Inzerce https://www.lekarna.cz/akce-3-za-cenu-2/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=akce-3-za-cenu-2

Před měřením tlaku si dejte "pohov"

Udělali jste si radost a pořídili nový digitální tlakoměr. Ovšem teď zjišťujete, že každé měření ukazuje jiné hodnoty. Není divu, že vaše původní nadšení z tlakoměru postupně opadá. Děláte chybu vy, nebo je něco špatně s přístrojem? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Josef Špica
2x

Po dvojím infarktu během jednoho dne a po úspěšném instalování stentu mně bylo doporučeno zprvu denní a později občasné měření tlaku. Na kardiocentru v Čes. Budějovicích mi byl doporučen jeden typ přístroje na paži. Abych měl trochu jistoty v přesnosti měření, vzal jsem si přístroj k lékařce. Já si změřil tlak svým strojkem a lékařka klasicky rtuťovým. Výsledek byl shodný. Měření a zápísky již dělám čtyři roky a kdykoliv přijdu na kontrolu, tak mám sebou mé výsledky měření a bývám kardiologem pochválen, že spolupracuji a lékař má o mém stavu větší přehled.

Palmáč

Tlakoměr je dobrá věc pro standardní práci srdce. Jakmile nastoupí arytmie nebo proměnlivý tlak, moc se z údajů nedozvíme. Pak je nutné volit průměr z více měření. Ale pak máme také celkem jiný problém než vysoký či nízký tlak.

Issbiss
7x

Dobrý den, po stresu se mi zvýšil tlak, teď už jsem relativně v klidu, ale když vyndám tlakoměr, cítím, jak jsem nervózní, že si zase zaměřím hodně. Je možné, že mám vyšší tlak tím stresem těsně před měřením? Děkuji

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Vysoký tlak v plicích mohou mít i děti. Důležité je na to přijít včas

Nestačíte s dechem, bolí vás na hrudi? Nemusí to být jen nedostatkem fyzické kondice. Podobné příznaky s sebou může nést zvýšený krevní tlak v plicích neboli plicní hypertenze, která se může vyskytnout také u mladších pacientů, dokonce i u dětí. Pokud se chorobu podaří odhalit včas, mají díky inovacím v léčbě velkou naději na normální život. Experti na to poukazují u příležitosti Světového dne plicní hypertenze (5. května), který tradičně připomenou modře nasvícené významné budovy v Praze, Brně a Olomouci. Modrou barvu pro nasvícení volí proto, že pacientům kvůli nemoci často modrají rty.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce