Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Angína

Dnes je tato komplikace již naštěstí poměrně vzácná. Včasná léčba streptokokové angíny a spály spolehlivě brání vzniku pozdních následků. více ...

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jana
8x

Dobrý den, jako malá jsem trpěla na hnisavé angíny a od té doby mám krční mandle dost poničené. Trpím na tvorbu čepů, naštěstí malých, ale bohužel dost zapáchajících. Vyšetření na ORL bez nálezu, výtěr negativní. Před několika měsíci jsem začala čepy odstraňovat (vatičkou na špejli), což ulevilo od pocitu, že mám v krku něco cizího. Problém je v tom, že na pravé straně za mandlí je patrový oblouk "rozevřený" a v tom otvoru je vidět něco bílého. Jedná se o nějaké vazy, nebo jde o pouzdro s hnisem? Běžně to vidět není, jen když hodně vypláznu jazyk a ta stěna se napne, jinak je to schované. Občas mám pocit, že to tam tlačí a nově mě to v tom místě jakoby pálí (od té doby co jsem začala vystříkávat bioparoxem). Na ORL se zabývají jen mandlemi a patrový oblouk nezkoumají, ani přes moje upozornění. Léčím se se štítnou žlázou a trpím dost únavou. Moc děkuji za pomoc

JS
2x

Dobrý den, mohu znát výsledek, co se týče bílého místa v patrovém oblouku (pokud nějaký byl)...

Jana

Prosím, poradí mi někdo? Děkuji

Jitka
3x

Dobrý den, dostávám teďka každý den penicilínové injekce. nemůžu si ale dovolit nechodit do školy. chtěla jsem se zeptat jestli je nějak nebezpečné chodit po těchto injekcích do školy, uklízet, starat se o zvíře atd.. prostě jednoduše řečeno neležet. Co by se mohlo stát? děkuji za odpověď.

Kateřina Kočvarová

Re : paratonsilární abbsces Dobry den, trpim na anginy dost a často a zkušenost s tím když jsem se jednou při penic.injekcích snažila žit normalne, tzv. chodit do skoly, na brigady tak se mi vratila asi 3 dny po tom co jsem je dobrala a měla jsem ji dalších čtrnáct dní. Což je dost časty vysledek při precházení . V horším případš se Tě muže dát zánět na plíce, ledviny (4 dny po injekcích jsem dostala zánět močového měchyře), nejhu na srdce, takže vyležet.

janička

Já také velmi často trpěla anginami, dost mě to omezovala v životě, musela jsem přestat sportovat, byla jsem téměř neustále pod dávkami antibiotik. Snažila jsme se tedy najít něco, co by posílilo moji imunitu. Doktor mi doporučil vyzkoušet wobenzym a musím uznat, že jsem byla spokojená, nejen že urychlil léčbu antibiotiky, ale také posílil mojí imunitu, takže už netrpím angínami tak často.

Roman

Miluju takové diskuse, kde je to jen o penězích a ne o zištné pomoci, jako ten trouba Vilém. Bože kam jsme to došli. Zacinkali jsme jednou klíčema a teď cinkáme denně penězma tu v lékárně tu u doktora tu prodejci zaručeného zázraku tu za zbytečně vyžadovanou kvalifikaci tu za každý dětský kroužek a kolikrát už není čím cinkat. Bože ochraňuj nás.

Roman

Když potkáš bakterii, tak nenaděláš nic, zbývá jen zajít k lékaři a užívat antibiotika. Jediná prevence je celoroční pravidelná sauna 1x týdně. Vždy, když přeruším saunování na 14 dnů a více, vždy se angína dostaví a většinou v období prosinec až leden. A dnes chodí mezi náma zdravýma venku hodně nemocných, protože je k tomu nutí systém (ale velice blbý!!!), bojí se být nemocní a pak to bohužel šíří. To by mělo být trestné, jako jezdit bez řidičáku.

be

Mohla bch se zeptat? nemám horečku ani mě nebolí v krku jen mám na mandlích takové bílé tečky. je to angína?. a jak dlouho s tím budu muset být doma?

Hana

mám dotaz,mandle mám takové zarudlé a de tam vidět žíla a bílé tečky mám na horním patře a místy trochu nazelenalí jazyk což mě děsí nejvíc ,je mi 15 let a Angínu sem ještě neměla tak nevím a odpovědi bych si moc vážila . Děkuji .

Jitka

ahoj, co vám pomáhá proti bolesti v krku? Nejsem si jistá jestli je to úplně angína, ale nechce se mi k doktorce...

Gába

za mě tantum verde, buď sprey nebo pastiky, kupovala jsem teď i novou příchut pomeranč s medem ;)

Kamila

jasně nejlepší sprey nči pastilky proti bolesti v krku, určitě vám v lékárně poradí

Ondra

Na opakované angíny bych poradil Bactoral. Sám ho mám vyzkoušený a jsem s ním spokojený. Pomohl.

Pepa

Angína, bolest v krku a při polykání, teplota, antibiotika. Vyléčení a za nějakou dobu je to tady znovu. Třeba i 4x do roka. Od doby, co na radu doktorky užívám Bactoral, je s angínou amen. PAráda.

Jean

probiotická kultura Streptococcus a ta cena :-)

Denis

Na potlačení angíny jedině Bactoral. Zabírá rychle a účinně. Mám ho vyzkoušenej.

Soňa

Bolení a škrábání v krku, potíže při polykání a angína je tady jako vyšitá. Vzala jsem si pár dní volna, koupila Bactoral, který mi už posledně pomohl a zalezla do postele. Stačil týden a už jsem zase v práci.

Jarda Marek

Míval jsem pravidelně každým jarem angíny, avšak když do toho přišla mateřská, musel jsem chodit do práce! Ten rok se nám sešlo mnoho moštů z černého rybízu a vypil jsem tři láhve jenom v práci a pak i doma. Příští rok a další již žádná angína a tak již 35 let. Někde jsem se dočetl, že po rakytníku vede u vitamínu C ( 300 jednotek) a u vitamínu A ( 1 000 jednotek). Jeho pěstování z řízků v pařeništi pod sklem, než zapustí kořínky, pak přesadit, je velmi jednoduché! Atd. se dá dohledat.. Snad to zabere všem! Ahoj!

Miloslava Janoušková

Mam po operaci očních víček. Do rána mě začalo bolet v krku mám horečku.Múžu brát antibiotika.

Milena Coufalová

Dobrý den, náš vnouček, kterému je 5 let, má již půl roku pravidelně po necelých 14 dnech opakované angíny, dokonce má i zvětšenou sliznici. Vždy mu lékařka předepíše antibiotika, takže stále užívá antibiotika. I když měl již řadu vyšetření a odběrů, údajně je imunita a vše v pořádku. Ale i laik by z toho usoudil, že něco je špatně a rozhodně ne v pořádku! Naše dcera, jeho maminka, měla jako čtyřleté dítě také opakované angíny a stále antibiotika, ale u ní pak podrobným vyšetřením v nemocnici zjistili poruchu imunity a následně užívala lék Bronchovaxom, po kterém se jí to postupně zlepšovalo, až to ustalo. Tak to bylo asi rok někdy v roce 1991-1992. Vnouček tento samý lék užívá již 2 roky a má údajně imunitu v pořádku. Jsme v koncích, nevíme si rady a myslíme, že ani lékaři moc nevědí. S odstraněním krčních mandlí zatím váhají, vnouček má navíc náběh na astma. Moc děkujeme za názor a radu.

Přidat nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce