Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
mia

milí lidi, co bojujete, všechny Vás moc zdravím, hlásím se po nějakém čase, v pondělí to bude měsíc co nekouřím, přičemž už celý týden jsem bez champixu, je to fakt super věc, sice jsem moc nezvládala ty špatné smutné dny, ale po vysazení se to spravilo, nevím jestli to bylo champixem, nebo tím, že jsem přestávala kouřit :-))) ale zvládám, myšlenky jsou, ale po tolika dnech už nesmím začít, nesmím! jak všichni přibíráte, tak to je prý normální, spraví se to po čase až začne organizmus fungovat bez pohonu nikotinem - urychlovač peristaltiky... pokud nejdete do extrémnu blízko obezitě tak nějakých 2 - 3 kilča přežijete...moc Vás všechny zdravím a držím nám palce.. pá lidičky mia

Míla

Nazdárek, tak dneska začínm 4. den bez cigára a martina má pravdu, nejhorší bude ten první týden, prakticky na nic jiného nemyslím než nato, že nekouřím, ujišťuju se v tom, že fakt nechci a včera večer jsem si i uronila slzu, že jsem jako chudák.Ale vydržela jsem to bez větších nervů. Paty, nebuď na sebe drsná, klidně si na začátku léčby zakuř, nech tomu volný průběh, ono to fakt přijde samo. Já jsem si 8. den užívání podle rady Martiny zapálila ráno u kafe a pak jsem celý den nekouřila, myslela si, že už můj den D přišel a prd, večer to na mě přišlo a dala jsem si znovu.Mávla jsem nad sebou rukou, že jsem nemožná, nechala to být a ráno jsem chtěla udělat stejný rituál a už k tomu nedošlo. Každý to máme jinak, jen ta závislost je u všech stejná. Proto pište, pište, všem to moc pomáhá. A stejně jsme stateční pa pa všem

Jiřina

Chci vás jenom povzbudit, jde to, nekouřím už devatý týden, přestala jsem o den později než Martina. Champixu jsem vybrala dvě balení, ale bylo mně fakt blbě, nevím jestli z toho léku nebo z jiného důvodu, ale kouřit jsem nezačala. Ještě pořád mívám krize, kdy mně je slabo, klepou se mně nohy, jsem unavená, ale vzhledem k třicetileté kariéře kuřáka, nemůžu čekat snadné odvykání. Tak se utěšuju, že ještě měsíc a měla bych být z nejhoršího venku. Všem nám držím palce, protože si to zasloužíme. Jen my víme, jakou statečnost a odhodlání zmobilizovat. Tak pište, jak se vám daří, všem nám to pomáhá.

Martina

Ahoj Jiřko, jsem moc ráda, že se zase hlásíš, jak to uteklo a máme za sebou devět týdnů, já vím, že nebyly lehký, ale snad to zvládneme dál, já jsem minulý týdem absolvovala svatbu a dost jsem se toho bála, ten den jsem ani nebrala champix kvůli alkoholu, a vůbec jsem nezaregistrovala nějakou změnu, prosím tě napiš mi, jak dlouho si champix brala a jak si ho vysazovala, jestli se ti zvýšila chuť na cigáro, já mám tablety ještě na tři týdny a pak bych to chtěla zkusit vysadit, mám trochu strach protože teď mám champix jako berličku, a pak už to bude jenom na mně. Ale jinak jsme holky šikovný, zdravím Martina

Patricie

AHoj Martino, moc gratuluju k nekouření, obdivuji Tě (jako všechny tady) a tiše závidím Tvou vůli. Potěšila jsi mne, že váhu lze ukočírovat ... Dnes jsem si vzala druhý prášek - samozřejmě mi TO stále chutná :-/, ale doufám, že za pár dní bude vše jinak. Myslela jsem si, že Zyban je i na "dobrou náladu", ale když se Ti lépe osvědčil Champix, nebudu zbytečně experimentovat. Ostatně, stejně je začátek úspěchu v hlavě a ne v prášku. Musím se zbavit pocitu, že o něco přicházím, že se "ochuzuji" o něco příjemného .... :-) Držím palce, Patricie

Patricie
1x

Ahoj Mílo, velká gratulace, určitě máš radost. Musela jsem se pousmát nad Tvým pocitem "ujišťuju se v tom, že fakt nechci a včera večer jsem si i uronila slzu, že jsem jako chudák" - cítím se podobně, jen s tím rozdílem, že já kouřím. Možná by bylo řešení cigarety u sebe nemít vůbec, ale to mě děsí. Když mám doma čokoládu, tak ji jíst nemusím, ale ve chvíli, kdy není, dostanu na ni příšernou chuť. Jsem zvědavá, kdy se i já zbavím "potěšujícího sebezničujícího ranního rituálu s kávičkou". DRŽ SE!!! Jdete mi všechny příkladem, že to jde. Díky, Patricie

Andrea

Ahoj Mílo, dnes mám taky 4den bez. Mám ty samé pocity jako ty-jsem chudák, všichni můžou jen já ne, závidím těm co si klidně kouří a nedají. Ale když si vzpomenu, jak jsem si slibovala, že to vydržím, jak jsem záviděla všem, co nekouřili a já si odbíhala potají zapálit, styděla jsem se a proto jsem skončila u Champixu. Kouřila jsen 30let asi 20denně a toto je můj 2pokus běhěm 3 let.Doufám, že poslední. A

Martina

Ahoj Andreo, přečetla jsem si, že si byla úplně stejný kuřák jako já a moc ti držím palce, abys vydržela, zkus si to ve společnosti kuřáků otočit a řekni si , chudáci kuřáci oni musí a já už ne, vůbec jim to nezáviď a buď ráda sama za sebe, já jsem ty první dny měla sny kdy se mi zdálo, že kouřím a byla jsem z toho tak naštvaná a tak šťastná když jsem se vzbudila, teď už se mi o tom nezdá, ale občas mám pocit, že mi něco chybí, ale brzo to přejde.Držím palce a piš. Martina

Míla

Paty, klídek, to přijde samo.dám příklad. Asi 3 den užívání jsme šli na houby. měla jsem ještě cigarety.Umíš si představit, že bys šla do lesa, nevěděla na jak dlouho a kam a šla bez cigasret? Já tedy ještě před 14 dny ne.VŽDYCKY jsem je musela mít s sebou, kdybych se třeba zdržela. A představ si, že já ten 3 den ty cigára nechala doma. A místo abych si užívala hub tak jsem celou dobu žasla sama nad sebou, že jsem ve své dospělosti prvně v lese bez cigaret ze své vůle a že mi vlastně nechybí. Drž se, měj se a dej vědět

Míla

Ahoj, tak to jsem ráda, že je na tom někdo stejně jako já. Myslím úplně. Taky se pořád hecuju a chválím sama sebe a musím říct, že dneska zase takový chudák nejsem, řekla bych, že mě každý překonaný den ujišťuje v tom, že to půjde. A pořád si připomínám asi 4 scénky ze života, kdy jsem se chovala jako narkoman a udělala cokoli, jen abych si mohla zapálit. To už fakt nechci. Tak se drž a napiš, je to moc fajn.

Míla

Díky za povzbuzování, jste holky šikovný a moc nám "mladším nekuřákům" pomáháte. Chci se zeptat, proč jsi vysadila champix na svatbu kvůli alkoholu? jestli se při tom nesmí pít tak mi to uniklo a měla jsem už 2x večer vínečko. A to i teď, když nekouřím a šlo to v pohodě. A ještě jednu úsměvnou připomínku, jak popisuješ ten sen, že kouříš a vzbudíš se šťastná, že to není pravda....jsi už fakt na jiným břehu a v pohodě, mě se zase zdálo, že jsem doma našla krabičku cigaret a ráno se šla podívat, jestli tam náhodou není. No nebyla a tak jsem teda šla dál po svém. měj se krásně a zase nám napiš pa

eva

Ahoj, už je to měsíc, co jsem si naposled zapálila. Champix jsem navíc před více než týdnem přestala brát a jde to i bez něj, možná je to chyba, ale nemyslím. Je mi líp, než když jsem ho brala, zmizelo to sucho v puse a nevolnost je taky pryč. Mám pocit, že pokud člověk vydrží několik týdnů nekouřit, má díky prvotní pomoci Champixu, který odstraní požitek z vykouřené cigarety, napůl vyhráno. Tak proč ho do sebe ládovat 3 měsíce? Pro ty z vás, co máte strach z přibírání na váze, přibrala jsem za ten měsíc 1 kg, což není tak hrozné. Pro Patricii: chuť na cigaretu přejde, já tomu taky nevěřila, ale přešla. Kouřila jsem 30 let a krabička denně byla minimum. A na Zyban zapomeň, je to původně psychiatrický lék, s daleko více vedlejšími účinky.

Jiřina

Martino, vysazení Champixu jsem vůbec nepocítila, možná spíš pozitivně, protože mně přestalo být špatně od žaludku. Neberu ho už téměř tři týdny . Chuť na cigaretu občas mám, ale nic nezvladatelného, spíš se mně někdy hodně stýská po těch relaxačních chvilkách s kafem a cigárem. V tu chvíli si rychle připomenu všechna pozitiva, co mii neškouření přineslo, a je to zas dobrý.

mia

Milá Jiřino, mám naprosto stejnou zkušenost jako ty, de to i bez prášků, ale nepopírám, že ty tři týdny na champixu byly naprosto nejdůležitější z celé odvykačky :-)))

Míla

Ahoj andreo, tak jak je? já dneska vůbec nebyla chudák ve své mysli, ale byla jsem chudák jako vy, protože mě bylo po raním léku blbě jako vám. měla jsem až do odpoledne žaludek, jako by mě kopl kůň. Tak už vím jak vám ostatním je. večer si prášek neberu, představa, že mě bude bolet i v noci je děsivá a zítra dám vědět, co to se mnou udělalo. Dnes jsem totiž v pohodě tak uvidíme jestli ráno bude chuť. Patricie a ty? Už aspoň kouříš míň? a vůbec, napište, je tu nějak smutno pa a držte se

Andrea

Ahoj Mílo, dnešek byl v pohodě. Já beru Champix po půlkách, jinak bych to nepřežila. Zatím to stačí. Taky mi bývalo hrozně špatně, ale asi bych si netroufla vysadit ho úplně. Po tom, co psala Zdenka si myslím, že ani po 3měsících nemáme vyhráno. Moje kolegyně v práci mi říká, že budu celý život nekouřící kuřák. Nikdy z tebe nebude nekuřák- a kouří a nechce přestat a kazí mi morálku. Mílo a všichni-držte se, já se taky snažím a někdy to je těžký. Andrea

Míla

Ahoj andreo, díky za odpověď a podávám hlášení. večer jsem prášek nevzala, ráno na lačno jsem polkla 1 tbl. Omeprazolu (dala mi ho doktorka na tu bolest žaludku) pak jsem posnídala a vzala champix a uvidím. V každém případě jsem vynechání večerní dávky na sobě nepocítila.Asi jde hlavně o hladinu té účinné látky v těle a ty taky vlastně bereš 1 mg denně ale rozdělený do dvou dávek. A k té tvojí kolegyni - jistě že vždycky budeme odnaučení kuřáci, pokud to dotáhneme do konce, ale nejsou jen takoví, co mají pořád chuť, jsou i takoví, co jim to zbytek života smrdí a kuřáky buzerují. my prostě chceme přestat no a kdo nechce, ať si hulí dál. Nedej se viklat, jde nám to a máme radost, že jo? Věřila bys před měsícem, že bys dokázala žít 6 dní bez cigára? Já teda ne.A že nám to hezky utíká, viď? Drž se a zase se ozvi pa a hezký den

jiřka

ahoj Mílo, beru Champix již 2. měsíc a nevolnost jsem pocitovala na začátku. Pak jsem se ale naučila snídat což jsem nikdy nedělala a po snídani si ho beru a pak si aspon na 20 min. ještě lehnu a je po nevolnosti, takže si vždycky trochu přivstanu a je mi pak fajn.

zdenka

ahoj všem! brala jsem 4 balení champixu a byla si jistá že už kouřit nebudu, ale pozor !!! Manželovi se zhoršila nemoc , že už je bohužel na morfiu, a já začala opět. Začalo to jednou v sobotu a dnes už je to více, zítra jdu k lékaři a budu dál brát champix a pokusím se to těžké období zvládnout bez cigaretry. Píši to vám všem, jako příklad toho, že opravdu i po 3 měsících nekouření s pomocí champixu si nesmím dát ani tu jedinou, asi jako alkoholik po léčbě ani kapku alkoholu. Držím vám všem palce v nekouření!!!!!!!!!!!!!!!! AHOJ

Aluška

Ahoj Zdeni, držím Ti moc palce, nevzdávej to. Sleduji Tvoje příspěvky od začátku Tvých pokusů i na stránkách dokuřte a moc Ti fandím. Na Tvůj popud jsem se dostala na stránky champixu a začala ho taky brát, tak teď mě v tom nemůžeš nechat samotnou.

zdenka

ahoj Alluš, díky za podporu, pokud čteš moje příspěvky tak víš že vidím důsledky kouření u manžela a věř je to jedno velké utrpení, ani to nebudu raději rozvádět, je to moc těžké pro celou rodinu ale hlavně pro muže. Když mě minulý týden řekli jeho stav a budoucnost, tak ta cigareta byla takovou berličkou, ale hodně špatnou, doufala jsem že to ukočíruji, ale jsem to nezvládla, dnes se opět vrátím k champixu, hodně mě pomohl nekouřit, tak věřím že to tak bude i nyní.Hlavně už si NEZAPÁLIT, ono to jde, už jsem 3 měsíce neměla ani jedinou. Je dobře že jsou stránky takového druhu, moc to pomáhá. Držte se a nekuřte. Je to moc těžké ale následky kouření jsou děsivé, bohužel. my kuřáci si myslíme že máme štěstí ,že mě to mine a pod. Je to velký klam.Ahoj všem a držte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Karin

Ahoj všem! Začala jsem brát druhé balení Champixu, týden jsem neměla ani jednu cigaretu, ale včera jsem měla nějaké neshody doma, jsem celkem emotivní typ, tak večer jsem si šla zapálit. Moc jsem sice nešlukovala (bála jsem se), ale teď mám strach jestli se to kouření nevrátí do "normálních" kolejí. No, asi nejsem moc normální. Samozřejmě chci pokračovat v nekouření dále a doufám, že se mi bude dařit trochu lépe, akorát nevím, jak mám vždycky rozchodit ty své emoce. Před tím jse si šla zapálit a byl klid. Jestli mi může někdo poradit, tak předem děkuji za pomoc. Taky jsem se chtěla zeptat po jak dlouhé době jste začali snižovat dávky Champixu a jak. Moc děkuji a držte se, hlavně Zdeni ty, jste všichni moc šikovní :-) Karin

karin

díky za podporu a nenech se vytočit blbostí , nestojí to ani za jednu cigaretu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Míla

Ahoj Karin, já s druhým balením začnu zítra a jsem místama tak trošku cholerik a to i když jsem normálně kouřila. Máme to naučený, že rozčilení řeší cigareta, ale teď už snad víme, že neřeší. já mám teď taky nervy doma, zlobí dospělý syn. A zrovna včera jsem na něj řvala, ale chuť jsem nedostala a i kdyby, tak prostě doma cigára nemám. Kde jsi vzala tu jednu cigaretu? A jak o tom přemýšlím, tak by možná bylo dobré něčím jí nahradit. třeba když se rozčílíš, uvař si kafe nebo meduňku nebo si dej štamprle, já nevím ale nahradit ten kouřící rituál za jiný. A neboj, pokud jsi pokrytá champixem, určitě se to nevrátí. Já už jednou nekouřila 3 měsíce, pak si dala jednu a pevně jsem se rozhodla, že je všechno ztracený a už se nesnažila a byla to chyba. Uvidíš že to zvládneš měj se a napiš

Karin

Ahoj Mílo, dík za podporu, moc děkuji i ostatním, protože mě tyto stránky hodně drží v tom odhodlání přestat. Jak ses ptala, kde jsem vzala to cigáro, tak manžel kouří, takže já je mám pořád pod nosem. Máš pravdu, že si ten rituál musím nahradit něnčím jiným. Určitě něco vymyslím. Měj se a děkuji, Karin.

Martina

Ahoj Karin, píšeš o svém selhání, ale to se může stát všem, vůbec už na to nemysli a pokračuj dál jakoby k tomu nedošlo, jen bych asi ještě neuvažovala o snižování dávky champixu, tam by pak mohl být třeba problém, já jsem ho začala snižovat asi po měsíci a zatím je to dobrý, zítra je to dva měsíce co nekouřím, ale champix chci brát minimálně těch 12týdnů, já se prostě bojím, abych zase nezačala hulit a začínat znova to už nikdy nechci, než jsem se odhodlala nekouřit vůbec i při champixu byla jsem dost na nervy.Moc ti držím palce a už se nenech vytočit, a pokud k tomu dojde tak zkus PAYPO není to sice cigáro, ale dá se to s ním zvládnout.Martina

Sarka

Ahoj.Ja beru champix od 12.9. kouřila jsem od 14 ,ted mě je 33 a denně jsem vysmahla 20 cigaret a když se někde popíjelo tak i 40.Nejvíc mě štalo že mě to nechutná ale stejně jsem si zapálila nebo jsem se nudila . Docela mě prekvapil už 4den mě prestala chutnat cigareta-tak nekouřím.Ze začátku to bylo divný ale už jsem si zvykla ale občas jsem dost vzteklá-dost rychle statuju.Pracuju na benzínce tak mě projde rukama dost krabiček s cigaretama a ani mě to neláká.Jsou v práci i dost stresový situace že se např.sekne počítač a než to naskočí a jde to tak jak má tak tam je hrozná fronta a lidi na mě řvou a řvou jak moc spěchaj i to jsem zvládla a poradím.Bud se napiju,dám si žvejku nebo nějakej bombon.Akdyž má stresy doma tak jdu ven nadejchat se čersvýho vzduchu dokud nevychladnu.Ja ti držím pěsti i vám všem kdo jste odhodily to cigáro!!!!!!

Tery

Ahoj všichni odnaučení kuřáci, asi tři týdny tady sleduji Vaše příspěvky a myslím, že hlavně díky jim jsem se odhodlala vyzkoušet champix taky. Na jaře jsem omezovala kouření s tím, že tak nějak přestanu, v létě se v rodině vyskytlo závažné onemocnění a bylo po předsevzetí, naopak, počet cigaret se neustále zvyšoval. V momentě, kdy se rozhodlo, že dojde k velmi náročné operaci, kde šance na přežití je cca 15 - 20% jsem uzavřela sama se sebou dohodu, že když to dobře dopadne, přestanu kouřit. S pomocí champixu to zvládám zatím jen 9 den, ale ta motivace je děsná. Operace sice dopadla tak, že pacient přežil, ale nikdo neví jak to bude dál. I když chuť mám, bojím se zapálit, aby se zdravotní stav nezvrtnul. Asi jsem dost pověrčivá, ale pokud zvládnu nekouřit bude hlavně asi díky té pověrčivosti. Jinak jsem kouřila cca 27 let krabku denně. Všem včetně sebe držím palce

Martina

Ahoj Zdeni, hluboce před tebou smekám a moc na tebe myslím, bohužel si dovedu představit jakou prognozu si se dozvěděla ohledně manželova zdraví, obdivuji jak se znova vrháš do léčby a jak si statečná, možná někdo řekne co ti zbývá, ale ty musíš bejt pro manžela velikánská opora, já bych to nekouření v takové situaci určitě nezvládla, moc ti fandím a drž se po všech stránkách, asi to nebude jednoduchý, ale ty jsi silná ženská. Určitě se zase ozvi, držím palce .Martina

Zdenka

Marti dík, ale mám děs aby mě nepotkalo co manžela, protože je to zlé, rakovina plic tě doslova udolá, ale bohužel musím s champixem, jinak by to u mne nešlo, a moje kamaradka, už spolu kamarádíme 30 let!!! se konečně rozhodla že do toho jde se mnou a také s pomocí champixu, ona vše doma se mnou prožívá a dost ji to zaskočilo, takže nyní na to budeme s vámi dvě.držím vám všem pěsti a všem i nám dvěma silnou vůli, PROSTĚ OPĚT JDU DO TOHO, nesmí ta potvora malá, páchnoucí a dost drahá být silnější než my!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Patricie

Ahoj, stále čtu vaše příspěvky a vidím, že jste všechny více méně úspěšné. Gratuluju a obdivuju. I ty, co "selhaly", ale pokračují ... Já beru Champix 4. den a nepozoruji žádnou změnu v chuti na cigaretu :-/ Dnes bych si měla vzít i večerní prášek, ale nevím, jestli opravdu večer před spaním nebo stačí odpoledne ...., nerada bych trpěla nespavostí. Je mi divné, že mne chuť na cig. neopouští. Fakt chutná pořád stejně /dobře?. Ach jo.

Sarka

Ahoj.Ja jsem nemohla spat když jsem si brala prašek večer,nejlepší bylo tak mezi 17-18hod.ted mam druhý balení a beru jen jeden a to dopoledne po druhým prášku mě bylo dost blbě a stačíto,nemám chut.ještě máš nějaký den než se to chytne.Ty to zvládneš nejsi sama je nás víc kdo bojuje s cígem.

Míša

ahoj všem...jsem ráda za tyto příspěvky .Někdo tu radil při nevolnosti brát jen půlku. Tak beru jen půl 2mg tablety a na chut (resp. na nechut na cigáro) to stačí a opravdu nevolnost mám již málokdy.Navíc mi jedno balení vystačí na dvojnásobnou dobu. Stále se sem vracím a čtu, jak to kdo zvládáte a raduju se s vámi.Ještě zkusím brat večerní dávku dřív beru to nevím proč před spaním a dnes koukám,že možná nespím proto.Hmm... zase sem napíšu pro ostatní zda to u mě funguje.Nekouřím měsíc a 2dny!!!!po 20 letech/20 i více cig.

Patricie

Ahoj Šárko, moc děkuju za radu. Dnes jsem si tedy druhý ještě nevzala, ale zítra na to najedu a třeba mi pak bude také stačit jen 1mg denně. Taky doufám, že se to chytne a budu se tady moci pochlubit, že nemám chuť. Díky, Patricie :-)

Sarka

Ahoj.chci se jen zeptat jak ti chutnaj cigarka?Je už u tebe nějaká změna?Zatím ber prašky aspon to první balení podle návodu a pak uvidíš jak ti to naše zobání bude chutnat.držím ti pěsti aby ti prestaly chutnat ty hřebíky do rakve!!!

Alena

Martino psala jsi, že jsi před svatbou nevzala champix kvůli alkoholu, mě čeká oslava narozenin mezi samými kuřáky a pít budu jistě taky, proč mám vynechat dávku? Spíš bych si radši vzala jeden navíc, aby mě to nelákalo. nekouřím 10 dní a chutě za běžných situacíé nemám. Díky za radu

Franta

Navíc si nic neber, stačí obvyklá dávka a zvládneš to. Funguje to i když jseš pod vlivem, mám to vyzkoušené.

Martina

Ahoj Aleno, vysadila jsem chamoix jenom proto, že kombinace jakéhokoli léku s alkoholem není příliš dobrá, a nechtěla jsem si zkazit ten den, já jsem na nevolnosti dost vnímavá. Jinak tu čtu, že to někteří mají vyzkoušený, že reakce není žádná, to jsem já nevěděla, ale účinek champixu byl stejný, asi je vytvořená určitá hladina v krvi a jeden den bez prášku to nezmění. Užij si hezky tu pařbu jako nekuřák, věř tomu, že se budeš cítit fajn a budeš na sebe pyšná, a ostatní ti budou závidět i když to neřeknou, mám to vyzkoušený, drž se. Martina

Aluska

Ahoj všichni, podle mé zkušenosti se champix s alkoholem docela dobře snesl. Piju jenom příležitostně a těch příležitostí není moc, ale zkusila jsem to i se champixem a naopak mi ráno bylo podstatně líp, než když jsem kouřila.Žádnou polepšovnu v puse, žádný kašel a žádná bolest hlavy.

Míla

Ahoj Andreo, tak máme týden za sebou, docela dobrý,ne? Jak jsem slíbila, podávám hlášení. Ráno na lačno vezmu Omeprazol a při snídani 1 mg champix. Blbě mi není, večerní dávku neberu a chutě nejsou výraznější než předtím. Asi je to doporučené dávkování přehnané, podle toho co čtu, většina lidí si dávku upravuje. teď nezbývá než se těšit, až myšlenka na cígo úplně vymizí. Tak dej vědět jak se ti vede

Andrea

Cauky, já jsem vcelku v pohodě. Už mi ani neva, že kolegyně vedle kouří. ze začátku jsem měla cukání jít si jednu vyptat, ale už je to lepší. Myslím, že teď už budu víc bojovat s váhou než cigaretami. Zatím 2kg navíc a to se snažím omezovat. Cpu se salátem, ovocem, kefírem a jde to pořád nahoru. A co ty? nepřibíráš? A co žaludek,dobrý? Dej vědet a jinak i všechny zdravím a přeji hezký nekuřácký den!!!!

Míla

ahoj Andreo,já tedz předevčírem měla krizi. Ale ne kvůli kouření, ale kvůli vyprazdňování, prostě už asi 10. den nefungovalo. bylo to nechuitný, hrálo mi to to na nervy, ale pak mi moje doktorka napsala lék a šlo to.......já byla ta šťasná................myslím že mě chápeš............. a stejně .........jsme dobré že bojujeme tak dlouho...............ja se každý den ujišťuji že to snad půjsde .........snad............

Míla

Ahoj, nepřibírám, jen jsem vyla totálně zabetonovaná ale už je to v pohodě a neordinovala jsem si 3x týdně spinning a snažím se taky míň jíst takže se držím. Každý den je to lepší a lepší, mám z toho velkou radost a krize moc nemám a žaludek cítím jako na začátku, žádné velké bolesti. O weekendu pracuju tak se ozvu v nedli a budu nás chválit, jak se držíme. Ahoj všema a bu´dte stateční

Zdéňa

Ahojky všici. Tak já se stále také držím. Mám chvilky kdy mám chuť, ale docela se to s Champixem dá zvládnout, někdy zas mám chvilky, kdy při pomyšlení na cigaretu je mi na zvracení. Danielo, jak jseš na tom? Z

Karin

Ahoj všem, děkuji Míle , Martině i Šárce za podporu. Pokračuji v nekouření dále, dělám tedy jako by se nic nestalo a pro případ, že se vzteknu, jsem si koupila uklidňující pěnu do koupele. Co se týká toho snížení dávek, zatím to nemám v úmyslu, já jen dopředu kvůli rozpočtu. Jinak jsem odhodlaná brát champix půl roku, když bude třeba i rok, jenom ať znovu nezačnu. Nevím, jak vy ostatní, ale já mám zatím na cigáro chuť. Tedy ne pořád, ale občas se mi zasteskne, ale pak si řeknu, že je to hnusné a hned mě to přejde. Dokonce se mi dvakrát zdálo ve snu, že kouřím a strašně jsem se na sebe zlobila (v tom snu), že já nekouřím, tak proč teď kouřím. Asi začínám blbnout. Jo a strašně mi chutná jídlo ! Od čoklády přes kabanos až po kyselou rybičku, všechno sním. Takže budu muset začít řešit i zdravou výživu a nějaký pohyb. Jestli má někdo nějaký tip jak moc nepříbírat a při tom jíst aspoň trošku , tak dejte vědět. Mějte se všichni moc fajn :-) Karin.

Andrea

Ahoj všem, nekouřím už 10dní, ale to nic neznemená. Je to můj už 2pokus. Před 3lety jsem byla na tzv.odkódování./biomagnetická rezonance/ Za vydatné podpory celé mé nekuřácké rodiny jsem to v pohodě vydržela půl roku. Pak přišla dovolená bez rodiny, přece se nebudu omezovat na dovolené, sluníčko, moře, vínečko a cigaretka. Myslela jsem, že to zvládnu. Přijedu domů a zase budu nekuřák. Jenže ono to nešlo. Nejdřív 1, pak 3 a za chvíli jsem byla tam, kde předtím. Jenže strach, co tomu řekne má rodina-manžel a 2dospělé děti, mě přivedl k tomu, že jsem se chovala jako školačka. Kouřila jsem potají a v kabelce pořád schovávala nejen cigára, ale i žvýkačky, bonbony, parfém a další maskovací prastředky. Po 2letech už toho mám dost, jsem zbabělec, nedokážu rodině přiznat, že jsem slaboch, tak radši přestanu kouřit. Jela jsem znovu na odkódování, ale už zy 2dny jsem si zapálila. Sama bych to nikdy nedozázala, ale dočetla jsem se o Champixu a zkusila to. Je to neuvěřitelné, ale zabral, sice až po 25 dnech/20 dní 1-2 denně/, ale teď už 10dní ani jednu. Díky tomu, že nikdo z rodiny nevěděl, že kouřím, jsem v tom teď sama. Nemám se komu pochlubit, že to pomalu zvládám, jenom vám, všem. Jsem ráda, že tyto stránky jsou, že jsem se mohla vykecat a trochu pochlubit, když nemám komu. Díky své hlouposti. Na závěr rada-nikdy už si nemíš zapálit ani jednu, jinak v tom jedeš znovu. Držím všem pěsti a sobě taky.

Pavel

Zdravim všechny odvážné, dneska je to 5 týdnů, co jsem si nešluknul. Champix jsem ze zdravotních důvodů stáhnul na 1 denně a jde to taky, chuť n cigárko nemám, celkem mi to smrdí, ale mám jiný problém - jsem nervozni, popudlivý až asi protivný, připisuji to však abstinenčním příznakům, které se teď dostávají ke slovu, když je Champix netlumí. Chtěl bych Champix vysadit trošku dřív, mte s tím někdo nějaké zkušenosti? P.S. Miluško, tvoje váha je neuvěřitelná, považ, že já vážím skoro 3x víc a teď se ještě cpu sladkým které mě přitahuje stejně jako dřív cigára :))) Takže se neukašlu k smrti, ale dostanu cukrovku a bude. :)) Přátelé, držte se a hlavně vydržte.

Franta

Ahoj Pavle, po takové době by to už nemělo být tak intenzivní, taky jsem to tak jednou měl a pomohl zvýšený přísun hořčíku. Na to sladký se vyprdni, nebo za pár měsíců začneš proto, abys zhubl. Franta

Zdéňa

Ahoj odvykači, stále se držím a nekouřím, ale cítím se docela divně, takové mirné pocení a pocit jak psala na druhém fóru Kytlinka " že žiju v jiném světě a život někoho úplně jiného" ,Danielo, ozvi se podařilo se přestat už? Zdeňka

Pavel

Mno, hezký. Ty máš pocení, já jsem zase vzteklej jako pes. V polovině třetího balení jsem začal brát jen jednu tabletu a teď se to, asi po 4 dnech začalo projevovat. Jsem silně impilsivní a podrážděný. Naštěstí si to uvědomuji a informoval jsem svoje okolí a zároveň paušálně požádal o prominutí a schovívavost. Nekouřim už 6. týden a chť nemám, jen ty "menstruační" nálady. Jídlem to řešit nemůžu, to bych praskl jak balon. Zdeni, drž se a ty nálady a "jiné" stavy musí přejít. Bavil jsem se s lékařem a ten tvrdil, že tak 3 měsíce jsou příznaky abstinence akutní, pak už ustupují. Nakonec to vyzkoušel i sám na sobě, ale před lety. Držim palce, nenechte se odradit. Je to krásný pocit nesmrdět a nesledovat počet cigaret v krabičce.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce