je spoustu snazime se to eliminovat ale babicky vzdyt to znate z dobre vule mu stale nosi nejake cukrovinky ( jedy) nicmene zkuste si precist knihu "jidlo na prvnim miste" a rezimu whole 30 ktery je hodne narocny na disciplinu ale vysledky se zarucene dostavi je to takova ocista tela a celkovy restart vedlejsi pro me velmi prijemny efekt je hubnuti ale primarne jde o tu ocistu tela a zbaveni se nemoci a problemu se zdravim.

Zuzana

Dobrý den před 2 mesici jsem porodila a teď jse mi objevili na noze červené fleky nevím co to muže být před 3 týdny mi zjistili zanet v nose brala jsem penecilin antibiotiks můžete mi prosím pomoc co to muže být nesvědi meto ale včera mě šílené začali bolet kolena a ruce

emma

známá mi poradila, že na ekzém je dobré odkyselení organismu. máte s tím někdo zkušenost?

aja

jojo o tom jsem slyšela, kamarádka s ekzémem taky takhle "bojuje"a prej docela uspešně..hlavní je vyhnout se kortikoidum!

emma

o kortikoidech jsem slyšela už od víc lidí, že je to zlo, že mnohem lepší je mít něco na přírodnější bázi, alkorát nevim co zkusit, v lékarně toho mají milion

Přidat nový komentář

Partner rubriky Alergie
Partner rubriky Alergie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce