Před měřením tlaku si dejte "pohov"

Udělali jste si radost a pořídili nový digitální tlakoměr. Ovšem teď zjišťujete, že každé měření ukazuje jiné hodnoty. Není divu, že vaše původní nadšení z tlakoměru postupně opadá. Děláte chybu vy, nebo je něco špatně s přístrojem? více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Josef Špica
2x

Po dvojím infarktu během jednoho dne a po úspěšném instalování stentu mně bylo doporučeno zprvu denní a později občasné měření tlaku. Na kardiocentru v Čes. Budějovicích mi byl doporučen jeden typ přístroje na paži. Abych měl trochu jistoty v přesnosti měření, vzal jsem si přístroj k lékařce. Já si změřil tlak svým strojkem a lékařka klasicky rtuťovým. Výsledek byl shodný. Měření a zápísky již dělám čtyři roky a kdykoliv přijdu na kontrolu, tak mám sebou mé výsledky měření a bývám kardiologem pochválen, že spolupracuji a lékař má o mém stavu větší přehled.

Palmáč

Tlakoměr je dobrá věc pro standardní práci srdce. Jakmile nastoupí arytmie nebo proměnlivý tlak, moc se z údajů nedozvíme. Pak je nutné volit průměr z více měření. Ale pak máme také celkem jiný problém než vysoký či nízký tlak.

Issbiss
4x

Dobrý den, po stresu se mi zvýšil tlak, teď už jsem relativně v klidu, ale když vyndám tlakoměr, cítím, jak jsem nervózní, že si zase zaměřím hodně. Je možné, že mám vyšší tlak tím stresem těsně před měřením? Děkuji

Přidat nový komentář

Inzerce
loading...

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Anketní otázka

Obáváte se nákazy koronavirem?

65%
35%
Zatím hlasovalo 282 lidí
Inzerce
Inzerce
Inzerce

Mohlo by vás zajímat

Koronavirus: Mytí rukou je důležitá součást prevence

Správné mytí rukou je jednou ze základních prevencí před šířením nákazy, včetně viru chřipky nebo COVID-19. Většina lidí si však myje ruce špatně.

Zelený a šedý zákal, jaký je mezi nimi rozdíl?

Kromě toho, že obě onemocnění postihují oko, nic jiného společného nemají. Mezi šedým a zeleným zákalem je velký rozdíl, a nejen v tom, že každá z chorob postihuje jinou část oka.

Jak podpořit imunitu? Správná strava, klid, ale i homeopatika

Podpora imunity je v této době, kdy nás viry ohrožují ze všech stran důležitější než kdy jindy. Co tedy udělat pro posílení naší imunity a organismu? Zjednodušeně řečeno: platí to, co vždy. Hodně vitamínů, spánek, odpočinek. Pomoci mohou také některé minerály a homeopatika.

Je ibuprofen při infekci COVID-19 nebezpečný?

Mezi laickou i odbornou veřejností se množí dotazy o údajné nebezpečnosti používání ibuprofenu při infekci koronavirem. Je nutné se tohoto léku opravdu obávat?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.