Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Crohnova choroba

Ke vzniku této poruchy přispívají i některé vrozené předpoklady až 20 % z těch, kteří se s Crohnovou chorobou léčí, má mezi svými příbuznými dalšího nemocného s touto chorobou. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Alexander Neumman
34x

Dobrý den! Je mi dvacet let, crohnovu chorobu mám zhruba rok. Musím vám říct je to velmi těžky soupeř když se jí podáte a nebojujete s ni. Moje onemocnění se vystupňovalo až ke třem operacím z toho jedna dost vážná. Crohnova choroba mi vzala celkem asi tak tři měsíce života. Tři měsíce mě držela na nemocničním lůžku. Zhubl jsem natolik, že po chůzi v nemocnici na chodbě jsem skoro skolaboval. Nic mě nebavilo. O nic jsem nejevil zájem. Crohnova choroba mě připravila o chuť k jídlu. Až jednoho dne přišel zvrat. Krásný červencový den. Už měsíc a půl jsem jen ležel. A tu mne napadlo, že jsou i horší nemoci a lidé s nimi bojují. V mé mysli jsem vyhlásil Crohnově chorobě válku. Postupem času v boji s crohnovou chorobou jsem začal vítězit v bitvách. Nejdříve jsem se cpal vším co mi lékaři dovolili jíst. Za několik dnů jsem přibral o tři kila. To mne motivovalo a vrátila se mi chuť k jídlu, a začal chodit, sice za doprovodu rehabilitační sestry ale dokázal jsem to. Velkou podporu mi dala moje rodina ta mi v mojí válce s crohnou chorobou dost pomáhala a tým lékařů a sester kteří se ke mě chovali moc dobře. Nelitovali mě a to se mi líbilo. Naopak mě pošťucovali abych se snažil ještě více a neusnul na vavřínech. Teď skoro po roce čekám na další operaci a bojuji jak se dá. Dnes beru crohnovu chorobu jako nechtěného nájemníka kterého nemohu vystěhovat. Já vzkazuji všem lidem bujujte nevzdávejte to. Jen boj a nepodávání crohnově chorobě vám pomůže s touto chorobou žít skoro normální život. Bojujte a mějte se dobře a doufejme, že vědci brzy vynaleznou nějakou látku proti crohnově chorobě. Bojjuju s vámi bojujte taky. A L E X A N D E R N E U M M A N.

jana coudkova
7x

ahoj to co pisete je opravdu neprijemne,ja mela jednu operaci a staci mi to.ale zaujal me vas clanek spis proto,ze jste se postavil a bojoval.mela jsem nemocneho tatinka rakovinou,ktere nedavno podlehl,a ja si taky tenkrat rekla,ze jsou daleko horsi nemoci nez ta ma. preju hodne stesti

sizan
4x

Diagnoza Crohn me potkala pred mesicem. Mam prasku strasne moc, operace me zatim neceka, ale do boje se mi nechce. jsem strasne zeslabla. Nejake informace o jidelnicku mam, ale chtelo by to jeste neco ze zkusenosti, nejenom z netu a knih.

kml

určite sa nevzávajte!!! Nikdy. Zomrieť a vzdať sa je jednoduché. Výrazne jednoduchšie ako žiť. Mňa osobne 4 roky liečili na inú chorobu a kŕmili ma kilami liekov. Kým viete jesť, tak jedzte. Ja som už nemohol ani jesť. Dokonca hnačky som mal aj z obyčajnej vody. Základom je myslieť pozitívne a chcieť ešte niečo prežiť. tešiť sa z maličkostí. Tešiť sa aj z rozvíjajúcich sa listov. Prosím nikdy sa nevzdávajte aj keď nebudete vedieť chodiť. Mne to pomohlo a prežil som. A som šťastný aj keď mám Crohna

Vlasta
2x

kml - zajímá mne, ty žiješ v Čechách nebo na Slovensku? Dá se na Slovensku léčit pomocí biologické léčby? Kamarádka má dceru s MC a já jí povídala o možnostech Remicade u nás a ona nemůže na Slovensku najít žádné informace o této léčbě. Je možné, že to tam ještě nedorazilo?

juraj
1x

p. Vlasta na Slovensku to máme biedne, tu sa lekário nás veľmi nestarajú. Často sa stáva, že keď sa pacient pokaká tak musí prísť niekto z rodiny a upratať to po ňom. Inak sa najeme slaniny a liečime sa aj klobáskou.

*
1x

ďakujem našla som tu veľa informácii

monika
2x

ahoj, já mám crohna už rok, zatím žádná operace, pracuju 250hodin měsíčně a únavu připisuji spíš práci..co se týká jídla, sama zjištuji, co mi dělá špatně a co ne..pokud to nesedne, bolest břicha je šílená, ale přejde.můj doktor mi řekl, že sama musím přijít na to co mi vadí. a je pravda, že jeden den sním nektarinky a dobrý a když si je dám za týden, umírám bolestí.každopádně se drž a bojuj, život je hezký

Alena
2x

Bojovat s Crohnem se určitě vyplatí! Já s ním bojuji již 33 let taky mi vzal odhadem 3 roky života ale co jsou 3 roky oproti těm 30 kdy jsem žila plnohodnotným životem.Vychovala jsem 2 děti i když jsem na to byla sama,dnes mam 5 vnoučat.Momentálně mně Crohn zase trochu zlobí ale vím že se dočkám ještě pravnoučat a hodně dalších plnohodnotných let!

Mirouca

Cus bracho,jo to mas pravdu ze musime bojovatTy musis ved stejne tak jako ja,co to je byt tak mlady a bojovat uz s nemocemi a jeste s tak zakernou!Je to hodne tezkej boj,ale nic jineho anm nezbyva.Pisu zrovna tobe,protoze si v skoro v tom veku jak ja.SME NA TOM STEJNE BRACHO,TAK SI PAMATUJ,ZE KDYZ NECO BUDES POTREBOVAT,NEBO NEBUDES SI VEDT S NECIM RADY,TAK NAPIS O.K CUS

Vilém Chmel
1x

Dobrý den.. Jmenuji se Vilém Crohnovou chorobou jsem trpěl asi rok a půl. Neustále se hlídal,abych nejedl nic špatného,bral hlavně prášky ( PENTASA ) a síly mi natolik ubyly,že jsem nedělal vůbec nic,protože psychika a váha mě prostě odrazovali. Vstávání do práce bylo noční můrou. Po roce a dvou měsíců se můj stav náhle zhoršil,zhubl jsem za měsíc a půl 10 kilo váhy. Bral jsem 13 léků denně. V té době jsem se rozhodl,že odjedu do Itálie,kde již byla má přítelkyně,která mi moc pomáhala. Jeden den byla to středa jsem si vzal obvyklou dávku prášku a udělalo se mi moc nevolno jako pokaždé ( silný průjem a moc velké bolesti břicha ). V té chvíli jsme se s přítelkyní rozhodli,že prášky přestaneme brát ať to má jakékoliv následky,protože jsem s toho byl už opravdu moc vyčerpaný. Hned první den po vynechání,jsem se cítil trošku jinak. Na záchodě jsem nebyl 4 dny a jedl jsem vše. Po 4 dnech a roce a půl jsem měl normální tuhou stolici. Byl jsem šťastný. Dnes je tomu 3 měsíce,nic neberu,cítím se skvělě,váha v normálu,tak mi někdo řekněte na co mě ti doktoři léčili. Rok a půl v bolestech a průjmech. A co mi na to řekl doktor? Neuměl najít vysvětlení,že prý jsem exeplární případ. Já jsem tedy válku vyhrál,ale vlastní jednáním,protože,kdybych se dodnes držel rad doktorů,tak beru stále ty prášky a co horšího bych byl už někde tamhle pod kudlou.. Rád o tom napíšu vícé,nebo povyprávím.. Mé tel. číslo 774066390

Vilém Chmel
1x

můj mail ještě.. [email protected]

cler.s

ahojky si moc silný že ses tak to k tomu postavil kdyby bylo takových lidí více jen jsem se chtěla zeptat mám v rodině tetu s touoto chorobou,je na tom doopravdy dost špatně a chtěla bych poradit jestli pak nevíš o nějakém dobrém doktorovi nejlépe z Prahy a středočeského kraje co se zabývá touoto nemocí děkuji a preji hofně síly a hodne zdraví

Alice
1x

Dobrý den pane Neummane, moc děkuji za Váš příspěvek. Já sama osobně Crohnovu chorobu nemám,ale manžel ano. Zrovna včera nastalo po 3/4 roce opět další zhoršení a nejspíš opět další operace. Manželovi je 28 let a s Crohnem se potýká již od svých 13 let. Vzhledem k tomu , co se teď opět děje, mi není psychicky zrovna dvakrát nejlépe , ale Váš příspěvek mi otevřel oči , že se musím dát do kupy a svému manželovi být oporou. A bojovat spolu s ním..... Přeji Vám , ať jste ve svém životě šťastný, i přes tuto překážku.

Eva L.
2x

Dobrý den, Alice, je mi 20 let a s Crohnem se potýkám zhruba od čtrnácti. Není to lehké, ale to Vy už jistě velmi dobře víte. 3 roky žiju s přítelem a musím říct - na adresu jeho, Vaši a ostatních partnerů nás, postižených MC - DÍKY!!! Díky za podporu, trpělivost a obětavost, protože to, co s námi snášíte, valná většina zdravých lidí nesnese, nepochopí či nechce pochopit. Myslím, že mluvím za všechny, protože Vaše podpora, naděje a láska, kterou nám dokážete dát, to, že nás podržíte, když je nejhůř, že se na nás zkrátka jednoduše nevykašlete, to je to největší a nejkrásnější, co pro nás můžete udělat - a čím nám obrovsky pomáháte!!! Vím, spousta z nás ještě neměla to štěstí a nepotkala toho správného partnera, ale díky Vám reálným je tu stále naděje... Dále chci upozornit na stránky www.crohn.cz< /a> , kde se pohybuje neuvěřitelné množství spřízněných osůbek, dozvíte se zde vše o MC a UC a v diskuzním fóru najdete nepřeberné množství podnětů, a hlavně - zjistíte, že nejste sami!!! Přeji Vašemu manželovi i Vám dlooooouhou remisi a všem ostatním crohnařům taktéž, a Vám zdravým a šťastným kapku pochopení;o)

David
1x

Ahoj...moja sestra ma priznaky na Crohna...prosim Ta vedela by si mi povedať niečo viac čo obnaša tato choroba?:...Vďaka ..David zo Slovenska.......a prajem všetko dobre:)

Jana

Děkuji zakladateli a i vám za řádky, které jste napsali. Čtu to a tečou mi slzy. Potyčkám se s problémy typu CN již déle jak rok, ale mam obrovsky strach a tak ty stavy a neskutečně bolesti vždy nějak přežijí. Nyní jsem 6 měsíc na NP SR zády, bolesti v kříži.. Prokázánán HLA-B27... Takže možné souvislosti se vším.. Držím nám všem pěstí a držme se!! :*

jana coudkova

ahoj mam crohna uz asi 4roky a podstoupila jsem jednu oporaci.ma zkusenost je takova,ze nejhorsi je stres a spatna strava.ale jak kdy.nekdy je to dost tezky,nemuzu si dat cokoli v restauraci nebo pit s mymi kamarady.alkohol jsem skoro uplne vyradila,mam ho jen prilezitostne.jsem studentkou mediciny a vim co to vse obnasi.

kvetoslava horakova
1x

Ahoj lidičky. Od roku 2002 mám crohnovu chorobu. Brala jsem rok prednison. Lékeřka mě varovala, že se začnu měnit. Nestalo se tak. Po roce a půl se mi udělala píštěl kterou mi operovali v Plzni. První operace se nezdařila tak jsem po roce šla na novou. Ta se zdařila a dnes zatím prožívám období klidu. Jediné co mě trápí je přístup partnera, který mě při zjištění co nemoc přináší opustil. Chodím na kontroly každý měsíc a nemám žádné potíže. Léky beru ráno v poledne a večer. Mějte se pěkně a držte se. Květa

Jane

Ahojky, nic si z toho nedlej a bojuj. Spravnej chlapak se nejde, srabosi a macky utecou...casem muzou mit neco daleko horsiho nez je crohnak.Opatruj se J.

sizan

a hlavne drzim palecky, nemocnice je hrozny prostredi. Chodis na nejake special centrum? Ja se svoji nemocnici nejsem prilis spokojena. Sup do ni, sup z ni - nemam na to silu. Hodne stesti.

sizan

Omlouvam se za tykani, ale nejak mne to prijde vhodny. Uz patrim mezi Crohnaky taky. Kdybys mel chut, tak se rada dozvim jeste neco vice, tady je muj email: [email protected]

dejv
1x

Zdravím všechny, kdo bojují s touto nemocí. Mám ji také, diagnostikovanou v 16 letech, teď je mi 20. Na začátku jsem měl angínu, v té době ještě můj dětský doktor mě pořád na každou nemoc předepisoval Ibuprofen. Po 5 dnech bolestí břicha, průjmu a krve ve stolici jsem šel k němu znovu s tím, že mě už snad někam pošle. Řekl mi, že jsem snědl něco, co mi nesedlo, a teď je mi z toho blbě. Za další 2 dny jsem ho přemluvil, že ať už mě konečně pošle na nějaké vyšetření k odborníkovi. Ač nerad, poslal mě teda na Chirurgii, kde mi vzali krev a po necelé hodině jsem ležel na oddělení. A ještě týž den jsem toho doktora, který mě nikam nechtěl poslat viděl zrovna tam. V nemocnici jsem ležel něco přes týden, dostal léky, každé 4 měsíce chodím na kontrolu ke Gastroenterologovi. Měl jsem zkoušet, které potraviny mi v jídle vadí. Jiná doktorka mi řekla, že si mám začít kupovat potraviny, kde není Glutaman (E 621), nejčastěji se vyskytuje v bujónech, čínských jídlech, maggi, ad. Myslím si, že tohle mi asi pomohlo. Od té doby mám potíže jen sem tam, mám rád kyselé zelí, (ale syrové), od té doby bych si ho už nedal, protože to mi dělalo největší problémy. (bolelo mě břicho, jak nikdy). Fakt to asi chce sledovat co jíte. Nemoc mám již 4 rokem a myslím, že je to celkem v klidu . Přál bych vám všem, kdo máte tuhle nemoc, abyste na tom byly podobně jako já. Nejhorší jsou jen doktoři, kteří vás léčí, neléčí a z jedné nemoci (původně angíny) vám přibyde další (Crohn). Mějte se

Michala Procházkova
1x

Ahojky, všechny vás zdravím!Letos mě bude 30 let a Cr. mám 5 let, celkem se stím dá zžít, až na to že jsou horší komplikace než je Cr. sám o sobě, pištěle, abcesy.Myslela jsem, že jsem z toho venku, ale zdá se, že se mě tvoří další pištěl v anu, nebo abces, sama nevím co je horší, chtěla bych znát něčí zkušenost stímo problémem a jestli není nějaká jiná možnost, než chirurgická cesta, četla jsem o lécích(antibiotika), že to zabírá.Pro mě je řezání až ta poslední možnost, kterou bych zvolila, protože je to neskutečně dlouhé a nesmírně bolestivé, nechci tím procházet znova.Sotva jsem se z toho dostala, je to tu znova a já to prostě psychycky nezvládám!Taky se chci zeptat, jak Cr. a práce , zvládáte to chodit na normální pracovní dobu?Já se snažím, ale jsem totál vyčerpaná. V dnešní době je těžké nechodit na přesčasy a neustále někomu zdůraznovat, že to nezvládám, taky nemůžu.Nevím si rady, jestli zkusit požádat o částečný inv, důchod, ale zase mě připadá strašný být ve 30 letech v polovičním důchodu, já si prostě nevím rady, ani s jednou věcí. Budu ráda, když se mnou podělíte o své zkušenosti, děkuji

Marek
2x

Ahoj tady Marek, je mi 13let a Crona mám již rok. Ale diagnósa teprve od května 2007. Před rokem začaly první problémy. Nevím jak vy, ale já musel jíst jenom kojeneckou stravu. Mamka mi pořád měřila teplotu a učila mě doma. Po vánocích se to trošku uklidnilo a i děts.lékařka byla ráda, že se mi hormony uklidnily.ha ha ha. Ke konci února ( a to jsem nic nejedl, jenvelmi málo a dietně. jinak průjem) jsem dospěl tak daleko, že teploty byly vyšší, jídlo jsem začal nenávidět, a doktorka řekla mamce at to tak ňepřehání. Jenže v dubnu jsem vážil při svých 165cm jen 45 kg a váha šla dolů. Také Vám stolice vytékala samovolně a páchla hnisem? To už me maka odvezla do špitálu a tam jsem už zůstal a jsem tam skoro pořád. Mám prý nejhorší formu v začátku. V puse a jícnu samé afty, žaludek skoro hrůza a o střevech prů ani nemluvně. Co jsem slyšel a četl v lékařských zprávách. Prášků mám hromadu a teď už i prednizon nezabral tak mám imuran a další léky k tomu. Nejhorší to je ve škole,kdy učitelé si myslí, že simuluji. Ale bolesti přicházejí a odcházejí jak se jim chce. A nemluvím již o říhání to je totálně neovladatelné. Máte štěstí,že jste již dospělí a možná to lépe chápete. Já se s tím učím teprve žít.Ale naši a bráškové mi moc pomáhají a dělaj jako že jsem úplně zdraví a to mi pomáhá. tak ahoj a mějte se fajŇ. ještě se někdy ozvu. ahojky všichni.

jindra

Přečetl jsem si několik příspěvků,ale nenašel jsem pomoc ke svému problému.Jelikož nevím s kým si o tom popovídat neboli se svěřit,aby to nevypadolo,že se člověk lituje, prosím někoho o radu,protože už nevím kam.Moje cronova nemoc začala v roce1988,léčba probíhala pomocí prážků jako je sulfasalazin,salofak,pak přišli operace.Ztráta části tlustého střeva,pak na určitou dobu boční vývod,zanoření stomie,opět operace a to už šlo do tuhého.Amputace konečníku a trvalá stomie tenkého střeva a k tomu s rakovinou konečníku.Prošel jsem chemoterapií a ozařováním a v současné době čekám na další histologii bulek.To je můj životní osud.Rád bych si s někým otom popovídal, který má podobné problémy jako já.Ono není jenom u těchto problémů, protože nastaly i jiné a to díky tomu čemu všemu jsem prošel.Asi budu dost tvrdý, když řeknu, že život je kničemu.Ale doufám, že mě někdo dokážete podpořit a vyvrátit můj názor a vrátit mi chuť doživota. Kdo by měl zájem o tom se mnou mluvit ať se i ozve na mojí adresu email [email protected]

marcela

ahoj,mám CN už tři roky.mám to zatím v klidu,žádné větší komplikace jsem neměla.Přišli mi na to dost dlouho a tak mám zužené tlusté střevo.Paní doktorka mě chce poslat na operaci,ale mě se moc nechce,protože to zatím nezlobí.chtěla bych vzkázat všem,že je to hlavně psychická záležitost.nesmíte se tomu poddat.já chodím do práce a myslím si že je to dost důležitý,pro mě..hodně zdraví a síly.marcela

Vilém Chmel
4x

Dobrý den.. Zkuste bylinný čaj VILCACORA,mě asi pomohl,nemůžu to říci s jistotou,ale dnes nic neberu a jím vše a dělám vše. chmel.vilé[email protected]

Bára
3x

Všechny vás zdravím musím vás všechny pozbudit cron u mě zautočil v 19letech.Lékaři to zjistili náhodně při operaci slepáku ,tehdy pro mě začala nočni mura.Jedna operace za mnou a ani ne do měsice mě museli operovat znovu a to crona měla jsem jen milimetrovou pruchodnost střev.Ale po nějakém čase se vše v dobré obrátilo a dnes je mi 34mám i děti holčičku a dva kluky dvojčata.Žiju uplně normálním životem.Přece se nenecháme porazit život je krásny.

Katuš

Ajoj, je mi 14 let a crohnovou chorobou trpím asi šest let. Nikdy jsem na to moc nemyslela, až teď poslední dobou začínám myslet na budoucnost. Moc bych si přála, jako asi každý z nás kdo tím trpí, aby se našel nějaký způsob, jak se toho napořád zbavit. Musíme doufat ;o) Mějte se všichni co nejlépe a nezapomeňte, že s úsměvem jde všechno líp........my to zvládneme.

jitka
1x

Dobrý den chtěla bych se zeptat zda nemáte zkušenosti s Mudr. Širokým z Hradce králové,díky stěhování jsem nucena změnit lékaře. Děkuji za odpoveď.

Alena
2x

Marečku, neteskni, to zvládneš! Říkej si, že jsou na tom lidé i hůř. Není těžké koukat, jak se má někdo dobře nebo líp, ale ohlédni se, uvidíš, že jsou na tom lidé mnohem hůř. A tobě doktoři najdou zabírající léčbu a Tobě bude líp!!! Můj muž tuto nemoc má. Léčí se v ISCARE v Praze. Podle mého soudu, je toto nejlepší ústav pro léčbu Crohnovy choroby. Má-li někdo zlomenou nohu, má na ní sádru. "Bolest" je vidět. Bolí-li tě břicho, nikdo tvojí bolest nevidí. Ať si myslí, každý co chce, klidně, že jsi simulant. Protože je to hlupák, který si všímá akorát svého bebíčka. Zavádí se pomalu biologická léčba, ale i jiná léčba je velmi účinná. Problémem je, že lékaři musí přijít na to, jaká léčba zrovinka na Tebe zabírá. Chvilku to trvá, trápí tě, ale uleví se ti. Závěr: zkuste ISCARE, Praha 7 www.iscare.c z pa pa a držíme ti všichni palce Alena

prorok
2x

Jste tu všichni hodně mladí,zkuste na www.chl amydie.info něco nastudovat.Naše zdravotnictví je jako za cara klacka,jen vyplnují papíry a nikdo nemyslí.Cron je pravděpodobně chronická buněčná infekce,problém je v tom že tyto potvůrky se těžko zabíjí,protože jsou uschvány v bunkách,začal bych velmi pomalu a to říkám opravdu pomalu z antibiotiky/kombinace dvou,kvůli rezistenci/,dřív jak za sedum let se ,ale nedočkáte protože buněčná obnova člověka trvá 7-10let,nasadil bych B12 na ochranu DNA a C,D vitamíny na posílení buněčné stěny at se Vám ty bestie nedostávají dál a dál do buněk.Po této době by se neměl zhoršovat stav a měl by být lepší,

LazyBone
3x

Ahoj Michalo, též již nějakou dobu jsem "majitelkou" Cr. Ptáš se , co Cr. a práce... Mé zkušenosti jsou takové, že než mi tuto nemoc diagnostikovali, byla jsem úplně totál vyčerpaná, spala jsem téměř za pochodu a všude. Byl to děs, všichni se mi posmívali a mě bylo hrozně zle, nevěděla jsem proč.... Zlej sen. Od září 2006 se konečně léčím a nese to jisté ovoce, beru pravidelně léky a vitamíny, snažím se jíst pro tělo přijatelně..... A jde to, i totální únava pominula. Občas je to tedy horší, protože mám psychicky velmi vyčerpávající zaměstnání, navíc dojíždím hodně kilometrů a velmi náročného koníčka na fyzičku, ale jak říkám, dá se to. Lékaři sice nedoporučují moc velkou fyzickou zátěž, ale zjistila jsem, že právě tohle mi pomáhá, střeva se líp hýbou a pracujou. Nevím jak pro Tebe, ale pro mě je nejhorší stres, sem dost velkej nervák, všechno si moc beru... ženská..., ale posledního půl roku jsem překvapivě klidnější a snažím se vše brát víc s rezervou. Jediné kvůli čemu se výrazněji stresuju je vždycky koloskopie, protože pro mě je to bohužel velmi traumatizující zážitek. Všechno zlé je pro něco dobré, tak se to snažím brát a když příjdou dny, kdy mě všechno bolí a nemam náladu, tak vim, že to zase přejde. Přeji Ti ať Tě "Mr. Crohn" moc nezlobí a je Ti fajn. Ps: vždycky si dělám srandu, že je to jedinej chlap, kterej mě nikdy neopustí :-)))

Mirush

O dva mesiace budem mat 18 rokov.Pred dvomi tyzdnami mi diagnostikovali Crohnovu chorobu,vraj to mam chronicke(na cely zivot). Od kedy som zacala mat tazkosti,schudla som skoro 8 kg,teploty som mala az do 39°C a neskutocne bolesti po vsetkom co som zjedla.Nemala som ani tusenie ze mozem dostat zapal hrubeho a tenkeho creva.Mala som striedave obdobia hnaciek a normalnej stolice.Za jeden tyzden som absolvovala 2xkolonoskopiu a 1x CT criev. Od kedy beriem tabletky tak bolesti su miernejsie aj uz niesom taka ospala. Vraj to ma aj nejaky dedicny charakter...moja stara mama mala tuto chorobu takze mozno som to zdedila a mozno nie,to sa stale celkom nevie. Dufam ze veda postupi tak do predu ze vymyslia lieky na uplne vyliecenie tejto choroby. Snazim sa dodrziavat dietne stravovanie,ale stale neviem co vsetko mozem a co nie.Niekde sa pise ze prijem mliecnych vyrobkov treba obmedzit uplne a niekde sa pise ze mozme prijmat nizkotucne mliecne vyrobky,tak vazne neviem co mozem a co nie.Alebo niekde sa pise ze uplne ziaden alkohol a niekde ze pivo a cervene vino az tak velmi neskodi tak zase neviem.Nemohol by mi niekto poradit???Dakujem.

Jarka

Ahoj všichni króňáci, přečetla jsem si úvodní Sašův článek a ostatní příspěvky.Včera mě operovali syna, je mu 23 let a před pár týdny to byl mladej kluk neprosto bez problémů. Najednou 12 kg dolů,večně utahanej,bolesti,plnou pusu aftů a už se to rozjelo na plný pecky.Spousta příšerných vyšetření (gastroskopie, kolonoskopie, vyšetření tenkého střeva, atd..Diagnóza:Crohn v těžkém stádiu,okamžitá operace.Dnes jdu za ním na JIPku a netuším co bude dál.Nevím vlastně o této nepříjemné chorobě vůbec nic.Začnu shánět literaturu a budu se snažit být co platná než mě třeba jednou vystřídá nějaká slečna.Ať už Crohnová nebo ne.Jsem strašně vděčná za vaše postřehy a zkušenosti,protože už nemám pocit,že nastal konec světa a že to nezvládnu.Přeji vám všem króňákům co nejhodnější střívka,žádný problémy a poho život.A nám ostatním-vašim nejbližším-ať máme pořád tu sílu a touhu stát vám po boku.Pište,pište,pište!!!

PETR
2x

Ahoj tady Petr,37 let,ženatý a 2roštáky.Krona mám už 10let, odoperováno mám 55cm tenkého střeva.Před 3roky se mi nemoc vrátila,a mám stenozu v přechodu tenkého a tlustého střeva.Žiju bezezbytkovou dietu,3krát denně Penntázu,2Bunedofalky,vitmín y.Jednou za mněsíc B12.Podnikám tak na 75procent a občas jsemnervozní.Mám částečnák už 2 roky,ale žádné peníze za to nestojí.Věřte mi.CHce to přistupovat zodpovědně,být v klidu,nestresovat se.Ale ono se to řekne.Mám kliku na gastroenterologa,ke kterému mám dobrý vztah a duvěru,a beru ho jako kamaráda.Přeju nám všem,aby jednou sme snedli neco zázračného a bylo po KRONÁKOVI.Petr.

crohn

Ludia hlavu hore ;-).Da sa s tym zit,predstavte si ze su ovela horsie choroby a postihuju male deticky ktore nemaju sancu na vyliecenie. Velmi sa mi paci jeden citat: "Cokolvek ti osud prinesie znes to, a zvitazis nad nim." Viem ze v realnom zivote sa to stale takto neda ale treba sa snazit, verit a hlavnie pre to nieco robit aby sme sa mali fajn a nevesat hlavu ;-). Mojou ooooobrovskou oporou pri tejto chorobe je moja mamicka,strasne jej zato dakujem,prajem vam aby ste vsetci mali pri sebe taku oporu ako ja. DRZME SA MY CROHNACI :))))

sara

je mi 41 let, crohna mam 5 let a nez na to prisli chvili to trvalo. zacalo to neskutecnymi krecemi v brise. jako vetsina z nas to doktor povazoval za prechodnou lapalii, ktera po par dnech prejde. nepresla. manzel me odvezl po trech dnech na pohotovost a hned si me nechali v nemocnici. trvalo jim tyden nez prisli na to, co mi je. celou tu dobu bolesti bricha, prujem, zvraceni. za ten tyden jsem zhubla 18 kg. nemocnicni chodbu bez pomoci jsem nepresla, proste hruza. pak kolonoskopie a jasno. diagnoza pro me byl trochu sok, ale zase na druhou stranu jsem byla rada, ze uz se vi, co mi je. a ze to neni zas tak hrozny. znala jsem tu nemoc, mame to v rodine, takze zadny deprese ci spatna nalada se nekonala. jen uleva, ze ty priserny bolesti prejdou. dostala jsem leky, beru jich hromadu. ted mam uz dlouho klid, jen me boli klouby, pater a pronasleduje unava. ale mam skvelou rodinu, ktera mi pomaha jak jen to jde, takze nemam problem. moc bych vsem, kteri maji v sobe tohoto nezvaneho hosta, ktereho, bohuzel, nevyhodite, aby bojovali, verili, ze vsechno se da zvladnout a aby na trable nebyli sami. na konec musim rict, ze jakmile jsem se dozvedela diagnozu, okamzite se mi prerovnal zebricek zivotnich hodnot. a jsou lide, kteri jsou na tom hur nez my. hodne stesti v boji s nezvanym hostem. zdravim. sara

Veronika
1x

Ahoj, jmenuji se Veronika, je mi 24 let a Crohna mám 5 rokem, zatím musím říct, že píštěle žádné nemám a ani abscesy. Zvládám 8 hodinovou pracovní dobu i malý přesčas, ale jsem pak naprosto vyřízená.. Na částečný invalidní důchod se chystám, nemyslím si, že by to pak byla nějaká překážka, spíš plus pro mne. Dodržování diety stojí ne malé peníze, proto bych do toho šla a léky za darmo nejsou. Takže každá koruna dobrá.. A nechce se mi být na někom závislá. Takže Michalo, pokud se chystáš si požádat o částečný důchod, jdi do toho...

MARTINA
1x

je CRONOVA CHOROBA NAKAZLIVA?

Ev@

jo, dej si bacha ať to nechytíš! to je moc:D

Nikca

Ahojte!Aj ja mam Crona.

MarveL
3x

Dobrý den, Crohnovu chorobu mam jako vyjímečný případ prakticky od narození. Je mi 20 let a vlastně jsem ani nevěděl, jaké to je žít bez téhle bestie.... Má léčba vypadala tak, že jsem byl na salofalku, když se stav zhoršil, nasadili se kortikoidy. Pak zase salofalk, a když přestal zabírat, tak zase kortikoidy, problém kortikoidů, je ale takový že poškozuje organismus, a nedá se užívat dlouhodobě. Celé to připomínalo začarovaný kruh, a tehdy, před dvěma lety napadlo mého otce se obrátit na medicínu dálného východu, konkrétně Činskou tradiční medicínu. Prosím všechny co trpí touto chorobou, aby se pokusili vydat touto cestou. Mě osobně už druhým rokem crohnova choroba naprosto netrápí. Poslední kolonoskopie byla hodnocena jako negativní bez nálezu střediska crohnovy choroby, i když někde tam být musí, protože tato choroba se výlečit uplně nedá... Všem bych tedy doporučil aby použili google.cz a vyhledali všechny možné zdroje a literaturu k tomuto tématu. Existuje spousta kvalitních knih, které přímo popisují tuto chorobu, zaznamenanou čínskou medicínou již před tisíci lety. Já osobně tomuto způsobu léčby věnuju 30 minut týdně ("moxuji").... Asi vím co si myslíte, ale pamatujte že v sázce je vaše zdraví, to nejcennější co máte, takže nezavrhujte žádnou cestu, která vám pomůže bojovat s Crohnovou chorobou...

Lenny
1x

Slyšela jsem o téhle choroběa chci se o ní dozvědět víc? Zajímá mě, jak tam píšeš, že moxuješ , co to přesně znamená. Můžeš být konkrétnější o té Trad. čínské medicíně? Díky

sona

ahoj.Mám také crona,ale také 2 děti,manžela,psa a živím se jako prodavačka. Ze začátku to bylo těžké ,ale všechno se musí zvládnout hlavně nic nevzdávat.Mzslete na budoucnost ne na nemoc a kdyby to nešlo nestydtese zajít k psychologovy. Držím všem palce.

Martina
1x

Soňo, prosim tě a jakým způsobem jsi se léčila? V kolika letech tě to postihlo? A jak se tvoje nemoc projevuje v současné době? Tady se řešila léčba remicade, ale já na to určitě nejsem, jenom do sebe cpu ty prášky. Docela mě děsí, jak se to v budoucnu odrazí na celkovém zdraví.

Jana Bezuchová

Můj vnuk onemocněl crohnovou nemocí letos na jaře. Minulý týden se vrátil z nemocnice. Já sama užívám čaje dle čínsklé mediciny. Prosím, mohl bys mi napsat něco bližšího o své léčbě touto metodou? Mám adresu:[email protected]

Zuzana Škr.

Ahoj MarveL vím o čem mluvíš, proto jsem také ostatně naklikla na tyto stránky. Já sama už touto chorobou trpím od 17 let a dnes už jsme spolu překlenuli mojí třicítku. Říkám spolu, protože jsem si velmi brzy uvědomila,že s ní se bojovat nedá S NÍ SE MUSÍŠ ZŽÍT, tak aby ona nepřekážela tobě a ty jsi jí nedráždil. Pokud si už jen tohle uvědomíš, začínáš ten hezčí žívot s ní. A postupně si na sebe zvyknete tak, že si překážet nebudete. Bylo tomu i u mne tak, když jsem byla poprvé v léčbě s akutním stavem a valastně tři měsíce ani muj pediatr nepoznal o co se muže jednat a průjmy a teploty pokračovaly dál a já strácela na váze a i chuť žít.

Antonín
1x

Muj syn onemocněl cronovou chorbou loni a jiz letos ho doktor chce lecit remikeidem.Můzete mi prosim poradit kde hledat podklady ktere nasel vas otec.Jedna se o čínskou medicinu.Dekuji

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se&hellip;

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči&hellip;

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho&hellip;

Naši partneři

Inzerce