Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Příznaky lymeské boreliózy

V časném stadiu onemocnění je typickým příznakem pomalu se šířící červená skvrna, zvaná erythema migrans. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Tereza Drápalová
14x

Můžou se fleky u boreliozy objevit, zmizet a znovu objevit?

Šárka
15x

Dobrý den, před 14 dny mě zřejmě štípnul komár, ale po 2 dnech se mi na lýtku udělala skvrna cca 4 - 5 cm v průměru a byla jasně bílé ohraničena... Mám to i vyfocene, jelikož mám od soboty teploty 39 38, bolí mě svaly, klouby, točí se mi hlava, zřějmě to komár nebyl, ale klíště, ktere muselo odpadnout. Jelikož mám i střevní potíže, jdu k lekaři teprve zítra. Myslíte, že to bylo klíště? Děkuji.

Šárka
20x

Dobrý den, před 14 dny mě zřejmě štípnul komár, ale po 2 dnech se mi na lýtku udělala skvrna cca 4 - 5 cm v průměru a byla jasně bílé ohraničena... Mám to i vyfocene, jelikož mám od soboty teploty 39 38, bolí mě svaly, klouby, točí se mi hlava, zřějmě to komár nebyl, ale klíště, ktere muselo odpadnout. Jelikož mám i střevní potíže, jdu k lekaři teprve zítra. Myslíte, že to bylo klíště? Děkuji.

Jitka
6x

já jsem měla boreliózu od štípnutí vosy, takže i od komára, si myslím, to je možné. Přeju brzké uzdravení, já se léčila cca půl roku :-(

Ernestina Černá
1x

Co jsem se dočetla boleriózu můžutě chytiti i od komára. Také přeju brzké uzdravení.

Tomáš
2x

Dobrý den, po kousnutí klíštětem se mi na daném místě během 2 dnů udělala červená tečka, okolo které se během dalších asi 3 dnů udělalo světlejší kolečko o průměru asi 1cm. Po dalších asi 10 dnech mně jakoby svědí pravé oko a mám nutkání si je často promnout. Je podezření na boreliozu? Děkuji za odpověď.

Lenka
4x

Dobrý den, mám otázku. Slyšela jsem, že se borelioza může znovu projevit i po nějakém čase. Prodělala jsem boreliozu před 5 lety a posledních pár měsíců mívám projevy boreliozy. Zajímalo by mě, jestli je pravda, že se nemoc může vrátit a pokud ano, jestli má stejné projevy a jestli se znovu objevuje i flek, kde klíště bylo. Prosím, pokud s tím má někdo nějakou zkušenost, napište mi prosím na [email protected]. nebo sem ke komentáři. Děkuji

Míša
2x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda mám boreliózu a když ne, tak mi prosím poraďte co by to mohlo být. Moje příznaky. Ve čtvrtek jsem zvracela bolelo mě v podbříšku, jako kdybych měla zaražené prdy a pak mě bolel i žaludek, dokonce si vzpomínám, že se mi ráno zatočila hlava a pak mě bolela celý den. V noci jsem měla teploty pak se to zvedlo na horečky a pak kleslo na normal, takhle se to opakovalo několikrát za noc. V pátek jsem měla bolesti svalů a kloubů, které pak přešli do křečí, že jsem nemohla chodit, jak to bolelo. Po pár hodinách to přešlo a v sobotu jsem se probudila úplně fit, jako kdyby mi nic nebylo. Děkuji za pomoc

Eva
4x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, syn má pozitivní krevní testy na boreliózu, nejsme si vědomi že by měl klíště. Příznaky měl jen zvětšené uzliny na krku a v tříslech,jinak bez ostaních příznaků. Už jste se i s takovým případem setkala?? Děkuji

Ol

Dobrý den. V červnu 2019 mě kouslo klíště. V září2019 pí doktorka ředpokládala - chřipka, teploty 3 týdny cca 41-42°C, kašel, 3 bal.antibiotik. vysoká sedimentace 210, veliká únava, jinak ostatní vyšetření plicní,urologie... v normě. Pak testy na borelie: IGg 150 AU-ml pozitivní. Přetrvává nezvyklá únava, která mě dost omezuje v činnosti. Brala jsem 2 bal.MilgammaN, pak nějaké kapky z lékárny. Zhoršil se mi sluch, oči i čich. Můžu něco dělat, aby se mi zlepšila kondice?

Bohuslava

Dobrý den, před měsícem jsem měla klíště.Odstranila jsem ho a bohužel se u mě objevili bolesti kloubů a páteře a jsem hodně unavená. Boreliozu jsem prodělala 2x naposledy před 5 lety. Flek nemám. Děkuji Bohuslava

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce