Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Michal
13x

Ahoj, dneska jsem si prinesl z lekarny tento lek, taky by me zajimaly nejake zkusenosti. Diky

Bara
6x

Zdravim, máte někdo zkušenosti s champixem po požití většího množství alkoholu.

Míla
5x

V pohodě, 3x vyzkoušeno a nic se nestalo, chmx navíc jsem nebrala

Jirka

po požití alkoholu se nic nestane mám to vyzkoušene

eL
1x

Já ho beru asi pátý den, a po větším pití je mi špatně, ale jinak se nic neděje. V minulosti jsem brala champix a po cca měsíci mi bylo špatně jakoby na zvracení i když jsem nic nepila a pak jsem ho musela vysadit.

Péťa
10x

Ahoj, už čtu Vaše příspěvky skoro půl roku a dneska jsem se díky vám rohodla a už mám 1. tabletku v sobě. Tak jsem na to teda ,,fakt,, zvědavá. Kouřím cca 8 let, krabičku denně. Uvidíme co to se mnou udělá, budu Vás informovat. třeba je tady taky někdo kdo stále váhá. Mám nemám!!!! tak zatím.Péťa

zdenka
5x

Péto chci tě jako nováčka pozdravit a neváhej a jdi do toho, protože je to to nejlepší co pro sebe děláme, vlastní dost bohužel smutná zkušenost, víš co bude parády za ušetřené penízky, já na to mám takovou velkou číši, pane jak to tam přibívá!!! jinak všechny zdravím a nekuřte, stojí to za to. ahoj

Pé´ta
4x

Díky moc za podporu! No jsem na sebe zvědavá. Ale když to stálo takový peníze, a hlavně to co tady čtu, tak to musím dát :)...Už se těším na zítřek na druhou tabletku!Tak zítra ahojjj

anežob
12x

Vydržte všichni,já kouřila 35 let a od 3.srpna bez jediné cigarety,je to paráda.Nejhorší je když člověk zjistí,jak strašně smrděl,jak s tím otravoval celé okolí.Jsem ráda ,že to zkusili po mě dašlí silní kuřáci a jsou taky spokojení.Těch pár kilo shodíme,já přibrala 5 kiloa vůbec mi to nevadí.Přeji všem hodně sil.Ahoj

Mika
2x

já nekouřím devátý den a už vím, jak šíleně jsem páchla......... chci to vydržet - poradíte nějakej trik?

kolemjdoucí
1x

nechápu jak to muže někomu smrdět mě to voní čímdál víc, a čímdalvíc mě lítá huba

Petr
6x

Ahoj, kouřil jsem od svých 15 let, takže celkem 22 roků. Začal jsem brát Champix v září 2008. Bral jsem ho 3 měsíce. Do dnes nekouřím. Fakt doporučuju. Petr - Praha 10

Běla
1x

a kde jsi ho v r. 2008 sehnal, kdž je na trhu od letoška ?

Roman
1x

Nevím jak to myslíš ale já ho kupoval v lékárně od srpna 2007. Od té doby už nekouřím.

Martina
1x

Champix určitě není u nás od letoška. Brala jsem ho v 6/2010 a teď ho mám bohužel znovu....

marrkula
3x

Není na trhu od r.2012 - já to zkoušela v roce 2010 a na základě doporučení od přátel, který díky Champixu nekouřili již 2 roky, takže v prodeji je rozhodně déle. Mě se nezadařilo. Na začátku bomba , ale po 3 měsících nekouření mi přišla kolegyně do práce a začalo to-dej mi čouda, pak půlčíčkem a dnes po roce a pů se snažím znova odvykat. Základ je opravdu si po tom, co přestane chuť na cigaretu si ten hnus nedat do pusy, jinak v tom jedete znova. Stejně jako alkoholici můžou přepít Antabus, tak kuřáci překouřit Champix.

Monika
1x

Prosím zvládnul si sám nebo si někam docházel? Musím také přestat a potřebuji pomoci. Děkuji

Monika
9x

Ahoj všem, náhodou jsem vlezla na tyto stránky a koukám kolik lidí přestává s pomocí Champixu...tak teda: i já jsem přestala a už skoro 11 měsíců nekouřím...a to jsem udělala 40ks denně a při pivku i 60ks.Musím říct, že už jsem několikrát přestávala se žvýkačkama,náplasti,atd. a nic.Fakt jediné co mi pomohlo,je ten Champix.Kouřila jsem 20let a je mi líp.Brala jsem ho 3,5 měsíce a přestala po 14 dnech užívání...netlačila jsem na pilu :-).Krize přišla 3-5 měsíc nekouření,jo a bylo mi blbě,když jsem ho vzala nalačno.Takže držím všem pěstičky a opravdu to berte minimálně 3 měsíce.....i když je to drahé,tak se to vyplatí pa.

ládík
3x

tak tě vítáme Moniko. zase jeden dobrý příklad pro nás všechny, že to jde. chtěl jsem se jen zeptat, jestli již máš problémy úplně pryč. pro mě je sice ještě 11měsíců šíleně daleko, ale mohl by to být již dohlédnutelný cíl (jedu pátý měsíc a mám ještě dost krizí nebo spíše soustavnějších žádostivostí). toto by se mě zamlouvalo, je to nadějnější než dříve uváděné termíny s problémy ještě po dvou letech i více. dneska ráno jsem psal o tom, že předpokládám klid a asi jsem to zakřikl. nějak se mě zasekla jedna zakázka, přestala mě bavit a již skoro dvě hodiny bojuji se loudivými myšlenkami.

VĚRA
3x

AHOJKY CHTĚLA JSEM SE JEN ZEPTAT ,CHCI PŘESTAT KOUŘIT ALE SAMA TO NEZVLÁDNU JSEM ZÁVISLÁK A TAK JSEM SE CHTĚLA ZEPTAT JESTLI PO TĚCH PRÁŠKÁCH OPRAVDU NEMÁŠ CHUT SI ZAPÁLIT.DÍKY ZA KLADNOU ODPOVĚD A GRATULUJI K TOMU ŽE DRŽÍŠ AHOJKY VĚRA

Tom
3x

Ahoj. On zase tak nový není:). Měl jsem ho a pomohl mi. KOuřil jsem od 17 let. Ve 30 jsem se rozhodl přestat. Super 3 roky jsem nekouřil......ted je mi 34 a já starej blbec jsem po 3 letech zase začal:(

jméno a příjmení
3x

Ahoj vsem.....byla jsem silna kuracka az dve krabicky dene a diky tomu to leku uz tri ctvrte roku nekourim.....a nejen ja ale tak i moje mama a deda!!!!!

marketa

zdravim...muzu jen doporucit...sice nejsem extra velky kurak ale hned pri prvnim (startovacim )balicku jsem skoro prestala kourit...u me je problem ta vysoka cena...coz mi nejde do hlavy kazdy rika jak je kioureni skodlivy a kdyz nekdo chce prestat tak je to tak drahy..jinak doporucuji

Standa

Jestliže tvrdíš, jak velký kuřák jsi, tak si spočítej, kolik prokouříš. A uvidíš, kolik i s Champixem ušetříš

Max
3x

To je tak. Politici nás budou stále přesvědčovat, jak je kouření nezdravé, ale jsou velice rádi, že hulíme. Protože rozdíl mezi výrobní a prodejní cenou kasíruje stát ve formě spotřební daně. Pak nás taky přesvědčují, jak neskutečně vysoké jsou náklady na léčbu kuřáků, ale když někdo prokáže vůli nekouřit (a tím tedy státu šetřit ty vysoké budoucí náklady), tak na to pojišťovna ani nepřispěje. Když přestanete kouřit, připravíte tím stát o peníze. Politici nebudou rádi, tak vám třeba zvednou DPH nebo zdraží naftu. Ale, aby to bylo k tématu - pár dní nekouřím a zatím dobrý. Občas si vzpomenu, taky se mi už dvakrát o cigaretě zdálo, ale jinak dobrý. Podařilo se mi druhý balení koupit na inzerát, takže je to fin. únosnější... Tak hodně štěstí a pevnou vůli.

jitka
6x

Tak jo normálně takhle nikam nepíšu,ale dnes mi to asi nedá. Začala jsem champix brát před 14 dny,ted už týden nekouřím,to je v pohodě,chut na cigaretu nemám,dokonce mi to i smrdí,ale jinak mám asi depku jako blázen,dost mi vadí že jedinej kdo mě pochvílí je doktorka na plicním,doma žádná zvláštní podpora,třeba si to moc beru,ale nevim, nálada teda nic moc

josé

vydrž, podpora se dostaví časem až se Tví blízcí přesvědčí, že to funguje. Já vyhulila krabičku denně s přehledem a teď jsem čistá - právě díky champixu 8 měsíců :) tak se drž a uvidíš jak je to fajn

jméno a příjmení

zpráva

Frantisek
1x

Taky dnes začínám,tak jsem zvědav

Iris

Já začínám zítra,přestat chci - jen už teď dopředu přemýšlím,jak bude ráno vypadat kafíčko na balkoně anebo večerní posezení.Kolem kouří úplně všichni .Tak mi držte palce

Frantisek

Taky dnes začínám,tak jsem zvědav

xy

Brala som ho a prestala som fajcit, ale po 7 mesiacoch som v tom znovu

Hana
2x

Ahoj, po Champixu jsem přestala cca po měsíci kouřit. Potřebovala jsem ale skoro 3 balení. 22.4.2013 to bude rok, to byl můj den D. Od té doby jsem vzala do pusy cigaretu pouze jednou a bylo mě hrozně špatně, takže už NIKDY. I když chuť na cigaretu občas mám, už po ní nesáhnu. Takže podle mého je to účinný lék, i když je to boj. Přeju hodně úspěchů s Champixem. Pití alkoholu bych doporučovala až po nějakém čase. Občas mi pomohl chuť na cigáro zahnat.

kačka

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

menmo

ahojte,je u Vas v Cechach bez predpisu?Lebo na Sk je vsetko na p...

Véna

Ahoj. Champix jsem brala. Je to léčba typu Vyhánění čerta ďáblem. Vůbec nedoporučuji, ale to po pár nocí pochopíte.Lepší je přesvědčení že opravdu nechcete kouřit a náplasti, pak to není tak těžké. V

Petr

Zasadni vec je pochopit, ze cigarety prostě nepotřebujete. Je to jen ztrata penez. Investovanych do likvidace zdravi. Cigarety vam vubec nic nedavajj, jen vytvari abstinencnj priznaky nikotinu a vy si stale dokola proto zapalujete dalsi cigaretu. Kdyz tohle pochopite, nebudete potrebovat Champix, ktery vám stejne nepomuze, pokud nepochopite, ze si dobrovolne likvidujete zdravi a namlouvate si , ze vam to chutna, pomaha proti stresu ci nervozite kterou vam vsak cigarety vytvari.

vojta
1x

Opravdu funguje. Vubec sem nemel potrebu po nikotinu i když byl vedle mě kuřák s cigaretou.

Vlasta

Je to perfektní.Stačilo mi ho brát jen 2 měsíce.A už nekouřím 11let.Po týdnu užívání se mi zhusila cigareta, že jsem si od té době nezapália, když si vzpomenu, že bych si potahla z cigarety,tak ještě teď se mi zvedne žaludek.Vřele doporučuji.

Renata
1x

Užívám Champix 10.den,nemám chuť na cigaretu a to jsem kouřila 15-20 /den. Cítím se dobře a chci vydržet nejdříve s pomocí Chamixu - asi 3 měsíce a NECHCI UŽ NIKDY KOUŘIT!

martin
2x

Renato, když jste začala užívat champix, kouřila jste ještě nebo od prvního dne užívání už nic ? Já jsem si ho koupil dnes, 8.6. A večer si chci vzít první tabletu, kořím asi 30 denně. Děkuji za odpověd. Zdraví Vás Martin.

Zdenka
1x

napište pokud to bude možné jaké máte nové zkušenosti s lékem Champix. MOC DĚKUJI

HaM
2x

Ahoj Zdeni, já začínám už podruhé s Champixem . Tentokrát je to lepší , než minule. Pomáhají mi příspěvky na diskuzi a snažím se vyvarovat chyb. Nespavost jsem vyřešila, tím ,že druhou tabletku beru už tak vkolem 17 hod. Měla jsem dost zažívací potíže a tak beru odpoledne jen 0,5mg a také beru vlákninu a Hylac.Mají ho v lékárně a radil to tu už někdo. Když jsem měla chutˇna cigaretu, nesnažila jsem se toho vyděsit, ale v myšlenkách jsem prožila i tu radost z prvního nadechnutí, ale i to jaké jsem měla z toho špatné pocity . Nebo , když jsem si vzpomněla na ní, tak jsem si řekla, tak při tom jsi kouřila a teď je to bez ní lepší. Nehorší je tak ten první den bez cigarety a pak už to je jen lepší. Poprvé jsem asi až tak moc nechtěla přestat , začala jsem po jedné zase kouřit a pak už to zas jelo. Teď už 3 týdny nekouřím a čekám , jak se to dál vyvine. Tak vydrž a piš

Jirka
1x

Zdravím nekuřáky, Champ. beru konec druhého balení a přestal jsem kouřit zcela po třetí tabletě, mám koupeno troje balení a věřím že to vyjde. Kouřil jsem 30 - 40 denně asi 18let.

Martina

Dobrý den, pokud jsi přestal už po třetí tabletě tak bys to určitě zvládl i bez Champixu, je to až neuvěřitelné. Martina

Cig
1x

No, nechci mudrovat, ale myslím, že se pleteš. Champix je totiž opravdu malý zázrak a co je bez něj nemožné ,s ním je opravdu hračka. Bez "CH" jsem měl abstinenční příznaky jako regulérní narkoman. Po půldni bez cigarety jsem měl pocit, že mne někdo kuchá tupým nástrojem, návaly, třasy, ledový pot, nervozita až agrese. S "CH" takřka stoprocentně bez příznaků, krom toho, že nevíš co s rukama, ale to je vše.

Karel
1x

Zdravím z Jihlavy všechny nekouřící i ty chystající se. Souhlasím s Lubicou, že CHx má v odvykání velmi silnou a dobrou pozici, ale není samospasitelný. Kdyby byl takový, jak píšeš, byla by úspěšnost odvykání s ním 100%, ale ona je bohužel "jen" krásných 44%, což žádný jiný způsob ani metoda nedosahuje ani z jedné třetiny. Cigu, není třeba odvykajícím mazat med kolem úst, že stačí polykat CHx a cigareta zmizí z jejich života. Naopak je třeba jim říkat, ANO, CHx bude z 50% váš velký pomocník, ALE, těch zbývajících 50% je na vás. Nebudete mít s CHx takové abstinenční příznaky jako bez něho a když, tak budou slabé a krátké jen první 2-3 dny od dne D, bez CHx by to bylo 2-3 týdny sebetrýzně. To je důvod, proč je CHx úspěšný. Ty 2-3 dny "přežije" většina odvykajících s CHx. A o tom CHx je ! Přeji všem hodně zdaru v nekouření a odvykání. Držím Vám pěsti a přeji hodně štěstí. ___Lubko, měla jsi pravdu, je tu internetový kroužek a tak se za Vámi budu moci občas podívat. Mějte se krásně.

Péťa
3x

Můžu se zeptat,když jsi začínal,1.tableta, kouřil jsi ještě?protože já dneska začala a mám pořád chuť.Takže pořád kouřím........teda,mám strach,že to nevyjde:(...nebo jste kouřili taky?

LuciaS

uz tyzden beriem champix a zatial nic, chuti mi velmi cigareta dokonca este viac nez predtym , budem brat dalej a uvidim ci sa to zmeni..

Miš
1x

Ahoj Odvykači, předem moc děkuji za jakoukoli diskuzi. Chci se do toho také pustit....a přiznám se, že mám strach. Kouřím téměř 30 let tak krabičku denně a fakt si život bez cigaret nedokáži představit. Obávám se,že bez léků bych to nezvládla, tak prosím o vaše komentáře. Slyšela jsem o vedlejších účincích Champixu- velké deprese, aj. , dále si neumím představit, že po léku skutečně nebudu mít chuť si zapálit a co sociální návyk- situace , ranní rituál, atd? Dík za reakci.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce