Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

prosím poradte-Hepatitida C a léčba interferonem

Dobrý den, mám sestru, která byla svým přítelem nakažena Hepatitidou C(pohlavním stykem), nikdy nebrala drogy ani nepila alkohol. Nyní prochází šest měsíců léčbou interferonem. Před 3 měsíci se jí ale začala projovovat velká kožní vyrážka, která je nyní již v hrozné fázi. Paní doktrka, která ji kontroluje léčbu ji na to nedokázala nic říct, obvodní doktor také ne. Nyní už chodí k třetí kožní doktorce, která pořád také jen zkouší přípravky. Kožní vyrážku začala mít na obličeji, pak se jí rozšířila na krk a prsa, potom na podpaždí a ted i na ruce a dál to pustupuje. Jde o to, že vyrážka je hodně červená a i začíná dost hnisat, třeba u iších je úplně hnisavá a uši jí tečou. Vypadá to jako ohen, ale s tím, že ji to ještě hnisá. Palí jí to, svědí. prosím nemá někdo stejné příznaky, jak se toto může léčit. Já osobně si myslím, že je to léčbou interferonem, nikdy žádné problémy neměla, až ted při léčbě. Moc prosím poradte. Předem děkuji.sima

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Ivana
1x

Také jsem se léčila interferonem a vyrážku jsem měla po celé hrudi a opravdu to hnisalo a nešlo s tím nic dělat.Potom mi doktorka zjistila,že mi špatně funguje štítná žláza,kterou rozhodil ribavirin,který se bere při léčbě.Možná Vám moje zkušenost pomůže.Vím,že to není lehké :(

Pajina
1x

Také mám za sebou léčbu nterferonem a jsem negativní Kožní vyražzka se může objevit ale tak jak se objevi take zmizi.Mne například vypadaly vlasy a nyni po léčbě je mam jeste hustsi:Přeji mnoho stesti a siol

roman sivak

jsem po aplikaci interferonem jiz uz ho neberu 14 dni bral jsem ktomu i rebetol 200 mg tri rano tri vecer tak tez jsem ho dobral bral jsem tyto dva aplikace pul roku atak bych chtel vedet jak dlouho jeste veme tyto aplikace pretrvaj

Markéta

Ahoj Všem, tak v pátek jsem začala třetí měsíc léčbu interferonem a rebetolem, dva ráno dva večer. Začátek pro mě nebyl nic moc příjemný, bolesti kostí, ůnava, stavy úzkosti a náladovost. Ale teď už se to dá zvládat. Pýchám si to každý pátek večer, v sobotu jsem malinko unavená, takže ležim. Začala jsem hubnout, za tři měsíce 7 kilo dole, u mně ůspěch, protože normálně nehubnu. Mám trochu vyrážku na zádech a občas se nekontrolovatelně škrábu. Všem chci říct že ta léčba se dá zvládnout, tak neházejte flintičku do žita. Držim Vám palce...

radek

valná většina lidí přiznává tyto příznaky : podrážděnost, bolesti kloubů a svalů, úbytek vlasů, zhoršení kvality kůže a nehtů a případné vyrážky. měl jsem osobně vyrážku podobnou kopřivce na zápěstích, kotnících a předloktích společně s jakými si červenými podlitinami na pažích, ale né dlouhodobě vždy se objevily a cca po 3 dnech zmizely, aby se zase zčistajasna objevily :-) hodně prý těm vyrážkám a kožním problémům napomáhá opalování se během léčby. ve vámi popisovaném stavu bych se bezodkladně sháněl po odborníkovi na dermatologii.

HONZA

ČUS LIDI TEPRV MĚ TO ČEKÁ 19.8.2014DU POPRVÝ TAK SEM SÁM ZVĚDAVEJ JAK TO BUDE PROBÍHAT BRAL SEM SUBÁČE A OPIÁTY MÁTE NĚKDO KDO UŽ SE LÉČÍ PODOBNOST MÉHO PŘÍPADU.DÍK

Lida

ahoj .. LIDIČKY BERTE TO MUJ SYN PŘERUŠIL LEČBU ŽE TO NEZVLADNE A DNES MI VOLAL ŽE MA CIRHOZU JATER TAK TO JE KONEČNA !!!!!!!!

Petr

Ahojky,před několika lety, jsem si touto cestou prošel,a kromě počátečních chřipkových příznaků, úzkostlivé stavy, které přešly po těžké deprese, a dvou pokusů o sebevraždu,psychiatrii , jsem to nakonec zvládl,i přes to,že se na mě nejbližší vys....!Bylo to peklo,ale dal jsem to. Nevěříte,co všechno se dá vydržet

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce