Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

O žloutence C mnoho nakažených dlouho neví

O žloutence typu C není moc slyšet, přesto že jde o nemoc zákeřnou a preventivní vakcíny neexistují. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Robert

Můůžu dostat žloutenku šáhnutím na inijekční stříkačku?? Myslím to tak ne že se píchnu ale šáhnu na stříkačku s uzavřeným hrotem....Děkuji za odpověď...

Bíba
1x

Ne,pouhým sahnutím na stříkačku se žloutenka typu C nepřenáší.Něco jiného by bylo poranění se o jehlu,či kontakt Vaší poraněné kůže se stříkačkou potřísněnou krví.Ale to už je spíše teoretická,než praktická záležitost,takže se není čeho obávat

zuzana
1x

můžu dostat žloutenku když jsem s dotyčným seděla v autě a daval mi peníze a dal mi pusu je to můj bývalý manžel a v pondělí mu zjistily žloutenku ....děkuji za odpověď...

nešťastná
1x

pracuji jako uklizečka v nemocnici,nedávno jsem se vinou nezodpovědnosti sester,které nechali otevřený kontejner na jehly,poranila o použitou stříkačku.Jelikož jsem na vysoce rizikovém pracovišti-dyalýza a v inkriminovanou dobu ze šesti pacientů jeden byl nakažen céčkem,mám strašný strach z nákazy.Začala jsem mít nějaké příznaky,co souvisí s nemocnými játry,byla jsem na odběrech,příští týden budou výsledky,ale myslím si,že to mé obavy jen potvrdí.Mám hrozný strach o své blízké,mám šestiletého syna,manžela,Je mi teprve 33 let,čím jsem si takový osud zasloužila?Dá se nakazit,pokud např.komár,co mě píchl píchne třeba mého syna?A mám vůbec šanci na úplné uzdravení?

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce