Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Epilepsie

Lidé si většinou myslí, že epileptický záchvat znamená záchvat bezvědomí s křečemi. Není to tak docela pravda, protože to je jen jeden typ. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Petr Novotný
4x

Příspěvek je spíše otázka. Zabývá se v ČR nějaké pracoviště ověřením rozsahu (potvrzení nemoci) epilepsie u malých dětí? Existuje odborník zabývající se jenom malými dětmi? Můj případ s dcerou je ten, že po dlouhé anabázi, kdy dítě špatně reagovalo na oční podměty, kdy byla diagnóza odsouvána vzhledem k vývoji dítěte s argumentem ( je prostě pomalejší) a po tom co dostalo brýle se dál situace nezlepšovala, byla doměnka o epilepsii vyslovena. A já bych chtěl vědět více, lze bez použití antiepileptik např. cvičením či jinými metodami vyloučit, že přičinou chvilkových apatických stavů dítěte není epilepsie? děkuji

Peter
2x

Ano tyto pracoviste existuji a i odbornici. Co se tyka mladych deti tak mohu doporucit MuDr.Krčka z nemocnice Motol, jelikoz s nim spolupracuji.Prsto jsou i jiny dobry doktori v ruznych nemocnicich.Jsou i centra pro epilepsii na ktera se muzete obrait pro radu, ci pomoc.Petr Jelinek soc.pracovnik pro pacienty s epilepsii Neurologicky klinika a FN-Motol

agátha-

existují velmi účinné již cvičebné soustavy manter na odhlučnění mozkových center,tito pacienti jsou velmi citliví na hlučné vstupy jiných lidí!!!!!! Stačí si najít na webu pana ing.Bendy meditace a poslouchat zpěvy manter.

Epileptička?
1x

ANo, ale pokud trpíte nízkým prahem, nikdo vám ji nikdy nezjistí. Od mala si mě předávali jak horký brambor a až když jsme byla větší, mi bylo řečeno, že k účinnému potvrzení by mě musel hospitalizovat, nenechat mě spát, dostat do krajních situací (různé světla, hluk) až po té by mohli s jistotou říct, zda mám epilepsii (brnění rukou, vjemové odchylky a následná ztráta vědomí, kdy jsem i přestala dýchat se nedali nikdy brát jako pravá epilepsie). Tedy kdo ví. Slabá forma se zjišťuje špatně.

Peter

Ano tyto pracoviste existuji a i odbornici. Co se tyka mladych deti tak mohu doporucit MuDr.Krčka z nemocnice Motol, jelikoz s nim spolupracuji.Prsto jsou i jiny dobry doktori v ruznych nemocnicich.Jsou i centra pro epilepsii na ktera se muzete obrait pro radu, ci pomoc.Petr Jelinek soc.pracovnik pro pacienty s epilepsii Neurologicky klinika a FN-Motol

keta

Je mi 15 let,první epileptický záchvat jsem měla ve 12.Od té doby je vše jinak.Nikdy jsem neměla trému chodila jsem před tabuli říkat referáty atd.ale ted,co jsem měla asi 5 záchvat se před tabuli rozklepu,vidím rozmazaně,a špatně dýcham,pak je mi celý den zle a bojím se mluvit.Ale není to jenom ve škole,bojím se mluvit s kamarády vždy když chci něco říct rozbuší se mi srdce,nevím proč když jsem se s nima bavila normálně.Souvisí to s epilepsií?

E

Může to souviset. Jestli chceš, napis. Mám s tím taky trochu zkušenosti. Můžeme klidně popovídat.

keta

kdyby jte něco o tom věděli tak se mi prosím ozvěte na číslo PATTGPGPJ.Dík.

Peter

Ahoj.Jestli potrebujes poradit ci pomoc. [email protected]

keta

ahojík tady chodí málo lidí ale ja to nevzdávám.ALE bylo by možne se seznámit s člověkem který má tuto nemoc?Mě je 15 a bydlím v Teplcích.Tak zatím MarKÉTA

člověk

Ahoj Markéto, neboj, nejsi opravdu jediná;-) Pokud by sis chtěla o této nemoci třeba popovídat, tak mi můžeš napsat na e-mail: [email protected] Jsem ze sousedního kraje a je mi o něco málo více jak tobě;-)

Patas

Ahoj... Jestli mam epilepsii jeste nevim ale uz jsem mel 2 Grant maly behem 14-ti dni... NO jo kdyztak napis [email protected]

Kolemjdoucí

Mám kamarádku, která má epilepsii a je skoro stejně stará jako ty, jak se epilepsie projevuje u tebe? Abych veděl co mám čekat, případně jak zakročit. Kdyžtak mám e-mail: [email protected]

xpsx

Čau, proč by to nebylo možné. Napiš mail a můžem pokecat.

PETR

sem tu poprvé a snad bude víc času sem chodit je mi 35 a sem z karviné

Peter

Ja jsem z Prahy.Ono zalezi v cem potrebujes poradit, ci [email protected]

Martina

to je tvůj meil,nebo meil doktora na neurologii? Díky.

RAM

mají antiepileptika kaké vliv na vývin plodu když je bere muž

Jana
1x

Ahoj všichni, jmenuji se Jana a jsem studentkou Vyšší zdravotnické školy, tento rok v pololetí končim studium absolventskou prací na téma ovlivnění kvality života epileptiků, chtěla bych vás požádat o pomoc, zda by bylo možné vyplnit dotazník a poslat mi ho třeba mailem, dotazník je anonymní, použiji jen Vaše odpovědi z dotazníku. Děkuji moc!

andrea

Ahoj Jana. Aj ja píšem o epilepsii.Zdravotná výchova, prevencia kvalita....Ak by si sa nenahnevala mohla by si mi poslať nejaké materiály? Môžem poslať niečo z mojich. V rodine máme epileptika dotazník ak chceš dám vyplniť . Vďaka . [email protected]

Jana

Ahaaa, asi je dotazník moc dlouhej a nejde vložit a nebo to neumim :)..v případě, že budete mít zájem o dotazník, písněte maila a já ho pošlu, můj mail je [email protected] , byla bych moc ráda kdybyste se mně ozvali. Děkuji

T.Death.T

Ahojky ... mám za sebou několik petit malů, od té doby, co se to dozvěděla moje třídní učitelka, se ke mě chová úplně jinak, připadá mi, jako by mi nevěřila a najednou mám pocit, že mě nemá ráda, ani nějak nechci aby mě měla ráda, ale zase nechci, aby se ke mě chovala neférově. Otravuje mi to tak trochu život, nic nemůžu, všichni se o mě bojí, nechějí mě pouštět samotnou třeba za sportem nebo na delší cesty. Nedivím se jim, mají strach, ale dlouho už se mi nic nestalo, už je to skoro rok.

Peter
1x

Delat se da vzdy neco. Existuji ruzne organizace se kterymi se daji podnikat ruzne aktivity.Jedna je spolecnost E, ta druha je SME/ epirodina(jsou zamerene na dve skupiny na mlade a na rodinu).Kdyby jsi mela zajem tak se [email protected] pracuji v FN-Motol

Eva

Epilepsii jsem mela od té doby,co jsem měla v zadní části krku klíště,bylo mi asi 7 let.Ze začátku jsem měla malé epileptické záchvaty tzv.zakoukávání.Když mi bylo 17.let tak mi postupně snižovali prášky,až mi je uplně vysadili,protože jsem byla uplně bez zachvatů.Asi po 3 dnech po vysazení léků jsem rano před domem dostala velký epileptický záchvat,který jsem nikdy neměla.Od té doby neměla.Začala jsem brát nové prášky.A poté jsem dostala záchvat u přítele a ještě na výletě.Když jdu na autobus,do školy,nebo jdu někde sama tak se hrozně bojím,že dostanu záchvat, protože já po zachvatu cca20 min. nevím,co dělám a nevím,co mluvím.A v dnešní době vám na ulici málo kdo pomuže nebo si budou myslet,že jsem opilá a ještě mě někdo okrade.Naposledy jsem ho měla v říjnu 2007.A ot té doby,kdyz jdu někde sama tak se snažím na to nemyslet a myslet na neco hezkeho.Abych pravdu řekla tak už mam lepší pocit.

Eva

Epilepsii jsem mela od té doby,co jsem měla v zadní části krku klíště,bylo mi asi 7 let.Ze začátku jsem měla malé epileptické záchvaty tzv.zakoukávání.Když mi bylo 17.let tak mi postupně snižovali prášky,až mi je uplně vysadili,protože jsem byla uplně bez zachvatů.Asi po 3 dnech po vysazení léků jsem rano před domem dostala velký epileptický záchvat,který jsem nikdy neměla.Od té doby neměla.Začala jsem brát nové prášky.A poté jsem dostala záchvat u přítele a ještě na výletě.Když jdu na autobus,do školy,nebo jdu někde sama tak se hrozně bojím,že dostanu záchvat, protože já po zachvatu cca20 min. nevím,co dělám a nevím,co mluvím.A v dnešní době vám na ulici málo kdo pomuže nebo si budou myslet,že jsem opilá a ještě mě někdo okrade.Naposledy jsem ho měla v říjnu 2007.Ted je mi 19. let A ot té doby,kdyz jdu někde sama tak se snažím na to nemyslet a myslet na neco hezkeho.Abych pravdu řekla tak už mam lepší pocit.Slyšela jsem od doktorky,že mozek se vyvíjí do 21 let a že většina lidem s epilepsií jim epilepsie mizí a prý to může být i po porodu.

oriasdg

dobry den.Muj pritel ma epilepsii-Jaka jsou rizika spojena s mym otehotnenim.dekuji

Peter

Ahoj oriasdg. Do znacne miry zalezi jake epileptika bere. Proberte to z neurologem ke kteremu chodi, ci se spojte s nekterych epileptickych center, ktere jsou v republice.Petr Jelinek soc.pracovnik pro pacienty s epilepsii - FN Motol

TAM

CHtěla jsem se zeptat jen na jednu věc, můžou se u epileptika projevovat empatie? Zatim dva lidi s epilepsii co znam jsou zaroven jeste empaticky a potkala jsem tertiho, bajecnej clovek jen me prijde ze nevedel jak se ma chovat ke druhym, mel moc pevny stisk a podobně. mohl byste mi odpovedet?

Jana

Když jsem dostala svuj první epyleptickej zachvat tak mi mohlo být asi rok.. Neměla jsem ten typicke dětský kdy clověk jenom nevnímá, ale byla jsem v bezvedomí. Doktoři řikali že jsem hysterická atím to pro ne skoncilo, až po delsí době zjistili to, že mám epilepsii..Rodiče řikali že jsem vypadala jako mrtvá, proste bezvládný tělo u kterýho doufali že se probere nic moc delat nemohli.. muselo to byt hhrozný hlavne pro ne.... od te doby mě na to lecili, ted už jsem asi 6. rok bez zachvatu takže už chodim jenom na obcasny vyssetrení. Jsem ráda že už je to pryc, sice mi to nikdy nic neztežovalo... Jenom mi každý soustredení musela potvrdit doktorka na EEG Ale to bylo vse. ted už vubec nic.. Až ted si vlastne uvedomuju jaký jsem měla stestí, že mi to nikdy nijak moc neublížilo...

petra

Když jsem omdlela na diskotéce a neměla jsem nikdy záchvat epilepsie a doktor mi řekne že ho mám .! Je to vůbec epilepsie když jsem jenom omdlela?

Marie
2x

Ahoj jmenuji se Maruška a je mi 12 let.Před dvěma lety jsem zjistila ,že mám epilepsii a říkám vám může vás to postihnout a ani nevíte jak!Já jsem žila uplně normálně,ted jsem samozřejmně omezená.Epilepsie jsou různé druhy a když vám někdo řekne ,že má epilepsii neodsuzujte ho hned on za to přece nemůže!A uvědomte si ,že jednou můžete být v takové situaci i vy!

ila
4x

Dobrý den, manžel měl v sobotu 2 epilep. záchvat, bylo to vvyvolané alkoholem, bohužel do toho ňák spadl, stalo se mu to v kotelně, takže byl celý otlučený já to zjistila, až když celý zmatený přišel domu. Problém je v tom, že mu po 3 dnech nefunguje mozek, nebo spíš je takový zmatený, podepsal reverz, v nemocnici nezůstal, je doma, ale blouzní, povídá nesmysly, který se vůbec nestaly a on tvrdí že to tak je, nebo nepoznává lidi, plete si je. Doktor z neurologie povídal, že to patří k abstinenčním příznakům, manžel od té doby nepil, tak pevně doufám, že bude zas v pořádku a že mu epilepsie nepoškodila mozek. Máme spolu 3 děti a já mám takovej strach, tak strašně se bojím že se stalo něco, cco mi vzalo mého manžela, že bude napořád tak hloupý, já nevim co mám dělat, pomocte mi , prosím.Ilona

diana
7x

dobrý den mám takový dotaz, přítelova bejvalá měla epileptické záchvaty, i v době těhotenství, pak porodila holčičku, tý je ted 12, je možnost že může mít také epilepsii? děkuju

Ondra
3x

Ahojte. Mám také EPI, pravděpodobně poúrazovou, už od 7 let. V podstatě lehkou formu - v dětství 1 záchvat(grand mal) za 2-3 roky, pak se odstupy prodlužovaly a nyní jsem už téměř 10 let bez záchvatu a čtvrtý rok bez medikace (je mi 37). V dětství jsem to jako příliš omezující nevnímal, a co se týče záchvatů - prostě jsem jen "usnul" ve škole. Na střední jsem to začal vnímat víc - dospívání je samo o sobě problematické a EPI ho ještě kompikuje (sráží sebevědomí). Navíc jsem začal pozorněji sledovat, co záchvatu předchází - auru, nástup záchvatu atp. Musím ale říci, že jsem měl opravdu štěstí na lidi kolem sebe - spolužáky i učitele. Nikdy ani náznak výsměchu, nebo takové té přehnané lítosti. Horší to bylo při vstupu na trh práce - tam jsem konečně pochopil, že EPI nese značná omezení v uplatnění. Výše je to už popsáno, ale hledat zaměstnání bez řidičáku, bez směnného provozu... Navíc - nemusíte sice nikde uvádět, jakou nemocí trpíte, ale personalista to většinou bude chtít vědět (jaký mají důvod vaše omezení) - a lhát při nástupu do zaměstnání není vhodné. Není nemožné práci najít - konec konců jsem i já zaměstnán (dělám pošťáka) - ale je to těžší. A v soukromí? Mám i milující ženu a děti - zde mě nemoc neochudila, žena o nemoci ví a akceptuje ji. Co mi tedy EPI vzala? Pocit lehkosti ze života - musíte být opatrnější, domýšlet věci víc dopředu. Nikdy si nemůžete být sebou jisti - to je asi to hlavní negativum. Jsou s tím svázány i pocity méněcennosti - pocit, že nejste 100% člověk, když jste nespolehlivý. Vše se dá ale zvládnout, jen to my EPI máme trochu těžší. Ale vždycky si říkám - většina lidí není pilotem stíhačky, nepotápí se, neleze na osmitisícovky. I ti "zdraví" se lecčehos musí vzdát. Přeji všem EPI i jejich rodinným příslušníkům a přátelům vše nejlepší a mnoho zdraví a hleďte do budoucnosti s optimismem.

Luca

Taky jsem si rikala,ze mi to nejak nesedi :D kde to berou ty pocty.

Moxastin

Nechcem byt hnidopich, ale musim :))) Pocet neuronov v mozku je kolem 30 miliard. Pocet hvezd len v nasi galaxii je VICE nez 200 miliard. V vesmire je odhadem nekolik stovek miliard galaxii. Z toho vypliva ze mozek co ma pocet neuronov rovny pribliznemu poctu hvezd vo vesmire je ked sprumerujeme co zname, velky priblizne ako nasa galaxie. 28 000pc Ak by mel mozek jen tolik hvezd co nasa galaxie (Mlecna draha), tak by meral okolo 2 metrů (fronto-occipital) :)

jana
7x

Je mi 18 let a před dvěma dny jsem prodělala poprvý epileptický záchvat. V momentě, kdy jsem vstávala z postele, mě najednou přepadla ostrá bolest hlavy, brněla mě a stupňovalo se to, poslední co vím, bylo to, že jsem si ještě stačila sednout na postel a pak už nic nevím. Když jsem se probrala, nic mě nebolelo, byla jsem schopná komunikovat. Můj záchvat byl doprovázen pomočením. jako malá jsem sice trpěla na omldlévání, ale tohle se stalo poprvý. Může mé omdlévání z dětsví mít vliv na tento záchvat, případně na epilepsii ? Před touto příhodou se mi před půl rokem stalo podobná, ikdyž v menším rozsahu. Pořezala jsem si ruku, udělalo se mi nevolvno a ztratila jsem vědomí. Přítel říkal, že jsem měla slabé svalové záškuby. Mohlo mít pořezání vliv na můj následný stav ?

THOMAS
1x

já jsem měl záchvat při odběru krve jednou a když mi neberou krev zak dobré

leny

Jsem máma 11 letého syna s epilepsii před více jak dvěma lety měl záchvat po té co spal u mojí kamarádky a ta chtěla, když ráno vstal moc brzi, aby si ještě pospl. Po roku a třičtvrtě chtěla i ona překonat ten šok a obavu a přespal tam znovu. Situace se opakovala. Jiné záchvaty neměl. Je to hodně zvláštní náhoda. Hlavně ale jak jsem teď zjistila nevěděla jsem vůbec co je to spánkový reži a pochopila jsem ho tak, že moje dítě musí mít dostatek spánku. Takže bylo běžné, že spal i odpoledne. Na po druhé záchvatu nás na to lékař neupozornil, jen pořád psal na zprávu spánkový režim, Místo toho máme po dvou letech už 3 léky. Již dříve jsem vyhledala jiné lékaře, ale vždy mi bylo řečeno, že se u našeho učili. Někdy mám pocit, jesli by neměl stejný život, ale bez prášků. Máte někdo zkušenost prosím podělte se o ní. děkuji L

Ivona
1x

Jsem máma 2 leté dcerky a asi půl roku z5 prodělala dcerka asi 4 záchvat. Projevovalo se to vždy stejně, v noci z ničeho nic začala kuckat, vyvalila a pak mi ztuhla jako prkno. Tohle, jsem říkala svému pediatrovi, když jsem jí ještě kojila, ten mi na to řekl, ať si vyýším postílku, že se dcerce vrací mlíčko... pár měsíců se to opakovalo, to už jsem dceru nekojila, avšak sem to brala bohužel na lehkou váhu..když se to zopakovalo i v roce a půl, neváhala jsem a okamžitě jsme jeli k pediatrovi a ten se nestačil divit, ještě ten den jsme zkončili v nemocnici, když jsem řekla čím dcera trpí , měli mě za mladou histeriskou ženskou, docela mě to mrzelo a po týdenním běhání po dr se nakonec ukázalo, že dcerka opravdu trpí spánkovoou epilepsií... musím zaklepat, že od doby, kdy nám nasadili antiepileptika, dcerka záchvat neměla a jen se modlíme, aby časem nemusela léky brát, ikdyž je to běh na dlouhou trať....

Jety

Dobrý den pane doktore Pokorný, děkuji Vám za pěkný článek, kde pěkně a srozumitelně pro laiky vysvětluje důležité informace o epilepsii. Tatínek měl před týdnem epileptický záchvat a tak je pro mne tenhle článek velmi užitečný. S pozdravem a ať se Vám daří

Malá mánka
3x

Dobrý,den. Manžel měl 1 epileptický záchvat v lednu skolaboval v kauflandu 14 dnů ležel v nemocnici Orlové tam mu udělali veškeré vyšetření nasadili epilan,citalec a od bolesti tableky nimesil.Pořád je slabý,má ze všeho strach jít sám ven k doktorovi nespí,mluvíme na něho on je mimo nevnímá neví co jsme říkali jeho sestra je epileptička,je to dědičné,má také 3 sourozence kteří sou mentálně postižení a 1 retardovaný.Manželovi je 48 let v červnu ho propustily z práce z dráhy kde,byl 31 let zaměstnaný má nárok si vyřizovat důchod a sou to záchvaty má upozornit neurologa že sestra je epileptička a jaké má sourozence postižené jestli dědičnost má na toto onemocnění vliv.Kdo nám může pomoct ve vyřizování důchodu když ted nepracuje a on by chtěl,ale nikdo ho nezaměstná psichycky je na tomvelice špatně . Děkuji:Za radu předem a pomoc.

Miska Sliviakova

Chcela by som sa opytat: pred 1,5r som mala zachvat epilepticky-ktory bol jediny a uz sa neopakoval. Uzivam este lieky Valpro, ale uz znizenu davku. Mala by som pracovat v novej praci a budem robit s IPL,Ultrazvukovou liposukciou-kde sa robi s pulznym svetlom. Je to kontraindikacia, ze mne by sa to robit nemalo, ale mozem to ja vykonavat druhym??? Pouzivaju sa pri tom aj bezpecnostne okuliare. Podotykam, ze nemam diagnozu ako epilepsia, bol to len jeden zachvat. Dakujem za odpoved

Vlasta
10x

Dobrý den,mám 13měsíční dceru,která má obtíže.Lékaři tvrdí že epilepsii nelze potvrdit ani vyloučit,leží skoro každý měsícv nemocnici,při horečkách ma cukání,nyní leží na Jipce,asi 30sekund jen seděla a koukala před sebe.Bere Phenaemaletten, podrobila se EEG tam je neurčitý nález,CTmozku nic neprokázalo a ted ji čeka Magnetická rezonance.Poradíte ma co s ní dále?

Jana

Ahoj mam dvě děti a oba maji epilepsii ten menši mi dostal zachvat jednou,ale ten druhy každy měsic bojuji stim když budeš chtit napiš mi na mejla [email protected] Jana

Lenka

Ahoj Jano. Je mi 33 let a jsem od narození epileptička. Při pvním synovi (dnes 13) mi pediatrička řekla že to není dědičné. Tento syn je bez problémů. Dále mám dva syny (dnes 4) dvojčata a ten mladší z dvojčat epilepsii má. Vždy 40°C horečky a následně záchvat. Nikdy mě s tím neuroložka neposlala na CT natož na magnetickou rezonanci. Vždy jeho záchvaty špatně snáším. Ráda bych se s Tebou podělila o Tvé informace. Bohužel se na internet nedostávám v současné době často. Ale jistě budu sledovat, zda se mi ozveš. Lenka - Kraslice.

Eva

Ahoj hledam cloveka ktery podstoupil operaci a vedet jaky ma pocit po operaci a jestli to pomohlo ma kamaradka ma epilepsii a boji se operace kterou muze podstoupit a chce slyset nazor nekoho kdo ji podstoupil predem dekuji.

Jana Kučabová

Ráda bych se seznámila s někým,kdo má epilepsii.Je mi 41 let,jsem z Kutnohorska a ráda bych našla přátele se kterými bych si o čemkoliv mohla poví[email protected],tel.:732365401

Jana

Chci se svami podělit jsem maminkou dvou děti mam dva kluky 4roky a dva roky ten starši už od roka a pul mi zničeho nic zmodral cely v obličeji a lapal mi po dechu na neurologii mi řekla,že to ma ze vzteku a nasadila mu rivotril jenže to se mi nelibil a pořad si tvrdila po svem,že to ze vzteku neni udělali mu vyšetřeni jako je CTmozku tam měl vše v pořadku,ruzna vyšetřeni a vše negativně.Dělali mu i EEG a tam se taky nic neprokazalo a tak opět tvrdila,že jeto z toho a nasadila mu k tomu ještě jedny leky topamax po nich mi přestal jist hubnul tak jsem je vysadila a už mětonedalo a zažadali si Prahu tam mu teprve zjistili,že ma opravdu epilepsii,ale spankovou proto mu ji nikdy nepotvrdili v Praze mu vysadili rivotril a nasadili orfiril long a řekli mi co mam při jeho zachvatu vždy dělat nejdivnějši je jak je možny,že bere nato leky a stejně zachvat dostane poradi mi někdo:tady je když tak muj mejl [email protected]

zuzana

memu synovy dnes eeg potvrdilo epilepsii, je den na pozorovani , (je z dvojčat) ma 7 let a jsem stoho moc neštastna,a mam strach,je to pro mě těžke,a nikdyjsem se stim neshledala. a nevim zda to od synoveho tatu někdo měl.jen kmitani očia časem hlavičkou mě dohnalo k neurologovi,do puberty bude brat leky, pokud někdo ma tyo zkušenosti co a jak , at mě pisne na mejla [email protected]

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce