Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Sport a prevence

Dobrý den, hraji footbag freestyle a co se dívám tak hodně hráču má problémy s koleny. Nemáte někdo nějaké tipy jak se tomu pokud možno vyvarovat nebo ty problémy oddálit. Například rady pro stravováni popřípadě nějaké doplňky stravy atd. Hlavně mi nepište věci jako přestat hrát to se mi nechce a ani to jen tak nepujde jsem na tom hrozně závislý a je to celý muj život. Hraji asi tak každy den 2 hodiny. Rád bych totiž vydržel hrát co nejdelší dobu bez problému.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Mirka

Koukni na web, někde tam mají dávkování pro různé váhové kategorie, si z toho dopočítáš ;)

Karolina

Děkuji moc, už mám objednáno a mělo by to zítra dorazit, tak alavis rovnou prubnu :)

Jana Hulova

Dobrý den, věřím jen pohybu a bylinným mastičkám.To je přirozené.

Helena

Zdravím, za mě jako prevence co se nám osvědčila je Vigantol. Denně pár kapek podpoří klouby. Ono se sice říká, že stačí být na sluníčku a doplníte vitamín D, ale pravda je taková, že i v Austrálii, kde svítí sluníčko daleko víc, mají lidé nedostatek vitamínu D.

Marketka

Dobrý den, zvýšila jsem si zátěž při běhání a začala jsem cítit bolest kolenou. Poradíte mi co by na to pomohlo?

Kamil

Zdravím, byl někdo z vás na operaci s kolenem? musí se brát potom analgetika vždy?

Michal

Po operaci určitě, jestli nechcete užívat analgetikum, které by ovlivňovalo celé tělo, můžete si objednat před operací pumpičku, která vede analgetikum přes katetr přímo do rány.

Kamil

To zní opravdu velice dobře, kde se ta pumpička objednává?

Michal

Musíte si před operací zajít do lékárny, kde za pumpičku zaplatíte 4 tisíce korun, a lékárna ji doručí přímo do nemocnice.

Petra

Na klouby i jako prevenci doporučuji Vigantol.

Jirka

Prosím nemáte náhodou někdo zkušenosti se zvyšováním sportovní výkonnosti? můžete mi poradit jak na to?

Taktéž Jirka

Bude to znít jednoduše (také to jednoduché je), ale sportovní výkonnost se nejlépe zvyšuje sportováním... Pokud se chcete zlepšit v nějakém konkrétním sportu, tak ho prostě dělejte co nejčastěji, správně se stravujte, dostatečně odpočívejte a dejte tomu nějaký čas. Každý sport vyžaduje něco jiného - někde potřebujete velkou vytrvalost a nepříliš velkou sílu, v jiném sportu zase naopak. U všech ale platí to, co jsem napsal - nejlépe se zlepšíte tak, že budete často dělat to, v čem se chcete zlepšit. Tělo se tomu časem samo přizpůsobí, žádné zkratky které by stály za zmínku neexistují. U většiny sportů může být dobrý nápad přidat jako doplněk například intervalový běh, nebo jiné formy HIIT. Při zvýšené aktivitě hlavně nezapomeňte na ochranu kloubů - myslím jak různými chrániči pokud jsou při tom sportu potřeba, tak dostatečnou výživou, protože pokud si zničíte chrupavky, tak už vám je nikdo plnohodnotně nenahradí a v tu chvíli jste téměř dosportoval, resp. dost možná také o pár desítek let později například předčasně dochodil (pokud třeba zcela přijdete o meniskus), což je "na stará kolena" vcelku nepříjemná komplikace.

Jirka

Ano to je mi jasné, že sportováním, ale já už jsem prostě víc jak rok na stejném, a vím že před tím jsem měl na víc....

Magda

Byla jsem na tom podobně, pak mi doktorka poradila, abych si koupila orthomol sport, koupíte ho normálně v každé větší lékárně, platila jsem za něj asi 1500, ale opravu mi to pomohlo.

Jirka

Díky moc díval jsem se, že ho mají v každé lékárně, tak si ho vyrazím po práci koupit, ještě jednou díky moc.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce