Pískování zubů je populární metoda pro odstranění povrchových skvrn a zlepšení vzhledu úsměvu. Na rozdíl od běžného čištění zubů kartáčkem, pískování dokáže odstranit skvrny způsobené kávou, čajem, vínem nebo kouřením. Procedura je velmi šetrná ke sklovině, ale zároveň účinná.
Nálada každého člověka se často mění a nikdo nemá trvale dobrou nebo špatnou náladu. To, jaká nálada zrovna je, závisí na mnoha věcech - na počasí, úspěších či neúspěších, zdravotním stavu, dobrých či špatných zprávách a podobně.
Nálada je definována jako dlouhodobější stav mysli. Závažnější a trvalejší změny nálad mohou nastat při nečekaných nebo velkých životních změnách jako je ztráta blízké osoby, ztráta zaměstnání, živelná katastrofa a podobně. Nejčastější poruchou nálady je deprese, což je duševní stav charakterizovaný dlouhodobým smutkem. K psychickým problémům se také mohou přidat tělesné projevy, jako je například bolest hlavy, úbytek hmotnosti, ztráta chuti k jídlu, problémy se spánkem a podobně.
Máte kromě skleslosti ještě některý z následujících příznaků: ztrátu energie, špatně spíte, nechutná Vám jíst, nemáte zájem o sex, opakovaně Vás bolí hlava?
Ano | odpovědět znovu
Zřejmě se bude jednat o depresivní chorobu. Příčiny vzniku deprese mohou být různé, někdy dokonce ani nemusí být příčina zřejmá. Těžkou depresi charakterizuje hluboký smutek, pocity lítosti, marnosti a zbytečnosti, sebeobviňování, z tělesných obtíží pak poruchy spánku, ztráta hmotnosti, nechutenství. Při zvláště těžké depresi může člověk uvažovat o sebevraždě, nebo se o ni dokonce pokusit.
Vyhledejte lékaře- psychiatra. Léčba těžké deprese je dlouhodobý proces. Základem je medikamentózní terapie antidepresivy a anxiolytiky a dále do léčby patří psychoterapie se zkušeným odborníkem. V případech velmi těžké deprese či pokusu o sebevraždu je nutná hospitalizace, aby mohla být porucha intenzivně léčena a hlavně aby se zabránilo případnému pacientovu poranění.