Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Opar – Herpes

Jde o celosvětový problém s narůstající frekvencí výskytu. Jenom v USA je nakaženo virem přes 30 milionů lidí. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jana štýbnarová

Vnučka ,9let má velmi často se opakující se velké opary na horním rtu.Po posledních jí zůstaly i jizvičky.Nyní ma opary už zase a není tomu ani 3 týdny od posledních.Leta jsou jí stale předepisované stejné léky Zinková mast a na noc Endiaron s vitaminem B.Je slabý atopik. Jiné onemocnění s opary neprobíhá a nikdy nezachytneme první příznaky.Většinou "vykvetem"Léky dostává stejné jak z kožního,tak od dětské lékařky. Může jet s opary na hory? Ráda lyžuje.Prosím zda by mohla použít snacha lék Herpclain?Nevíme si rady a já si myslím , že už snad i Zinková mast je něčím nahraditelná.

Monika
3x

Dobrý den,ted jsem četla o vašem problému.Také jsem na to trpěla,ale pak mi přišel pod ruku gel a jsem s ním spokojená.Napiště a poradím vám Monika

Stano
1x

Ano

radim
4x

když já jsem měl opar a moje přítelkyně ho o de mě chytla i když ho před tím ještě nikdy neměla může trpět častým výsevem oparů? děkuji za odpověď

katka
4x

Pokud mluvis o genitalnim oparu tak ano, Je to normalni opar jako na puse, jakykoliv opar, ktery chytis, se ti v prubehu zivota bude opakovat. Nekteri ho maji jednou za rok, nekteri 5 - 7 za rok. Zalezi na tom, jak dobrou ma imunitu, dietu a pod. Jen chci rici, ze to neni nejaka hruza. Cetla jsem hodne clanku ze zahranicnich zdroju a sama byla na vysetrenich v zahranici. Tady v Cechach, ta osveta moc jeste velka neni a lide si mysli, ze je to jako AIDS, ale v podstate se jedna jen o virovou nemoc, ktera se bohuzel vyskytuje na pohlavnich organech.

chytrejkluk
5x

Vymyslel a odzkoušel jsem zaručenou metodu na opary na rtu i genitáliích.Sice z toho dokrory může ranit mrtvice ale 100% to funguje. Zakoupit v lékárně lék na bradavice DUOFILM (POZOR, je to žíravina) a nějaký acyklovir (zovirax atd)! Zovirax a další "antiviry" jsou samotné naprosto k ničemu, protože se nedostanou dovnitř. Proto jsem vzal DUOFILM a OPATRNĚ ho nanesl na začínající puchýřky (které ještě nepraskly, znáte to, když začíná opar, palčivá bolest a malinké bulky) POZOR, práce s Duofilmem vyžaduje obrovskou opatrnost, nesmí se dostat jinam, než právě na ty puchýřky(zejména na rtech, opravdu MALINKOU kapičku jen na vrcholek každého puchýřku). Potom vyčkat 5 minut na vzduchu než se kůže naleptá a pak namazat acyklovirem. Toto provést MAX 3x (!!!) v odstupu 1-2 hodiny. Pak už DUOFILM NEPOUŽÍVAT,ať si neuděláte díru do přirození :-) . Potom už jen občas lehce mazat acyklovirem. Poleptanou kůží se dostane k virům a likviduje je. Taktéž i druhý den. Viry se spálí a nezačnou bujet, na kůži se vytvoří stroupek. Ten večer druhého dne mažte opatrně třeba INFADOLANem. Třetí den už je na místě krásný stroupek, pokračovat mazání infadolanem, třetí den večer stroupek odpadne a na jeho místě je krásná nová kůže! Normální opar trvá 7-10 dnů, bolí, mokvá, FUJ. Tato metoda je bezbolestná a vyléčí opar za 3 dny(!!!). Navíc se pak opar téměř nevrací (pokud se člověk nepřežere čokolády nebo tak). Takže do toho, pryč s opary! Ale ještě jedenou upozorňuji, OBROVSKOU OPATRNOST, Duofilm je žíravina a leptadlo, ať se vám to nedostane do očí nebo kamkoliv jinam mimo začínající puchýřek.

Sima
3x

Trpim na genitalni opar, zaujala me vase metoda, ale mam z toho strach, davat si ziravinu na prirozeni...Mate to vyzkouseno napr. i na pritelkyni? U zen mi to prijde jako docela risk...nemyslite?

aluš
1x

Je možné, že je opar na genitáliích hodně nebezpečný?Našla jsem si pupínky, šla k lékaři, a prý je to asi opar, ženský MuDr . mi to pověděl. Dal mi na to mast s kortikoidy, chci se zeptat, jeslti se to nedá léčit jinak než kortikoidi.???? Děkuji za odpovědi.

Michala
8x

Na gynekologii mi zjistili, že mám herpes genitalis. Léčím se antibiotiky, ale zajímalo by mě, jak je ohrožen můj partner. Je zde riziko nákazy, i když budu zaléčená a žádný opar mít nebudu? A v případě návratu oparu, v jakém stádiu se může partner nakazit? Obávám se, abych opar nezjistila příliš pozdě. Děkuji za odpověď!

Marešová
4x

Dobrý den, ráda bych získala informaci, zda a jaká je možná léčba oparu pod nosem, který se opakuje každý měsíc u mého 5letého syna. Rozsah 1x1,5cm, někdy je doprvázen nachlazením a rýmou, ale někdy se objeví pouze opar bez jakých koliv dalších příznaků. Vyzkoušeno máme mnoho vitamínů i mastiček, jak kupovaných tak dělaných, ale stále bez efektu. Oparem trpí již druhým rokem.

veronika.
1x

ja to mam tiež pod nosom, a stale sa mi opakuje, kozna lekarka na to dava aj tabletky, no neviem od akeho veku ich mozno uzivat, treba sa informovat u nej, mne pomahali ale musela som ukoncit liecbu koly tehotenstvu...drzim palce

Evik
3x

Dobrý den všem, četla jsem si tady vaše problémy a rady. Co se týče oparu na genitáliích miminka, tak bych s tím určitě co nejdříve utíkala k doktorovi aby mi předepsal pro něho nějaké léky, jestli vůbec může něco takového užívat tak malé dítě. A určitě to je nebezpečné protože pokud už ho jednou měl, tak si myslím že se toho nezbaví. Já trpím oparem na genitáliích. Užívám Valtrex - nejlepší lék který mi jako jediný zabral a teď chodím na vakcínu. Ale stejně se mi tak jednou za 2 měsíce udělá znovu. Ale kdyždý má jiný imunitní systém a určitě to nikdo nepodceňujte. Takže jestli můžu tak vám doporučuji Valtrex.

Jakub Pavlik
8x

Dobry den, prisel jsem na zpusob, jak se oparu zbavit behem nekdy i 1 dne. Je to mozna drastictejsi, ale VZDY to pomohlo ! Kdyz se uz vytvori na rtu malinky, nebo malinke vacky, jehlou je propichnu a mackam, tece z toho trosicku takova pruhledna tekutina jako voda, tu ihned utru a tak to delam asi 10 minut dokud to jakoby nedostanu vse ven. Pak uz nic netece a opar je jakoby vysuseny. Nekdy se vytvori MALINKATY strup po propichnuti jehlou, skoro nejde videt. Druhy zpusob je stejny, jen na tycinku kterou se cisti usi nanesu sul, rozdrcenou na prasek a jemne otiram. Trosku to zastipe, ale opar okamzite ustupuje. Delam uz to asi 10 let a funguje to.

Pavel
17x

Nemám tak často opar, ale někdy tak 1x za rok a to pod kůží na žaludu se mi udělá jeden vřídek. Nestřídám ženy tzn., že mám jen jednu. Když jsem byl na kožním oddělení, tak mi doktorka řekla, že jsem byl infikován od své ženy a v tom případě musela být nevěrná podle doktorky. Jak to tedy je?

Amélie
1x

Nemusela být nevěrná. Taky jsem to chytla od přítele a pravděpodobně z oparu na rtu při orálním sexu.

Funky
3x

To neni pravda,že musela být nevěrná.Naše dcera měla neštovice a od té doby trpím na opary na penisu.Je to hrůza čas od času se mi udělá.

verča
1x

Opary jsou infekční a pěkně nepříjemné, většinou je to známka oslabené imunity. Mně se dělaly v těhotenství opakovaně a na jednom místě (naštěstí v malém rozsahu), ale trvalo dva až tři týdny, než zmizely zcela... Po porodu se to opakovalo. zkoušela jsem různé kúry, celkem mi zabrala curenzymová, teď na ně zaplaťpánbu netrpím.

veronika
3x

dobrý deň chcela by som sa spýtať či je nebezpečné ak sa vytvorí opar na pere 4mesačnému dieťatku...Ďakujem

Martin
1x

V článku mi chyběla jedna informace, jak se pozná, kdyby došlo ke komplikaci v podobě postižení očí. Resp. předpokládám, že asi by se to projevilo nějak, tedy není pravděpodobné, že by člověk mohl prodělávat postižení a nevědět o tom až do doby, kdy už to bude zanedbané a budou hrozit následky.

Pavel

Sháníme 5 pacientů mající diagnostikovanou nemoc postherpetická neuralgie - syndrom doprovázející pásový opar. Rozhovor je na 45 minut, je možné provést ho telefonicky z místa vašeho bydliště (náklady hradíme my) - dohodneme spolu. Odměna za rozhovor: 600 Kč hned po skončení rozhovoru. Prosím, ozvěte se na 731403556. Akce probíhá do 10. března 2011. Moc děkuji, Pavel Čejka

Klaris
4x

Opary mam cely zivot, poslednu dobu ich mam velmi casto tak som odskusala uz asi vsetky pripravky. kremy ako zovirax nie su velmi ucinne, mozem odporucit viru merz.oproti ostatnym stoji tak polovicu/tretinu a je vazne ucinny. po naneseni na opar ranu prekryje ako naplast a dokonale stiahne, takze to tie male, vodou napustene, bodky zastavi. ked uz je neskoro, odporucam tea tree olej.. opar dokaze pekne a rychlo vysusit. a potom uz treba len cakat.. samozrejme, jedze potraviny s vitaminom B, alebo si ho priamo kupte v lekarni. vyhybajte sa cokolade a hlavne si do toho nezasahujte prstami. ale to asi vsetci vedia. herpes na pere mam aj v tejto dobe a idem vyskusat hema gel. tak som nan zvedava..

Brody Dalle
1x

Zdravim, od pritele jsem se pri oralnim sexu nakazila oparem genitalu :( uz mam puchyrky a strasne to svedi... mate nekdo metodu jak s tim co nejdriv pryc.. na gyndu nechci, pry s tim stejne nic neudela.. akorat napise mast, ktera kamaradce vubec nepomahala.. Dekuji moc za rady!

Astral7

Podle nejnovějších výzkumů jsou opary i afty jsou příčinou roztroušené sklerozy. Pokud je míváte často, tak je to s vámi nahnuté. Na roztroušenou sklerozu zatím není žádný lék !!! Takže se může stát, že jednou přijdete k doktorovi a ten vám řekne že to s vám půjde rychle z kopce. Šlo by to oddálit, ale na to zdravotnictví nemá peníze. Viz: http://www.sciencedaily.com/releases/2011/06/110608123006.htm

Astral7 Astral7
1x

Podle nejnovějších výzkumů jsou opary a afty příčinou roztroušené sklerozy. Pokud je míváte často, tak je to s vámi nahnuté. Na roztroušenou sklerozu zatím není žádný lék !!! Takže se může stát, že jednou přijdete k doktorovi a ten vám řekne že to s vám půjde rychle z kopce. Šlo by to oddálit, ale na to zdravotnictví nemá peníze. Viz: http://www.sciencedaily.com/releases/2011/06/110608123006.htm

misak
4x

Na opar rtu se mi osvědčil Jodisol!!!

biceps

A to tě to nepálilo??!!

misak
3x

No pálilo, ale nijak zvlášť, ale hlavně, že to pomohlo, viď ;-)

PAVLÍNA

Na opary trpím taky tak doporučuju mého zmámeho který vám nabídne produkty který vám pomužou stejně jako mě.!!! Byla sem snima na 100% spokojená a proto mužu doporučit v případě zájmu volejte na číslo : 733 749 795 (Jinak stud a podobný věci hodtě za hlavu duležité je zdravý a pán nabízu produkty i na jiné otravné nemoci )

pája

Na opary trpím taky, tak vám doporužuju mého zmámeho, který vám nabídne produkty, který vám pomužou stejně jako mě.!!! Byla sem snima na 100% spokojená a proto mužu doporučit. V případě zájmu volejte na číslo : 733 749 795 je na telefonu skoro pořád. (Jinak se nestyďte, duležité je zdravý a známí vám nabídne produkty i na jiné otravné nemoci )

Koblížek
1x

Dobrý den, potřebuji poradit, jaká je možnost, že mám herpes genitalis (je mi jasné, že mi to tu nikdo 100¨% neřekne, jen bych ráda viděla co nejvíc názorů). Mám na genitáliích u poševního vchodu (nebo jak se říká té dírce, která není na čůrání :-D) takovou bouli (cca přes polovinu levého vnitřního stydkého pysku) a na něm (vážně těsně u té dírky) něco, co vypadá jako aft :-(- Při čůrání to příšerně pálí, často mám pocit, jako když mě tam někdo řeže, jsem více unavená (více toho naspím), nemůžu se skoro hýbat, aniž bych se ne...zbláznila bolestí - nejen kvůli tomu otoku či bouli, ale také kvůli tomu aftu) Koupila jsem si tea tree oil, herpesin a glukavin, ale nevím, jestli bude mít nějaký efekt si "tam dolu" něco "patlat", protože mám menstruaci a tampon si vzhedem k umístění té "neplechy" vzít nemůžu, tak snad mi to menstruace ještě nezhorší :-(. Prosím o vaše názory...

myjano

V tom najnevhodnejšom období, počas vianočných a novoročných sviatkov som začal pociťovať príznaky pásového oparu. Keďže naša zdr. starostlivosť bola v období sviatkov taká ako bola, nebola určená správna diagnóza. Išlo o prenikavú bolesť v bedrovom klbe a v krížoch chrbtice. Po novom roku, presne 2.1 sa mi vyhodili typické pluzgiere.Až potom sa konštatovala diagnóza herpes-zoster.Liečba však mala byť nasadená do 72hod.po príznakoch.Aciklovir som užíval 5 dní,800mg po 2tbl./4hod.tek.púder a teraz antiseptickú masť Ialugen +vitamíny sk.B.V čase užívania Acikloviru sa mi n aľavom boku urobila výduť brušnej steny vo veľkosti asi dvoch pästí. Žiaden lekár doteraz nepotvrdil, či to má súvis s oparom. Bolesť z vnútra brušnej steny ako i citlivosť pluzgierov pretrvávajú a zisťujem že pacient nemá dostatok informácií ako postupovať ďalej. Vidieť to i z dotazov jednotlivých pisateľov na podobných webových stránkach v SR .Mňa by zaujímalo riešenie neorologických problémov s tým spojených a spomínaná výduť brušnej steny.Ďakujem.

KattS

O ozónoterapii slyším poprvé a musím říct, že je to zajímavé. Vnitřní příčinu oparu zřejmě odstranit nelze....bohužel. Tak alepoń tlumit jeho projevy. Já dosud používám náplasti a ty musím říct fungují, nejprve jsem začala používat na paty a do boty a pak přešla i na hydrokoloidní hojení oparu a je to překvapivě účinné. Co se týče přenosu v těhotenství, je to prý stejný vírus jako u neštovic...kdyby na něco narazila, určitě sem písnu.

Radana

Opar měl můj 6ti letý syn téměř každý měsíc. Trvalo to asi rok a lékařka mi říkala, že jeho imunita je hodně oslabená, musela jsem mu ji začít posilovat. Nejlepší na to je Hlíva ústřičná Mickey, kterou syn denně užívá. Jsou to tobolky cucací, takže mu to vůbec nevadí a taky díky této hlívě se mu opar už nevrací.

Paavlinka

Zkus Canadent sérum, je z konopné kosmetiky a obsahuje teatree olejíček, je i na afty, takže opar můžeš namazat i uvnitř pusy, mě zaručeně pomáhá, snad pomůže i tobě.

dominika
1x

Prosim Vas moze byt opar aj inde ako na perach a na nose? Ja mam pravdepodobne asi tak 3mm od ust...moze to byt opar (velke asi 0,5cm). Ked to liecim ako opar tak sa mi zda ze sa to hoji

felix.felicis

Ahoj, chtěl bych se touto cestou seznámit s fajn ženou, která má stejný problém jako my všichni tady. Nemám povahu na to nakazit někoho, kdo to nemá. Věřím, že bych se s takovou partnerkou cítil daleko lépe. Děkuji. Můj mail [email protected]

Amálie

Dobrý den, potřebuji se optat, zda je v pořádku s oparem navštívit bazén? Náplasti na něj máme...

Ivana Míšková

Minimálně měsíc vykašlávám občas hleny které jsou zbarvené do žluta. Potřetí v brzké době mám opar na rtu a posledních pár dnů cítím v ústech mandlovou chuť. Děkuji za odpověď.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce