Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Aurorix Roche 300mg (antidepesivum)

Začínám brát toto AD. Ráda bych se dozvěděla něco o vašich osobních zkušenostech s tímto lékem, zda vám zabralo, jak rychle a co nežádoudoucí účinky. Po prvním dni užívání musím říct, že v pohodě(zatím). První tři hodiny po podání první dávky mi bylo divně-neschopnost koncentrace, tlak v hlavě, ospalost a (téměř) neschopnost číst. Pak se to ztratilo. takže uvidíme, co dál. Pište své zkušenosti a názory na aurorix(moclobemid), budu moc ráda a snad tím pomůžeme i ostatním návštěvníkům této diskuzi. Díky, zdravím. Agáta

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Miloslava

Já nevím, jestli jsem taková výjimka,ale mě začaly brnět prsty,dlaně,rty,jazyk,beru Aurorix 300mg 1 tbl.ráno a půl v poledne,v letáku je to uvedeno jako vedl.účinek,ale vzácně, zatím si na to jak tady čtu nikdo nestěžuje,tak nevím, jestli je to fakt z toho,ale je to velice nepříjemné,jinak to docela zabírá.

Jana
1x

Já dneska začala brát Arorix 300, půlku tablety ráno. Mé problémy začaly před půl rokem, nejprve úzkosti, na ty mi zabral Cipralex, ale kvůli vedlejším účinkům jsem ho vysadila. Asi měsíc a půl jsem byla ,,čistá,, úzkosti už nebyly, ale byla jsem pořád mimo. Jakoby mi spala půlka mozku, takové zamlžení...neměli jste to taky někdo? Tak jsem s tím byla u psychiatra a napsal mi aurorix, tak jsem zvědavá. Je to vážně dlouhý boj a nemoc, která člověku vezme fakt všechno :(

FRANTISEK

Tak mám asi něco podobného před 9 lety jsem měl problém po špatném rozchodu, tenkrát mě s toho dostal cipralex a byl jsem schopen ho po roce zahodit, teď je to tak 3 měsíce zpět přišel žádný problém a stav deprese, úzkosti a všeho okolo, s tím že člověk si přijde neustále spací atd, prošel jsem všechny vyšetření a vše v pořádku, změnil jsem lékaře který mi doporučil Aurorix 300 půlka ráno a půlka večer. Teď čekám asi na stav Kd se mi vše v těle srovná. U mě jelikož jsem sportovec tak posilovna úplný nezájem, co mi strašně pomáhá je plavání, sauna atd, pro tělo je to neuvěřitelný relax a sport v jednom. Jinak stav ráno a přes den Špatně s večerem a noci se zlepšuje... Chce to vůli i když je to těžké znám to🙏✌️

FRANTISEK

Dobrý den, cipralex zabral před lety, pak můj lékař nebudu jmenovat tak absolutní nezájem, následně jsem si říkal že už jsem lepší a začal brát obden nebo dva. Najednou šup a jsem v tom opět a Aurorix beru asi měsíc půl ráno a půl. Večer ale bohužel. Žádná změna, jsem že všeho unavený přát se sám se sebou...

JAROSLAVA

AURORIX 150MG jsem brala1/2-1/2-0 asi mesic,po mesici strasne zavrate,vysadila jsem,ale chci ted po mesici znovu nasadit,jelikoz jsem obcas na lexaurinu,coz uz moc nezabira za ty roky,mam uz posledni dobou strasne slabosti az pocity na omdleni,na zvraceni,unava...nikam nechodim i vyvencit psa je problem.Uz nevim 7 let se stim potykam minuly rok uz celkem v pohode,ale za 3/4roku vse se zhorsilo postupne,uz se bojim nekam chodit.

Tomas

Je to jako bych to sam psal.Tento lek neprve zacina.Jak to u Vas je nyni.Dekuji

Oou

Moje zkusenosti jsou takove, ze jsem uzival asi cca rok Cipralex a jak tady pisou vsichni, vedlejsi ucinky prebily cokolov pozitivniho, co ten prasek mohl dat. Predevsim nulove libido, coz se vazne spatne vysvetluje partnerce, ktera ani nevi jak se ty dve slova pisou. Prechazim na Aurorix a uvidime

Nelka
5x

Dovolte abych i já přispěla svou zkušeností.Lék Aurorix užívám už 15 let,moje diagnoza je neco mezi sociální fobii,panickou poruchou a agorafobií,každopadně mě extémně stresují určité situace....Dřív byl pro mě problém jet v MHD aniž bych neměla panický záchvat s pocením,bušením srdce a pocitem že omdlím.A to nemluvím o maturitě a studiu na Lekařské fakultě.......Aurorix me vráti do normálního života, perfektně zvládám pro mně dříve velmi stresujíci situace.A když je opradu nejhůř - zkouška atd...tak si dám tabletku Oxazepamu,ten utlumí to co má,přitom jsem schopná myslet.Co se týče motaní hlavy,i já mám tento pocit,který trva jen velice krátce a přechodně při každém použití.Nicméně pozitivní vliv tohoto léku převáži tento drobný diskomfort. Bohužel né každý jej snese, je potřeba postupně zvyšovat dávku, kdyby se dělo cokoliv divného, je nutné okamžitě kontaktovat lékaře.Jinak mi bylo řečeno,že účinek nastupuje až po 14-21 dnech, takže to chce vydržet.Vedlejší účinky žádné nemám i při tomto dlouhodobém užívání a to jsem dokonce na začátku léčby brala dávku 600mg a 600mg,i když je v letáku uvedeno 600mg jako maximální dávka.Dr.mi ale řekla, že jim na seminářích říkají ,že při fobíích je dávka opravdu dvojnásobná, takže se není čeho bát.Jak jsem psala,beru již 15 let a vše je ok .

FRANTISEK

Nelko přešel jsem z cipralexu na Aurorix půlka ráno půlka večer, beru cc14 dní a zatím nic moc jedině kdy mi je lépe je večer. Rivotril mám když je nejhůř tak rychle půlku. 43 let, státní zaměstnanec 2m a teď 107kg,a váhou jdu dolů bohužel taky že sportu co mě uklidňuje je plavání.

David

Ahoj taky my byl předepsán tento lék, bral jsem ho měsíc na sociální fóbii ale výsledky nebyli moc uspokojující, právě naopak měl jsem hrozné bolesti hlavy, zmatenost, nemohl jsem spát, a i myšlenky na sebevraždu se objevili což mě před tím netrápilo takže tomuto léku se raději vyhnout.

Jana

Chtěla bych se zeptat, co Aurorix a váha? Brala jsem Cipralex a hrůza, zasáhlo mi to do hormonů a měla jsem spousty vedlejších účinků. Přemýšlím, zda Aurorix začít brát, nevěřím, že by udělal nějaký zázrak, jen nechci, aby se mi všechno zhoršilo až tak, že bych nemohla zase několik měsíců vyjít z domu :-( Trpím SF, panickou poruchou, agorafobií, depresemi...

Dědek

užívej bylinky, co poškozuje nervy ? např. CPN

Jana

Ale já jsem ve stavu, kdy mi žádné bylinky vážně nepomůžou, už jsem zkoušela akupunkturu, homeopatii, chodím na kineziologii a k léčitelce.

Dědek

všichni jsme ve špatném stavu, ale někdo to ještě neví, bylinky Ti pomůžou, ale chce to trpělivost, to co jsi zkoušela je k ničemu, vyhozené peníze, podrobně na email

Renik
4x

..myslela jsem, že budu silná a že to zvládnu bez nějaké pomoci, mám 3děti 17,8,5. a jsou to neustále stresy, sic i radosti,ale občas mě stresy pohltily natolik, že jsem byla vysílená,smutná a bez radosti, nechtělo se mi nikde, většinou jsem byla jen doma, ale kde je život?? Tak si říkám a dost s tím se musí něco udělat, dr mi nabízel psychologa, dlouho jsem váhala,ale pak jsem zašla- sedím, mám vyprávět o sobě, těžké!! o svém soukromí, cizímu člověku, který většinou mlčí a čeká co mu řeknu, pokouším se se otevřít, chvílemi chci brečet! není mi to příjemné, jsem zase ticho a musím se napít vody, za hodinu sezení jsem vypila třičtvrtě litrů vody. Po hodině odcházím, napsala mi další sezení, na které jsem se pak omluvila, že nedojdu, nechci někde chodit a brečet! dřív jsem brala Elicii, A sentru, ale spala bych i ve stoje, jen co jsem se nervla, musela jsem se najíst, nebo rychle lehnou do postele v okamžiku sekundy jsem trvdě usnula, každý den, několikrát. Takhle to nejde, řekla jsem si a pomalu vysazovala léky!!! a řekla jsem si, že dokážu být bez nich! ale nakupily se zase stresy a uběhlo snad půl roku a zase smutek a všechno hnusné, dr mi předepsal citalon v malé dávce, že je mírný, řekl hned první den jsem se cítíila otřesně, třes, ospalost, po dvou dnech jsem jej vysadila. utekly 2měsíce. Zašla jsem tady na vaše povídaní diskuze a Aurorix se mi zalíbil. Beru ho ted přes týden a jsem tak štastná, teda zatím. sic, mírné bolesti hlavy, ale jinak necítím nic jiného než, větší sílu, větší ENERGII už nespím, když se nazlobím, více se směji z maličkostí, lépe večer spím! a co nejdůležitější?! ..necpu se jídlem! ..je mi fajn, méně jím, jako kdybych měla pořád plný žaludek. přesně ho beru 9den. Tak snad Vám mé psaní nevadilo a snad i bylo k přečtení. Drže se.! a najděte mezi léky ten správný lek, který konečně sedne na vaše tělo jak mááá. ahoooj.

Leon
1x

Mam už pres 15 let diagnostikovanou úzkostne-depresivní poruchu. Moje symptomy se přelévají z depresí do sociální fobie, úzkosti a zase do deprese. Od počátku jsem mel Zoloft, později Cipralex (obě SSRI), nicméně při spontánním vysazení jsem zjistil, jak me otupovaly a ničili mi sexuální život (před vysazením jsem obojí bral jako součást svého charakteru). Pak jsem si nasel a řekl o Mirtazen a najednou mi bylo lip, aniž bych pociťoval předchozí dva výrazné vedlejší účinky. Bohužel se můj stav začal zhruba po roce postupně zhoršovat a nepomohlo ani přidání Venlafaxinu (SNRI - značku už nevím). Trochu pomohla Lyrica (tedy na úzkost). Pak jsem na radu lékaře Mirtazen i Venlafaxin vysadil (nulova změna ve stavu - jen jsem přestal být otupělý a bez sexualniho zájmu (prace Venlafaxinu). Pak jsem si řekl o Aurorix (hodně jsem googlil a chtěl jsem se vyhnout tricyklikům, která považuji za "špinavé" SSRI (má-li někdo zkušenost, prosím opravte). Teď je to dva a půl tydne, co mam 600 mg Aurorixu (tuto dávku mam od 4. dne užívání leku) a musím říct, že je čím dal tím těžší propadat zoufalství, ať už doma, nebo například v MHD (před měsícem nadlidský úkol někam přijet autobusem. Cítím postupně (a nesouvisle) sílící hřejivý pocit v hrudníku, který se rozléhá do celého těla. Pokud to takhle půjde dal, tak budu mít symptomy brzy zcela pod kontrolou. Dost lidí si prý ale stěžuje na malý účinek, takže mi možná bude lip ale ne dost. Tak uvidíme.

Renik
1x

..myslela jsem, že budu silná a že to zvládnu bez nějaké pomoci, mám 3děti 17,8,5. a jsou to neustále stresy, sic i radosti,ale občas mě stresy pohltily natolik, že jsem byla vysílená,smutná a bez radosti, nechtělo se mi nikde, většinou jsem byla jen doma, ale kde je život?? Tak si říkám a dost s tím se musí něco udělat, dr mi nabízel psychologa, dlouho jsem váhala,ale pak jsem zašla- sedím, mám vyprávět o sobě, těžké!! o svém soukromí, cizímu člověku, který většinou mlčí a čeká co mu řeknu, pokouším se se otevřít, chvílemi chci brečet! není mi to příjemné, jsem zase ticho a musím se napít vody, za hodinu sezení jsem vypila třičtvrtě litrů vody. Po hodině odcházím, napsala mi další sezení, na které jsem se pak omluvila, že nedojdu, nechci někde chodit a brečet! dřív jsem brala Elicii, A sentru, ale spala bych i ve stoje, jen co jsem se nervla, musela jsem se najíst, nebo rychle lehnou do postele v okamžiku sekundy jsem trvdě usnula, každý den, několikrát. Takhle to nejde, řekla jsem si a pomalu vysazovala léky!!! a řekla jsem si, že dokážu být bez nich! ale nakupily se zase stresy a uběhlo snad půl roku a zase smutek a všechno hnusné, dr mi předepsal citalon v malé dávce, že je mírný, řekl hned první den jsem se cítíila otřesně, třes, ospalost, po dvou dnech jsem jej vysadila. utekly 2měsíce. Zašla jsem tady na vaše povídaní diskuze a Aurorix se mi zalíbil. Beru ho ted přes týden a jsem tak štastná, teda zatím. sic, mírné bolesti hlavy, ale jinak necítím nic jiného než, větší sílu, větší ENERGII už nespím, když se nazlobím, více se směji z maličkostí, lépe večer spím! a co nejdůležitější?! ..necpu se jídlem! ..je mi fajn, méně jím, jako kdybych měla pořád plný žaludek. přesně ho beru 9den. Tak snad Vám mé psaní nevadilo a snad i bylo k přečtení. Drže se.! a najděte mezi léky ten správný lék, který konečně sedne na vaše tělo jak mááá. ahoooj.

TOP
2x

chtěl bych říct že Aurorix užívám už náký ten měsíc , a jsem velmi zpokojený.Zabral mi zhruba po 14 dnech léčby , poté mi byla zvíšena dávka z 150 na 300 . i když jsem si myslel že by mi stačil ten předešlí , ovšem jsem se mílil, nikdy v životě by mě nenapadlo jak ůžasný učinek tento prášek může mít !! Trpěl jsem těžkou úzkostí s náznakem Agrafobie. ale tet se vše změnilo ! do autobusu už nastupuji s nadšením :) ... z lidí už strach nemám a deprese mě netrápí , občas si říkám že je ze mě stal snad i egoista , ale vubec mě to netrápí :).. celí život jsem byl tichý , uzkostliví , a nemluvný , a depresivní , ale niní jsem ŠTASTNÝ ! .. a hlavně se nestydím říct svůj názor ! .. vedlejší učinky jsem nezaregistroval , možná mírná zmatenost v prvních dnech užívání, ale jak říkám ,byl jsem na tom velmi špatně a bylo mi jedno co semnou tyhle léky udělají , nebral jsem je totiž dobrovolně .... ale tet bych se jich nevzdal , není nad pocit vstávat s pocitem štěstí a chtí do nového dne :) .. je ale pravda že Aurorix neudělá dobře každému :/ .. říkal mi to psychiatr ! .. Promě je ovšem TOP ! :)) ... všem přeji silné nervy a chut do života , protože člověk se nemuže spoléhat jen na prášky. 50% mojí dobré nálady pochází z toho že si říkám že ji mám , a také se ztále něčím zaměstnávám a pak se za to spravedlivě odměním :) . je to moje metoda jak být štastný :)

David

Beru je první týden, nevím, zda je to z těchto léků nebo jen příznak celkového psychického stavu a nejezení, ale poslední den mám bolesti břicha, problémy se zažíváním a několikrát za den mě chytne šílený pocit na zvracení, někdy si musím i odběhnout na záchod... žaludek jednoduše netráví správě... uvidíme dále!

Miso

Podla mna je idealne si dat pervitin a xanax ... plno energie bez emocii, xanax zabezpeci klidek ... ak sa dostavi problem so spankom, tak neake to hypnotikum :-D Jo a jedna rada, depresia je pocit, ziadny fyzicky prejav, tak ked sa ten pocit dostavi, treba ho pozorovat ... zo zaciatku to ide tazko, ale po case si na to vytvorite nove "drahy", tak to pojde lahsie. Mimo ine sa vo vacsine pripadov jedna o hru inych entit, takze to ani neni vasa depka, takze cesta pozorovania a znizovania dolezitosti ... nelutovat sa a z tragedie robit komedie ...

Alone
3x

Aurorix užívám na léčbu sociální fóbie a deprese od května 2015, takže necelého půl roku. Zkušenost mám takovou, že první zhruba 4 měsíce fungoval skvěle, ale poslední 2 měsíce najednou přestal účinkovat. Jako bych jej ani nejedl, vůbec nic to se mnou nedělá. První týden po začátku užívání jsem si připadal otupělý, nemastný, neslaný, z ničeho jsem neměl radost. Druhý týden se mi začal měnit spánek. Dřív jsem ho potřeboval hodně, najednou mi stačilo 6 hodin a probouzel jsem se odpočatý, připravený do nového dne. Třetí týden už přišly první viditelné účinky, a to, že jsem najednou neměl takový problém komunikovat s lidmi, dokázal se s nimi smát, trochu zavtipkovat, necítil jsem se mezi lidmi tolik ohrožen jako dřív, nepřicházely různé paranoidní představy, že se něco může stát. Nejvýraznější změna byla ale ta, že se mi zdály hluboké a živé sny. Vedlejší účinky jsem nezpozoroval žádné. Lék užívám vždy v 5 ráno (300) a v 5 odpoledne (300). Doktorkou jsem byl upozorněn na to, že později než v 5 raději prášky nebrat, mohlo by to nějak ovlivnit spánek. Aurorix nijak nechutná, nijak nevoní... Doplatek na krabičku jen 13Kč. No ale z ničeho nic prášek najednou nefunguje, nedokážu si to ničím vysvětlit. Účinek byl tak skvělý, pro mě skoro až euforický a najednou STOP. Takže budu nejspíš přecházet na Cipralex, kterého se sice dost bojím, ale co se dá dělat. Nicméně Aurorix můžu fakt doporučit, nebojte se ho, za vyzkoušení určitě stojí. Já jsem byl za něj rád i proto, že patří do skupiny RIMA a obecně je docela neškodný a dobře se snáší. Teď budu bohužel přecházet na SSRI, mně po tom Aurorixu snad bude i smutno... Mějte se, všem přeji úspěch při léčbě a přeji, ať tu mrchu depresi zlikvidujete. Kdo nezažil co to deprese je, nepochopí.

daja

Ahoj,a nemohl by ti doktor zvýšit dávku aurorixu,kyž ti už nepůsobí?

Jana Dvořáková

RIMA? Co to je? Neznám....

Melatonin

Dobrý den, ráda doporučuji Aurum Melatonin

Roman

Mozna me Aurorix odstranil tolik introvertismu, jenze stale se necitim stastne. Zpocatku to fungovalo, prvni dva az tri mesice, ale pak se to zaclo kazit, pribyvalo dnu, kdy me nic nebavilo a jen sem je prolezel nebo prosedel. Pridal mi davku, na cas to zas bylo lepsi. Ale pak to same, ubyvalo tech lepsich dnu. Odmita mi dat neco jineho, zvysil mi zase davku, ted uz 2x tolik co je maximum podle letaku, pry je to bezpecne. A ja muzu zas jen smutnet a prozivat ty dny bez pocitu radosti nebo spokojenosti. Ach jo...

Deny

Zkušenosti s Aurorixem mám cca 3roky. Prakticky mi nepomohl,spíše zhoršil obtíže. Navodil mi silnější úzkost,což v mém případě u panické poruchy není úplně žádoucí jev. V poslední době také tlak v hlavě cca 2-3h po užití naprostá neschopnost koncentrace,život jak z dálky,bolest hlavy,bušení srdce,neklid,úzkost někdy i pláč,tlak na hrudi. Po zvýšení dávky se dostavila fobie z davu,která nyní při snižování dávky spontáně mizí,stejně jako strach cestovat. Začínám pomalu vysazovat.Cítím se po tom nepoužitelně. Možná na deprese dobrý ,ale na úzkost u mě určitě ne. Jediné plus spatřuji v tom,že jsem po něm nepřibrala.Buď přestal účinkovat jak měl, nebo už jej asi nepotřebuji :-)

Jean

vůbec neléčíš příčinu a bereš návykové léky

Jana Dvořáková

A jak se podle vás léčí příčina?

Jean
1x

nervové potíže působí toxiny a mikroparaziti, nedá se to léčit antidepresivami :-)

Jana Dvořáková

A jak se jich člověk může zbavit?

Jean
1x

Ahoj , je to složité a proto to tady nemůžu psát, ale je potřeba také změna životosprávy a mimo léků i bylinky, hlavně to chce trpělivost bude to asi na dlouhou dobu, neznám podrobnosti :-)

Panebože
1x

Vy jste teda diskuzi pomohl, pane bylinko!

Jarin

Ahoj. Bral jsem chvilku Ezoprex. Nyní asi dva roky itakem. Bohužel po Itakemu jsem měl náladu jako na houpačce. Sociální fóbie stejně neodezněla. Bylo to asi takhle: 1 den super odvaha, 4 tak na 70% (tzn. odvahu jsem měl, ale zůstala i taková vnitřní křeč) a 4 další dny tréma, strach i promluvit. Navíc při nasazení Itakem 20 problém se sexem. Dostal jsem předepsaný Aurorix. Musel jsem vyadit Itakem 10. Rapidně se mi zvýšil tlak. 180/120. Jel jsem na kapačku. Dostavila se rýma, chřipka, astma, bolesti kloubů. V kombinaci s vysokým tlakem to nebylo nic moc. Myslím si, že to je z těch abstinenčních příznakú.. Nyní beru druhý den Aurorix. Tak uvidím. Jinak doporučuju nepracovat v zaměstnání na tři směny a hodně odpočívat - vše souvisí se vším. Jíst mungo výhonky!! Pomáhají lepší náladě. Také banány pomáhají, ale ne tolik.

Mirek

Za jak dlouho vám zabral aurorix. Mám dávku 300 mg denně. Beru ji už třetí týden a cítím mírné zlepšení ale stále to není OK. Nevím jestli není potřeba dávku zvýšit nebo ještě počkat. Děkuji na odpověd.

Nicolle

Ahoj, je tu někdo aktuálně kdo bere Aurorix 150mg? Brala jsem Asentru 50 na deprese, úzkosti a panickou poruchu. Po tý sice mírné zlepšení přišlo, ale sexualita úplně na nule, zvracení na denním pořádku a nebylo mi vůbec dobře. Takže jsem dostala Aurorix a po tom co tady čtu mám hrůzu ten prášek vůbec spolknout. Doktorka mi říkala, že jsem velmi citlivá na tyto léky a mám začít brát 1/2 prášku ráno obden týden a po týdnu 1/2 prášku každý den a pomalu najet na celý prašek. Tak snad to bude ok, uvítám zkušenosti jestli byl někdo podobně citlivý a Aurorix mu pomohl. Díky

Panebože
1x

Bral jsem Buspiron 3x denně 10 mg, za měsíc přestal účinkovat, přibral jsem Aurorix a mazec! Při zvýšení dávky z 300 mg na 375 mg jednoho večera najednou tlak na hrudi, po půl hodině panická ataka, šílená tepovka, v tramvaji panika a šup do nemocnice - tep 120, šílené stavy na omdlení, na zvracení, pocit, že se mi rozkočí srdce, poprvé mě napadlo, že můžu ve chvíli umřít. Nakonec záchrana v podobě Neurolu a Vasocardinu (na tlak). Nikdy v životě jsem neměl panickou ataku ani nic podobného, jen úzkosti. Takže pokud Aurorix, určitě ne s Buspironem. Po týdnu jsem se odvážil opět na Aurorix 375 mg a zdá se v pohodě, zítra zkusím 450 mg. Mějte se všichni hezky, ať se daří, lepším zítřkům zdar!

anonym

To jsou příznaky napadení nějakou bakterií a působení téxinů.

hoho

Kde jste to slyšeli, že ssri nebo co se k tomu nemá brát, já beru ještě spousty dalších ad a napsal mi ho, v lékárně mi jenom řekla ať k tomu neberu tramal.

experiment
1x

Mam chuť vyzkoušet všechny ty léky o kterých se tu bavíte, rád na sobě zkouším experimenty, jak se mi mění mysli nebo tak. Akorát ty věci co ničí libido raději zkoušet jen v malém! Asi jsem divný, ale už jsem takový. Na psychokecy moc nevěřím, dám na chemii. Ty řeči jak je třeba řešit příčinu, no ona příčina může být biologická, třeba infekce, borelia,...

Drahunka

Dobrý den, je možné vyměnit parotexin za aurorix? Samozřejmě po domluvě se svým psychiatrem. Děkuji za odpověď. Jandová

Libuše Mazáčová

Je to stále aktuální?

Dušan

Pro mě ano - zrovna si to čtu :-) Mám diagnostikovanou depresivní poruchu asi 20 let a zkušenosti s opravdu mnoha léky. Můžu se o ně podělit, pokud chcete - stačí napsat. Pro začátek bych rád řekl, že rozhodně EXISTUJÍ antidepresiva, která mi nesmírně pomohla. Neodstraní úplně všechno, ale ve srovnání se stavem, kdy jsem byl bez medikace, je to nebetyčný rozdíl. Skvělá je pro mě kombinace s individuální terapií. Je ovšem potřeba hledat ta, která člověku sednou. I terapeuta/ku, kde cítíte "rezonanci". To bohužel může nějakou dobu trvat, ale stojí to za to. Přeju krásný den!

Roman

A mohl bys prozradit, která to jsou :) Jen pro inspiraci

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce