Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Vitiligo

3. února 2010 uveřeňujeme aktualizovaný, doplněný článek o vitiligu - kožní chorobě, která se projevuje výpadky pigmentu. Dochází až k zániku buněk tvořících pigment. Výsledkem jsou mléčně bílá ložiska na kůži a ve kštici svazečky bílých vlasů. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jirka
1x

dobry chten chtel bych se zeptat,udelal se mi na penisu bili flek jakoby vacek nebo vyrazka!nevíte co by to mohlo byt?

denis

Prosim mohl byste mi nekdo poradit?trepim rovnez Vitiligem jiz radu let a neustale se to zhorsuje,vyzkousela jsem ruzne nast a ted zkousim i vitix a zatim jen kratce..chtela bych se zeptat,zda nekdo nevyzkousel belici kremy(treba z nimby),jestli to pomaha...napiste mi na muj e-mail: [email protected] dekuji

Jitka

Ahoj, ted jsem si koupila nimbovy olej, protoze jsem nekde vycetla, ze by to mohlo pomoct, ale TAK STRASNE to smrdi, ze po par dni alikace jsem to vzdala. :(

eva

Mám ptoblém zo synom má 13 rokov zatial mu nezistili čo podmienilo tvorbu vitiligo doporučili aby používal gel VITIX neviem či to finančne zvládnem.Alebo sú aj iné preparáty menej finančne náročné ale o nich som nebola informovaná.Kto vie nech sa mi k tomuto problému vyjadrí. Ďakujem

VALCA

Ahoj lidicky jsem take puntikova a to dost.Ted jsem dva tydny po prvni lecbe MINUTKA.P ROSIM kdo ma tuto lecbu za sebou napiste mi jak moc se barvite. Muzu se ted mazat samoopal.pripravky diky V.

petra
3x

Ahojky puntíkatí - broučci a berušky! Zase je tu léto - pro mě nejméně oblíbené období roku! :-( A pročpak? No samozřejmě VITILIGO. Stále se divím, že za tak dlouhou dobu ještě nebylo zjištěno čím je způsobeno a jak s ním zatočit. Jenže, co my máme dělat, když tuto okrasu vlastnime,že jo? A znáte ty opovržlivé pohledy a vykulené oči: "Co to proboha je a nemůžu to chytnout? No raději popojít opodál!" Nevěste hlavu, vlastníci vitiliga. Jednak tato nemoc - nenemoc NEBOLÍ a není navíc přenosná. Pokud vaši kamarádi a známí tohle vědí a přesto se od Vás odvracejí, pak si Vás neváží jako člověka a VÁM na nich musí přestat záležet. Nejsou hodni upřímného přátelství a partneři pak žádné lásky. Jen hlupák hodnotí pouze pohledem a nekouká, co máte v duši. Jest mi již více roků, řekněme 2/3 života za mnou. Mám krásné polodospělé děti a hodného muže. A osobně si myslím, že k tomu přispělo i toto onemocnění. V době dospívání a navazování přátelství a lásky povrchní člověk o mě nezavadil ( pro mé štěstí) a kteří nápadníci propadli tímto sítem, tak ti už za něco fakt stáli. Měla jsem tzv.vážnou známost, moc zamilovaná a žila v domnění, že jen on je ten pravý - 3 roky jsem mu věnovala. Jeho matka byla proti tomuto vztahu a dělala samé naschvály. Pak jsem se dozvěděla od něj, že matinka tohoto jedináčka má obavy, abych mu neporodila "kryplíky děti". No to byla síla! A bylo po lásce a po iluzích. Jenže jsem se z toho otřepala a během krátkého období potkala svého muže. Měl mě rád opravdicky a takovou jaká jsem - povahou a nitrem. Jsme spolu skoro 30 roků a nikdy jsem neslyšela jedinou narážku ani při nějaké "výměně názorů". Myslím si, že ačkoliv se za vitiligo hrozně stydím, tak mi dopomohlo získat super partnera. Nu a jak se vůbec názory lékařů vyvíjejí. Za mlada mě hnali opalovat a opalovat - maximálně a nyní vyhýbat se slunci. Když pominu dnes agresivní působení slunce přes poničenou zemskou slupku a nebezpečí rakoviny kůže, tak já se držím staré zásady OPALOVAT. Nevýhoda je, že bílá a opálená kůže více kontrastuje, ale věřte či nevěřte, mně se tímto malinkými krůčky podařilo velikost skvrn zmenšit. Během zimy se ukáží nové pigmentové puntíky a to mám pak fakt radost velikou. A existuje velké množství samoopalovacích krému. Každý týden v neděli skvrny, které ukazuji lidstvu, namažu a do víkendu to vydrží, než se postupně toto obarvení smyje. Není to žádná nemoc, která nám brání plnohodnotnému životu a netrapte se tím. Stres a nervozita patří ke spouštěčům nemoci a nebo ke zhoršení stavu. To je moje zkušenost! A o co vlastně jde,ne? Vždyť máme 4 roční období a ty se přece střídají. Už se těsím až přijde podzim a část své žirafí pokožky skryji oblečením. Mějte se všichni puntíkatí fajn, vždyť život je tak krásný. zdraví Vás Petra

petra

Ahojky puntíkatí - broučci a berušky! Zase je tu léto - pro mě nejméně oblíbené období roku! :-( A pročpak? No samozřejmě VITILIGO. Stále se divím, že za tak dlouhou dobu ještě nebylo zjištěno čím je způsobeno a jak s ním zatočit. Jenže, co my máme dělat, když tuto okrasu vlastnime,že jo? A znáte ty opovržlivé pohledy a vykulené oči: "Co to proboha je a nemůžu to chytnout? No raději popojít opodál!" Nevěste hlavu, vlastníci vitiliga. Jednak tato nemoc - nenemoc NEBOLÍ a není navíc přenosná. Pokud vaši kamarádi a známí tohle vědí a přesto se od Vás odvracejí, pak si Vás neváží jako člověka a VÁM na nich musí přestat záležet. Nejsou hodni upřímného přátelství a partneři pak žádné lásky. Jen hlupák hodnotí pouze pohledem a nekouká, co máte v duši. Jest mi již více roků, řekněme 2/3 života za mnou. Mám krásné polodospělé děti a hodného muže. A osobně si myslím, že k tomu přispělo i toto onemocnění. V době dospívání a navazování přátelství a lásky povrchní člověk o mě nezavadil ( pro mé štěstí) a kteří nápadníci propadli tímto sítem, tak ti už za něco fakt stáli. Měla jsem tzv.vážnou známost, moc zamilovaná a žila v domnění, že jen on je ten pravý - 3 roky jsem mu věnovala. Jeho matka byla proti tomuto vztahu a dělala samé naschvály. Pak jsem se dozvěděla od něj, že matinka tohoto jedináčka má obavy, abych mu neporodila "kryplíky děti". No to byla síla! A bylo po lásce a po iluzích. Jenže jsem se z toho otřepala a během krátkého období potkala svého muže. Měl mě rád opravdicky a takovou jaká jsem - povahou a nitrem. Jsme spolu skoro 30 roků a nikdy jsem neslyšela jedinou narážku ani při nějaké "výměně názorů". Myslím si, že ačkoliv se za vitiligo hrozně stydím, tak mi dopomohlo získat super partnera. Nu a jak se vůbec názory lékařů vyvíjejí. Za mlada mě hnali opalovat a opalovat - maximálně a nyní vyhýbat se slunci. Když pominu dnes agresivní působení slunce přes poničenou zemskou slupku a nebezpečí rakoviny kůže, tak já se držím staré zásady OPALOVAT. Nevýhoda je, že bílá a opálená kůže více kontrastuje, ale věřte či nevěřte, mně se tímto malinkými krůčky podařilo velikost skvrn zmenšit. Během zimy se ukáží nové pigmentové puntíky a to mám pak fakt radost velikou. A existuje velké množství samoopalovacích krému. Každý týden v neděli skvrny, které ukazuji lidstvu, namažu a do víkendu to vydrží, než se postupně toto obarvení smyje. Není to žádná nemoc, která nám brání plnohodnotnému životu a netrapte se tím. Stres a nervozita patří ke spouštěčům nemoci a nebo ke zhoršení stavu. To je moje zkušenost! A o co vlastně jde,ne? Vždyť máme 4 roční období a ty se přece střídají. Už se těsím až přijde podzim a část své žirafí pokožky skryji oblečením. Mějte se všichni puntíkatí fajn, vždyť život je tak krásný. zdraví Vás Petra

petra

Ahojky puntíkatí - broučci a berušky! Zase je tu léto - pro mě nejméně oblíbené období roku! :-( A pročpak? No samozřejmě VITILIGO. Stále se divím, že za tak dlouhou dobu ještě nebylo zjištěno čím je způsobeno a jak s ním zatočit. Jenže, co my máme dělat, když tuto okrasu vlastnime,že jo? A znáte ty opovržlivé pohledy a vykulené oči: "Co to proboha je a nemůžu to chytnout? No raději popojít opodál!" Nevěste hlavu, vlastníci vitiliga. Jednak tato nemoc - nenemoc NEBOLÍ a není navíc přenosná. Pokud vaši kamarádi a známí tohle vědí a přesto se od Vás odvracejí, pak si Vás neváží jako člověka a VÁM na nich musí přestat záležet. Nejsou hodni upřímného přátelství a partneři pak žádné lásky. Jen hlupák hodnotí pouze pohledem a nekouká, co máte v duši. Jest mi již více roků, řekněme 2/3 života za mnou. Mám krásné polodospělé děti a hodného muže. A osobně si myslím, že k tomu přispělo i toto onemocnění. V době dospívání a navazování přátelství a lásky povrchní člověk o mě nezavadil ( pro mé štěstí) a kteří nápadníci propadli tímto sítem, tak ti už za něco fakt stáli. Měla jsem tzv.vážnou známost, moc zamilovaná a žila v domnění, že jen on je ten pravý - 3 roky jsem mu věnovala. Jeho matka byla proti tomuto vztahu a dělala samé naschvály. Pak jsem se dozvěděla od něj, že matinka tohoto jedináčka má obavy, abych mu neporodila "kryplíky děti". No to byla síla! A bylo po lásce a po iluzích. Jenže jsem se z toho otřepala a během krátkého období potkala svého muže. Měl mě rád opravdicky a takovou jaká jsem - povahou a nitrem. Jsme spolu skoro 30 roků a nikdy jsem neslyšela jedinou narážku ani při nějaké "výměně názorů". Myslím si, že ačkoliv se za vitiligo hrozně stydím, tak mi dopomohlo získat super partnera. Nu a jak se vůbec názory lékařů vyvíjejí. Za mlada mě hnali opalovat a opalovat - maximálně a nyní vyhýbat se slunci. Když pominu dnes agresivní působení slunce přes poničenou zemskou slupku a nebezpečí rakoviny kůže, tak já se držím staré zásady OPALOVAT. Nevýhoda je, že bílá a opálená kůže více kontrastuje, ale věřte či nevěřte, mně se tímto malinkými krůčky podařilo velikost skvrn zmenšit. Během zimy se ukáží nové pigmentové puntíky a to mám pak fakt radost velikou. A existuje velké množství samoopalovacích krému. Každý týden v neděli skvrny, které ukazuji lidstvu, namažu a do víkendu to vydrží, než se postupně toto obarvení smyje. Není to žádná nemoc, která nám brání plnohodnotnému životu a netrapte se tím. Stres a nervozita patří ke spouštěčům nemoci a nebo ke zhoršení stavu. To je moje zkušenost! A o co vlastně jde,ne? Vždyť máme 4 roční období a ty se přece střídají. Už se těsím až přijde podzim a část své žirafí pokožky skryji oblečením. Mějte se všichni puntíkatí fajn, vždyť život je tak krásný. zdraví Vás Petra

petra

pohledem a nekouká, co máte v duši. Jest mi již více roků, řekněme 2/3 života za mnou. Mám krásné polodospělé děti a hodného muže. A osobně si myslím, že k tomu přispělo i toto onemocnění. V době dospívání a navazování přátelství a lásky povrchní člověk o mě nezavadil ( pro mé štěstí) a kteří nápadníci propadli tímto sítem, tak ti už za něco fakt stáli. Měla jsem tzv.vážnou známost, moc zamilovaná a žila v domnění, že jen on je ten pravý - 3 roky jsem mu věnovala. Jeho matka byla proti tomuto vztahu a dělala samé naschvály. Pak jsem se dozvěděla od něj, že matinka tohoto jedináčka má obavy, abych mu neporodila "kryplíky děti". No to byla síla! A bylo po lásce a po iluzích. Jenže jsem se z toho otřepala a během krátkého období potkala svého muže. Měl mě rád opravdicky a takovou jaká jsem - povahou a nitrem. Jsme spolu skoro 30 roků a nikdy jsem neslyšela jedinou narážku ani při nějaké "výměně názorů". Myslím si, že ačkoliv se za vitiligo hrozně stydím, tak mi dopomohlo získat super partnera. Nu a jak se vůbec názory lékařů vyvíjejí. Za mlada mě hnali opalovat a opalovat - maximálně a nyní vyhýbat se slunci. Když pominu dnes agresivní působení slunce přes poničenou zemskou slupku a nebezpečí rakoviny kůže, tak já se držím staré zásady OPALOVAT. Nevýhoda je, že bílá a opálená kůže více kontrastuje, ale věřte či nevěřte, mně se tímto malinkými krůčky podařilo velikost skvrn zmenšit. Během zimy se ukáží nové pigmentové puntíky a to mám pak fakt radost velikou. A existuje velké množství samoopalovacích krému. Každý týden v neděli skvrny, které ukazuji lidstvu, namažu a do víkendu to vydrží, než se postupně toto obarvení smyje. Není to žádná nemoc, která nám brání plnohodnotnému životu a netrapte se tím. Stres a nervozita patří ke spouštěčům nemoci a nebo ke zhoršení stavu. To je moje zkušenost! A o co vlastně jde,ne? Vždyť máme 4 roční období a ty se přece střídají. Už se těsím až přijde podzim a část své žirafí pokožky skryji oblečením. Mějte se všichni puntíkatí fajn, vždyť život je tak krásný. zdraví Vás Petra Ahojky puntíkatí - broučci a berušky! Zase je tu léto - pro mě nejméně oblíbené období roku! :-( A pročpak? No samozřejmě VITILIGO. Stále se divím, že za tak dlouhou dobu ještě nebylo zjištěno čím je způsobeno a jak s ním zatočit. Jenže, co my máme dělat, když tuto okrasu vlastnime,že jo? A znáte ty opovržlivé pohledy a vykulené oči: "Co to proboha je a nemůžu to chytnout? No raději popojít opodál!" Nevěste hlavu, vlastníci vitiliga. Jednak tato nemoc - nenemoc NEBOLÍ a není navíc přenosná. Pokud vaši kamarádi a známí tohle vědí a přesto se od Vás odvracejí, pak si Vás neváží jako člověka a VÁM na nich musí přestat záležet. Nejsou hodni upřímného přátelství a partneři pak žádné lásky. Jen hlupák hodnotí pouze

petra

pohledem a nekouká, co máte v duši. Jest mi již více roků, řekněme 2/3 života za mnou. Mám krásné polodospělé děti a hodného muže. A osobně si myslím, že k tomu přispělo i toto onemocnění. V době dospívání a navazování přátelství a lásky povrchní člověk o mě nezavadil ( pro mé štěstí) a kteří nápadníci propadli tímto sítem, tak ti už za něco fakt stáli. Měla jsem tzv.vážnou známost, moc zamilovaná a žila v domnění, že jen on je ten pravý - 3 roky jsem mu věnovala. Jeho matka byla proti tomuto vztahu a dělala samé naschvály. Pak jsem se dozvěděla od něj, že matinka tohoto jedináčka má obavy, abych mu neporodila "kryplíky děti". No to byla síla! A bylo po lásce a po iluzích. Jenže jsem se z toho otřepala a během krátkého období potkala svého muže. Měl mě rád opravdicky a takovou jaká jsem - povahou a nitrem. Jsme spolu skoro 30 roků a nikdy jsem neslyšela jedinou narážku ani při nějaké "výměně názorů". Myslím si, že ačkoliv se za vitiligo hrozně stydím, tak mi dopomohlo získat super partnera. Nu a jak se vůbec názory lékařů vyvíjejí. Za mlada mě hnali opalovat a opalovat - maximálně a nyní vyhýbat se slunci. Když pominu dnes agresivní působení slunce přes poničenou zemskou slupku a nebezpečí rakoviny kůže, tak já se držím staré zásady OPALOVAT. Nevýhoda je, že bílá a opálená kůže více kontrastuje, ale věřte či nevěřte, mně se tímto malinkými krůčky podařilo velikost skvrn zmenšit. Během zimy se ukáží nové pigmentové puntíky a to mám pak fakt radost velikou. A existuje velké množství samoopalovacích krému. Každý týden v neděli skvrny, které ukazuji lidstvu, namažu a do víkendu to vydrží, než se postupně toto obarvení smyje. Není to žádná nemoc, která nám brání plnohodnotnému životu a netrapte se tím. Stres a nervozita patří ke spouštěčům nemoci a nebo ke zhoršení stavu. To je moje zkušenost! A o co vlastně jde,ne? Vždyť máme 4 roční období a ty se přece střídají. Už se těsím až přijde podzim a část své žirafí pokožky skryji oblečením. Mějte se všichni puntíkatí fajn, vždyť život je tak krásný. zdraví Vás Petra Ahojky puntíkatí - broučci a berušky! Zase je tu léto - pro mě nejméně oblíbené období roku! :-( A pročpak? No samozřejmě VITILIGO. Stále se divím, že za tak dlouhou dobu ještě nebylo zjištěno čím je způsobeno a jak s ním zatočit. Jenže, co my máme dělat, když tuto okrasu vlastnime,že jo? A znáte ty opovržlivé pohledy a vykulené oči: "Co to proboha je a nemůžu to chytnout? No raději popojít opodál!" Nevěste hlavu, vlastníci vitiliga. Jednak tato nemoc - nenemoc NEBOLÍ a není navíc přenosná. Pokud vaši kamarádi a známí tohle vědí a přesto se od Vás odvracejí, pak si Vás neváží jako člověka a VÁM na nich musí přestat záležet. Nejsou hodni upřímného přátelství a partneři pak žádné lásky. Jen hlupák hodnotí pouze

petra

pohledem a nekouká, co máte v duši. Jest mi již více roků, řekněme 2/3 života za mnou. Mám krásné polodospělé děti a hodného muže. A osobně si myslím, že k tomu přispělo i toto onemocnění. V době dospívání a navazování přátelství a lásky povrchní člověk o mě nezavadil ( pro mé štěstí) a kteří nápadníci propadli tímto sítem, tak ti už za něco fakt stáli. Měla jsem tzv.vážnou známost, moc zamilovaná a žila v domnění, že jen on je ten pravý - 3 roky jsem mu věnovala. Jeho matka byla proti tomuto vztahu a dělala samé naschvály. Pak jsem se dozvěděla od něj, že matinka tohoto jedináčka má obavy, abych mu neporodila "kryplíky děti". No to byla síla! A bylo po lásce a po iluzích. Jenže jsem se z toho otřepala a během krátkého období potkala svého muže. Měl mě rád opravdicky a takovou jaká jsem - povahou a nitrem. Jsme spolu skoro 30 roků a nikdy jsem neslyšela jedinou narážku ani při nějaké "výměně názorů". Myslím si, že ačkoliv se za vitiligo hrozně stydím, tak mi dopomohlo získat super partnera. Nu a jak se vůbec názory lékařů vyvíjejí. Za mlada mě hnali opalovat a opalovat - maximálně a nyní vyhýbat se slunci. Když pominu dnes agresivní působení slunce přes poničenou zemskou slupku a nebezpečí rakoviny kůže, tak já se držím staré zásady OPALOVAT. Nevýhoda je, že bílá a opálená kůže více kontrastuje, ale věřte či nevěřte, mně se tímto malinkými krůčky podařilo velikost skvrn zmenšit. Během zimy se ukáží nové pigmentové puntíky a to mám pak fakt radost velikou. A existuje velké množství samoopalovacích krému. Každý týden v neděli skvrny, které ukazuji lidstvu, namažu a do víkendu to vydrží, než se postupně toto obarvení smyje. Není to žádná nemoc, která nám brání plnohodnotnému životu a netrapte se tím. Stres a nervozita patří ke spouštěčům nemoci a nebo ke zhoršení stavu. To je moje zkušenost! A o co vlastně jde,ne? Vždyť máme 4 roční období a ty se přece střídají. Už se těsím až přijde podzim a část své žirafí pokožky skryji oblečením. Mějte se všichni puntíkatí fajn, vždyť život je tak krásný. zdraví Vás Petra Ahojky puntíkatí - broučci a berušky! Zase je tu léto - pro mě nejméně oblíbené období roku! :-( A pročpak? No samozřejmě VITILIGO. Stále se divím, že za tak dlouhou dobu ještě nebylo zjištěno čím je způsobeno a jak s ním zatočit. Jenže, co my máme dělat, když tuto okrasu vlastnime,že jo? A znáte ty opovržlivé pohledy a vykulené oči: "Co to proboha je a nemůžu to chytnout? No raději popojít opodál!" Nevěste hlavu, vlastníci vitiliga. Jednak tato nemoc - nenemoc NEBOLÍ a není navíc přenosná. Pokud vaši kamarádi a známí tohle vědí a přesto se od Vás odvracejí, pak si Vás neváží jako člověka a VÁM na nich musí přestat záležet. Nejsou hodni upřímného přátelství a partneři pak žádné lásky. Jen hlupák hodnotí pouze

h

zkouška připojení

petra

Všem se strašně omlouvám, že můj příspěvek sem naskočil tolikrát za sebou. Špatné připojení nebo má hlava pitomá - tož ještě jednou promiňte mi to. Petra

VALCA

Ahojky Petro máš pravdu ty naše puntíky nejsou až tak duležitý pokud máme toho druhého který nás tak bere.Ale já takového nepotkala a už ani nevěřím,že potkám.Prosím napiš mi jaký používáš samoopalovací mléko píšeš,že ti vydrží týden.Díky a měj se

petra

Zdravím. Bylo problém najít takový krém, který vydrží na kůži co nejdéle a hlavně zabarví kůži přirozeně čili ani do žluta, oranžova či tmavě hněda. Já používám samoopalovací hydratační mléko (s přírodním výtažkem z meruněk na tělo a obličej) od firmy GARNIER. Momentálně jsem byla obdarována samoopalovacím krémem na obličej SPF 6 od AVONU, ale s tímto krémem nejsem spokojená. Jednak po natření není první den zabarvení příliš vidět a tmavne to během následujících dní a nevydrží celý týden. Ovšem na GARNIER nedám dopustit. V neděli po vykoupaní fleky natřu, víc jak po hodině zbývající krém setřu (jinak zabarví pyžamo či povlečení) a ráno paráda-zhnědlé tak akorát. Vydrží fakt až do neděle, ale nekoupu se, jen sprchuji. Pokud jsem byla v lázních a pořád se nekde cáchala, tak jsem to aplikovala i 2x v týdnu. Též jsem na netu četla, že je dobrá NIVEA, ale já s ní dobrou zkušenost nemám. Měj se prima Petra

Kristtynkaa
1x

Ahoj všichni.Už 2 roky se trápim s nemocí vitiligem.Už sem vyzkoušela všelijaký masti jaké jsou LOCOID nic nepomáhalo tak jsem vyzkoušela VITIX ale po tom taky žádné změny necítím.Chistám se vyzkoušet NOVITIL mohli by ste mi někdo poradit jestli má cenu si ho objednávat?Ráda bych si ji co nejdříve vyléčila prosím poraďte mi někdo předem děkuju. Kontatní EMAIL : [email protected]

Elena

Milá Terezo, Váš článek jsem prožila jako bych to byla já.V 17 letech zakomplexovaná puberťačka jsem objevila flíčky na hřbetech rukou.Doktor mi řekl co to je a že na to není lék.To jsem ještě netušila jak se to dál zhorší, ale do dnes a je mi 55 let si pamatuji jaký to pro mě byl šok a jak se moje minimální sebevědomí dostalo až na dno. Časem se to zhoršovalo, přesto jsem se vdala a mám dvě dcery, u kterých jsem také hlídala každý flíček. Mezitím jsem se rozvedla, protože po zhoršení mi bývalý manžel, když to potřeboval na omluvu svého chování, připomínal bezohledně jaká jsem flekatá a hnusná. Ne, že by to byl důvod k rozvodu, ale určitě k tomu přispělo i vědomí, že mi takový člověk není k ničemu, když mi ubližuje pro mě nejhorším způsobem. Bohužel se tento problém objevil u mladší dcery v 29 letech a mě to sebralo víc, než u mně. Strašně mě to mrzí a pokud nebude mít okolo lidi, kterým to nebude vadit, vím jaké to je a jak tím bude trpět. Dostala od kožní doktorky gel na mazání, zatím to má v omezených místech kolem oka a na ruce. Snad to dostane trochu pod kontrolu, ale moc tomu nevěřím. Je to hrozně psychicky náročné hlavně v letních měsících, sice to neprožívám jako dříve, ale nikdy si na to nezvyknu tak, aby mi to bylo jedno. Jak píšete jsou na tom jiní ještě hůř, ale každý prožívá nejvíc ty svoje problémy a nemoci. Mrzí mě, že vám to takhle píšu, trochu jsem si i ulevila, ale shánějte informace jakékoliv, aby vás to tolik nepřekvapilo. Přeji vám i vašim dětem, abyste to zvládly a nebojte se, třeba to dobře dopadne a nic takového je nečeká. čtenářka z Litoměřic

Kristyna

ahoj mam vitiligo taky. na apatykari v diskuzi je uvedeny nejaky novy gel Novitil. neznate nekdo, bude se ted nekdy prodavatL?

Horajda

Dobrý den, je mi 57 roků a mám stejné problémy. Hlavně psychické. První příznaky se objevily v 10 letech - a to pravidelné fleky na obou kolenou, mapka bílých vlasů vzadu na hlavě - obojí časem vymizelo. Za několik roků flíčky kolem očí. Později na přirození, velké fleky v podpaží - ty nejsou tolik vidět. Nyní se mi dělají na krku, kolem úst a na hřbetu rukou. Vyzkoušela jsem od kožního lékaře spoustu prášků, od těch jsem musela upustit, dělalo se mi po nich zle. Mastičky také nepomáhaly. Dnes si kupuje vodě odolný krém, kupuji jej v drogérii, mají různá zabarvení, dle své pleti mám ten nejtmavší /prodavačka předvede/, stojí kolem 500,- Kč. Na léto mi to vydrží, používám jej na hřbety rukou a lokte, mažu si jej každý den. Lékařka mi nedovedla určit, co je příčinou. Z vlastního pozorování mohu říci, že u mě se to vždy objevilo po velkých stresech /problémy s nemocí maminky, úmrtí rodičů a bratra v 1 roce, nemoc syna, rozvod/. Dnes jsem již rezignovala na léčbu a snažím se na ty "problémové fleky" tolik nemyslet. Život je přece o něčem jiném. Přeji všem krásné dny. Miluše

zdeněk

Zdravím, taky mně to začalo po stresu asi před 10 lety. Nyní zkouším Vitiskin, Vitinan atd. a vůbec nic. Neuvažujete o celkové depigmentaci ? Možná je to lepší než být flekatý, já o tom do budoucna uvažuji. Ale kdo ví, doktorka mně říká, že se na tom nyní pracuje stále víc tak uvidíme. Mně jen trosku pomohl kortikoid Advantan tak ho zase asi zkusín na obličej.

zdeněk

pro Miluši, taky souhlasím, že vždy po stresu se to zhorší. To jste si opravdu prošla spoustou nepříjemných situací. Taky to mám kolem pusy i trochu očí. Dávám na to samoopalovák, ale není to ideální. Zatím se s tím nemůžu smířit. Z.

Janula28

Dobry den koukal sem na vaše příspěvky..Docela na jedne straně vam zavidím..Mně se začalo dělat vitiligo už od 2..let.Pry to bylo psichyckého razu..len jsme to svalovali na to že od nas tata odešel tak jsme myslely že je to stoho..Mnoho doktoru jsem navštivila a sklamaně odchazela..jen jsem slichala bude se to lečit ale stějně nic nepomhlo Je špatne to, že nemužeme chodit na sluničko a opalovat se ale to neni ten hl.hl..nechodim ani na koupalko aby lidé na mně nekoukali opravdu jak na mutanta..Nemam rada ty poheldy lidi a ptani se co to je..Je pravda že jsme si už mohla na top zvyknout ale prostě to nejde..Bylo mi to strašně lito, že ja se liším jsem jina a lidid se na mně koukaji jak na člověka kterej ma nejakou nemoc alebo aj HIV..Bylo mi hrozně..Ve škole se mi deti smali a ja stoho byla kantare..Je pravda že už jsme dospěla a jsem založila rodinu mam muže ktereho mam rada a syna za ktereho jsme vdečna..Ale stejně jsme si na to nikdy nezvykla Lidi na mně koukaji opravdu jak na divné stvořeni jde tady asi o to aby se vice o tom bud mluvilo alebo aby se o tom psalo tim padem by lide tak ziravě a divně nekoukali..jinak snad se na to nekdy najde lek i když si myslim že lek je ale ne tak na hodne postižena mista ako mam ja..Tak třeba ampule s kožnim barvyvem je je to mala ampule ketra stoji 1000 kc..a střikne se to pod kuži a ta barva se rozprskné ale neni to stejnomněrne, jenže si mylsím že človek by se mněl stím naučit žit pže nic jineho mu nezbyva..

janula28
1x

Ahojky Hornisy abysom ta uspokojla tak sa neboj toho že maš vitiligo aj na penisu ja ho mam po celem těle aj na přirozeni a problemy mi to neděla Takže hl..vzhuru a tohle bych až moc tak neřešila Pokavat ta bude chtit žena a tak nebude kouka zdali maš na penisu fleka alebo nie Přejem vela stesti a hodně uspěchu pa J

Marťuša
1x

Ahoj všichni "flekatí". Dostala jsem vitiligo půl roku po porodu. Neléčila jsem to, nevěděla jsem, co to je. To mi bylo 27. Nyní je mi 31, 3 měsíce chodím 4x týdně na světloléčbu a mažu se přes den krémem dermovate a na noc silkisem. Při poslední kontrole mi oznámila, že mi to začíná pigmentovat :-). Udělaly se mi v bílých ložiskách hnědé skvrny. Byla jsem při léčbě hodně skeptická, ale to mě potěšilo.

Monika

Můj táta má vitiligo, mně je 16 let a čím dál víc se bojím, že se projeví i u mě. I když mnozí z vás říkají, že se s tím dá žít, pro mě je to stejně nepředstavitelné. Nikdy jsem to na svém otci nevnímala, opravdu nikdy, protože jsem na to od malička zvyklá. On se, myslím, nikdy neléčil, nějak jsme se o tom nebavili, ale v létě normálně jezdíme k moři, dělá všechny sporty, prakticky s tím nemá potíže. Má spoustu přátel, co se týče zaměstnání, je také úspěšný, pro něj to prostě není překážka. Já se ale stále pozoruji, teď se mi na nohou objevily dvě světlé skrvy, ne velké, ale přesto na to musím stále myslet, protože vím, že je velká pravděpodobnost, že budu mít vitiligo také. Už jen ta představa, že bych se měla vzdát všech věcí, činností, které se týkají léta, nebo v podstatě celé poloviny roku, mě dokáže rozbrečet už teď. Samozřejmě, vím, že vitiligo mít nikdy nemusím, ale proč si něco nalhávat.

Miluše

Dobrý den, četla jsem, že na vitiligo úspěšně zabírá bylina, které se říká pakmín visnaga /morač zákrovnatý/. Zhotovují se z ní tinktury a mast. Výrobou se zabývá bylinářství Jukl - Polička. Možno nalézt na internetu. Přeji dobré pořízení.

markret

ahoj vsichni, tak si tady procitam diskusi a rozhodla se ze taky napisu.vitiligo mam uz zhruba 7 let, nikdy jsem to nak nelecila, mam obe nohy na nartech, ruce,podpaží a kolem pasu, same viditelne mista :) pouzivala jsem jen vitix ale zadny zmeny videt nebyli, pak jsem zacala chodit na solarko a skvrny mi zacaly pomalu mizet, ale pak se to zase zastavilo a udelali se novy:( tak kdyby jste nekdo vedel o nake nove lecbe dejte mi vedet, dekuji a muj e-mail [email protected]

kristin

ja mam tu hruzu od etsvi. Nebudu popisovat co sem si zazila.Skusila jsem fakt vsecko kortikoidy,vitix,vitiskin,derm ovate,pakmin i z Kuby takovou vodicku s placentou melageninu a mam pocit ze sto dalsich veci. me zabrala taky az svetlolecba a to radsi to okopiruju presne UVB 311 nm.Mam malou lampu doma a svitim se 4 mesice a ted pigmentuju jako blazen.Musim to zatukat.Jeste teda ale fleky mam akorat už hnednou jakoby v teckach.Pouzivam ale jeste jeden gel Novitil.Nasla jsem to na netu kdyztak se mi zeptej klidne tady.

market

ahpůj, mozna je nekdy lepsi to mit od mala, nez se ti to z nicehonnic udela a nevis co to je a co stim. a ta lampa se da taky normalne sehnat na nettu??a mas deti?? slysela jsem ze po porodu se to rozjede jeste vic?? tak mam strach

Marta

Ahoj.Já mám vitiligo už od patnácti let a ted budu zkoušet léčbu s regulačnim depigmentačím hydrogelem.Zatim mi nic nepomohlo.Je to sice nepříjemná choroba, kterou lidi co jí nemají nenazívají chorobou, ale dá se s tim žít. Taky sem se potkala s nepříjemnou reakcí.Věty jako "co to máš za jizvy" nebo "Di ode mě lepráku"Mě doprovázely celou pubertu.Ted je mi 22 a už to neřeším. Hold jsem jiná a někteří choromyslní jedinci to nikdy nepochopí. Tak se lidi držte a snad už někdo vymislí něco co nám pomůže. Pa Marta

Nela

Ahoj. Vitiligo mám už od asi šesti let - vše začalo malým flíčkem a moc jsme to neřešili, ale začalo se to rozšiřovat. Nyní mám vitiligo po celém těle - malé skvrnky i větší, nejvíce jsou však postiženy nohy - hřbety a kolena, potom malé skvrny na lýtkách. Asi rok jsme chodila jednou týdně na světloléčbu a dál to má doktorka neřešila. Nenastaly žádné změny, tak jsem přestoupila jinam, kde se toho o hodně více zkouší a jsem spokojená, i když ještě stále nic :( Vitiligo mám ve spojitosti se štítnou žlázou, na kterou se přišlo právě díky němu. Dělali mi i testy na různé další nemoci. No teďka má léčba vypadá tak, že 2 x týdně chodím na fototerapii v kombinaci s Vitixem a dvakrát denně se mažu jednou mastí, bohužel nevím jak se jmenuje. Žádné změny tedy nenastaly, spíš naopak, začínají se objevovat další, svělá místa.. Ale já se nevzdávám a všem vám moc držím palce ! ;) Nela

Zaneta

ahoj, mi se vitiligo objevilo kolem oci a taky jsem nasla skvrnku na kolene.tak jsem si koupila novitil-ktery lidi hodne chvali a pry po nem pigmentuji.. ale chce to trpelivost,mam ho teprve 2dny tak doufam a verim ze mi pomuze taky.. takze mazu a slunim a uvidim co to udela

Elis

nemáte někdo na prodej NOVITIL? někomu prý pomáhá a někomu ne, kdyby jste se ho někdo chtěl zbavit - komu nepomohl, ráda jej koupím. Děkuji

LÍDA

Máte někdo zkušenosti s ošetřením přístrojem EXCILITE.

matynov

ahojky všichni, prosím Vás poradí mi někdo dobrýho lékaře pro syna??? je mu 15 let a diagnóza zní VITILIGO......od čtyř let měl dvě skvrny a kožní lékařka (kam jsme chodily) nám jen doporučíla přes léto zakrývat náplastí..... což ted už vím, že je hloupost.....ale puberta udělala své a skvrny se začaly zvětšovat a hlavně množit..... zatím jen mažem ADVENTEM a bez uspěchu.... chtěla bych navštívit ještě aspon jednoho doktora, abychom zjistily, zda dělame vše jak má být.....

Romana

ht tp://www.svetlolecba.cz/cast e-dotazy/faq-novitil/ Zkuste se podívat tady.Je tam i diskuse o léčbě s novitilem.Taky si ho chci koupit.Zatím není k dostání v lékárnách a je strašně drahý, ale prý pomáhá..Snad nám to pomůže...Obsah lahvičky je 125 ml, cena je 1890,-. Zdá se to hodně, ale Vitix stojí 1000,- a je ho jenom 50 ml....

Karolína

Ahoj, vitiligo mám od 9 let. Teď je mi 13. Je to hodně težké, když se chci líbit klukům. Abych to aspoň trochu zakryla používám make-up. Teď na ty skvrny používám gel jménem NOVITIL..Můžete vyzkoušet..

jitka
1x

Je mi přes 40 a mám viligo přes 20 let. Našla jsem obchod Bylinka pí Horákové. Koupila si čaj Vitiligo a po 3 měsících jsem měla první úspěch. Nerozšiřuje se to. Adresa je Bylinka Havířská 586 01 Jihlava. Je tam moc příjemná prodavačka a myslím si, že by čaj poslaly i na dobírku. Stojí 50 ,- Kč a mám ho na měsíc. Sice není dobrý, ale pokud pomůže i jiným budu moc ráda. Jitka

Vlasta

Jitko, dík za informaci. Zkusím pí. Horákovou o zaslání požádat. Chci se ještě zeptat, jestli je na čaji napsané jeho složení, kvůli případné alergii. A ještě, kolikrát denně se pije a jak dlouho se má pít a jestli se má po nějaké době na určitý čas vysadit. Některé bylinkové čaje se nemohou pít trvale.

Andrea
1x

Dobrý den. Mám jak tomu říkám chytrou knížku kde se píše něco o vaší nemoci. posílám malý výtažek z této knihy.Kdyby jste měla zájem napište mi na email [email protected] Nedostat ek pigmentace: Při vitiligo některé oblasti kůže světlejší, jiné tmavnou. Je to příznak podvýživy. Vyléčení: Denně buď 150 až 300 mg kyseliny pantotenové, alespoň 1 g PABY denně. Někdy mohutně pomáhá mast obsahující PABU. Zpravidla vymizí je-li strava neobvykle bohatá na všechny zdroje B vitamínu. Třicetiletou pacientku s těžkou viligo autorka vyléčila pouhým podáváním jater 10 dkg 3 x denně.

Miluše

Dobrý den, nemáte prosím někdo nějaké zkušenosti s mastí PABU či tabletkami PABA? Případně kde se dají sehnat? Děkuji moc za informace.

Eva

mám vitiligo už spoustu let, dá se říct, že jsem víc bílá než snědá. Už se mi přidaly problémy se štítnou žlázou. Mám tři děti, tři sourozence. Nejstarší dcera má od narození flíček na zádech, ve svých 25 letech nemá žádný jiný. Oba synové jsou naprosto čistí. Jedná z mých sester má spoustu let také jen jeden flíček, nic víc. Takže dědičné to skutečně je, ale ne vždy.

flek

Vážení, je mi 56 let a vitiligo mám od 8 let. Jako dítě jsem si s tím užil hotové peklo, protože děti vám dají pocítit každou odlišnost. S léčením vitiliga mám svoje zkušenosti. VITILIGO NEJDE LÉČIT !!!!! Buďto máte to štěstí, že se vám váš organismus sám postará o vyléčení se, to znamená, že se opraví nějaká chyba v genech, nebo se uzdraví orgán, který vyrábí pigment, nebo zkrátka budete flekatí a ti kteří mají to větší štěstí - bílí. Pokud se dáte na léčbu vitiliga cestou léčení, dejte si obrovský pozor na to , co polknete. Ze samého neštěstí jste ochotní polknout cokoliv, co vám kdo doporučí a dostanete se do ještě větších problémů, protože si odrovnáte např. játra. Nedejte na žádné šamany a zázračné léčitele. Já jsem užíval jako dítě MELADININ a dodnes to cítím na zdravotních problémech. Jediné co existuje a to je moje rada, je vyhýbat se slunku, neopalovat se a najít si dobré kosmetické studio, které má lékařský dohled, tj. se zárukou a nechat si namíchat BĚLÍCÍ KRÉM. Ten vám dopomůže, alespoň mně pomohl, že běhěm cca 2 let jsem zbělel prakticky celý. Nepomůžou žádné vodičky a serepetičky. Ještě jednou vás důrazně varuji před šamany, léčiteli, různými prášky a vodičkami!!!!!!!!! Tahají z vás jen peníze, zneužívají vašeho neštěstí a mnohdy vám ublíží na zdraví a to NEVRATNĚ. Vitiligo je dědičné onemocnění a snad nám jednou pomůžou genetičtí inženýři, nebo lidé schopni změnit DNH. Mám dvě děti, u kterých se zatím vitiligo neprojevilo, ale bojím se jestli se neprojeví u vnuků. Nepřál bych jim to.Přeji vám všem, hodně štěstí v životě a dobrou náladu. Mít vitiligo je boj s blbci v okolí a svou psychykou. Jak již někdo napsal v předchozích příspěvcích, mít lupenku, hrb, jedno oko níž, být hluchý, slepý, nebo na vozíčku , je daleko horší. Váš Vladimír

flek
4x

Ještě dovětek. Hlavně vy ženy, jste ochotné spolknout cokoliv co vám kdo nabulíká, vlezete ke komukoliv, kdo vás jen zneužívá. VITILIGO SE NEDÁ LÉČIT!!! Za ušetřené peníze si raději kupte čokoládu a dejte kafe. To vám pomůže stejně jako světloléčba, čajíčky, prášky a šamani, kteří si rádi sáhnou na ženskou, pokud možno vyslečenou. Zaděláváte si jen na problémy a nakonec vám vaše vitiligo bude z hlavy dostávat jen psychiatr, u kterého skončíte. Jsem tvrdý, ale život mně naučil. Pokud máte rozum, dáte na moje rady. Věřte mi, že nikdo se nesnažil udělat pro svou léčbu víc než já. Všechno bylo k ničemu!!! Mějte radost ze života, jaký je a užívejte si ho v radosti co nejvíc. Vitiligo nám dali naši předkové do vínku. Jiní zdědili třeba blbost. Váš Vladimír

Elenka
2x

Vladimir,mate pravdu moc pôsoby na vitiligo stres. Preto treba nechat volny priebech bez liečby.Zmenou vlastnej psychyky sa ukaže omnoho viac.Su určite roky v živote bez jedneho noveho fliačka. Liečitelia iba skušaju liečbu a su to zbytočne vydavky prajem Vam vela radosti v živote.

Adi
2x

Prosím Vás, nevíte někdo, jestli pokud má někdo tuto nemoc vitiligo, můžou mu zežloutnout i nehty a mít na nich nebo pod ním až tmavé skvrnky?? Předem díky za dotaz.

andrea
4x

Dobrý den, prosím o radu co se týče Vitiliga u dětí. Před půlrokem se objevivy bílé skvrny v obličeji mého tříletého chlapečka. lékaři vyloučili jiná související nemoci jako je cukrovka, poruchy štítné žlázy atd., ale s diagnózou jako takovou mi řekli ať se smířím a že on bude muset jednou taky. třeba je to pravda, ale mě přijde neuvěřitelné, že v dnešní době nechce nikdo nic ani zkusit, prý je moc malý, ale za tu dobu co se mu objevil první flíček kolem očí se mu to neuvěřitelně rozšířilo na noc, čelo, okolí ouška, třísla a bradavky, dokonce už má na pravém očíčku bílé řasy. Byla jsem se synem u kožního lékaře, u primáře kožního oddělení a oba mi řekli totéž, nějak se s tím vyrovnejte. Tak pokud máte někdo podobnou skušenost a lékař Vám poradil něco konkrétního, prosím napište. Moc Vám děkuji

Vlasta
3x

Mám vitiligo od 20-ti let a postupně se mi rozšířilo po celém těle. Ve 20-ti letech po porodu prvního dítěte jsem také onemocněla na štítnou žlázu, ale nebyla jsem řádně léčena. Až kolem 50-ti let - v době před přechodem se mi začala štítná žláza znovu ozývat - byla jsem řádně vyšetřena novými metodami - ultrazvukem atd. a bylo zjištěno, že jsem se po celý život měla na onemocnění štítné žlázy léčit, že je její levá část zbrázděna množstvím jizev po prodělaných zánětech. Začala jsem se léčit asi před 4 lety a v současné době se mi pigment již 2 roky sám začal navracet do bílých míst po vitiligu. Návrat pigmentu je sice pomalý, ale je skutečností - což potvrdila i moje lékařka, která mi štítnou žlázu léčí a také mi řekla, že má zdokumentováno již několik takových případů jako jsem já. Moje rada zní - navštivte dermatologa a požádejte jej o odeslání na vyšetření štítné žlázy. Jelikož mám sniženou funkci štítné žlázy užívám (kromě patřičných léků) i doplněk stravy - Kelp - výtažek ze sušených mořských řas obsahujících jód. U dětí bych doporučila zařadit do jídelníčku jídla obsahující jód - např. ryby atd.

Evgeny Shengof

Dobrý den, mám preparát v podobě tabletek, který by vám mohl pomoci v léčbě od VITILIGO. Výrobek se nazývá VITILEM+ (je připraven podle unikátních starých receptů netradiční medicíny, podle receptů, které skutečně předvedly obdivuhodné výsledky.VITILEM+ je 100% přírodní produkt.Vyrábí se z Lemny, medu, sorbitolu a stearanu hořečnatého.)Upřímně doporučuji vyzkoušet tento produkt.Více informací se dočtete na www.vitiligo-vitilem.webnode.cz Volejte nebo pište na: tel. 777 027 435 email: [email protected]

Martin Hájek
1x

celkem nechápu rozdílné názory odborníků většina tvrdí, že nejde o nakažlivou nemoc.??!!! U mne se začla projevovat na vojně šupinatou vyrážkou, která se postupně v průběhu 10. let proměnila až v tyto bílé fleky. Moje žena měla od té doby zhruba rok na to naprosto stejný průběh. Felčaři (dermatologové a jiní kožní lékaři) nám předepisují jakousi smrdutou vodičku, která je ovšem naprosto k ničemu navíc je to dnes po jejich snažení vzhledem k rozsahu spíš na koupele a fleky se rozšiřují dál po celém těle zejmena na rukou zádech hrudníku . Zkošeli jsme i jiné dostupné masti a nic nepomáhá i přes řádnou životosprávu. Myslím, že odborníci o tom nevědí absolutně nic!

Přidat nový komentář

Partner rubriky Kožní nemoci
Partner rubriky Kožní nemoci

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce