Inzerce https://www.lekarna.cz/potraviny-pro-zdravi/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=potraviny-pro-zdravi

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Konča

Eviku netrap se s ovykáním víc než je potřeba a nasaď champix. Tvoje děti budou přešťastné když zjistí, že jim maminka nepáchne jak nikotinová žumpa. Ony se vlastně místo pusinek se svojí maminkou olizují s popelníkem.....akorát ti to neumí takhle natvrdo říct. A přece jim chudákům nechceš být feťáckým vzorem? Vymanit se z drogové nikotinové závislosti je boj těžký a dlouhý, ale fakt stojí za to. Nejtěžší je první měsíc. Pak se to postupně pomaličku zlepšuje. Ale nesmíš si dát ani jednoho čouda. A pokud si toho čouda fakt nedáš, tak máš vyhráno. Ale svým způsobem musíš být napořád ve střehu. Nikotinové receptory v mozku nikam nezmizely, ty jsou bez nikotinu pouze uspané a stačí si dát jedno cígo a receptory se probudí a budou žádat další a další dávku nikotinu. A jede se v závislosti bohužel znovu :-( Mě nikotin taky takhle ovládal, Nekouřila jsem pouze 10 dnů když jsem byla zavřená v porodnici. A celých 10 dnů jsem se těšila až mne propustí domů a já si budu moci konečně zapálit. Děs běs - nikotinovej feťák :-(((( Zkus si půjčit literaturu. MUDr. Králíková nebo Allan Carr. Jsou to útlé knížečky plné užitečných informací o odvykání kouření. Carr je dokonce k přečtení zdarma na netu. Každopádně se rafni a využij euforie, že dokážeš nekouřit. Zajdi pro champi, přečti literaturu, buď ve spojení s námi tady v diskusi, můžeč si sehnat i PAIPO a zabojuj. Fakt to stojí za to!!!!! Co se týče mě, tak bych řekla, že jsem po 17 měsících tzv. za vodou. Cigára mi šíleně páchnou. Ataky chuti si zapálit jsou minimální a jsou dny, kdy si na cígo vůbec nevzpomenu. Budu ti moc moc držet pěsti :-) S champixem to zvládneš taky :-)

Evik

Konco, ted jsem se vratila z kramu, koupila jsem si cigarety a zapalila si. :-((( Nedokazala jsem to, prohrala jsem, snad to zvladnu priste. Ted tu sedim a brecim jak mala holka, jednak nad tim, ze jsem slaboch a nevydrzela jsem a taky nad tim, ze se mi zbortilo manzelstvi. Tolik problemu a snaha prestat se asi neda zkloubit, myslela jsem si, ze ano. :-((( Tolik bych potrebovala pohladit po dusi, ale neni kdo. Vy vsichni co jste to dokazali, jste vitezove a silne osobnosti, blahopreji vam.

Konča

Eviku poplač si, vykuř si krabku nebo dvě. Už se stalo.... Jak nastane vhodnější období tak tu odvykačku určitě zvládneš. Všechno zlé je k něčemu dobré, i když se to momentálně jeví jako blbost. Stejným obdobím, které zrovna prožíváš, prošlo mnoho lidí, taky mám osobní zkušenost. Musíš být silná kvůli dětem. BUDE LÍP UVIDÍŠ!

irena

Pořád se ještě stává , že v situaci kdy jsem kouřila najednou nevím kudy kam a pak si vzpomenu - jo cigo , vždyť jsem ü toho vždycky kouřila.Ale celkem rychle to přejde. Přesto musím být velice obezřetná. Vím ,že kdybych toho hodně vypila a byla s kuřáky bez mého věrného hlídače(manža) a někdo mi nabízel (ne nutil) cigo.....tak nevím...l

Evik

Irco, no to uz mas davno za sebou. Ja si rikam jestli jednou dokazi nekourit treba 2 roky, tak mam vyhrano a uz nikdy se k cigarete nevratim. Opravdu moje velke gratulace, ze jsi to dokazala. Muzu se zeptat jak dlouho jsi kourila a kolik denne?

irena

a teď čtu to s tím synem . Já to měla s vnučkou , hrozný ubrečený scény...babičko nekuř.... nakonec jsem ji to nekouření dala k narozeninám.

Konča

LES blahopřeji k završení prvního týdne bez :-) šikulkáááá.

Les

Děkuji vřele :-).

milos

dobre rano! vzpomel jsem si na vas, ze se dlouhoi nebylo nekde pit!? :- ) Megane - co pan Lorenc!? Uvezes to?? :- ). Pro cerstve odvykace - vahu si staci hlidat tim, ze najedete na zdrave produkty typu "dietni bucek" a "kachna light" !! Takove ty cajicky - dopadnete jak friduca, ktera ma tricet kilo i s posteli :- ))

Friduča

Hezké dopoledne, eviku tahle situace známe všichni... Souhlasím s Končou - uajdi di pro Králíkovou a čti.. Mě neskutečně pomohla v přehodnocení celého problému, pomohla mi to porovnat v lavě a to je to nejdůležitější... V těhle komplikovaných situacích si musíš opakovat - když budu kouřit zůstanu s manželem, když budu kouřit urovná se manželství, když budu kouřit zmírní se má bolest, když budu kouřit budu klidnější ? A tak dále... Odpověď zní pochopitelně NE. a dál si to musíš v té hlavince urovnávat a opakovat... Nic dobrého ti to nedá.. Naopak... Ale pokud nejsi připravena, tak to nelámej ( nemá to cenu ) a pomalu se připravuj.. kup si recept na CHMP, čti diskuzi a kup si Králíkovou a čti... Vše má svůj čas a až budeš připravená a opravdu rozhodnutá, tak se n a to vrhni... Ale každý pokus a každý den kdy nekouříš se počítá a je dobrý !!! Nezapomeň, že pro kuřáka je den bez cíga jako pro nekuřáka dva dny v Alpách... Nevím zda kouříte doma ( manžel kouří ? - pokud ano, tak bych mu vytřela zrak tím, že já přestanu a on srábotka bude pokračovat ), ale pokud ano - choď kouřit ven, nebo na balkon..Žádné kouření doma... Snaž se to pomaloučku trochu zmírnit... A drž se ! Vím, že to je hrozná životní situace, která bolí a člověk je absolutně beznadějný.. Neumí si další život představit, ale věř, že za čas se na to budeš dívat jinak a všechno přebolí, i když se o teď nezdá.. Čas rány mírní... A víš co ? Třeba to tak má být.. Třeba tě někde čeká něco jiného, nového a lepšího !!! Většinou to tak totiž je... A za čas se na tyhle bolavé časy díváme s úsměvem a říkáme si, co úžasného nám to vlastně přineslo... Všichni známe Kakamilu - přestával kouřit, manžel se s ní rozvedl - nic moc... :( A dneska ? Má novou lásku a je šťastná jako blecha.. prožívá něco, čemu už nevěřila a ani ve snu jí nenapadlo, že by se to mohlo stát... A stalo !!! Dalším příkladem je Mona - taky byla naprosto zoufalá.. Dneska se sešel rok s rokem a žije si svůj spokojený život.... ˇV životě náspotkávají opravdu těžké dny, ale co nás neporazí to nás posílí !!! Vše má svůj důvod !!! A ty nebul a nesd doma v koutku !!! Život jde dál a ty ho žij ! Je příliš krátký na to, aby jsme ho probrečeli a mnohdy ztráceli čas s někým kdo za to - nebo o to nestojí.... Eviku odkud jsi ? Miško kde ti je konec ??? čekám, že se nějak spojíme... Doufám, že nekouříš !!!!!! Jinak já mám dneska měsíc a dva dny a jsem hrozně ráda.. Chu´t ( nebo spíš myšlenka ) občas probleskne, ale dá se to vydržet... Nic drastického, či agresivního...

Friduča

Milošííííííííí :)))))) Náhodou mám 58 kg - tak pozor !!! No a chceš jít pít ? Tak doraž v sobotu do Hostivaře... Asi půjdeme do hospůdky.. Mám se ti ozvat, když půjdeme ?

milos

Ty se taky vseho hned chytas. vis ze prakticky nepiju! :- ). Navic jsem linej jezdit na pivo az na konec sveta. ted urcite ne, ale nekdy po novem roce mozna... sobotni vecery mam vyhrazene na navstevy bazenu, kdy je tam nejmene lidi

Friduča

Se řechtám :)))) A tady není konec světa... Vždyť jsme vlastně sosedi... :)))) Tak se neutop !

irena

Eviku, kouřila jsem 35 let 30 a poslední rok i více cigaret. bez ciga jsem nedokázala udělat nic . je to jenom můj názor , ale tebe teď čeká asi krušná doba , navíc vánoce , starost o děti... toto jsem zažila před 23 roky , takže vím jaký peklo prožíváš. zaplač si , to pomůže , ale ne proto ,že kouříš, až vyřešíš osobní problémy tak se do toho pustíš a přestaneš. Teď bych šampík určitě nedoporučovala , musíš být v pohodě a silná a ne pod vlivem takovýchto prášků. Však ty jednou přestaneš , máš čas.Píšu to na základě mých zkušeností s šampíkem , sice jsem přestala kouřit , ale rozhozená jsem byla hrozně.

irena

..a ještě....buď tu s náma , my tě určitě nenecháme ve srabu.

milos

za prve, ja jsem nepotopitelny, tudiz se utopit snad ani nemuzu a to i kdyz na hladine usnu. za druhe me plavani zustalo uz od dob pocatku nekurackeho obdobi, kdy jsme toto provozovali na dalku paralelne s honzou (nekurak nr.1) a marketou. Byval jsem zvykly delat dvakrat tydne 50 bazenu, tedy 2,5 km a prolozit to cca 4ma saunama. Ted jsem trochu na to pozapominal, ale potreba je se k tomu vratit.

Megan

Ahoj Miloši. No, já teda taky hubnu. Ještě vlonï jsem měl 100 kg a teď mám tak 87. Clověče, já už neuvezu skoro nic:-(. Jsem strhanej jako prase. Alespoň na měsíc si budu muset dát oraz. JKinak se mějte krásně a nekuřte

Jana2

Megan moc tě prosím,jak to děláš,že hubneš?Já přibrala nekouřením 16 kilo.

irena

..tys měl Megane štěstí , žes přibral , jinak by tě ta stavba sežrala ....dej si už pohov ,chceš se snad sedřít?Zazimuj a počkej do jara. Pravého Milose zdravím prijeď zachlastat na Hano' když teda nepiješ. Milose

Ivča

AHoj všichni, vůbec vás nestíhám číst, tak jen zdravím. Já jdu za chvíli na valnou hromadu, takže domů se dostanu večer. Mám teď šílený fofry, ale myslím, že se zastavím tak v únoru příští rok. Ale zvládám to bez cigaret. Držte se.

Skoky

Evca - to je skoda ze jsi to vzdala. Ale doporucuji ti ten Champix. Ja jsem zkousel a bez nej to je beznadejny - s nim naprosta pohoda.

Friduča

Skoky, úplně beznadějný to není - moje mamina to dala bez něj a nekouří už tuším, že 8 let.. A já nyní vybrala taky jen půlku balení..A jedu třetí měsíc bez problému... Ale pochopitelně naprosto souhlasím, že s CHMP to dá i opravdu zarputilej kuřák..A je to nesmírnej pomocník !!! Opravdu velká berlička... Ale i ta se dá překouřit ( osobně znám dva ), ale ti mi spíš chtěli dokázat, že jim nepomůže opravdu nic, než že by si přáli přestat.. Takže ta motivace a rozhodnutí je opravdu nejdůležitější !!!

Stenlák
1x

Zdravím pod večer . Nekouřím jsem někde u 4 měsíce a sem tam mě potrápí ještě abstinenční příznaky . Ale cigarety mě trápit přestaly . Mozek sem tam ještě vzpomene :)) ale to jsou malé veči . Nebudu psát nekuřte protože to je každého věc dělejte to co chcete a ať vám to vyjde . Jen svobodný člověk může dělat co chce . Držím všem palce .S.

Míša

Zdravím, dlouho jsem se neozvala. U mě to bude za 16 dní 6 měsíců bez smaradu a u manžela za 18 dní:-) Myslím, že nejhorší máme za sebou, ale můžu to říct až teď po těch 5 měsících. Takže držím palce všem, kteří s hnusnou závislostí bojují.

Míša

Stenláku vzpomínám si na tvé začátky. Jsi borec!!!!

Kačenka

Tak od včerejší noci si pročítám poctivě komentář za komentářem - chvílemi se válím smíchem , protože některé hlášky jsou fakt úžasné. Já jsem hulička obecná již 16 let 20+ denně a kouření mi vonělo i chutnalo moc . Přestávala jsem už mnohokrát - vyzkoušela všechno co se dalo a obsahovalo nikotin ( tablety,náplasti, elektro cigára, inhalatory ,žvejky, biorezonanci, autohypnozu ) a nejdýl jsem nekouřila 12 měsíců - paradoxně jsem to ukončila bez pomůcek. Nejhorší byl první týden, pak 3 týden a pak 3 měsíc a pak už jen krása a svoboda. Jenže jsem si vytvřila nové rituálky a to = Jídlo , jídlo jídlo. Jsem kus baby a během toho roku nekouření jsem přibrala na neuvěřitelných 125 kg ( bylo mi 30 let) a to co se odhrálo pak už je snad horší než to zas...né kouření. /plně chápu ty morbidně obézní amíky co je musí z postele překládat jeřábem. Ležela jsem celé dny v posteli a žrala , ven jsem nechodila ( neměla jsem co na sebe) navíc mě začaly děsně pbolet klouby a kotníky se mi začaly bortit - jen pohyb po bytě mi činil bolest. Neuvěřitelné deprese a zhnusení sama sebe a pak jsem si říkala, že raději umřu na rakovinu plic než takový život . Začla jsem zase kouřit - ze začátku mi to nechutnalo a musela jsem se do toho mutit , ale po týdnu jsem to překouřila a bylo .. Za dva roky jsem zhubla sportováním 35 kilo a dokonce mě sport začal tak bavit, že jsem mu propadla zcela a cvičím několikrát týdně. Mám teď cca 13 kg nadváhu, ale to neřeším to je už malá věc ....začla jsem dělat provi instruktora tanečního cvičení a vedu nějaké projekty s dětma a s tím se moc kouření neslučuje. Navíc mě strašně štve, jak jsem trapná, jak musím furt někde odskakovat kouřit na tajňačku , v restauraci mi je trapně když jsem tam jediný kuřák byť jsou popelníky na stole , a celkově si připadám jako santusák a socka když pokuřuju na ulici . Navíc mi žloutně jeden prst - musím ho neustále vybělovat, jak mi voní dech a oblečení se ani nemusím rozepisovat. Na návštěvy kde se nekouří , nejezdím. Už jsem se rozhodla , že je nejvyšší čas s tím seknout . Můj životní styl už je uplně jinde a kouření se mi do něj fakt nehodí . Již jednou jsem zkoušela Campix- a po startovacím týdnu jsem to vzdala - bylo mi tak blbě od žaludku, že jsem myslela , že pojdu. Ale cízila jsem, že určitě pomáha - cigareta chutnala jak kdybych kouřila starou matraci a kolikrát jsem si při kouření říkala, " tak tohle je jako to po čem si toužila " no hnus. Nicméně jsem o tomto léku řekla svým známým a spoustu silných kuřáků v mém okolí opravdu přestalo a nekouří už 3 roky. Tak jsem se rozhodla začít - a proč čekat na Nový rok, když už bych mohla vánoce prožít čistá ( navíc kdyby mě přepadlo spaní atd- mohu se zavrtat do peřin a vylézt až v lednu. Rodina mě absolutně podporuje a drží mi palce tak jim vadit nebude , že nějakou dobu asi nebudu fungovat na 100%.Jsem 9 den na Champixu - kouřím daleko míň a už se aji těším na první den BEZ .Po minulé zkušenosti s CHpx už jím tabletky jen po obrovské porci jídla a žádná bolest ani nevolnost už se neobjevila. nemám žádné problémy , jen chodím později spát ( druhou dávku beru ve 20 h není to pozdě ?) , ale co mě fascinuje jsou moje sny. Každou noc si připadám jak na filmovém festivalu. Takové barevné, fascinující reálné příběhy s lidma které znám v místech které znám - no je to zážitek, ale nevím jak dlouho to unesu ( dnes mi jednoho spolužáka ze základky jeho švagr vyhodil před mýma očima z okna za to že podváděl svoji manželku - normálně jsem čekala, že jako očitý svděk poletím za ním ...bylo to tak reálné celý ten noční sen, že jsem se z toho ještě hodinku dávala dohromady) Kdo dočetl až sem - moc děkuji za jeho čas. Jsem tu s váma od včerška a moc mi pomáhájí vaše komentáře . Držte mi palce - nechci být už otrokem .

Les

Ahoj, je třeba to zapíjet, nejlépe celou sklenící . Ty živé sny mi vadily asi nejvíc , člověk se ráno cítí trošku mešuge :-). Možná pomůže brát večerní dávku dříve nebo jen poloviční. Přeju pevnou vůli :-).

friduča

Dobré ránko, Kačenko je t oškoda, že jsi se při problému obrátila zase na ten hnus - ale zase dneska už víš, že to bylo zbytečné. Neb to co popisuješ šlo i bez cíga = změna životního stylu... :) Vítám tě tu a bojuj, neb to za to opravdu stojí... Já jsem teď taky po třičtvrtě roce začala znovu cvičit a tak uvidím jak mi mé tempo dlouho vydrží, ne nemám sparoše a to se to lépe fláká :) Držím ti moc pěsti !! jde to !!! a budeš svobodná a voňavá !!! A to to je úžasný !

Konča

Ahojte vespolek. Též vítám Kačenku. Konečně někdo kdo si tady jen nečte :-) a samozřejmě moc držím pěsti. Už víš, co tě čeká. Jenom připomenu, že kdyby celé modré tabletky zase v žaludku tropily neplechu, dají se půlit a celou denní dávku rozdělit do čtyř půlek. Někomu na noc šampík nedělal dobrotu. Mně osobně to bylo jedno jestli jsem ho užila ve 20 nebo i později. Takže musíš vyzkoušet sama na sobě jak ti bude poslední denní dávka vyhovovat. Vzrůzu do boje, ať letos o Vánocích je u vás doma vonět purpura:-)

Konča

No a Míše s manželem posílám vélkou gratulačku. Jste borci:-)

Friduča

Já jsem taky nemohl zobat celou.. po půlkách a poslední v pět odpoledne, jinak jsem nemohla spát....A najíst a hodně zapít.. nikdy né na lačno.. to byl pak mazec...

Tomáš M.

Kačenko vítám Tě mezi námi. S Champixem je to sranda přestat pokus se s tím psychicky vyrovnáš. Ať to jde a vánoce máš již jen s vůní Frantíků.

Miš

ahojky, koukám , že je tady toho spoustu nového a já teď nemám ani chvilku si to přečíst, jsem poslední dny v děsném letu ,- ale ......nekouřím, jujíííí- dnes 15 den. Tak teď jdu balit a jedeme na Šumavu , čeká mě veliká oslava , tatínek má kulatiny, mám z toho samozřejmě trochu srtach, jak to zvládnu. Budu ale jak ostříž.... tak držte palce, já Vám je držím také a zhluboka nádech-to se hezky čistě dýchá, co? A už se těším, až si Vás v klidu přečtu. Tak hezký víkend všem.

Denis

Kačenko máš můj velký obdiv, vždycky mě dostane, když se někdo dokáže takhle kousnout a naprosto si převráti život naruby. To, že si to zlomila sportem je ještě o to lepší. Já sportuju v podstatě celý život a úplně chápu jak tě štve, že to kouření s tím nejde dohromady. Já jsem slez po 50 km z kola, vysprchoval a dal si pivo s cigarem - hrůza a běs Začínám večerní CHMP vypouštět pokud ho nevzpomenu vzít hned po jídle a pokud možno do 18.00 hod. Ještě jednou smekám a s těma cigárama zatoč stějně jako s tou váhou.

Evik

Ahoj, vsem co mi napsali nesmirne dekuji. Myslela jsem, ze sem uz ani neprijdu ze strachu, ze mne pro mou slabost zavrhnete. Par prispevku jsem si stacila precist, zbytek doctu v klidu doma, ted jsem v praci a za chvili letim domu. Urcite se ozvu a jednotlive vam odpovim. Jsem rada, ze jste mne pochopili a podporili. Diky moc a preji pekny vikend.

Mona

No vy jste výborný-fakt. Vlezu sem asi tak po 1000 letech a tady se baví stále ty samý lidi!!!Kurňa Miloš má pořád ten svůj smysl pro humor a ostatní taky. Koupila jsem si el.cigaretu a jdu do ní!!! 14.odlítám do Frankfurtu a 15. do Bangkoku. Vracím se 6.ledna a doufám,že pak už s váma zase začnu jezdit kalit!!! Mariánky,Adámkovi,Kobyla a další destinace byly s váma úžasný. Tak jen tak dál...No a já mám dole 10 kg!V thajsku budu muset jíst asi jenom netopýří křídla,abych nepřibrala. Tak se mějte a držim palce !

Les

Něco pro inspiraci. Doporučuju přečíst i diskuzi pod článkem. Hezký bezdehtový víkend všem :-) http://ceska-republika.org/2007/09/06/navod-jak-prestat-kourit-behem-21-dni/

milos

cus mono!!! jed radsi na lipno! kamos mi dneska nejaky cerstvy fotky z bangkoku posilal a je to tam po cely ty jejich placce uplne stejny! Jo a za posledne mas Acko! To si budes muset jeste nadelat...

milos

teda stejny myslim, ze je tam vsude vody jak na tom lipne. Ber matracku, spolu s kanoemi je to tam jediny rozumny dopravni prostredek. A s tim hubnutim uz porad neblaznete, vzdyt prece spravna zenska ma mit co!? - Za co vzit a do ceho kopnout, ne!?

Friduča

Miloši, máš pravdu.. te´d to tam není nic moc... :( Ale držím palečky, ať se líbí !!! Jinak já nehubnu - ale jen zpevňuju :)))) Ale je to stejná makačka... Byli jsme na Hranařích.. šlo to docela kouknout... Ale je to dělané hodně s nadsázkou...

Megan

Mono, to je taky dost, že jsi se ozvala. Já ti věřím, ty to zase dáš. Užij si to tam a měj se fajn

Kačenka

Díky všem za milé přijetí :-) . Hlásím dnes ve 12 h bylo poslední cigárko a už jsem přešla do útoku. Zatím teda chutě jsou , ale pomáhá mi to přebít vagón jídla a postel z které celý víkend nemíním vylézt. Děsně mě bolí hlava a chce se mi furt spát a jíst. VDám tomu dva dny a v pondělí už musím začít fungovat nějak "lidsky" a kontrolovat jídlo. Není to taková legrace jak jsem si představovala , ale právě proto to musím vydržet, když vidím jaká je to šílená závislost a jak mé tělo reaguje pár hodin po vysazení nikotinu .Všichni co jsou zde a již nekouří jsou pro mě velkou motivací a povzbuzením, že v tom nejsem sama a že to půjde. ikdyž by se šikl někdo kdo jako já právě nyní podstoupí odvykační peklo prvních dní ....

Ivča

Krásný večer všem. Kačenko obdivuju tě za to cos dokázala a držím palce a věřím, že s tím zlozvykem sekneš. Myslím, že máš dostatečně pevnou vůli na to aby sis ohlídala kila. Je to hodně o pohybu. Já když jsem přestávala kouřit, tak jsem vlastně díky přstěhování přestala i sportovat, tak kila letěly při odvykání rychle nahoru. Teď se snažím po dvou letech nekouření shazovat, ale jde to ztuha. Spíš se snažím si těch 10 kilo udržet, aby už to nešlo dál. Zdravím i všechny ostatní aužijte si víkend. Počasí je strašný ani jsem dnes nevytáhla paty. Léčila jsem se po včerejším flámu. Jako vždy mě bylo blbě. Patří fmě to.. Opatrujte se a nekuřte. Fakt to jde a s champixem je odvykání celkem hračka. Ty sny jsou brutální, ale dá se to vydržet. Bez champiku by to asi bylo daleko horší a hlavně bych bez nějnikdy nepřestala a byla bych otrok té drogy celý život. Omlouvám se za překlepy, na obrazovce téměř nic nevidím.

Konča

Dobré ráno. Zdravím Monu a přeji pěknou dovolenou:-) To je dost, že jsi se kočko ozvala. Eviku tobě samozřejmě moc držím pěsti ať ty začátky zvládneš jakž takž bez velkých problémů. Já jsem si našlápla do 18 měsíce bez cigár a je mi, až na ta kila co se na mne nalepila, suprově :-)

Denis

Dobrý večer, tak včera jsem absolovoval po 23 letech první hospodu bez cigarety. Pro mě neuvěřitelný pocit dílčího vítězství. Nad očekávání to proběhlo hladce, i když jsem měl kolem sebe 4 huliče. Po několika pivech menší krize, ale jinak pohoda. Pálily mě hrozně oči a dost mi to smrdělo, takže snad je to všechno na dobré cestě.

irena

Já tě Moni taky moc zdravím ,přeju krásnou dovoleno a krásné Thajské vánoce . Užij si to a naber síly ,ať s náma zase po novém roce začneš. Miloš to říkäl dobře , máš absence.

Skoky

Zatim jedu 10. den bez cigaret a jsem v pohode. Snazim se zatim vyhybat alkohlu resp. predevsim pivu (zrovna pivo u mne vyvolava chut na cigaretu porad, sice malou ale ano). Vino muzu normalne pit , to mi nevadi. Kave se nevyhybam, naopak mi velmi chutna a vypiju klidne 4-5 za den a uzivam si je jeste vice nez z cigaretou. Ale zakladem je ze beru Champix. Kdyz mam krizi obcas dam si misto jedne tabletky rano trebas 2 tabletky uz dopoledne a to se mi osvedcilo (jeden den jsem takhle prekonal silnou krizi). A;le uz jsem si pak nedal vecer.

Kačenka

Tak dnes 4 denbez cigarety a zatím s chtěmi ani rituýály nemusím bojovat. Krize za celé 4 dny jen jednou a to když se manžel zapoměl v hospodě a jak jsem mu volala a slyšela jak je " upravený" tak do mě vjel vztek a měla jsem co dělat abych si jednu nezapálila ...ale rozchodila jsem to a dobrý. Jinak abstinenční příznaky fyzického rázu, - ospalost, bolest hlavy , smutek. Včera jsem od ráma zvracela, nemohla jsem vstát ani z postele, navíc mě všechno rozbrečelo - i večerníček. Dneska už mi je o 100% líp a na cigarety vůbec nemyslím, když mě to popadne jdu si prohlédnou na doporučení Denise kurakovaplice.cz a mám po " roupech" . Zatím jsem teda velice překvapená , že nemusím čelit tomu " bažení" a chuti a pokušení - ale jestli to nebude tím , že mi je tak blbě . A už se dokonce těším i na ty roztodivné sny, chodím dříve spát a bez televize a uplně se těším co mě ve snu čeká ...pamatuju si tak 2-3 , ale většinou jen ty co se mi zdají nad ránem těsně po probuzení - nechci vidět co se mi v té hlavě děje když fakt tvrdě spím. Jestli to nebude tím dopaminem co se uvolňuje ....že člověk má takovou bujnou fantazii a snění. Nekouření zdar !!!

Konča

Kačenko a Skoky držíte se skvěle. Držím pěsti. Jste šikulky :-)

Denis

Kačenko držím palce, ty stavy k tomu asi patří, ale to víš nejlíp sama, když už si jednou přestala.Zajímalo by mě, jestli bylo horší začít shazovat 125 kg nebo ty začátky nekouření. Ty sny jsou bomba, u mě žádná brutalita, ale obrovský kraviny ( známý lídi v neskutečných situacích) se vyskytovaly cca první měsíc potom to téměř odezní. V práci mám neustále na stole sklenici vody a po ruce mísu s jablky, když to v hlavě zabrnká na zbytky nikotinu, ale je to čím dál méně. Mám cca 2 roky počínající problémy s alerg. astmatem. Nemusím dlouze vyprávět, že se to obrovsky zlepšuje.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce

Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

2024_Magniflex_OrdinaceCZ_voucher_300x300_sleva.jpg

Mohlo by vás zajímat

Vtáčení špiček a šmajdání. Kdy a jak ho řešit?

Co znamená, když děti při chůzi vtáčejí špičky dovnitř? Obvykle jde o špatné nastavení držení těla, které může vést až ke vzniku skoliózy nebo špatnému tvaru kyčelních kloubů. V dětském věku lze tuto „vadu“ pohybem a správným cvičením odstranit. Později už hrozí velké riziko celoživotních zdravotních problémů.

Alergie na jarní pyly

Je tu jaro. Sluníčko svítí, ptáci zpívají, stromy a keře kvetou. Pro ty, kteří trpí alergií na jarní pyly pak jaro znamená rýmu, oteklé oči, kýchání a pocity svědění a pálení v nose i v krku.

Suchý kašel a rýma v těhotenství

Dobrý den. Přítelkyni trápí suchý kašel a rýma, s tím bychom si poradili. Ale je v 6 měsíci těhotenství a nevíme, co můžeme použít a čemu se určitě vyhnout. Zatím jsme to řešili pouze čaji a mořskou vodou do nosu.

Zalepené oči po ránu

Dobrý den. Když ráno vstávám tak si musím otevřít oči ručně jak je mám zalepené, často pořád slzím. Děkuji za odpověď

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce