Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Nachlazení

Nachlazení je lidový název pro infekci způsobenou nejčastěji viry, zahrnuje onemocnění horních i dolních dýchacích cest včetně teploty. Veškeré nepříjemné pocity způsobuje zánět sliznic. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka Vetrubová
8x

U nás nachlazení,začínáme léčit mátovým čajem s medem,krásně protáhne dutiny nebo lipovým čajem,ten je lepší na bolest v krku, samozřejmě v začátku nastydnutí.Hlavně odpočinek a klid,většinou to stačí, ještě dávám dětem Preventan junior dvě balení a potom není podzim se zimou,tak strašný.

Klára Kupsová
7x

tak já osobně se nachlazení snažím hlavně předcházet, takže když přijde chladné počasí, nechávám bokovky doma:) divy udělá vyvážená strava a pro jistotu zobu ještě wobenzym. musím to zaklepat, ale poslední dva roky jsem nemarodila ani jeden den:)

Magda
2x

Tak tak, předcházet je nejlepší. Taky do sebe hned neládovat všechno možné, ať se s tím tělo popere samo. Jediné co dělám je, že odpočívám a na hrudník si mažu psí sádlo z bylinek. Nic nepolykám a tohle je čistě přírodní a navíc účinější než kde jaké prášky. Mám to Dr. Weiss, protože když jsem zkoušela jiné, tak se mi dělala virážka.

Klara

No ja nevim jak vy, ale ja uz nebyla nemocna asi pet let, zrovna teple se neoblekam, chodim ven v jakemkoliv pocasi, zadne leky do sebe necpu, natoz potom vitaminy. Za celou tu dobu ani ryma a nekde jsem slysela, nebo jsem to mozna cetla, ze nachlazeni je hlavne take podporovano psychyckou strankou cloveka, protoze kdyz je osklive, chladneji, tak se clovek hned oblekne vice a celou dobu si rika snad se nenastydnu... No nechapu ten duvod, dnes je venku 13 stupnu a ja ted po dvou hodinach prisla domu, mela jsem jen mikinu a nic, jiny by uz mel rymu,

Jana Eliášová

mně na nachlazení výborně zabírá bylinkový čaj od Lerosu: http://leros.cz/caje/leros-natur-nachlazeni-chripka-6 skvělý je s medem

vlastafu

Trápí Vaše děti časté nachlazení, kašel, rýma? Podpořte jejich IMUNITU přírodním produktem OK Alfa+. Můj synovec byl často nemocný a zameškával ve škole. Co užívá OK Alfu+ je bez problémů. Pokud máte zájem, ráda poradím. nez.obch.par 03-000334

Jana

http://zdravipokapkach.webnode.cz

Katka
1x

Nachlazeni predejdu tim, ze se teple oblekam, dbam na hygienu hlavne rukou. Hodne piju, cvicim a pomuze mi silny cas ze zazvoru, medu a citronu. Take nikdy nevynecham slepici vyvar v chladnych dnech. Drive jsem se nechavala ockovat proti chripce a stejne jsem ji dostala. Ted uz to nedelam a dlouho jsem ji nedostala. Preji vsem dobre zdravi!!!!

Karla

Já piju čajíčky s medem, vincentku, zobu pastilky a echinaceu a mažu se psím sádlem a hrozně to pomáhá. To psí sádlo ale musí být Dr.Weiss, ostatní mi vůbec nezabírají.

Miluška L.

Já nechci, aby to znělo jako nějaká reklama, ale nám opravdu při nachlazení a kašlících pomohl bylinkový sirupek stopbacil. Dětem chutná a hlavně - pomáhá. Můžu jen doporučit

Katka

Mi krom čaje s medem pomáhá psí sádlo z bylin z lékárny. Obsahuje látky, které mi pomáhají vykašlat hleny. Mažu si ho na hrudník od prvního dne nachlazení a většinou je vše za chvíli dobré. Kupuju se psem na obale a jsem moc spokojená.

Markéta

Mi vždy napsal lékář antibiotika,ale já nechtěla do sebe pořád cpát jenom pilule. V lékárně jsem nakoupila bylinné čaje, sirupy apod. - jsou šetrné, a s běžným nachlazením si poradí (zvýšená teplota by se prý stejně neměla hned za každou cenu sráže). Nejvíce jsem si oblíbila bylinné pastilky herbalky –ty mám pořád u sebe a cenově jsou výhodně- 24 pastilek a 6 je k tomu zdarma.

Anička Manesová

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Magda

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Pavlína Petrová

Nejlepší je prevence-příjem vitamínků, otužování, pohyb na zdravém vzduchu a hlavně dobrá nálada a žádný stres. Já užívám wobenzym, když už něco na mě skočí, není to nic vážného, ale hned nasadím wobenzym a snažím se to vyležet. Wobenzym doporučuji. Příznaky se nejprve zhorší, ale po pár dnech se začnou vytvářet v těle protilátky a nemoc se vyléčí a už se nevrátí. Dostatek tekutin a pití ovocných čajů, máty, apod.

petr

me se spolehlive osvedčil Čaj z topinamburu a Sirup z topinamburu se zázvorem. 5-6x denně. Sirup jen tak usrknu, když me uz neprijemne pali v krku. Sametove sliznici pohladi. Zadne prasky ale jen vyrobky z topinambur.

Simona

Při nachlazení určitě teplý čaj s medem a s citronem a vyležet to, v naší rodině už nějaký čas také používáme sirup Stopbacil z lékárny, obsahuje docela dost bylin a podporuje vlastně boj toho našeho organismu s nemocí, pomáhá od kašle, zahlenění i od bolesti v krku, mohou ho užívat i děti a dokonce i náš děda, který má cukrovku, doma mi prostě nesmí chybět, hlavně teď, na podzim

Sandra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Monika

Stopbacil sirup máme taky vyzkoušený, pomohl nám rychle se dostat z nachlazení, teď ho dávám dětem jako prevenci a na podporu imunity, jen jsme podle návodu trochu změnili dávkování, je čistě bylinkový a může ho užívat i dcerka, která je alergická na lepek, takže za mě velké plus

Veru

Koukám, že je to tu samá reklama :D. Já osobně se vždycky nachladím, když nějakou dobu třeba vůbec nejím ovoce a zeleninu, mám málo spánku a stres. To je u mě zaručený recept na nachlazení. Tudíž jako prevence je podle mě nejlepší hodně vitamínů (hlavně C) a dostatek spánku. Prášky se snažím vynechat. Vitamín C je podle mě hodně zázračný .-)

Martina

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Veronika Domanská

Tak jako u každé jiné nemoci je potřeba odpočívat. Mnohdy se to ovšem podceňuje a naopak se tělo vším tím přecházením a snahy rychle, rychle se nachlazení zbavit ještě více zatěžuje. Takže pořádně vyležet, doplňovat tekutiny (skvělé jsou bylinkové čaje nebo čaj zázvorový) a případně vhodně doplňovat léky. Nevím jak vy, ale já prostě s ucpaným nosem nevydržím a pomáhají mi jen některé kapky z lékárny. Teď je to Nasic (je šetrný, složení je dobré, takže při rozumném dávkování přijde jen k duhu). Jak to máte vy s ucpaným nosem? Uznáváte spíše alternativnější metody, jak jej uvolnit, nebo v tomto případě taky preferujete kapky? :)

Vlasta

Mojemu synovi na průdušky nejvíce pomáhá Psá sádlo Dr. Weiss. Já jsem s ním sama taky byla spokojená, do nemocnice by mě asi nikdo nedostal :( Takže jsem ráda, že je něco tak účinného!

Franta

Já dostávám od manželky echinaceové kapky od Imunitu na podporu imunitního systému. Díky ženšenu jsem více odolnější. Takže doporučuji jako prevenci

Magda

My nachlazení předcházíme. Od podzimu do jara bereme téměř pořád STOPBACIL, je to čistě bylinný sirup, který nám doporučil lékař. Je super, že je i pro těhotné a kojící ženy, nutno dodat ;).

Blanka

Ten jsem ještě nezkoušela, vyzkouším. Jinak jsem taky moc spokojená se psím sádlem Dr Weiss. Dostala jsem ho od babičky a celkem jsem se toho psa na obale lekla.- dokud jsem nepochopila, že to ze psa není :)

Brona

souhlasím, že nejlepší je prevence, kromě ovoce a zeleniny používám pravidelně v tomto období Virostop, a už pěkně dlouho jsem nezamarodila. chuťově to není nic moc, ale to není většina bylinných extraktů, za čas si člověk zvykne.

Karolina

Já používám preventivně proti nachlazení i při nachlazení bylinný sirup Stopbacil, je to kombinace 10 bylinných extraktů , kromě toho, že léčí příčinu nachlazení taky posiluje imunitu a dobře chutná. Doma chutná jak dospělím, tak dětem.

Alča

Já osobně proti nachlazení užívám hlívu s bylinami. Hlíva obsahuje spoustu užitečných bylin, které drží mou imunitu silnou a nachlazení tak předcházím 

Monika

Já taky, kupuji si proto preventivně 5prevemax, který je na imunitu a jsem s nim max spokojená!!

Marcela

Já se taky snažím, ale ne vždycky to jde. Pak v práci je kolem mě plno s rýmou a je jasné, že to taky chytím.. jako prevenci jsem si nedávno koupila 5prevemax a i v tomhle hnusném počasí mě zatím nic neskolilo ;-)

Zdenka

Já jsem pro levnější variantu. Jsem spokojená s herbalmed pastikama , které užívám teď pro jistotu a vyhovují mi.

Šárka

Zrovna to teď řeším,j sem nachlazená,až hrůza. Doma si dělám zázvorový čaj s medem,užívám mořskou vodu do nosu a pastilky proti kašli,teplotu už nemám naštěstí. Píšu si,že mám vyzkoušet Stopbacil,díky.

jounka8

Výhody Fluimucilu jsou příjemné citónové chuti, dobře rozpustné, jednotlivě balené tablety a je výhodný ceově! Dávkování 1 tabletka pro dospělého 1x denně.

zzuzza

Jaké má složení? A za jak dlouho jste pozorovali, že to začíná zabírat?

dášša

Dobrý den, my jsme taky dlouho u syna bojovali v tomto bláznivém počasí, chvíli zima chvíli teplo s nachlazením a halvně kašlem a právě nám na to moc pomohl Fluimucil, nikdy bych tomu taky tak nevěřila, kdybych to neměla vyzkoušené a jsem za to moc ráda, že jsem měla možnost to zkusit...

nella

Je to registrovaný lék obsahující účinnou látku acetylcystein. Je určen k léčbě vlhkého kašle

evžža

Ahoj je trašně špatné období na chřipky a nachlazení, chvíli teplo chvíli zima…

Trpící rýmou
1x

Nachlazením trpím často piji čaje různé bylinkové s medem a jím Hašlerky a šalvějové bonbóny někdy si dám preventan a celaskon ( preventan junior a celaskon rozpustné šumivé tablety).Paralen jen když mám tepolotu a já jí mám hodně málo. Celaskon piji proto že mám málo vitamínu C. Jím také sirupy doktora Mülera také bylinkové. Preventan, Hašlerky , šalvějové bonbóny -prevence.

ivva

Fluimucil zabraňuje uvolnění mediátorů zánětu v počáteční fázi zánětlivé odpovědi.

Zulika

Už při prvních známkách škrábání a bolení v krku sahám po cucacích pastilkách Preventan Quattro, to je můj osvědčený pomocník při těchto potížích. Doporučila mi ho paní v lékárně, když jsem hledala něco, co obsahuje přírodní látky a je šetrné k organismu.

zuzza78

"Obsahuje nejpoužívanější účinnou látku pro léčbu kašle (acetylcystein), moderní léková forma velmi dobře rozpustná, příjemná citrónová příchut´ a nyní novinka balení po 20 tabletách. "

Majkuse

Taky mám moc dobrou zkušenost s Preventanem. Dávám ho dětem celoročně na imunutu a spokojenost.¨ Sama si beru Preventan Quattro při bolení v krku a vždycky mi rychle pomůže.

tterra

Fluimucil je na vlhký kašel můžete ho zakoupit bez receptu v každé lékárně. Je velmi oblíben u praktických lékařů, kteří jej často doporučují.

ulrichaa

Jaké je dávkování? A je volně prodejný v lékarně?

mariaa8

Jé tento přípravek je moje zlatíčko! Vždy mi odpomůže od kašle a já jsem spokojená!

nelinna

Ahojky jak dlouho už je a trhu? A jak jste se k tomuto zázraku dostali?

aurovva

Jak dlouho už tyto přípravky užíváte? Moc ráda bych o tom věděla, co možná nejvíce! Přede děkuji!

fiffa

Fluimucil zabraňuje uvolnění mediátorů zánětu v počáteční fázi zánětlivé odpovědi.

olgga7

"Obsahuje nejpoužívanější účinnou látku pro léčbu kašle (acetylcystein), moderní léková forma velmi dobře rozpustná, příjemná citrónová příchut´ a nyní novinka balení po 20 tabletách. "

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce