Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Citalec a Neurol-zkušenosti s užíváním

Již potřetí se léčím z depresí. Poprvé to bylo před pěti lety. Potom byl čtyři roky klid. Bohužel se situace tentokrát opakovala znova již po roce. Pokaždé (a vypadá to, že i tentokrát) pomůže léčka Citalecem v kombinaci s Neurolem. Neurol postupně není potřeba a Citalec jsme brával vždy přibližně asi 5 měsíců. Tentokrát to vypadá, že u Citalecu zůstanu déle, aby se nemoc nevrátila. Chtěl bys se podělit o zkušenosti s léčbou i problémy samostnými. Mějte se a kdo má chuť tak napiště. Díky.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Fifina

Zdravím Vás, taky jsem se dlouho neozvala. Jen tak si tu vždycky pročítám. To dýchání je opravdu zajímavé odvádí to pozornost od zlých myšlenek takže super. A abych řekla pravdu tak mě to počasí taky dává zabrat. Taky bych čekala že budu po 7 měsících OK, ale někdy je to fain a někdy na prd. Hlavně teď jak jsou ty prudký změny počasí a velký skoky teplot občas se cítím naprosto nepoužitelná. Ale nějak to zvládnem holky tak se držte a pevný nervy papa Fifi

boobek

ahojky všem,u mě zatím dobrý,jen to horko je úmorný,mějte všichni co nejlíp,taky se mi zdá,Báro,že nějak víc zapomínám,ale neřeším to,já mám spíš obavy,aby se zas nenavalilo příliš problémů a starostí a mě nezačalo být zle,máme už dokonce naplánovanou dovolenou na Slovensko - Veľký Meder,tak se těším,dál do ciziny bych si netroufla

Ahoj holky

Ahojky, tak dneska já mám nějakou menší krizi. Od rána šílená bolest hlavy, úzkost, závratě, pocení, no však to znáte....Neurol brát nechci, musím to nějak vydržet. Zkusím tu relaxaci snad zabere. Tak se mějte a držte se. Regi

Bára
1x

Ahoj Regi, to počasí je šílené tak se nediv, cloumá i s lidmi co žádné problémy nemají. Já to měla v pondělí celé dopo a pak přišla ta buřina. Ty to zvládneš a zítra bude líp. Drž se Bára

jana novotna

Ahoj všichni tak jsem dnes byla u cvokařky a ta mi navrhla, že pokud nejsem ještě v pohodě, tak změníme AD na Sertralin, prý je můžu brát rovnou ani nemusím vysazovat Citalec, tím že to je AD ze stejné řady.mám z toho hrůzu,protože pokud bych měla mít ty stejné stavy na začátku jako u Citalecu,tak to rozhodně podstupovat nechci. Máte s tím někdo zkušenost? Zatím pa jana

Alwin
1x

Ahoj, nechtěl jsem se do toho plést jelikož jsem nestudoval farmacii ani psychiatrii, ale tvoje doktorka je dost nezodpovědná a nachala tě zbytečně trápit, po takové době co AD bereš by jsi na tom měla být daleko lépe. Kolik jsi vlastně brala?

Fifina

Zdravím Vás, tak dneska hrozný. Motala se mi hlava od rána asi tlak a nakonec to vygradovalo v úzkost. Hrůza půl dne jsem prospala je to děs. Bude to tím počasím. Nevím někdy je to fakt hrozný. Poslední dobou mě dost bolí hlava. Myslela jsem že po 7 měsících budu dobrá ale teď si nejsem úpně jistá protože rivotril stejně beru taky sice né pravidelně ale asi už nějaká závislost tam bude přece jenom už je to dlouhá doba a když si tak vzpomenu tak ho beru poměrně často. No uvidím já jdu ke cvokařce za měsíc tak uvidím co mi řekne. Jani zkušenosti s jinýma AD nemám ale zkusit to mužeš. Vždycky je můžeš vysadit a najet zpět na citalec. Držím palce papa

Jana

Ahojky, to je zajímavý, ale taky mě už druhý den bolí hlava... Asi to bude opravdu tím počasím.. Jinak jsem celkem v pohodě. Předevčírem jsem měla sen, ke kterému se v myšlenkách občas vracím ještě dnes, ale moc se mi jím ulevilo. Vrátila jsem se zpátky do dětství a prožila si znovu pocity, na který jsem zapomněla nebo je spíše odsunula dozadu v mozku a díky tomu jsem úplně změnila pohled na pár lidí a přestala jsem se jim snažit zalíbit a zavděčit. Ale ne, že bych je začala nenávidět, jen jsem je nějak "přestala řešit". Uff, tak jeden strašák je pryč, juchůůů a ani to nebylo tak hrozný, jak jsem čekala. Přeju všem, ať je co nejlíp to jde a užijte si víkend v pohodě a bez problémů.

Bára

Ahoj Jani, té změny léků bych se nebála, pakliže jsou ze stejné řady...Možná si jen vsugeruješ tu změnu a může ti být pár dnů hůř a jsme zase u té psychiky. Já to měla po navýšení Zoloftu, ale bylo to spíš jen v mé hlavě, protože ty léky ještě ani nemohly začít fungovat :o)) Pěkný víkend holky Ps: Hlava bolí též, zatracený počasí už nevím co je od psychiky a co je fyzické :o))

vava
1x

Zdravím všechny nováčky i pokročilé spolutrpitele...jsem moc ráda,že si navzájem pomáháte a předáváte zkušenosti s těmito poruchami. Jani, já beru citalec 20 necelý rok, čekala jsem , že po roce braní bude vše jako dřív,ale není. Zlepšení se zastavilo na 99 %, stále se sem tam objevují dny,kdy je mi taknějak všelijak, jakoby trošku depresivní nálada a do toho trošku úzkost. Stává se mi to, kolem menstruace, někdy po ránu,když jsem měla špatný sen,někdy mě rozhodí starost o dcerku,někdy mě píchne někde a hned se začnu sledovat atd. K citalecu nic neberu a kromě těchto občasných výkyvů je mi dobře. Řekla bych,žeprášky už více nepomohou a myslím,že není potřeba brát něco navíc,myslím ,že je potřeba naučit se nevěnovat tomu pozornost a nepozorovat se a nemyslet na to jak mi je. Když mám tyto výkyvy,okamžitě se snažím odpoutat pozornost,dalo by se říct,že se mi to do chvilky podaří,nedrží mě to hodiny,ale jen pár minut,než se z toho vymaním. Ale naštěstí se mi to stává tak jednou do měsíce,jinak jsem v pohodě,dělám si řidičák a v srpnu mi končí rodičovská,malá jde do školky a já do práce,takže uvidíme,jak to zvládnu,zase pisnu. Dokud budu mít tychle výkyvy,tak nebudu AD vysazovat,je to známka,že stále ještě nejsem zdravá,pořád nedovedu se serotoninem hospodařit,ale věřím,že časem to bude jako dřív...:) Tak hodně sil a nepozorujte se furt,žijte!!!

vava

Moje sestra také brala citalec a měla stejnou poruchu jako já,takovej myšung generalizované poruchy,trochu hypochondrické a snad i trochu deprese a úplně dobře se prý začala cítit asi po roce braní citalecu 20,vysadila po 2,5 roku ,vysazovala celého půl roku,tj velmi pomalu a nyní je půl roku bez AD a zatím je to dobrý,tak jí moc přeji,ať to tak taky zůstane...:)))

jana novotná

Vavo děkuji za slova útěchy, jsem hodně netrpělivá, takže mi to připadá 7 měsíců léčby dlouhá doby. Dělám to jako Ty , jakmile mě píchne, začnu něco dělat, mě píchá často v jlavě , je pravda, že dřív jsem čekala, že mám aneuryzma, mrtvici atd. teď to prodýchnu a jdu dál. Rána stále nestojí za moc, ale nezvracím a nedávím se, večery a odpoledne jsou OK. Kromě AD také nic neberu, tak 1 x za měsíc Lexaurin, ale to už musí být, v listopadu když jsem začala brát AD jsem si vyzvedla krabičku Lexaurinu a stále mám ještě jedno celé plato.Uvidím rozmyslím si jak s tím Sertralinem, ale hlavně musím pracovat ma sobě, a to si myslím, že makám, ale už vadí ty výkyvy. No nic. Vavo ještě jednou dík. V páek odjíždíme na 3 týdny na dovču, ta už balím. Pa jana

jana novotná

Omlouvám za překlepy,se ale píšu v práci, však to znáte. Jana

Regi

Ahojky, zdravím všechny spolubojovníky. Tak dnes jsem byla u doktorky. Říkala jsem ji, že se cítím líp a chci do práce. Tak jsme se teda dohodly, že od 1.7. nastoupím. No uvidím, snad to budu zvládat po tak dlouhé době co jsem doma. Jinak dávkování pořád stejné, ale postupuje to k lepšímu a snad to bude tak i nadále. Držte se holky a pište jak to zvládáte. Regi

Alwin
1x

Ahoj, gratuluju k velkému pokroku!! Zařadit se do společnosti a do práce je notný kus dopředu. Držím palce.

jana novotná

Alwine, až dnes jsem si všimla Tvé reakce na můj vzkaz, ona mi změnu navrhovala už dříve, ale já jsem o tom nechtěla ani slyšet, mám hrozný strach, že mi bude zase zle, můj začátek braní AD byl fakt hrozný, ale už mi přijde docela dlouho 7 měsíců a beru 20 Citalecu a nejsem úplně v pohodě. Stále věřím, že mi zabere úplně nevím, ale ty ranní úzkosti mě fakt nebaví. Zatím ahoj jana

Alwin

Nic se neděje, A to máš pořád úzkosti? Nebo deprese? Na úzkosti je nejsilnější Paroxetin, Citalec a jeho účinná látka Citalopram není na úzkost nic moc. Paroxetin jsem bral a za 3-4 měsice jsem byl jako nový. Teď beru po tom relapsu když jsem se zde oběvil Citalec a i skrze ty hnusy při nasazení uvažuju o výměně za Arketis (Paroxetin). Drž se, mimo jiné není to jen moje zkušenost, ale holý fakt a ověřená věc. Citalopram je tak na depku a panickou poruchu, ale ns úzkost s ním nejsou moc dobré výsledky, navíc Paroxetin me i slušně aktivizoval(dobrá nálada a chuť něco dělat), což u Citalecu nemám a jsem taková mrtvá ryba. Doporučuju do toho jít a vyměnit ať se netrápíš, ber to takhle, antidepresiva jsou alchymie a kdyby ti sedla hned první, byla by jsi velikánský šťastlivec. Držím palce a piš.

Děkuji
1x

Děkuji Alwine za podporu. Tvoje dechové cvičení jsem zkoušela, zabírá to, aspoň teda mě ano. Doufám, že to budu v práci zvládat. Hodně mi pomáhá psychoterapie. Chodím tam každý týden a možná i díky tomu se cítím líp. Ještě jednou děkuji. Moc si toho vážím. Regi

Alwin

Nemáš prakticky zač, rád pomůžu a nemám problém se podělit o zkušenosti. Já už se z úzkosti peru spoustu let a z toho 5 let chodím k psychiatrovi. Je to běh na delší trať, ale i žít se s tím dá, jen je to občas hitparáda :-) Nuže pak napiš co a jak v práci, hlavně pomalu a nepřehánět to.

Alwin

Dámy, máme doma docela velkej problém a to ten, že naše 3měsíční prdelka nechce od manželky pít, jakmile se přiloží k prsu tak začne strašnej řev. Manželka už je bezradná a pláče a mě to rve srdce a zhoršuje strašně úzkosti, malá normálně spí a i se směje a hraje si, nevypadá nemocně. Manželka kojí s kloboučkama jelikož už po porodu nechtěla Nelinka prso. Na netu jsem četl, že kolem 3 měsíce s touto metodou kojení jsou problémy a děti odmítají takto pít. Manželka raději zajela k doktorce odkud s pláčem dorazila ke mě do práce, s tím, že tam nebyla naše doktorka a tahle jiná jí řekla, že malá nepřibírá a ať přijde ve čtvrtek ona porovná rozdíl váhy a eventuelně je pošle do nemocnice. Žena z toho pochopitelně na prášky a kdyby to šlo raději bych s ní jel hned domů, ale bohužel situace to neumožňovala, teď se v práci klepu v jakém stavu jí najdu doma. Nemáte někdo s kojením podobnou zkušenost?

Eva

Tak já nejsem žádná zasloužilá matka kojitelka, první dceru 3 měsíce, dvojčeta do 4 měsíců, ale můj názor je, že pokud nejde kojení, tak raději přejít na umělou výživu, než aby se mamina stresovala a měla nervy z toho, že nemůže kojit. Mé děti, ač málo kojené, jsou zcela zdravé, bez alergií, ťuk, ťuk,ˇťuk. Dnešní trend je, kdo nekojí alespoň do roku, tak je divný, potom ty, které s tím mají problém, tak jsou nešťastné, toť můj zcela laický pohled. Tak se držte, za rok si na tyto problémy ani nevzpomenete...Eva

Fifina

Ahojte, všechny Vás zdravím. Jen krátce, souhlasím s Evou, já mám sice jen jedno dítě problém s kojením měl od narození a hned po porodu druhý den skončil malej na umělé stravě. Prostě ne a ne se chytit a když už tak u toho prostě usnul a nebyl k probuzení snažila jsem se já i sestry ale nakonec usoudili že prostě kojenej nebude protože hubnul jak nejedl tak mu dávali umělí mlíko. Já samozdřejmě nervama mlíko ztratila. Takže ať se tvoje žena nenervuje a zkusí umělou stravu hold se nedá nic dělat. Pak ať zkusí dokojovat. Držím palce a ať rostete jako z vody

Alwin

Dík dámy za podporu, Malá už nechtěla kloboučky, bylo to tím. Tak dostává sunar a pije, sice je to krapet boj, jelikož za prvé není na lahvicku zvyklá, ale vypije to nakonec, okolo těch 120ml. Máme 3 měsíce a 5kg a podle růstového grafu, je to zcela v normě, tudíž ta ehm "dáma" zastupující naší doktorku krapet neví co mluví a navíc se ženy ani neptala zda používá kloboučky - kde vznikl ten problém. Známá odkojila na kloboučkách 3 děti a všechny 3 jí přestaly okolo 3tího měsíce pít, tak snad není důvod k panice. Děkuji ještě jednou za rady, a přeju pohodovej den!

Martin

Ahoj Vám všem, bojovníci, moc Vás prosím o radu, pomoc, podělení se se zkušeností. 4 roky beru AD, dva roky remood a teď dva roky argofan... poslední půl rok / rok už jsem byl dobrý, tak jsme se s psychiatrem domluvili na vysazení během května (že je hezky; musím teda podotknout, že jsem v tu dobu byl měsíc v nové práci, ale doktor tomu nepřikládal moc velkou váhu). Snížil jsem tedy na měsíc dávky argofanu na půl a v červnu vysadil úplně. Musím říct, že je mi čím dál hůř. První dny jsem měl neskutečnou motolici, závratě, ale dalo se to přežít, snažil jsem se sportovat a "zahnat to". Ale pak mi odtáhli auto a začala série příhod, které mě pomalu odrovnávaly... Hádka s bratrem ohledně rekonstrukce bytu našich, hádka s moji nejlepší kamarádkou, kdy jsem jí kvůli politice řekl, že jí opovrhuju (nikdy bych jí to neřekl!!), zazděná oslava narozek kamaráda, necejtil sem se, v poslední době mi neustále něco padalo z ruky, zapomínal jsem slova a teď poslední týden už krize... ráno jsem se opět začal probouzet s tím, že mi něco je, s myšlenkami na nemoci a smrt, s tíhou na hrudi, vnitřním stresem... no a dnes jsem se probudil se zarudlým ohryzkem... Dnes jsem si opět dal tabletku argofanu... Nevíte, co se stalo špatně ? Ukončil jsem léčbu ve špatnou dobu ? Předčasně ? Nebo příliš rychle ? Já jsem tak fixovaný na to, že zas budu normální kluk, který se bude radovat ze života, nebude přemýšlet nad blbostma, bude si moct dát panáka beze strachu, že druhej den bude hrozná kocovina... Jsem dole :-( Martin

bára

Ahoj Martine, mám podobnou zkešenost, ale se Zoloftem. Po jeho postupném vysazování se mi po 5-ti letech celkem fajn života vrátily stavy bezmoci, nechuti do čehokoliv, strachu ze smrti a umírání, a o těch fyzických příznacích ani nemluvě....Teď už budu 5 měsíc opět na Zoloftu a pomalu se dávám do kupy, ale ještě to není úplně ono. Ve tvém případě bych se poradila s psychiatrem a rozhodně čím dříve tím lépe. Držím ti palce ať je co nejdříve dobře a bojuj :o))

Alwin

Ahoj, Tuším, psal jsi i na fórum helpu. Vysazování je elaborát sám pro sebe, já po 2 letech bysazoval Paroxetin což je co se týká vysazení nejhorší svinstvo. Bylo mě tak 3-5 týdnů zle jak hrom až jsem si myslel, že jsem v tom zpět. Naštěstí to přešlo a já se cítil super, oni ty AD přecejenom krapet utlumují emoce atd. No a za 3/4 roku jsem do toho vlítnul zase. Na helpu ti někdo tuším Fenmetrák nebo někdo jiný psal, aby jsi zůstal u udržovací a nejmenší dávky - klidně roky (je to nicotná dávečka), což bych ti setsakra doporučil. Jelikož pak boost do funkční terapeutické dávky bude trvat tak týden? Nacož pokud vysadíš úplně, nemusí ti již stejná antidepresiva zabrat a navíc se budeš zase přes měsíc potácet v těch srajdách při začátku braní. Výběr je na tobě, myslím, že jako normální kluk se můžeš cítit i na AD, dyk o nic nejde. Malej prášek každý ráno a sem tam pivo (ne 10) si klidně dej. Z braní AD jsem za ty roky přestal dávno mít výčitky, lepší bejt ok - než se bát běžných záležitostí, co jiní neřešej. Drž se chlape a rozmysli to.

Fifina

zdravím Vás, tak co jak válčíte?? Venku začlo být zas hezky po těch propršených dnech. U mě celkem dobrý až na nějaký vyjímky jako třeba dneska, ale jsem s tím jakž takž smířená. Zítra nastupuju po 3 měsících do práce bojim bojim ale když to nezkusím tak nebudu vědět jestli to zvládnu. Třeba dám za týden výpověď, ale aspoň to zkusím. Tak se ozvěte snad vám je lépe papa Fifi.

Regi

Ahoj, tak ja rovněž jako Fifi jsem od 1.7. nastoupila po 5. měsících do práce. No je to síla, bohužel bez neurolu se to neobešlo, z toho jsem smutná, ale bojuju. Navíc jsem chytla těsně před nástupem do práce pěkné nachlazení. Naštěstí byly volné dny, tak jsem to aspoň vyležela. A co ostatní, jak válčíte?? Mějte se všichni. Snad se počasí konečně umoudří:) Regi

Fifina

Regi gratuluju, že si to zvládla:-). Já jsem se dnes taky bez rivotrolu neobešla. A je to fakt síla. Nejsem zvyklá na fyzickou práci celou dobu jsem dělala kancelářskou práci a teď jsem se rozhodla pro úklid a je to makačka jsou to sice jen kanceláře ale i tak toho mám plný kecky. Ale je fakt že jsem si oddělala nepřemýšlela a jela domů. Bolí mě nohy teď se tomu směju ale asi se na ně zítra nepostavím:-)(. Naštěstí budu pracovat jen 3 dny v týdnu ale i tak doufám že to zvládnu. Ještě je tu vždy výpověď tak uvidíme. Zatím ahojky snad nebudu litovat že jsem úplně změnila zaměstnání. Fifi

jana novotná

Ahoj všichni , tak jsem tady po 3 týdenní dovolené v Itálii, měla jsem z toho strach, ale až několik dnů (před menstruací) to šlo, ale nebyl den, kdy bych si nevzpomněla na otázku JAK MI JE? I jsem si po poprvé co beru AD dala každý den 2dcl vína a v pohodě, nic mi nebylo, to je pro mě úspěch, že jsem se k tomu vůbec odhodlala, ale musím říct, že čím více relaxace tím pro mě hůř (mám pak čas myslet na "kraviny"). Uvidím jak se rozhodnu s tou změnou AD, př. týdem jdu ke cvokařce tak uvidíme, nemáte někdo zkušenost se Sertralinem, tento lék mi navrhla vyměnit za Citalec. No nic asi se musím smířit se životem s úzkostí, jsou horší věci.Ale upřímně mě to štve, ale to už jsem tady psala mnohokrát.Ahoj jdu prát a prát a prát.jana

jana novotná

Ahoj lidi, nevím proč, ale dnešní noc byla hrozná, vzbudila jsem se ve 3h. bušení, pálení, ledový pot, průjem no hnus a to jsem měla noci vždy (krpomě začátku braní AD) úplně v pohodě, tak jsem si vzala po mnoha týdnech musela vzít Lexaurin, pro mě je to vždy hrozná prohra, když ho musím vzít, ráno je lepší, ale stejně žaludek na vodě a pálí mě hlava, no po 8 měsících jsem si myslela, že i tento stav už nezažiju. Možná je to tou změnou počasí, ale je to hrozné, přece s každou změnou tlaku atd. nebudu mít tyto stavy.připadám si jak důchodkyně nebo v přechodu a to je mi 37 let.No nic jdu si vyběhnout schody a pracovat, abych zapomněla. Alwine ty když si měnil AD, jak to probíhalo, také si změnil ze dne na den??? Já si pořád říkám, že to musím zvládnout sama , že změna AD to nevyřeší, nevím Ahoj jana

Jana

Ahoj všichni, no není zkrátka každý den posvícení. Já jsem byla až do dneška úplně v pohodě, zvádla jsem několik větších akcí s více lidma v naprostým klidu, až jsem tomu sama nemohla uvěřit, ale dneska je mi nějak bídně..staženej žaludek, bušící srdíčko, nervozita, úzskost..uff..jdu si taky protáhnout kostru, snad to pokud možno rychle odejde...Přeju všem upřímně, ať mají co nejvíc prima dnů a ty nepříjemné se jim vyhýbají..

Fifina

Ahojte holky, tak jsem na tom podobně. Také si myslím že po 9 měsících budu OK, ale bohužel. V sobotu ráno totální kolabs tak jsem si rychle vzala 2 rivotroli a volala sousedce ať mi pohlídá malýho manžel byl samozdřejmě v práci. Odpoledne to bylo trochu lepší a v neděli znova tak jsem z toho taky divná. Doktorka říká že je to i počasím změnou tlaku a prudký změny teplot že ten organismus na to prostě reaguje a já mám bohužel k tomu ten přechod. Dost mě to rozhodilo pak se z toho sbírám 2 dny. Psycholožka mi dnes říkala že prostě to jednou za čas příjde a zas odejde ale tohle léto je pro mě hrozné ty prudký změny teplot a přechody ze slunce na bouřku fakt trpím. Prej někdo to má horší v zimě a někdo v létě tak jsem se trochu zasmála protože mě je divně v zimě i v létě:-)(. No jo musíme bojovat a to asi hodně dlouho až si na to fakt zvyknem i když říkám že jsem s tím jak takž smířená ale uvnitř si furt prostě říkám bojuj s tou mrchou. Zrovna dneska se potím jako čuně je to hrozný vylezu ze sprchy a za chvíli tam můžu jít znova. Tak se zatím držte a napište jak se máte pa Fifi.

Dědek

dokud nebudete léčit chlamydie, tak se nikdy nevyléčíte

Simča

Dědku dědku, je vidět, že chlamydie Ti pořád vrtají v hlavě, je to ale pěkná blbost::)

Dědek

každý na to musí přijít sám, já jsem se o tom přesvědčil a léčím se bylinkama

Simča

Jo jo, tak to aspoń pořád nevnucuj ostatním.

Dědek
1x

za tu dobu co čtu tuto diskusi bych se vyléčil nekolikrát a bez doktora

Simča

Ahoj všichni, občas sem nahlídnu a koukám, že se tady nic neděje, tak snad je všem dobře. Všechno to strašně letí, zjistila jsem, že AD beru už 9 měsíců. Asi tak před třema týdny jsem měla docela propad, nebylo mi nic moc, ale teď se to zase celkem zlepšilo a cítím se moc fajn. te ď mam teda před měsíčkama, takže jsem trochu podrážděná. jinak je ale vše celkem fajn. Začala jsem zase běhat a musím říct, že to je fakt super...tak snad u toho vydržim...musim...chtěla jsem se ještě zeptat, přibral jste někdo po AD?Já od začátku braní 5 kilo a docela mě to trápí, nemůžu to dostat dolů, ale je pravda, že asi víc jim, než dřív....

Mary

ahojky, ještě jsem tady nebyla, ale protože i já patřím mezi podobné bojovníky, tak přispívám troškou do mlýna. Roky beru Seroxat s dobrým výsledkem, minulý rok jsem zkoušela vysadit - a dobrý. V prosinci jsem bohužel chytla nějakou blbou virozu, a vše se vrátilo - panické ataky, strach, atd. Takže jsem opět nasadila klasickou dávku. Myslim, že je to vždycky v pohodě, ale mam pocit, že se to vždycky dost zhorší pravidelně po nějaké nemoci - střevní chřipka, viroza, apod. Nedávno jsem něco takového chytla a během pár dnů zase přišly klasické problémy, beru si ráno neurol a doufam, že zase bude líp. Máte někdo taky takové zkušenosti? Děkuji za odpověď a přeji pěkné letní dny... M.

vava

Mary, já beri AD přes rok a přibrala jsem 8 kg. Po prášcích jako takových se netloustne, ale souvisí to s chutí k jídlu, takže když je ti dobře, máš větší chuť na něco dobrého a více jíš.Taky je to o pravidelnosti stravy a jejím složení a především množství k poměru k vydané energii. Ve stresu jsi potřebovala více energie, tělo více spalovalo,když ti AD hodili do pohody, nespaluješ tolik,takže je jasný co změnit,více pohybu,méně mlsat, nebo stačí pravidelně jíst a v menším množství..:) Vždycky jsem byla hubená jak lunt, teď mám 60 kg na výšku 165 cm a je to tak na hranici,také to budu muset omezit a začít se více hýbat. A ta nemoc rozhodí každého se sklonem k hypochondrické poruše,nevím jakou máš diagnozu,já mám generalizovaná úz.porucha mix hypochondrická a dělá mi to i při rýmě, přehnaně reaguju na to , když mi není dobře, ale učím se si toho nevšímat, s AD je to v poho, ale bez nich,až někdy vysadím, tak to teda nevím,jak to ustojím...

Jana
1x

Ahojky, doufám, že jste všichni v pohodě a že je Vám dobře. Já nějak hůře nesu tyhle změny počasí, jsem ne jako na houpačce, ale spíše na centrifuze a právě je mi celkem nedobře... Naštěstí to většinou brzo přejde, ale taky se to zase vrací rychle zpátky a jsem taková vyšťavená. Už aby byla dovča...tam se zase dám dohromady a načerpám energii.. Je zajímavý, jak lidi, co přijdou z dovolený tak hezky svítí, nemáte ten pocit? Je vidět, že nabrali energii. Každopádně přeju všem co nejlepší víkend a ať ho prožijete v pohodě a pokud možno bez problémů a nebo alespoň s co nejmenšími problémky.

Regi

Zdravím všechny spolubojovníky!!! Po delší době se znovu ozývám. Byla jsem teď týden na dovči, bylo fajn. Snažila jsem se načerpat co možná nejvíc energie. Teď se cítím dobře, tak snad mi to vydrží. Před dovolenou jsem byla u doktorky, léky mám pořád stejné. Zítra už zase do práce, hrozná představa. Budu se snažit, abych to zvládla bez neurolu, uvidíme. Mějte se všichni moc fajn a pište jak se Vám vede. Regi

jana novotná
1x

Ahoj všem, také jsem tu dlouho nebyla, a nebo jsem jen nakoukla, ale neměla chuť psát, mě je celkem fajn, jen změny počasí nic moc, ale už jsem si na to nějak zvykla a tak nějak se s tím vším začínám smiřovat. Byla jsem u své cvokařky a ta mi řekla dost zásadní věc, a hlavně pravdivou, každému člověku něco je a skoro každý se 1x, 2x , 3x děnně necítí dobře píchne ho, začne se točit hlava atd. JENŽE on to neřeší a Vy jo, prostě a jasně na úzkost se neumírá a na to naše píchání u srdce, v hlavě atd. teprv ne, tak že si to nějak opakuji, každé ráno, když vstávám s takovou tou svojí miniúzkostí, ta tam pořád je a je to, je fakt, že mi je na omdlení, ale v životě jsem neomdlela, myslela jsem že se zblázním a nebudu vědět o světě a nikdy se tak nestalo, naopak čím hůř mi je tím víc pracuji abych zapomněla. No nic mějte se fajn, př. týden odjíždím na dovču do Alp, tak se moc těším. Ahoj

vava

Ahoj Jani,tak jak jsi to vyřešila s tou změnou AD, zůstala jsi u citalecu? Já bych řekla,že u mě je to pořád po troškách lepší a lepší, řekla bych , že už je mi jako dřív, cítím se fakt dobře a už si na úzkosti ani nevzpomenu.Všimla sis, že mnozí , co tu psali, se už ani neozvou, možná je to dobrý,nikdo přes rok braní se tu ani neukáže, kromě mě a možná pár vyjímek, to znamená vydržet a bude to dobrý,asi to chce fakt čas a pracovat na sobě . Přeju , ať se dovča vydaří...

jana novotná

Ahoj Vavo, to jsem ráda, že jsi se ozvala, protože Ty máš naprosto stejnou diagnozu jako já, zůstala jsem na Citalecu, domluvila jsem se svojí cvokařkou, že by to pro mě nebylo nic moc dobrého, stále bych si namlouvala jak mi je špatně, takže raději takhle. Jinak jsme si povídali o tom jaký Citalec je a říkala, že je to to nejslabší co je a že má opravdu hodně pozvolný nástup. Jinak k mé váze, já na začátku zhubla 11kg a myslím, raději se nevážím, že mám vše nazpět a jen doufám, že ne nic moc navíc, protože mi fakt chutná, teď pojedeme na dovču, kde budou švédské stoly,tak vidím jak se od nich nebudu moc odvalit.Zatím pa jana

Simča

Takže všem to jde pozvolna nahoru ta váha? Pro mě je to fakt nezvyk, protože já jsem dřív vážila maximálně 58 kg a teď mám 63 a necejtim se ve svým těle moc dobře. stydim se slíknout do plavek a tak a přitom tlustá nejsem, ale prostě vidim, kde to přibylo, te´d jsem se rozhodla, že budu pravidelněji běhat, tak třeba to půjde alespoň na těch 60 kg, jinak měřim 168 cm.

Fifina
1x

Ahojte, všechny zdravím. Také jsem tu dlouho nebyla jen jsem občas nakoukla:-)). Tak já už mám po dovolené bylo to úžasné, celkem jsem si i odpočinula. Bála jsem se, že to nezvládnu, ale dalo se to. Dokonce jsem zvládla výšlap 7km na Pravčickou bránu ke konci jsem myslela že skolabuju, ale stálo to za to:-). Dnes znovu do práce, celkem jsem se těšila, ale jsem vyřízená. S tou váhou jsem na tom stejně nejdřív jsem dost zhubla asi 6kg, ale během několika měsíců jsem to nabrala zpátky a asi ještě 2 kilča navíc, ale nevadí mi to hlavně že mi je líp. Stále mám dny kdy nejsem ok, ale zvykám si. Všechno není dokonalé ale jsem celkem šťastná. Mějte se hezky a pište jak se máte papa

vava

Ahoj holky, Simčo, Jani, Jani Novotná, Fifinko a další, jsem ráda, že o sobě dáváte vědět, je jezký si pokecat takhle inkognito, máme to tu takovou skupinovou terapii,ta taky pomáhá, tak je to fakt super vědět, že v tom člověk není sám a je hodně dobrý vědět , že to co všechny prožíváme, je si hodně podobné a tím, že jsme si tím prošli víme, o čem je řeč. I když máme chápavé a milující okolí, pořád platí, kdo to nezažil , nepochopí... Tak bojujte, pracujte na sobě, kdo se stále necítí úplně ok, nezoufejte, tohle se léčí roky, né měsíce, a taky jistě souhlasíte s tím, že je Vám o dost líp než na začátku braní :) Já teď končím rodičovskou, nastupuji od 15.8. do práce, malá jde do školky, budem muset zapojit babičky, navíc si dělám autoškolu, tak doufám, že to dám....? Mějte se všichni mooooc hezky asem tam pisněte co novýho.. PS: A co Alwin, dlouho se neozval, tuším, že ani nemá čas, no jo, miminko :)))

Jana

Vavi, ty jsi zkrátka sluníčko, kterého se nám venku zrovna nedostává. Díky moc za podporu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce