Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Astma bronchiale

Astma bronchiale je chronické zánětlivé onemocnění průdušek, pro které je typické, že dochází k záchvatům dušnosti nebo kašle na podkladě zúžení dýchacích cest. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka
6x

Mému synovi (16) bylo zjištěno astma,Zajímalo by nás zda pojišťovna přspívá nejen na léky ,ale i na další prostředky k léčbě astmatu (povlečení,lázně apod.).Kde si to mohu zjistit? Děkuji za odpověď [email protected] z

Noemi
2x

Trpím astmatem od dětsví beru na astma 4 různé léky (podle lékařů jsem středně těžký astmatik,ale když chci lázně tak na ně nemám prý nárok .??????

Andrea
3x

N nárok na lázně musíte mít spirometrii dlouhodobě pod 60% ne brát dlouhodobě medrol nebo prednison

Nikola

Je mi 12 a astma mam od 3 let (ve 3 sem mela prvni zachvat a od 4 beru prasky) a v laznich sem byla poprve v 5 letech jeste s mamkou ale ted pojedu uz po 5 do dedske lecebny Ostrov u Macochy....... Také mám střední až velké stma a beru 3 prasky na astma ale uz ty o hodne silnejsi....... Lecebnu mi plati vždy pojistovna a leky taky tak doufam ze vam pozdeji taky :)

Peta Briza
2x

Zdravim, co se tyka astmatu, doporucil bych Senzycol. Prijel jsem vcera z lazni, kde se s nim lecim a je to tam velky hit.

Nikola

já pojedu už po 5 do DL Ostrov u Macochy a je to tak uplně top..... Doporucuji :)

michal

vzdy po neake nanaze se mi blbe nadechuje a jeste hur vydechuje a kaslu a k tomu cvicim gimnastiku tak mam problemi skoro dene co stim mam delet muzu to byt astma

Kateřina B.

DOBRÝ DEN.MÁM ASI 3 ROKY ASTMA A CHTĚLA BYCH MOC PORADIT JESTLI JE TOTO LEČITELNÉ.DOCELA ČASTO MĚ TP ZLOBÍ A JSEM Z TOHO NEŠTASTNÁ.NEKOUŘÍM,NEPIJU ALE STÁLE NIC.JE MOŽNÉ NAVŠTÍVIT NEJAKÉHO ODBORNÍKA V PRAZE,CHODÍM JEN K ALERGOLOGOVI.MOC DĚKUJI KATEŘINA

Jiřin

Lze to, je to na delší povídání. Napiš na [email protected]

hana

Chcete-li zajistit dlouhodobé velké zisky farmaceutickému průmyslu, choďte k lékaři a cpěte se léky". Stojíte-li o uzdravení, použijte zdravý selský rozum a inspirujte se článkem na www.apostol.webnode.cz/Na-zdravi-

tommy

astma je velmi nepříjemne-astma mám uz od 11 let hrál jsem fotbal tak mě to vadilo ale lecim to beháním a myslim si ze fyzická kondice je nejlepší ale poradit se z lekarem

sju
1x

Ahoj, je mi 22 let a v sobotu mi bylo zjištěno astma. Dusila jsem se a pískalo to ve mě, musela jsem na kapačku a měla jsem dýchací masku - asi nákej kyslík. Chci se zeptat: Když mám práci, ve které je neustálý stres, vše ve spěchu....atd., tak je to opravdu hodně ovlivněno i tím stresem??? Měla bych chodit na nějakou jogu nebo něco takového??? Nebo stačí, že budu brát léky dle předpisu doktora?

hana

Chceš-li zajistit trvalé zisky farmaceutickému průmyslu bez ohledu na kvalitu vlastního života, pak choď k lékaři a cpi se těmi jedy. Ale pokud stojíš o uzdfravení, používej zdravý seslký rozum a nech se inspirovat článkem na www.apostol.webnode.cz/Na-zdravi- Rozšiř ten odkaz komukoli, kdo má nějaké problémy, zmiˇ%nované v tom článku.

Boužíková

Dobrý večer, mám 2 syny, ten mladší je astmatik. Jsou mu tři roky, dostává léky, ale mám pocit, že mu nijak významně nepomáhají. V noci ho dusí kašel, z domu se ho pomalu bojím pustit, když se teď tak ochladilo. Nemáte nějaké triky, jak s takhle malým dítětem zvládnout zimu bez záchvatů?

Aneta

My se přeštěhovali na venkov do starší chlalupy, blbě se to vytápí a je docela vlhká, ale astma se zlepšilo. Taky bereme jiný prášky.

Boužíková

Aha, ale u nás bohužel stěhování naprosto nepřipadá v úvahu, tak snad ty léky. Jaké užíváte?

Aneta

menuje se to Singulair,na předpis.

sindy

Znám astma bohužel až moc dobře!!! Syn má 4 roky, od 1,5 roku má za sebou 5 hospitalizaci na dětsé JIP!!! Je to boj na dlouhou dobu, bohužel :-( . Syn prodělal i zápal plic a né jednou, k tomu má alergii a atopický ekzém! Žádná sranda, je to neustálej srtach! Teď zkousíme i homeopatii a doufáme, že nám pomůže aspoň na imunitu :-( . Všem přeji hodně pevné ZDRAVÍČKO!!!!

Vlasta

Dobrý den, mám astma od 19ti let.Přihlásilo se po přechozených bronchitidách a zápalu plic. Z počátku jsem trávila život na infuzích, plná léků, ze kterých jsem se celá třásla,denně ve 4 ráno těžké záchvaty. Lázně jsem nesnášela, na inhalacích jsem vždycky chytila nějakou virozu a musela jsem opět na infuze.Dodnes musím při každém i lehkém nachlazení brát prednison a antibiotika.Ale celkový stav se mi zlepšil. Pomohly mi z počátku kratší procházky a postupně jsem přidávala.Denně v každém počasí, ale správně oblečená. Abych se nepotila,ale každopádně v chladnu s čepicí a šálou.Potom jsem mohla začít pomalu i cvičit, nejdříve doma a potom i v kolektivu. Ale procházky nevynechávat.Zlepšila se mi spirometrie a celkově jsem na tom lépe.Snažím se i když to někdy nejde - udržovat si kondici. Beru teď jen - pokud nejsem nemocná - Seretide - při potížích Ventolin.Hlavně se snažím nechodit do velkých kolektivů - u dětí je to jistě někdy těžké.Hodně čerstvého vzduchu, ale dýchat ho nosem.Držím všem palce, aby nebyli nemocní a mohli alespoň trošku chodit na čerstvý vzduch. Zkuste to.Jinak jsem sama skeptická vůči různým léčitelům, bohužel i homeopatii a bylinkám. Je možné vše brát jako podpůrnou léčbu, ale určitě bych nevynechala léky, které mi předepsal lékař.

Hana

Chcete-li zajistit dlouhodobé velké zisky farmaceutickému průmyslu, choďte k lékaři a cpěte se léky". Stojíte-li o uzdravení, použijte zdravý selský rozum a inspirujte se článkem na www.apostol.webnode.cz/Na-zdravi-

Marie

vážená, zanechte toho tapetování a raději mlčte. Nikdo není zvědavý na vaše žvásty.Přeji vám pořádný astmatický záchvat - a běžte si ho rozběhat.(((

bla bla

tak to je docela hustý to astma:D NO JAKO SEM RÁD ŽE TO NEMÁM :D jinak by mš asi kleplo

Roman

:) Taky jsem si to vždy říkal, to mě přeci nemůže potkat, ve 20 letech ... A bum, teď musím lítat po doktorech :(. Je to opravdu nepříjemný pocit, chjo. Doufám že je to "jen" kvůli alergii na pyl.

Lucie
1x

Vždycky jsem si myslela, že přát zdraví je fráze. 10 let mám středně těžké astma, spreje a léky jsou na denním jídelníčku. Nedej bože, pokud jsem ve velkém psychickém stresu. To jsem nucena na tekutou stravu k lékaři. Za prvé spadám do kategorie dědičnosti a hlavně mi to vzniklo z alergie na pyl a senné trávy, :o((

Hana
1x

Chcete-li zajistit dlouhodobé velké zisky farmaceutickému průmyslu, choďte k lékaři a cpěte se léky". Alergie i astma mají stejnou příčinu, nevznikají ze sebe navzájem. Stojíte-li o uzdravení, použijte zdravý selský rozum a inspirujte se článkem na www.apostol.webnode.cz/Na-zdravi-

HiPPOKRATiN
2x

www.hppokratin.sk - na tomto webe nájdete unikátny liek, ktorý vás vylieči. Treba vyskúšať a uvidíte skutočný účinok.

Lenka
1x

ahoj lidičky Dneska jsem byla zas na alergu. Hruuuuuuuuuuuuza. Nekouři, chtěla jsem druhé děcko a boužel. Výsledky spirometrie dnes totálně super špatné. Takže zas inhalátor a otěhotnět můžu minimálně až v červnu. Je mi z toho O U V E J

Johny joint
3x

Ahojte toto je pro všechny mladistve!!! je mi 21 let mlady kluk v dětstvi jsem mněl problemy s astmatem ale nebylo to až tak važne tak sem si to nebral moc k srdcí? což byla ovšem ma největši chyba pač jsem začal kouřit už od 11, a na středni sem i začal fetovat a alkohol byl taky muj dobry kamarad a leky kere jsem mněl brat jsem zanedbaval!!! a tet je mi tak špatně že jsem rad za každy nadech a vydech vemte si s toho poučení a važte si zdravi jake je muže to byt horší :-(

Johny

Jo a hodně pit tekutin

Barča
5x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jek se provádí vyšetření BKT.

pavla

Nějaké info o astma jsem našla zde . http://www.astma.webpark.cz/ Třeba to pomůže.

gkj

kazdy rok se doktoru "prispeje na nove pero" a zarucuji,ze o lazne nebude nouze..morsky konik[vzp],cerveny kriz..vnitrostatni pobyty..peto a je to..jsme preci v cechach ne:]

Monika

Dobrý den, chci se zeptat. Už od malička mám průduškové astma. Nyní je mi 19, astma mám už jen slabé, při zátěžích se nedusím. Brávala jsem vždy léky jen jednou denně, a to ty nejslabší (1dávku) např. Relvar... Minulý týden jsem byla na alergologii a paní doktorka mi napsala 2 dávky berodualy 3x denně (bylo to jedinné co mi zabíralo), jednu dávku 3x denně Alvesco. Spirometrii mám v normě (ventilace globálně v normě, periferie s lehkou obstrukcí na hranici se středně těžkou). Nechce se mi do sebe cpát tolik prášků, ale zase nechci aby se mi astma zhoršilo. Mohli byste mi poradit, jestli byla tato diagnoza doktorky opravdu na místě? Brát tolik léků mi v mým případě připadá přehnané

Ivo

Zní to neuvěřitelně, ale z astmatu jsem se vyléčil za cca 3 dny. Ještě loňský rok jsem prokašlal a prochrchlal. Měl jsem asi 5x antibiotika, dále samozřejmě antihistaminika, inhalátory fulhale, ventolin, na alergologii potvzenou alergii na roztoče. Dočasně mi pomáhal také wobenzym. Potom jsem začal pít čaj z Chanca piedra kvůli žlučníkovým kamenům, kterých mě sice nezbavil, ale po 3 dnech jsem přestal kašlat a dusit se a nyní už to je cca půl roku a stále bez problémů. Čaj už piju jen občasně párkrát do měsíce. Nevím, jestli to může fungovat u každého, ale u mě neuvěřitelně.

Přidat nový komentář

Partner rubriky Alergie
Partner rubriky Alergie

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce https://www.lekarna.cz/vzdalena-odborna-pece/?utm_source=ordinace&utm_medium=square&utm_campaign=vzdalena-odborna-pece

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce