Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lenka

Ahoj Evi, jak píšeš, já měla to samé. V noci jsem se budila, pak už jsem neusla, měla jsem příšerné sny...Včera jsem Citalopram sama od sebe vysadila (po 4 týdnech!), bylo mi po něm hůř a hůř. Minulý týden jsem sem psala pár příspěvků...Neskutečné úzkosti, návala horka do hlavy (jakoby zezadu po šíji), mrazení v končetinách, absolutní ztráta chuti k jídlu. Myšlenky....no to sem radši ani nebudu psát...Bylo mi po něm prostě psychicky a fyzicky dost zle. Na každého to působí jinak. Postupně jsem zvyšovala dávku z půl tablety (5mg) na 1 a 3/4 (17,5mg) Piš dál své zkušenosti, ráda si to přečtu. Přemýšlím o změně psychiatra. To už jsou druhé AD, které mi nesedly. Závidím těm lidem, které jen bolí hlava a je jim třeba 14 dní špatně od žaludku a psychicky to zvládají s přehledem. Já měla spíš deprese než úzkosti a ty úzkosti se mi právě po těch AD nehorázně zhoršily. Zkusím to ted bez AD, chodím na terapii a dnes jdu zkusit jógu a relaxační cvičení...Uvidím. Zase napíšu. Jenom teda musím říct, že jak jsem včera vysadila, úzkosti přetrvávají, ale v mnohem menší míře. Ty návaly už nemám...Ty normálně jíš?

Eva

Ahoj Leni, tak Ti moc a moc přeju ať to zvládneš bez AD, já musím říct, že je to trošililinku lepší, teda kromě noci a rána, ty úzkosti skoro už během dne vymizeli, nebo jsou jen trošičku, ale jsem celá polámaná, jako by mě přejel parní válec, dost mě bolí hlava, i když o něco méně než nedávno, mám už i trochu hlad, dokonce trochu snídám, na oběd jdu docela s hladem, ačkoliv to určitě není jako předtím, žaludek mám pořád trochu na vodě, večer a odpoledne to doháním. Ale pořád určitě nejsem v poho. A to jsem chodila i třikrát týdně cvičit, pořád jsem někde lítala a trď jsem ráda, když dorazím domů a nikam nemusím.Jsem hodně unavená, protože ještě navíc učím a to je docela záhul. O vysazení jsem uvažovala několikrát, pořád mám vzadu v hlavě, jestli mi to více neškodí než prospívá, ale doktorka pořád říká, že mám vydržet. Bych ani o sobě neřekla, kolik toho vydržím, tak snad to nebude zbytečné. Tak se měj a dej vědět, jak se daří tobě. Já nevím, jestli bych byla schopná nasadit další, pokud by mi to nesedlo, jestli bych se na to už nevykašlala, tak se modlím, ať to sedne. Zdrvím, Eva

jana novotná

Ahoj Evčo, i já jsem zlámaná jak nejsi v pohodě, tak se Ti svaly napínají a máš je namožené, hlavně krční a mezilopatkové svalíky, mě teď také není dobře, tak soucítím s vámi. Ráno se těším aby bylo odpoledne a večer, protože to mi je nejlépe.Snad to přejde a budu zase v pohodě. Pa Jana

EVĚ

Ahoj Evi, přečetla jsem Tvé další příspěvky. Píšeš, že je to lepší po 7 týdnu. Tak to je super! Tak přece jenom to pomáhá...Že by? :) Ten Neurol bereš po těch 7 týdnů každý den? Jinak teda musím říct - jsi dobrá, že u toho chodíš do práce a učíš!!! nedovedu si to v těch stavech představit, ale asi je to na druhou stranu dobře, alespoň se tak nepozoruješ. Můžu se zeptat, kolik je Ti let?

eva

ahoj, je mi 40, mám 3 děti, 14 letou slečnu a 4,5 letá dvojčata kluky, no do práce chodím pořád, první 4 týdny to byl masakr, ale vždycky jsem to dala, člověk, když se soustředí na něco jiného, tak to jde, uvažovala jsem o nemocenské, ale byla jsem přesvědčena, že by to bylo ještě horší, protože bych byla jako lev v kleci a tak jsem na to pozorování něměla čas. Teď poslední 2 týdny už je to výrazně lepší, jo a ten neurol beru ráno půlku 0,25, celých 7 týdnů ne, ale je fakt, že teď, když mi je po ránu nedobře, tak ho lupnu, ale nikdy jsem víc ne tu půlku nebrala, tak doufám, že to je v poho, když jsem to říkala dr., tak říkala, že toto množství je travička,tak asi tak, a co ty, jak to zvládáš bez léků, měj se, Eva

eva

Tak doufám Jani, že je to lepší, mi se zdá, že se to u mě trošičku zlepšuje, sice ráno vstávám ještě těžko , ale přeci jen snáze a stále si dávám půlku 0,25 neurolu, abych se rozjela, snsd to není hodně, pak už přes den neurol ne, ale během dne už se to dá, mám už i hlad, tak to snad někam směřuje, mám za sebou 7 týdnů, tak doufám, že to bude jen a jen lepší. mějte se Eva

Fifina

Ahoj, je pozdě koukám na telku v klidu malej spí, mažel na noční všechno v pohodě a najednou urputná úzkost až mě to děsí vzala jsem si rivotril, ale zatím to jaksi nezabírá jsem hotová to se mi ještě nestalo, aby jsem takhle v noci blbla. Když už se ta mrcha ozve tak většinou ráno ale tohle fuj je mi opravdu děsně to pálení po celém těle a třes k tomu se přidává strach jsem doma sama s malym asi zavolám manželovi aby přijel domů z práce. Je mi na kolaps. Ani si nepamatuju kdy se to stalo naposled sakra!!!!!!! mám vzteka mylela jsem že už jsem jakž takž v pohodě:-(((. Snad to bude ráno lepší tak zatím ahoj

boobek

jak je,už je to lepší?Nepraktikujete někdo z vás dýchání do břicha,uvolnění těla a získávání energie?Tohle se mnou nacvičovala doktorka,uvolnit se jetě neumím,to dýchání zkouším,chodím do práce aje to ok,ale právě mám na mysli,jak se objeví úzkost bez varování,tak bych se chtěla naučit s tímhle pracovat,máte s tím zkušenosti?

jana novotná

Ahoj Boobku, tak to přesně dělám chodím na jógu a tam přesně děláme toto dýchání, mě to moooc pomáhá, když je mi ouvej vetšinou to právě rozdýchám, úplně se mi uleví a uvolníš se.Určitě si to nacvič je to 1.pomoc. Ahoj Jana

jana novotná

Ahoj Fifi, nevím čím to bylo, ale mě bylo včera večer také špatně a to se mi nestává, vždy mi bylo ouvej po ránu a dnes ráno mi volala kamrádka, která je na tom stejně jako já, ale na AD už je 3 roky, měla to samé, takže nevím asi bylo něco ve vzduchu, ani dnes nejsem zcela OK. Zatím ahoj Jana

Ahoj holky

Ahoj všem, tak jsem byla včera u psychiatričky. Myslela jsem si, že mi třeba sníží dávky léků, ale bohužel mám to pořád stejné. Dneska se cítím trochu líp, tak snad to vydrží. Jinak jsem pořád doma, další kontrolu mám až v polovině června. Doktorka říkala, že to pořád ještě není dobrý. Holky držte se, možná že je to tím vedrem. Včera jsem přišla od doktorky a taky mi bylo všelijak. O tom dýchání jsem neslyšela, ale možná, že by to zabralo, když příjde ta úzkost. Mějte se. Zatím ahoj Regi

Fifina

Ahoj, tak včera to dopadlo dobře manžel dorazil do 20 minut tak jsem potom usnula. Ráno bylo jako kdybych vstávala po opici ale lepší. Bohužel mě neustále bolí hlava ale to bude tím počasím fakt to na mě blbě působí chvíli svítí sluníčko pak se přiženou černý mraky a tak dokola a to je pro mě zabíjácký počasí:-(((. Do toho všeho neustále lítám na záchod takže žádná sláva. A navíc mi dneska volala máma že jí včera taky bylo špatně, dědu dokonce odvezli na kapačky, a kamarádka volala že jí bylo včera taky příšerně a to je naprosto zdravá prej se jí taky motala hlava na zvracení musela odejít dřív z práce. Takže asi i něco ve vzduchu. A to má být takhle celý týden to nevím jak zvládnu. Zatím se držte a děkuju za odpovědi a pište jak se máte papa Fifi

Alwin

Ahoj Dámy a nově příchozí. Jak tak koukám tak bojujete a to je dobře, nic jiného nám nezbývá. Naše malá strašně roste a už váží 4,5 kg a je naprosto úžasná. Co se léků týká tak jsem pořád u Citalecu a to z 10mg na 20mg a je to lepší, ale úzkosti pořád i když menší mám stále. Venku už je krásně, až na ty změny počasí, ale to se urovná. Tak se držte a něco zase napište, jak je a tak. Já se ženou teď relaxuju, malá se v 20:00 koupala a teď už spinká v postýlce. Tak hezký sobotní večer všem...

Jana

Ahojky všichni, koukám, že jsme na to všichni podobně, mně je zas dneska nějak ouvej, tak zkouším to dýchání a řekla bych, že mi to taky dělá dobře. Už se těším, až půjdu dneska do lesa, tam se mi uleví snad vždycky, rozchodím to..Ještě čtvrt hoďky a utíkám z betonů.. Jak je Vám? Doufám, že už lépe. Pro Evu mám též velký obdiv a smekám před ní, jak to zvládá a vůbec se nebojím, že by to u ní dopadlo špatně, je to velká bojovnice. Vydrž Evi.

eva

děkuji za pochvalu:)))já ráno bez neurolu, jupíííí, ale úplně v poho nejsem, ale poslední dny už spím celou noc, sice do 5, ale zato zaléhám s mými dětmi a spím dříve než oni, sice probuzení s úzkostí a zpocená, ale je to snesitelnější, už mám také hlad, jím s chutí, přes den docela v poho, no ale nechci to ještě zakřiknout, pořád mi brní ruce, pobolívá hlava, ve středu to bude 8 týdnů, tak snad to bude jen a jen lepší. Takže asi tak, spolubojovníci, je třeba se zvetit, ať už jsme pořád jen happy. Mějte se krásně, Eva

Regi

Ahoj všem, já rovněž se cítím líp. Už od pátku zkouším bez neurolu, prozatím se to drží, tak snad dobrý. Konečně!!!! Na tom argofanu jsem ale pořád, ale aspoň zkouším o jeden lék míň. Se spaním to ještě není dobrý, ale nemůžu chtít vše najednou. Taky chválím Evu jak to vše zvládá !!!! Mějte se spolubojovníci. Regi

Lenka

ahoj lidičky. Jsem moc ráda, že je Evě a Regi líp a vám ostatním držím palce! Bude to dobrý! :) Já bojuju bez AD, jak jsem psala, po 4 týdnech jsem Citalopram sama od sebe vysadila a ted musím ríct, ze je mi lépe bez nich, co se úzkosti týče, úzkosti nemám...Nebo si to aspon myslím. Zádné bušení srdce, žádné mrazení v zádech, horkost na hrudi atd...Na druhou stranu musím říct, že mám deprese asi ještě větší, než před braním léků (jakoby mi to v tom mozku všechno rozhodily). Naštěstí jsem ale začala jíst, takže pomalu zas přibírám. Míra deprese se mi odráží na tom, jak jsem vyspalá. Když se pořádně nevyspím, tak je to docela katastrofa. Taky jsem přišla na to, že jakmile myslim na to,že tu depku mám a začnu přemýšlet, jak se z toho proboha dostanu a že s depresí nechci žít, tak mi začnou návaly horkosti do hlavy (přijde mi to jako nějakej neurotickej stav nebo co) a moje myšlenky začnou být dost negativní, nemám z ničeho radost, nic mě nebaví atd.. Jakmile si ale řeknu NEMYSLI NA TO!!! NEMÁŠ ŹÁDNOU DEPRESI a řeknu si k tomu ještě: MYSLI ZA MYSLÍ!, tak se mi uleví. Zkrátka nesmím myslet na to, že mám depresi (ted tomu ještě uvěřit...ha ha). Ještě musím říct, že jakákoliv maličkost mě strašně rozhodí, jakýkoliv malinkatý problémek....Zítra jdu k psycholožce, která mě má vyšetřit a říct mi, co mi vlastně je....popřípadě jak silnou depresí trpím. Jste všichni skvělí, ráda vás čtu a jsem ráda, že takováto diskuse existuje. Jste opravdu fajn parta lidí. Moc moc zdravím!!!

eva

Tak Ti Leni přeji, ať Ti to u p. psycholožky dobře dopadne a hlavně ať pomůže i bez prášků, taky jsem několikrát uvažovala vysadit, ale je mi jasné, že kdybych to udělala, tak zase pořád řeším, jestli jsem to měla udělat, no my typičtí úzkostníci. Jinak mě taky příští týden čeká test odolnosti, jedu s dětma na školu v přírodě, tak se už těším na moje úžasné raníčka, přece jenom doma to lépe rozchodím, ale třeba večer budu tak v poho, že si zatrsám na dikošce s mými milými čtvrťáky. Tak dobrou noc:)))Eva

Regi

Ahoj Leni, budu ti držet palce ať to dobře dopadne u psycholožky. Já jdu na sezení příští týden. Jak jsem už psala cítím se líp, tak snad už v průběhu června nastoupím do práce a budu doufat, že po tak dlouhé době to zvládnu. Drž se a dej vědět jak jsi pořídila. Ahoj Regi

Alwin

Úžasný počasí, mám připálený záda, ale jinak OK, v neděli jsem se letos poprvé koupal a super, malá si hoví na zahradě se ženou pod slunečníkem a nebo v pergole, jen ty úzkosti by mohly být menší a dnešek v práci, špatný, špatný. Od rána samej oser a ve 4 odpoledne jsem se chytnul s technikem, do krve. Byl jsem rád, že jsem vypadl, někdo tu měl zájem o nějaká dechová cvičeni, tak mohu se podělit o to co mě učí terapeutka.

boobek

i já,taky mě ty dechová cvičení zajímají,díky

eva

já chci taky. Eva

Ahoj

Ahoj Alwine, já bych měla zájem o ta dechová cvičení, jestli se můžeš podělit se zkušenostmi od terapeutky, budu ráda. Předem děkuji a přeji příjemný večer. regi

Jana

Já nevím, jak Alwin, ale já se pomocí dýchání zkouším uvolnit po celém těle a zjistit, kde je napětí a tam to napětí uvolnit. Používám metodu, ketrou jsem našla v publikaci na netu, kterou doporučil taky jeden spolubojovník v téhle diskuzi, teď si nemůžu vzpomenout na přesný název, ale je od Dr. Praška (myslím) a měla název něco ohledně úzkostné deprese (když projedete tyhle stránky o několik stran zpět, někde to tam je - přesný nazev knížky i autora). Je to dýchání na způsob jógy, řekla bych a pomáhá mi to, akorát mám často problém si na to vzpomenout, když je mi ovej a nemůžu ven ;-).. Ona ta knížka sama o sobě je supr.

Jana

Už to máámmm : http://cz.lundbeck.com/cz/Public/what_we_do/Depression/documents/Generalizovana_porucha.pdf

eva

Tak jak se máte, dámy? Já tak střídavě oblačno, dnes nic moc, dny minulé, jakž tak, ve středu jsem zakončila druhý měsíc, jím tedy už s chutí a hladem, tak doufám, že to nebude jediný pozitivní efekt, doufám, že za ten měsíc to bude ještě lepší, protože dobré to ještě není, a co ty Leni, jak je? tak se mívejte a ozvěte se, moc mi to vždycky pomůže, kdzž mě pozitivně naladíte, tak ahoj Eva

eva

Tak jak se máte, dámy? Já tak střídavě oblačno, dnes nic moc, dny minulé, jakž tak, ve středu jsem zakončila druhý měsíc, jím tedy už s chutí a hladem, tak doufám, že to nebude jediný pozitivní efekt, doufám, že za ten měsíc to bude ještě lepší, protože dobré to ještě není, a co ty Leni, jak je? tak se mívejte a ozvěte se, moc mi to vždycky pomůže, kdzž mě pozitivně naladíte, tak ahoj Eva

eva

Jo a ještě chci dodat, že od minulého pátku bez neurolu a dá se, tak snad ...E.

Regi

Ahoj všem, já to nechci zakřiknout,ale cítím líp. Taky jsem už od minulého týdne bez neurolu, takže doufám, že to vydrží. Jinak na spaní mám pořád trittico, bez toho to prozatím nejde a kromě toho AD argofan. Příští týden jdu k psycholožce, tak aspoň se vykecám. Dívala jsem se na odkaz ohledně toho dýchání co poslala Jana. Je to tam krásně popsané jak relaxovat. Chci to teď přes víkend zkusit, pak napíšu. Holky držte se. Evi tobě přeji ať se ti vydaří ta škola v přírodě s dětma. Mějte se a piště. Regi

eva
2x

Tak to je moooc dobře, že je Ti lépe, mám vždycky velkou radost, že se Vám daří lépe, protože je to zároveň naděje i pro mě, že to bude jednou zase fajn, tak se drž, E.

Fifina

Ahojte všichni, je dobře,že se cítíte líp holky. U mě celkem dobrý občas trochu úzkost, ale zatím to ujde nechci to zakřiknout. K psychiatričce jdu až za 6 týdnů tak se to pomalu prodlužuje ty návštěvy. Bohužel poslední 2 dny jsem trochu bez nálady snad to bude lepší. Mám nějak prázdnou hlavu nevím asi potřebuju dovču. Tak se mějte hezky a užívejte sluníčka pa.

Lenka

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Čtu vesměs pozitivní reakce, Evi už jí s chutí, což znamená, že úzkost z velké části ustoupila, tak dobrý Evi, jen tak dál! Si myslim, že se jen potřebuješ stabilizovat. Na Modrým koníkovi, co jsem četla příspěvky, tak tam jedna paní taky psala, že teprve po třech měsících u ní došlo ke stabilizaci. Fifi, když píšeš, že občas menší úzkost, jak se to u Tebe projevuje? Já právě nevim, co mi vlastně je. Jestli je to deprese, nebo úzkost. Mám takové stavy, že nemám moc chuť k jídlu, stažené hrdlo (ale jen tak mírně), srdce mi nebuší, nemám žádné panické ataky, ale mám divné myšlenky. Jako že je všechno naprd, nic mě netěší, bojím se budoucnosti a jak ten život vůbec zvládnu. Prostě nejsem to já...Všechno mi přijde k ničemu...Je to úzkost, nebo deprese? Co myslíte? Nebo třeba když se mluví o tom, že někdo spáchal sebevraždu, tak já mám strach, že to se mnou třeba taky takhle jednou dopadne, pokud se z těch svých stavů nevyléčím. Měli jste to třeba někdo také tak? Minulý týden jsem byla u psychiatra, (brala jsem Citalopram ale sama od sebe jsem ho vysadila po 4 týdnech, nebyla jsem schopná psychicky zvládnout ty vedlejší účinky) a ten mi napsal Buspiron. Je na úzkosti, je to anxiolytikum bez těch benzanů, nebo jak se to jmenuje. Mám ho doma v kredenci a bojim se ho vzít...Strašně se bojím vedlejších účinků. Moje tělo je na všechno "cizí" strašně citlivý. Např. jsem si koupila nápoj Aloe Vera (91% Aloe), že to budu užívat, že je to zdravé a ono mi to způsobovalo křeče do břicha a průjmy. Ani takový přírodní přípravek nemůžu, natož chemii...Achjo. Ale asi ten Buspiron budu muset zkusit.

Fifina
1x

Ahojky, tak konkrétně u mě se úzkosti projevujou nečekaně. Třeba vše je ok a najednou jak když luskneš prsty jakoby si na mě sedl strach tlak na hrudníku stahuje se mi hrdlo a polévá mě horko takovej pocit že každou vteřinou omdlím. Někdy běhám na záchod (průjem) a bolesti hlavy s brněním rukou prostě se cejtím celá zesláblá. Ze začátku jsem myslela že umřu že mám infarkt atd... Po citaleku se to zlepšilo beru 7měsíců ale trvalo to taky dlouho. Ale čas od času to prostě nečekaně příjde a nijak to neovlivním a na to mám rivotril abych se sklidnila. Bohužel jsou to benzáky ale někdy mi je to jedno hlavně že to pomůže a sklidním se. Já mám diagnostikovanou úzkostně depresivní postraumatický syndrom organického původu to znamená že mám neustále obavu že se mi vrátí nemoc kterou jsem si prošla a celkově ta onkologická léčba mi dala opravdu zabrat do toho všeho mi umřel táta takže takový dlouhý ošklivý období který se na mě takhle podepsalo. Obdivuju Tě že to zvládáš bez léků, ale jestli ti nedělali dobře tak se nedá nic dělat, ale můžeš se domluvit s doktorem na jiných nebo zkus to co máš doma jk jsi psala. Já mám taky hrozný obavy z vedlejších účinků, ale tenkrát když mi bylo hooodně zle tak jsem to nijak neřešila vzala jsem si citalec pozvolna jak doktorka naordinovala 3 týdny byly opravu očistec ale pak vedleší účinky ustoupili a dala jsem se do klidu. Zabralo to cca tak za 3-4 měsíce. Bohužel mám do toho všeho umělej přechod tak to asi nezabere na 100% ale jsem ráda i za to jak mi je teď. A že to někdy není žádnej med. Tak držím palečky ať se rozhodneš jak se rozhodneš hlavně ať se ti uleví. Pa Fifi

Jana

Ahojky, já jsem na tom podobně jako Fifi, je mi parádně a najednou hups a obrat a nálada pod psa, únava, úzkosti a jakoby vyčerpání a nechuť cokoliv dělat. Ale zpozorovala jsem, že když to neřeším a smířím se s tím, že to je součástí "nemoci", na kterou beru prášky (Citalec), tak to dřív odejde a je zas fajn, než když se s tím trápím a vyčítám si, že jsem na prd. Začínám to u sebe přirovnávat jakoby k epileptickým záchvatům (berte to nadneseně, je to samozřejmě něco úplně jiného, ale trochu mi to připomnělo...) a taky k tomu tak přistupuju. Zpozorním, jak se cítím a jaké mám možnosti, jestli je to únosné, tak to nechám plynout a odejít, když není, aplikuju nějakou fyzickou zátěž (procházku, cvičení, schody apod.). Mějte se co nejlíp to jde a přeju, ať vám je dobře.

Fifina

Ahoj, souhlasím s Janou já to beru jako takový záchvaty který prostě příjdou a pak záleží podle intenzity buď přejdou a nevšímám si toho a někdy je to tak silné že sáhnu po lécích. Psycholožka mi také říkala abych to prostě jen přešla a vůbec nad tím nepřemýšlela protože pak se v tom plácám. Všiml si toho i můj manžel takže to prostě přijímám tak jak to příjde někdy mě to štve ale pak si řeknu zas bude líp. Dřív jsem se v tom plácala a stejně to k ničemu nebylo. Jo je to hnusná nemoc ale furt si říkám že může být ještě hůř takže jsem ráda tak jak mi je a snažím se užívat si každého hezkého dne. Zrovna dnes je mi trochu na pytel prostě změna počasí tak čekám až to přejde a snad bude líp. Myslela jsem si že se mi v létě uleví ale to počasí na mě nějak špatně reaguje. Myslím ty rychlý přechody horka a najednou sprcha a pořád dokola. Trochu se obávám letních bouřek a propadů teplot tak uvidíme ale jinak léto miluju a sluníčko k tomu patří. Tak se mějte hezky papa

Regi

Ahoj holky, u mě snad už to jde k lepšímu. Každý den se citím líp. Držím se bez neurolu, takže dobrý. Hodně mi teď pomáhá psychoterapie, chodím tam teď každý týden. Od poloviny června už půjdu do práce, tak uvidím snad to tam zvládnu po tak dlouhé době. Zkouším ta dechová cvičení, o kterých psala Jana už asi týden. Cítím se po tom líp, takže asi to zabírá. Držtě se holky. Přeji všem hezký víkend. Regi

eva

Ahoj holky, tak hlásím návrat ze školy v přírodě. Musím říct, že jsem si to docela užila, děsila jsem se rán, ale musím říct, že jsou o dost lepší, sem tam nějaká úzkost padne, přesně jak popisují holky, najednou slabost, brnění, motá se mi hlava, ale také se to snažím zahnat nějakou činností a nepitvat se v tom, tak se to snad někam posunuje. Tak se mějte krásně, jedu doplnit ledničku a pak si vyzvednout chlapečky ze školky, už jsem je 5 dní neviděla, tak se těším, aho Eva

Alwin

Ahoj ve spolek, Jelikož nemám absolutně čas tak jsem se k tomu dostal až teď. To dechové cvičení se jmenuje dýchání do trojůhelníku. Je to o tom, že si buďto namalujete nebo představíte imaginární trojůhelník a na každé z jeho 3 stran provedete jeden úkon. První je nádech, ale opravdový nádech a nešidit to - nádech do břicha co to dá, pořád si představuju ten trojůhelník (to je dost důležité). Druhá část je zadržení dechu - měla by trvat zhruba stejně tak dlouho jako ten nádech a být také odvedena precizně a zase ten trojůhelník !! Třetí je výdech a to opravdový výdech s naprostým vyprázdněním nahromaděného vzduchu a jak jinak - TROJŮHELNÍK !! Ten trojůhelník tam hraje roli sextantu pomocí jehož si časujete ten cvik a navíc odvádi myšlenky nevědomky mimo úzkosti. Doporučuji opakovat několikrát za sebou nebo tolikrśt pokud nedojde k alespoň částečné úlevě. A rada bokem, bacha na motání hlavy, je u tohoto cvičení naprosto běžné tak provádět v sedě nebo v leže. Zdraví Alwin a ještě jednou se omlouvám, že mě to tak trvalo.

Alwin

Ještě jsem zapoměl, Po tom co se cvik naučíte, pokud vám samo sebou bude vyhovovat. Doporučuju provádět se zavřenýma očima.

Jana

To zní dobře.. Tak jednoduchá věc a sázím, že odvede pozornost výborně. Musím to vyzkoušet.. Myslím, že to může člověk i používat, když nemá problémy, ale ke naučení se koncentrace na určitou věc. Zase v tom vidím jógu :-) Díky Alwine.

Regi

Ahoj, děkuji Alwine. Budu to zkoušet. Snažím se také každý den dělat tu dechovou relaxaci. No musím říct, že to zabírá, teda aspoň v to věřím, každopádně se po tom uvolním. Každý den se cítím líp, tak snad už konečně to jde k lepšímu. Neurol jsem už neměla 14 dnů, jupííí. Zkoušela jsem to bez toho prášků na spaní,ale prozatím to nejde. Příští týden jdu k doktorce, chci se poradit o snížení léků a o nástupu do práce. Držte se, bojujte a ať Vám je všem lépe!!! Regi

Jana

No to je skvělý, mám z toho velkou radost a držím palečky, ať je pořád líp a líp :-) Taky to používám a pomáhá mi to.

eva

ahoj,tak u mě krize. v noci z pátku na sobotu jsem se nějak sesunula k zemi, hned mi začalo probíhat v hlavě, že mám určitě tu RS, kterou jsem si vsugerovala, neuroložka nemocná, jdu až 20., volala jsem na všechny strany, všude mi říkají, že to nic není, no ale poručte hlavě, jinak jsem byla docela v poho, jedla jsem, spala jsem docela dobře vstávala, ale teď zase ty úzkosti, pořád se mi to motá v hlavě, no tak držte pěsti, ať se zase srovná, ach jo, ach jo, Eva

Ahoj

Ahoj Evi, to je mi líto. Drž se, snad to bude brzo lepší. Musí,určitě!!!! Budu na tebe myslet. Pak napiš. Regi

jana novotná

Evi, já měla zase vsugerované, že mám nádor mozku neboj, to přejde, já tedy potřebovala důkaz, tak jsem byla na MR mozku a pomohlo mi to, teď říkám, je to jen ta potvora úzkost, ale stejně mě to štve a nebaví po 7 měsíční léčbě a psychoterapií mi stále není úplně dobře, ale hodně pracuji, tak na to zapomenu, musím ještě říct, že když mě to chtyne, tak vygruntuji celý byt, abych na to nemyslela, fakt.JInak posleední týden nic moc, ale utěšuji se tím, že je to těmi bouřkami. Zatím ahojte, Vavo pokud ještě chodíš na tyto stránky ozvi se, byla jsem na tom stejně se svou diagnozou, zajímalo by mě jak je. Pa jana

eva

no chci si ji taky vydupat, už vidím, jak se budou tvářit, další hysterický hypochondr...ale věřím, že mě to taky uklidní, tedy doufám, že to bude OK, dnes je mi trochu lépe, tak to do toho 20. musím vydržet, přiští týden jdu k psychiatrričce, tak mě snad trochu uklidní. Někdy si říkám radši obě dvě ruce zlomené, než se trápit s tou sviňou psychikou... A co Lenka, stále bojuje bez prášků, tak se holky mějte, snad bude vše v poho.

eva

Tak to já taky potřebuji důkaz, tak si chci MR vydupat, už vidím, jak se budou tvářit, další hysterik hypochondr...Tak doufám, že to dobře dopadne, snad. Příští týden jdu na kontrolu k psychiatričce, tak mě snad trochu uklidní. Dnes je to trochu lepší, i když noc a ráno zase na pytel. Někdy si říkám, že raději obě ruce zlomené, než ta sviňa psychika. A co Lenka, stále bojuješ bez prášků, tak se holky mějte, doufám, že mé další zprávy budou pozitivní, ahoj Eva

eva

Tak jsem to napsala dvakrát, protože jsem myslela, že se to nezobrazilo a ono jejda, to bylo na další straně, tak nením, nevím, co si mám o sobě myslet:))eva

Bára

Ahojky všem, dlouho jsem tu nebyla...jen občas pročítala...Válčím jak se dá, není to úplně OK, po 4 měsících braní léků, musím asi ještě počkat, ale přes měsíc jsem bez Neurolu. Teď mě trápí pocit, že si nemůžu hned na vše vzpomenout a čím víc se snažím je to horší, jako kdyby moje mozkovna byla přetížena :o)) občas ten pocit závratí a víc se pozoruju máte to taky někdo ??? Opatrujte se, relaxujte a mějte se fajn.

jana novotná
1x

Báro mám a to jsem 7 měsíců na AD, ale je to rapidně lepší než to bylo, ráno vstávám s tím,jak mi bude, jak mi říká má cvokařka, až ráno vstranu a budu přemýšlet co si vezmu na sebe, tak budu vyléčená.Pa jana

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce