Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?

Psala jsem to už tady v jiném fóru. Od února je v ČR k dostání nový lék proti kouření - Champix. Je sice na předpis, ale předepsat ho může i normální doktor. Cena sice vyšší, ale snad se mi to tisíckrát vrátí na nenakoupených krabičkách :). Beru ho zatím tři týdny, chuť na cigaretu mám rozhodně menší než s náplastmi - tak doufám, že se mi konečně podaří s kouřením PŘESTAT!!! Máte někdo další zkušenosti?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Zdéňa

Já se právě bojím snížit dávky, chodím do Centra, tak si nechám poradit, jdu tam zítra. Už se také těším až to bude 3 měsíce a člověk snad bude bez Champixu a celkem v pohodě a bez absťáku.Nekuřte!!!!!!!!!! Ahojky

Daniela

Ahoj Zdeni, nepodařilo se mi úplně přestat.Stále jsem na třech denně.Hrozně mě to mrzí.V práci mi to nejde.Je tam překouříno.Hodně to na mně působí.Nemám z nich ale žádný požitek,snad jen ze zvyku ty tři vykouřím.Jde to pořád dokola.Už nevím co s tím.Jsem prostě těžkej případ.Denně mi pod rukou projde tolik cigaret.Vím, že to je jen výmluva.Jsem prostě slaboch.Champix stále beru, 2 denně.No aspoň už nekouřím ty svoje obvyklé dávky 20 a někdy i 30 cigaret.Tímto se pořád uklidňuji.Jsem ráda že nekouříš a jsi tak statečná.Držím tobě i všem ostatním palečky.Drž se a zase napiš.

Zdéňa - Daniele

Ahojky, zkus to jěště vydržet a někoho uplná nechuť přichází až čtvrtý týden, vím máš to těžké. Mě stačilo, že jsem měla o víkendu návštěvu, která chodila kouřit na chodbu a byla jsem z toho celkem podrážděná ,až mi říkali ať snad radši kouřím. Zatím nekouřím, včera jsem byla v centru a prý jěště čtvrtý měsíc jsou občas absťáky, tak nevím, jest-li to se mnou do té doby nesekne a vydržím to. Prý chodí i tací kteří mají stále po deseti letech chuť, což mě úplně dorazilo.Držím palečky!!! Zdeňka

zdenka

Ahoj všem, jak jsem zde už psala tak po třech měsících nekouření, i díky champixu jsem do toho opět spadla, sama bych to nezvládla, tak jsem si honem nechala napsat champix opět no a od zítřka bude opět den D. tak budu o sobě dávat vědět, a věřím že to zvládnu. ahoj všem!!!!!!!!!!!!!!

Martina

Zdenko už se na tebe těšíme, ty to zvládneš určitě, máš trochu výhodu, že na podruhé už víš do čeho jdeš, samozřejmě je škoda, že se to nepodařilo hned na první pokus, ale nic se neděje, jsi dobrá, že do toho jdeš zase hned znova a je vidět, že tý mrše cigaretě nedáš větší šanci, a to je dobře. Moc držím palce a piš. Ahoj Martina

ifka

ahoj lidi!V pátek jsem našla vaši diskusi,a taky to byl shodou okolností můj první den nekouření s champixem.Přišlo to samo od sebe 11-tý den užívání.Je to sice teprve 3-tí den,ale jsem v poho!A to manžel kouří.Včera si všiml že mě neviděl 2 dny s cigaretou,tak jsem přiznala barvu, i cenu champixu,a světe div se , on do toho taky půjde!! I přítel mé dcery už začal vyzvídat , a tak dál budu dělat reklamu tomuto supr pomocníkovi .Před šesti lety jsem přestala kouřit ze dne na den,absolutně bez abstinenčních příznaků,ale po třech letech jsem do toho spadla zase.Začalo to nevinně jednou cigaretou při stresu (manžel ve špitálu),a už jsem v tom jela zase.Toto se už nesmí stát!! Cítím že to ale už sama nezvládnu. Proto jsem uvěřila článku v blesku,kde psali o možnostech jak přestat.A champix se mi zdál nejlepší.No a jak jsem si přečetla vaši diskusi od začátku,tak jsem si jistá že jsem se rozhodla pro správný přípravek.Zítra jdu po nemoci do práce,tak se těším na vykulené obličeje mých kolegyň.Omlouvám se za dlouhý příspěvek,ale mám moc velkou radost že to opravdu funguje!!!Zdravím všechny! Držte se-ifka

Míla

Ahojky, tak jsem zvládla pracovní víkend bez cigára a navíc jsem večer byla v hospodě na večeři a když jsem viděla ostatní s cigaretou, tak mi taky připadalo že jsem z jiného světa a nebo že to není moje večeře ale nějaký blbý film. Moc zvláštní. Ale urputné chutě nebyly, jen takové záchvěvy a ty se daly rozumem zvládnout. Chutě na jídlo jsem si zakázala a zatím to zvládám mrkví, ale pořád mám zpomalenou peristaltiku a tak se cítím strašně plná a nafouklá a to mi teda vadí moc, protože nejsem zvaklá se přejídat a tak ten pocit plnosti je hodně nepříjemný. Pavle, zkoušel jsi nějaký uklidňující čaj? třeba třezalku, meduňku nebo nějakou směs z lékárny. Mě zatím překvapuje, že vzteklá nejsem, ale ty nekouříš už dlouho, oprati mě já jsem spíš taková veselá, že se zatím držím. Andreo, to jsi udělala moc dobře, že ses takto rozhodla a věř, že kdybych tady měla líčit, kdy a kde všude jsem se chovala jako šklolačka kvůli cigaretám, tak ty stránky zaplním. A myslím, že ostatní taky. Jsme BYLI závisláci, snad už nikdy nebudeme. Zítra budeme mít tucet neprokouřených dní a to je super. Všichni se držte a ty Zdeno taky, budeš jen 12 dní za námi a to není moc velký náskok pa a pište

Aja

Ahoj Zdeno, držím Ti i sobě palce a od zítřka jdu do toho s Tebou. Je to můj druhý pokus, tak to snad konečně vyjde.V listopadu jsem přestala a v létě jednak z blbosti a jednak starostmi o manžela opět začala. Je pravda, že dřív jsem kouřila 30 let 25 cigaret denně a teď tak 5 - 8 denně. 14 dní beru champix a tak se chci zítra pokusit jít do toho s Tebou. Tato diskuse je opravdu úžasná a hodně jste mě do druhého pokusu nabudili. Přeju Vám všem hodně trpělivosti a jsem ráda, že jsem mezi Vámi.Aja

Lída

Zdravím všechny,nepíšu tady tak často ale každý den se těším až si přečtu co je u koho nového a jak pokračujeme v nekouření. Tak já v sobotu 13.10. oslavím 2 měsíce nekouření, musím vám říct, že jsem si to ve snu neuměla představit, že to dokážu ale je to hlavně zásluhou champixu, bez něj bych to nedokázala to vím jistě. Nepomohlo ani to, že mi zemřel manžel v 45 let. na rakovinu plic a to prosím nekouřil, naopak začala jsem po jeho smrti kouřit ještě víc a neuměla jsem si pomoci. Dnes jsem spokojená, stavy mám takové jak máte tady všichni. Střída se to, někdy velká radost, že nekouřim, potom zase smutek, že si už nezakouřim, radost, že nesmrdím, smutek, že kynu a mám neskonalou chuť na vše. Všechny ta příznaky jak tady popisujete se tykají taky mě, ale přece jen převládá ta velká radost, že už to budou 2 měsíce a já se nehoním za cigaretou jako by měl být konec světa. Všem vám moc držím palce, champix už neberu 3 den a zdá se mi, že už to bez něj vydržím. Jinak jsem 3ti balení brala jen jednu tabletu denně. Pište hodně i já ráda čtu tuto diskuzi, pěkný den Lída

Sarka

Aho!Moc tě zdravím i Vás ostatní co zobete champix!Je to super jak si věříš a to je základ.Já ti držím palečky abys byla stále tak v pohodě jako jsi ted.Já jsem dnes 23 dní bez cigarety a ještě si nějakej ten měsíc zobnu champix.Muj prítel začne brát champix v pátek tak jsem zvědavá jak si povede.Určitě mu budu držet palce jako držím Vám!!!!!Dej mě prosí vědět jak ti to jde a jak to zvládáš bez prášku.Ahoj Sarka

Míla

Ahoj všem, tak 12. den vůbec nebyl tuctový, Andreo, jak se ti vede?Já si dneska nebrala ten lék na žalidek a vůbec mě nebolel a vzala jsem ráno 1 mg champix. Tak uvidím, jak to půjde dál. jak ty se cítíš po 0,5mg celý den? Napadlo mě jestli by pak za nějakou dobu nešla snížit dávka na 1x denně 0,5 mg. A co vy, co jste se k nám dneska přidaly první den? Držíte s námi basu? Lído, nebuď skoupá na slovo a piš nám, my takové informace potřebujeme, jsme na začátkua ti, co už dokonce přestali brát úplně nás zajímají moc. Martina se na to taky za chcíli chystá a tak jsnme nervozni, co nás čeká. Mějte se a pište pomáhá to

Andrea

Ahojky, u mě nic nového. Já beru Champix jen po půlkách, půl ráno, půl večer. Bývalo mi hrozně špatně a tady jsem se dočetla, že někteří to tak berou. Myslíte, že tím nemám zhoršené odvykání? Třebe mám nízkou hladinu Champixu a není tak účinný? Ale už 12dní nekouřím a to je podstatné. Mílo, já si myslím, že až doberu ty dávky, které jsou předepsané/ u mě to bude trvat trošku déle/, tak si asi koupí ještě jedno malé balení a budu snižovat postupně. Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo jste to všichni utli naráz? A pro Áju, já jsem takhle potají vydržela kouřit 2roky, hrůza!!!! Mějte se a pište, všichni čekáme na vaše rady.

zdenka

ahoj Ajo, jsem ráda že jdem do toho obě, celý den ani šluka a zvládám to, ale já už jsem v odvykání mazák, / ha, ha/ ale bylo mě líp když jsem nekouřila, a když vidím jak kouření může člověku neskutečně ublížit, tak proč to pokoušet!!! jsem ráda za tyto stránky. mějte se hezky!

Aja

Tak první den máme Zdeni za sebou.Jsem zvědavá, jak to půjde se champixem.V listopadu jsem přestávala jen se žvýkačkami a absťáky byly hrozné. Ráda bych to už konečně vydržela, protože jak je kouření hnusný, jsem poznala až když jsem začala kouřit znovu. Předtím jsem si neuvědomovala ten pocit v puse po ránu,časté pokašlávání, trošku slabost po první cigaretě po ránu při které si říkáš, že Ti vlastně nechutná...... Navíc když jsem začala znovu, tak to bylo tajně a dosud nikdo neví, že jsem selhala, takže jsem se ještě za každou cigaretu styděla a chovala se jako malá školačka. Držím všem palce a těším se na pokec.

Míla

Ahoj, vidím, že se trápíš a píšeš to naprosto přesně. ty tři denně bez požitku je jen zvyk a to je právě asi ten okamžik, kdy musíš přidat tu dávku svojí vůle. všichni víme, jaké je to sebezapření, ale jde to překonat, vždyť nás tady čteš. Já jsem bez vůle snížila při champixu postupně taky na 3 denně a pak mi pomohlo, že jsem si řekla : tři denně bez chuti to nemá cenu, tak si sama řekni, buď nic nebo přestň brát champix a kuř si a smrď si dál.Brečela jsem, litovala se, vztekala se, ale odpovědět jsem si musela. Tak dneska jdu do 13 dne bez nikotinu a ty chvilky, kdy mám chuť jsou čím dát tím menší a lépe se překonávjí. Zkus si taky vynadat a něco na sebe vymysli, jde o první den kdy to vydržíš a děsně ti stoupne sebevědomí. Tak se drž a dej vědět

Lucka

Ahojda, ja beru už od půlky třetího balení jenom půl tablety denně a konečně mně přestalo být špatně od žaludku a chuť na cigaretu se se snížením dávky nijak nezvýšila. Prášky mám ještě na 10 dni a pak je zkusim vysadit úplně. Mám velikou radost, že už nekouřím, ale taky mi přijde íito, že už si nikdy nezakouřim - no to znáte určitě všichni. Držím vám všem pěsti a vydržte.

Lída

Zdravím opět všechny, Šárko, ptáš se jak to zvládám tak je to 5 dnů bez tablety, nemám prozatím žádné abstinenční příznaky, naopak těší mě, že už nemusím jíst ani ty tablety, to je radosti najednou co?? Nekouřit, nejíst tablety a dobře vypadat,(dobře vypadat se říká u nás tomu kdo začne přibývat na váze tak se doví, že dobře vypadá).Aby jsi byla v obraze tak já jsem denně vykouřila těch 20 cigaret, vstávala jsem i v noci a musela jsem kouřit a to všechno skoro 25 let tak představa, že nekouřím byla nulová. Někdy mi ty cigarety nechutnaly ale stejně jsem si zapálila protože na to bylo zrovna trochu času. Šárko, uvidíš, že se to všechno bude zlepšovat a že nastanou chvíle kdy si na cigaretu nevzpomeneš. Je to skutečně příjemný pocit si uvědomit, že nejsem na něčem tak závislá. To dokáže posoudit jen kdo to prožívá, nekuřák neví o čem je řeč. Vím o čem píšu, když mi zemřel manžel tak také všichni říkali, že ví jak je to hrozné ( nevěděli ), ví to jen ten člověk co to prožívá nebo prožil také, to samé je s těmi cigaretami, jen kuřák ví jak je to těžké a když se to povede co je to za radost. Šárko, moc vám oběma držím palce a věřím, že se nám to povede. Těším se opět na nové zprávy, tak prosím piš jak pokračuješ. Zdravím všechny Lída

Sarka

Ahoj. Moc děkuju za pěknou odpvěd.Napsalas to moc hezky(kdo to neprožil neví jaky to je).To s tebou souhlasím.Určitě dám vědět jak to zvládáme spolu.Ted mě je dobře.Pozdravuju všechny lidičky co choděj na tyto stránky.Ahoj Sarka

Miluška

Ahoj všichni, tak tento týden je už čtvrtým, co nekouřím a musím říct, že jsem strašně šťastná, že se mi to daří. Kouřila jsem 25-30 denně, někdy i více.Asi týden beru tabletu a půl denně, zkoušela jsem brát jednu, ale hned druhý den se objevily abstinenční příznaky, takže jsem si musela naordinovat ještě tu půlku na večer.Jinak moc nemůžu po Champixu spát a mám divoké sny, ale to hold budu muset vydržet, když chci patřit mezi ty voňavé nekuřáky. Takže držím všem pěstičky. PS: Pro Pavla - Měřím pouze 158 cm, takže ta váha 46 kg (nyní už 49 kg) je pro mě akorát.Ale ty 3 kila, co jsem přibrala, na sobě cítím, takže doufám, že už moc nepřiberu, jinak to neunesu (mám totiž problémy s kyčlemi, což je další důvod, proč jsem přestala kouřit).

Zdéňa

Ahojky, já byla v Centru a paní doktorka mi poradila ráno celý prášek Champixu a večer jen půlku ohledně toho spaní, jsem po 25 leté kuřácké kariéře, nekouřím 20 den. Ahojky Zatím rozdíl nepociťuji. Zdenka Nekuřte!!!!!!

Míla

Lucko, prosím tě, píšeš od třetího balení, tzn. od 6 týdne ??? a půl tablety denně znamená ráno půl a večer nic? nebo 2x denně půl tablety. mě je toti pořád jak na houpačce, jeden den dobrý a druhý hrůza a beru 1 tabletu ráno tak mě zajímá zkušenost někoho, kdo to ještě snížil, beru to teprve 21 dní, nekouřím 14 a vysadit si netroufnu, určitě bych začala a to nechci. Díky za rady a drž se M.

zdenka

Ahoj Liduš, ráda bych s tebou se kontaktovala, ohledně mého muže, pokud to bude možné, budu ráda. děkuji!

Lída

Nazdar Zdenko, píšeš, že by ses se mnou ráda zkontaktovala, tak pro začátek, pokud máš skype tak moje sdresa je morseva21.cso nebo potom [email protected] Pokud to bude v ných silách ráda pomůžu. Dnes 6tý den bez tablety, stav stejný, chuť na cigaretu nemám a když se mi přeci jen zasteskne tak je to tak slabé vábení, že se tomu dá odolat. Přeji všem pěkný den Lída

Daniela

Čau holky, normálně se nenávidím.Včera jsem si řekla, že opět zkusím dnes den D.Samozdřejmě jsem ale opět jednu vyblafla.Teď mě to mrzí.Zkusím to opět zítra.Snad ta má pevná vůle už konečně prorazí.Furt si říkám zítra,zítra,zítra a zítra a pak to nevydržím.Sice nevím proč,ale nevydržím.Přitom je to hnus.Držím všem moc a moc palečky a pište.Já se zase ozvu.Jste všechny šikulky.Zdéňo ty to vydržíš, já tomu věřím.Nezapaluj si ani tu jednu jedinou, protože tou to všechno začíná.Mílo zkusím to,děkuji moc za podporu.Mějte se krásně a boji zdar.

Míla

měj se trochu ráda, vždyť jedna je zase pokrok! Ono to přijde, někteří tady psali, že ještě dvacátý den užívání kouřili jako diví. Klídek, hlavně to užívej a přitom se trošku snaž. A piš, budeme tě podporovat, stojí to za to.Míla

zdenka

Jak jsem zde psalam o nemoci manžela tak bohužel v noci jsem ho vezla do nemocnice, hrozila mu embolie plic, příčinou je postupující nádor na plících. beru to jako další memento opravdu už se nevracet ke kouření. je to opravdu zoufalé se dívat jak se vám blízký člověk dusí! Věřím že mě i vám všem se to povede!!!!!!!!!!!!! Acigarety nám nebudou více nic říkat. Držte se!

Daniela

Zdeni, je mi moc líto, co teď musíš prožívat.Máž to hodně těžké.Drž se.Všechny tady s tebou cítíme.

Míla

Ahoj Zdeni, ráno jsem tě nějak přehlédla. Buď statečná a silná, tvůj muž to potřebuje. A smekám před tebou, asi bych to nevydržela a kouřila bych, jsi fakt silný jedinec a tak snad tě to povzbudí, že mu jsi silnou oporou. Drž se, jsme s tebou a dej o vás vědět.

Míla

Ahoj Andreo a všichni stateční! Začínám 3. týden bez cigára, tzn., že prostě 14 dní jsem nekouřila!!!!!! Krize bývají děsné, ale jinak se ráno vzbudím a cítím se jak národní hrdina a jsem šťastná, že je další den za mnou. Na to příšerné nadýmání a pocit plnosti mi pomohly kapky Hylak forte (ke koupi v lékárně za 50,-Kč).Tak jestli to někoho trápí, vřele doporučuji. Předevčírem jsem ležela v práci na koberci stočená do klubíčka a jen mi tekly slzy, jak mě bolelo celé břicho a moje nekuřačka kolegyně, (která pořád hecuje, ať nehulím) mi řekla ať si snad zapálím. tak jsem zase bulela, že kouřit nechci. To je síla, co? Už je to pryč a tak bojujme!!!!!! Držte se a pište, pomáhá to

Daniela

Ahojky, mám to také tak jak píšeš.Už třikrát jsem se svíjela, jak mě bolelo břicho.Vůbec jsem nemohla ani na velkou.Já totiž ty cigarety nahrazuji jídlem.Nálady mám také takové.Snad to přejde.Zkusím nějaké kapičky.Drž se a piš

Daniela

Ahojky, mám to také tak jak píšeš.Už třikrát jsem se svíjela, jak mě bolelo břicho.Vůbec jsem nemohla ani na velkou.Já totiž ty cigarety nahrazuji jídlem.Nálady mám také takové.Snad to přejde.Zkusím nějaké kapičky.Drž se a piš

Míla

Danielo, tak to rychle přehodnoť a začni nahrazovat cigarety něčím jiným, pokud si tedy nemůžeš dovolit přibírat 3kg měsíčně. Promiň, ale rozežereš se a už nebudeš moct přestat, bude ti vadit nadváha a začneš kouřit, abys to shodila. Mám to za sebou před 6ti lety. najdi si něco jinýho, u mě funguje mrkev a sudoku. Měj se a držte se všichni! Zvítězíme!

Andrea

Ahoj Mílo a všichni ostatní stateční! Mám za sebou 14dní a celkem v pohodě. Ale u mě je to i tím, že kolem sebe nemám skoro žádné kuřáky. Jen jednu kolegyni v práci a ta mi fandí a nedala by mi cígo ani kdybych škemrala./ale to já nedělám/. Ty problémy s nadýmáním mám taky, ale ne v takové míře jako vy. Napřed jsem si koupila Psylium-to je přírodní vláknina, která by měla napomáhat s vyprazdňováním, ráno piju sklenici teplé vody na lačno a když nepomůže nic, dám si Gutalax. Zdeni, jsi opravdu dobrá, v takové době jakou prožíváš, se ještě dát na odvykání, klobouk dolů. Držím ti pěsti a přeji pevné nervy. Pište jak pokračujete, moc to pomáhá. A hurá na další den!

zdenka

DÍKY VÁM VŠEM, dost to člověka potěší, jen chci říci , že nekouřím, ale opět beru champix, jinak bych to neustála. JÁ TO SLÍBILA I MUŽOVI, A CHCI TO DODRŽET. ON MĚ ŘÍKÁ , ŽE POKUD BY SE ZNOVA NARODIL, TAK SE CIGARETÁM BUDE VYHÝBAT OBLOUKEM!!!!!!!!!!!!!! CO K TOMU DODAT? DRŽTE SE, POČÍTAČ JE TAKOVÁ MOJE ÚNIKOVÁ CESTA PŘED REALITOU, ALE TYTO STRÁNKY JSOU REÁLNÉ A JE TO DOBŘE.AHOJ VŠEM!

Lucka

Ahojky, pro upresneni iměsíc jsem brala 2 tablety denne ( 2 baleni), pulku tretiho baleni uz jen 1 denne a druhou pulku tretiho baleni beru jednou denne pulku tabletky - vzdy vecer a chut se nezvysila samozrejme si vzpomenu na cigaretu:), ale rozhodne si ji nezapalim. Drzim pesticky pri snizovani davky...pa,pa

Míla

Lucko díky, konečně mám jasno, beru to teprve třetí týden, ale už v polovině druhého jsem ubrala na jednu denně, pro změnu to beru ráno(bojím se nespavosti) a donutila mě k tomu děsná bolest žaludku a díky tomu jsem přišla na to, že mi to stačí. Zatím víc ubírat nechci, ale ráda bych se pak na půlce udržovala přes vánoce a leden, poletím na Kubu a vůbec si nevěřím, zda bych v zemi doutníku vydržela. Díky za info a moc mě těší, že ti i půlka stačí, držím palce a drž se. P.S. a kdy s tím užíváním chceš seknout?

Daniela

Mílo,díky.Něco bych ale potřebovala připrat,jsem hubeňour.Aspoň 10kg a pak dost.Dost toho tláskám najednou a pak mám problém s vyprazdňováním a bolením břicha.Zkusím taky ten gutalax a pak uvidíme.Ty jsi přibrala hodně?Jinak zdravím opět všechny nekouřící a držím palečky.

Míla

Ahoj a to, že můžeš přibrat ti závidím. Já bych ještě jako kouřící mohla 2 kilča shodit a tak opravdu přibírat nemůžu, ale určitě budu, to je jasný. Zatím mám 1 kilo a to bych připsala spíš tomu špatnému vyprazdńování. Ale je pravda, že jím méně než když jsem kouřila, opravdu se hlídám. A včera jsem paradoxně myslela víc na jídlo než na cigaretya celé odpoledne si jen říkala to nejez! no a vydržela jsem to taky. A dneska dopol. jsem měla menší stresík a hele - chuť na cigáro se hned mrcha objevila ale zvládla jsem to. Dneska 17tý den huráááá A co ty, už nekouříš? nevím jestli v tom nemám binec, ale tuším že jsi ta se třemi denně co s tím nemohla hnout, jestli se pletu, tak promiň. Zdravím všechny bojovníky a pište!

Daniela

Nepleteš to, ale dnes jsem neměla žádnou.Snažím se fakt nekouřit, ale od rána nemyslím na nic jiného než na cígo, i když vím, že když jsi ho dám, tak mě bude blbě a bude mě bolet hlava.Stále mám takovej blbej pocit.Doufám, že ty myšlenky na cigarety zmizí.Spíš nezmizí.No je to pěkně hnusnej boj.Jestli vyhraju nad těma smradlákama, tak vyhraju už snad vše.Tak přeji vítěznej boj všem odvykačům.Nekuřme, je to smradlavěj hnus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Míla

No super tak to vydrž a když se ti to podaří, tak budeš zítra vítěz, uvidíš, to ti dodá odvahu do dalšího boje. Tak se na to dneska KONEČNĚ vykašli. Jo a ty myšlenky jsou fakt strašný, jenže ony přestávají, já první dny ani nemohla nic dělat (byl weekend) chodila jsem po bytě, četla si a měla jsem pocit že nemůžu nic, když nemůžu kouřit. To je ale dávná minulost, jestli ti to pomůže. Tak se drž a dej o sobě vědět. Jo, a až nebudeš pár dní kouřit, tak teprve ucítíš opravdový smrad z cigaret, v duchu se omlouvám všem nekuřákům, které jsem tím obtěžovala, fakt to děsně páchne.

Zdéňa

Ahoj Dani, já už bez cigára 23 dní !!!!!!!!!,po 28 letech tak už do tohoho bouchni, ať se k nám nekouřícím přidáš.Držím pěstičky: Zdeňka

Míla

Danielo, jsem moc zvědavá na odpověď. Co zvítězilo, vůle nbo zvyk? Ať tak či onak, bojuješ a nevzdáš to, že ne? Andreo a co ty? Vůbec se neozýváš a to nás zítra čekjí malé kulaté narozeniny. Přibíráš? Jak jsem psala, já mám kilo nahoře, ale možná mě něco napadlo, tak pro všechny: už jsem psala, že na tu nevolnost a nadýmání mi pomáhají kapky hylak a to jsou v tekuté formě 4 druhy bacilů, které bychom měli mít ve střevech. A já mám poslední dva dny náznaky gynekologických problémů jako po braní antibiotik. On nám ten champix asi likviduje tu zdravou mikrofloru v těle a proto nám je všem blbě. Tak já udělám ještě pokus a poradím se v lékárně a začnu zobat nějaký lactobacilus a uvidím, jestli se to zlepší a dám vědět. Zdeni, gratuluji a drž se a piš nám, my tě doháníme a pomáhá nám to. A Martina je na tom nejlíp a ani nepípne, jak se máš? Držte se a pište

Martina,

Ahol Mílo, máš pradu, že jsem se moc neozývala, ale čtu vás každý den, teď jsem si zařizovala lázně, pojedu prvně tak jsem zvědavá, samozřejmě si to musím zaplatit, ale páteř mě bolí nepřetržitě už dva roky tak s tím musím něco dělat, s nekouřením se stále držím, zítra to je 12týdnů co beru champix a protože beru už jenom půl tbl denně tak mi to vyjde asi ještě na 23dnů, prostě ho doužívám, občas na mně skočí myšlenka proč nekouřím, zda to má smysl, ale zapudím jí, chuť na cig. opravdu už nemám vůbec, jen mám pocit, že mám víc času a tak se musím učit ho nějak vyplnit, začala jsem znovu s angličtinou a zdá se mi, že to jde trochu líp než předtím, možná si to jen namlouvám, jinak bolesti břicha mě opravdu minuly a co jsem začala brát poloviční dávku champixu tak zmizela i nevolnost, je vidět, že každý tělo reaguje jinak, ale všichni vydržte, určitě to stojí za to, ve čtvrtek jsme byli muzikálu a když se kolem nás protahovali lidi, kteří si šli o přestávce zakouřit tak jsem si ten odpornej smrad plně uvědomila a jsem ráda, že se mi to už netýká, doufám, že už na pořád. Moc vás zdravím a držte se, uteče to rychle a budete nekouření počítat na měsíce a to už má člověk pocit, že už by ani neuměl správně držet cigáro v ruce. Martina

Míla

to jsem ráda, že jsi nás neopustila a lázně ti moc přeju, přijedeš odpočatá a plná energie. S tou anglinou si to asi nenamlouváš, já byla ráno vždycky dost mrzutá a trvalo mi, než jsem se probrala a sváděla to na nízký tlak, ale teď vstávám jak rybička a spokojená a tlak mám pořád stejný, byly jsme tím nikotinem otrávené a nevěděly to. No a ty jsi hrdinka a jsi nám příkladem. Jen nevím, jestli se Daniely nedotklo moje ranní psaní, nemyslela jsem to zle, tak snad se ozve. Drž se a zase napiš.pa

Andrea

Aholky všichni champixoví nekuřáci! 3týden probíhá v poklidu, chutě jsou menší a menší. Podařilo se mi zhubnout kilo a teď jsem zjistila, že jsem ho přes víkend znovu nabrala. Mílo, zatím jsem přibrala 2kila, ale od začátku se hodně omezuji v jídle. Sice se pořád něčím cpu, ale je to nekalorické-mrkev, rajčata-vlastně hlavně zelenina a ovoce, jenom tmavý chléb a rohlíky a menší porce u ostatních jídel. Já jsem byla vždycky hodně na sladké, takže teď bojuji jak s cigaretou, tak se sladkým. Champix beru pořád po půlkách, a až to bude 12 týdnů, snížím to na půl denně-třebe ještě měsíc. Všechny vás zdravím a držte se!! pa pa

Míla

Super díky za zprávu, já se spletla, to výročí máme až pozítří, ale už se na něj těším. To kilo navíc se mě drží i když málo jím, asi jako ty, k tomu 3x týdně 1,5 hodiny spinning, ale mohlo by být hůř, mohly bychom mít navíc už 5 kg.A jsme dobré a držíme se. A to jsem dneska odpoledne měla krizi dost velkou, ani nevím proč, ale teď už je to dobrý. Tak vydržme do těch dvacetin a v úterý si napíšeme gratulaci,jo? měj se a zase napiš

Daniela

Čauky holky, tak jsem včera a dnes bez cigára.Ale řeknu vám, je to fuška.Mílo neboj, hodně mi to pomáhá.Snažím se.Najednou jsem měla hodně času.Chuť a myšlenky na cigarety mám pořád, ale je to jiné.Bez Champixu bych to nezvládla.Jsem ráda,že jsme už nekuřáci..Zase se ozvu a pište.

Míla

Jsi HRDINA! A jen my víme, kolik jsi musela sebrat sil, my to máme za sebou. Teď už to půjde, každý den bude lepší a lepší. My taky máme pořád chutě, ale jak píšeš, jsou jiné, jsou méně časté a trvají kratší dobu, takže se to dá zvládnout. Pravda, bez chmpixu bychom pořád kouřili, bez něj by to nešlo. Tak se drž a napiš, já mám takovou radost, že už patříš k nám se vším všudy........a pořád se chval, zasloužíš si to

Daniela

Díky Mílo, jsem na sebe hrdá.Stálo nás to všechny hodně úsilí.Dnes jdu do práce mezi ty kuřáky, tak snad to zvládnu.Už se těším až budu počítat své nekuřáctví na aspoň na týdny.Díky moc za podporu a drž se.Držím palce všem.

Zdéňa

Hurá. Jsi dobrá ! Nejhorší je první den, druhý malinko lepší. Já už 25 den bez cigára, měla jsem dnes stres, ale ustála jsem to. Dnes bych si fakt jednu dala. Místo toho jsem zakoupila dvojité balení Champixu, nevím jestli ta půlka večer pro mě není málo. Držte se a ustojíme to a hotovo!!!!!!!!!! Žádný smradlavý předražený cigára, huntující příšerně těla nepotřebujem!!!! Pište!!!!

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce