Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

frontin

nedavno jsem u sveho kamarada zahledla lahvicku s timto lekem.Tusim, ale nevim... vi nekdo, na jake problemy je tento lek?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
honza
6x

je to lék, který zklidnuje nervouvou soustavu při stresu a zároven napomáhá ke spánku

vojtech
1x

dobry den uzivam frontin kazdich 2 dni jednu tapletu ket to ne pijem mam uskos buchanie srdca ket idem spat ako mam ich prestat uzivat

Leguan
4x

Já si ho objednal na netu, mám ho v sobě 3 mg asi 15 minut a čekám, co to udělá. Mám zkušenost s Neurolem, dávkou 3 mg, což je ta samá účinná látka jako Frontin. Tenkrát mě to zklidnilo, a toto očekávám opět. Jestli nezabere, přihodím další 3.

anonym
4x

Já ho bral 1 rok a začal jsem 2mg a skončilo to na 8mg dene. Když získáš závislost na Frontinu, Neurolu nebo Xanaxu s dávkou 6mg a pak když si ho nedáš tak si budeš volat sanitku veř mi. Je to věčší svinstvo než opiáty. Neber to raději si nechej napsat Stimulton nebo Deprex když hrozný úzkosti.

Cate
2x

To je svätá pravda. Ja som brala 3mg denne takmer rok. Odvykanie bolo peklo. týždeň som nevyšla z domu, mala som svalové kŕče až som sa po stenách škriabala. Ale vydržala som. Až po týždni mi začalo byť lepšie.

mokvaj
6x

Trocha osvetleni o mytech a predstavach nas trpicich. Problem je v tom, ze Frontin jehoz ucinou latkou alprazolamum, je ze skupiny Benzodiazepinu. Benzodiazepiny se pouzivaji jako leky k potlaceni uzkosti, strachu, navozeni sedativnich ucinku, nebo i jako svalove relaxanty. Prave benzodiazepiny slouzi jako vychozi struktury pro vyrobu dalsich derivatu. Pr. Diazepam, Oxazepam, Aplrazolam. Alpralozamy jsou pod obchodni znackou u nas prave zname jako Frontin, Xanax, ci Neurol. Leky jsou z kratkodobeho hlediska velmi efektivni, hlavne ten onen znamy pocit ulevy. Bohuzel delsi uzivani vede k nebezpecne zavislosti. Coz vim, a stejne s tim asi nic moc neudelam, jelikoz v poslednich letech se mi pocity strachu a uzkosti zvysuji nad unosnou mez. A zmena prechodu na antidepresiva neresi z kratkodobeho hlediska nic. Jelikoz antidepresiva nejsou leky, ktere slouzi pro rychlou ulevu, ale jsou k dlouhodobejsi lecbe. Takze spatna zprava pro nas pozirace BD: abstaku po vysazeni, a cekani na prihodnejsi zmeny nijak neurychlite, a ani v pripade zavislosti nevyhnete. Jedna se jen o muj subjektivni nazor, a nechci strasit, ale zatim jsem nenarazil na psychiatra, ktery by mel lepsi zpusob lecby, nez stale zmeny antidepresiv, dokud se tzv. netrefi do noty pacienta. A kdyz je zrovna zle, tak se k tomu prida troska tech anxiolytik ci sedativ. Vim neni to nic veseleho, ale takto to bohuzel vnimam ze sve vlastni zkusenosti. Proto se vsichni modlete, aby Vam zabrali prvni antidepresiva, a BD jste nikdy nepotrebovali. Pro info uvadim, ze mam diagnostikovanou depresi a uzkostne stavy jiz cca 15 let, z toho vesele bastim antidepresiva cca 10 let, a v poslednim roce se neobejdu bez hypnotik, ci velkych davek BD, z duvodu absolutni paradoxni insomnie, ktera stejne lekare asi moc nezajima a tvrdi, ze se jedna o zavislost na spanku v nevhodnou dobu. Tak všem silu a harmonii ... pro pripad, ze by jste chtel nekdo reagovat, ci podebatit muj mail: [email protected]

nm
3x

cele baleni zpusobí smrt?

Dvory
2x

Loni, když už jsem to nemohl vydržet, jsem vzal 30 tabletek F. O,50, 10 piv, 5 vodek. Odvezli mě, vypumpovali žaludek, řekli, že je zázrak, že nemám poškozený mozek a druhý den jsem šel domů. Beru F. 10 měsíců - 3 mg denně, minulý táden jsem ho zkusil vysadit (najednou) - hrůza, děs, absťák, třes, vibrace, klepání zubů, nemocnice. Nevím, co s tím dál. Kromě něho beru Argofan, Esprital, vyzkoušeli na mě už osmnáctery antidepresiva za rok. Nic.

Jan

Ano, jednou jsem přebral, kvůli rozchodu... 5 let zpět.... zachránilo mě jen to, že jsem to nezapil alkoholem. měl jsem 12 mg. žádný blbosti s takovejma lékama ! ! prošel jsem si tím, vím o čem mluvím.

olie

ano mas pravdu

Hana

Máte bohužel pravdu. Jsou to všechno drogy a nasazují se zbytečně často. Pak už pořádně není úniku. Nejhorší je závislost pravě z důvodu insomnie.

jiri

a jak jsi to zvladl

jiri

jak ses toho zbavil

ver

to jsou pěkné keci....

jiri
1x

co z tim leceni?

jana
1x

jak sis ho mohl objednat na netu, kdyz je na predpis??

Kája
1x

Zkus Lexaurin po něm se zklidníš a já po něm měla větší sebevědomí a nebyla jsem malátná.Fakt doporučuju

Jarka
2x

Hloupá rada, je to z louže pod okap!

jiri
1x

jsem doma z leceni jsem cistej ale byl to pochod peklem

drobec

naozaj frontin skludnuje a pomaha mi vždy ked som nervozna aleboo nastvana alebo sa chcem ukludnit ale samo v norme ,som užila a fakt som bola kludnejsia taka flegmaticka,nic ma netrapilo žiaden problem ktory ma predtym trapil som v tej chvili neriesila bola som uvolnena,mala som dobru no zlepšenu naladu a zaspala som ako baby,sladko...proste pohoda !

Z.Dolská
1x

Mám tytéž zkušenosti. Neprodá ho někdo 2 balení? d.z.2007@volný.cz

Sven
4x

Zdravím všechny. Delší čas trpím úzkostmi a poslední dobou po pravdidelném braní léku Asentra se zdá, že je vše lepší. Nicméně můj odborný lékaž už mi odmítl předepsat Neurol ( což chápu, nehádal jsem se :o) ), který byl krátkodobě velmi účiný. Žádné abstinenční příznaky jsem nepociťoval, což bylo pozitivní, ale rád bych vás chtěl požádat, pakliže máte někdo nějaký zbytečný neurol ( stačí jedno platíčko 0,25mg ), aby mi ho poslal na dobírku ( cenu si řekněte ), jde mi o tu pomyslnou " berličku", co máte v kapse pro případ " kdyby náhodou ", jistě mi rozumíte... Děkuji vám a díky za odpovědi...

t.rip
2x

Mam uz par let xanax a zavisly jsem byl podle toho co ctu jen povrchove... ovsem velice mi pomohlo misto prasku si proste zahulit... to Te ani nezasekne a funguje rovnez jako anti-depresivum... vsak zakldni ucinek je euforie... kdo nema odpod k trave muze to zkusit... vsechna nervozita z abstaku opadla a za par dnu jsem na xanax ani nemyslel...

dodo

dobry den asi 5roky som bol zavisli na Tramale urcite to poznate je to silne analgetikum opiat euforia 5roky som bral tramal kazdy kazdy den asi po 100 300 kapky denne jedenho dna som si powedal konec mal som velke velke velke velke abstaky a tak som si zohnal NEUROLI a FRONTINY frontiny som bral kazdy den po 4 5tablety denne asi tyzden a neurol kazdy den ale iba vecer na spanie 3tablety a dnes sa citym zdravo nepotrebujem tramal ani nijake tablety musim powedat ze niekedy asi 3raz do tyzdna stale o pol 4vrtej rano stanem ale doktor powedal ze to je porucha spanku s tramalu skuste to neolutujete

Pavel
2x

Už neberieš ani Frontin? Na čo si sa liečil čo Ti bolo že si to začal užívať?

René Bzonek

Jsem na metadonu a diky pravidlum metadonove substituce jsem musel Frontin prestat brat.Nicmene pred tim byl muj zivot diky Alprazolamu fajn a plny zivotni energie, ale po té co jsem byl nucen ho vysadit se u mne objevily opět těžké deprese a několik měsíců silné migrény.Nicméně pro lidi odvikající z drog vřele doporučuji.

Dr.bo

verte v to, co robite a robte to, v co verite. Vsetko otatne je len strata casu.nerieste picoviny. radsej sa venujte sebe.

Mirek Duda
6x

Beru účinnou látku Xanaxu a Frontinu už mnoho let. Začal jsem Xanaxem 3mg ( pro zásadní přetížení pracovními úkoly jsem psychicky zkolaboval) a nyní mi stačí už jen 0,375mg na den (na 95kg a skoro 190cm vysokého chlapa asi minimum). Pracovní místo jsem si díky tomu udržel a dobře vydělával :-) Jsem na něm jednoznačně závislý, ale z této závislosti mi nic dalšího negativního nevyplývá. Cukrovkáři i srdcaři (a jiní) jsou také "závislí" na lécích a moc si z toho hlavu nedělají :-) Jejich náklady na léky jsou podstatně vyšší než zaplatíte v lékárně za Frontin. Mám díky léku dlouhodobou osobní stabilitu. Léčbu pod odborným dohledem ale pokládám za nutnost, ne žádné samodomo, potřebujete zrcadlo svého průběhu léčby!! Je mi už víc jak 64 let, nejsem žádný dement. Ještě nedávno jsem pracoval jako správce počítačové sítě. Na to, co dělám, by jistě hodně mých vrstevníků už "nemělo". Na inteligenci určitě dlouhodobé užívání účinné látky vliv nemá. Spíš je to naopak. Chce to ale jistě neprolévat se chlastem, pak jde inteligence vždycky k ledu. Pokud se týká sexu, tak lék zájem o sex určitě tlumí, ale to se dá v současné době jinak nabudit :-) Tak závěrem. Tento lék mi jednoznačně pomáhal a pomáhá, možná že i jeho vliv způsobil, že mě nic netáhlo k drogám, a žije se mi opravdu dobře.

miki
1x

beru už rok alprazolam a mám strach s ním přestat.Bojím se rebount anxiety a abstinenčních příznaků.No jo, ale bez něj to taky nejde , když si nevemu Frontin, tak se mi motá hlava a mám jakoby naběh na závratě.Nevím co s tím a taky se motám, když si ho nevezmu.Tak co, ví prosím, někdo z Vás jak bojovat s tím neužíváním léku Frontin?Díky za odpověď.Miki.

Dušan
3x

Neurol, Lexaurin, Frontin, Xanax brát jen krákodobě,než zaberou antidepresiva.I po několika měsících nemusí být problém ho vysadit. Pokud berete několik roků i malou dávku, je to hrůza.Vyskytnou se problémy, které by člověk vůbec nedával do souvislosti se závislostí.Nervozita, zle od žaludku, špatné dýchání, problémy se srdcem. Po požití tabletky je na nějakou chvíli klid. Pak jen protrpět, než jsem si vzal další. Pokud se nezvyšuje, je to každodenní utrpení a život na nic. Sám to člověk nezvládne, jedině snad v léčebně a to kdoví jestli. Tyto prášky berete jen v největší nouzi.Nikdy bych tomu nevěřil, že je to tak zlé.

Kuan Jin
2x

Frontin vytvára neprijemnú závislosť a to okamzite, mal som panickú poruchu, stres zo zdravotných problemov nečakaných, začal sa mi zvyšovať pulz bez príčiny bolo mi hockedy zle, Frontin mi pomáha, ked si dám pravidelne je to OK, ak vynechám, abstinenčné príznaky sú príšerné, znova zvýšený pulz a najmä desivé úzkosti, ktoré pred tým som nikdy nemal. Ale treba vyšetriť aj štítnu žlazu, EKG, zvýšený pulz môže byť aj choroba srdca nie psychiky, odvykačka od Frontinu bude však ťažká a tvrdá. A ten pocit, že ste ako závislák je pekne na kkt...

Petr

Potřebuji vědět co udělá frontin v případě aktivního potápění do hloubek 40 až 60 m. Kdy je centrální nervova soustava zatížena toxickym účinkem dusíku tzv dusikova narkoza a účinkem kyslíku kdy přesáhne parciální tlak plynu 1.5 bar Nikdo neví. A já bych se rád vynořil.

jri

ja jsem na 4 mg dene frontiu uz zkoro ezabira beru ho 20 let

Nana

To je silene!!!!

jri

je to des

jri

pred mesicem diky urazu prisla depka rao tres hned frotin na tres nebo nebrat a vydrzet

jiri
1x

jsem na frontinu 20 let vse dobre nez prisel uraz ted jsem na 4 mg denne a citalecu beru citalec 20 di a zatim zadne zlepseni tak nevim jestli nezkoncim v lecebne

.

léč si poškození CNS , máš zanešené telo a nebo kouříš mariánku, doktor ti nepomůže

jiri

marihuau neberu jen toto po ranu se klepuato vse behem 2mesicu predtim 20 let v pohode kdyzacne ucikovat citalec dekuj imozna jsem na frontinu zavisly ale proc ted ze by ten uraz

jiri

asi se neco stalo nevim byl jsem vzdy v poradku

.

4 mg je dávka pro koně a 20 let to je strašný, vyčistit těko od bakterií a léčit nervy, taky alternativně -

jiri

to az ted posledni2 mesice jinak 1 mg ale 20 let ale vse bylo v poradku az ted se neco stalo moc toho lituji jiri

jiri

jak to myslite dekuji 20 let uzivani normal 1 tabletu denne az ted behem 2 mesicu se vse zhorsilo to jsem tak na 3 mg nekdy 4

jiri

muzete mi to prosim vysvetlit podrobneji dekuji

jiri

da se to lecit

.

normální člověk nebere žádné oblbováky, je to návykové, nemám o tobě žádné info. nemůžu si udělat úsudek-

jiri

53 let pred 20 lety jsem prestal pit lecen ambulantne deprex neurol za mesic jsem byl z nejhorsiho.bohuzel tres mi zustal a pobiral jsem citalec a frontin do dnes .vse vporadku pak uraz nohy rok 2018 a vse se mi vratilo piti ne ale vetsi strach a tres proto mi psychiatr navysil davku frontinu. ale on moc nezabira dekuji

jiri

bojim se i nakoupit bez prasku dekuji

Lenka

Marta Výrová Mé schody do nebe O těžké závislosti na benzodiazepinech

.

jedině zkusit léčit alternativně, bylinky, bylinkáře, nevím.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce