Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Karcinom v prostatě a jak léčit

Dobrý den. Mám na Vás velkou prosbu. Potřeboval bych radou a pomoc při rozhodování. Je mi 77 let. Na začátku roku se mně v třísle objevily hrčky a začal mi otékat stehenní sval. Prodělal jsem několikeré vyšetření a pak jsem se podrobil operaci, při které mi byly zmíněné hrčky odstraněny. Lékař z urologie odebral vzorek prostaty na vyšetření s tím, že je v ní karcinom a nyní mě přesvědčuje, abych se opět podrobil operaci, při které mi provedou kastraci, která by omezila hormonální zátěž prostaty a pak bych se měl podrobit ozařování. Chci se Vás proto zeptat, zda je tento postup standardní, zda je opravdu takovýto zásah nutný a jakým způsobem by ovlivnil můj další pohlavní život. Zatím jsem tento postup odmítl, ale přesvědčuje mně k němu i můj obvodní lékař s tím, že jeho příbuzný absolvoval totéž a je nyní v pořádku. Nyní beru ANDRAXAN 3x1 tabletu a 1x večer tabletu XATRALU. Nějaké zvlášť výrazné potíže nemám. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
T.D.

Možná je můj názor špatný, ale v 77 létech už toho asi moc nenasoulo.... (to je bohužel tvrdý zákon přírody) a je myslím podstatnější přežít. Nemám s tím žádnou zkušenost, ale myslím, že lékaři mají pravdu. Vzdáleně jsem se o tom už taky doslechl a ůdajně to mělo úspěch. Je to však informace z páté ruky. Tom.

Božka

Vážený pane V tomto případě postup lékařů je naprosto správný. Mému otci ji zjistili před 9lety - odoperovaly. Skoro 8 let měl remisi. Před 1 rokem se mu stav začal zhoršovat.Měl nekolik antibiotik a nasadili mu flutamide 2X denne.Věřte lékařům je to zcela standartní postup dokonce zásadní a nutný.Jde o život a sex musí stranou.

annicka

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Matej

Rakovinu prostaty jsem prodelal a diky protonove terapii jsem fit a to jsem neprisel ani o potenci je to setrnejsi nez normalni ozarovani-byl jsem bez vetsich koplikaci během mesice zpatky v praci a v zivote

Magda

Muj manzel ma s protonovou lecbou také dobře zkusenosti. Vybrali jsme ji hlavne diky velke sanci zachovani potence a snizenemu riziku komplikaci a snizeni davek zareni oporoti fotonovemu..

Marek

Kde bych si mohl o te protonove terapii precist vic prosim?

Magda

určite myslím, že všechno info je na zmíněném webu www.protonovibojovnici.cz

Jaruš

jj, já už jsme početli,abychom věděli co nás čeká, manžel o tom zatím vůbec mluvit nechce

lada2

a proč je to lepší než normální léčba? Tam je méně paprsků? Někde jsem o tom už zaslechla, ale neměa jsem důvod se o to zajímat, teď, co se v rodině rakovina objevila mě to zajímá…

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce