Inzerce
aplikace_alergie.png
Jak bojovat s alergií?
S aplikací AlergoStop můžete na alergii zapomenout
Připomíná léčbu a varuje před aktuálními alergeny. Více informací zde.
karusel_poradny_196px.jpg
POTŘEBUJETE RADU LÉKAŘE?
Nabízíme vám možnost jak ji rychle a pohodlně získat. Zeptejte se sami, nebo se podívejte na dotazy, které jsme již zodpověděli.

Diabetici a epileptici budou muset obhajovat svoji schopnost řídit auto

Od ledna 2012 mají i lékaři specialisté povinnost ohlásit úřadům, pokud jejich pacient není podle nich schopen řídit motorové vozidlo. Diabetici, epileptici i další se ptají: Budu muset obhajovat, že mohu za volant? Ordinace.cz zjišťovala, koho se tato sporná zákonná úprava týká. více ...

Inzerce
Odpovědi
JARDA

Dobrý den, já jsem epileptik. Povolení řídit motorové vozidlo bylo možné jen v případě, kdy pacient neměl alespoň 3 roky žádný záchvat.Nic to nemění na tom, že epileptik v případě medikace za volant nemohl a nikdy nemůže. Snížená schopnost reakcí je jistá.

žalobníček

Já myslím,že je to správné a že by se to nemělo týkat je těchto dvou kategorií,zejména když vidím řidiče,jak se sotva nasoukává za volant.Ale nerozumím b) druhá a další hypoglykémie, která se vyskytne během období 12 měsíců od první hypoglykemie, a to bez varovných příznaků nebo si je žadatel nebo řidič neuvědomuje. Když si něco neuvědomuji,tak tak to ani nevím a nemohu o tom druhému říci,protože to nevím.A jak mám sdělovat něco,co jsem nepoznal.A tzv.dlouhý cukr rozpozná stav cca 5-6týdnů zpět a ne hypoglykemii před půl rokem

Karelan

Bod b) je nesmysl. Pokud si diabetik neuvědomuje žádné příznaky hypoglykemie, zákonitě se dostane do bodu a), kdy potřebuje pomoc další osoby. Pokud dojde k hypoglykemii bez varovných příznaků skončí bezvědomím.

Ing. Radimír Hübl

"Nové nařízení počítá s tím, že nebudou sdělovat konkrétní diagnózu, ale jen fakt, že podle jejich zjištění onen člověk nemá řídit – a úřad na základě toho vyzve řidiče, aby svůj zdravotní stav prokázali posudkem praktického lékaře" - uvědomujete si, jakou blbost jste tady napsali? Nebo to skutečně myslíte vážně? Specialista sdělí NESCHOPEN (doufám, žře nje jeho povinnéstí totéž sdělit písemně i mně!!!) a praktik v posudku uvede SCHOPEN. Co teď? A ten posudek mi praktik dá nebo jej pošle kam? Nešlo by to nějak jednosušeji a jednoznačněji? Proč mám pak pravidelně po dosažení určité věkové hranice chodit k praktickému lékaři a jeho posudeh pak vozit sebou? Nechcete se probudit z byrokratického poblouznění?

Václav

No já si myslím,že by měli(odebrat řidičák )také každému kdo vypije jen jedno pivo i když ten den nebude řídit.To samé každému kuřákovi.Ať řídí nebo ne.Vždy je tady možnost,že po pití usedne za volant,nebo si za jízdy zapálí jeho oblíbenou cigaretku a hlavně prosím odeberte řidičáky všem co vlastní mobil.Potom nebude jezdit ani hromadná doprava a budeme všichni chodit pěkně po svých.Zbavíme se minimálně o 50 procent diabetiků.Prostě asi jste pochopili,že zde zase někdo vymýšlí pěknou hovadinu.Já jsem diabetik již 20 let a ještě jsem neměl jedinou ani sebemenší nehodu.

Dítě Země

Proč jen diabetici a epileptici? Každý člověk je potebcionální kardiak a že těch nehod při infarktu není málo. Navrhuji všeobecný zákaz řízení motorových vozidel pro všechny bez výjimky. Zapřáhneme do povozů voly, však jich mezi politiky máme více než dost. A bude nám dobře.

Pavla

Jsem diabetik 18 let, těžkou hypoglykémii jsem neměla, za volant nesedám, pokud hypoglykémii cítím, pokud jsem za volantem a hypo na mne jde, zastavím na nejbližším možném místě, ale okamžitě do sebe naláduju cukr. Každý diabetik ho má mít po ruce. Jen se ptám, o co je toto více nebezpečné, než když se zdravému řidiči udělá zle od žaludku, když v autě sedí malé křičící děti s neurotickou matkou, která se na vteřinu otočí.... Nemyslím si, že by diabetici měli být zahrnutí do těchto kategorií. Je to stejné jako když chce diabetik životní pojištění - ve zdravotním dotazníku je v jedné skupině jako alkoholici, drogově závislí, gambleři apod..... A další věc - plno diabetiků má inzulínové pumpy, i se senzorem, takže pokud má někdo hypoglykémie, které si neuvědomuje, pak ho pumpa se senzorem upozorní, že mu jde glykemie dolů. Ano stojí to peníze, ale pořád lepší, než přijít o ŘP, bez ŘP si nedovedu život představit už kvůli zaměstnání, dojíždění k lékařům apod....

Jana

Mám cukrovku 2.typu,když Vás lékař špatně léčí.....na to se zákon neudělal? A kdž se ozvete,tak Vám lékař zdělí: najděte si jiného lékaře a je to...vlastní zkušenost. Když Vám lékař na bolest nohou předepíše lék na hemeroidy,možná jsem to slovo napsala špatně ,omlouvám se, tak tomu říkám léčení...a kde si pomůžu...nikde...kdybych byla Havel,,všichni se můžou ...víte co...ale na obyčejném člověku asi nezáleží,takovou mám zkušenot...nejsem pro ,zdělovat mojí diagnozu. Každý má mít soudnost,jestli na řízení stačí,po poradě z lékařem. Pěkný den všem.

Přidat nový komentář

Inzerce
Inzerce http://alergostop.cz/?utm_source=ordinace.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=promo2021&utm_content=duben

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Zatím hlasovalo 36 lidí

Mohlo by vás zajímat

Obřízka - není se čeho obávat

Mezi důvody, proč si Češi nechávají odstraňovat předkožku, patří v drtivé většině ty zdravotní. Jedná se o jednoduché, nebolestivé a účinné řešení zúžené předkožky či opakovaných zánětů předkožky. A rozhodně není zač se stydět!

HIV: Jak se v dnešní době léčí a v jakých případech byste se měli nechat otestovat?

HIV neboli Human Immunodeficiency Virus je virus, který napadá jen lidský organismus a způsobuje deficit v imunitním systému, čímž omezuje jeho funkci. Virus HIV způsobuje onemocnění AIDS, nicméně ne u každého HIV pozitivního člověka se AIDS rozvine.

Seniorů za volantem přibývá, ostrý zrak je pro ně stěžejní!

Zatímco spodní věková hranice řízení automobilu je jasně stanovena na dovršení 18 let, horní takto striktně omezena není. A vzhledem k tomu, že populace stárne, za volantem se ocitá stále více seniorů. Slábnoucí vidění u nich může zvyšovat riziko nehody, proto by měli pravidelně nechávat prověřit svůj zrak u očního lékaře a dávat si pozor zejména na šedý zákal, který lidi nad šedesát let ohrožuje.

Zúžení předkožky - fimóza, se může vyskytnout v kterémkoliv věku

Zúžení předkožky nebo-li fimóza, je charakterizovaná zúžením zevního okraje předkožky, které neumožňuje jeho přetažení přes žalud. Toto onemocnění se může vyskytnout v kterémkoliv věku. Někteří chlapci se s fimózou narodí, jiní chlapci nebo muži získají fimózu během života. Velmi často je následkem kožních infekcí. Výrazně vyšší riziko vzniku fimózy mají nemocní trpící cukrovkou.

 

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

20. ledna 2008, 12:04:30

ahoj...jsem v prváku na konzervatoři, hra na flétnu..asi pře 14ti dny mě začala pobolívat…

19. října 2010, 18:39:30

Stando, naštvat nás vždy může jen inteligent. A to bohužel zde není splněno. Zkusím…

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.