Úžeh, úpal, angína, nebo nemocné srdce? Jak poznat, že jsou lidé pouze přehřátí kvůli horku, nebo že už jim hrozí srdeční kolaps? Podle kardiologů je v létě nebezpečná především kombinace horkého a vlhkého prostředí. Tehdy se infarkt nevyhýbá ani dosud zdravým lidem. Podle předsedy českých kardiologů prof. MUDr. Aleše Linharta, DrSc., o sobě nemocné srdce v létě dává vědět čtyřmi nejčastějšími způsoby.
Termín horečka se většinou používá pro teplotu vyšší než 38°C. Pro teplotu mezi 37°C a 38°C se užívá lékařský termín subfebrilie, lidově prostě zvaná teplota. Příčiny teploty a horečky mohou být různé a je jich velmi mnoho, nejčastěji je však příčinou horečky nějaká infekce v těle. Projevem horečky je pocení, střídání pocitů horka se zimnicí a třesavkou, halucinace a poruchy vědomí a u malých dětí mohou nastat febrilní křeče. Lékaře vyhledejte, pokud se horečka drží déle jak dva dny na 38°C nebo pokud dosáhla 40°C.
Kašlete?
Ano | odpovědět znovuJste zadýchání, i když nevyvíjíte žádnou tělesnou aktivitu a vykašláváte hnědavý hlen?
Ne | odpovědět znovuSípete nebo vykašláváte šedožlutý hlen?
Ne | odpovědět znovuMáte některý z těchto příznaků: rýma, bolest v krku, bolest hlavy, jste "utahán(a)" a máte bolesti v končetinách?
Ne | odpovědět znovuBolí Vás v krku?
Ano | odpovědět znovu
Přejděte na schéma Bolesti krku.